Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Ketyegi


Ketyegi
csendes tag

Pedig olyan szép és letisztult lapocska. :K

[ Szerkesztve ]

Ha dimenziót akarsz váltani akkor hallgass Joe Satriani-t !

(#1102) Norbi_01 válasza #96302336 (#1099) üzenetére


Norbi_01
csendes tag

Én a Giga x38 DQ6-ot néztem.Vélemény?

(#1103) #96302336 válasza Norbi_01 (#1102) üzenetére


#96302336
törölt tag

Nagyon jó, csak szvsz kicsit drága. De ha tetszik, nyugodtan vedd meg, de ha komoly hűtést szeretnél rá rakni, ami az alaplap túloldalán rögzül, akkor nem úszod meg szerelés nélkül, mert az alján is van egy hűtőborda.

[ Szerkesztve ]

(#1104) gban válasza Andrewhouse (#1097) üzenetére


gban
Közösségépítő

Az ASUS problémája nem tudom hogy gyenge alkatrészekből vagy alulméretezésből ered-e, és nem csak a 775-ös szériára igaz, hanem már a 462-eseknél is megjelent: elszállnak a FAT-ek, vagyis rendszerint egy, de az elég hogy ne menjen a lap. Ez saját tapasztalat, nem egyet sikerült javítani.
Giga szerintem jóval megbízhatóbb.

Postázást nem vállalok.

(#1105) #96302336 válasza gban (#1104) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az előző. Egyre gyengébb minőséget produkálnak.

(#1106) Andrewhouse válasza gban (#1104) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

És ráadásul tök drágák ahhoz képest hogy gond van velük :F.....Lehet gyorsan dobnak ki egy lapot nem tesztelik vagy javítgatják egy ideig....amíg tényleg elérik a REV .1.0, ami alatt ugye azt értjük hogy normálisan mükszik minden, nincs kompatibilitási proléma vagy ilyesmi, a tuning persze már más tészta...főleg hogy nem is értek hozzá :C

(#1107) Qru válasza Ketyegi (#1100) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Havernál pl 2 különböző rammal sem volt hajalndó alapon stabilan futni több BIOS is próbálva lett. Geil Value, Zeppelin-t próbáltunk benne amik az én DS4-emben hibátlanul futottak. :( Remélhetőleg nálad nem lesz ilyen gond. A mostani Giga deszkák elég jók minőségre is, kevés vérzik el ideje korán (értsd: mielőtt teljesen elavulna :) )

#nincsbennetarcsi

(#1108) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Pls Help, tanácstalan vagyok.

Vmi nagy gond lehet, mert elkezdtem másolni 2 SATA2-es winyó között, a másolás 60-65ezerrel indult, úgy is ment kb 10 percig, utána hirtelen leesett 3500-3600-ra, és azóta is ott áll stabilan, nem akar visszamenni eredeti sebességére! Semmi nem eszi meg a gépet, nem zabálja a memóriát, másolás újraindítással sem jött helyre. Reboot megoldaná, mert mikor máskor ilyet tapasztaltam, újraindítottam és jó lett. Viszont most nem akarok abba belenyugodni, hogy folyton újra kell indítgatnom, mivel ftp server fut rajta (nem, most nincs benn senki, nem amiatt esett le a sebesség) tehát non-stop mennie kell a gépnek!

Konfigom az addataimnál megtalálható, szerintetek ez miért lehet?
(Samsung 250es 8MB vinyóról másoltam Samsung 500GB 16MB vinyóra nagy, 350megás fileokat)

Fejlemények: éjszakára úgyhagytam a 3600-as másolási sebességgel, kíváncsi voltam reggelre mit produkál, megdöbbenve tapasztaltam, hogy tovább lassult stabil 1800-ra, és a 210gigából amit eredetileg elindítottam 75% van készen (este indítottam éjfél körül). Kíváncsiságból lelőttem az ftp servert, mert 5en is bennvoltak: erre a sebesség visszament 3600-ra, újra elindítottam az ftp-t, maradt 3600 (lehet semmi köze nem volt hozzá, csak véletlen egybeesés). :F
Láttatok már ilyet?? Én még nem, és nem feltétlenül húznék új rendszert, mivel még elég friss. Mitől lehet, mit próbáljak meg??

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1109) DZs


DZs
senior tag

Biost szeretnék felülírni. Megvan a boot cd-m a flashelővel és binnel. USB-s olvasót használok. Bejön a dos és "A:\" meghajtó, de nem találom az awardflasht. Azt hova pakolhatja? A szöveg "R" meghajtót említ, de nem vált oda a "cd r:" után.

Köszi a segítséget! Sajnos a dos utasításait nem ismerem.

(#1110) gban válasza DZs (#1109) üzenetére


gban
Közösségépítő

Valószínűleg létrehoz egy virtuális meghajtót, ezért nem találod azon.
Lehet viszont hogy egyszerűen mondva el lett valami rontva a boot-cd készítésekor (nem kiírásakor), amit tehetsz: próbáld végig a meghajtó-betűjeleket.

Postázást nem vállalok.

(#1111) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#1108) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Kizárnám a winyó problémát, mert miközben ilyen lassú volt a másolás, a rendszerwinyó rendszerpartíciójáról ugyanazon winyó másik partíciójára 1 log filet 300k-val másolt! Egyéb fileokat 2-3000-el, demég az is nagyon karcsú! (az a winyó is 250es Samsung SATA, de nem az előbb említett!)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1112) Hosssszu válasza DZs (#1109) üzenetére


Hosssszu
őstag

Khmm... :U Meghajtot valtani dos-ban nem a "cd" paranccsal kell! :U
Hanem csak siman beirod a meghajto nevet, es utana egy kettospont. (pl.: a: , b: , c: , r: , stb.)

(#1113) Hosssszu válasza DZs (#1109) üzenetére


Hosssszu
őstag

Khmm... :U Meghajtot valtani dos-ban nem a "cd" paranccsal kell! :U
Hanem csak siman beirod a meghajto nevet, es utana egy kettospont. (pl.: a: , b: , c: , r: , stb.)
Hupszi, ez ketszer ment el... :B

[ Szerkesztve ]

(#1114) gban válasza Hosssszu (#1112) üzenetére


gban
Közösségépítő

Most értettem meg a CD r: -t... :) :W :Y :R
Azt hittem hogy a bootkor azt írja ki hogy a CD jele az R.... :Y
De igazad lehet, erre utalhat a kolléga, hogy így próbálta. :))

Postázást nem vállalok.

(#1115) Hushpush


Hushpush
tag

Sziasztok nagy problémám van! A gépemben valami, valószínűleg az alaplap sípol! Mikor játszok egy 10perc után kezdi el! Múltkor is kérdeztem ezt akkor azt válaszolták h magas az alaplap hőmérséklete 60 fokos volt, de megtisztogattam a gépet és azóta max 39*40 fokos ha leveszem a gépház oldalát akkor 30. De még most is sípol! Proci 50, GPU: 51 környezet: 49 Alaplap fentebb írtam! Egyedül egy valamit nem értek mi lehet az( nagyon láma vagyok)! Ami magas szerintem az a PW1,2,3,4 stb az mint 70-80 fokosak(ezek mit jelölnek?, mert nemtudom....)! Mi lehet a probléma? Hogy lehetne megoldani? Előre is köszönöm ha tudtok segíteni! Ui: A gép adatai a profilomban!

(#1116) directsl


directsl
tag

Sziasztok, itt is megkérdezem, hátha valaki...
Szóval:
Tegnapelőtt leállt a gépem, nem lehetett visszakapcsolni. Gyorsan széthúzkodtam, jelenleg táp, alaplap, processzor van benne, így sem indul. A jelenség a következő: bekapcsolásra egy pillanatra felpörögnek a ventillátorok, miközben a tápból "dzzzzz" hang jön ( :) ), nem szikra, de olyasmi hangja van. Büdös, égett szagot nem tapasztaltam. Kérdés: csak a tápom lehet hibás, vagy lehet valami bibi az alaplapon, ami miatt a táp védelme lekapcsol? Vagy valami egyéb tipp? Sajnos se másik alaplap, se másik táp nincs kéznél, amivel kipróbálhatnám. A tápom: FSP GreenPower 400W, másfél éves. Alaplap: MSI K8N Neo4 FI.
Válaszokat előre is köszi!

(#1117) Qru válasza directsl (#1116) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugye memória is van benne, mer anélkül nem nagyon fog elindulni. Sajnos kéne egy másik tápot keríteni, hogy kiderüljön nem-e a tápod a ludas. Szomszédnak nincs kölcsön tápj pl?

#nincsbennetarcsi

(#1118) Qru válasza A_ScHuLcZ (#1108) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy vinyó a max (folyamatos) sebességet csak a lemez eleje fele érheti el, utána arányosan csökken. Azaz ha a lemez tele van, vagy fogytán van már a tárhely rajta akkor normális a 30MB/sec is.
Mivel újraindítás után előrről kezdted a másolást, ezért újból gyorsan másolt amíg a lemez eleje meg nem telt, aztán lassult a dolog megint.

#nincsbennetarcsi

(#1119) kali válasza Hushpush (#1115) üzenetére


kali
legenda

a bios beállításaiban kellene megnézni a beep control részt; elvileg szinte minden értékhez lehet figyelmeztetést beállítani (beep), ebből adódhat a hiba... valamelyik érték - ez lehet hőmérséklet, feszültség, vagy akár venti fordulatszám is! - szóval valami nem a megengedett értéken megy, emiatt jelez a lapod! ha szemre is eltér valami a bios azonos részében szabályozott értékétől, akkor adott a dolog. ha nem szúrod ki, akkor abban az esetben, amikor sípol a lap, minden beállításban külön - külön egyesével vedd ki a csillagot a beep mellől, aztán így lassan de biztosan haladva a cél felé, kiszúrod, hogy melyik érték a rossz, vagyis legalább tudni fogod, hogy miben keresd a hibát! (csak utána kapcsold vissza a figyelmeztetést!)

ja; a pw általában a táp (annak hőmérséklete, a ventijének a fordulatszáma...stb) szokot lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1120) Hushpush válasza kali (#1119) üzenetére


Hushpush
tag

Köszi a tippet, de én nem találok ilyen beep conrolt...... sajnos:( Valószínűleg nincs, mert kerestem, erre utaló beállításokat, de nem találtam! Ha a táp hőmérséklete magas, az okozhat sípolást? Amúgy 1 éves a gép és még nem volt idáig probléma, 1 hónapja kezdte az egészet! Amúgy amikor sípol, akkor egy magasabb és egy mélyeb hosszú sípolsát ad ki! Ní-nó-ní-nó:)(ez a legjobb prezentálása a dolognak)

(#1121) Hushpush válasza kali (#1119) üzenetére


Hushpush
tag

Nah! Megvan a beep control! Csak épp jól el volt dugva! :) Köszi szépen akkor hát rajta és megnézem hol a bee-bee:)

(#1122) A_ScHuLcZ válasza Qru (#1118) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Igen, de én nem 30MB/sec-et írtam, hanem 3,6 és 1,8MB/sec-et, netről gyorsabban töltök...

Ja és a winyó zsír új, az 500ason még 480giga szabad hely volt, jelen pillanatban is 300 szabad belőle.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1123) ktomek


ktomek
aktív tag

Az is jó, ha valaki csak annyit ír, hogy fogalma sincsen! :O [link]

(nem érezném magam ilyen egyedül a problémával) :)

Vagy írok az Asrocknak...bár valszeg már betelt a panaszládájuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#1124) vin1900


vin1900
csendes tag

Sziasztok.

Ismeri valaki ezt a lapot?

MSI K9N4 Ultra-F alaplap sAM2

Stabil? Jó? Szar?

Lehet tuningolni?

(#1125) Ketyegi válasza Qru (#1107) üzenetére


Ketyegi
csendes tag

Kösz a választ ! {#1107}
Most már megvárom mit fog produkálni a lap ( P5K-E ). Azt én is olvastam Egy külföldi honlapon hogy válogatós Ram ügyben. Éppen a Geilt és az OCZ hozták fel példának, ott Írták hogy a Corsair-val működött rendesen, kíváncsi leszek. Még meg sincs a lap, ( holnapra ígérték ), de máris fenntartásaim vannak, és ahogy ismerem magam, egy baki a lap részéről oszt már repül is. "Csáá hee.." :(( :(((

Ha dimenziót akarsz váltani akkor hallgass Joe Satriani-t !

(#1126) Qru válasza ktomek (#1123) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Néha nem írja be rendesn magát a bios elsőre (kis áramingadozás is okoz ilyet pl) ilyenkor jönnek elő furcsa hibák. Próbáld meg újra ugyan azt vagy kétszer egymás után beégetni az új bios-t.

Mikor a 3D telejesítmény lecsökkent, nem lehet, hogy a PCI-E sávok 16x ról 1x-re vette le magát? Nálam csinált már ilyet egy lap... :W

#nincsbennetarcsi

(#1127) ktomek válasza Qru (#1126) üzenetére


ktomek
aktív tag

Köszi! Megcsinálom mégyegyszer. :R (Hát igen...windowsos bios égetés :O )

A pci-e defaulton volt mindig, azt nem birizgáltam... csakhát lehet, hogy 1x -es lett a default az új bios-szal? Hát k*pják be!

(#1128) ktomek válasza vin1900 (#1124) üzenetére


ktomek
aktív tag

Szerintem annyira nem lehet szar - bár én MSI fan vagyok :) -, de a helyedben inkább MSI K9N-NEO-t vennék! Azon már 550-es chipset van, és csak párszáz forinttal drágább, mint a K9N4 ultra. (Erről az NF 500-asról nem sok jót írnak.) Éppen én is ilyesmi ketyerét tervezek magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#1129) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

üdv a jónépnek!

Alaplapi integrált hangkártya(enable), és egy sb live 5.1-es megfér egymás mellett Win xP alatt?
Sajna valamiért a mikrofonom nem túl teljesítőképes bizonyos progik alatt.
Pld Ventri,msn tökéletes és tisztán érthető.
Teamspek és steam, illetve a játékai alatt egy határ sz@r halk,recsegő.

2 mikrofonom volt, mindegyik más típus, és a hibajelneség uaz volt.

Most azon gondolkodom,hogy a mikrofont az integrált-ba tuszkolom be, a hang pedig a live-ból jönne elő.

thx előre is!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1130) kali válasza moongoose (#1129) üzenetére


kali
legenda

a két hangkártya együtt történő használata nem javasolt, az integráltat ajánlott letiltani a bios megfelelő beállításában! (mert esetleg akadhatnak majd, sőt...)

(#1131) moongoose válasza kali (#1130) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

jahh kicsit félreérthető volt a mondanivalóm.
jelenleg nem működik az alaplapi,csak a live, és úgy okozza a jelenségeket.
azon gondolkodtam,hogy együtt alkalmazva talán megoldódna ezen hibák köre.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1132) Gerisan válasza moongoose (#1131) üzenetére


Gerisan
tag

Nekem is volt ilyen bajom a mikrofonnal.a hang beállításoknál van a mikrofonnál egy Speciális beállítás és ott a MIC BOOST-t be kell jelölni ha még nincs.nekem megfoldotta.Egyébként én is használtam egyszerre így két hangkártyát és működtek de azért nem kell ketőtt használni.

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#1133) kali válasza moongoose (#1131) üzenetére


kali
legenda

:( szerintem a kettőt együtt használva csak több lesz a hibajelenséged, de azért próbáld ki, ha gondolod... (de előtte feltétlenül nézd meg a HUROK című filmet, ha eddig még nem láttad! :U )

ja; nagyon ritka az, amikor egy integrált és egy + hangkari (látszólag) minden probléma nélkül fut együtt!

[ Szerkesztve ]

(#1134) zsolti1990


zsolti1990
csendes tag

hello szerintetek jó alaplap a köv.MSI K9N Platinum SLI ????

(#1135) zsolti1990


zsolti1990
csendes tag

légyszi irjátok a véleményeteket

(#1136) Qru válasza zsolti1990 (#1134) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tuningra nem túl ideális lap, de amúgy megbízható.

#nincsbennetarcsi

(#1137) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Holnap jön az új cucc a gépembe, már készülök a windows telepítésre. Intel lapkakészletes alaplap lesz, ICH9R déli híddal. Sata winyóra lesz telepítve. Na, mivel sejtem, hogy a win xp nem fogja látni a SATA vinyót, úgy gondoltam beleintegrálom az xp telepítőbe a drivert. Úgy gondoltam, csak a telepítés miatt luxus floppymeghajtót használni. Szóval leszedtem a floppyra való sata drivert, és az Nlite nevű programmal próbálom a telepítőbe integrálni. Két inf kiterjesztésű fájl van, az iaAHCI.inf, és a iastor.inf. Ha jól sejtem, az egyik a "sima" sata vezérlőhöz, a másik (iastor.inf) driver pedig RAID működés esetén használatos. Egyenlőre nem fogok RAID-et használni. Annyi lenne a kérdésem, hogy akkor csak az első inf fájlt integráljam a telepítő cd-be, vagy a másikat is..? Ködös emlékeim vannak, hogy pár éve kínlódtam xp telepítéssel SATA vezérlőn, és nem volt mindegy, hogy melyik inf fájlt adta meg az ember telepítéskor. Szóval elég az egyik, vagy mindkettőt integráljam?

(#1138) Zoli bácsi válasza Zoli bácsi (#1137) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Senki...? :U

(#1139) #96302336 válasza Zoli bácsi (#1137) üzenetére


#96302336
törölt tag

Fogja látni a vinyót a telepítő, és floppy sem kell. Tapasztalat.
De ha integrálni szeretnéd, mindkettőt dobd bele.

Sőt, inkább mostanság az IDE eszközöket nem akarja látni az új chipset. De IDE ODD-ről lehet boot-olni, csak DOS alatt nem lesz ODD meghajtód. Az XP, és a Vista látni fogja, és tud telepedni IDE ODD-ről is.
Így, ha formázni akarod majd a vinyót, a telepítővel le tudod.

[ Szerkesztve ]

(#1140) Zoli bácsi válasza #96302336 (#1139) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm. :R
Ha látja az sp2-es xp telepítő a SATA vinyót alapból, akkor nem kínlódok az integrálással.

[ Szerkesztve ]

(#1141) #96302336 válasza Zoli bácsi (#1140) üzenetére


#96302336
törölt tag

Még az SP1 is látja. Nekem az van, és utána frissítem SP2-re

(#1142) poffsoft válasza #96302336 (#1141) üzenetére


poffsoft
addikt

csak a régebbi, 'egzotikus' sata vezérlőkkel nem boldogul alapból, egyébként megerősítelek!!! :) :C

[ Szerkesztve ]

(#1143) kosaga


kosaga
tag

Sziasztok!
"Eltűnt" az optikai meghajtóm. A gép indulásakor még látja,az xp alatt viszont semmi nyoma.Tudnátok segíteni?

Pap leszek, az kurvaisten!

(#1144) poffsoft válasza kosaga (#1143) üzenetére


poffsoft
addikt

rendszer/eszközkezelő, rejtett eszköözk megjelenítése mit mond?
Ill.
vezérlőpult/felügyeleti eszközök/ számítógép-kezelés/tárolás/lemezkezelésnél becsatolva?

[ Szerkesztve ]

(#1145) kosaga válasza poffsoft (#1144) üzenetére


kosaga
tag

nincs semmi jele a meghajtónak

Pap leszek, az kurvaisten!

(#1146) Max3l válasza kosaga (#1145) üzenetére


Max3l
tag

Sziasztok!

kb másfél hete történt egy kis baleset... Pakoltam össze az új gépet, és ugye nem gyári coolert használok. a coolernak van a lefogatoja alulrol, és azon a lefogaton amine kis műanyagcsík volt azt átlukasztotta az alaplap forassztása. Tolt egy picit füstöt, és elszinezödött egy picit a ofrrasztás amit sikerült nagyjából eltüntetni.
Az lenne a kérdés, hogy a többi alkatrész mekkora esettel sérülhetett meg? a processzoron is volt egy kis elszineződés de az egy egyszerű törléssel el is tűnt vagyis csak a füst lehetett ami felszált.
lap tipusa: giga p965-s3

mod: a lapon kívűl semmi másnak nemvolt égett szaga, illetve elszíneződés rajta.
ja és bocsi kosaga nem neked szolt a kérdés hanem mindenkihez :)
Választokat előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

A munka az nem farok, így effektíve állhat napokig is

(#1147) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok!Szeretném húzni a procimat,de nem tudom,mert miután beállítom az fsb-t és újraindítom a gépet a bios kiírja,hogy nem fogadta el a tuningot és állítsam vissza.Ha egy nagyon picit húzok rajta akkor is ezt csinálja.
A gépem: Msi k9n4 ultra-f Athlon x2 4600+ 1Gb kingmax ddr2 800 Msi 8600gt
Nem tudjátok mi lehet a baj??

Eladó: 13900KS, 14900KF, 14900KS, Gskill 2x24 8000 kit, Gskill 2x16 6400 (A-Die) kit, 6950XT EK blokkal

(#1148) poffsoft válasza kosaga (#1145) üzenetére


poffsoft
addikt

egyszer csak eltűnt, vagy az xp sosem látta???
(jumperelés? regclean?)

[ Szerkesztve ]

(#1149) poffsoft válasza Max3l (#1146) üzenetére


poffsoft
addikt

Jó kérdés, lehet a lap sem halt meg, lehet hogy lap-proc-memo-vga.
Az odd-hdd-fdd legvalószínűbben nem sérült.
Muszáj lesz tesztelgetned, szerintem....

[ Szerkesztve ]

(#1150) poffsoft válasza tibcsi0407 (#1147) üzenetére


poffsoft
addikt

egészen pontosan mit ír ki? MSI pedig nem szokta visszadobni a tuningot...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.