Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) Speeedfire válasza tomboj (#65199) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez jó ötlet, lehet ez lesz belőle. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#65202) Samus válasza czanga (#65200) üzenetére


Samus
addikt

Így (elvileg) nem jó, és nem is értem, hogy működik így. Ha jól van bekötve akkor a fadert R irányba állítva egyre halkabbnak kellene lennie az elsőnek. F irányba nem változik semmit. Ha a hátsóra vannak kötve, akkor fordítva, de egyik végén nem szólhat semmi. Igazából 2000 forint egy átalakító, ami plug&play, de jó szaki mindjárt vág mindent...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65203) czanga válasza Samus (#65202) üzenetére


czanga
őstag

Közben megnéztem a kábelek elrendezését ennek a fejegységnek az útmutatójában. Nem lehet, hogy fogták a kimeneti kábeleket, és a hangszórókra? Azaz a Bal oldalira rákötötték az első-hátsót is, majd ugyanez a jobb oldalinál. Így ha elhúzom a Fader-t megszünteti az első, vagy hátsó jelet, de az ellenkező ugyanúgy átmegy.

Az ISO csatlakozó hiánya az én hibám is, mivel az előző Lenco-ról tudtam netes keresés után, hogy ahhoz lévő kábelek ilyenek:

Így valahogy nem tulajdonítottam neki jelentőséget, mert biztos voltam benne, hogy most is kötögetve van. :U :O

Pioneer:

Speaker leads:

White: Front left +
White/black: Front left -
Gray: Front right +
Gray/black: Front right -

Green: Rear left or subwoofer +
Green/black: Rear left or subwoofer -
Violet: Rear right or sub +

stb stb...

Csináltam egy videót is, ha kellene, feltöltöm. Szól egyik irányba eltekerbe, pl Front. Majd eltekerem Center (nulla) felé, ekkor nagyon furán (szarul) szól, majd másik irány és újra jól szól...

[ Szerkesztve ]

(#65204) Samus válasza czanga (#65203) üzenetére


Samus
addikt

Elvileg ha összekötöd a kimeneteket, akkor a fej letilt (protect mód), jobb esetben. De ha ezt villamossági szakember csinálja, akkor... Biztos nem péknél voltál?

Szedd ki a rádiót, és nézd meg a vezetékeket...(előlap le, keret le, villák be, rádió ki).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#65205) czanga válasza Samus (#65204) üzenetére


czanga
őstag

Nem volt nála zsemle. :D (sorry) Kimegyek, beülök, és megpróbálok lámpa mellett alkotni valami kiszedés félét.

(#65206) V8engines válasza pengusz77 (#64785) üzenetére


V8engines
tag

Na, visszakerestem idáig. Így már aki igényli, visszakeresheti az alaptémát.

Sziasztok!

Nos, nem keveset vártam a fej megérkezésére (meg kihordtam egy fránya influenciát is). Végül nem Ebay-eztem.
De gyári új (persze 2016-17-es modell. Nem baj, mert ilyen kijelzőt akartam, amit állíthatok színben és nem csak fehér gomb és piros. Ahogy a poti sem kellett nekem.

De képekben ilyesmi.
Nem keveset faragtam, de minden visszaalakítható gyárira a műszerfalon. Ez kötelező alapelv volt nálam. (Persze ehhez be kellett szerezni ezt-azt pluszba.)
Na meg ki látott már 2 Din-es műszerfalat ll-es Golf-ban? Az tegye fel a kezét! A Corrado-é nem játszik most, se más típusé!!! ;] :N

A fej amúgy marha jó. Hangzása és beállításai hihetetlen. Mindenre, még hangszórók méretére formájára darabszámára is beállítható.

Amire nem jöttem még rá, hogy miért nem viszi a Jpeg és Divx formátumokat. Papírformailag kötelező lenne neki pedig.

Help me! Ha v.ki érti mit beszélek. Már felregisztráltam a vod.divx oldalra is, letöltöttem azt a sz@ros fájl-t, de nem értem. :W :W :W

Adminok!!!

Ha nincs hely, töröljetek amit kell. :K

[ Szerkesztve ]

(#65207) V8engines válasza Speeedfire (#65196) üzenetére


V8engines
tag

Szia!
Nem értek hozzá, de kézügyességgel sok dolog megvalósítható.

Egyel nagyobb menetet belevágni? :U

"Nekem is volt ilyen erősítőm, ugyanez volt a problémája. Menetfúróval a gyárinál egy mérettel nagyobbra kifúrtam és kapott új rozsdamentes hernyócsavarokat. Jobb lett mint az eredeti."

Na ezt mondom. Bocs, még most próbálom utolérni magam!

[ Szerkesztve ]

(#65208) V8engines válasza czanga (#65205) üzenetére


V8engines
tag

Ezt tényleg jó volna látni. Ilyet még nem is hallottam.Nem egyszer szereltem már magmnak, de ha minden a helyére kerül, nem lehet hasonló galiba.

De ha meg villamosságis csinálta, szégyellje el magát. :((

(#65209) Tdizsolt válasza V8engines (#65206) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

Na hali!

Nem vagy semmi! :Y
Csak most látom,így jobban megnézve,hogy a fűtéskapcsolót lehelyezted a rácsok helyére???!!

Nagy vagy,ez korrekt lett! És,hogy nem retkelve,hanem vissza alakítható módon,ezért külön gratula! :R :R

A bajodhoz nem tudok érdemben hozzászólni,de ügyes vagy nagyon! :K

(az egyik gyerekkori cimborám egy Mk1 Jettába rakott G3 műszerfalat,de az egy másik történet... :DD )

Psn ID: Tdizsolt

(#65210) czanga válasza V8engines (#65208) üzenetére


czanga
őstag

A képeket most nem töltöm fel, de leírom amit biztosan láttam:

- A beépítő keret amibe bele csúszik a fejegység nincs rögzítve. Egy rakom sem volt kihajlítva, se semmi.
- Az első bal hangszóró plusz és minusz kábele nincs bekötve.
- Jobb hátsó hangszóró plusz kábele szintén lóg a levegőbe.

Igen, itt a 22. kerületben egy autóvillamossággal foglalkozó szerelő csinálta, és mikor vissza kaptam közölték ugye, hogy a hangszórók csere érettek, mert szarul szólnak, stb.. Hát mondom az érdekes, mert még a régi Lenco fejjel is ment. 2000 Ft-ot kértek el, de gondolom csak azért, mert érezték, hogy ez trehány munka volt. Ezután jött a Fader-es móka, amikor is hopp elkezdett normálisan szólni. :Y

"szerencse" , hogy a központi záramat kiegészítő távirányítós egységet nem tudták beszerelni, mert a végén még azzal is megszívtam volna..

[ Szerkesztve ]

(#65211) SPEA


SPEA
aktív tag

Van olyan aki Renault Megane 2-be (2004,kombi) 16 centis hangszórókat rakott az első ajtókba? Esetleg bővítő keret?
Ha nincs más, marad a gyári 13centis méret, akkor Pioneer MVH-X580BT fejhez, erősítő nélkül mit javasoltok?

(#65212) dmad válasza Speeedfire (#65198) üzenetére


dmad
aktív tag

Szia.
Nem sokat volt használva..Jött és ment.. :)
Hozta a mostani Kenwoodok átlagát hangban, nem volt rossz. :)
A Bluetoothnál nem vettem észre különbséget más rádiókhoz képest, de gondolom ahhoz olyan "lejátszó" kell ami szintén támogatja az aptx szabványt.

Élj úgy, hogy.......

(#65213) Speeedfire válasza dmad (#65212) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az nem rossz, akkor viszont lehet, hogy valami értesítőt beálíltok. Hátha lesz ilyen fej eladó még valamikor.
Igen, elvileg kell, hogy támogassa. pl spotify elvileg kezeli

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#65214) czanga válasza czanga (#65210) üzenetére


czanga
őstag

Autóhifi-city -től azt a választ kaptam erre, hogy rossz polaritásra van kötve ez egyik hangszóró.. hmm..
Hétvégén remélem kiderül.

(#65215) abéla


abéla
senior tag

Üdv Urak!

2001-es Volvo s60 t5 "sima" hangrendszerét (performance) fejleszteném. (hu-603 4x25w rms + ajtókba speakerek 25w 4 ohm, 93dB érzékenység --> egész jól szól, de nem eléggé)

Régről adott egy Pioneer DEH-2300UB fej, (1 rear/sub RCA, semmi extra)
meg ajiba kaptam egy sony xm-1004-est, hozzá vettem egy SBE-1244 -es mélyládát (ami mint kiderült túl sok az erősítő 175w-os híd módjához, lévén 200w RMS ...és tényleg nemhajcsaki, alig brummog :) )

Szóval adott egy belépő fej/amp/sub... jó kezdés:)

A terv:

++hátra
*maszzív, acéllemez "kalaptartóba" 2x 20cm-es SWG-844 (125w rms) ezeket a sony erő hajtaná mono-BTL-ben (elvileg 2x 175w BTL), valami hasonló módon
*vagy Volvo premium performance hátsó ilyen Dynaudio + SBG-844BR
*vagy csak magában deck vagy sub egyedül
mondjuk gyári deck speaker 100w 8ohmon, szóval lehet ode kevés lenne az 1 csatornányi 70w4ohm(~45-50w 8ohmon?), hídba meg lehet sok az a 170w 4ohm (130-140w 8 ohm?) teljesítmény a speakernek (kérdőjel hegyek:) ), meg lehet hidat/mono-t nem is nagyon szeretné ez a két utas(?) speaker ??

++előre 16.5 komponens szett:
*Rainbow SL-C6.2 (esetleg SL-C6.3) vagy Hertz MPK 165.3 vagy Audison Voce AV K6
vagy Focal PS165--> 165F --> FX(ez tényleg ennyire jó, amennyire hallatszik?)
*vagy a gyári Dynaudio 3 utas, gyári konzollal: ilyen ez 100w 4 vagy 8 ohm (erről megoszlanak a vlemyének, de ha 8 ohm, kell a combos erősítő) passzív hangváltós (vagy csak mindenhonnan lehagyják az aktív dobozt a képről :) ) vagy közép és mély/közép 8ohmos és párhuzamosan van kötve, tweeter meg gyári kábellel külön ágon, passzívan vágva (itt azért van némi zavar az erőben/fejemben :D )
ez elég jó választásnak tűnik, csak épp ~ 10évesnél nincs újabb; ez mennyire lehet gond, egy külső/funkci-ban jó pédánynál?

++ elsőhöz erősítő: (W: rms, 1% distors)
*Rainbow Beat 4 Black (vagy 2-es), [link] 2x120w, vagy 4 x100w (esetleg 4 csat-ból 2x100 előre, hátra meg btl 300w hajtaná a mostani SBR-1244 br-t (ez már elég lenne)
*Rainbow Dream 4 4x90w D-type, kicsi, mehetne utasülés alá (4x90w, btl 2x250w)
*Alpine MRV-F300 csak 4x50w (ami gyak. 60-70) kicsi, fentihez hasonló
*Mosconi AS 65.2 2x65
*Audison SR4 4x65w (?)

++fej: ha high level input nem ördögtöl való, akkor marad egy ideig a régi Pio és majd / vagy
*Kenwood KDC-x7100/7200 DAB
*Pioneer DEH-x7800DAB
*Alpine CDE195/193BT
*JVC KD-DB98BT (?)

++rear deck + ajtó szigetelés + jó drótok + normális barkács

zene:grunge, rock, prog.rock, heavy, rap, new wave, kicsi akusztik, dub; komoly / újabb elektronik/ popular nem igazán

így elsőre hirtelen ennyi :))

áhh nem, nem agyalok rajta, meg nem néztem hallgattam/vidiket/teszteket napok óta, neeem :D
(meghallgatni rendszereket leginkább demofalban tudnék, azt meg minek ugye?)

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#65216) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Sziasztok!

Ide írok először, hátha találkozott már valaki ilyen problémával. Nemrég vásároltam egy Blaupunkt Brighton fejegységet. Beszerelés után a helyzetjelzők állandóan világítanak, már a gyújtás bekapcsolásakor is, kikapcsolt világításkapcsolóval. Okozhatja-e ezt az ISO csatlakozó narancssárga kábele vagy más lehet a hiba? Az autó egy Ford Focus mk1,5.

Z Fold 4

(#65217) troll81


troll81
addikt

sziasztok ma kaptam mire lehet elegendő? :F

(#65218) V8engines válasza Tdizsolt (#65209) üzenetére


V8engines
tag

:R :R :R

Köszi, köszi!
Próbálkozom. Nem szeretem a taknyolgatásokat. :N :N

l-es Jetta-ba? Na az is bűncselekmény ám a mai világban. Bár, v.hogy sosem volt esetem a szedan. Ezért volt a 3 ajtós GTI. -Nem is szakítottam meg a történetet. Maradtam a 3 db ajtónál ezidáig végig. Ez a korszakom már benne van a két évtizedben. :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#65219) V8engines válasza czanga (#65214) üzenetére


V8engines
tag

Épp most késő du. kötöttem (forrasztottam) be Iso csatlakozókat rádióhoz, Polo-ba. Megkért egy srác. Még jó hogy van itthon pár darab.
Durva hogy Pájoníréknél sokba kerülne egy hangszórós- és egy tápos csatit rárakni az új fejegységhez tartozó "vezetékkötegre". Ezen a "srác" is csodálkozott. Hogy aranyért mérik, vagy hiánycikk? :(( :(((
Na de nem ide akartam kilyukadni. Hanem hogy nagyon rég kötöttem be már ilyen iso csatikat, de elsőre, minden tesztelés nélkül sikerült. Igaz, csak egy gyári első szett van, nem nagy kunszt.

De ha már egy "tanult" villamosságis ilyen résznél elvérzik.... -De nem ítélek látatlanban. :F

(#65220) Gézengúz válasza T0rnad0 (#65216) üzenetére


Gézengúz
addikt

Próbáld, ki narancs vezeték nélkül.

Más.

Nézd már meg légyszíves, hogy ha beállítasz vm. erősségű basszust és magasat akkor azt nem felejti-e el ki-bekapcsolás után. Már, hogy a számot mutatja, mondjuk, bass +2, magas +3. De mégis alaphangon szól.

Megint más.

Sd-n és bt-n is szól szépen, majd egyszer csak meggondolja magát, és csend. Nagyon érik ebből egy gariztatás.

(#65221) troll81


troll81
addikt

Phase Evolution CFS 165.25 szett valakinek mond valamit? :F

(#65222) G.Zs. válasza troll81 (#65221) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az egy nagyon jo szett. Ritkasag szamba megy manapsag talalni olyat.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#65223) troll81 válasza G.Zs. (#65222) üzenetére


troll81
addikt

remek van pedig ovp csomag :DDD audison lrx 605 ről van e véleményed?tapasztalat ill elég lehet e aktiv rendszerbe? :F

(#65224) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok újra itt és újra egy kis segítség kéréssel :)

volt eddig is egy kis gázadásos alapzajom, azóta cseréltem kapott az autó egy új akkut + megtisztítottam és újrasaruztam a negatív kábelt az akku és a kasztni között és most akkora alapzajom lett, mintha a csillaghajó egyik utasa lennék.... gázadásra süvítően szól és picit serceg is ráadásul hozzá

mi lehet az oka? semmi de semmi más nem változott csak ezek amiket leírtam.... esetleg ha tudtok segíteni azt megköszönöm, mert ez már több az elviselhető sistergésen túl

ugye ez előtt volt problémám, hogy fékezésre pattant, na az elmúlt.... addig ugye a fékpedálnál ment az rca kábel és ezt elvezettem akkor középen a "gardánboxnál" és így az elmúlt, de most jött ez az űrhajózós téma

tudnátok esetleg javaslatot adni, hogy mit tegyek?

köszi

amúgy Passat b5 pdtdi, ha ez számít valamit

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#65225) G.Zs. válasza troll81 (#65223) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nekem szemely szerint nincs tapasztalatom az LRX-rol. Ismeroseim velemenye az volt, hogy az Audison a VR(X) szerianal kezdodik, alatta felejtos. En VR209-eket hallgattam, az tetszetos volt.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#65226) troll81 válasza G.Zs. (#65225) üzenetére


troll81
addikt

egyenlőre tegnap csak funkcionális tesz volt ma rendesen felépítem had szóljon. :K

tehát ezek AUDISON VR 404 XR ,Audison VR4.400, AUDISON VRX 4300 Audison VR 209 re gondolsz ami igazán jobb minőség.

ESB RA 72100 erről esetleg valami infó olasz lenne a lelkem de sok :DDD minden nincs róla

(#65227) ferrike


ferrike
csendes tag

Sziasztok,

Tanácsotokat szeretnèm kèrni!
Eddig 50 liter környèki Rockford reflex ládám volt a csomagtartóban, 25 cm mèlynyomóval, de ezt gyakran ki kell vennem a hely miatt.

A hátsó kerèkjárati ívet kitöltő zárt láda
mindösszesen 8 literes lenne, 20 cm hangszóró hellyel.

Van-e olyan hangszóró, ami ebben a kicsi zárt ládában is tudna èlni ès ajánlanátok?
Tudom hogy jelentős kompromisszumot kell hoznom.

Köszönöm!

Alpine 3555, hídban hajtaná.

[ Szerkesztve ]

(#65228) G.Zs. válasza ferrike (#65227) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Audio System HX08SQ, ha befer melysegre.
uDimension RM208SL ha lapos kell.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#65229) shelby14


shelby14
csendes tag

Sziasztok!
Aki már hallott Pio 80prs-t, illetve esetleg Pio X580-at is, attól kérdezném: mennyire érdemes váltani róla a prs-re az esetemben? A rendszer már jelenleg is aktív, u-dimension jr. szettel illetve erősítőkkel. Jelenleg úgy érzem, hogy forrástól (flac/Bt) függetlenül nem eléggé részletező a hangja.

(#65230) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Ma vettem egy Kenwood KMM124 fejegységet. Valahogy a telefonról nem jön hang. Látja a számokat, albumokat, elindul egy szám, de hang nincs. Kenwood music player alkalmazás telepítve. Pendrive, rádió nagyon jól szól. Hallgat valaki így zenét, van tippetek?

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#65231) ferrike válasza G.Zs. (#65228) üzenetére


ferrike
csendes tag

Köszönöm!!!

(#65232) Ear001 válasza shelby14 (#65229) üzenetére


Ear001
addikt

uDim Jr. és nem elég részletező? Jól van beépítve az a hangszóró szett?

(#65233) shelby14 válasza Ear001 (#65232) üzenetére


shelby14
csendes tag

Igen, pont ezen vagyok én is fennakadva. A hangszóró rendesen be van építve, és az ajtó is rendesen meg van csinálva hanno pf830-cal.

(#65234) zsolt19900 válasza zsolt19900 (#65224) üzenetére


zsolt19900
őstag

még annyit hozzátennék a hangjelenséghez, hogy már az önindító "mágnesének" vagy hogy mondjam a hangja is tisztán kivehető indítózáskor.... szóval elfordítom a kulcsot és mintha felhúznának valami turbinát olyan hang is jön indítózáskor

elmászhatott valami testelés? rca-fejegységhez? csináljam meg azt az rca szoknya + fejegységház összeérintős "tesztet"? aztán megpróbálhatom ugyan ezt hátul az erősítőn is? szóval rca szoknya + erősítő házat összekötöm kívülről?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#65235) troll81 válasza zsolt19900 (#65234) üzenetére


troll81
addikt

generator rendben? test kabele?gerator zavarszuro? radio ki a muszerfalra gyari rca kabellel kosd ossze csak siman bedobva.ez nehez eset lesz neked en is meg kuzdottem erte nekem elmult :C

(#65236) zsolt19900 válasza troll81 (#65235) üzenetére


zsolt19900
őstag

mint írtam ezek eddig is rendben voltak, ilyen-olyan szűrőkben nem hiszek :U az a pár változás történt amit írtam

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#65237) kk831228 válasza zsolt19900 (#65224) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem is hasonló probléma volt, erősítő csere után megszűnt, b5 passat... ;) Elvitettem megnézetni, de visszakuldték hogy tökéletes...

Lett helyette egy másik erősítő és azzal semmi ilyen nincs...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#65238) MunezXBK válasza kk831228 (#65237) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Tényleg, Mosconi, hogy tetszik?

(#65239) zsolt19900 válasza kk831228 (#65237) üzenetére


zsolt19900
őstag

ennek nagyon örülök :( szívemhez van nőve ez az erő, nem igen válnék meg tőle.... mindegy kipróbálgatom, hát ha a test van valahol megszakadva.... az rca-t ennél "jobb" helyen nem igen tudom elvinni, ennél távolabb mindentől, így azzal nem lehet problém, de majd ma kiderül

amennyiben nagyon úgy alakulna, hogy erősítőt kell cseréljek, van most valahol a használt piacon valami jó vétel? Udim jr4.300ast kellene akkor leváltani... vagy csinálhatom azt is, hogy a 2csatis Udim megy az első szettre és az erősítőnek veszek valami "bikább" erőt

csak az a nagyon "" között mondott probléma, hogy így teljesnek érzem a rendszert, szóval se fel se le, így pont jó állapotra beállt a fülem is és az érzetem is és ezért nem akarnék rá költeni

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#65240) Lusu válasza kk831228 (#65237) üzenetére


Lusu
aktív tag

Így én is jártam, hogy zajos a stegem, műszerész széttárta a karját, hogy van ilyen ami nem "illeszkedik" a rendszerbe. Azért egy tisztességes hozzáértő csak megtalálta, (az elmondottak alapján szinte elsőre) hogy mindössze egy ellenállás volt elszállva az erőben.... Ahol az egyik erősítő jó, ott a másiknak is jónak kell lennie, főleg RCA-ból összeszedett (vagy nem összeszedett) zajokat illetően.

(#65241) Gyumadár válasza Ear001 (#65232) üzenetére


Gyumadár
tag

Nekem is volt Jr, nem voltam tőle elájulva. Szerintem a marketing sokkal nagyobb volt, mint a tudása.

(#65242) kk831228 válasza MunezXBK (#65238) üzenetére


kk831228
addikt

Nem rossz, viszont gyengébbnek tűnik mint a kicx... Nincs vele probléma... :R ;) Annyi a baj hogy december óta benn van a snowboard a kocsiban és le van hajta a hátsóűlés(sedan autó) ... Így nem reveláns annyira... Tavasszal meglátjuk... ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#65243) kk831228 válasza zsolt19900 (#65239) üzenetére


kk831228
addikt

Én már midnent próbáltam, és az lett a vége...

Az rca csatinnál ha le lett húzva az egyik már zúgott is mint az állat... Ez egy 4 csatis erő, és ugyanúgy a b oldalon is zúgott, szóval ott van valami probléma...

Lusu: Ki nézte meg az erőt, mert még megvan a másik csak így nem eladható, legalábbis nekem... ;] Valószínűleg nekem is ilyen hiba van vele...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#65244) zsolt19900 válasza kk831228 (#65243) üzenetére


zsolt19900
őstag

és mindenki :)

annyi a fejlemény -még mielőtt mindent elkezdtem volna bontani- hogy lehúztam a magas rcaját az erősítőn, csak a mélyközéppel nincsen susi és nincsen semmi, szóval úgy OK

lehúztam a mélyközepet, visszadugtam a magasat és úgy IS OK minden

visszadugtam mind a kettőt bekapcsoltam és ismét susi és ismét alapzaj és ismét indítózáskor propeller hang és ismét gázadásra erősödő hang

erősítő lenne akkor a gyanús? vagy próbáljam azért rá a testelést a fejegység oldalon hát ha? biztosa ami tuti alapon? (gondolom rosszat nem tudok tenni vele, ha letesztelem, hogy ott ment-e el a testelés pl.)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#65245) Ear001 válasza Gyumadár (#65241) üzenetére


Ear001
addikt

Hát nem tudom. A Jr. szettel két baj van. Az egyik, hogy a magas nem hozza azt a szintet, mint a mélyközép, de ezen ügyes váltással,elhelyezéssel, kábelezéssel azért lehet segíteni.. A másik, hogy a mélyközép annyimenergiát tud leadni, hogy csak a legfickósabb ajtópanelekben tud igazán megszólalni.

(#65246) troll81 válasza zsolt19900 (#65236) üzenetére


troll81
addikt

a generator sajat szuroje ami azon van ott egyen aram keszul.ennyi, ill dioda hid stb generator allapot.

itt lassan a csillagok allasa hodfazis is beleszol lassan :DDD :))

csereltem az osszes test kabelt generatort majd csend van sajat tapasztalat ja meg rca. :K

erosito??? :F

[ Szerkesztve ]

(#65247) kk831228 válasza zsolt19900 (#65244) üzenetére


kk831228
addikt

Én megpróbálnám egy másk erővel... :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#65248) zsolt19900 válasza kk831228 (#65247) üzenetére


zsolt19900
őstag

troll81: generator sajat szuroje mit értesz ez alatt?

kk831228: akkor átkötögetem a mély erősítőjére az első szettet és meglátjuk :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#65249) troll81 válasza zsolt19900 (#65248) üzenetére


troll81
addikt

A generatorokon van mivel valto arambol lesz egyen aram ha jol tudom,nekem a gyujto trafon is van pl nem is tudtam-kerdezz meg egy jo auto villamosagi szerelot. nekem is az segitett sokat :K

(#65250) zsolt19900 válasza troll81 (#65249) üzenetére


zsolt19900
őstag

oksi

tovább próbálkoztam rca kábeleket cserélgettem stb stb, de mindig arra jutottam, hogy ha mind a kettő db rca kábel be van dugva az erősítőbe akkor sistereg, ha csak a magas akkor tiszta, ha csak a mélyközép, akkor tiszta

ezt ahány rca végigfut az autón azzal kiteszteltem, de sajnos ez lett az eredmény

azért zárnám ki a generátort meg ilyesmiket, mivel eddig nem volt baj, ami meg lett bolygatva az az új akku és semmi több, ezen kívül más nem változott, plusz a régi leélt testsarut újra cseréltem és ennyi kb. az pedig gondolom nem lehet gond, mert akkor nagyobb anomáliák lennének....

sajnálnám, ha elhalt volna az erősítő, de persze nincsen kizárva, első körben szerintem megnézetem, hogy hát ha egy hozzáértő szem lát benne valamit, ha pedig semmit akkor kipróbálom egy másik erősítővel maximum

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.