Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) Andrewhouse válasza cowboy_bebop (#2050) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hát ha a Biosba be an kacsolva a Thermal optionnal hogy figyelje, akkor csipog ha eléri a kirtikus hőmérsékletet.....DFI alaplapoknál sajna nemtom hogy milyen néven van ez a beállítás de tuti van olyan..de elvileg az alapból be van állítva.....!

(#2052) Andrewhouse válasza ciry (#2044) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Asrock az nem valami nagy márka......De valakinél mükszik valakinél nem , valalki tuningol rajta még plussz ba meg ilyenek és úgyis mükszik, szerintem ezeknél szerencse kell hogy jó lapot fogjál ki nem úgy mint a márkásabbaknál......Mondjuk én személy szerint nem ajánlom az Asrock lapokat kínszenvedés, és gariztatás, vagy korai elhalálozás elkerülése végett......... :U

[ Szerkesztve ]

(#2053) Andrewhouse válasza 100kg (#2045) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Nézd meg, egy másik procival elsőre szerintem, ha még azt nem tesztelted le a procit akkor azt is lekéne.....ha az jó akkor tuti lap.......

(#2054) ciry válasza Andrewhouse (#2052) üzenetére


ciry
őstag

Kösz

[ Szerkesztve ]

"Csak semmi buzulás!"...

(#2055) 100kg válasza Andrewhouse (#2053) üzenetére


100kg
tag

AZ jelent vmit hogyha bedugok 1 hálókábelt és benyomom a gépet ugyan úgí semmit ne mcsináll viszont világít a hálozati dugasz lámpája! Ha rossz az alaplap akkor is világítana?

(#2056) Andrewhouse válasza 100kg (#2055) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hát az ég világon nem jelent semmit, egy alaplapnak nagyon sok része meghalhat....attól független egyes részek ég működhetnek is jobb esetben mondjuk ahhoz el kell indulnia bios szintig bootolni......De konkrétan a hálókártya esetében az csak annyit jelent hogy bedugtad a kábelt....és érzékeli....szerintem ha garis a lapod akkor azonnal vidd vissza.....ÜDV

[ Szerkesztve ]

(#2057) Pety válasza 100kg (#2055) üzenetére


Pety
senior tag

Az semmit nem jelent,próbáld meg esteleg másik rammal is esetleg ide kábel cseréje.olyan sok mindentől lehet,hogy regényt is írhatnék belőle.próbálgatni kell és mindíg kiszűrni valamit.Az elemet vedd ki hosszabb időre kb 10-20 perc én már jártam úgy hogy annyi után éledt fel egy alaplap.Sajnos ennyit tudok javallani ismétlem valószínűleg az alaplap. :U

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2058) 100kg válasza Pety (#2057) üzenetére


100kg
tag

Elemkivétel megvolt prociteszt még nem volt másik lapban azt kéne még vhogy megcsinálni akkor kiderül mi a rossz... De ezt akartuk elkerülni mert a prociteszt macerás... :(

(#2059) Uzo


Uzo
csendes tag

Az lenne amúgy a kérdésem, hogy v.ki nem találkozott olyannal, hogy a játékokba, ha mozgatom az egeret, akadozik egyet a kép..(de régebbi játékoknál is)....lassú a játék.., plusz ha picit feljebb is megy az fps, csinál olyat, hogy megmozgatom mondjuk az egeret jobbra...és...így leáll tölteni..aztán már az a kép jön vissza amit mozgatás után kell látnom....szal olyan, mintha a közte lévő részt nemlátnám..mert akkor tölt a gém..de..ez újabb gémeknél mindnél..régebbieknél prey, fear stb....és..NEMTÁP, mert tesztelésre itt van nekem egy chieftec..tápra gyanakodott "mindenki"...nem driver, nem bios, nem windows....[másfélhónapja próbálok rájönni mi lehet] ...előfordulhat, hogy ez a kártya úgymond nem kombatibilis az alaplapommal?? [Asus X1950pro Accelero X2 hűtővel] [abit an52]..mert ezt mondta a számtech-es is...plusz mások is, hogy ha nem táp gond..akkor ez... Asus M2N-E (21eft) az megfelelne??? [gépem további adata a profilomba]

(#2060) buffet


buffet
tag

Sziasztok.Légyszi segitsetek.Egy targa laptoppom van,és újra telepités után nem találja az ezköz kereső a SM buszvezérlőt.Hiába rakom be a driverseket tartalmazó cd-ét.A géphez kapott CD-én sem találja.olvastam hogy le kellene tölteni valahonnét de sajnos nem tudom.Help..... A gépem adatai:alaplap Mobile AMD Athlon 64LV 200Mhz/10,20/3000 plusszos.alap lap neve,MSI mega Book M635 /ms 1029/. Bios tipusa,Ami-06,24,05.Kérlek segitsetek. :R

buffet

(#2061) Pety válasza Uzo (#2059) üzenetére


Pety
senior tag

Kezdjük az alapoknál milyen egered van és usb vagy ps2 csatlakozós?Én eladtam most a régi gépemet pár hete de csak a gépet és összekötögettem az illetőnek a vatting új egér nem igazán akart megfelelően működni számomra(fogalmam sincs milyen volt)nekem is volt egy samsung egerem ami végül a kukában kötött ki és minden bajomat megoldotta az egércsere...... :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2062) Pety válasza buffet (#2060) üzenetére


Pety
senior tag

hát ha itt [link] nincs akkor még érdemes a live updattel próbálkozni.Egyébként ha működik minden megfelelően akkor tilsd le az eszközkezelőben és csá

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2063) buffet válasza Pety (#2062) üzenetére


buffet
tag

köszönöm

buffet

(#2064) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hali!

A következő konfighoz szeretnék egy jó alaplapot venni: két 8800GT VGA; 4GB DDR2 RAM, és egy Intel Q6600-as négymagos proci. Mit ajánlanátok ezek mellé? Én az ASUS P5K modelljére gondoltam, de látom, több verziója is van, vagy lehet hogy van jobb alternatíva, mit tegyek?

Kösz. :)

(#2065) Uzo


Uzo
csendes tag

PS2s egerem van..de..már ezt is tapasztaltuk....ha egér nélkül megy v.mi, akk is ilyet csinál...mint pl Prey legelején, amikor a tükörnél áll, és megy fel a kamera....ott is anynira belassul hogy hihtetetlen...

(#2066) cserewarrior válasza ipavlidu! (#2064) üzenetére


cserewarrior
csendes tag

Helló szerintem ez jó lenne a konfigodhoz: EVGA nForce 680i SLI

(#2067) ZeroZ


ZeroZ
tag

Sziasztok!

Rövid kérdés:

Ha áramtalanítom gépet, mindig törlődik BIOS és rendszer idő. Mit csináljak?
Nagyon idegesítő!

(lap: Asus a7v8-x, bios: Award)

[ Szerkesztve ]

(#2068) ipavlidu! válasza cserewarrior (#2066) üzenetére


ipavlidu!
tag

Ez sztem túl drága, főleg mivel a tuning nekem nem fontos. De azért köszi! Várom a további válaszokat. :R

(#2069) Pety válasza ZeroZ (#2067) üzenetére


Pety
senior tag

Akkor vegyél bele egy új elemet(mármint az alaplapba)könnyen ki tudod cserélni áramtalanítod és alányulsz műszerés csavarhúzó gombostű stb.Ha ez sem segít akkor a lap bios-a ment tönkre.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2070) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Azt kérdezném, hogy szerintetek melyik a "jobb"megoldás ? Igazából nem tudom mire értem a jót, mert a leendő procimhoz ,E2160, mind2 jó, meg elég. Csak mindig is szerettem volna egy fullos lapot, és nem csak egy "épphogy megtudomvenniazújP35chipes" lapot. Szóval ha sok előnye lehet ajövöre nézve akkor a másodikat venném, csak hogy ezek mik ?

Abit Ab9 guad GT
Asus P5K

első 23,második 21 ujonnan.

Tuning ofkorsz :D Jó lenne 100% OC.

THX

(#2071) Petryx


Petryx
csendes tag

Sziasztok

Már többször kérdeztem mert gondjaim vannak az MSI K9N SLI Platinum lapommal. Fagyogat, teljesen véletlenszerűen.
Újabb fejlemény: kicseréltem benne a ramokat, fagy. Másik VGA, fagy. Most sikerült szereznem egy másik procit, és szemben az én Coolermaster HyperXT hűtőmmel ehhez gyári hűtő van. A legnagyobb meglepetésemre amint bekapcsolom a gépet, maxon 5000-es!!! fordulaton pörög a venti. Már az is gyanus volt a CM 1900-on nyomja, mert az annak sok szvsz. BIOS a legfrisebb van!
Ilyenkor mi lehet a gáz? Vajon elég ennyi neki hogy cseréljék??? Garis bőven!

Tipp? Ötlet?

Köszi.

Asus K15N Quad SLI Platinum Premium Maximum - AMD Athlon128 X64 32000+ 12Ghz - Geil Ultra 4x16Gb DDR8 6000Mhz Quadro Kit - 4db nVidia 12000GTS TDI HDI ABS - 2db Samsung 10Tb SSD M4

(#2072) Pety válasza Petryx (#2071) üzenetére


Pety
senior tag

Hát ezek a próbálkozások bőven kimerítik az összes másik lehetőséget--->alaplap csere :K ja és nem moddolt biossal vidd vissza ha netalántán az van fent.

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2073) .: JuSzT :. válasza Petryx (#2071) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

A boltban sem csinálnak mást sztem, minden kicserélnek mint te. Kb ennyit tudnak tenni. SZtem nem kezdenek el rajta méregetni ilyen olyan dolgokat. Nem hinnám hogy ilyen emberek dolgoznának bármilyen szervizben :D

(#2074) Pety válasza .: JuSzT :. (#2070) üzenetére


Pety
senior tag

Volt itt a ph-teszt nemrég p35 ös lapokról,keress rá de ha nem használod ki akkor teljesen felesleges olyat venni ami drágább.Ez kb olyan mint ha vesz valaki egy új autót és csak nézegeti de ha akarná 250 is mehetne

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2075) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!
Megtudnátok mondani hogy ez mire jó?
Serial ATA controller of Silicon Image PCI Chip
Ezt felkell telepíteni ahoz hogy Satás vinyó menjen? Vagy akár le is tílthatom biosban?

(#2076) Pety válasza smog86 (#2075) üzenetére


Pety
senior tag

nem kell feltelepíteni ahhoz hogy menjen,ha letiltod akkor nem fog menni.
egyébként a neve a chipnek

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2077) Petryx


Petryx
csendes tag

Ja meg nekem már az sem tetszik hogy a legkisebb tuning próbálkozásra (értsd: pár FPS emelés) bios resetig fagy a vas. Plusz a Geil Ultra Dual Kitet, 5-6-5-18-nak kezeli a 4-4-415 helyett! :(

Első MSI lapom, de lehet utolsó is. :O Kicseréltetem és veszek inkább egy Asus M2N-E-t.

Ajáljatok valami fasza AM2-es deszkát pls! De olyat ami tuti tuti! :D

Asus K15N Quad SLI Platinum Premium Maximum - AMD Athlon128 X64 32000+ 12Ghz - Geil Ultra 4x16Gb DDR8 6000Mhz Quadro Kit - 4db nVidia 12000GTS TDI HDI ABS - 2db Samsung 10Tb SSD M4

(#2078) smog86 válasza Pety (#2076) üzenetére


smog86
senior tag

De van hozzá driver is meg minden, mire jó ez? :U

(#2079) Pety válasza Petryx (#2077) üzenetére


Pety
senior tag

Ha elve nem jó a lap akkor ne is eröltesd a tuningot,kifogtál egy rosszat van ilyen nem kell keseregni ez miatt.Nekem csak MSI lapjaim voltak idáig(most Gigabyte) de semmi bajom nem volt velük cseréltesd ki és kész.Ramokhoz van beállítás manuális ott keresgélj a biosban és be lehet elvileg állítani mindent,de először cseréltess!

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2080) dave93


dave93
őstag

Hi all!
Most vettem egy USB-s memory stick olvasót(PSPhez), és ha rádugom USB-re, akkor az xp felismeri, drivert kér ! Okés, driver be, feltepítve! Ki is írja hogy az új hardver telepítve van, használatva kész! De a sajátgépben nem látom a kártyát! :F Ha leveszem majd újra visszadugom USB-re az xp már semmit nem reagál! Próbáltam már úgy újraindítani a gépet hogy csatlakoztatva van de szintén semmi! Mit tegyek? PLS help! :R Köszi

(#2081) BinLaden


BinLaden
tag

hali! lenne egy olyan kérdésem hogy most szeretnék alaplapot venni, de nem tudom hogy melyik a jobb asus p5k deluxe vagy gigabyte p35 dq6 mert a gigabyte-ról nem találtam tesztet csak azt írták róla hogy a bordák miatt nehézkes berakni a procihűtőt
előre is köszi

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#2082) dave93 válasza BinLaden (#2081) üzenetére


dave93
őstag

Szia!
Szerintem erre a kérdésre inkább a milyen alaplapot ilyen árban topicban tudnak válaszolni! Üdv :R

(#2083) BinLaden válasza dave93 (#2082) üzenetére


BinLaden
tag

a másikban már két órája nem válaszolt senki

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#2084) dave93 válasza BinLaden (#2083) üzenetére


dave93
őstag

Akkor várj :) Én is azt teszem :R

(#2085) Pety válasza smog86 (#2078) üzenetére


Pety
senior tag

Egyébként milyen alaplapról van szó?Elvileg látnia kell a driver nélkül is talán raid miatt de most megfogtál :DDD nekem is volt valami hasonló driver asszem nem raktam fel,de attól műxik.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2086) Pety válasza dave93 (#2080) üzenetére


Pety
senior tag

az eszközkezelőben sem látja a gép?Esetleg másik gépben működik-e?Milyen lapod van támogatja az USB 2.0-t?

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2087) Pety válasza BinLaden (#2081) üzenetére


Pety
senior tag

Mindkettő prémium kategóriás alaplap tehát csak akkor vegyél ilyet ha valóban kell a sok plusz ketyere.Istenigazából sok különbség nincs sokan dicsérik a Giga DQ6-t nekem DS3 van de semmi bajom idáig vele.Kérdezd meg a lapok topikjaiban van-e valamelyikkel gond és belátásod szerint dönts,persze ha kell a többlet mert ha nem akkor DS3-4 közül választanék a helyedben.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2088) BinLaden válasza Pety (#2087) üzenetére


BinLaden
tag

milyen procid van ? mert azt olvastam valaholm hogy ezekbe a giga lapokba nehzen lehet belerakni a procihűtőt

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#2089) dave93 válasza Pety (#2086) üzenetére


dave93
őstag

Eszközkezelőben hol nézzem? Másik gépben ugyanez. Persze P4es a lap támogatja az USB 2.0-t

(#2090) Gorneck válasza BinLaden (#2088) üzenetére


Gorneck
titán

Már másodszorra írom, hogy ez egy baromság...régivel se volt gond, de az új reveken normális méretű HP leledzik...

Gorneck#1239

(#2091) Pety válasza BinLaden (#2088) üzenetére


Pety
senior tag

info ;) E6750 egyébként,most alapon de nincs VGA-m illetve egy S3 virge ha ezt annak lehet nevezni :DDD Jah semmi baj nem volt a hűtővel simán elfértem de ez nem HP-s,bár kicsit érdekes számora ez a hűtőfelfogatás(eléggé ratyi kinézete van)
Ma egész nap játszani próbáltam de semmi sem megy vagy szaggat pedig ilyenekkel próbáztam nfsIII,colin rallly 2 stb. :C

[ Szerkesztve ]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2092) Pety válasza dave93 (#2089) üzenetére


Pety
senior tag

Hát abból nem mindegyik támogatta az USB2.0-t mondjuk ez nem kizáró ok hogy működjön,van amelyik nem szereti ha kihúzod menet közben.A másik géppel sem látja,mert akkor tuti hogy az a szar(mármint a pendrive)

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2093) BinLaden válasza Gorneck (#2090) üzenetére


BinLaden
tag

ok de káromkodj hanem magyarul írj mert ennyire még nem vágom a témát, hogy mi az a HP meg rev meg ilyenek :D

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#2094) dave93 válasza Pety (#2092) üzenetére


dave93
őstag

De felismeri, csak utána nem :D A másik géppel ugyanez

(#2095) Pety válasza BinLaden (#2093) üzenetére


Pety
senior tag

Heatpipe hűtő az alaplap chipseten ami a proci körül is van,de nem kell parázni mint írták hülyeség felmegy rá a hűtő.rev.pedig egy lapot több revizióban kiadnak apró változtatások ennyi.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2096) BinLaden válasza Pety (#2095) üzenetére


BinLaden
tag

köszönöm szépen :) :R

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#2097) Pety válasza dave93 (#2094) üzenetére


Pety
senior tag

PSP-hez most látom csak,nem ez lehet a baj :F

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#2098) dave93 válasza Pety (#2097) üzenetére


dave93
őstag

Nem hiszem, memory stick van benne, és ez egy memory stick olvasó! Az eszközkezelőben nincs olyan hogy USB háttértár :(

(#2099) BinLaden válasza Pety (#2095) üzenetére


BinLaden
tag

még annnyi kérdésem lenne hogy tuning szempontjából ezek a giga lapok ds3, ds4, dq6 milyenek? mert néztem róluk tesztet csak a dq6 nem volt benne és igazából ez érdekelne

Sürgős hívásom volt. A fiamért kell mennem. Az iskolába, ugye Torrente? Figyelj! Te dobjál be valamit.. Egy whisky-t vagy a f@szom tudja mit, csak ne lábatlankodj itt ...

(#2100) simondr


simondr
senior tag

hi!
erről bárkinek valami tapasztalat vagy esetleg valaki látott tesztet:
MSI P31 NEO f
tuningra kéne valami jo kis lap ami nem tul drága.
mit ajánlotok 16k körül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.