Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Neoka válasza ArthurShelby (#10150) üzenetére


Neoka
aktív tag

petir, legelek: köszönöm szépen.
Azt olvastam én is, hogy az IP TV miatt nem lehet Bridge mód.

legelek: Arra nincs ötleted, hogy így lehet elérni a ASUS-ra dugott HDD-t?

(#10152) n0rbert0 válasza zsolt_64 (#10139) üzenetére


n0rbert0
senior tag

12VDC 2A vígan megy. Volt már 1A is de az már a rádugott HDD-t nem bírta, újraindult állandóan. A lényeg hogy a csati közepén legyen a +.

(#10151) Neoka
Nekem Telekomom van és az Asus router static IP címét dmz-be tettem telekom routeren. Az Asus router az router üzemmódban van így dupla nat mögött vagyok. HDD és a ddns is működik meglepő módon. HGG CFW-t használok

[ Szerkesztve ]

(#10153) Neoka válasza n0rbert0 (#10152) üzenetére


Neoka
aktív tag

Kösz.
Még kicsit szenvedek a Merlinnel. (egyelőre lövésem sincs hogy még mit állítsak)
hátha azzal is be lehet valahogy állítani ezeket.

(#10154) Braien724


Braien724
csendes tag

Sziasztok,

hasonló cipőben járok én is :
eddigi felállás:
digi net -- bridge mode -- asus rt-ac66u_b1 router egy hdd rajta ment minde, letöltés...

költözésmiatt most van egy flip netem sagecom router ip tv
hogy kössem őket össze össze hogy a hdd-t elérjem, menjen a download mester?
Az asus wan portját kössem a sagecom lan portjára? egy fix IP-vel,
vagy az asus lan portját a sagecom lan portjával?

Köszönöm a segítséget előre is.

(#10155) Beri válasza Braien724 (#10154) üzenetére


Beri
addikt

Az asus wan portját kössem a sagecom lan portjára?
Igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10156) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! RT-AC66U-m van B1-es. Érdeklődnék, hogy ennek van-e újabb verziója, annak mi a jelzése és milyen a B1-hez képest? Nekem a B1-et ajánlották anno és be is vált, még ha most gariztatásban van is. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10157) Braien724 válasza Beri (#10155) üzenetére


Braien724
csendes tag

Ezt megtettem, a wan kapott egy fix IP-t, a sgemcom hálózatáról a pingre válaszol de nem érem el a megosztást sem de, a letöltés vezérlő sem megy amikor az asus routerre dugok egy laptopot. valami ötlet?

(#10158) Beri válasza Braien724 (#10157) üzenetére


Beri
addikt

Szerintem hiányzik egy pár vessző, de ha egy, a routeren futó szolgáltatást közvetlenül a routerre dugva nem érsz el, az teljesen független a wan portjától.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10159) Con Troll


Con Troll
senior tag

Sziasztok!

AC66U B1 gyári fw-es routeremet ideiglenesen wifi repeater módban kellene használnom. A gond az, hogy a cél wifi felhasználónév+jelszó párossal érhető csak el (Nem tudom átállítani, nem az enyém a wifi), a routernek meg konfigurálásnál csak jelszót lehet megadni, így persze nem működik a repeat.

Én vagyok a nyomi, hogy nem találok lehetőséget felhasználónév+jelszós csatlakozással, vagy valóban nincs ilyen lehetőség? Esetleg valamelyik nem gyári fw-rel megoldható a dolog?

Köszönöm a segítségeket. :R

(#10160) Braien724 válasza Con Troll (#10159) üzenetére


Braien724
csendes tag

Szia,

köszönöm a segítséget, de van még gondom
Vázolom a sagemcom 192.168.0-ás hálózatban van erre kötöm az asus wan portját ez rendben is van.
Az asus dhcp vel oszt IP címet, de ugye egy másik tartományban 192.168.1-es, mivel nem lehet azonos tartományban a wan IP-vel.
Kérdésem az, hogyan tudom beállítani azt, hogy az asus routert- elérjem a sagemcom tartományból. Szeretném elérni a rádugott vinyót és szeretném ha menne a download master is, és mind ezt elérném a sagemcom tartományból.

Köszönöm Braien

(#10161) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Hdd t próbáltam rákötni a routerre de a lejátszás laggol nagyon filmeknél. Tomato fw , cat6 kábelek mediabox.
Usb n a boxra dugva simán megy akadás nélkül.
Ennyire gyenge a router vagy a tomato beállitásban van valami gáz?
üdv

(#10162) hmatyas


hmatyas
tag

Korlátozd a fel és letöltést - mert lehet épp akkor töltenek egy nagyot torrenten.

(#10163) nagyfejü válasza nagyfejü (#10161) üzenetére


nagyfejü
őstag

Egy masik topikban azt valaszoltak hogy a router gyenge!!!

(#10164) w333


w333
félisten

Sziasztok AC66U_B1 a legújabb 3.0.0.4.386.40558 frissítést ne rakjátok fel ... szét pörgeti a CPU -t alap helyzetben 70-90% használat és a RAM is 50% felett ! :U

Visszaraktam a 3.0.0.4.385.10000 verziót nekem eddig ez volt a legstabilabb ! :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#10165) lasse001 válasza w333 (#10164) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszi

(#10166) w333


w333
félisten

Helyre is állt szépen minden :D

Nekem ez volt a legstabilabb, aztán frissítettem újabb verzióra és azt vettem észre hogy néha eldobta a hálózatot vagy hogy belassúlt a net (Wifi 5-6MB/s), aztán ma este felraktam a legrissebbet ami ugye meg szétpörgette a CPU -t és RAM -t :U

De ezzel a régebbi 3.0.0.4.385.10000 vezrióval most megint jó minden :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#10167) N.otorious válasza w333 (#10166) üzenetére


N.otorious
senior tag

Kipróbálom én is, mert vannak gondok. Nekem a chromecast szaggat, meg a huawei telo dobálja el a netet.
Jelenlegi: 3.0.0.4.385_20633

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10168) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Laikuskent hogy tudom beallitani a ruterben a Mac szurest?? Lan on is meg wifin is???
udv

(#10169) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Ha 2 ilyen routert használok mesh hálózatban akkor hogy működik a firmware frissítés?
Külön rácsatlakozok a routerekre miután alapállapotba helyeztem mind kettőt és egyenként frissítek, majd minden beállítállítok újra, vagy van egyszerűbb módja?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10170) N.otorious válasza Bacusuz (#10169) üzenetére


N.otorious
senior tag

Telefonról egyszerre frissíti mind a kettőt, gépről meg elég a fő csomópontra belepni, ott látod mind a két routert. Tapasztalatom szerint érdemes először a 2. routert ftissíteni manuálisan, majd a fő routert, mert jártam már úgy, hogy autómatán nem frissítette mind a kettőt, így nem egyezet a firmw., és mire rájöttem....jah, nem kell alapra állítani, vagy auton keres, vagy kézzel betallózod

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10171) ArthurShelby válasza Bacusuz (#10169) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A mesh node-okat eléred a fw frissítéses címen (ip+fw frissítési oldal). Egyébként meg a mesh routerből tudod őket elérni, ott a fw frissítési oldal, onnan meg átirányít a node frissítési oldalára. Beírod újra a felhasználó nevet kódot (mindig ugyanaz, mint a mesh routeré), és feltöltöd a fájlt.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10172) Bacusuz válasza N.otorious (#10170) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi N.otorious és legeleknek is.
Akkor ezek alapján állok neki, de még várok vele, mert ha feljebb olvasok nem túl jókat hallok az új fw-ről, hátha javítják.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10173) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Megint kérdeznék. Asus rt ac-66u b1 router van. Hogy lehetne beállitani hogy a gyari asus vpn szerveren keresztül bárhonnan elérjem az omv megosztott file kat?

(#10174) petir válasza nagyfejü (#10173) üzenetére


petir
senior tag

Ha beállítod a VPN-t és csatlakoztál onnantól gyakorlatilag helyi hálóba vagy LAN-ba. Tehát egy filekezelővel látod az OMV megosztott mappáját. Sőt bármi ami a hálózatban megosztott látod.

(#10175) nagyfejü válasza petir (#10174) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia! A beállitás dologgal van gond! Sajna ami másnak már megy én még most tanulok járni.

(#10176) petir válasza nagyfejü (#10175) üzenetére


petir
senior tag

Itt egy mankó ez alapján simán be tudod állítani.
Ami ezen felül plusz szükséged lesz egy DNS szolgáltatóra ilyen pl. a No-IP.
Ezen a címen fogod elérni a VPN szervered.

(#10177) JamesPotter


JamesPotter
újonc

Üdv!
Van egy RT-AC66U B1 router és 2 RP-AC55, ezeket aimesh rendszerben szeretném használni, vezeték nélkül, de optimalizásás után is pl. a telefonommal (S9) ha átjelentkezik valamelyik AC55-re az AP újraindul. A legfrissebb gyári firmware van mindegyiken. A kábelezést nem lehet megspórolni?

(#10178) fa4hu


fa4hu
őstag

Eladom a routert, Tomato van rajta, de előtte a belépési jelszót és a wifi biztonsági jelszót meg akarom változtatni, viszont már nincs internetre kapcsolva, így nem jön be a 192.168.1.1 admin felület. Hogyan tudom elérni?

A 192.168.1.3-ra a CFE miniWEB Server jön be.

Előre is köszönöm!

Közben meglett a megoldás: http-vel elértem, nem https kellett hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#10179) Gubek-Einste válasza fa4hu (#10178) üzenetére

téves

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10180) Sukta 95


Sukta 95
tag

Sziasztok!

Kb. két éve használom gond nélkül az AC66U b1 routerem. Az elmúlt néhány napban azonban olyat produkál, hogy esténként kb. 18:30 és 21:00 között a wifin és kábelen csatlakoztatott eszközök (2 iphone és egy macbook wifin, 1 LG okos tv kábelen) közül csak az egyiken van normálisan internet. A többin, ha pingelni próbálok egy oldalt vagy nem is sikerül vagy több százas értéket kapok vissza. Ha kiiktatom a routert, nem áll fent a probléma. Másik routerrel sem. Mindig más eszközön van éppen internet, amelyiken van net, ott 10-20 körüli ping és max sávszél van, még wifin is (kb. 180 MB/s) Egyész nap itthonról melózom és kb. mindig ezek az eszközök működnek egyszerre a hálózaton, de a hiba csak a kora esti órákban jelentkezik.

Előre bocsájtom, hogy nem vagyok nagy zseni a témában, de ha valakinek van ötlete, hogy mit kellene ellenőriznem vagy beállítanom, hogy a probléma megszűnjön, az megköszönném, mert így gyakorlatilag ellehetetleníti az esti munkavégzést.

A routeren a legfrissebb gyári szoftver fut, amit 2 napja frissítettem, pontosan a miatt, hátha megszűnik a probléma, de nem hozott javulást.

Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#10181) gahen


gahen
tag

Sziasztok, frissítettem a ac66u b1 routerem, de csak most olvasom hogy nem kellett volna.
Nekem is eszi rendesen a procit, az usb hdd állandóan leválasztódik.
Próbálnák egy régebbi firmware-t rárakni, de nem engedi: "Invalid Firmware Upload"
Hogyan tudom akkor downgradelni?

..,

(#10182) petir válasza gahen (#10181) üzenetére


petir
senior tag

CFE alól esetleg ?
vagy
Asus Restoration Tool-al?

(#10183) gahen válasza petir (#10182) üzenetére


gahen
tag

A beállítások megmaradnak valamelyiknél?
Mert újra beállítani mindent, fix ip, port forward, stb....... :O

..,

(#10184) petir válasza gahen (#10183) üzenetére


petir
senior tag

Én azt gondolom igen , mivel upgradenel is ugye maradnak...
De igazából
A, nyomsz pár screenshotot és az alapján visszaállítod
B, frissítés menüben van beállítások mentése azt vissza tudod tölteni

(#10185) gahen válasza petir (#10184) üzenetére


gahen
tag

A screenshotokat azt már megcsináltam, de a mentést így, h írod, na most már azt is.
Viszont a hdd-t nem ismerte fel ismét, pc-be dugva is akasztja a gépet, nem ismeri rendesen, stb.
Megpróbálom hátha sikerül valami adatot lementeni róla, aztán gariztatom.
Köszi a segítséget. :R

..,

(#10186) petir válasza gahen (#10185) üzenetére


petir
senior tag

Gépre akasztva a HDD-t én ránéznék a helyedben egy HD Sentinel-el az mindent elárul majd...

(#10187) richkan


richkan
csendes tag

Sziasztok,

adott egy AC66U router, egy PC és egy Synology NAS (meg persze egyéb eszközök, de ez lényegtelen).

Nemrég volt egy költözésem, ami előtt a PC és a NAS közötti adatküldés 35-40Mbps sebességgel ment. A költözés után azonban a sebesség 10Mbps-ra csökkent, és egyszerűen nem értem miért (a router és a NAS is ugyanaz költözés után):

-Volt a router mögött egy gigabites switch, gondoltam talán azzal nem oké valami, ezért mindent közvetlenül a routerre kötöttem (NAS-t és PC-t is), de így is alacsony a másolási sebesség.
-Gondoltam, hogy esetleg a PC és a router közötti LAN kábel lehet a ludas (ez be volt építve a falba és nem húztam át), de aztán rájöttem, hogy ez csak nem lehet a gond, mivel a Speedtest alapján a netről az adatok 35-45Mbps sebességgel jönnek...

Esetleg valami beállítás elmászott? Mi lehet a gond, mit néznétek meg ezen a ponton? Nagyon idegesít, hogy nem bírok rájötti, hogy miért ilyen alacsony a sebesség...

Köszönöm.

(#10188) richkan válasza richkan (#10187) üzenetére


richkan
csendes tag

Van egy másik Synology NAS-om is, amit inkább csak biztonsági adattárolásra használok és nem volt bekapcsolva 3 hónapja. Ennél a NAS-nál most 30Mbps a másolási sebesség, szóval szinte biztos, hogy nem a router-es topikban kellene keresnem a választ, hanem a NAS-osban, mert akkor ott lehet a gond.

(#10189) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Olyat kerdeznek, hogy olvastam ha NAT mogott vagyok az gond... ez igaz?

koszi
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#10190) petir válasza sfefe (#10189) üzenetére


petir
senior tag

Ha van valamilyen "szerver" oldali szolgáltatásod amit kívülről szeretnél elérni akkor baj lehet...egyéb esetben semmi problémád nem származik belőle.

(#10191) Bacusuz


Bacusuz
őstag

RT-AC66u B1 felületén hol látni a proci hőfokát és terhelését, valamint a memória kihasználtságát?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10192) petir válasza Bacusuz (#10191) üzenetére


petir
senior tag

Milyen firmware-t használsz? Jó lenne tudni..

Ha gyárit jobb felül status fülön van a CPU terhelése.

(#10193) Bacusuz válasza petir (#10192) üzenetére


Bacusuz
őstag

A legfrissebbet 3.0.0.4.386_40558, de nem találok ilyet

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10194) petir válasza Bacusuz (#10193) üzenetére


petir
senior tag

Ott van az pedig...

[ Szerkesztve ]

(#10195) Bacusuz válasza petir (#10194) üzenetére


Bacusuz
őstag

Igaz, nem láttam a szememtől :C
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10196) sfefe válasza petir (#10190) üzenetére


sfefe
őstag

koszi, torrentet sem befolyasolja?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#10197) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

A WAN - DDNS resznel a a DDNS kliens engedelyezese igennek kell lenni?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#10198) petir válasza sfefe (#10197) üzenetére


petir
senior tag

Torrentnel letöltést nem zavarja a feltöltéssel lehetnek gondjaid...

Ha DDNS-t szeretnél használni akkor probléma a NAT.
Ki kell bújni mögüle. - gondolom DIGI.

Ügyfélszolgálatot fel kell hívni és kérni kell , hogy vegyenek ki mert a munkád miatt kell...

[ Szerkesztve ]

(#10199) sfefe válasza petir (#10198) üzenetére


sfefe
őstag

Letöltés működik feltöltést még nem láttam, hogy töltené felfelé...

Nem szeretnék ddns-t használni csak most feltűnt engedélyezve van és nem emlékszem ranyomtam volna... Ha ez nem kell nekem akkor kikapcsolnám. Vagy mindegy be van e kapcsolva?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#10200) petir válasza sfefe (#10199) üzenetére


petir
senior tag

Kéne portforward de mivel NAT-olt hálózaton vagy mondhatni felesleges. Szerint telefonálj be a DIGI-nek két klikk és kivesznek.

Ha IP alapján nyitod meg a routert ki lehet kapcsolni. Ha host alapján inkább ne kapcsold ki mert lehet akkor nem fog működni a hostos elérés. Igazából mivel beállítva nincs semmi Neked sok vizet nem zavar.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.