Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) kali válasza Polllen (#1549) üzenetére


kali
legenda

az előlapi jack-aljzat érzékelés letiltása miként van beállítva? pipa be vagy ki?

(#1552) Polllen válasza kali (#1551) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha bepipálom, tehát tiltom az érzékelést, akkor van hang, de ha nincs pipa, nincs hang és hiába dugok rá fülest, nem érzékeli...
Kipróbáltam, ha autora teszem a biosban az értékelést, akkor egyáltalán nem érzékeli driver beállítástól függetlenül

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1553) kali válasza Polllen (#1552) üzenetére


kali
legenda

az alaplapra tutira megfelelően van rádugdosva az előlapi kimenet? xp alatt ment tökéletesen?

(#1554) Polllen válasza kali (#1553) üzenetére


Polllen
nagyúr

A dugó hülye biztos, uh máshogy nem is lehet rádugni, xp alatt soha sem probáltam, mert nem olyan házam volt :DDD

És először mikor összeraktam működött. Utánna kikapcs alvás, tegnap meg mikor rádugtam a fülest, hogy ventrilon dumáljak már nem némította a hangfalakat. Azóta felraktam új drivert, megnéztem a kábelt, piszkálgattam a beállításokat, de semmi változás...

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1555) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Köszönöm a válaszokat!
Még annyi kérdésem lenne,hogy ezzel az alaplappal: Asrock 4CoreDual-SATA2,menne-e gond nélkül XP és Vista alatt a Radeon X1950PRO 512MB DDRIII AGP? (weblapjukon csak PCI-E VGA kompatibilitási listát találtam)

(#1556) kali válasza Polllen (#1554) üzenetére


kali
legenda

ok, csak vannak olyan házak, aminek az előlapi hanghoz a kivezetés szálanként külön van dugózva, és aki nem ismeri, annak néha macerás bekötni egyesével a vezetékeket...

(#1557) Polllen válasza kali (#1556) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sztem soha sem fogok rájönni miért nem jó...
A vicc az, hogy ha bekapcsolom az auto érzékelés tiltását, a vista úgy látja be van dugva a mikrofon, és csak egy hangszoró van rákötve a gépre, ha bedugom a mikrofonos fülest, semmi sem változik, de müxik...
Ha kikapcsolom, ha be van dugva ha nincs a füles, rögtön kiírja, hogy hoppá egy jackdugót kihúztak...furfang ez az asrock...^^

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1558) BandiHUN


BandiHUN
veterán

nnnaaa...valaki mondjon már tuningbarát amd am2-s lapot...most pl.nézegettem az abit AN-M2 lapokat,szép,jó,bordás fetek meg minden,PCIeX16 alatti PCIE1,hogy ne legyen veszendőben PCI aljzat a videokari miatt,jó hangrész...erre 2 teszt egyikében sem térnek ki a tunningra,csak minimálisan... :W esetleg ha valaki tudna erről a lapról véleményt nyilvánitani....nem atom gépbe kellene,kicsi procituning,max amit alapfeszen bir,vizhűtés tervben,de semmi nagy extra.és nagyon kéne infó,mert a régi lapomnak lenne gazdija,meg még vinne pár régebbi cuccot a tag,meg kéne fogni...nekem viszont ha valami jót találok,meg kellene rendelni,mert gép nélkül :O

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1559) Polllen válasza Polllen (#1557) üzenetére


Polllen
nagyúr

Na azt hiszem megtaláltam a bibit... :( A front audio panel vezetéke valszeg nem támogatja a jack dugó detektálást... :W Megnéztem még1x az alaplap leírást és ott írja, hogy az ac'97-s audio front paneleknél kell végigjátszani azokat a lépéseket, amivel nálam is müxik, viszont ezek nem támogatják az auto jack sensit... :O
Hiába van bolondbiztos dugó, az a 2 vezeték ami a hd supporthoz kéne nincs bekötve... :W
Bár nem értem, hogy új házba minek raknak ilyen régi cuccot...
[link]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1560) kicsitomi88 válasza BandiHUN (#1558) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Gigabyte MA69G S3H

90 87.5 87.8 87.5

(#1561) HaRdCoRe


HaRdCoRe
aktív tag

ASUS P5K kontra GIGABYTE GA-P35-DS4

Ti melyiket választanátok, és miért?

(#1562) BandiHUN válasza kicsitomi88 (#1560) üzenetére


BandiHUN
veterán

ez miben jó?oké,újabb chipset,de elég kaotikus lap,semmi fethűtő,ilyesmi....viszont ventit nem akarok a gépben létni a tápon kivül:) erre ez mintha jobban megfelelne,de a tuningról nem tudok igazán semmit.annyi kellene csak,hogy a procin tudjak húzni a pci,ata,stb.portok sebességének bolygatása nélkül,sajna most gagyi lapom van,ami az fsb emeléssel a winyót vágja el leghamarabb,és nincs a biosban fixálás,semmi,csak fsb.. :W

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#1563) thumb


thumb
aktív tag

sziasztok mondjatok már nekem egy jó gigabyte sli-s alaplapot akár amd akár inteleset!

köszi

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#1564) Andrewhouse válasza thumb (#1563) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hát én inkább Intel-es alaplapot ajánlanék, annak jobb a bovíthetősi jövője szerintem...most főleg az AMD foglalat váltásánál....Am2+ kb zerintem az is 2 :W évet fog kibirni aztán megint bejelentik a foglalat váltást.

Gigabyte P35-DQ6 Ez egy nagyon jó lap kicsit drága de nagyon megéri az árát...

de ha nem sajnálod rá a lovét akkor:

Gigabyte N680SLI-DQ6 nVidia 680i SLI LGA775 ATX - Ezzel véleményem szerint gyorsabba és jobban kihasználhatóbb az SLI....Talán....

(#1565) Andrewhouse válasza HaRdCoRe (#1561) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Mindenképp ezt:
GIGABYTE GA-P35-DS4

(#1566) thumb


thumb
aktív tag

köszi!

és ha AMD sli-ről van szó?

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#1567) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Mielőtt rossz processzort veszek, megkérdezem, hogy szerintetek belemegy-e ez a processzor az alaplapomba: P4 3.0/1M/800 S478 Prescott processzor
Az alaplapom adatai: [link]
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#1568) tupacamaru válasza dave93 (#1567) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen, bele. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1569) fiATHaLON


fiATHaLON
őstag

Milyen alaplapok vannak, amik sli-sek és pcie 2.0 ?
(LGA775)
Előre is köszönöm...

(#1570) pincehely


pincehely
addikt

A kérdésem a következő!:
Találkozott már vki olyannal, h 939-es tokozású lapjába újított X2 -es processzort, és nem működött megfelelően?
Nálam a következő a probléma::: no dual chanel
csak 1 magot kezel
a ramok 200 mhz-en futnak!

valaki help!
Ha biost frissítek az megoldja a problémát??

http://kefetemap.deviantart.com/

(#1571) pincehely


pincehely
addikt

A kérdésem a következő!:
Találkozott már vki olyannal, h 939-es tokozású lapjába újított X2 -es processzort, és nem működött megfelelően?
Nálam a következő a probléma::: no dual chanel
csak 1 magot kezel
a ramok 200 mhz-en futnak!

VALAKI SEGÍTSEN!!
bios update?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#1572) Qru válasza pincehely (#1571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bios update a legfrisebbre, aztán ha továbbra is csak egy magosnak látja akkor a wint tedd újra vagy próbáld így.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1573) Qru válasza fiATHaLON (#1569) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pl: Gigabyte GA-X38T-DQ6, MSI X38 Diamond, Asus P5E WS Professional és P5E3 WS Professional...

#nincsbennetarcsi

(#1574) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Mitől lehet az, hogy automatikus BIOS frissétésnél lefegy a gép XP-n?
Konfig alul olvasható
előre is kössz

(#1575) Thrawn válasza S. Szabi (#1574) üzenetére


Thrawn
félisten

Ugy nem tuningolva akarsz BIOS-t frissíteni? :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1576) S. Szabi válasza Thrawn (#1575) üzenetére


S. Szabi
őstag

Ja tényleg kössz

megpróbálom még egyszer aztán visszaírok, hogy sikerült-e

[ Szerkesztve ]

(#1577) S. Szabi válasza S. Szabi (#1576) üzenetére


S. Szabi
őstag

Vissza állítottam a BIOS-t alapra, de még így is lefagy

(#1578) Thrawn válasza S. Szabi (#1577) üzenetére


Thrawn
félisten

Floppy-s módszer?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1579) S. Szabi válasza Thrawn (#1578) üzenetére


S. Szabi
őstag

Nincs floppy meghajtóm
De lehet, hogy tudok szerezni

[ Szerkesztve ]

(#1580) sbazsi


sbazsi
veterán

Adott két egyforma gép.
Celeron 2,4 ; 256Mb ram,40 gb hdd, s3 prosavage integrált vga, win xp
Az alaplap: shuttle MV43V
Via VT8751 chipset.

A gond:
mindkettőnél gondok vannak az egérrel.
Van hogy pár másodpercre kialszik az egér, tehát nem reagál bármerre is mozgatom.
És van, hogy teljesen meghal az egér, csak a restart segít. optikai egér, kialszik a piros fény néhány pillanatra, de van hogy teljesen.

Több egérrel próbálkoztam már, cserélgettem, vettem újat, rádugtam a ps2-es portra,
gépet is újratelepítettem (vinyot cseréltem, és felraktam egy friss xp-t) de továbbra is csinálja.

Bármi ötlet, hogy mitől lehet?

(#1581) Brinovec


Brinovec
csendes tag

Hali

Van egy Asus P5N-Sli alaplapom, es Windows Vista Enterprise oprendszerem.
Sajnos nem engedi feltenni a alaplapi drivereket, mert hogy nem támogatja ezt.
Felmentem asus weboldalára és leszedtem a vista drivert ehhez a laphoz, de igy is ezt irja ki.
Van valami ötletetek?

(#1582) S. Szabi válasza Brinovec (#1581) üzenetére


S. Szabi
őstag

Az sem mindegy, hogy 64 vagy 32 bites a vista és a letöltöött progi

(#1583) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok
egy belépőszintű gépet szeretnék a jelenlegi csak netezésre használt 366-os helyett, valami lga775-ösre gondoltam
egyelőre nem tudom, hogy agp/pcie legyen, vagy ddr/ddr2, de valószínű pcie+ddr2 lesz

a kérdés, hogy melyik alaplapot ehhez a procihoz INTEL INTEL Celeron 420 1,60GHz LGA775 512/800 TRAY 6 851 Ft 1 ÉV?
MSI PM8M3-V (LGA775, INTEL, RoHS) 9 293 Ft 2 ÉV
MSI PM9M-V (LGA775, INTEL) 9 860 Ft 2 ÉV
ASROCK CONROE1333-D667 (LGA775, INTEL) 9 755 Ft 2 ÉV

ABIT LG-95C (LGA775) 10 164 Ft 2 ÉV
MSI 945GCM5-F V2 (LGA775, INTEL) 10 375 Ft 2 ÉV
Banditos árak

köszi

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#1584) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom ez-e a megfelelő topic, következő a problémám\kérdésem :

Vettem egy Gigabyte GA-MA69G-S3H alaplapot, hozzá egy AM2-es 4000+-os Brisbane magos procit, meg 2x1Gb DDRII 800-as Geil Ultra Kitet. :C
Összeszerelést követően a rendszer nem bootol, az alaplapra kötött beeper sípol csak szagatottan: hosszú síp, hosszú szünet. :(
Mindenféle kábel lehúzogatások, proci ki-betétel után kiderült, hogy a memóriák nem mennek az 1-es Channelben, tehát a 2-es\4-es slotban. 1-3-ban single channelben gond nélkül megy a rendszer a 2Gb RAMmal. Ha akár csak az egyiket beteszem 2/4-be - nem indul, csak sípol.
Nyilván következik: hibás a lap.
Lapot szépen visszavittem, leadtam, mondták, hogy küldik a futárral az újat. Várok otthon, egyszer csak hívnak, hogy új lap felejtős, a réginek semmi baja! :W Nagy káromkodás, ismét kibékávézás Rákosakármire. Vittem magammal a saját RAMot, procit is.
Tesztpadon a lap, tényleg simán működik. Itt jön az első csavar: az én RAMommal, procimmal is simán megy! Akár az 1-4 slotban is, sőt a 4-4-4-12-es (gyári) időzítésekkel is!
Szabadkozás, cucc összepakolása, irány haza. Otthon összerakás - újabb fordulat: ugyanúgy sípol ez a szardarab. Lehúztam róla MINDENT, csak a táp, lap, proci és a memória játszik. :O
És itt jön az adekvát kérdés: milyen a táp. Nos, a táp egy FSP 350PNF, amivel az elmúlt 1,5 évben semmi gond nem volt... Mellesleg mi köze lenne a tápnak a dual (vagy 1-es) channelhez? Pedig minden más megegyezik a tesztpaddal...

Akinek van vmi ötlete, javaslata az ne kíméljen!

Köszi! :R

(#1585) Thrawn válasza x64 (#1584) üzenetére


Thrawn
félisten

Keress elő minden harvdert amit csak rá lehet dugni a tápra és hajrá.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1586) bnss válasza x64 (#1584) üzenetére


bnss
veterán

A lap topicjában próbálj meg kérdezősködni: Gigabyte GA-MA69G-S3H

szerk.: URL kimaradt. :D

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1587) attrax válasza pincehely (#1571) üzenetére


attrax
aktív tag

Lehet hogy hülyeség de a biosban enabled-re állítsd a hyper threadingot.

Unterschreiben

(#1588) attrax válasza sbazsi (#1580) üzenetére


attrax
aktív tag

Szia,én is tapasztaltam ilyet.Sajnos sz***rakszik a deszka ez van.Vagy csak a port.Serial egér?

Unterschreiben

(#1589) x64 válasza bnss (#1586) üzenetére


x64
aktív tag

Köszi, megpróbálom ott is.

Thrawn: :F A tápnak nem jelent gondot a rádugott vinyó, DVD, cserélhető vincsi, ventik... Simán megy minden (most is) Single Channelben...

(#1590) sbazsi válasza attrax (#1588) üzenetére


sbazsi
veterán

egy ibm géphez kapott usb portos optikai egér, és egy usb microsoft optikai egér.
átalakítóval próbáltam ps2 porton is.
meg más egerekkel is ezt csinálta.

(#1591) viktor82


viktor82
őstag

Szevasztok!
Nemtudom,hogy jó helyen teszem-e fel a kérdést,de remélem tud valaki segiteni!
Új gép vásárlása előtt állok és nemtudom melyik lenne jó választás(AMD vs Intel)
Az amd terén az alaplap egy ASUS M2N SLI Deluxe vagy ASUS M2N32-SLI Deluxe WiFi,nemtudom kettő között mi a kölümbség,a ram 2x1gb (OZC,Apacer vagy corsair xms)nemtudom melyik a jobb corsair a legdrágább ,de nembiztos,hogy a drága a jobb!A proci x2-s 4000(minnél olcsóbb)mindegy mert AM2+-ra akarok váltani csak nem tudom az alaplap mit választottam megfelel-e!
Az intel terén nehezebb a választás itt több alaplapot is találtam ami tetszett MSI P35 Platinum,ASUS P5K E WIFI AP,MSI P6N SLI Platinum vagy ASUS Commando,az utóbbinál az FSb csak 1066 mhz ,ha számi ez valamit!A memória maradna ugyan az,a proci mit néztem core2 6750,6850 ami 3ghz -en megy szerintem a 6750-s elég lenne vagy érdemes megvárni az új intel procikat!
Segitséget előre is köszönöm!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#1592) Thrawn válasza x64 (#1589) üzenetére


Thrawn
félisten

Azért írtam amit írtam, mert az a táp képes fura dolgokat művelni ha nincs leterhelve rendesen. Csak egy ötlet volt :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1593) killer1203 válasza viktor82 (#1591) üzenetére


killer1203
senior tag

attol függ mennyit szánnál rá éshogy mire használnád konvertálás videóvágás akkor Intel a neked való a nagyobb cache miatt igy gyorsabb

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#1594) fiATHaLON válasza Qru (#1573) üzenetére


fiATHaLON
őstag

:R Hálásan köszönöm !

(#1595) x64 válasza Thrawn (#1592) üzenetére


x64
aktív tag

Egy kis g*.. gonosz tartócsavar megbújt a házon, amit nem vettem észre (az előző lap után maradhatott), ez volt az oka mindennek...

Köszi a segítséget!

(#1596) Thrawn válasza x64 (#1595) üzenetére


Thrawn
félisten

Ááá :W
Akkor most már minden ok? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1597) don pardon


don pardon
aktív tag

Szép estét!

Segítségetek kérem, asziszem nagy hibát vétettem. A helyzet az, hogy vettem egy Asus m2n-x alaplapot és bele 2giga Kingmax TinyBGA memóriát. Szóval a lap leírását a kezembe vettem és végigfutottam a Qualified Vendors Lists-et (Alkalmas/ajánlott eladói lista???), ebben meg nem találtam az én memóriámat, és ekkor kétségbeestem. Elrontottam? vagy ez csak egy ajánlat a jó/jobb márkafajtákról?

Légyszi nyugtassatok meg, hogy a memória futni fog. Kipróbálni nem annyira szeretném, mert így könnyebben visszaveszik ha tényleg rosz bele.
Srry ha nagyon alapot kérdezek.

Köszi ha megdobtok egy-két sorral.

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1598) Thrawn válasza don pardon (#1597) üzenetére


Thrawn
félisten

A QVL lista azokat a ramokat tartalmazza, amiket a gyártó maga is letesztelt. Ez szerencsére nem jelenti azt, hogy más ramokkal nem fog menni. Az esélyed arra, hogy működőképes lesz a lap a ramokkal kb 99.99% :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1599) don pardon válasza Thrawn (#1598) üzenetére


don pardon
aktív tag

Köszi a gyors választ!
Akkor imádkozom, hogy én is része legyek a 99%-nak :C

[ Szerkesztve ]

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#1600) x64 válasza Thrawn (#1596) üzenetére


x64
aktív tag

Jah.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.