Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) csibor


csibor
őstag

Más már találkozott ilyen problémával?Biostar6100-m9
és =68&L=1]ö mp3 lejátszó nem fér össze?Alaplap nem hajlandó adatot másolni róla,sőt lefagy a saját gép ha bedugom a mp3-at.Mi lehet a probléma ? A laptop is nvidia chip van,és azzal nem akad.Na mégegyszer [/L]

[ Szerkesztve ]

(#2202) killer1203 válasza hubandika (#2200) üzenetére


killer1203
senior tag

lehet probáldmeg alapórajelen ha nemcsinálja ezt akkor az a gond

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2203) Gucunja


Gucunja
aktív tag

sziasztok egy barátomnak sempron 2600+ s754 procija van msi k8m800 alaplappal megy és nem látunk olyan opciót biosba ahol lehetne húzni..Ez alaplap probléma???
A másik a gépbe egy Gainward 7600gs kárty
a van és akadozik a call of duty 4! ez ugyebár a proci gyengesége mert nálam 7300GT vel max grafon fut akadás nélkül!
(1 gb ram van neki is nekem is)
kérdés : egy Sempron 3200+os procival szerintetek nem akadna?? mert azt most tudnánk venni jó áron. vagy szerintetek az is kevés lenne?

(#2204) killer1203 válasza Gucunja (#2203) üzenetére


killer1203
senior tag

szerintem 3200+ athlonnal jobban járnátok az mégiscsak erősebb mint a sempron azzal már jobban menne a cod 4

lehet hogy az alaplap hiba hogy nemlehet huzni msi nemnagy tuning lap de azért még nézzetek szét

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2205) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Sziasztok!

A gépemet tuningolni szerettem volna ismét, régebben ment a procim 2500Mhz-en is (konfig az adatlapon).
Most magasabb FSB érték beállátásánál a köv üzenetet dobja ki a win betöltése előtt:

NVIDIA RAID IDE ROM BIOS 4.81
DETECTING ARRAY...

Itt meg is akad a töltés.
A konfigomban egyetlen új dolog van a régebbi tuningolhatóhoz képest, egy SATA-s DVD író, de azt lehúzva sem oldódik meg a hiba.

Valamit a BIOSban kell állítani, hogy ez a probléma megszűnjön?

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#2206) killer1203 válasza L|zsidoboz (#2205) üzenetére


killer1203
senior tag

probáldmeg addig lehuzni a dvd irót ésha ugymegy akkor az kavar be valamit

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2207) juliabrilke válasza L|zsidoboz (#2205) üzenetére


juliabrilke
addikt

Próbáld letiltani a biosban a raidet. (egyébként használsz raidet vagy csak engedéylezve hagytad?)

(#2208) L|zsidoboz válasza killer1203 (#2206) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

"de azt lehúzva sem oldódik meg a hiba."

juliabrilke: Minden RAID-es beállítás Disable-re van téve.

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#2209) gyulabacsi


gyulabacsi
tag

sziasztok!

tudnátok segíteni mi baja lehet a gépemnek?abit nf7-s
lefagyott egyszer kétszer úgy, hogy a monitor kikapcsolt, mintha a gép leállt volna, de a gép( legalábbis a ventillátorok) mentek.
most már be se tudom kapcsolni, nem történik semmi..
a kapcsolókat lehúztam, megpróbáltam csavarhúzóval indítani, hátha az a gond, de nem.
az alaplapon egy kis led világít, ha áram alatt van, az eddig is világított.

(egyébként most került bele uj winyó, majd a régi meghalt, majd jöttek a gondok, de gondolom ez csak véletlen)

[ Szerkesztve ]

(#2210) nowucme


nowucme
csendes tag

Hali!

Milyen alaplapot ajánlotok ehhez a konfighoz?

E2180 2 GHz (ezt szeretném majd húzni 3GHz-re)
KINGMAX 2X1GB 800
8600GT / 2600XT / X1950GT (mind 256mb és pci-e, de még nemtom melyik lesz)
HITACHI 250GB SATA
PIO DVR-109 DVDRW

Ezeken kívül nem lesz semmi a gépbe, nem kell semmi extra (pl wifi, ieee1394, extra usb, raid stb)
Ami számít az az ár!

A válaszokat előre is kösz!

(#2211) killer1203 válasza nowucme (#2210) üzenetére


killer1203
senior tag

szerintem ez jódeszka tuninghoz :)

gigabyte p35-ds3

esetleg asus P5B vagy P5K

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2212) bsanzika


bsanzika
tag

Sziasztok!!

Adott 1 Mercury pvm266am-p alaplap és behal miközben tolom fel rá a sp2-őt....olvastam vhol hogy bios frissítéssel +oldható a dolog de miután a srác frissítette a biost minden ujraindításnál +halt a gép és csak ki-bekapcsra válaszolt....ez egyedi probléma lehetett vagy másnak is volt már ilyen jellegű problémája?

2gb ingyen felhő tárhely: https://www.dropbox.com/referrals/AACGXFiKSRj59u0ldEvB1--_EMSApcEsaFU?src=global9 --- Használd egészséggel!!! :)

(#2213) misix


misix
csendes tag

Hali..

Az alaplap márkájától függetlenül, melyik chipset a legjobb?

Nforce
via
Ati
Amd

(#2214) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
van egy régi, chaintech sk8t800 summit alaplapom, régóta működőképes, tegnap azonban valamiért emgmakacsolta magát

kezdődött, hogy win ben (win xp sp2 integrated) a registryben böngésztem, semmi extra, csak a lomtár ikonját akartam visszaállítani az asztalra, azt is a microsoft webes súgójából olvasgattam ki hogyan, nem jelent meg az ikon, gondoltam nyomok egy resetet akkor majd igen
reset után egyből CMOS checksum error feliratka fogadott, na néztem mi van....dejó, lemerült az alaplap elemje, semmi extra...
aztán felajánlotta hogy foyltassam a bootolást, foyltattam is, de a win betöltése egyből megugrott 6-7 percre, gondoltam itt már nem stimm valami...utána töltögetett még valamit, és alul az Új hardver feliratú kis bubble ugrott fel VIA technologies szöveggel....ez ugye az alaplapra utal, már gyanús volt....reset, újabb checksum error hiba, hosszas win töltögetés, harmadik ujrainditásnál azonban már megváltozott a bootolás látható menete
eddig a rutin az volt, hogy összeszámolja a memóriát, majd kilistázza az IDE eszközöket és egyből ugrik az xp töltögetős-knight rideres képernyőjére, majd felbontás váltások monitoron és az Üdvözöljük képernyő
a gond hgy igazából őrületesen megnőtt ennek a műveletnek az ideje, 5-6 perc a minimum
gondoltam, öregecske már a windóz akkor rakjuk újra, BIOS ban átraktam a first boot ot cdre, restart, win cd előtte be a gépbe, ki is írja cdről inditáshoz nyomjon egy gombot, megtörtént...semmi, behozza XP t a vinyóról, és ez win xp és win vista telelpítőjénél is így van, midnkettőt használtam már, jók
a háttértörtéenethez annyi h a CMOS hiba tudtommal az alaplapi elemnek tudható be, de más problémák - beálítások elmennek biosból, az időt újra kell állítgatni, ezek nem jelentkeztek, szóval megkérdőjelezem, tekintve h cdről bootlni sem hajandó

megpróbáltam minél jobban leírni a gondot, remélem van valami ötletetek

(#2215) killer1203 válasza misix (#2213) üzenetére


killer1203
senior tag

szerintem az nforce

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#2216) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Hi
ASUS P5K Deluxe-t keresnék, de nemigen találok a boltokban, tudna nekem valaki segíteni hol lehet (legolcsóbban) kapni? :R

Jah és a P5K DELUXE és a P5K Premium között van valami lényeges különbség?

(#2217) sikirifiki


sikirifiki
csendes tag

Sziasztok!

Vettem ma egy gépet Gigabyte P35-DS3 alaplappal, ami bekapcsolás után addig jutott, hogy Scaning BIOS image in hard drive, majd újraindult és így tovább CMOS reset, vagy bármi más után. Az elmúlt kb 10 évben csak Abit alaplapjaim voltak, így a kérdésem az, hogy az Abit IP35 van e olyan jó, hogy érzelmi alapon azt vegyem +2k-ért, vagy ez a mai hiba nem gyakori és adjak még egy esélyt a Gigának.

(#2218) kommunism


kommunism
aktív tag

mi lennne játékra a jobb párositás 1 Asrock ConRoe1333-D667 R1.0 alaplap Intel 1.6GHz Dual Core 1MB Socket 775 processzorral vagy Asrock ALIVENF6G-VSTA alaplap amd athlon 64 x2 3800+ os procival? vagy ha esetleg tud valaki 25 ezer körül jobb párositást az szóljon köszi

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#2219) fuzik válasza sikirifiki (#2217) üzenetére


fuzik
aktív tag

Esetleg egy CD vagy DVD olvasó rákötésével, illetve a gyári driver -cédé behelyezésével orvosolni tudnád ezt a problémát. A leírásod alapján olyan, mintha meg lenne sérülve a bios.... vagy nem töltötték volna rá :F . Szóval bios recovery rulez. Az ABIT fan ismerős szerint az ABIT a legjobb, végigpróbálgatta az összes lapot (könnyű, ha valaki nagykerben dolgozik), de mivel ABIT fan, ezért nem szabad adni a szavára. (Nekem személy szerint a p35-ds3 jött be idáig legjobban ebben a kategóriában - szóval, ha nem szakadtak szét még az idegeid, akkor adj egy esélyt a lapnak.)

___________________________________________________________________ Két ember két esetben tud igazán jót vitatkozni egy szakmai témáról: A) Mind a ketten értenek hozzá B) Egyikük sem ért hozzá : Persze az igazán élvezetes és parázsló viták a (B) esetben tudnak kialakulni....

(#2220) sikirifiki válasza fuzik (#2219) üzenetére


sikirifiki
csendes tag

Köszi, alszom rá egyet. Sajnos a BIOS recovery nem járható, mert nem lát semmilyen meghajtót, nem bootol, a biosig sem jut el, csak ezt kiírja és újraindul, ami eszembe jutott azt kipróbáltam..

(#2221) kem válasza kommunism (#2218) üzenetére


kem
addikt

Dual core-t ajánlom a 3800+helyett.

Köszi!

(#2222) kem válasza sikirifiki (#2220) üzenetére


kem
addikt

rajtavannak rendesen a hűtők?

Köszi!

(#2223) Andrewhouse válasza sikirifiki (#2217) üzenetére


Andrewhouse
aktív tag

Próbáld meg úgy hogy csak a memó meg a cpu van benne meg vidkari, a vinyót és cd-romot azt ne kösd rá esetleg még ez jutott eszembe.

(#2224) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Ha az alaplap nem indul, és így csipog:
tá...ti.ti
Akkor ez mire utal? Link is jó lenne, ha valaki tudna adni.
ABIT KX7 alaplap.

Köszi!

(#2225) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Olyan gondom lenne egy Abit BX133Raid lappal próbáltam 2 db. Pentium III Coppermine CPU -t is, ugyan az a I/O feszültséget defaultra 3,5 V -ra írja a BIOS, megnéztem a memtest -el hibázik. Az Everest -el megnézem írja a proci adatokat, de ott 3,3 V ajánl I/O feszültségre. A BIOS verzió támogatja a 133 MHz FSB procikat tehát az nem lehet. Akkor most mennyi az annyi illetve mért nem jó?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2226) kem válasza kem (#2224) üzenetére


kem
addikt

long, 2 short beeps Display adapter problem (MDA, CGA)
EZ lehet az AGŐ-s vga is? mi az az MDA?

Köszi!

(#2227) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mondjuk 3,8 V renden van, ez nem vészes difi, van amelyik táp amúgy is vagy 5 % többet ad le a 3,3 V sínre. Azért szeretném ha rendesen működnének nem kellene bűvészkedni.
Köszi a asegítséget.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#2228) JX válasza sikirifiki (#2217) üzenetére


JX
csendes tag

Nekem Abit IP35 van.
Ez tutti jó nincs vele probléma !

Ui: Gigabyte-al csak szivás volt valahogy nem jó a chipset hűtőjük (szerintem) :W

(#2229) gyulabacsi válasza gyulabacsi (#2209) üzenetére


gyulabacsi
tag

valami tipp? :B
elég sürgős lenne a gépem :(
vajon megcsinálható?
vagy mit dobjak ki a kukába belőle?nem akarok feleslegesen alaplapot v tápot venni, sztem a kettő közül lehet valamelyik

(#2230) kem válasza gyulabacsi (#2229) üzenetére


kem
addikt

első próbaként vedd ki az elemet, a tápból húzd ki a kábelt, majd a jumperrel reseteld a CMOS-t.
kb 10perc után rakd össze, és ne legyen semmi a lapra dugva.
Se ram, se VGA, se semmi.
Csak proci, meg tápkábel, és a PC speaker.

ha elkezd csipogni, akkor tedd bele a ramot, majd a VGA-t.
szólj ha elértél eddig.

Köszi!

(#2231) gyulabacsi válasza kem (#2230) üzenetére


gyulabacsi
tag

megpróbáltam, de semmi, meg se moccan :(

(#2232) gyulabacsi válasza gyulabacsi (#2231) üzenetére


gyulabacsi
tag

az alaplapon ugye van 1 piros fény ami mindig világít ha áram van a rendszerben.
az első gombnyomásra, mikor kapcsolom be, közvetlenül mellette (meg valahol a hálókártya környékén is ) felvillan egy zöld fény egy pillanatra.
de csak az első nyomásra, utána már nem..

(#2233) kem válasza gyulabacsi (#2232) üzenetére


kem
addikt

akkor próbáld ki egy másik táppal, de eéőtte mindenképp áramtalanítva cmos cleart csinálj.
Illetve nézzd meg az alaplap leírásában, hogy a cmos jumper jó állásban van-e.

Köszi!

(#2234) gyulabacsi válasza kem (#2233) üzenetére


gyulabacsi
tag

szóval inkább a tápra gyanakszol, mint az alaplapra?
próbálok szerezni egy kölcsöntápot akkor.
jumpert megnéztem, jó helyen van.

(#2235) vmaxter válasza Loretto (#1) üzenetére


vmaxter
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen asus alaplapom. Egyenlôre IDE 80 GB vinyó van benne, de szeretném bôvíteni valami 200 GB feletti SATA-s vinyóra. Mit kell tennem? SATAII-es vinyót tehetek-e bele, illetve 320 GB körüli kapacitásut?

Köszi

(#2236) raci


raci
csendes tag

Sziasztok!

Ehhez az alaplaphoz (ASROCK - ALiveNF5-eSATA2) milyen videókártyát tudnátok ajánlani?

(Remélem jó helyen tettem fel a kérdésemet)

Itt az alaplap linkje : [link]

(#2237) BPFeri válasza raci (#2236) üzenetére


BPFeri
senior tag

Szia ! :R

Milyen használatra kellene ill. mennyit szánsz a VGA -ra ?

....

(#2238) raci


raci
csendes tag

Inkább Ati-t szeretnék...15ezer körül ha lehetséges. Nincs sajna sok pénz:(

(#2239) kem válasza raci (#2238) üzenetére


kem
addikt

Akkor ajánlanék nVidia 7300GT-t, DDR3 memóriával.
Ez jobb bármeik ennyiért kapható ATI Videókártyánál.

Köszi!

(#2240) kem válasza gyulabacsi (#2234) üzenetére


kem
addikt

Én inkább tápra gyanakszom.
Bár láttam már olyat is, hogy ugyanezt csinálta az alalap azért, mert nem volt rádugva PS2 billentyűzet. Azért azt még megpróbálhatnád hátha:))

Köszi!

(#2241) gyulabacsi válasza kem (#2240) üzenetére


gyulabacsi
tag

igen, a táp volt a baj, ezekszerint meghalt..
nah örülök végre tudom mi a baj:)
köszi a segítséget!

(#2242) kem válasza gyulabacsi (#2241) üzenetére


kem
addikt

Szívesen, örülök, hogy segíthettem! :)

Köszi!

(#2243) vepe


vepe
senior tag

Üdv mindenki

egy kérdés, ha egy alaplapnál(intel) a déli chip iszonyatosan forrósodik(még akkor is ha csak rávan dugva a táp, tehát el sem indult a rendszer), az alaplapi zárlattól lehet?

(#2244) Alyens válasza kem (#2239) üzenetére


Alyens
aktív tag

Hát ez nem teljesen igaz! Én most vettem használtan 14kért x800xl-t zalman D-vel és az odaveri a 7300gt-t (Egy gainward 7300 256mb ddr3assal hasonlitottam össze)

http://shrimpland.hu

(#2245) attrax válasza vepe (#2243) üzenetére


attrax
aktív tag

Na nekem pont ezt csinálja a régi alaplapom .Forró mint a tejbegríz a bekapcsolás után 2perc múlva.Csak egy digit kártyát dugtam rá az usb-re attól halt meg szegény...

Unterschreiben

(#2246) kem válasza Alyens (#2244) üzenetére


kem
addikt

a 7300gt használtan 7-9.000Ft.
14ből kijüön 7600GT is, vagy 6800. annál nemhiszem, hogy jobb.

Köszi!

(#2247) gardener


gardener
senior tag

Havernak van egy ilyen lapja:
[link]

Mekkora a legnagyobb "ésszerű" proci, amit ebbe beletehet?

thx

(#2248) vepe válasza attrax (#2245) üzenetére


vepe
senior tag

akkor kuka a lap azt mondod te is?

(#2249) attrax válasza vepe (#2248) üzenetére


attrax
aktív tag

Hát nekem mindenszintű próbálkozásom eredménytelen volt.Kapott egy lökést aztán annyi...

Unterschreiben

(#2250) Alyens válasza kem (#2246) üzenetére


Alyens
aktív tag

Hát 7300gt ddr3as nem tom hol van olyan olcson:) Itt a phn 11-13ig mennek :R

http://shrimpland.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.