Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) Beni2360 válasza kiske13 (#71400) üzenetére


Beni2360
félisten

Szoftverje ugyan az csak a HDD fiók a különbség.
Írtam Püt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#71402) duvi


duvi
nagyúr

Sziasztok!
Édesapámnak szeretnék venni egy új médialejátszót és ebben kérném a segítségeteket! Hét évig használt egy ASUS O!Play MINI v2-t, ami nagyon bevált neki, de most megadta magát. Elsődleges szempont lenne az egyszerű kezelhetőség. Alapvetően filmlejátszásra és képnézegetésre használná, illetve legyen internet csatlakozási lehetőség. Max. 45K lenne a keret. Sokat olvasgattam a topicot és úgy látom, hogy ennyi pénzből egy MINIX Neo U9-H lenne a legjobb vétel. Ellenben ha jól olvastam, ennek nem túl egyszerű a beüzemelése és használata egy idősebb embernek, illetve láttam, hogy van akinek komoly gondjai is akadtak vele. Tudnátok ajánlani ebben az árkategóriában ennél jobb készüléket, vagy maradjak a MINIX Neo U9-H-nál? Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

(#71403) kiske13


kiske13
tag

Miért van az, hogy Kínai semmit mondó márkák viszik ezt a piacot?!

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#71404) Technoman válasza kiske13 (#71403) üzenetére


Technoman
őstag

Talán, mert amire a legtöbben használják (torrent), az nem legális?

(#71405) djnice válasza kiske13 (#71403) üzenetére


djnice
veterán

Mert van a CoreELEC, különben semmit sem érnének.

(#71406) Chris Kiki válasza Technoman (#71404) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ne haragudj, de ez butaság! A torrent teljesen legális, az meg, hogy a legtöbben erre használnák hát... Mondjuk úgy, hogy a lehetőség benne van és kihasználják. De nem ezért viszik a piacot a "Kínai semmit mondó márkák".

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#71407) Zen_Ronin


Zen_Ronin
tag

Sziasztok!

Időtlen idők óta egy Himedia HD560 médialejátszót használok.
Mostanában egyre gyakrabban megáll a lejátszás. Eleinte csak úgy leválasztotta az USB-t, de mostanában már a HDD lejátszás is lefagy.
Az ok ismeretlen. A régebben még lejátszott filmeknél is előfordul. :W

Úgy döntöttem veszek egy újat.
A Himedia márka megfelel. Q10 pro, vagy Q5 pro.
Esetleg ajánlanátok más, hasonló tudású készüléket, hasonló árban?
Akár használtan is.

Ha nem lehet merevlemezt beletenni nem gond. Rádugok külső HDD-t, vagy beüzemelek egy NAS-t.

Köszönöm! :R

(#71408) SunMount3r válasza Zen_Ronin (#71407) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

FW-t próbáltad már újra rakni? Vagy az is lehet, csak a táp nyűglődik.

(#71409) Zen_Ronin válasza SunMount3r (#71408) üzenetére


Zen_Ronin
tag

nem próbáltam ... és az az igazság gőzöm sincs már hogyan kell :Y
Manual nincs meg, és nem tudom letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#71410) krealon válasza SunMount3r (#71408) üzenetére


krealon
veterán

"FW-t próbáltad már újra rakni?"

Ezeken a régi lejátszókon statikus firmware van, nem tud elromlani.
Bizonytalanul működő eszközön végzett firmware írási próbálkozás tönkre is teheti azt (tapasztaltam).

"Vagy az is lehet, csak a táp nyűglődik."

Ennek nagy a valószínűsége.
Az eletronikus áramkörökben az elektrolitot tartalmazó kondenzátorok (elko) az, ami el tud öregedni. Ha jol van tervezve az áramör akkor a hibás elkók cseréjével megjavul.

Rosszul (alul-) tervezett áramkör esetén az öregedő, csökkenő kapacitás miatt a feszültség ingadozás léphet fel (feszültségtüskék), ami az egyébként "örökéletűnek" nevezhető félvezetőket tönkreteheti.

(#71411) SunMount3r válasza krealon (#71410) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezért írtam, a mai olcsó kínai Box-oknál sokat olvasni, hogy a gyenge táp volt a hiba, de a HiMedia-nál is volt már példa, hogy a táp előbb-utóbb feladja. Részletes technikai ismertető helyett én inkább azt javasolnám, hogy próbálja meg egy ugyan olyan Volt és polaritás értékű táppal, aminek pont jó bele a "tüskése". Amper-ben mehetsz fölé egy kicsit.

(#71412) hcs57


hcs57
őstag

Sony 55XE8505 tv-m van, ami szépen viszi a DTS HD hangot, de a DTS HD MA hangot már szaggatva tudja. Gondolkozok egy média lejátszón... költséghatékonyan melyik lenne jó, amelyik már a DTS HD MA hangot is tudja?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#71413) kiske13


kiske13
tag

Valaki próbálta az Egreat A10 v2. dobozt?
Mit javítottak az v1 óta?
Zidoo z9x van kinézve, de belebotlottam az Egreat márkába.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#71414) achilleuss


achilleuss
tag

Sziasztok! pár éve vettem egy Popcorn A-210-es médialejátszót használtan egy 20-asért. Most el kezdett xarakodni, megy a film, aztán a kép "bekockásodik", vagy nem is megy tovább/nem minden filmnél játssza ezt el, de egyre többnél, aminél eddig még nem, most annál is/. Régebben is volt nála ilyesféle gebasz, pl. nem akart elindulni rajta az egyik film, néztem akkor egy másikat, amit simán vitt, aztán miután megnéztem a filmet, amit simán vitt, visszatértem az előzőhöz és már azt is vitte. bemelegedett, gondoltam. :) azért az mégse poén, hogy meg kell néznem egy filmet ahhoz, hogy lejátssza , amit eredetileg akartam. :) javítható e ez a problem, vagy ennek gatya? frissíteni kéne?/csakhogy ezekhez már úgy tudom, hogy nincs frissítés. Venni kéne valami megbízható, jó minőségű médialejátszót. Tudnátok valamit ajánlani? 50-60 e. usb-ről filmnézésre elsősorban

(#71415) Joshi válasza achilleuss (#71414) üzenetére


Joshi
titán

Amlogicos lejátszók már vannak 15k környékén, szerintem többet nem érdemes ezekre költeni.

(#71416) achilleuss válasza krealon (#71410) üzenetére


achilleuss
tag

"Ennek nagy a valószínűsége.
Az eletronikus áramkörökben az elektrolitot tartalmazó kondenzátorok (elko) az, ami el tud öregedni. Ha jol van tervezve az áramör akkor a hibás elkók cseréjével megjavul.!"

szerinted elképzelhető, hogy a Popcorn A-210-es médiámnak is ez lehet a gondja és akkor a kondicserékkel javítható lenne?/71414-nél írom, hogy mi a gebasz a Popcorn A-210-el/

(#71417) achilleuss válasza Joshi (#71415) üzenetére


achilleuss
tag

Tényleg? Hangban sincs különbség, pl. egy 15 e és egy 50 e, vagy 250 e között? nálam a hang a lényeg/házimozihoz/, azért a kép se szaggasson, de a képpel szemben nincsenek túl nagy elvárásaim

(#71418) Beni2360 válasza kiske13 (#71413) üzenetére


Beni2360
félisten

Hasonlítsd össze a tudásukat. Itt a csopiban rákerestél?
ZIDOO Z9X
Egreat A10 v2

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#71419) Joshi válasza achilleuss (#71417) üzenetére


Joshi
titán

Most ezt úgy mondod mintha az A210 prémium kategóriás lejátszó lenne. Ezek a lejátszók bitsreamelik a hangot, sok köze nem lesz a lejátszónak a hanghoz. Persze ha több millás hangrendszered van akkor esetleg, viszont ez esetben inkább nézz egy Pioneer LX szériát, vagy egy Reavont.

[ Szerkesztve ]

(#71420) kiske13 válasza Beni2360 (#71418) üzenetére


kiske13
tag

Olvasgattam, de a paraméterek 90% nekem nem mond sokat.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#71421) Beni2360 válasza kiske13 (#71420) üzenetére


Beni2360
félisten

A zidooba modernem soc van, tudja DV-n és a HDR+10 IS.
AZ Egreat -T valamiért nem kultiváljak. Anno 5 éve nekem sem ajánlották. Akkor vettem az első X8-s zidoomat.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#71422) achilleuss válasza Joshi (#71419) üzenetére


achilleuss
tag

"Most ezt úgy mondod mintha az A210 prémium kategóriás lejátszó lenne. " jó véleményeket hallottam róla/persze amig működött rendesen/, köszi a Pioneer és Reavon ajánlást., a kondicserélés ötletet felvetem valamelyik ilyesmikkel foglalkozó szerelőnek, hátha ott a gubanc

(#71423) XTaki


XTaki
tag

szevasztok!
vero4k-t vettem par eve, remekul ment eddig, viszont az augusztusi update utan fekete kepernyo fogadott. meg nem tudom, hogy meg lehet-e vigasztalni, vagy kuka lesz.
Viszont ha ujat kell vennem, akkor vennek valami meg jobbat, meg szebbet. Tudtok ajanlani 4k HDR+ tamogato kutyut, amit jobban fogok szeretni, mint a vero4k-t? elotte popcornom volt, azt jobban szerettem.

XTaki

(#71424) kiske13


kiske13
tag

A lejátszókon az antenna csak a wifi vételt szolgálja?
Ha LAN van rádugva, van értelme?

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#71425) Beni2360 válasza kiske13 (#71424) üzenetére


Beni2360
félisten

Logikus, hogy nincs.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#71426) kiske13 válasza Beni2360 (#71425) üzenetére


kiske13
tag

Arra gondoltam, hogy lehet beállítani mint router?!

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#71427) Beni2360 válasza kiske13 (#71426) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem nagyon értem mire gondolsz.
De a ZIDOO-ban van a hálózati beállításoknál olyan, hogy ha LAN-v van akkor tud kiküldeni saját wifi jelet a box.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#71428) kiske13 válasza Beni2360 (#71427) üzenetére


kiske13
tag

Pont erre gondoltam!
Köszi.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#71429) LógaGéza válasza kiske13 (#71428) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha jól rémlik a Zidoo X8-on még volt külön OpenWRT is - sose használtam mondjuk.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#71430) viking19


viking19
tag

Sziasztok,

Milyen TV okosítót vegyek?
Cél:
- Plex lejátszás fHD-ben
- HBO go
- Ne kelljen germózni vele(jalibreak, egyedi android). Out of the box működjön.
- Az sem baj, ha van LAN csati.
Ehhez mérten a legolcsóbb, nem igénytelen cuccot venném.

Köszi,
Viktor

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#71431) Beni2360 válasza LógaGéza (#71429) üzenetére


Beni2360
félisten

Még a Z9S-n volt, de az a samba szerver helyett volt. A rádugott hdd-t tudtad vele megosztani és a torrenthez is az bolt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#71432) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Van egy tv -monitor a fiam szobájában, van egy hdmi kiment a készüléken!
Szeretnénk megoldani, hogy az 1Tb külső meghajtóról tudjon meséket nézni, milyen eszközre lenen szükségem ahhoz, hogy ez működjön? valami olcsó megoldást keresünk egy kis időre (4k nem lesz rajt :D)
Köszönöm válaszotokat!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#71433) AiRLAC válasza SRII (#71432) üzenetére


AiRLAC
addikt

Valamilyen Amlogic alapú lejátszó CoreELEC-el, van topicja.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#71434) Beni2360 válasza AiRLAC (#71433) üzenetére


Beni2360
félisten

Link

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#71435) blakey válasza SRII (#71432) üzenetére


blakey
titán

Egy Mi Box S tökéletesen megfelel, felesleges egyéb OS-ekkel vacakolni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71436) szasanyi


szasanyi
félisten

Sajnos a CE mókolást nem nekem találták ki, így nem is opció számomra. Éppen ezért újabb ajánlást kérek 4K HDR médialejátszó típusra:
- kadenciahelyes lejátszás gyári szofverrel (instant használatba vétel, jó gyártói (FW) támogatás, min. 1év garanciával)
- USB 3.0 HDD-ről filmek, sorozatok, zenei anyagok lejátszása 4K - vagy forrástól függően 1080p - felbontásban (minél jobb hálózati lejátszás nem feltétel)
- elsősorban új, esetleg teljesen újszerű (esztétikailag és műszakilag is hibátlan) készülék jöhet szóba
- a megnövelt anyagi keret ~75k

Köszönöm előre is!

(#71437) blakey válasza szasanyi (#71436) üzenetére


blakey
titán

Nvidia Shield Tv Pro, de mi a bajod a CE-vel? Egyébként van olyan CE-box amit nem kell mókolni, de ezt írtam. Beelink GT-King CE kártyával érkezik, behelyezed és használod. Khadas Vim3L HTPC ed. CE-vel érkezik, semmit nem kell mókolni. Csak hallgatni kéne a fórumtársakra és pillanatok alatt meglennél a dologgal. Olyan boxot vettél, ami nem 100%-ban tökéletes választás mivel már elqrvultak a gyártással.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71438) szasanyi válasza blakey (#71437) üzenetére


szasanyi
félisten

Az pont itteni ajánlás volt [link] :U Ezen túl az említett típusok itthon, esetleg EU raktárból beszerezhetőek-e? Kínábóé a megváltozott VÁM szabályok miatt nem rendelek.
Nvidia Shield Tv Pro-ból talán több típus is létezik de én csak egyet találtam [link] - nem tudom ez olyan-e amit javasolsz, és azt sem az nem vmi beragadt árú darab-e.

[ Szerkesztve ]

(#71439) djnice válasza szasanyi (#71438) üzenetére


djnice
veterán

Több TX3-ra tettem már fel CE-t és semmi gond nincs velük.

(#71440) blakey válasza szasanyi (#71438) üzenetére


blakey
titán

5 perc alatt fel lehet rá tenni a CE-t és csak használni kell. Kérj meg valakit, hogy hozza rendbe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71441) lemmy9


lemmy9
őstag

Sziasztok!
Apple TV 3 mennyire ajánlott?
Stream, 1080p, és optikai kimenet az elvárásom. Ha esetleg nasról is lejátszik, csak hab a tortán.

Szerintem!

(#71442) Imi1981 válasza lemmy9 (#71441) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem a sima apple tv 4 HD van de nagyon tetszik! Optikai kimenet nincs rajta. Streaming alkalmazások mind megy rajta és jó minőségben (főleg az újabb 4k verzión) és rendszerszinten frekvencia váltás is van ha szeretnéd. Ja és jól optimalizált a rendszere. Én PC-ről plex és emby szerverről játszom le a filmeket és kifogástalanul viszi.

(#71443) lemmy9 válasza Imi1981 (#71442) üzenetére


lemmy9
őstag

Ez ok, de kimondottan a 3 érdekelne, nem az Apple XY. A hármason kimegy optikain a DD és a dts?

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#71444) LógaGéza válasza szasanyi (#71438) üzenetére


LógaGéza
addikt

Vettem már Alzáról két SHIELD Pro-t is, ugyanilyet mint amit linkeltél, tökéletesen működnek, nem beragadt készlet, és az ára is ennyi.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#71445) szasanyi válasza LógaGéza (#71444) üzenetére


szasanyi
félisten

Rendben, köszi!

(#71446) Imi1981 válasza lemmy9 (#71443) üzenetére


Imi1981
veterán

Bocs, nem is vettem észre, hogy 3-ast kérdezted. Arra meg sajnos nem tudom a választ.

(#71447) repvez


repvez
addikt

Udv, tud valaki stabil müködö uj firmwaret ehehz a nem épp uj meddialejátszóhoz? custum firm is jó, bármi ami jobb a gyárinál.
Evolve blade 2 HD
[link]
Ha a tudner része nem is fontos, mert NAS-ként akarnám használni és távoli eléréshez neten keresztül .
De amiket neten találok azok egyenlöre nem találtam megfelelőt hozzá, vagy nem bizok abban az oldalban ahon azt igérik, hogy van hozzá rom, mert furcsa, hogy 1 honapos firm is van hozzá, de legyen igaza, csak akkor valami megbizható helyről lehessen letölteni.

ÉS egy kis utmutatás is jól jönne a frissitéséhez.
Köszönöm elöre is.

(#71448) AiRLAC válasza repvez (#71447) üzenetére


AiRLAC
addikt

NASnak vegyél NASt (Synology-t) például, ez egy 9 éves valami.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#71449) repvez válasza AiRLAC (#71448) üzenetére


repvez
addikt

müködik és nem akarom ,hogy porosodjon és csak hobbinak kell, hogy a régi 320asgb os 3.5" winyot belepakoljam és a filemeket arről tudjam lejátszani ne kelljen a PC-t bekapcsolni miatta.
Semmi komoly dolgot nem akarok, de azért ráférne egy frissités a softverre ha lehetséges.

(#71450) kiske13 válasza AiRLAC (#71448) üzenetére


kiske13
tag

Nézegettem én is a synology nas-t, nem volna rossz, de nem is egy ocószág, ja és hdd is kék majd bele.

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.