Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Boldog karácsonyt!

(#30652) Pardise


Pardise
senior tag

Kellemes ünnepeket, boldog karácsonyt mindenkinek! Köszönök minden itt kapott segítséget:)

Your car, your life ;)

(#30653) Mappa válasza TaylorPro (#30649) üzenetére


Mappa
addikt

:K

nem kötelező megadni

(#30654) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Ha nincs semmilyen bőr tisztító speciális anyagom,akkor mivel tisztítsam addig míg meg nem érkezik ? Nedves rongy? Utána mehet rá az ápoló?
Most van időm.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30655) Petyyyyy válasza FIREBLADE78 (#30654) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A nedves ronggyal nem vagy beljebb. Eleve a rongyos törölgetés sem a legjobb megoldás, de ha mégis arra esik a választás, akkor bőrtisztítóval.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#30656) klambi


klambi
addikt

összefoglalóban ez direkt GSM, nem GMS?
"Üveg felületekre ->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 200-250 GSM"

Kérdés, fáról (gondolom én) kis pirosas sárgás gyantaszerű pontok vannak a fényezésen, Mivel ajánlott leszedni, sima mosás, 150bar-os mosó sem kapta le. Nagyon nagyon nagy dörzsölés árán egyet félig letudtam szedni... ugorjak neki benzinnel vagy van erre jobb megoldás?

Köszönöm és Boldog Karácsonyt!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#30657) FIREBLADE78 válasza Petyyyyy (#30655) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Írtam,hogy nincs tisztítóm. Nedves mikroszálással akarnám utána szárazra törlöm megint mikrossal utána a gyári bőrápolóval stb.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30658) Petyyyyy válasza FIREBLADE78 (#30657) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Olvastam. A rejtett üzenet hogy a helyedben megvárnám a tisztítót.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#30659) focvis válasza klambi (#30656) üzenetére


focvis
veterán

Ha gyanta, akkor denaturált-szesszel vagy gyógyszertári alkohollal lejön. Vattapamacsra öntöm, kicsit hagyom hatni, majd finoman letörlöm.
A benzin gyantára nem jó, ellenben kátránypöttyökre ideális.

Tippre: Gramm per Square Metre = gramm per négyzetméter.

[ Szerkesztve ]

(#30660) flashpointer


flashpointer
őstag

Használ valaki RainX AntiFog párásodás elleni cuccot? Elég megosztó véleményeket olvastam róla, tök hihetetlen, valaki azt írja jó lett , más meg hogy semmi különbség nincs...

(#30661) Formaster válasza flashpointer (#30660) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Ez sok mindentől függhet. Ha egy alapvető páratartalom csapódik ki, azt valszeg megfogja. Ha valami rádob extrán, pl nedves kárpit, nem záró kéder akkor semmi nem fogja meg.

(#30662) FIREBLADE78 válasza Petyyyyy (#30658) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ok

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30663) klambi válasza focvis (#30659) üzenetére


klambi
addikt

Kösz, holnap megnézem!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#30664) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Valet Pro termékeket honnan szoktatok beszerezni? Én akárhogy nézem csak UK -ban találok (ebay), de ott 3-4 k a posta...

(#30665) jozsi252 válasza HIJ (#30664) üzenetére


jozsi252
veterán

UK-ból érdemes. Én szoktam intézni amolyan kis csoportos vásárlást innen a topicból, aki akar becsatlakozhat és a szállítás díját elosztjuk 3-4 fele, így már nem vészes a szállítás.
Január elején az ünnepek után tervezek egy vásárlást, ha érdekel akkor beszállhatsz!
Innen válaszd ki hogy mi kell: Slim’s

De mikor aktuális lesz a rendelés beírok ide hogy aki szeretne becsatlakozhat. ;)

iPhone 13 Pro Max

(#30666) HIJ válasza jozsi252 (#30665) üzenetére


HIJ
őstag

Ez jól hangzik. Ment a PÜ!

(#30667) klambi válasza focvis (#30659) üzenetére


klambi
addikt

Egész jól lejött, bár lehet kicsit töményebb kell majd.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#30668) martillo


martillo
tag

Hasznal vki Kwazar markaju kezi habositot nagy megelegedessel kozuletek?
Ha igen, akkor a pontos tipust ajanlanatok? Illetve magyar (BP-i) beszerezesi forras is nagyon jo lenne, ahol vasarlas elott meg is tudnek gyozodni arrol amit veszek.

Ket oraja nyuzom a netet/youtube-ot de annyi tipus van, hogy mar kezdek elveszni, igy hozzatok fodulok mar kiprobalt tipusert.

Koszi!

(#30669) TaylorPro válasza Mappa (#30653) üzenetére


TaylorPro
addikt

:R

Pixel 8 Hazel

(#30670) Verner


Verner
csendes tag

Valaki tud róla véleményt mondani vagy ismeri? :) LIQUI MOLY Cera Tec

Samsung Galaxy S20

(#30671) RBJ válasza Verner (#30670) üzenetére


RBJ
addikt

Én úgy vagyok vele minek pancsolni akármit is bele az olajba. Ideje korán cserélni kell és kész.
Nekem 15e van megadva szervizsziklusnak de 10e ként én már hordom.
Sőt az első 5e olajat is ledobtam a fenébe.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#30672) szimi57 válasza Verner (#30670) üzenetére


szimi57
őstag

Jelenleg Metabond Eco van benne, de tavasszal olajcserekor erre váltok. Szerintem mind a kettő jó.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#30673) Laca1212 válasza szimi57 (#30672) üzenetére


Laca1212
őstag

Mit érzel? Mi a jó, jobb tőle? Mi lenne rosszabb nélküle? :)

(#30674) Petyyyyy válasza szabi325 (#30634) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Meg is érkezett, gyorsak voltak. Alkalom adtán kipróbálom, kíváncsi vagyok nagyon.
Külső felületeken próbáltad, esetleg gumikon (tire shine)?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#30675) jozsi252


jozsi252
veterán

Nem rossz kis cucc ez sem, pont az épp tisztított felületen a videóban hasznos lehet a sampon felvitelében -> KATT. Vagy ajtó széleknél és egyéb helyeken mint ebbe a videóban -> KATT. Persze akkor lehet hasznos ha ezeken a helyeken nagyon retkes a kocsi.
Itt még az ára is elég jó neki, lehet hogy egyet próbára beszerezek: MJJC Brand 2017 with High Quality Foamaster II. Egy körecsettel szépen meg lehet tisztítani ezeket a felületeteket.
Valaki használt már ilyet, esetleg van értelme tényleg?

iPhone 13 Pro Max

(#30676) tzimash


tzimash
őstag

Hali,

fényszórót políroztam egy ilyen cuccal, elégedett vagyok a végeredménnyel, egyet kivéve. Az UV védő folyadék, amit a végén rákentem a fényszóróra nem akar megszáradni. Elvileg 24 óra a száradási ideje, ami tegnap du telt le, de még most is ragad, az autó meg kellene most már. Azon filózom, hogy lemosom... aztán majd ha melegebb lesz, lekenem újra (ha sikerül szereznem ilyen lötyit), mert lehet a hideg idő miatt nem akar megszáradni.
Használt valaki ilyet közületek? érdemes még várni a száradásra egyáltalán?

(#30677) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Herti autókozmetikából jelentkezem :-)

Maximálisan elégedett vagyok a munkával! Bárkinek ajánlom bátran!! :)

Üdv: Csabee.

(#30678) Gergőke88 válasza Csabee. (#30677) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szép munka, már ki is tette az oldalra. Szabad tudni mennyibe került?

(#30679) Safranek válasza Csabee. (#30677) üzenetére


Safranek
aktív tag

Hogy kerültél Te ide? :DDD

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#30680) jozsi252 válasza Safranek (#30679) üzenetére


jozsi252
veterán

"A motorház tető erősebben karcos volt több részen,mert a koszt dörzsis szivaccsal takarították le." Szegény lakk ;] , még jó hogy profi szakértő kezek közé került a kocsi. :K

iPhone 13 Pro Max

(#30681) Csabee. válasza Safranek (#30679) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Mért? :D

jozsi252: igen, sajnos így vettem. De már szép!! :)

Üdv: Csabee.

(#30682) Ciccuka válasza tzimash (#30676) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valószínűleg UV fényre köt meg (nyári napsugárzás).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#30683) Petyyyyy válasza Csabee. (#30677) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tényleg szép lett. Előre fóliát kapott vagy lakkot?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#30684) Csabee. válasza Petyyyyy (#30683) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lakkot kapott. Nekem is tetszik az eredmény. Jövőre marad a fóliázás. Idén nem fért bele időben.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#30685) G@ß! válasza Safranek (#30647) üzenetére


G@ß!
őstag

Betöltöttem az újonnan vásárolt Aldis téli szélvédőmosót hígítás nélkül.
Valami borzalom.
Úgy csíkoz, mint eddig még soha semmi.
Ti szoktátok hígítani?

(#30686) BigBlackDog válasza G@ß! (#30685) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Törlőlapátok rendben vannak? Nincs valami kosz/maradék a gumiélükön?

(#30687) martillo


martillo
tag

Van bevallt trukk macska tavoltartasara kocsitol?
Lattam ma Tescoban egy kutya, macska tavoltaro permetet, de nem mertem elsore megvenni.

Hasznalt/latott mar ilyet vki?
Mukodik vajon? Ha igen mit lenne erdemes befujni vele? Magat a kocsit vagy inkabb a kocsi kozvetlen kozeleben mindent? Arthat ez a karosszerianak, ha kozvetlen a kocsira megy?

(#30688) G@ß! válasza BigBlackDog (#30686) üzenetére


G@ß!
őstag

Közvetlenül a nyári szélvédőmosó kifogyása (kiürítése) után töltöttem be, azzal rendben volt.
Olyan, mintha az alkohol nagyon gyorsan elpárologna (szinte kifehéredik), és nincs ideje a lapátnak letolni a dzsuvát.

(#30689) Tanczi01


Tanczi01
tag

Sziasztok!
Az ajtóknál a gumi tómítések sárgulnak. Van valamilyen bevállt módszer?

(#30690) jozsi252 válasza G@ß! (#30685) üzenetére


jozsi252
veterán

Sheron-t próbáld ki, nálunk mindkettő kocsinál nagyon jól beváltak. A Mondeon egy Bosoko van, Yaris-on még gyári, és szépen tisztítja az ablakokat.

iPhone 13 Pro Max

(#30691) Formaster válasza martillo (#30687) üzenetére


Formaster
Topikgazda

Sajnos nincs. A macska távoltartó maximum 1-2 napig hatásos, utána letolják. Az egyetlen megbízható dolog a garázs. A hang alapú riasztóra nem áldoztam, mert kommentek alapján az is lutri, illetve elég csekély időszak, évi 2-3 hét amíg nincs az autó garázsban. Ilyenkor azért fújom, mimt a barom, de max 3 nap után letolják.

A fényezésben nem tesz kárt, ezek többnyire narancs és citrom kivonatok. Azokat a részeket szoktam befújni, ahol fel tud ugorni, kerekek, lökhárítók. (Macska ellen a kutyapisi lebet h jobb lenne, de nincs rá forrásom ;] )

(#30692) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.

Újdonsült autós tulajként (Opel Astra G, 2005, néhány kép) szeretnék néhány ápoláshoz szükséges dolgot beszerezni.

Első dolog, amit szeretnék elvégezni az a külső fekete műanyag részek "felújítása", a képeken látszódik, hogy mind az ajtónyitó műanyagok, mind a motorháztető előtti műanyag rácsos rész eléggé fakó, a rácson ilyen fehér foltok is vannak.
Ezekhez az alábbi szereket néztem ki:
1. Tisztítás APC-vel: WT 1N UNIVERZÁLIS TISZTÍTÓ - THE MULTI 1L
2. Műanyag ápoló: WO 1G MŰANYAG ÉS GUMIÁPOLÓ GÉL - BLACK OUT 225 ML (+ ehhez egy applikátor)
Szükséges még valami ehhez a művelethez?

Illetve, amiket még kosárba raktam:
- Műszerfalápoló
- Nyárra egy sampon a takarításhoz.

Ezekhez még majd rendelek szivacsot meg kendőket is, azokat még nem néztem.
Illetve viaszokat is szeretnék majd idővel, még ezeket se néztem meg.

Az eddigiek rendben vannak?

(#30693) jozsi252 válasza Sanki (#30692) üzenetére


jozsi252
veterán

Első dolog az a bazi nagy T betű éltüntetése kell hogy legyen. :P

Hogyha jó ár érték arányú termékeket keresel amiket itthon is be tudsz szerezni, akkor igen jók ezek a termékek. Én használtam BlackOut-ot is, meg Silk Milk-et is, és az az igazság hogy nálam a Carpro Perl jobban bevált a műanyag és gumi részekre, itt én a tartósságra értem ezt.
Az a szivacs nagyon jó, abból én is vettem 2 pakkot, szeretem azzal felvinni az ápolót a műanyag részekre. Puhább mint a normál szivacs, és jobban fel lehet én azt vettem észre.

Mikroszálasokat a Cuies Kft-től vegyél nyugodtan, ha szárazolni kell akkor ajánlott a 800gsm-es Aliexpress-ről, nagyon jók!

iPhone 13 Pro Max

(#30694) Sanki válasza jozsi252 (#30693) üzenetére


Sanki
addikt

A T betű még marad egy darabig, friss jogsis is vagyok. :P :B

Igazából bevállalok külföldi rendeléseket is (néztem a chemical guys oldalt is) viszont az 1800-2000 Ft-os szállítási költségeket kicsit sokallom..

Megnézem azokat is, amiket Te említesz. :R

(#30695) jozsi252 válasza Sanki (#30694) üzenetére


jozsi252
veterán

Hogyha az összefoglalót átolvasod, akkor ott látsz márkákat, linkeket, cégeket hogy mit melyik gyártótól érdemes beszerezni. Autoglym termékek is nagyon jók, azokat is nyugodtan megveheted. Mivel rengeteg féle előmosó, sampon, ápoló létezik így várható hogy 10 emberből 7 másra esküszik, attól függ kinek mi vált be legjobban.
Lehet valakinek a Perl nem, de én szeretem mert nem fakul ki ápolás után még napon sem, szóval hosszan tartó eredményre lehet számítani.
APC-ből én a Chemical Guys Nonsense-t használok, nekem nagyon jól bevált! 1:20-ba kell hígítani, 0.473 literes kiszerelésbe vettem ami azt jelenti hogy 1 flakonból 9.5 liter lesz kb. ami sokáig elég azért.
Samponból is rengeteg féle van, itt először azt kellene eldöntened hogy akarsz-e kemény viaszt a kocsira, ha igen akkor érdemesebb pH semleges sampont nézni illetve pH semleges előmosót mert azzal tudod elérni hogy sokáig fent maradjon a viaszt a kocsin. Persze vannak viasz barátok szerek mint a Citrus Pre Wash előmosó, azok nem annyira lúgosak, szóval lehet használni nem bántják úgy a viaszt mint egy 13-as pH-val rendelkező előmosó szer.
Szóval ha a külföldi rendelés mellett döntesz akkor jóval nagyobb a választék. De itthon a Wolf - AG termékek jók, illetve mostanában a polirtech-nél látok pár olyan terméket amiket itthon csak náluk lehet beszerezni.

iPhone 13 Pro Max

(#30696) Peti78 válasza Sanki (#30694) üzenetére


Peti78
őstag

Nem kell az a "T" betű, hidd el kevesebb problémád lesz ha leveszed.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#30697) Peti78 válasza Sanki (#30692) üzenetére


Peti78
őstag

Tehát.
A wolfos sampon, apc, black out jó, használom őket.Az applikátor felesleges, a téglaszivacs tökéletes. A silk milk nekem tetszik. Ha waxolni is akarsz, akkor én ezt ajánlom, és hozzá vegyél egy adag szivacsot. Méretpontos, tökéletes. Egyébként ezzel nyugodtan felrakhatod a műanyagápolót, apc-t silk milket.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#30698) MPowerPH


MPowerPH
félisten

No, azt hiszem, hogy az auton levo keramia megkoszonte a szereplest, es szepen elkezdett 'elszublimalni' az autorol. Azzal egyutt, hogy a tetore biztos nem kerult a cuccbol, a csomagterfedel teteje is gyanus volt az elso lokharitoval egyutt. A motorhazteto es az auto oldala vegig okes volt. Mostanra a motorhazteton is latni, hogy nem az igazi, az auto oldala viszont meg jonak tunik, bar ott sem mindenhol ugyan olyan a hatas. Azert ennyi penzert en tobbet vartam mind a felrakas minosegetol(arrol most nem irok, hogy kimaradt minimum egy dupla elem), mind a tartossagrol.
Nem tudom, hogy marad e az auto, vagy cserelem. Ha marad, akkor itt UK -ban elviszem en is egy profi muhelybe, es veletlenul sem CarPro -val kezeltetem.
Talaltam is egy helyet, ahol MD Ceramic Pro -t hasznalnak, rasutik az autora aplikacio utan, es 7 eves maximum elettartamot irnak. Eleg kemeny bevonatot kepez, 9H -s, amire azt irjak, csak direktbe tudjak atkarcolni.

Don't Tread On Me

(#30699) martillo válasza martillo (#30668) üzenetére


martillo
tag

Remelem csak atsiklott ezen, aki tudna valaszolni, igy teszek meg egy probat...
Erre vki?

(#30700) Sanki válasza jozsi252 (#30695) üzenetére


Sanki
addikt

Igen, olvastam az összefoglalót, ezért is próbáltam úgy összeválogatni, hogy lehetőleg 1 helyről jöjjenek meg a dolgok, árban ahogy néztem a wolf "olcsóbb", másik nagyobb pakk a chemical guys lenne, viszont az kicsit magasabb árkategória.

Az autóra mindenképp szeretnék "vigyázni" így szerintem egy viaszt is bevállalnék. Sampont ezért is raktam óvatosan a kosárba, mert nyáron lenne lehetőségem egy ismerős kertjében a saját mosásra (kis nyári ház, ilyenkor a víz el van zárva), tehát most autómosóba vinném (ilyen pénzbedobós, Aldi-sat ajánlották).

(#30697) Peti78: ez az 1 db wax mennyire lenne elég? 1x körbe lehet vele kenni az astra-t? Vagy többször is akár?

(#30696) Peti78: kevesebb probléma? :Y Mint pl.?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.