Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Xpod válasza samujózsi (#9599) üzenetére


Xpod
addikt

Szia!

A System Log alatt a Wireless lapfülön csak a 2,4 GHz-es rádió látszik, az 5 GHz nem.
FIxen 56-os csatorna van beállítva.
A környéken még 2,4 GHz-es wifi se nagyon van, így nincs mivel összeakadnia.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9602) samujózsi válasza Xpod (#9601) üzenetére


samujózsi
tag

És nincs letiltva véletlenül? Ha nincs vagy nem is éred el, akkor én azt mondanám, hogy hardver gond.

A meteorológiai radar az más téma, de ha az okozná a gondot, attól a wireless logban látszana az 5GHz.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#9603) Xpod válasza samujózsi (#9602) üzenetére


Xpod
addikt

Nincs letiltva.
Vezeték nélküli -> Professzionális lapfülön engedélyezve van a rádió, az Általános lapfülön pedig be van konfigurálva.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9604) samujózsi válasza Xpod (#9603) üzenetére


samujózsi
tag

Talán lesz itt aki nálam mélyebb ismeretekkel rendelkezik, de ez nagyon olyan, mintha megdöglött volna.
Esetleg egy áramtalanítás, kicsi várakozás, újraindítás.
Ha az sem, akkor a beállítások mentése után egy factory reset.
Ha az sem, akkor várd meg, míg valaki más is véleményt mond róla, mert az én véleményem itt max 50%-os. (Értsd: vagy igazam van, vagy nincs ;) )

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#9605) samujózsi válasza Xpod (#9603) üzenetére


samujózsi
tag

Közben hazaértem, volt időm keresni:
Rt-n66u 5ghz dropping
Ezt írd be a google-be/-nek!

Az első találat nálam egy snbforums.com topic, ahol pont a radaros témát feszegetik a jelenséggel kapcsolatban. Nekem ac68-asom van, ez nem dobja el az 5GHz-es rádiót, ha meteorológiai radart érzékel a saját frekvenciáján, csak csatornát vált.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#9606) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok.
Ma tönkre ment az RT-AC66U B1 router gyári tápegysége. A hibajelenség az volt, hogy egy áramszünet után nem akart bekapcsolni. Most egy univerzális laptop tápegységről megy, amit használnék másra is... A kérdésem az, hogy a tápegységet lehet külön gariztatni szerintetek? Nem szívesen küldeném vissza az egész routert.

(#9607) Intruder2k5 válasza n0rbert0 (#9606) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Én ezt kizártnak tartom, de nagyságrendileg 1-2 ezer forint egy ilyen tápegység.

(#9608) n0rbert0 válasza Intruder2k5 (#9607) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Úgy érted, hogy lehet kapni gyári tápot? Hol lehet ilyet kapni? Ha ennyiért lehet venni, nyilván nem kezdenék neki a gari procedúrájának.

(#9609) Intruder2k5 válasza n0rbert0 (#9608) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell, hogy gyári táp legyen, a táp az táp akkor is ha nem gyári. Egyébiránt meg típuson belül is láttam már többféle gyári tápot, szóval szerintem az ASUS is azt adja mellé, ami éppen van nekik.

A lényeg, hogy a csatlakozó típusa mellett a feszültség és a polaritás stimmeljen, az áramerőssége pedig legalább akkora legyen mint a gyárié.

szerk.
Igen, mondjuk most látom ez 19V-os, ezzel némileg kilóg a sorból, mert általában 12V szokott lenni a táp, de ettől nem lehetetlen a pótlása.

[ Szerkesztve ]

(#9610) n0rbert0 válasza Intruder2k5 (#9609) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Rendben, köszönöm a segítséget. :R Megpróbálok keríteni egy tápot, nem fogom gariztatni.

(#9611) Draken válasza Intruder2k5 (#9596) üzenetére


Draken
őstag

Erre kaphatok egy választ?
Köszi!

(#9612) Intruder2k5 válasza Draken (#9611) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem jó úgy a beállítás, ha megmarad a 100-as csatornán.

(#9613) Xpod válasza samujózsi (#9605) üzenetére


Xpod
addikt

Köszi, megpróbálom, ha hazaértem.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9614) csul1


csul1
tag

Tegnap kaptam mailt, cserélik a hibás b1esemet.
Kíváncsiságból aki tomatot használ még mindig vannak bugok? Lehet azzal indítok az újjal.

(#9615) FrankóStein válasza csul1 (#9614) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Én pár napja tettem fel. Csak jókat tudok róla mondani. Stabil mint a forint (szerencsére nem :D), minden amit használok (Transmission, Ftp, LAN, media szerver) szépen működik. Jobb mint a HGG utolsó beta.

(#9616) csul1 válasza FrankóStein (#9615) üzenetére


csul1
tag

Ez jó hír, régi linksys routeremen volt tomato szerettem. Örültem is mikor kiderült asusra is jött.

(#9617) zsolt_64 válasza csul1 (#9614) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nyugodtan használd, már a CTF is működik rajta...
Uptime 5 days, 12:08:19
De lesz ez több is.... :)
Esetleg ha dobnál egy speedtest-et, nem tudom milyen előfizetésed van... :R

[ Szerkesztve ]

(#9618) ArthurShelby válasza zsolt_64 (#9617) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Akkor már kihajtja az ezres netet is tomatoval?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9619) zsolt_64 válasza ArthurShelby (#9618) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Intruder fórumtárs szerint igen, de tesztet még nem láttam.
KEDVES FÓRUMTÁRSAK !!! KÉRÜNK EGY 1 GB-s TESZTET:K

[ Szerkesztve ]

(#9620) Intruder2k5 válasza zsolt_64 (#9619) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha működik a CTF akkor ki kell, hogy hajtsa, hisz az RT-N18U-nak sem volt gond.

(#9621) csul1 válasza zsolt_64 (#9617) üzenetére


csul1
tag

Nekem "csak" a Telekomos 300-as bőven elég mindenre szerintem. Szóval ha a CTF nem megy nekem az sem baj. :D

(#9622) csul1


csul1
tag

Hol lehet amúgy beszerezni a legújabb tomatot? linksysinfo.org nem műxik nálam.

(#9623) zsolt_64 válasza csul1 (#9622) üzenetére


zsolt_64
senior tag

[link] A CTF-et kapcsold csak be, mert anélkül a 300-as előfizetésed kb. 100%-ra kihajtaná a router processzorát. Bekapcsolt CTF mellett ez 5-10 %.

lsmod | grep ctf parancsal ellenőrizni lehet a bekapcsolt állapotot. Ha a modul be van töltve, akkor aktív és rendben működik. :) Ha üresen tér vissza a parancs, akkor nem okés valami.

[ Szerkesztve ]

(#9624) csul1 válasza zsolt_64 (#9623) üzenetére


csul1
tag

ok köszi! :))

(#9625) fa4hu válasza zsolt_64 (#9623) üzenetére


fa4hu
őstag

És itt melyiket érdemes? Van AIO és VPN-s is... Mi a különbség a kettő között?

(#9626) samujózsi válasza fa4hu (#9625) üzenetére


samujózsi
tag

Az AIO minden(?) létező csomagot tartalmaz (All In One), a VPN csak az alaprendszer+VPN szerver. (Emlékezetből, remélem, nem tévedek)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#9627) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
A ruterre dugott winyót szeretném hálózatban nfs megosztani.
Addig ok hogy engedélyezem , de a 3 helyre mit kell beirni?
Bocs a laikus kérdésért:
üdv

(#9628) zsolt_64 válasza fa4hu (#9625) üzenetére


zsolt_64
senior tag

All In One az egyszerűség kedvéért
A csak VPN-t nem is tudom mire jó, talán biztonsági okokból ? sose használtam...

[ Szerkesztve ]

(#9629) fa4hu válasza zsolt_64 (#9628) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi a választ! Mennyire bonyolult a beállítása? Minden webes felületről megtehető?

(#9630) zsolt_64 válasza fa4hu (#9629) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Minden állítható webes felületről, rengeteg kifinomult beállítása van.
Csak példaképp említem a kendvencem: a Wifi egy elkülönített ip tartományban van
A kábeles cuccok 192.168.1. a wifi 192.168.2. tartományban vannak.
Ha nem akarsz valamilyen funkciót használni, ki lehet kapcsolni pl.: logolás.
Nagyon jó a transmission, és a nas felülete is, gyerekjáték a torrentezés beállítása.

[ Szerkesztve ]

(#9631) fa4hu válasza zsolt_64 (#9630) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi a tájékoztatást, erősen gondolkodom az átálláson!

(#9632) csul1 válasza fa4hu (#9631) üzenetére


csul1
tag

Ma elkeztem mókolni a Tomatoval, igaz használtam régen de nem emlékszem kb semmire :D... Kérdések sora merült fel bennem.
Bridge modban mindenképpen offolni kell a wan portot? Ettől függetlenül tudok otthon a routerrel helyi hálózatot működtetni? (winyót megosztani, torrentezni, média szervert látrehozni?)
Telekomos hálózaton vagyunk -PPPoE. Sikerült belépni a felhasználóval és jelszóval viszont netet azt nem adott vmiért és az első újraindítás után többet nem jött be a Tomato felülete, vmi beállítási probléma lehetett?

(#9633) Braien724


Braien724
csendes tag

Sziasztok,
KB egy hete felraktam a legfriseebb merlint, de sajnos azt tapasztalom hogy elfelejti a hdd-t, újra indítom akkor megy és kb masnap megint nem letja. Valakinek van valami ötlete.

Köszönöm

(#9634) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi problémára nem találom a megoldást:
AC66U-B1 routerhez egy külső HDD van csatolva.
Ezen van 2 könyvtár amit felcsatlakoztattam Win10 alatt külön meghajtóként. Van még pár könyvtár a HDD-n ugyan azon a szinten, ezeket Total Commanderből úgy tudtam elérni, hogy a Network-öt választva megjelent a router neve kétszer, egyikre ha rányomtam az Enter-t nem történt semmi, a másikra meg ha rányomtam akkor megmutatta az összes könyvtárat.

Na ez most elmúlt, a TC-ben ha rányomok akkor feldobja a router webes felületét vagy annak login képernyőjét.

Ha a Win10-ben akarom felcsatolni valamelyik könyvtárat külön meghajtónak, akkor a Browse gombra nem mutat semmit, de ha beírom a könyvtár nevét akkor mégis felcsatolja.

Nemrég volt egy áramszünet, akkor nyűgösködött is a HDD-vel, nem ment a torrent, de végül jó lett. Valamilyen fájlrendszerrel kapcsolatos log file-t hiányolt hibaüzenetben. fsck logot hiányol vagy ilyesmi.

A HDD státusza meg:
"100.00 percent completed
this seems to be endless.
Repairing corrupt directories completed.
Space in use : 1417881 MB (94.5%)
Done NTFS checking and repair on device '/dev/sda1'.
Syncing device ..."

Mit lehetne tenni?

Samba shared könyvtárakról van szó, a megfelelő userrel próbálom akinek RW joga van rá a router web-es felületén.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#9635) zsolt_64 válasza gippazoid (#9634) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Mivel a hibaüzenetből látszik hogy NTFS partícióról van szó, próbáld meg a win10-ed alá becsatolni és chkdsk-val felderíteni/javítani a hibát.
Javallott az ext4 fájlrendszer használata, pláne ha a routerben torrentezel is rá.

[ Szerkesztve ]

(#9636) gippazoid válasza zsolt_64 (#9635) üzenetére


gippazoid
senior tag

Nincs a router-en fsck amivel meg lehet csinálni?
Beléptem SSH-val de egyelőre nem találtam.

Gippazoid Novelties Inc.

(#9637) zsolt_64 válasza gippazoid (#9636) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Mivel az NTFS nem a linux része , ezért nem hiszem hogy meg tudná csinálni, bár cáfoljon meg valaki.
ntfsfix létezik a linux világban, de egyáltalán
nem biztos hogy van a routeren
szvsz jobban jársz, ha a win10-el javíttatod ki az NTFS hibáját...
Az ntfs read/write egy extra modullal van megoldva, ami ráadásul eszi is a processzort működése közben. 2-3 évig torrenteztem routerrel, ext4-re, és persze hogy volt áramszünet, de soha semmi bajom nem volt...

[ Szerkesztve ]

(#9638) gippazoid válasza zsolt_64 (#9637) üzenetére


gippazoid
senior tag

Sokszor kihúztam már a tápot a routerből mikor felb.szott valamivel (rendszerint azzal, hogy a torrent elkezd nem működni) és még sose volt ilyen hibaüzenet. Amúgy meg minden működik csak a TC-s könyvtár nézegetés és a drive felcsatoláshoz a keresés az, ami nem.

Az N18 routeren még EXT4 volt a filerendszer, de azt meg nem tudtam olvasni ha idehoztam a Win géphez, csak egy telepített virtuális Linux segítségével. Mikor egy másik HDD-t meglátta NTFS-sel is, nagyon megörültem.

Gippazoid Novelties Inc.

(#9639) zsolt_64 válasza gippazoid (#9638) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nem írtad hogy milyen firmware vann fennt, és mindig tomato/freshtomato-t használok. Másról nincs tapasztalatom

(#9640) gippazoid válasza zsolt_64 (#9639) üzenetére


gippazoid
senior tag

Gyári.

Gippazoid Novelties Inc.

(#9641) zsolt_64 válasza gippazoid (#9640) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Akkor passzolom, mert sosem használtam a gyárit. A win10-es fájlrendszer javítást bár macerás, azért még mindig javaslom.

(#9642) gippazoid válasza zsolt_64 (#9641) üzenetére


gippazoid
senior tag

Érdekes, mára visszakaptam a TC-ben azt a funkciót hogy látom az összes könyvtárat.

Tegnap még a WORKGROUP nevű csoportra Enter-t nyomva semmit nem olvasott be, ma meg ott van minden cucc ami a hálón van és képes Samba share-re.
Meg a Browse gombra is feldobja a könyvtárakat.

Önjavító...

Gippazoid Novelties Inc.

(#9643) zsolt_64 válasza gippazoid (#9642) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Hmm érdekes, Gyári FW-ben van olyan hogy
  Master Browser      WINS Server
ami bepipálható ?
Mert ez gondoskodik a TC, illetve windows hálózat helyes megjelenítéséről. Persze egy csoportban kell hogy legyenek.
Én is elég sokat kínlódtam hogy ez összejöjjön, különösen hogy a pi4 samba megosztását is feldobja......

[ Szerkesztve ]

(#9644) -kolibri-


-kolibri-
csendes tag

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni.

Az rtorrent letöltésnél mikor végez a kliens újraellenrőzi a fájlokat majd felfüggeszti a torrentet megáll valahol 60-80%-on és kiírja, hogy:
rTorrent: Hash check on download completion found bad chunks, consider using "safe_sync"
elvileg beállítottam a safe_sync opciót(rutorrent-en és rtorrent.conf-ban is pieces.sync.always_safe.set=1), de a hiba nem múlt el.

Megoldást nyújt, hogyha kényszerített újraellenőrzéssel ismét lecsekkolom a torrentet és letölti a többi hiányzó fájlt, ekkor ha mázlista vagyok nem kell újra csekkolni, mert megvan minden de van, hogy ismét le kell csekkolni mindaddig míg meg nincs minden.

Router: RT-AC66U_B1
FW: Merlin v384.13
Entware-NG
rtorrent-easy-install
Filerendeszer:
Filesystem           Type            Size      Used Available Use% Mounted on
/dev/root            squashfs       32.5M     32.5M         0 100% /
devtmpfs             devtmpfs      124.7M         0    124.7M   0% /dev
tmpfs                tmpfs         124.8M      4.7M    120.1M   4% /tmp
/dev/mtdblock4       jffs2          62.8M      1.8M     60.9M   3% /jffs
/dev/sda1            ext4         1006.9M     84.5M    871.3M   9% /tmp/mnt/opt
/dev/sda3            ext4          915.4G    203.6G    665.3G  23% /tmp/mnt/Data

Amikkel próbálkoztam:
Kerestem a neten, talán ez volt a legkimerítőbb a témában, de nem segített(vagy csak nem értettem meg :U).
Gyanús volt, hogy esetleg a vinyóval van valami vagy esetleg filerendszer probléma van.
HDSentinel check 100% így a vinyó rendben van.
Mivel korábban ext2 volt az sda3 (amire tölt az rtorrent) így ezt ext4-re formáztam, gondolván a formázás segít avagy másfajta partíción jobb lesz?! :F esetleg mivel az rtorrent is ext4-en van, hátha...de nem segített.

Minden ötletet segítséget előre is köszönök!

(#9645) kenwood3


kenwood3
őstag

Sracok!
Miert kapom ezt az uzenetet amikor a routerre kotott hdd tartalmaban akarok barangolni ? Pc-n bele se tudok nezni a hdd tartalmaba mert rogton ezt kapom : ac66u b1 , win10
[link]

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#9646) nagyfejü válasza kenwood3 (#9645) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Engedelyezni kell a windowsba az smb 1 kapcsolatot!

(#9647) kenwood3 válasza nagyfejü (#9646) üzenetére


kenwood3
őstag

Az engedelyezve van es volt eddig is. Eddig tudtam hasznalni csak par napja nyomtam a routeren 1 gyari visszaallitast azota nem latom a vinyo tartalmat

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#9648) XZoli


XZoli
aktív tag

Mai nap nyugdíjba vonult, hű Routerem. Az együtt töltött 6 év felejthetetlen volt :C , de eljárt felette az idő :((( . Isten hozott Asus RT-AC86U :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#9649) nagyfejü válasza kenwood3 (#9647) üzenetére


nagyfejü
őstag

Probald meg azt hogy kikapcsolod a routert es a winyot is. Es csak ha felall a rendszer a routeren utana kapcsolod be a winyot.

(#9650) MaCS_70 válasza kenwood3 (#9645) üzenetére


MaCS_70
félisten

Könnyen lehet, hogy a Windows hitelesítő adatait kell utánaállítanod a Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Hitelesítőadat-kezelő oldalon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.