Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Kéderekre mit ajánlotok glicerin hiányában, ami hatékonyságban nem marad el attól? Autoglym rubber amd vinyl szere mennyire ajánlott ilyen felhasználásra?

[ Szerkesztve ]

(#30552) Pardise válasza BigBlackDog (#30551) üzenetére


Pardise
senior tag

Én kéderekre black outot használtam régebben, mostanában perlt. Mind a kettő nagyon jó szerintem.

Your car, your life ;)

(#30553) szabi325 válasza BigBlackDog (#30551) üzenetére


szabi325
tag

Aldiban lehet kapni glicerines gumiápolót.

(#30554) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Biztos hogy én értetlenkedek de a saját autóimon minden apróbb lakksérülést úgy javítottam hogy becsiszoltam vízpapírral vagy vizes 2-3-4 ezres szivacskoronggal és a kapott matt felületet pár lépcsővel visszahoztam fényesre.
Na most ez kevésbé hatásos mint a gyapjú ?
Láttam hasonló videót ahol szárazon csiszolnak be 3m trizact 3000-es papírral meg mindennel,csiszológéppel.Nekem az elég vad.Miből állapítom meg hogy mit bír el a lakk ? :U
Köszi nektek ! Dodi72 , Formaster

[ Szerkesztve ]

(#30555) Formaster válasza ruzsabazsa (#30554) üzenetére


Formaster
Topikgazda

A lépcsők nagyjából úgy épülnek fel sorrendben, hogy szivacs, mikroszálas, gyapjú majd a csiszoló korongok. Értelem szerűen a durvábbal gyorsabban haladsz, de nagyobb rutint igényel és több utómunkát. Általában a finomabbaktól kell próbálni a durvábbak felé, hiszen ha nem muszáj nem akarunk vékonyabb lakkot és több utómunkát. Csiszolásig szerintem a legdurvább esetben érdemes elmenni, általában akkor, ha egy bizonyos karcot akarunk eltüntetni, de az egész autót csak a legritkább esetekben csiszolnak, például narancsbőr eltávolítása, vagy eszméletelen durva lakk esetén, pl a Porsche Cayenne-nek van egy olyan lakktípusa, aminél 1000-1500-ig le kell menni, mert más meg sem mozdítja :Y

A lakk vastagságát biztosan csak rétegvastagság mérővel tudod megállapítani, de az is csak viszonylagos adat, mert nem tudod mennyi az alapozó, mennyi a szín és mennyi a lakk rajta. Lehet következtetni, de ez is rutint igényel. Szárazon csak akkor tudsz csiszolni, ha van elszívós géped, különben a papír fél percenként fog eltömődni. Remélem tudtam valami támpontot adni :R

(#30556) ruzsabazsa válasza Formaster (#30555) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

Persze hogy tudtál,nagyon is :R

Jelenlegi autóm május óta egy 2008-as focus.Ilyen színű.Pár helyen volt javítva.Pl motorháztető újra lett fújva.Viszont a motorháztetőt nem lakkozták.(Ami számomra meglepően nem is igazán tűnik fel elsőre.)A polírszivacs rendesen kék lett a hologram eltüntetése után elég keményen :DDD
Jó pár helyen gyönyörű hologrammok voltak rajta.Az ilyen lakkozatlan felületet hogy érdemes polírozni? Nagyjából ugyanezek a lépések csak finomabban ?
Pl,egy nem metál fehér első szériás a4 ?

[ Szerkesztve ]

(#30557) Formaster válasza ruzsabazsa (#30556) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ha nem lakkozott akkor az akril. Igen, gyorsabban kopik vigyázz vele. Az a4-re nem tudok mit mondani, mondjuk az alap színek pl fehér, kék, piros sok esetben akril. De ettől függetlenül lehet akár lakkos is, ezt csak élőben lehet megmondani. Az akril sokkal hajlamosabb a mattulásra :R

(#30558) ruzsabazsa válasza Formaster (#30557) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

Értem.A hologrammokat egy rotás makitával szedtem ki finom pasztával és tojástartós koronggal.
DA gép finom koronggal kiváltja a tojástartósat rota géppel?

(#30559) MunezXBK válasza ruzsabazsa (#30556) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Erre a fajtára gondolsz? Lakkozott.

(#30560) ruzsabazsa válasza MunezXBK (#30559) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

Haveré ilyen,csak fehér.Nem az a szép hófehér,hanem ilyen :)

(#30561) MunezXBK válasza ruzsabazsa (#30560) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az még FL előtti, de gondolom az is lakkozott.

Egy ilyen fehér A3-at csináltam, az nagyon szép lett. Keresek képet.

[ Szerkesztve ]

(#30562) ruzsabazsa válasza MunezXBK (#30561) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

Szep lett valoban,kivancsi vagyok az hogy sikerul majd ha oda kerul a sor.

(#30563) Formaster válasza ruzsabazsa (#30558) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Persze, a DA gép kiváltja, de ha a rotával tudsz haze mentesen dolgozni, akkor felesleges.

(#30564) MunezXBK válasza ruzsabazsa (#30562) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Eladásra csináltam, másnap el is vitték. :))

(#30565) ruzsabazsa válasza Formaster (#30563) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

Cégnél makita 9237cb van,de az dögnehéz főleg mikor megmászom vele 7x ,8x szerias JD traktorokat.
Nyilván olcsóbb mint a flex vagy a rupes de elsőre valami aranykozeput kellene. :)

(#30566) ruzsabazsa válasza MunezXBK (#30564) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

Szemezgettem ezekkel regebben ... 1.8t volt tervben de aztan mas lett.

(#30567) Laca1212 válasza #00809728 (#30550) üzenetére


Laca1212
őstag

Érthető, hogy van vele meló. DE miért nem lehet árat mondani rá? Ha teszem azt 300e...akkor mivan? Akinek ér ennyit megcsináltatja, akinek nem, az megy tovább. Vagy mit nem értek?

(#30568) MunezXBK válasza ruzsabazsa (#30565) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nézz Titan nevű gépet, Rupes koppintás. Árban baráti.

(#30569) #42667776 válasza MunezXBK (#30568) üzenetére


#42667776
törölt tag

Azért a Rupes koppintásokkal vigyáznák, kipróbálás nélkül nem vennék ilyen gépet, max, ha valakinek van a kiszemelt géppel tapasztalata. Az egyik ismerősömnek van egy másolt gépe a nevét nem tudom, de gyakorlatilag használhatatlan, olyan zajos, hogy elviselhetetlen, de ez a kisebb gond, még az "egyenes" géptetőn sem forogja ki magát.

(#30570) MunezXBK válasza #42667776 (#30569) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

A kozmetikában is ilyen géppel kellett dolgozni, nincs vele semmi gond.

Nem véletlenül javasoltam.

(#30571) #42667776 válasza MunezXBK (#30570) üzenetére


#42667776
törölt tag

:R

(#30572) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Jazz 2006. A hűtőfolyadékot akarom cserélni. Még soha nem volt. Megvettem hozzá a gyárit. Ha csak le engedem a régit, kimosom a kiegyenlítőt, majd feltöltöm ennyi elég? Gondolkodtam deszt víz, ioncserélt vízzel átmosni a hűtőt. De olvastam hogy ezzel vigyázni kell mert járatni kell és újra leengedni hogy tuti kijöjjön a deszt víz. Meg az ioncserélt víz ugyan úgy jó mint a desztillált víz?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#30573) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Akarok vásárolni PH semleges sampont és gumi ápolót... milyen márkát tudtok ajánlani, ami tényleg nagyon jó? Nem baj, ha kicsit drágább. Köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#30574) jozsi252 válasza ACAB95 (#30573) üzenetére


jozsi252
veterán

Külföldi rendelés játszik, vagy csak itthoni?

iPhone 13 Pro Max

(#30575) ACAB95 válasza jozsi252 (#30574) üzenetére


ACAB95
tag

minden játszik :)

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#30576) weres78 válasza ACAB95 (#30575) üzenetére


weres78
senior tag

Carpro cuccok jók. Perl kiváló gumira, műanyagra. Sampont nem próbáltam, de nem hiszem, hogy gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#30577) jozsi252 válasza ACAB95 (#30575) üzenetére


jozsi252
veterán

Igazából a nagy nevekbe nem fogsz csalódni. Chemical Guys - Carpro - Meguiars - Nanolex - Autoglym és még lehetne sorolni.

Samponból én Chemical Guys Citrus Wash & Gloss használok - nem ph semleges. Műanyag illetve gumi ápolóból pedig Carpro Perl. Ezek nálam beváltak.

Szeretnék segítséget kérni én is. Ma kocsi takarítás volt, és rásütött a nap a szélvédőre és észrevettem hogy tele van szöszökkel. Egyelőre hagytam a dolgot, most este kimentem led lámpával, és rájöttem hogy a mikroszálasból ment rá. 3 féle Cuies mikroszálast próbáltam ki és mindhárom szöszölt. Olyan mintha a hajszálnál vékonyabb nagyon rövid szálakkal lenne tele a szélvédő. Ez kb. annyi hogy ennyit bírt a mikroszálas és elkezdtek hullani a mikroszálak? Jelzem van olyan ami csak 1x volt kimosva..

iPhone 13 Pro Max

(#30578) Pardise válasza jozsi252 (#30577) üzenetére


Pardise
senior tag

Én CUIES szélvédőre való kendőt használom, egyáltalán nem szöszöl, szerintem tökéletes.

Your car, your life ;)

(#30579) jozsi252 válasza Pardise (#30578) üzenetére


jozsi252
veterán

Nappal akkor lehet csak észrevenni ha benne ülök és rásüt a nap. Illetve most este nagyon jól lehet látni ha led lámpával rávilágítok. Iszonyat zavaró az a sok szál. Az a baj fogalmam sincs miért csinálják. Ha az ujjammal végighúzom akkor lejönnek vele együtt a szöszök, gondolom a bőr zsírossága miatt. Eddig nem volt velük ilyen gondom.

iPhone 13 Pro Max

(#30580) weres78 válasza jozsi252 (#30577) üzenetére


weres78
senior tag

Hasonló problémám nem megfelelően mosott mikroszálas miatt volt. Túl jót akartam, és több mosóport használtam a kelleténél. Kiderült, ha nincs rendesen kitisztítva a kendőből a mosópor sokkal rosszabb, mintha esetleg halványan marad egy-két folt. Rá kell számolni, hogy a mosópor részecskéihez is jobban ragaszkodik a mikroszálas, mint egy egyszerű szövet.
Próbáld meg újramosni a szövetet nagyon kevés mosóporral, esetleg amit nem használtál simán, mindenféle mosószer nélkül. Ha ez sem segít, akkor ennyit bírt a cucc. Nálam segített.

(#30581) Pardise válasza jozsi252 (#30579) üzenetére


Pardise
senior tag

Nekem is volt már ilyen szöszölős rongy, tudom milyen rossz. Ez a CUIES-es szerintem tényleg nem szöszöl, mert alaposan átnéztem a szélvédőket napsütésben is és teljesen tiszta volt.

Your car, your life ;)

(#30582) jozsi252 válasza weres78 (#30580) üzenetére


jozsi252
veterán

Kipróbálok akkor egy újramosást hogy úgy milyen lesz. Lehet hogy azzal lett elcseszve legutóbb. Amikor végighúzom a kezemen a mikroszálast akkor "tapad" a kezemhez úgymond. Szóval olyan mintha a szálak megakadnának a kezemen.

(#30581) Pardise

Mióta az ő mikroszálasukat használom nem volt semmi gondom velük. Holnap kipróbálok egy új 800 gsm-es mikroszálast hogy azzal mi a helyzet. Előtte jól lemosom a szélvédőt, remélem az lehozza a szöszöket teljesen.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#30583) #00809728 válasza ruzsabazsa (#30554) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szárazon sose csiszolj.
Vagy újra festett volt a mocitető és 3* meglakkozták úgy el tudom képzelni.

Hétvégén csináltam egy nissan leaf na azt ha igy az ember megcsinálja tuti újra kellett volna fújni.
50mikron nem volt a festék.



:C :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#30584) G@ß! válasza Pardise (#30581) üzenetére


G@ß!
őstag

+ jozsi252:

Nekem az is szöszöl, persze csak miután kimostam a mosógépben (40fokon, öblítő nélkül).
Anno beszéltem a beszállítóval, állítása szerint ha szöszöl, próbáljuk ki szárítógépben megszárítani, utána már tuti nem fog.
Ez még nem történt meg... :D

[ Szerkesztve ]

(#30585) Magnum_ válasza #00809728 (#30583) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hogy tüntetted el azt a karcot?

I humbly and respectfully decline™

(#30586) jozsi252 válasza G@ß! (#30584) üzenetére


jozsi252
veterán

Mostanában nem tervezem a beszerzését egy 150-200k-s szárítógépnek. Úgyhogy megpróbálom az újramosást nagyon kevés mosószerrel. Amúgy gél állagú mosószer lett hozzárakva, nem mosópor. Kutakodtam kicsit itthon, aztán ráakadtam még egy csomag bontatlan 290gsm-es ablaktisztítóra. Telefon kijelzőjén kipróbáltam, 1-2 szösz jött csak le mikor hozzáütögettem. Szóval akkor a mosással b@szarintottam el sajnos. :(((

iPhone 13 Pro Max

(#30587) G@ß! válasza jozsi252 (#30586) üzenetére


G@ß!
őstag

Szerintem az nem a te hibád, ha mosás után elkezdenek kijönni a szálak a kendőből...

(#30588) ruzsabazsa válasza #00809728 (#30583) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

Hat en nem terveztem szarazba,csak lattam par videon,de valo igaz hogy javareszt a narancsossagot tuntettek el vagy ujrafestes utan csiszoltak be.
Lattam fb-on a nissan,szep lett ! :)

(#30589) ruzsabazsa válasza ruzsabazsa (#30588) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

Utolso ket programom.

(#30590) FIREBLADE78 válasza szabi325 (#30535) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi. Még soha sem kövéreztek le nyilvánosan ;] :DD Még igazi férfi súlyom sincs sajnos :D Ezeket a karbantartásokat olyan negyedévente érdemes ugye? Azon filózok,hogy mennyi lehet egy teljes bőr belső tisztítás,ápolás? Legalább nem kell ezzel baszakodni,viszont nem bízok meg senkiben. Egyszer vittem külső tisztításra,rakás szar volt az egész. Szegeden tud vki ajánlott céget?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30591) focvis válasza FIREBLADE78 (#30590) üzenetére


focvis
veterán

Bp-en 20 rugó a "Bőrember"-nél.

(#30592) szabi325 válasza FIREBLADE78 (#30590) üzenetére


szabi325
tag

Negyed vagy fél évente (használatfüggő), sajna ajánlani nem tudok senkit, én egyszer vittem egy lederzentrumos kozmetikába ahol egy foltot kellett volna festeniük (az előző tulaj ledörzsölte az impregnáló réteget) de sajna a bézs színt nem találták el (igaz azóta meg is szűnt az a telephelyük)... Így inkább megoldottam DIY és többet nem viszem sehova :DDD

(#30593) jozsi252 válasza G@ß! (#30587) üzenetére


jozsi252
veterán

Közbe kimentem a kocsihoz és nekiálltam csak a szélvédőnek, szerencsére a nap is szépen süt. Frankón leöblítettem, utána lemostam samponnal, öblítés megint, majd szárazra törlés, utána pedig Lotus ablaktisztítóval áttöröltem az ablakot azzal az 1 új ronggyal és szép tiszta lett. Na mindegy, most kiöblítettem tiszta vízzel az összes rongyot, aztán meglátom milyen lesz. Ha szöszöl még mindig akkor kimosom megint, kevesebb géllel, esetleg +1 öblítést beiktatok.

Közben tapasztalatot osztanék meg. Július elején rendeltem Auto Finesse spricnis flakont Slim's-ről -> Auto Finesse Pro Range Mixing Bottle <- és az a helyzet hogy azóta is hibátlanul működnek. Nem csöpögnek, rendesen porlasztanak, szóval nagyon beváltak. Aki esetleg rendel, ezzel nem fog melléfogni ez 100%! Eddigi legjobb amit használtam.

iPhone 13 Pro Max

(#30594) FIREBLADE78 válasza focvis (#30591) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hú,akkor inkább magam csinálom. Akkor melyik termék legyen? Autoglym vagy ledes (vagy mi a rák a neve ;] ) vagy a guys :F

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30595) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Döntöttem! Chemical lesz! Lesz cleaner,conditioner,serum. Milyen göncöt vegyek hozzá? Látom van több féle párnácska. :R
Lakkozott fabetétekre mehet az ablaktisztító?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30596) focvis válasza FIREBLADE78 (#30594) üzenetére


focvis
veterán

Múltkor bőrbelsős autóm volt, én is magam tisztítottam, ápoltam. Mivel a tiéd újszerű autó, nem lesz sok gondod vele, fő a rendszeresség. Ha nem kell tisztítani, csak ápolni, az megvan max. 20 perc alatt; utána hagyod kicsit száradni.
Én applikátor-szivaccsal hordtam fel. Bőrápoló márkát nem tudok ajánlani, nekem nem jött be amit használtam.

(#30597) szabi325 válasza FIREBLADE78 (#30595) üzenetére


szabi325
tag

Nekem mind 3 volt/ van, a chemical guys vált be a legjobban.
Ilyennel szoktam felvinni a tisztítót, majd nedves mikroszálassal letörlöm (ne hagyd hogy beszívja a bőr).
Ezzel pedig az ápolót és a Serum-ot majd szintén mikroszálassal 10p száradás után visszatörlöm.

Lakkozott fabetétre valamilyen quick detailert nyomj, vagy rendes waxot , csak vigyázz hogy a műanyagra ne jusson belőle :)

(#30598) FIREBLADE78 válasza szabi325 (#30597) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Köszi. Első linken lévő az eldobhatós?
Guy is árul mosható kendőket,habár az lényegesen drágább.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30599) szabi325 válasza FIREBLADE78 (#30598) üzenetére


szabi325
tag

Nem kell eldobni , simán vízzel kimosod és kész is. Visszatörölni a bőrt kb bármilyen mikroszálas jó, akár tesco is amit 100 ft-ért árulnak az autós részlegen.

(#30600) bandras54


bandras54
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, nem auto és nem ide való de nem találtam megfelelő topic-ot. Műanyag polírozásban kérnék segítséget vagy fejér megyében egy szakit aki segítene (esetenként Szolnok és környéke). Laptop alkatrész (fényes műanyag) karcolásait szeretném eltűntetni vagy javítani az állapotán.

A segítséget előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.