Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Andrewhouse válasza spyduck (#2900) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Am2:

[link][link]
[link]
[link]

És itt van sok am2 alaplap test, s775 is sok van folyamatasona bővül szinte teljes lista....:
[link]

vagy

Xbitlabs ez nagyon jó:
[link]

Nem csak alaplap, procitól, kedzve minden...egyik legjobb oldal szerintem!!!!!!!!! ;)

(#2902) spyduck válasza Andrewhouse (#2901) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ezzel csak 2 gondom van!
Az,h ezt az alaplapot nem találom benne a másik pedig, h angol! És egy alapfokú nyelvizsgával nem nagyon kezdenék neki, de azért köszi!

(#2903) Ferrarer


Ferrarer
tag

Hali
Szerintetek jó lap ez?
MSI P31 Neo-F
Jól lehet tuningolni, megbízható?
thx

(#2904) sgergi válasza Ferrarer (#2903) üzenetére


sgergi
veterán

MSI-k mostanában gyengék. Ha már p31, akkor legyen a Gigabyte, sokkal jobb.

(#2905) Pubszon


Pubszon
veterán

Vki tudna nekem segíteni a front audio bekötésénél? Olyan furcsán vannak a dolgok, pedig eddig mindig bekötöttem.
Aki tud az írhat privit is és a többit ott megdumáljuk. :R

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2906) gban válasza Pubszon (#2905) üzenetére


gban
Közösségépítő

Alaplap manualja nem segít?

Postázást nem vállalok.

(#2907) zsbacsi


zsbacsi
csendes tag

Hello!

egy kérdés:

van egy asus p4s800d-x alaplapom. volt benne 2x256MB Kingston ram. Ma vettem bele még 2x256MB-ot, de ez samsung (mind PC3200). érdekes módon csak 768MB-ot lát a gép belőle.Az Everestben pedig van olyan menüpont ahol mind a 4 foglalatban kiirja milyen memória van a gépben, és van ahol csak az első 3 foglalat->gondolom ez a használt memória.

Szerintetek mi lehet a baj?

(#2908) BPFeri válasza zsbacsi (#2907) üzenetére


BPFeri
senior tag

Az hogy más típusú a RAM az nem lehet gond, még az sem ha más órajelű.. próbáld egyesével berakni és tesztelni őket , megnézni mennyit lát belőlük az oprendszer. Lehetséges hogy vmelyik modulod rossz. :R

....

(#2909) zsbacsi válasza BPFeri (#2908) üzenetére


zsbacsi
csendes tag

párosával berakva minden ok. csak ha mind a 4 bennt van, akor van gebasz. x-akta?

(#2910) Pubszon válasza gban (#2906) üzenetére


Pubszon
veterán

Nemnagyon mert sok minden van a front audionál meg minden más néven van.
Még a mikrofon is stereo :F .

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2911) coulthard

Hali!
Van valakinek fogalma arról, h mi lehet a baja egy olyan alaplapnak, ami nem reagál a bekapcsolásra? :D
Másnál állítólag bekapcsolt...
Biost reseteltem, mást nem csináltam, de több próbálkozás esetén sem adott szemernyi életjelet...
Lehet h halott? :DDD
Amúgy erről lenne szó: ECS K7VZM
Jah, és sérülésmnetes + a kondik is épek.

16 éve a Hardveraprón.

(#2912) chungee


chungee
addikt

Egyik ismerősöm gyorsítani akar a gépen. Tettem javaslatot, hogy vegyen 1gigás RAM-ot. Úgyis tett. Törelmetlen volt, nem várt meg engemet és egyedül állt neki a szerelésnek. Felhívott telefonon, hogy lefüstölt a gép vagyis a foglalat. Nem voltam a helyszínen. Azt írok le, amit hallottam. Szerintetek mi lehet a baj? Kiemelte, hogy biztosan nem foedítva rakta be. Akkor csak egy variáció van: DDR-set próbált berakni SD modulba vagy SD-set DDR modulba.

(#2913) Kicsirics77 válasza coulthard (#2911) üzenetére


Kicsirics77
veterán

zárd rövidre az alaplapon a bekapcsoló gomb tüskéit lehet csak a bekapcsológomb nem jó

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2914) petrov


petrov
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Próbáltam az archívumban de nem találtam a kérdésemre a vélaszt. Még kezdő vagyok.

Holnap tervezek egy komplett gépvásárlást. Egy olyan alaplapot(MSI K9N Neo-F V2) néztem ki amelyen egy ide és két sata csatlakozó van.
A kérdésem az lenne, hogy használhatom-e a régi két ide vinyóm egy újonnan vásárolt sata dvd-iróval egyidejűleg problémamentesen?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

petrov

(#2915) sgergi válasza petrov (#2914) üzenetére


sgergi
veterán

Igen

(#2916) zsbacsi válasza zsbacsi (#2909) üzenetére


zsbacsi
csendes tag

közben megoldódott a problémám. azt ne kérdezzétek, hogyan. szerintem meggondolta magát az alaplap, hogy mégis jobb lesz neki dupla annyi RAM.

..cserélgettem párszor a RAMokat, meg manuálisan beállitottam az időzítést. nemtom melyik használt :)

(#2917) kommunism


kommunism
aktív tag

tud valaki olyan am2 es alaplapot ami 15 alatt megvan és van rajta 2xes ata port???

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#2918) Andrewhouse válasza chungee (#2912) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Hát, én nemtom azt hogy csinálta de ugye nem eleht bele rakni a ramot, van ütközője hog lehet bele rakni, meg szerintem attól nem igazán füstölhetett el, szerintem annak más oka van! Az hogy másik típusóba másikat tett attól már lehetséges füstőlés.....

[ Szerkesztve ]

(#2919) Andrewhouse válasza kommunism (#2917) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Ez nagyon jó:
Gigabyte GA-MA69VM-S2 alaplap

(#2920) kommunism


kommunism
aktív tag

nagyon is jó de nincs rajta ata

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#2921) fero02 válasza kommunism (#2920) üzenetére


fero02
veterán

Ez sztem árban vmi számodra megfelelő lehet...

(#2922) kommunism válasza fero02 (#2921) üzenetére


kommunism
aktív tag

és ezen van 2x ata?

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#2923) fero02 válasza kommunism (#2922) üzenetére


fero02
veterán

Igen! A kék és fekete színű PATA csatik ott vannak az alaplap bal alsó sarka és a táp csatlakozó között. ;)

Nagyítsd ki a képet és látni fogod.

[ Szerkesztve ]

(#2924) kommunism válasza fero02 (#2923) üzenetére


kommunism
aktív tag

zseniális köszi szépen :)

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#2925) fero02 válasza kommunism (#2924) üzenetére


fero02
veterán

Nézz szét itt.

Megtalálod az előbb linkelt Asus lapot is, de van még pár, ami sztem megfelel az igényeidnek. :R

[ Szerkesztve ]

(#2926) Gdmx


Gdmx
tag

Sziasztok !

Egy gyors kérdés : most vennék alaplapot a jelenlegi P4 3.6-osomhoz és a majdani E2160-amhoz és nagyjából 2-tőre szűkítettem a választásomat. Már csak az a kérdésem, hogy melyik legyen az?

1: Gigabyte [link]
2: MSI [link]

Az árkülönbség elhanyagolható, ar MSI-n látok egy csatit a PCI-Ex-hez ami erősíti azt 12v-tal ami nincs a GA-n. Ez a csti vajon számít valamit egyáltalán? Most egy GF8600GT-m van, ezen nincs külön tápcsati. Gondolom azért tuningnál jól jöhet. Továbbá tetszik az MSI hűtője is, ami szépen összedolgozna a CM Hyper TX-emmel. Ugyanakkor a GB-ról csak jót hallani, az MSI-ről pedig azért 1-2 rosszat. Főleg a bioszáról.
Ezek még a mostani új lapokra is igazak?

Nos, hosszútávra melyiket vennétek a helyemben? Vagy akadna ezeknél jobb is 25k-ért?

(#2927) DeviL-B


DeviL-B
tag

Sziasztok!!
Lenne egy kis gond a vassal, és nem tudom, mi....

Beszereztem egy Gigabyte P31-DS3L lapot. Van rajta 3 venti, 2 wincsi (320Gb,250Gb), DVD író, C2D E4500 proci, Galaxy 8800GTS 320Mb kari, és jelenleg 2Gb DDr2 800 (KingMax).

A Problem a következő: A lap 4Gb RAM-ot bír. Jelenleg 2x1 van benne. Lenne itt még 2x1, de amint a 4-et beledobom,nem indul el a gép. Külön-külön mindegyik működik az összes foglalatban, szóval Ram-ok és az alaplap hibátlan. Esetleg a tápra gondoltam, mert csak egy 420W-os Colorist, ami ugye nem a legjobb. Lehet, hogy a táp kicsi?? Ha igen, akkor már kinéztem egy 450W-os Chiftech-et.
Szerintetek??

Előre is köszi!!

EGYEDI, Igényes Torrent Tracker eladó!!!!!!! Intel Core2Duo E4500 , Gibabyte P35-DS3, 4Gb KingMax DDr2/800Mhz, Galaxy GeForce 8800GTS 320Mb, 450W Chieftec, Philips 190WV 19" 5ms Wide LCD, Acer Aspire 5315 Notebook.

(#2928) Krissz22 válasza Gdmx (#2926) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Én a Gigabyte-ot választanám, ha újra váltanék Core2őre.

(#2929) c.zsolti válasza DeviL-B (#2927) üzenetére


c.zsolti
őstag

Nem nagyon hiszem, hogy két plusz memória modul kiakasztaná a tápodat.

...

(#2930) DeviL-B válasza c.zsolti (#2929) üzenetére


DeviL-B
tag

Akkor mi lehet a gáz??
Mondjuk indításnál amikor felpörög a 8800 hűtője, akkor a procié megáll. Ha felhúzom a procit, kattan a táp és újraindul a gép.

Veszettül vissza is esett a teljesítmény. Előző lapom egy 945-ös Neo MSI volt, 1.5Gb rammal. 3DMark06-ban: 10500p
Abban egy franc tudja milyen 400W-os táp volt. Proci 3Ghz-en röhögve ment, és még a karit is vidáman húztam.

Jelenlegi konfiggal: 9000p

Remélem csak a táp gyenge.

[ Szerkesztve ]

EGYEDI, Igényes Torrent Tracker eladó!!!!!!! Intel Core2Duo E4500 , Gibabyte P35-DS3, 4Gb KingMax DDr2/800Mhz, Galaxy GeForce 8800GTS 320Mb, 450W Chieftec, Philips 190WV 19" 5ms Wide LCD, Acer Aspire 5315 Notebook.

(#2931) DeviL-B


DeviL-B
tag

Ez nem igaz!! Most vettem észre, hogy a ramok közül az egyik csak 667-es :W

Nyomorult alaplap meg nem hajlandó így elindulni...

EGYEDI, Igényes Torrent Tracker eladó!!!!!!! Intel Core2Duo E4500 , Gibabyte P35-DS3, 4Gb KingMax DDr2/800Mhz, Galaxy GeForce 8800GTS 320Mb, 450W Chieftec, Philips 190WV 19" 5ms Wide LCD, Acer Aspire 5315 Notebook.

(#2932) no01ricsi


no01ricsi
tag

Sziasztok
Segítségetek szeretném kérni:
"Van" egy IS7 es alaplapom az hogy van szerintem már a múlté.
Mivelhogy nem nagyon akar indulni(kép sem jön be)
Volt már BIOS reset,fesz ellenőrzés külön ki lett próbálva minden, és ugy túnik oké minden, ha mégis valamit elfelejtettem volna akkor örömmel venném a tanácsotokat.
Milyet vegyek ami olyan tudású, mint az IS7, ivel nincs rá keret hogy most akkor lecsaréljek mindent, pedig ráférne.
KInek milyen tapasztalata van az ilyen tipusú lapokkal
főbb tulajdonságai:AGP 8X
2X SATA
4 db slot max 4Gb RAM
Celeron proci
Válaszotok élőre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

PSN ID: PRicsi83

(#2933) Mr.Gr3nT


Mr.Gr3nT
csendes tag

Hali mindenki. Akadna egy problémám és elkelne egy kis segítség:

Van egy gépem abban Asus A8n-e lapom van, benne egy athlon 64 4000+ os proci, ami ugye 939-es proci, ddr400-as ramokkal

Van egy irodai gépem amiben egy Gigabyte GA-M55PLUS-S3G -alaplap van benne egy 3200+ os proci, ddr2-es 533-as ramok vannak.

Most volna lehetőségem upgradelni proci-t.

Ha jól látom akkor a gigás lap az AM2-es, tehát ebbe már egy Athlon X2 5000+ S940 AM2 Brisbane procit is bele tudnék tenni?
És erre ugye az Ausus lap már nem képes?

Melyiket lenne érdemes?

Az asus lapba tudnék tenni egy X2-es 4200+ os procit.
A Gigabyte lapba pedig akár az AM2 X2-es ből akár a legnagyobbat is?

Tudom sok kérdés, de nemvagyok nagyon ott ezekben. Így elkelne egy felhomályosítás.

Előre is köszi!!
Gr3nT

Itt a FRAG a TT!

(#2934) nash1


nash1
tag

Sziasztok, lenne egy olyan problémám, hogy vettem egy Gigabyte GA-M61P-S3 alaplapot, és 4*'Gb Kingmax memóriát.A gondom az, hogy volt olyan, hogy beleraktam az alaplapba a ramokat, és el sem indult, csak sípolt, aztán cserélgettem a ramokat a slotokban, és elindult, fainul is ment, egészen addig, amig nem töltök torrenteket.Ha elkezdek letölteni, akkor kb. 50-60 perc után mindig újraindul a gép.Ha nem töltök, akkor meg semmi baja, crisysoztam is órákat, nem indult újra.Valami tipp, hogy mi lehet a baj?
Ja, és a memóriáknak elméletileg semmi baja, mert másik gépben rendesen működtek.

Előre is köszönöm!

(#2935) gizmol


gizmol
csendes tag

sziasztok.volna 1kis gondom NF7 alaplapot kötnék be de nem tudok mert a rajz szerint12kábel kellene de nekem csak 8 van{ez a bekepcsolo gombtol jön}.tud valaki segiteni, köszi

(#2936) gizmol


gizmol
csendes tag

valahogy bekötöttem megy is szépen világitanak a ledek csak épp a monitoron no signál

(#2937) gban válasza gizmol (#2936) üzenetére


gban
Közösségépítő

8 elég, 2 poweron, 2 reset, 2 hdd led, 2 powerled. Ha elindul de nem megy akkor máshol lesz a zűr. Segédtáp rádugva a lapra? ( 2-2 sárga és fekete )
RAM másik foglalatban?

Postázást nem vállalok.

(#2938) DeviL-B válasza nash1 (#2934) üzenetére


DeviL-B
tag

Nem valószínű, hogy a ramok miatt rosszalkodik a torrent. :)

Amúgy nekem is hasonló gondom van. GigaByte P31 lap. 2x1 Gigával tökéletes, 4 Gigával el sem indul :)
Te hogyan indítottad el??

EGYEDI, Igényes Torrent Tracker eladó!!!!!!! Intel Core2Duo E4500 , Gibabyte P35-DS3, 4Gb KingMax DDr2/800Mhz, Galaxy GeForce 8800GTS 320Mb, 450W Chieftec, Philips 190WV 19" 5ms Wide LCD, Acer Aspire 5315 Notebook.

(#2939) nash1 válasza DeviL-B (#2938) üzenetére


nash1
tag

Tudom, hogy nem a torrent a baja, csak nekem mindig akkor indul újra, amikor torrentezek :)
Nekem is volt olyan, hogy nem ment 4 gigával, csak 3-al, de aztán megpróbáltam másnap, és simán ment.Csak azt nem tudom miért indul újra, de mindig kb. óránként, de még kékhalál :((( sincs

Lehet szar az alaplap?

[ Szerkesztve ]

(#2940) misike83


misike83
csendes tag

sziasztok!

Van egy ATX méretszabványos alaplapom, de most venni akarok egy ujjat, ami mATX szabványos! Tehát egy kissebet akarok venni.
Az lenne a kérdésem hogy a gépházba be lehet tenni a microATX-es alaplapot?

(#2941) Thrawn válasza misike83 (#2940) üzenetére


Thrawn
félisten

Bele.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2942) Pubszon válasza misike83 (#2940) üzenetére


Pubszon
veterán

Természetesen kisebbet bele lehet, csak nagyobbat nem. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#2943) Robberbangi


Robberbangi
csendes tag

Üdv!
Tudna nekem esetleg segíteni belőni 1 asrock1333 conroe-esata2 lapon winyo kezelést? van bent 1 sata és pata vinyo is, deh csak ide modban akar futkosni. továbba ha pata vinyot kötök rá nem akarja az egyik felismerni. Help!!!!

(#2944) jaysee13


jaysee13
tag

Hali!

Alaplap: Asus K8N Nforce3 250
Most vettem: Samsung HD250HJ 250 Gb SATA 2 winyó, vadiúj.
Bekötöttem, lemezkezelővel inicializáltattam, partició, format. Total commanderrel fájlt másolnék, 2,5MB/s írás 11MB/s olvasás. Mi lehet a baj?
Vinyó hibát kizártuk a vinyós fórumban. Tehát az alaplappal lehet valami.
Tudnátok segiteni pls.

[ Szerkesztve ]

(#2945) Thrawn válasza jaysee13 (#2944) üzenetére


Thrawn
félisten

Vissza van jumperelve SATA I-re?
Az eszközkezelőben nézd meg az IDE vezérlőnél milyen módban megy. Ha PIO akkor már meg is van a gond. Megoldás: távolítasd el az IDE vezérlőt majd restart, remélhetőleg jól fogja felismerni. BIOS-ban sem árt szétnézni a beállítások között.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2946) jaysee13 válasza Thrawn (#2945) üzenetére


jaysee13
tag

[link]
3895-től felfelé.
Ezeket mind kilöttem. Biosban nem tudom mit kéne állítani.

(#2947) Thrawn válasza jaysee13 (#2946) üzenetére


Thrawn
félisten

liksoft már ellőtte a tippjeimet :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2948) IxSzDé


IxSzDé
csendes tag

Szevasztok!

Fél konfigot állitottam össze, ez igy tuti lenne?:

Gigabyte GA-P35-DS4
Intel Core2 Duo E6750
4 x 1 GB/1066 MHz DDR2 Kingmax
Chieftec 500W

a fenti cuccok-hoz még jön (itthon van) : )
- 250Gb-s winyó
- 1950PRO 512mb kari

Előre is köszönöm a segitségetek!

by.: BraziŁ <--

(#2949) Thrawn válasza IxSzDé (#2948) üzenetére


Thrawn
félisten

Megaszuperfővezérkingszájzatomóriástuti! :DD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2950) IxSzDé válasza Thrawn (#2949) üzenetére


IxSzDé
csendes tag

Az igen! :R :))

by.: BraziŁ <--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.