Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Kroni1 válasza csul1 (#9500) üzenetére


Kroni1
veterán

Neeem, még csak most lett leadva. Sztem bevizsgálás után vszleg kapok egy újat. Ha 30 napon belül nem jön válasz (mint egy korábbi itt olvasható esetben) akkor visszaadják az árát.

Nem tudom melyiknek örülnék jobban: tavaly BF alatt elég jó áron, 24900-ért vettem, tehát ha a pénzt kapom vissza egy hónap múlva akkor az idei BF akciókról lecsúszok. Viszont kicsit elbizonytalanodtam a típussal kapcsolatban, habár sok jót olvastam évek óta hibátlan példányokról, és tudtam h melegszik, azért az enyém elég forró volt mindig, ami kicsit zavart.

Kacérkodom a gondolattal, hogy ha esetleg úgy alakul, h visszaadják az árát akkor egy Mikrotik hap ac2-t veszek helyette. Tudásra igazából megfelelne nekem, és amúgy is szerettem volna megismerni kicsit jobban a router OS-t..

(#9502) embe


embe
nagyúr

A HGG után a Merlin is elengedte ennek a routernek a supportját? Már 3 hónapja adtak ki rá utoljára Merlin fw.-t.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9503) Mano66 válasza embe (#9502) üzenetére


Mano66
senior tag

A B1-hez készül az új.Kint van a 384.14 beta1.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#9504) embe válasza Mano66 (#9503) üzenetére


embe
nagyúr

Valóban. A beta-t nem is néztem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9505) alex73


alex73
tag

Üdv.
Valamit elrontok csak nem tudom mit.
Gondoltam kipróbálom a Gyári FW-vel a Download M-t
Az rt 66u b1-en a 2tb maxtor USB 3-as hdd-t linux alatt leformáztam Ext4-re rá dugtam az elülső usb portra és a lemezt látja de azt írja leválasztva vagy én értem rosszul? mi a hiba ?
Az adminisztrációnál a hdd USB 3 engedélyezve a hibernálás nem.
Jffs meg gondolom csak merlin alatt állítható. mert a gyári alatt nincs ilyen lehetőség.
formátumnál formázás meg csak NTFS,FAT, HFS lehetőséget enged.
Lehet, hogy csak ext3 vagy mást ismer csak a ruter esetleg csak a hátsó usb 2 használható?
a router alig 1 hónapos még eddig az usb portok nem voltak használva nem volt időm ezzel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#9506) alex73


alex73
tag

ebből gondolom hogy le válsztva de akkor hogyan csatolható?

[ Szerkesztve ]

(#9507) ArthurShelby válasza alex73 (#9505) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez nem usb port hiba, hanem valamiért nem tudja fölcsatolni a hdd-t.
A DM-hez jó az NTFS is, formázd le a routerrel és jó lesz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9508) alex73


alex73
tag

Ez alapján [link] a router RT-AC66U B1 FW: 3.0.0.4.384.20648 tudja az Ext-4 et Disk Format & Maximum Partition Size: EXT4; 4TB-ig kezelni igaz a File Size: EXT3 8GB .
ezen a lap szerint [link] meg tudnia kellene külső progival formázott hdd-t is.
Gondolom nem csak kizárólagosan ssh alatt lehet formázni mountolni. mert akkor meghülyülök :Y :O Sajnos nincs rá nyugodt időm. csak némi családtól lopott félórám.
Úgy hogy nem értem mit rontok el bár olvastam egy utalást egy asus pdf lapon USB-háttértárat, pl. USB-merevlemezt kell csatlakoztatnia a vezeték nélküli router hátlapján lévő USB 2.0 csatlakozóhoz. Na :( :(( akkor az első USB3 dísznek van ? :W minek van akkor USB3 hdd meg USB3 port. Vagy mit rontok el? egy kis szájbarágós leírást adnátok mit csináljak. Köszi

(#9509) alex73 válasza ArthurShelby (#9507) üzenetére


alex73
tag

Köszönöm.
Bocs de ez alapján felmerült bennem még 1-2 kérdés.
később ha entware-t és ott deluge vagy transmission szeretnék akkor újra formázás ?
vagy akkor majd ha lesz még merlin támogatás akkor azt kellene inkább erőltetni a gyári helyett, gondolom ott ujra formázni kellene? de ott lehet repartert (asus rp-ac51)hozzá adni a routerhez (úgy tudom ott ai mesh nincs bár itt sem próbáltam még) ?

[ Szerkesztve ]

(#9510) deflex válasza alex73 (#9508) üzenetére


deflex
tag

Szia! Milyen OP rendszer alatt, és melyik programmal formáztál?
Nekem W10 alatt, MiniTool Partition Wizard Server Edition használatával formázott lemezt nem szerette a router. De másik (AOMEI Partition Assistant Technician Edition 8.4) programmal formázva már nem volt probléma.

(#9511) MaCS_70 válasza alex73 (#9509) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nincs ebben a formázásban semmi extra, az azonos alapú rendszerek miért formáznák újra, illetve kellene újraformázniuk a HDD-t? Oda-vissza dugdosható routerek és PC-k között is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9512) alex73 válasza deflex (#9510) üzenetére


alex73
tag

Linux mint (tina) 19.2
simán formázás Ext4

(#9513) deflex válasza alex73 (#9512) üzenetére


deflex
tag

Ez esetben nincs ötletem. :((
U.i: De a jelenség ugyan ez volt. Miután újraformáztam a másik programmal, már nem volt probléma.

[ Szerkesztve ]

(#9514) ArthurShelby válasza alex73 (#9509) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az entware-hez már ext3/4 kell, viszont azért írtam azt az előbb, mert az a legegyszerűbb, de ha entware-t szeretnél az már más tészta (szóval akkor ott újraformázás).
A routerhez jelenleg is van merlin támogatás, és egyelőre a jövőben is lesz nagy valószínűséggel. A legújabb merlinben már van aimesh, viszont elvileg ha a router merlin fw-s az már nem működik együtt gyári fw-s node-dal, de ahogy látom az általad említett rp-ac51 nem is aimesh képes.
(Egyébként múltkor írta valaki az egyik asus-os topikban, hogy már van ilyesmi repeater is ami aimesh képes. De mivel ezekre nincs merlin fw, így ha aimesh a cél a routerra sem lehet merlint rakni).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9515) alex73


alex73
tag

Köszönöm mindenkinek! :R
Így akkor még küzdok 1sort. :(
Ujra formáz tam Linux alatt de a 2Tb ból
kevesebb lett . A rendszer a formázással rakott fel valami rejtett álományt. Na majd meglátom most hogy reagál.

[ Szerkesztve ]

(#9516) alex73


alex73
tag

GParted EXT4 et sem szereti.

:Y na most már tényleg nem értem.
Nem elsődleges ként kellene formázni? vagy mi a bánat?

[ Szerkesztve ]

(#9517) alex73


alex73
tag

gondoltam akkor ha nem megy akkor legyen ssh majd akkor a routeren
de nem tudok belépni.
terminal ban ssh 192.168.1.1
routerben beálítva:
ssh kulcs nincs generálva.
ha csatlakozik akkor nem kér amin nevet csak Pw-t de azt meg nem fogadja el.
vagy kivág valami hiba üzenettel.
ssh: connect to host 192.168.1.1 port 22: Connection timed out


kell valamit még beállítani hozzá?
kezdem fel adni ezzel a router-el vagy én hülyültem meg az elmúlt 6-8 év alatt amíg nem foglalkoztam ilyennel.

(#9518) golya87 válasza kzkz (#9449) üzenetére


golya87
őstag

Szia

Ezt csak az adott repeater fw frissítésében lehet látni, vagy van valami lista is, ahova felkerült ez az eszköz? Az Aimesh oldalon nem találtam.

(#9519) csul1 válasza Kroni1 (#9501) üzenetére


csul1
tag

Ma leadtam én is, azt mondta a csávó ezt a fajtát nem sűrűn szokták visszavinni gariba...
Mondta nekem is nem javítják valószínűleg csere lesz.

(#9520) Kroni1 válasza csul1 (#9519) üzenetére


Kroni1
veterán

reméljük ez így is marad, és nem most kezdenek el tömegesen hullani 2-3 éves korukat elérve... Bár az enyém 1 éves volt, vszleg nem erről van szó.

(#9521) embe válasza golya87 (#9518) üzenetére


embe
nagyúr

Elvileg a termék support oldalán ott vigyorog a legújabb FW -ben.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9522) golya87 válasza embe (#9521) üzenetére


golya87
őstag

Ennél igen, de az érdekelne, hogy a többi repeater AiMesh kompatibilis-e?

(#9523) ArthurShelby válasza golya87 (#9522) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én nem tudok másikról. Amelyiknél már a 384-es fw az már aimesh kompatibilis.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9524) kzkz válasza golya87 (#9522) üzenetére


kzkz
őstag

Sajnos a többi repeater nem ilyen, vagy nagyon titkolják :)

(#9525) golya87 válasza kzkz (#9524) üzenetére


golya87
őstag

Nem baj, a semminél ez is jobb, a ház pedig nagy! :DDD

(#9526) embe


embe
nagyúr

A B1-hez friss fw jelent meg, a beállítás során jelezte. Az Asus oldalán még nem látom.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9527) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!
Viszonylag pozitív hír edigital gariztatás ügyben: 2 héten belül szóltak h mehetek. Vagy adnak újat, vagy visszakapom a hibás ASUS AC66U B1 árát, aminek a beállításokban rejlő tudását igazából nem használtam ki, csak azért vettem anno, hogy a digi 1000 netemen a kábelen rákötött 4 eszközt és wifin a 2 telefonunkat kiszolgálja rendesen, egyszintes ház nappali+hálóban.
Egy kis offtopik, de gondoltam tőletek is megkérdem:
Most a pénz vissza mellett döntöttem és azon gondolkodom, hogy a fenti céljaimra másik tipust vennék, az egyik jelöltem egy mikrotik hap Ac2 lenne a másik a korábban itt is emlegetett ASUS AC65P, szerintem nekem ezek is tökéletesek lennének. Igazából mikrotikkal szivesen ismerkednék, nem tudom melyiket válasszam. Van esetleg valakinek bármi tanácsa?!

(#9528) Kroni1 válasza Kroni1 (#9527) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszönöm az itt kapott korábbi segítségeket, végül a többi topikban kapott infók alapján átnyargaltam mikrotik vonalra. További hibamentes működést mindenkinek! :R

(#9529) embe válasza Kroni1 (#9528) üzenetére


embe
nagyúr

Milyet vettél? Wifi jelerősségben jobb?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9530) Kroni1 válasza embe (#9529) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem mondanám hogy jobb, mert a 100nm házat a nekem a B1 is gyönyörüen lefedte. Végül egy hap ac2 lett, a routerOS iranti kiváncsiságom miatt, es nem bántam meg. Puritán a beallitasa, de nagyon gyors és rengeteg dolgot tud. Ezzel kb ugyanúgy tökéletes mindenhol a wifi, az elméleti sávszélje alacsonyabb mint a B1nek, (300/867 vs 450/1300) de nálam elég jó, és amugy is csak telefonokat használok wifin. Nem emlékszem a B1-en a telóm mennyit tudott, ha van valakinek saját eredménye arra kíváncsi lennék. Én digi1000-es neten Chrome alatt Desktop-on és S9-en 5GHzen ezt mértem:

(#9531) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Sziasztok!
B1-em van. Pár napja AiCloudon keresztül nem érem el a routerre lógatott meghajtót. Egyik telefonnal sem, tehát nem telefon probléma. Hálózaton lévő LG TV simán látja és futtatja a meghajtón lévő dolgokat.
Legfrissebb Merlin van a routeren, a beállítások közt ezt találtam esetleges hibának, de a megoldást nem tudom rá:

[ Szerkesztve ]

(#9532) samujózsi válasza Dr. Gonzο (#9531) üzenetére


samujózsi
tag

A Let's Encrypttel vannak gondok, mert az Asus pár nappal ezelőttig az okt.31-én megszüntetett v1 API-t használta, a Merlin nem tudom, hol tart ezzel.
Az AiCloudot nem használtam, nem tudom, kell-e neki ez a tanúsítvány. Én úgy gondolom, hogy nem, hacsak nem internetről akarod elérni, de tévedhetek.
A System log alatt, a General logot kellene megnézni, abban nincs-e valami érdemleges információ.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#9533) embe válasza Kroni1 (#9530) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ!
Használd megelégedéssel!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9534) Zsoleszhun válasza embe (#9526) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Közben felkerült.
RT-AC66U Version 3.0.0.4.382.51641
RT-AC66U B1 Version 3.0.0.4.384.81351

¯\_(ツ)_/¯

(#9535) Draken válasza Zsoleszhun (#9534) üzenetére


Draken
őstag

Most nézem, közel 1 éve nem raktam frissebb fw-t, x.45713-n vagyok. Ha frissítek, érdemes újra beállítani mindent vagy maradhat így is?

[ Szerkesztve ]

(#9536) Zsoleszhun válasza Draken (#9535) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Én nem szoktam újra beállítani semmit, simán frissítek az újabbra.
Viszont minden frissítés előtt lementem a teljes konfigot.

¯\_(ツ)_/¯

(#9537) fa4hu


fa4hu
őstag

HGG-re simán fel lehet tenni az újabb firmware-ket, vagy valamilyen speciális telepítés kell?

(#9538) ArthurShelby válasza fa4hu (#9537) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Simán, webuiból emlékeim szerint.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9539) krisztian98


krisztian98
csendes tag

RT-AC66U_B1-es routerem van gyári firmware-el. Az a bajom, hogy a kert végében nincs jelerősségem. Firmware verzió:3.0.0.4.384_45149 tudok vele valamit kezdeni, hogy növeljem a hatótávolságát? Köszi:
K

(#9540) golya87 válasza kzkz (#9524) üzenetére


golya87
őstag

eMag-on van most 10-ért.

(#9541) kzkz válasza golya87 (#9540) üzenetére


kzkz
őstag

Láttam, lehet hogy rendelek is még egyet. Krisztian98-nak is megoldás lehet.

Újra felment az ára :(

[ Szerkesztve ]

(#9542) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

Este azt produkálta a router (AC66U_B1+Merlin), hogy előbb a 2,4Ghz nem volt elérhető ott, ahol az 5Ghz működött. Majd elérhető volt mindkettő, de nem tudott csatlakozni hozzá egy kliens sem. Reboot nem segített, sőt még rontott a helyzeten, már a két wifi sem volt látható.
Van valami log vagy egyéb ahol találok erre utaló nyomokat?
Korábban is csinált hasonló hülyeségeket a router, tápcsere nem segített. Lehet ezt valahogy garanciában javíttatni?
Nincs nagy konfigom, Auto IP-s netcsatlakozás, két wifi, pár DHCP bejegyzés és kettő portforward. USB-n semmi, 2.0-ra lebutítva.

(#9543) csul1 válasza golya87 (#9542) üzenetére


csul1
tag

Szia!

Csak a wifi nem megy? Kábelen tudsz csatlakozni? Nekem nem rég halt meg újraindítás után se wifin se lanon nem jött adat róla többet. Csak a boltba tudod visszavinni. Esetleg hard resetet tudsz csinálni. Kikapcsolod utána nyova tartod a wpn gombot és bekapcs nyomva tart led villogásig.

(#9544) golya87 válasza csul1 (#9543) üzenetére


golya87
őstag

Reggelre megjavult magától. Sajnos nem először játssza el ezt. Este kap egy Vanilla fw-t és várok. Ha megint meghülyül jön az Asus support.

(#9545) csul1 válasza golya87 (#9544) üzenetére


csul1
tag

Ha tudsz várni akkor érdemes beküldeni nézzék meg mint állandóan játszani vele. Sajnos lehet nem találnak semmit...

(#9546) golya87 válasza csul1 (#9545) üzenetére


golya87
őstag

Márciusig van rá gari, még idegállapotban sem vagyok, úgyhogy egyelőre marad a hosszabb út. Aztán lehet bolt lesz belőle.

(#9547) rento


rento
őstag

Sziasztok!

A sima Asus AC66U-n, tehát nem a b1-esen van mesh támogatás?

(#9548) ArthurShelby válasza rento (#9547) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nincs, a mesh támogatás a gyári 384-es fw-es eszközök tudják, illetve ugyanezek az eszközök a legújabb merlinnel.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9549) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, pár hetes B1-es (B2 hw verzió) ma azzal szórakozik hogy nem látjuk a 2,4Ghz-es Wifit. Másik csatornákra, csatornaszélességre, ssid-ra, teljesítményre állítottam, restart és 1 perces áramtalanítás is volt.

Tipp hogy mit próbáljak még meg?
:F :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9550) MC Pite


MC Pite
veterán

Sokadik módosítás után épp látszik (egyes eszközökről, nem mindről!) a 2.4Ghz, de nem tud csatlakozni hozzá :O

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.