Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Kicsirics77 válasza Chris_T (#2749) üzenetére


Kicsirics77
veterán

fölösleges inkább majd told a lét bele 1 videókártya árába
semmi különbség nem lesz tekintva hogy a giga oldalán nincs is s3 lap amit te írsz

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2752) vati válasza Kicsirics77 (#2750) üzenetére


vati
senior tag

utánanézek... A kiskerarak.hu sajnos nem túl megbízható a ritka és kifutó cuccok felhajtására, sokszor hiába szerepel az ottani listában, a hivatkozott üzletben rég kifogyott és már nem is lesz.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#2753) Kicsirics77 válasza vati (#2752) üzenetére


Kicsirics77
veterán

azt tudom hogy nem túl megbízható ellenben érdemes lenne itt a bazárban is szétnézned
sok olyan 939 lap van ami neked megfelel
például ez is jó lenne neked
vagy ezek közül valamelyik
a srác megbízható többször üzleteltem vele

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2754) adam3


adam3
aktív tag

Na jó, sztem elbasztam a gépem, v nemtom mi lehet...

Átállítottam memory timinget 1T-re, és most nem indul a gép. Szaggatott sipolás, se kép, se hang. Most mit tegyek?? Próbáltam DEL-t nyomogatni, de semmi :O :O

Ezt az üzenetet másik gépről írtam...

(#2755) Kicsirics77 válasza adam3 (#2754) üzenetére


Kicsirics77
veterán

cmos clear segít neked
nem értem minek kell megcsinálni azt ami jó

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2756) adam3 válasza Kicsirics77 (#2755) üzenetére


adam3
aktív tag

Kösz a segítséget, a probléma megoldódott...

Utánaolvastam ennek a RAM tuning dolognak, de ahol olvastam, ott az írták, h ha nem megy az adott beállításokkal, akkor 2-3 indítás után visszaáll az eredeti beállításokra, és mehet minden. CMOS Clear-ről sehol sem volt szó. Na mindegy, az biztos, h ez a kis "ijedtség" 1-2 életre elvette a kedvem a tuningtól :)

(#2757) Kicsirics77 válasza adam3 (#2756) üzenetére


Kicsirics77
veterán

igen ez így igaz 2-3 indítás utánn visszaáll minden defaultra de a cmos clear meg gyorsabb és nem kell idegeskedni 5 percig :DDD
ha tudnád hány ilyenen túl vagyok én már :U

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2758) pentium4 válasza pentium4 (#2745) üzenetére


pentium4
senior tag

valaki válaszoljon légyszi a kérdésemre!
köszi

P4

(#2759) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Mit gondoltok, hogy egy C2D E6550 minden gond nélkül menne rendesen, úgy ahogy kell neki egy Asus P5B lapban? Csak azért kérdezem, mert az Asus alapból 1066-os FSB-t támogat, a proci meg ugye 1333-as.

Válaszotokat előre is köszönöm! :R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#2760) Kicsirics77 válasza csusza` (#2759) üzenetére


Kicsirics77
veterán

meg kell nézni hogy bios támogatásban lett-e javítva hogy kezelje az 1333-at
de minden gond nélkül megy benne alapból is

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2761) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem mondani olyan alaplapot amin integrált VGA van, DDR2, socket AM2-s?
Asus (és)vagy Gigabyte tipusú kellene!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#2762) csusza` válasza Nkboy (#2761) üzenetére


csusza`
senior tag

ASUS M2N-MX SE ;)

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#2763) Nkboy válasza csusza` (#2762) üzenetére


Nkboy
senior tag

Azt lehet tudni, hogy ez a lap mennyire megbizható?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#2764) Kicsirics77 válasza Nkboy (#2761) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ASUS mATX
GIGABYTE mATX

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2765) misix


misix
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Nemrég vettem egy ASUS M2R32-MVP-s alaplapot meg miegymást.
Elvileg full compatible a SATA II -vel. Van 2db Sata 2-es vinyóm. Egy WD, és egy Samsung. de mindegyik 150-en megy. legalábbis ez irja ki az everest ill a Hdd sentinel is (no, és nem is megy vmi túl nagy sebbességen) .

Kérdés: Kell-e vmit állítani a biosban, hogyí menjen, vagy , ha minden ok akkor alapból tudnia kell kezelni.

2.A sata kábel compatibilis mind Sata 1 mind sata 2-re?

3. Mi az a SMWDMA és a MWDMA. (azt toom hogy single meg multiworddma, de mire jó???

Előre is köszi annak aki tud segíteni.

(#2766) Chris_T válasza Kicsirics77 (#2751) üzenetére


Chris_T
tag

Kerestem én is a gigabyte oldalán de szerintem amit a bolt GS nek ír az a sima G lehet
annál meg ha jól látom van nyomtatóport + mégegy PCI-E van pluszban, ha tényleg csak ennyi a különbség akkor inkább maradok az olcsóbbnál, valóban jol jön az a 1000 Ft késöbb a VGAba :D

(#2767) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

ÜDV!
Volna egy kétségbeejtő problémám!:Kérem aki tud segítsen. :U
Hetek alatt nagynehezen sikerült összeraknom az alábbi konfigot:
-Asus P5N32E SLI-Plus
-E6400
-2X1Gb RAM
-Zotac 8800gt..
Az összes többi alkatrész is vadiúj..
Gondoltam ma végre használható állapotba hozom a gépet, de nagy megdöbbenésemre miután bekapcsoltam a moncsim NO SIGNAL felirattal fogadott :((( :O :O
Próbáltam másik PCI-E aljzatban is..de smmi..a kábeleket többször is leellenőriztem, sztem mindent oda dugtam, ahová kell.. :U
Egyszerüen foggalmam sincs mi lehet a baj...a procihűtő, és a házventik felpörögnek..A VGA ventije is sülölt, de jel nem jön ki belöle :( :F
Esetleg valakinek valami ötlete??.. :U :U
Elöre is köszönöm! :R

(#2768) Fonák Tamás


Fonák Tamás
csendes tag

Sziasztok bennfentesek!

Le szeretném cserélni a számítógépemet, de néhány összerevőt át szeretnék tenni az újba: mindkét CD írót és az egyik, nem túl régi winchestert. Mindhárom szerkezet hátulján IDE csatlakozók vannak. A problémám az, hogy elnézve a mai alaplapokat, mindenki már csak egy IDE csatlakozót szerel az alaplapjára.Kérdéseim:

- Létezik-e még 2xIDE csatlakozós alaplap, ami persze tudja a mai SATA stb dolgokat?

- Létezik-e valamilyen átalakító kábel IDE-ről az újabb szabványra?

Nagyon megköszönném a válaszokat...

Minél jobb tévék a boltokban - annál szarabb műsorok a tévében

(#2769) a_nagy_pok válasza pentium4 (#2758) üzenetére


a_nagy_pok
csendes tag

Na igen, ez a gond az ilyen nagyforgalmú általános cálú topikokkal: az ember kérdése hamar elsüllyed és elfelejtődik. Valahol kéne tárolni egy listát a nyitott kérdésekről vagy nem tudom...

(#2770) Pollux66


Pollux66
tag

Hali Mindenki!
2 kérdésem lenne:

1. BIOS frissítéskor ugrik az alaplap garija?
2. Most rendeltem meg az új lapkámat 1 MSI P35 Neo2-FR -t.
Viszont itt a PH-n a P35 lapok tesztelésénél([link]) az MSI P35 Combo-nál BIOS-t kellett frissíteni, mert a lap nem kezelte jól az új Core2 E6*50-es procikat. Valakinek volt hasonló problémája ilyen lapokkal?

A válaszokat előre is köszönöm! :R :R :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#2771) BenceShearer


BenceShearer
aktív tag

Urak!

Hogyan lehet régebbi BIOS-t visszatenni? Egy ASUS M2A-MVP -ről lenne szó!

BIOS-ban lévő frissitő, AFUDOS, indításkor ALT-F2 mind azt írja, hogy régebbi a BIOS, ezért nem végzi el az írást!

Mi a megoldás? Sajnos az új BETA-ban kivették a manuális RAM állítást, így nem tudom 800-ra állítani a memóriát.... :((

előre is köszönöm!

(#2772) smk17 válasza Fetyoka0 (#2691) üzenetére


smk17
tag

Kétoldalas memóriáid vannak ?
Nézd meg az alaplap leírásában , hogy ha négy ramot teszel bele tudja e a dupla oldalút !
Nekem P31-es chipset van és az csak akkor tudja ha 2 van benne dual-ba .
2 duplaoldalu ,
vagy 2 egyoldalas +1 dupla
vagy 4 szimplát kezel . Gondolom a G31 sem sokban külömbözik.

(#2773) smk17 válasza smk17 (#2772) üzenetére


smk17
tag

Bosz az előbbi hozzászólásért . Kicsit elvoltam tájolódva. :B

(#2774) Huba25


Huba25
tag

Hi all! Valszeg sokadik ilyen kérdés lesz, de rem kapok vàlaszt! Szóval kb 100e huf ból kéne nekem vmi ütõs lap+proci(c2d)+ram(ddr2) kombò. Egy msi 8800gt mellé +450w chieftech tàp. Giga ill ABit lapok érdekelnek fõleg+jó tunning potencial. Köszi minden vàlaszt

Az erő sötét oldalán vagyok ÉS JÓ

(#2775) Lui76


Lui76
őstag

Gyors segítség kéne srácok !
Aláírásomban szereplő Gigabyte alaplapon hajtottam végre bios frissítést.
(@ bios-al)
És most nem bootol a gép.
Ugyanonnan hivatalosat letöltve ,ezzel a programmal már kétszer is csináltam
ilyent ,de eddig nem volt gond.
Mi van ilyenkor?

www.kezmuveskeramia.hu

(#2776) peti005


peti005
csendes tag

Hali!
Tulajdonképp ez lenne a problémám: 'P5P800 Checksum Error'. Elindítom a gépet, aztán kiírja ezt, elkezdi ellenőrizni raktam-e be floppyt - meghajtó sincs bedugva - aztán a CD-romot, ami DVD formájában benn is van, rajta az ASUS "legutóbbi" 2005ös javallott .ROM cucca, viszont nem csinál semmit. Elidőzik egy pillanatra a CD-ROM résznél, majd újra elkezdi nézni a nemlétező floppyt...
PLS aki tud segítsen...

Alaplap: P5P800
Proci: Intel S775 2.6GHz
RAM: 512 DDR
Optikai m. : DVD NoName
Vinyó: 5 gigás Samsung

(#2777) sgergi válasza Huba25 (#2774) üzenetére


sgergi
veterán

Giga p35-ds3 lapnak, hozzá 6x50-es proci, és 2x1Gb bármilyen ram.

(#2778) Mercutio_ válasza Nkboy (#2761) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szia!
Én most épp Asus M2NPV-MX-et használok, teljesen korrekt cucc, menüből is tudsz rajta tuningolni 10%-ot úgy, hogy semmi mást nem állítol :K
Ha nem lennél olyan messze az enyémet 14-ért vihetnéd is még majdnem 3 év garival

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2779) batmab válasza dzsóbácsi (#2767) üzenetére


batmab
senior tag

a videokarin van plusz csati a tápnak??6 pines pci-e...ha van,dugd rá... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#2780) Thrawn válasza Lui76 (#2775) üzenetére


Thrawn
félisten

Ilyenkor jönnek a vudu trükkök: áramtalanítás, CMOS clear, elem ki, másnap reggel visza stb.
Ha azon a Gigabyte lapon van DualBIOS akkor használd, az alaplap manualjában benne kell lennie a leírásnak.
Ha már semmiféle ráolvasás nem segít, akkor a BIOS chipet kell elvinni, ahol újra tudják programozni. Ha ezután sem kel életre a lap akkor ennyi volt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2781) Lui76 válasza Thrawn (#2780) üzenetére


Lui76
őstag

ez sajna nem dual biosos (volt olyanom is régen)
DE a CMOS reset segített !!!

Csak az volt bennem hogy ha "beáll így biosbuher közben" akkor
mindent csak megszakítani nem szabad,de hát mindig tanul az ember.

VGA-t flsaheltem már vakongépelve szal nem ma kezdtem :)
és mégis az izgalom huh.

www.kezmuveskeramia.hu

(#2782) Thrawn válasza Lui76 (#2781) üzenetére


Thrawn
félisten

Örülök, hogy minden stimmel :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2783) dzsóbácsi válasza batmab (#2779) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

:) Köszi a tippet!..De ezt már checkoltam ;) ...Haver is megnézte..azt mondta lehet a procim halt meg :( ..elvileg az a "leghasználtabb"..de működnie kellene :((( ..
Remélem nem az alaplappal vannak problémák.. :U :F

(#2784) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Fölteszek itt egy kérdést, ugyse kapok rá választ ;] maximum annyit, hogy "nem kedveljük a 680i-t"

Szóval a kérdés: Striker Extreme az áldozat, xs forumon olvastam, hogy az uj bios (1305) egy rakás ürülék, ezen felbuzdulva az ott ajánlott 1301-es biosra downgrade-eltem, és sikerült kihoznom a Q6600-ombol egy prime stabil 3150-et, ami ééédes kevés, mivel a p5k-mba ez akár 3,7 is volt, de 3,6-on használtam valós 1,5 v-n de ez a lap vhogy elhalálozik 360-as fsb fölött, és nemtudok vele mit csinálni. Másoknak meg vígan megy 8x450-et.... teljes részletességgel leirták a bios beállítást, amit én ugyanugy megcsináltam, és semmi... bejön a gép, sipszó elhangzik, hogy felállt a rendszer, és bejön az első kép, de ott meg is áll... -.-

vmi ötlet vkinek? :R

(#2785) KisBundi


KisBundi
őstag

Volna egy gyors kérdésem. Az SLI lapokban ugye nem lehet hajtani két radeont? :F

(#2786) RockHaRD válasza KisBundi (#2785) üzenetére


RockHaRD
addikt

ugye

(#2787) SystemRoot válasza RockHaRD (#2784) üzenetére


SystemRoot
őstag

nem kedveljük a 680i-t ;]

Najoh, én azt csinálnám hogy meglesném hogy télleg az alaplap nem bírja e a magas fsb-t, ergo visszaosztanék mindent.
Más biosok változtathatnak az eredményen sztem, szal próbálj ki még néhányat.
Ha nem megy akkor a lap/chipset-ed vlszeg nem bír annyit.

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#2788) SystemRoot válasza KisBundi (#2785) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát CF-módban nem különösebben... másként meg nem hiszem hogy akarnád. Ergo olyat sztem lehet hogy beraksz 2vga-t pl brutális 5mp-es felbontású montior ellátásához, vagy mittomén sok monitorhoz...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#2789) Dooby


Dooby
tag

Sziasztok!
Kérdés mindenkinek: Egy 478S tokozású alaplapra mekkora a legnagyobb kapacitású vinyó(ATA), amit rá lehet kötni?
Köszi!

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#2790) Probiker válasza Dooby (#2789) üzenetére


Probiker
aktív tag

Ez szerintem chipset függő.

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#2791) BenceShearer válasza BenceShearer (#2771) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Senki? Segítsetek plíííz...

(#2792) RockHaRD válasza SystemRoot (#2787) üzenetére


RockHaRD
addikt

ok, ezt fogom tenni.... végre egy értelmes válasz :R

(#2793) Thrawn válasza BenceShearer (#2791) üzenetére


Thrawn
félisten

A Windows-os frissítőproginál be lehet pipálni, hogy régebbi BIOS-t is fel lehessen tenni. Ha nem jön be, akkor a floppys módszer marad valamelyik régebbi frissítővel.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2794) Dooby válasza Probiker (#2790) üzenetére


Dooby
tag

Szia! Az ok, hogy chipset függő, de melyik mit tud? (vinyóilag) Létezik ilyen lista vagy valakinek volna ilyen jellegű tapasztalata?
ÜDV!

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#2795) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Adott egy MSI K8N-NEO2 egyik barátomnál. Táp rendben.
Semmit nem állított át a BIOS-ban, de mostanában mintha elfelejtette volna a bootolási sorrendet, amit beállít. Akárhányszor állítja be újra, mindig F11-et (boot menü) kell nyomnia, hogy HDD-ről tudjon bootolni. Eddig még soha nem csinált ilyet.

Mi lehet ennek az oka? Elemre gyanakszok, vagy lehet, hogy csak simán kezd kiöregedni a lap.
Valakinek van valami más ötlete?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2796) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Szükségem lenne valaki hozzáértő véleményére!
Van egy gépem:
Az alaplap egy ECS 915PL-A2, LGA775-tel. Benne egy Celeron D 336.
Szeretném ezt a Celeront lecserélni egy P4-es procira.
Ez a lap még nem tud fogadni kétmagos procikat.
(Aki röhögne a konfigon, annak mondom hogy nem arra gyúrok, hogy a Crysis fullon menjen, én főleg filmezek a gépen, de néha azért játszom is. És kéne több erő a procitól.)

Most én úgy néztem, hogy amit a jó öreg egymagos P4-ekből kapni még, az a Pentium 4 631-es jelzésű proci.
Azonban, az alaplapom proci-támogatás listáján ez épp nincs rajta.
Rajta van viszont a P4 630, és úgy összességében az összes P4 proci, az 505-től a 672-ig bezárólag.
A BIOS-frissítésnél úgy láttam, nem került support listára a 631.
Mégis van rá esély, hogy fogadná a lapom?
Nem különbözhet olyan sokban a 630-tól...

A lap proci-support linkje:
[link]

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni...

(#2797) FehérHolló válasza FoxiestFox (#2796) üzenetére


FehérHolló
veterán

631 65nm-es, míg 630 90nm-es gyártástechnológiával készült. Esélytelen, hogy fogadja.

Proci support linket külön köszi! Jól esett, hogy nem kellett keresgélni.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#2798) brd


brd
nagyúr

Elemcsere, próbából?

The only real valuable thing is intuition.

(#2799) FoxiestFox válasza FehérHolló (#2797) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Afene. Köszönöm a gyors választ.
Akkor egy használt P4-et kell néznem.

(#2800) FehérHolló válasza brd (#2798) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ahhoz kéne új elem. :)
De az lesz az első lépés.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.