Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Gorneck válasza lacko81 (#2650) üzenetére


Gorneck
titán

Konfig?

Gorneck#1239

(#2652) batmab válasza lacko81 (#2650) üzenetére


batmab
senior tag

jumper(ek) jo helyen van(nak)???

lehet h csak slaveben hajlando dolgozni,vagy jumper nélkül..

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2653) lacko81 válasza Gorneck (#2651) üzenetére


lacko81
tag

P3(valami fujitsu siemens alaplap) 20gb vinyó

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#2654) lacko81 válasza batmab (#2652) üzenetére


lacko81
tag

Jumper nélkül van bent... így működnie kellene nem? Egymagában van a vinyó.

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#2655) batmab válasza lacko81 (#2654) üzenetére


batmab
senior tag

probáld végig masterben is...hátha..
végsö esetben egy cmosresetet is megprobálhatsz....

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2656) Zoty@


Zoty@
tag

Szép napot uraim!

Kellene egy kis segítség és nagyon megköszönném!

Tudtok pár szót mondani a wlan antennákról és vevőikről!

Pl: távolság, megbízhatóság, mit vegyek? stb!

Köszönöm előre is!

Texas HoldEm for ever!

(#2657) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

Srácok azt irja nálam Everest hogy AGP letiltva. Ez sebességcsökkenéshez vezethet. Ez most mit jelent? Valaki tudja rá a gyógymódot?

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2658) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

A deszkámon chipset hütőt szeretnék cserélni,melyik pasztát használjam a jobb hővezetés miatt? Gyári fehér/Cpu-bol maradt ezüstösset

Köszi a választ!

(#2659) batmab válasza Nagy_Matessz (#2657) üzenetére


batmab
senior tag

driverek fent vannak mind?alaplapi,videokártya,minden??? :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2660) kosaga


kosaga
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Geil ultráról 2*1GB 800Mhz Kitről?Esetleg v.mi más alternatíva 15000 körül,továbbá érdekelne az is,hogy kell-e nekem KIT-e vásárolnom,hogy a memóriák menjenek dual-ban?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Pap leszek, az kurvaisten!

(#2661) batmab válasza kosaga (#2660) üzenetére


batmab
senior tag

a kitre válaszul azt tudom mondani neked,h nem véletlenül vannak párban.... :DDD

mehet anélkül is,de arra nincs semmilyen gari,hogy fog is...

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2662) Nagy_Matessz válasza batmab (#2659) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

fent. Eddig jo volt , most meg valami geba van. Új ati driverrel valami tré lehet, nem engedi magát felrakni :)

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2663) dave93


dave93
őstag

Hi all!
Ha veszek egy új, doboz Gigabyte P35-DS3 alaplapot, akkor ahhoz adnak kábeleket? (IDE és SATA kábel) Köszi! :R Ja és még egy primitív kérdés: Ha csak 1db winchester(SATA) és 1db DVD-író(IDE) lesz a gépemben akkor azokat primaryra kell jumperelni vagy nem is kell jumper? :) Köszi :R

(#2664) batmab válasza Nagy_Matessz (#2662) üzenetére


batmab
senior tag

kiirta,h nem talált megfelelö hardwaret???

suxx..8800gtssel csinálta ugyanezt vasárnap...nvidiánál is van.ujabb drivert akartam feltenni.. :W

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2665) batmab válasza dave93 (#2663) üzenetére


batmab
senior tag

a dobozos giga lapoknál(de ált.minden dobozos lapnál) van kábel..ált.1 ide,1 sata+1 sata tápkábel.

masterra kell jumperelni a vinyot,az irot meg slavere..

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2666) dave93 válasza batmab (#2665) üzenetére


dave93
őstag

Ok köszi,de az nembaj hogy nem egy kábelen vannak? Akkor is kell jumperelni? És a Seagate ST3250410AS egytárcsás vinyót vettem, úgytudom azon nincs is jumper vagy tévedek? :R

(#2667) Clairvoyance


Clairvoyance
csendes tag

Hy all! Lenne egy problémám!
Szóval Kék halálozik gyakran a gép és programok is néha leállnak, néha hang se jön be, szóval több sebből vérzik a gép. Szakértő memtesztet meg procitesztet futtatott rajta, semmi érdemit nme talált, viszont azt mondta, h a memóriamodulok lötyögnek az alaplapon, ez okozza a gondokat (méghozzá 2 kül. memomodul). Azt mondta, h cserélni kell, viszont 5 éves a gép, és ha már alaplapot meg új memóriát veszünk, több másik alkatrészt is ki kell cserélni a gépen. ÉN megbízom annak a szavában, aki ezt mondta, viszont már csak a végösszeg miatt is elgondolkoztam a cseréken. Biztos szükséges ez? Tényleg ennyire réginek számítana egy 5 éves gép? HA csak alaplap és memócsere lesz, 100%, hogy nem lesz kompatibilis a régi verziójú procival, winchesterrel, stb.?
Előre is köszönöm a megjegyzéseket!

ESP has 3 different types: Precognition; Telepatia and Clairvoyance.....

(#2668) Mercutio_ válasza ftc (#2624) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az sux, azt hittem ott is van vagy +15W amit elfűt a csipszet.
Olcsó intVGAmentes ATI csipszetes mATX AM2(+) alaplap létezik, ami van minden rendes kimenet, jó integrált hang és rendes lan, firewire, esetleg e-sata, rádásul problémamentes?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2669) batmab válasza dave93 (#2666) üzenetére


batmab
senior tag

ha nem egy kábelen vannak,akkor lehet mindkettö master... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2670) dave93 válasza Clairvoyance (#2667) üzenetére


dave93
őstag

Szia!
Mielőtt mindent kicserélnél, szerintem rakd újra az xp-t, hátha így megspórolsz egy csomó pénzt! Ha viszont ez nem oldja meg a problémát, akkor lehet tényleg venned kell. 5 éves gép nem számít annyira réginek, de mihez képest :) Egy P1eshez képest nagyon új :) Ha ugyanolyan Socet-ű és ugyanolyan SD vagy DDR1es lapot veszel, akkor belemegy a régi processzor és a régi ram is, a vinyó pedig bármilyen alaplappal kompatibilis lesz. Ha leírnád hogy milyen gépről van szó pontosan, azt is megtudnám(megtudnánk) mondani milyen új alaplapot és milyen új cuccokat javaslunk! Ha nem tudod a géped adatait akkor töltsd le az "EVEREST" nevű programot! Ha már itt elakadtál gyere ide vissza, segítünk! :R

(#2671) Sas madár válasza Padree.c2 (#2621) üzenetére


Sas madár
őstag

Igazándiból pár hónapja nem volt szükség rá és nem keresgettem alaplapot de azért lepett meg a dolog mert nem jellemző ,hogy az asrock lenne az 1len befutó,esetleg ahogyan irtad is az ár miatt előfordulhat.
Viszont általánosságban 1 lapot sem szabad lehúzni viszont nekem ezzel a tipussal nincs igazán jó tapasztalatom.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#2672) tomika111


tomika111
tag

Sziasztok!
most raktam össze egy konfigot:
x2 4000+ (2,1ghz brishbane magos ha jól tudom )
msi k9n neo v 2.0
2 x 1gb kingmax ddr2 800mhz

Annyi problémám lenne hogy a ramok mennek duálban ám csak 700MHZ-en!!!
Miért van ez ha valaki tud segítsen.
Köszönöm :R

You'll never walk alone

(#2673) pintyesz


pintyesz
senior tag

Hali mindenki!
Van egy ASUS P5N-E SLI lapom.
Vettem bele egy Inno3D 8600GT 256MB kártyát,ami egyszerűen nem "lát"
Mintha bele sem tenném :(
A hiba kód 1 hosszú 3 rövid sípolás,ami video errort jelent...
Ugyanezt csinálja a lap ha pl. vga nélkül indítom el!
Tehát nem látja a kártyát :F
Másik lapban pöccre indul a kártya :U
A P5N-E sli lapban jelenleg is hibátlanul megy egy X300SE,előtte pedig egy 7900GT működött tökéletesen!
Valakinek valami tipp?

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#2674) Kicsirics77 válasza tomika111 (#2672) üzenetére


Kicsirics77
veterán

milyen fsb és szorzó van beállítva a bios-bsn mert lehet csak ennyi a gond

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2675) kali válasza tomika111 (#2672) üzenetére


kali
legenda

azért van, mert 2100 mhz a proci! alapban mondjuk 2000 mhz vagy 2400 mhz esetében lenne 800 mhz.

leírás és kiszámítás módja itt; Tuning, kezdőknek, szájbarágósan #1

a RAM Beállítás: bekezdésben van leírva a lényeg!

[ Szerkesztve ]

(#2676) Kicsirics77 válasza batmab (#2665) üzenetére


Kicsirics77
veterán

láttam a javítást de a sata vinyót akkor sem tudja jumperelni

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2677) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

Srácok felraktam az alaplapi upot is meg a vgat is az everest mégis azt irja hogy AGP letiltva és hogy ez sebességcsökkenéshez vezet.

A catalystnál meg nem engedi belöni a Smartguardot 8x agpre. Biosban arra állitottam. De everest még azt irja hogy AGP letiltva.

Mi a megoldás?

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2678) Qru válasza Nagy_Matessz (#2677) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet a BIOS-ban lett vmi elállítva. Load default és akkor vissza áll ha a bios-ban van elállítódva.

#nincsbennetarcsi

(#2679) Nagy_Matessz


Nagy_Matessz
aktív tag

hát semmi, ugyanaz a hiba.

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#2680) tomika111 válasza kali (#2675) üzenetére


tomika111
tag

köszönöm szépen :R

You'll never walk alone

(#2681) Djopci


Djopci
tag

Hali.

[link]
ebbe az alaplapba szeretném ezeket pakolni::
- AMD Athlon64 X2 5000+EE DUALCORE BOX AM2 ADO5000DD
- AM1 DDR2 2GB 800MHz
- SAPPHIRE Radeon X1950GT 512MB DDR3 TD PCX

fog ez nekem működni rendesen?

szépen kérem segitsetek!

köszi

(#2682) dave93 válasza Djopci (#2681) üzenetére


dave93
őstag

Én szerintem minden jól fog működni, persze ha nem kalapáccsal akarod összerakni :D

(#2683) Djopci válasza dave93 (#2682) üzenetére


Djopci
tag

a kalapácsot inkább mellőzöm :)

csak féltem, hogy valamivel nemfog az alaplap rendesen kommunikállni!

ezért kértem szakértői véleményt...

köszi :R

(#2684) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Üdv!
Tom, h van hangkaris topik, de eléggé halott...
Szóval a kérdés: int. hangnál a hangerő kb. 1/3-a zaj. Halottam olyat, h ez a kondik miatt lehet. Kérdeztem bótban, h olcsó 4.1 kari( C-Media ) megoldaná ééé a problémát, de az eladó szerint nem nyernék rajta semmit. Vki dobjon helpet!
THX!

Soundblaster v. Creative hangkarik nem lesznek támogatva Vistában? Vagy ez csak az X-Fi-re vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#2685) ocsi19


ocsi19
senior tag

hi, van egy asrock dualvsta alaplapom + 6800gs és az everest így írja ki:
"pci-express16x@4x"
ez mitől lehet?
előre is köszönöm
üdv.: ocsi

(#2686) garfield-r


garfield-r
tag

Üdv mindenkinek!
Az iránt érdeklődök, hogy van e valakinek MSI P35 Neo2-FR/FIR típusú alaplapja, és milyen tapasztalatokat szerzett (már csak azért mert nem sok jót hallottam mostanság az MSI deszkákról) ???

(#2687) Scorpion


Scorpion
tag

Sziasztok.

Ide vág a téma, hisz bios-ról van szó. Asus A7v880-as lappal van probléma. A gép pl. telepítés alatt egyszer csak leáll. Úgy, hogy a tápot is ki kell kapcsolni és utána lehet újraindítani.
Nem tudom mi okozza, de a neten az 1009-es bios-ra azt írja, hogy orvosolhatja ezt a gondot. Még nem léptem meg. Kérdés. Egyből lehet telepíteni akár ezt is, vagy lépésről lépésre kell végigmenni a bios verziókon.
Másodszor. Soha nem frissítettem bios-t. Állítólag a windows-os megoldás egyszerűbb. El tudná vki mondani, hogy hogyan történik ez? Zip fájlban van. Gondolom kicsomagolom. De rom a kiterjesztés. Azt sem tudom, hogy ezzel mit kell csinálni.
Thx a segítséget.

(#2688) Winner_hun válasza Scorpion (#2687) üzenetére


Winner_hun
félisten

A helyes topik ez
Lehet egyből frissíteni a legfrissebbre. Windows alól a winflash programmal lehet biost frissíteni, leírás hozzá itt található

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2689) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Az új chipszet hötőhöz kaptam valami ragacsos keretet az aljára.Viszont a chipen teljes burkolat van,kell-e rá az az izé?

Köszi!

(#2690) deathcrow42


deathcrow42
tag

Azóta kiderült. Az alaplap adta meg magát. Kipróbáltam egy másik alaplappal, első pöccenésre indult.
... Az isten vassza meg mehetek Giannihoz kicseréltetni cuccot :\

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#2691) Fetyoka0


Fetyoka0
tag

Hali! Tudnátok segíteni? Va egy Asus p5kpl alaplapom. Elvileg tud 4gb 800mhzes ramot kezelni. Namost nekem volt benne eddig 1gb samsung 800as single-ben és most vettem még hozzá +3gb (1-1gbos modulok) samsung 800mhzeseket.Ha belerakom mind 4modult sípol a gép nem indul. Ha belearakok 3 modult sípol, nem indul. Ha kettő van benne akkor megy dulban. A ramok tuti jó mindegyiket kiprobáltam dulban működnek minden slotban. Ötlet h lehet a gépemben 4gb memmória? plz help :O

(#2692) Perry-sama


Perry-sama
tag

Hogy lehet a BIOSban beállítani, hogylehessen választani ha 2 op rendszerem van fent

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#2693) #65675776 válasza Perry-sama (#2692) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ahhoz nem a BIOS-ban kell állítgatnod, hanem fel kell telepíteni az MBR-be egy bootmanagert és azt bekonfigolni.

(#2694) Perry-sama válasza #65675776 (#2693) üzenetére


Perry-sama
tag

erm...he?MBR? sry de láma vagyok az ilyenhez. Nem tudnád részletesen leírni? :R

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#2695) batmab válasza Kicsirics77 (#2676) üzenetére


batmab
senior tag

lick it..ide felületröl beszélt.... :W

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2696) batmab válasza Nagy_Matessz (#2679) üzenetére


batmab
senior tag

prob cmosresetet is...hátha....

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2697) a_nagy_pok


a_nagy_pok
csendes tag

Üdvözlet!

ASUS A8N-E típusú alaplapom van, és az utóbbi időben két érdekes dologra lettem figyelmes:
az idő a BIOS-ban mindig elállítódik: az óra visszaállítja magát 9 órával, és ha kézileg előre állítom, akkor pár napig jó, de aztán megint visszaállítódik.
A másik meg az, hogy a a ház elején van egy kis LCD-kijelző, és ezen a CD-hez tartozó "címke" azt jelzi, hogy a CD-meghajtó állandóan megy, holott az üres.

Szerintetek ezek csak jelentéktelen apróságok, vagy valami komolyabb gond első tünetei?

(#2698) Bubuverke


Bubuverke
tag

hali

lehet, hogy lesz egy pentium D 965-ös procim, a kérdés a következő:
az tényleg igaz, hogy 100%osan csak a 975ös v újabb chipstes lapok tudják kihasználni?? :F
próbáltam utána nézni, de nem nagyon találtam infót erről
üdv

(#2699) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Elöljáróban annyit el kell mondanom, hogy igencsak le vagyok maradva alaplapok és processzorok terén, viszont kénytelen vagyok gyorsabb konfigot vásárolni. A mostani konfigomban lapot, procit, ramot akarok cserélni, az AGPs 7600 mindenképpen marad, jó kis kártya ez, szeretem. : ) Nos, mindenképpen kétmagos AMD procit szeretnék (őt: Athlon X2 5000+ S940 AM2 Brisbane), ki is néztem egy lapot, amibe belemennek, és AGP foglaltos: ASROCK AM2NF3-VSTA. Utánaolvasgattam azért a lapnak, de különösebben nem hallottam róla rosszakat. Bevállaljam, vagy ilyen árban vannak jobbak is?

Végső soron ez lenne az elképzelésem:
ASROCK AM2NF3-VSTA + Athlon X2 5000+ S940 AM2 Brisbane + Kingmax DDR2 1Gb (800).

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#2700) Chris_T


Chris_T
tag

Üdv.

Nem tudja valaki esetleg hogy a két alaplap között mi a különbség?

Gigabyte GA-MA69GM-S2H 3év AM2 13 150 15 780
Gigabyte GA-MA69GS-S3H 3év AM2 13 900 16 680

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.