Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) mrhero


mrhero
tag

Köszi mindenkinek a segítséget, világos. Országúton nem zavaró, sőt autópályán is megszokható a menetzaj, csak gondoltam hátha lehetne rajta javítani egy kis befektetéssel, de nem forszírozom. Egyelőre csak fejegység csere lesz aztán majd ha elkap a barkácsolás utáni vágy talán megcsinálom az első ajtók bitumenezését (nem a menetzaj csökkentéséért)

[ Szerkesztve ]

(#57652) barnam_ válasza pengusz77 (#57645) üzenetére


barnam_
nagyúr

Emag-ról rendelted?

(#57653) Lite válasza DDaniel (#57650) üzenetére


Lite
őstag

JVC lesz a barátod. A régebbiek közül az R90BT, de az flac-et nem játszik. Az újak közül pedig ez a kettő a best-buy szagú: KD-R981BT vagy KD-R881BT. Mindhárom alkalmas a későbbi továbblépésre, az utolsó kettő kicsit többet tud szolgáltatásban.

(#57654) Gubbba


Gubbba
tag

Sziasztok!

Egy a fórum szintjéhez képest lehet, hogy amatőr kérdésem lenne. Cserélném a jelenlegi fejegységem (Blaupunkt Toronto 420BT), mert az egyik tekerője véletlenszerűen hol az egyik, hol a másik irányba teker, attól függetlenül, hogy én merre tekerem, rém idegesítő.

Az autóban gyári hangrendszer van, nem is vagyok annyira vájtfülű, a hangminőség helyett inkább a használhatóság és a funkciók fontosak nekem. Jó lenne ha valami kicsit használhatóbb (nagyobb felbontású) kijelzője lenne, fontos a BT kihangosítás (ha mikrofonja is van az nem hátrány) és hogy minimum USB-ről tudjon lejátszani (de az USB+SD kártya még jobb lenne). CD nem fontos. Ami még jó lenne esetleg az a távirányító és hogy a hátsó USB tölteni is tudja amit rádugok.

Nagyjából csak a már sokak által ajánlott Kenwood BT92SD ami mindennek megfelel, de érdekelne, hogy van-e esetleg más alternatíva, vagy esetemben (funkciók>hangminőség) valami kevésbé márkás cucc is jó lehet. Az 50-60 körüli ár még belefér.

Előre is köszi

(#57655) pengusz77 válasza barnam_ (#57652) üzenetére


pengusz77
senior tag

Ja, hamar megérkezett :D

(#57656) pengusz77


pengusz77
senior tag

Esetleg ha van rá igény, akkor csinálhatunk olyan tesztet, hogy a jelenlegi Kd-X220-as fejegységem csere előtt meghallgatni, majd kicserélve a KD-x330BT-re, majd újrahallgatva összehasonlító teszt. Minden bekábelezve, a beépítése ugyanaz (a mikrofon van pluszban). Dél-Pest és környéke jeligére. ;]
Vagy csak simán kicserélem és elmesélem mit hallok. A sok 80PRS tengerében az alsóbb kategóriák is képviseltessék magukat :)

(#57657) kacsa7 válasza pengusz77 (#57656) üzenetére


kacsa7
őstag

Van egy olyan tippem, hogy különbséget nem nagyon fogsz hallani.

(#57658) Lite válasza pengusz77 (#57656) üzenetére


Lite
őstag

Az ötlet nem rossz - néha jó lenne vmi olyan találkozó, ahol lehet hallgatózni és az itt leírt beállítási problémákat megszakérteni, rutinosabb füllel beülni a kocsiba és hasonlók. Pláne alsóbb kategória, yes...

Szerintem ilyen rendezvényre nem csak a helyiek, hanem egy ésszerű távolságból is összejönnének érdeklődők. (Én sem vagyok pesti, de nem esne nehezemre egy hétvégi napon elmenni és ott megdumálni/megoldani azokat a problémákat, amiket elég kacifántosan lehet körülírni itt, hallás nélkül.)
Szóval riszpekt! :R

(#57659) barnam_ válasza pengusz77 (#57655) üzenetére


barnam_
nagyúr

Csak azért kérdem, mert én is onnan rendeltem, de nekem még csak rögzített rendelés státuszban van.

(#57660) pengusz77 válasza kacsa7 (#57657) üzenetére


pengusz77
senior tag

Igazság szerint én csak a 2 pár rca miatt vettem meg ezt. Mert belső hardveresen ugyanaz a kettő?

(#57661) pengusz77 válasza Lite (#57658) üzenetére


pengusz77
senior tag

Lurdynál van még pénteki találkozó? Jövőre meg ott lesznek a versenyek, meg ahogy hallottam lesz több találkozó is.

(#57662) Lite válasza pengusz77 (#57661) üzenetére


Lite
őstag

Ott én még sosem voltam ilyen rendezvényen. Pedig szívesen mennék fülelni, tanulni, önszántamból fekete lyukakba ugrálni... ;)

(#57663) pengusz77 válasza barnam_ (#57659) üzenetére


pengusz77
senior tag

Én postapontra kértem, kaptam egy ragszámot, és hétfőn ránéztem, meglepődve tapasztaltam, hogy már ott van. Igaz értesítőt nem kaptam a megérkezésről, de tegnap bepróbálkoztam, és ott volt :)
Mondjuk az emag már pénteken küldte az üzit, hogy elindították a csomagot, de akár dec. 6 is lehet mire kihozzák. (a Posta ugyanígy 1-3 munkanapot írt a megnövekedett forgalom miatt)

(#57664) pengusz77 válasza Lite (#57662) üzenetére


pengusz77
senior tag

Lurdynál még én sem voltam, pedig közel van.

(#57665) Lite válasza pengusz77 (#57664) üzenetére


Lite
őstag

Akkor remélem, jövőre lesz és el lehet menni oda. Nekem sem lenne nagy távolság Fehérvártól...

(#57666) pengusz77 válasza Lite (#57665) üzenetére


pengusz77
senior tag

Idén két verseny is volt Velencén :)

(#57667) Lite válasza pengusz77 (#57666) üzenetére


Lite
őstag

Én a versenyhez kb. közönségnek vagyok jó. :)
Tudom, anno itt volt róla szó. Csak akkor még nem volt ilyen a lejtő... :)

(#57668) Joe63 válasza pengusz77 (#57645) üzenetére


Joe63
tag

20-at megért, én is vettem.

• Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.

(#57669) Joe63 válasza barnam_ (#57659) üzenetére


Joe63
tag

Nekem is az Emag oldala rögzített státuszt ír, de már tegnap beszereltem. :D
Én is postapontra kértem.

• Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.

(#57670) kacsa7 válasza pengusz77 (#57660) üzenetére


kacsa7
őstag

Nem hinném, hogy óriási különbségek vannak, azon kívül h. tud BT-t és 3 utas hangváltó van benne. Maga a hangjában nagy csoda szerintem nem lesz. Legalábbis én annak idején X310BT-ről léptem vissza BT nélküli 1 pár RCA-s Kenwoodra és semmit nem vettem észre.

Én is elég sokat gondolkoztam fej cserén, mert jó lenne a FLAC és a gyorsabb usb kezelés. DE minél több embert kérdezek, akinek van tapasztalata, többek között Rodolpho is azt mondja, hogy egyszerűen ezeknek az új fejeknek, amikben 3 utas crossover és időkorrekció van 40eFt-ért, nincs olyan jó hangja. Csoda nincs. Gyakorlatilag az R90BT-ről nincs értelmes alternatíva, max a 80PRS a duplájáért, amire van aki azt mondja, jobb a hangja, van aki szerint kevésbé zenei mint ez...

(#57671) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Sziasztaok

Segítséget szeretnék kérni.
Honda Jazzbe (2006) szeretnék fejegységet cserélni.
Fasciából látom hogy többféle méret van (173×98mm , 178×102). [link]

A fejegységeket nézegettem, de nem stimmelnek.
pl.: [link]
Enneke a mérete 182 x 111 x 157mm
Mégis mindegyikre azt írja 2 din.

Most akkor hogy is van ez? :)
Melyik válasszam?

(#57672) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Szeretnék BT-s autórádiót. Olyan kérdésem lenne, ha összekötöm okostelóval, és kihangosítóként használnám, kell egy adott frekvencia a kihangosításnak, vagy egyszerűen leveszi a hangot a rádiótól és kihangosítóként kezd funkcionálni? Lehet hülye a kérdés, nem volt sose még ilyenem

Tigris, tigris, csóvafény...

(#57673) tboy93 válasza cellpeti (#57672) üzenetére


tboy93
nagyúr

Semmi wudu nincs benne, beszállsz a kocsiba, BT-n automatikusan összekapcsolódik a párosított eszközzel, aztán ha hívnak akkor automatikusan csörgésre vált a zene, majd a fejen/telón való gombnyomásra fogadod/utasítod el a hívást. Semmi egyéb frekvencia nem kell neki. Abban van különbség, hogy egy adott fejegység egyszerre hány telefonnal tud BT kapcsolatot fenntartani. A belépő szintű fejegységek közül a Pioneernak pl. nagyon jó a kihangosítója.

[ Szerkesztve ]

(#57674) DDaniel válasza kacsa7 (#57670) üzenetére


DDaniel
tag

Fentebb Lite topiktárs az igényeim alapján az KD-R981BT-et ajánlotta az R90BT mellett (hálás köszönet neki! :) ). Azon gondolkodom, hogy amit írtál, az a 981-ra is igaz lehet, tehát jobb lehet az R90BT?

Pontosan hogyan kell elképzelni a lassú USB kezelést? Amíg kiválasztod a számot lassan olvassa be, vagy esetleg a számok között is lassú?

(#57675) kacsa7 válasza DDaniel (#57674) üzenetére


kacsa7
őstag

Én nem tudom elhinni, hogy 40-50eFt-ból lehet értelmes hangú full aktív fejet csinálni, ami még CD-t is játszik. Valahol spórolni kell, hogy mindezek beleférjenek... Viszont amíg magam nem tudom összehasonlítani, addig inkább adok nálam tapasztaltabbak véleményére. Fogalmam sincs, hogy ez a különbség mennyire szembeötlő és jól hallható. Az R90BT egyébként már egy kifutó modell. Lassan jönnie kellene az utódjának... Biztosan nem az R981BT lesz.

Bedugod a pendrive-ot, 1 percig olvas. Utána megy rendesen, viszont ha görgetsz a mappák között és túl gyorsan scrollozol, akkor van hogy várni kell pár másodpercet, amíg megtalálja merre jár (közben az a szám amit játszol, zökkenőmentesen megy). A másik, hogy ha túl gyorsan váltogatod a számokat, akkor egyszerűen megakad és elkezd readingelni. Akkor megint vársz 1 percet amíg újra beolvassa a pendrive-ot. A hangja kárpótol érte, de azért kicsit idegesítő és szokni kellett.

(#57676) pengusz77 válasza kacsa7 (#57675) üzenetére


pengusz77
senior tag

Érdekes, nekem kb. 5-10 másodperc a beolvasása.

(#57677) MunezXBK válasza kacsa7 (#57670) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

R90BT-ről váltottam PRS-re, utólag úgy gondolom, hogy pénzkidobás volt a JVC. :N

(#57678) evo87 válasza pengusz77 (#57676) üzenetére


evo87
őstag

Alpine fej nekem brutál gyors pendrive olvasásban... kb azonnal.

Lehet ám, hogy a Pendrive mérete a titok nyitja... nekem ilyen überpicike van, amiből értelemszerűen könnyebben és gyorsabban ki tudja szippantani az adatokat. Ha hosszabb/nagyobb pendrive-ot dugsz be, akkor idő kell, amíg a legtávolabbi sarkokból is ki tudja vakarni a biteket. :DDD

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#57679) kacsa7 válasza pengusz77 (#57676) üzenetére


kacsa7
őstag

Mert a tiéd egy újabb készülék. Az R90BT nem ma jelent meg (2011. decemberében már kint volt). Bármi, ami jelenleg kapható gyorsabb nála. Ez egész biztos... A Kenwood KMM-100 is szélvész gyors volt, az Alpine CDE178BT-ről meg ne is beszéljünk.

(#57680) MunezXBK válasza evo87 (#57678) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bármivel kipróbálhatod, ugyanolyan lassú lesz. :(((

Volt, hogy elmentem boltig + vissza, addig folyamatosan olvasott. :W

(#57681) evo87 válasza MunezXBK (#57680) üzenetére


evo87
őstag

De az csak amolyan savanyú humor volt :P

Kezdem egész megkedvelni amúgy az UTE-92BT-t :))

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#57682) Lite válasza evo87 (#57681) üzenetére


Lite
őstag

Azért a mostani Pio fejek rohadt gyorsan váltanak... A beolvasás meg az alatt megvan, hogy bekapcsolnak az erősítők, 32 Gb-os pennel.

(#57683) cellpeti válasza tboy93 (#57673) üzenetére


cellpeti
veterán

ok, tehát Pioneer, de mégis melyik?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#57684) Julot válasza cellpeti (#57683) üzenetére


Julot
aktív tag

Szia!

Én Kenwood KDC-BT53U-t vettem pár hónapja, ha nem aktív rendszert akarsz, szerintem neked is megfelelhet, legalábbis egy alternatívának jó. A kihangosítása szerintem tökéletes, soha nem volt gondom vele, egyszerre két telefont kezel. Két USB van rajta ( egy elöl egy hátul ) 3 pár 2,5 V-os RCA kimenettel rendelkezik. Nekem a hangja is teljesen megfelel. Játszik tömörítetlent, de csak Wav.-ot, bár szerintem FLAC-ból Wavba konvertálni nem nagy dolog, ( dbpoweramp ) és a minőség nem romlik - legalábbis számomra hallhatóan nem romlott. USB olvasása pillanatok alatt megvan, pedig nekem 64 Gb.-os pendrive-on vannak a zenéim, kb 120 mappában... külön a wav, külön az mp3. lehet hozzá távírányítót is venni, 3990 Ft.-ért egy korrekt kis darabot kapsz.

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#57685) Lite


Lite
őstag

Ismeri valaki a Hertz ESK 165.5 és 165L.5 hangszórókat? Mi a különbség, illetve van-e különbség hangban köztük? Milyen zenére ajánlott?

Nekem tették fel ezt a kérdést, de nem igazán tudtam rá válaszolni. Gondoltam, talán itt...

(#57686) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok,

Valaki esetleg tudja,hogy honnan lehet megállapítani,hogy egy hangváltó 6 vagy 12dB/oktávval vált?
Adott egy Monacor CDN-2X hangváltó (dt284 illetve predator páros "gyári" váltója..) ezt a neten mindenhol úgy van fent, hogy állítható 6dB és 12dB között a vágási meredekség. Rajta is van mindenhol a plexi fedelén a felirat, alatta kapcsoló.. Az enyémen se felirat, se kapcsoló, szemre ugyanazok a kondik/tekercsek vannak bent, de más elrendezésben.. :F Most már csak az foglalkoztat, hogy akkor ez vajon milyen meredekséggel vált..?
Szinusz hanggal próbálkoztam óvatosan, a mélyközép egészen felszól 7000hz-ig és ott hallgat el teljesen némára, magas pedig kicsivel 1000hz alatt némul el teljesen. És hát valószínűleg inkább azért mert az Fs érték a magason 1300hz, különben ki tudja meddig szólna lefelé..
A dt-t csak nem tudom tönkre vágni vele, ha gyárilag ezt adják mellé a szett részeként, de ráakaszhatnék így egyáltalán egy másik magast aminek szintén 1300hz az Fs (rezonancia freki) értéke?

Lite: Nagyon sok különbség nem lehet, a Hertz oldala szerint az L verzió leírás alapján kicsit mélyhangsúlyosabb, spec-re is ami különbözik az az, hogy az L-nek két mm-rel mélyebb a mágnese + Fs értéke 3hz-el alacsonyabban van.. de a többi thiele small paraméterek is nagyon kicsit térnek el.

(#57687) kacsa7 válasza Akos1994 (#57686) üzenetére


kacsa7
őstag

A kérdés akár lehetne egyszerű is, gyakorlatban mégsem annyira az :DDD
Ha 6db/oct a váltás, akkor az alsó frekiket egy kondi vágja le, a felső frekvenciákat pedig egy tekercs. 12db/oct váltáshoz egy kondi és egy tekercs kell, megfelelő kapcsolással. Szóval ha a váltóban van 2 kondi és 2 tekercs, akkor az általában 12db/12db vágás szokott lenni. A 6db/oct és a 12db/oct vágáshoz ráadásul más értékű kondi kell, így ha változtatható a vágás meredeksége, akkor általában 3 kondi legalább kell, hogy legyen a váltóban.
Alaphangon így néz ki a dolog, de ezer+1 variáció létezik. Tökéletes példa a Kicx 6020 váltója, ami 18db/oct-al vágja a mélyközepet, 12db/oct-al a magast. Ehhez 3 tekercs kellene, a váltóban pedig csak 2 van. Állítólag úgy van kötve, hogy a mélyközép és magas vágásához is használja a kisebb tekercset.

A CDN2X váltóra 2kHz-et ír keresztezési frekinek. Ez nem azt jelenti, hogy 2kHz felett már semmi nem szól, hanem hogy felette már jóval halkabb. Mondjuk a 7kHz az nekem elsőre elég magasnak tűnik, még akkor is, ha 2kHz-től indulna 12db/oct-al a vágás...
A DT-hez van a váltó, így kárt nem szabad, hogy tegyen benne. Ha 2kHz a váltó keresztezési frekije, akkor sokkal fentebbről kezd vágni. Az, hogy az Fs 1300Hz, nem azt jelenti, hogy alatta nem szólaltat meg hangot.
Ha másik magast kötsz arra a váltóra, akkor egész máshol fog vágni. A váltót adott hangszóróhoz tervezik. Minden az adott hangszóró impedanciáján múlik. Ha eltér attól, amihez tervezték a váltót, akkor csúszni fog felfelé vagy lefelé a vágási pont.

(#57688) PiciPeti válasza Akos1994 (#57686) üzenetére


PiciPeti
őstag

A régi váltón nincs kapcsoló, az fix 12db/o-al vág.

Viszont a dt-t érdemesebb feljebb vágni, kis meredekséggel. Nálam volt ez a páros sokáig, passzívban, és aktívan is. Passzív (saját) váltóval szerintem teljesen jó, de ha esetleg aktívan, vagy más váltóval használnád, akkor érdemesebb 4KHz környékén 6db/o-val vágni, így kiesik belőle az a 2-3KHz közötti kiemelés, és természetesebb lesz a hangja...

A Predatorhoz pedig ne sajnáld a powert, nekem 200W RMS/db felett jött meg az igazi hangja... :U

(#57689) Akos1994 válasza kacsa7 (#57687) üzenetére


Akos1994
aktív tag

"A CDN2X váltóra 2kHz-et ír keresztezési frekinek. Ez nem azt jelenti, hogy 2kHz felett már semmi nem szól, hanem hogy felette már jóval halkabb. Mondjuk a 7kHz az nekem elsőre elég magasnak tűnik, még akkor is, ha 2kHz-től indulna 12db/oct-al a vágás..."
Igen, azt én is tudom, hogy azért bőven lejjebb és feljebb is szól még az adott hangszóró, csak a meredekségtől függően oktávoként halkul 6/12/18dB stb értékkel, csak azért a 7000hu nekem is elég durvának tűnt..
A két magas minimum impedanciája egyébként kb 1 tized eltéréssel ugyanott van, csak a DT-n feljebb van egy kiugrás mint a másikon..
ResAudio Detector
DT284

Picipeti: Az egész monacor szett valszeg nem lesz beépítve, mert elektromosra kéne átalakítanom az ablakot, ami még oké lenne,de menetközben derült ki, hogy egészen meglepő dolgokat is kihagytak a fábiából..plusz már magában a bontott ablakemelő is annyi lenne mint a fél rendszer.. aztán még ajtópanel. és még rengeteg szir-szart kéne átalakítanom hogy működjön is az az ablakemelő.. :(
Most hirtelen felindulásból vásároltam az említett ResAudio detector magast + hozzávaló Resaudio 165XP slim mélyközepet, hogy valamit bevághassak a kocsiba (54mm hely van csak a mélyközépnek gyári ajtóban) és végre ne a gyári szar szóljon.. Régi, megszűnt olasz gyártótól való cucc, de így rákeresve elég jó cucc, új ára 300 ezer líra volt annó csak a magasnak.
Most ott tartok, hogy akkor a kínkeservesen összeszedett teljes Preset 1 (dt+cdn2-x+predator) szettől megválok ( :DDD :O ) és lesz belőle egy aktív fej, mert már sokadszorra jutok ide, hogy aktív fej kéne nekem..
Csak gondoltam előtte adok egy esélyt, hogy az újdonsült cucchoz hozzápróbáljam a monacor váltót..

[ Szerkesztve ]

(#57690) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

Szerintetek az mekkora ötlet, ha az ajtoban levo hangszórónak az ajto lemezen valo helyet kiragasztom stp vel, hogy az uveg felé ne szóljon, a peremet pedig valami szivaccsal osszekotom az ajto burkolattal, hogy a membran elore illetve hatrafele sugarzasat valamennyire el tudjam szeparalni?

(#57691) tboy93 válasza ---Lasali--- (#57690) üzenetére


tboy93
nagyúr

F@szsag. Kell a ter neki hatul is, hogy ne fulladjon be. Ha ertelmeset akarsz csinalni, akkor minden mas lukat (sot az egesz lemezt) tapaszd be szigetelő anyaggal, illetve az ajto belso felet is. Ennek lesz ertelme.

Tessek, emigy kene megoldani: link

[ Szerkesztve ]

(#57692) ---Lasali--- válasza tboy93 (#57691) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Tudom, hogy ez az alapvető megoldas csak a kulso lemezhez alig ferek hozza, keves nagy lyuk van a belso lemezen.
Hátrafelé az ajto belso burkolata lenne a légtér, ugy hogy a hangszorot nyák távtartókkal raknám be, nem kerettel.
Nagyon vad?

(#57693) tboy93 válasza ---Lasali--- (#57692) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tehat a hangszoro a belso lemez es a karpit koze szolna? Nem josolok neki nagy jovot.

(#57694) Lite válasza kacsa7 (#57687) üzenetére


Lite
őstag

Azt honnan tudod, hogy a 6020 váltója a magasat csak 12 dB-el vágja? Illetve, akkor ezek után: milyen frekin?
A gyári leírásban csak a 2.5kHz/18dB szerepelt. A mélyet alul hagyja leszólni, ameddig az bírja?

(Én meg eleinte kínlódtam össze-vissza a vágással, sehogy sem volt jó a hang.... )

(#57695) PiciPeti válasza Akos1994 (#57689) üzenetére


PiciPeti
őstag

Ismerem a motyót, elég közelről... :D

Jó lesz az a RES Audio... Nem hallgattad meg Roland közepét, ami be van építve? Na az a finom... :)

Jobb útnak látom a Carpower szettet egyben eladni, és aktívosodni. :K

(#57696) ---Lasali--- válasza tboy93 (#57693) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Hátrafele szólna oda. Elore kifele a karpitbol.

(#57697) Zoluska


Zoluska
tag

Sziasztok,

13 cm-es komponens szettből van valami best buy hangszeres/rock zenére? Kenwood KMM-122-ről szólna, BMW E30-ban (lábtérben, gyári helyre építve a mélyközepet). 20-30ezres kategóriát céloznám meg.

[ Szerkesztve ]

(#57698) tboy93 válasza PiciPeti (#57695) üzenetére


tboy93
nagyúr

Felejtsd el, az ugy nem lesz jo. A hangszoronak nem lesz eleg helye hatrafele, illetve a karpitod ugy fog lobogni mint a picsa.

(#57699) kacsa7 válasza Lite (#57694) üzenetére


kacsa7
őstag

Pálfalusi Zsoltival (topbank) beszéltem róla sokat, amíg megvolt a szettem. Ő korábban több autót épített, amiben azzal versenyeztek és azóta is előszeretettel használja szobai hangfalakhoz is. Ő ismeri a váltót és a felépítését, én nem értek hozzá annyira. Emlékeim szerint azt mondta, hogy a magas 12db/oct-al van vágva, aztán lehet rosszul emlékszem.
A mélyközepet minden passzív váltó csak felfelé vágja el.

(#57700) Akos1994 válasza PiciPeti (#57695) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Sajnos nem volt lehetőségem, a párja adta át a szettet Bp.-n, nekem Dunakeszi elég messze lett volna..

Köszi, a kérdés már csak az, hogy használtan mit tudnék venni.. Most jelenleg JVC KD-R921BT van bent, és igazából csak annyi lenne a követelmény, hogy tudjon USB-ről pendrive-ot/HDD-t kezelni.. tudom,hogy a CD az igazi, még a jelenlegi jvc-n is hallok cd vs. usb-ben különbséget, de hát ez van..
Szóval most nézegettem pio x580bt-t/alpine ute 92bt-t, de hát félnék,hogy hangban picit visszalépés lenne..
CDE-193BT gondolom ugyanaz belsőre mint az UTE-92BT, csak van mellé CD is.
Maradt a 80PRS? :D Azt viszont nem nagyon lehet 70k alatt találni még használtan sem, nemde? :F

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.