Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) Tibric


Tibric
tag

Felraktam a transmission-t.
Beállítottam több futtatható szálat és emeltem a gyorsító tárat egy kicsit a remote gui-ban.
Így 8-10MB/s re felmegy a sebesség, viszont valóban plafonra teszi a router prociját ha megy a letöltés. Ha nem B1-es akkor még rosszabb lehet a helyzet, mert ugye abban gyengébb a processzor.

(#10252) xrvman válasza Tibric (#10251) üzenetére


xrvman
őstag

Én anno a lassúka dlink nason 2Mb/s-re tettem a letöltést, a feltöltést meg 100kb/s-re. Pedig nálam 100/10 Mb a szolgáltatóm sebessége. Idő van, 7/24 ben megy. Így a feltöltést is számolja, van valós, állandó feltöltés, és ami a fő, nem gátolja a streamet, a játékot, semmit se, még letöltéskor sem. Persze ez függ az adott interneted sebességétől is.
Igaz nem fél óra alatt jön le, hanem 3 óra alatt.

(#10253) Richard


Richard
őstag

Sziasztok!

AC66U B1

Firmware frissítés után az okos eszközök nem tudnak internetre csatlakozni. (időjárás állomás, okos konnektorok, robotporszívó, stb.) 3 különböző gyártó, másik routerrel azonnal kapnak internetet is. Ezeken kívül minden vezetékes és vezeték nélküli eszköz tökéletes.

Az asuson csináltam már resetet, gyári visszaállítást, mindent. A kliens listában megjelennek, csatlakozva is vannak 2,4 ghz -re, de egyszerűen internetet nem kapnak.

Mégis mi lehet ez?

(#10254) ArthurShelby válasza Richard (#10253) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Vendég hálózatra akarsz csatlakozni az okoseszközökkel?
[link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10255) Richard válasza ArthurShelby (#10254) üzenetére


Richard
őstag

Nem. Az nincs is engedélyezve.

(#10256) Richard válasza Richard (#10253) üzenetére


Richard
őstag

Ha csatlakoztatok egy kis alap TP-Link routert az Asus egyik lan portjába ( tehát az asuson keresztül kapja a netet), és a Tp-link 2,4 ghz-es hálózatához csatlakoztatom az okosotthon eszközöket, akkor minden tökéletes, csak az asus wifijén keresztül nem ok valami.

Gyári FW, legfrissebb.

(#10257) Szirtimorc válasza Richard (#10256) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nincs valamilyen mac address szűrés bekapcsolva?

(#10258) Cyrin


Cyrin
addikt

sürgős lehetett, hogy béta verziót raktak ki az oldalra:
ASUS RT-AC66U B1 Firmware version 9.0.0.4.386.41994 (Beta Version)
Security Fixed:
Fixed CVE-2020-25681, CVE-2020-25682, CVE-2020-25683, CVE-2020-25687, CVE-2020-25684, CVE-2020-25685, CVE-2020-25686
Please be noted this is a quick fix beta version for DNSmasq vulnerabilities. Refer to "Method 2: Update Manually" in https://www.asus.com/support/FAQ/1008000 to update this firmware.

[ Szerkesztve ]

(#10259) hmatyas válasza Cyrin (#10258) üzenetére


hmatyas
tag

Köszi, felrakom.

(#10260) peterattila


peterattila
aktív tag

Van egy ASUS RT-AC66U B1 routerem, a fw friss (386.1.2). Az a probléma vele, hogy a bejövő kapcsolatot több, mint felezi. 500mb/s sebességet mérek router nélkül, vele max 200 mb/s. Mit tudok esetleg ezzel kezdeni, azon kívűl, hogy kihajítom?

(#10261) peterattila válasza peterattila (#10260) üzenetére


peterattila
aktív tag

Visszatettem egy régebbi sw-t, tökéletesen működik.

(#10262) gippazoid válasza peterattila (#10260) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ez milyen verziószám? Automata frissítéssel a legújabb nekem 3.0.0.4.386_41634
B1-es hardware

Gippazoid Novelties Inc.

(#10263) Bitte75


Bitte75
csendes tag

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni. Költözés miatt (nincs vezetékes net) olyan rutert keresek ami 4g (lte) képes. Probaltam az ac66u- hoz csatlakoztatni usb modemet de csak 3g modemet fogadja el a sajatjaim kozul. Vettem egy huawei 3372-320 sticket de természetesen nem kezeli. Vagy routert vagy kompatibilis stickre kernek javaslatot. Köszi a segitseget.

Az élet szép.

(#10264) petir válasza Bitte75 (#10263) üzenetére


petir
senior tag

Huawei B525 elég stabil ezen kívűl szokták még ajánlani a TP-Link MR6400-as típust.

(#10265) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Routert frissítettem erre a verzióra
RT-AC66U_B1_3.0.0.4_386_40558
és most a webes felületére nem tudok belépni.
Pontosabban megadom az adatokat és utána üres lap fogad.
Mi lenne a megoldás?

(#10266) komzs


komzs
tag

Asus ac66u b1 routeremre szeretném módosítani, hogy tudjak rajt 10-20 videót torrentezni.
Van valahol szájbarágos leírás, mert nem tudom hol kezdjek hozzá.
Gyári minden, garancia is van ... :R

(#10267) xrvman válasza xrvman (#10265) üzenetére


xrvman
őstag

Reset után szintén üres lap fogadott. Frissítettem erre is Verzió 3.0.0.4.386.41634, de alapbeállítások után (Wifi azonosító / jelszó, router belépési azonosító / jelszó) ugyanaz az üres lap fogad újra belépéskor. Pontosabban "homokórázik" a weblap lassan 5 perce.
Kuka lenne a router?
Internet van, wifin is vezetékesen is, de más semmi.
Tudtok valami megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#10268) Szirtimorc válasza xrvman (#10267) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

NVRam törlés meg volt? Ha az után se megy, akkor frissítsd le még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#10269) petir válasza xrvman (#10267) üzenetére


petir
senior tag

Ha emlékeim nem csalnak cfe alatt van NVRAM törlés.. talán egy próbát megér.
Illetve az onnan való telepítés is javallott.

(#10270) xrvman válasza petir (#10269) üzenetére


xrvman
őstag

Szirtimorc is
NVRAM törlés miként lehetséges? Mi az a CFE?

Viszont valahogy meglett a megoldás, valami tényleg benne maradhatott.
Nyomtam a WPS resetet hosszan nyomva. Bekapcsoláskor nyomva tartott reset gombot is, nem lett jó.
Ám most olyat csináltam, hogy nyomtam bekapcsoláskor nyomva tartott resetet, miközben néztem, elég soká nem volt kapcsolat a weblappal és akkor nyomtam egy power offot is.
Legközelebb bekapcsolás után, meg sima resetet is.
Aztán belépéskor nem a megszokott adatokkal állítottam be a dolgokat, (pontosabban a két dolgot, wifi azonosítót / jelszót és a router belépési azonosítót / jelszót) hanem egy tök más adatot adtam meg.
Ezek után nem azonnal a rendszerállapotra kattintottam, hanem csak úgy mindenféle állítgatás nélkül navigálgattam a bal oldali menükben.
Mikor is láttam hogy működik, félve, de kattintottam a hálózati térképnél a rendszerállapot részre és behozta a lapot, mentek tovább a dolgok.
Megadtam a fix IP-ket, port továbbításokat stb.
Elvileg most jó.
Ebből mit lehet kihámozni?

(#10271) Szirtimorc válasza xrvman (#10270) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

NVRAM törlés (idézet az összefoglalóból):

"Ha firmware csere / frissítés után nem indulna el a router, nem kell pánikba esni, a hiba könnyedén javítható. Első körben lehet, hogy csak az NVRAM-ban tárolt beállításokat kell törölni, mert azok közül okozza valami a hibát. Ehhez először áramtalanítsuk a routert, majd a WPS gombot lenyomva tartva ismét kapcsoljuk be, vagy helyezzük áram alá, és a gombot ezt követően is tartsuk még lenyomva, úgy ~15mp-ig. Ez alatt a LED-ek villanása jelzi majd az NVRAM törlését, majd elengedhetjük a gombot, és a router újraindul a rajta lévő firmware alapbeállításaival."

ha még mindig gond van, akkor tovább kell olvasni az összefoglalót, amely tevékenység nem mindig haszontalan :)

[ Szerkesztve ]

(#10272) xrvman válasza Szirtimorc (#10271) üzenetére


xrvman
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek! :R
Pedig az összefoglalókat el szoktam olvasni, mert tényleg sok hasznos, és időt spórolandó infók vannak.
Ehh, :B ha újra átolvasom, megspóroltam volna magamnak jó pár időt.
Tehát a reset gomb bekapcsoláskori nyomva tartása nem vonja maga után az NVRAM törlését.
Mert, emlékszem, villogott a power led, ugyanis azt vártam, hogy az összes led elaludjon vagy felvillanjon és csak akkor engedtem volna el a reset gombot. Igen úgy tettem, hogy "RESET gombot nyomva tartva ismét kapcsoljuk áram alá, és a gombot csak akkor engedjük el, amikor a Power LED villogni kezd."
Tiszta mázli, hogy utána ismét nyomtam egy resetet. Lehet, akkor, felvillant az összes is. :)
Ok, az a lényeg jó lett és most már gyorsabban jönnek be a weboldalak is.
Alaphelyzetben 1 %-5 % CPU használat, ha speedtest letöltés éppen megy, akkor 80%-ig is felmegy a CPU.

(#10273) Szirtimorc válasza xrvman (#10272) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nincs mit!
Lényeg, hogy sikerült. :)

(#10274) gippazoid


gippazoid
senior tag

Nem tudja valaki, hogy a MediaMarkt-ban kapható AC66U amelynek a fotóján még nincs előlapi USB 3.0 aljzat, az valójában már a B1-es hardver?
Egyáltalán gyártják még a nem B1-es modellt?
Van egy kuponom oda, onnan kellene rendelni mert fél áron venném, de csak a B1 érdekel.
Vett esetleg valaki onnan mostanában? Milyet küldtek?

Gippazoid Novelties Inc.

(#10275) N.otorious válasza gippazoid (#10274) üzenetére


N.otorious
senior tag

Az nem az a B1

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10276) gippazoid válasza N.otorious (#10275) üzenetére


gippazoid
senior tag

Nem igazán értem, segíts kérlek. Annyi a kérdésem, hogy a media-ból ha rendelek, akkor már B1-es hardvert kapok mert esetleg a régit már nem is gyártják, vagy még gyártják és ők azt is küldenek?
A fotó még a régi router-t mutatja.

Megkérdztem tőlük is de azóta is hívnak vissza...

Gippazoid Novelties Inc.

(#10277) woodworm válasza gippazoid (#10276) üzenetére


woodworm
veterán

A webshopok verziókövetése a nullához konvergál. Bár kép és a specifikáció alapján ez tényleg az alap ac66u lehet, de ezt évek óta nem gyártják és már az asus oldalán sem teljes a terméklapja. Lassan már a b1 is kifutó típus, úgyhogy, ha biztosra akarsz menni, ezt nem úszod meg nyomatékosabb érdeklődés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#10278) gippazoid


gippazoid
senior tag

AX56U vagy AX58U tapasztalata van valakinek?
Download master van mindkettőnél. Ez nekem szempont.

AX56U: 4 magos, 2 antenna, USB 2.0 + USB 3.1 és 1800-as WiFi sebesség max.
AX58U: 3 magos, 4 antenna, USB 3.1 és 3000-es WiFi sebesség max.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10279) Gubek-Einste válasza gippazoid (#10278) üzenetére

Itt kérdezzél rá inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10280) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Tudna valaki segíteni abban, hogy ez mi AC66U-n?! Azt vágom, hogy blokkol valamit, de mi? A router tűzfala? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10281) ArthurShelby válasza tylerddd (#10280) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Itt tudod megnézni [kép]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10282) tylerddd válasza ArthurShelby (#10281) üzenetére


tylerddd
veterán

Valóban, köszönöm! Mennyire kell ezeket a "fenyegetéseket" komolyan venni? Van olyan, hogy ártalmatlan oldalt megfog? Van vírusvédelem egyébként is a gépen, mobilnettel átengedi és a Bitdefender nem jelez.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10283) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Szeretném úgy bekonfigolni a router-t hogy kívülről elérjem az admin felületét meg a Download Master-t is.

Amikor próblom ezeket a beállításokat megváltoztatni (mivel most ez le van tiltva) akkor nem menti el a módosításokat mert nem változtattam meg a jelenlegi Admin usert (ami nem a gyári user és pw most sem).

Most akkor az van hogy ha bármit változtatok azon az oldalon (pl. Telnet tiltása, engedélyezése) akkor már új user-t kell definiálnom?

Ha új user-t definiálok akkor az eddigi íródik felül vagy lesz egy új?

Ez a része az admin felületnek valahogy nagyon 0.1-es verzió maradt, szerintem ez egy ordas SW tervezési hiba ha csak 1 user lehet és azt változtatni kell minden beállítás módosításnál.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10284) ArthurShelby válasza gippazoid (#10283) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez a hiba nálam is előjött anno. Én régóta frissítgettem a routert, de sosem csinaltam utána FR-t. Miután megcsináltam, beállítottam mindent újra kézzel, már ez a hiba nem jött elő.

Egyébként szimplán használj openvpn-t távoli eléréshez ;)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10285) gippazoid válasza ArthurShelby (#10284) üzenetére


gippazoid
senior tag

Tehát alapból ugyan azt az usert lehetne változtatni és csak egyetlen user van?

Az openvpn az akkor lehet jó ha van egy folyamatosan működő számítógép itt a lakásban amire vpn-nel csatlakozom rá kívülről és elérem a routert felületét azon keresztül, ugye?

Vagy nyitni kell egy VPN-t a router-en?

Nekem olyan megoldás kellene hogy ne kelljen a router-en kívül más eszközt bekapcsolni ahhoz hogy elérjem a router admin felületeit.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#10286) ArthurShelby válasza gippazoid (#10285) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Összegabalyodott valahogy a user kezelés. Ha másik usert beírsz megváltozik az alap/egyetlen bejelentkezési user-ed. Ez azért is baj, mert pl smb megosztásnál is gondok lesznek a fájlmegosztással, az egész user kezelés felborul.
A megoldás a gyári beállítások visszaállítása, és utána mindent visszaállítani kézzel (nem visszatölteni a config fájlt, mert azzal a probléma is visszajöhet). Ezek után minden normális lesz, nem fogja feldobálni, hogy változtass user-t a beállítás megváltoztatásánál.

Ha el akarod érni távolról router beállítási felületét, ahhoz be kell állítani ddns-t. Be tudod állítani utána a wan felöli elérését a router beállítási felületének, de az alapbol https lesz, illetve a portot is be kell majd írni hozzá (a port alapból 8443, szóval úgy fog kinézni, hogy https://kitaláltddns.asuscomm.com:8443). A https tanúsítvány nélküli használata miatt szólni fog a böngésző, ezt a let's encryt-tel lehet megoldani.

A vpn arra való, hogy távolról hálózaton belülre kerüljél, olyan mintha az otthon lennél, eléred pl a fix ip címes otthoni megosztásokat. 2 féle vpn technológiát a tud a router, a pptp vpn-n-t (ez nem biztonságos, ezt ne használt), és az openvpn-t (ezt használd).
Ez nyilván többet csinált, minthogy a beállítási felületet eléred távolról, ezzel az egész hálózatod eléred (igaz másik ip cím tartományból az ip cím ütközés elkerülése miatt).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10287) gippazoid válasza ArthurShelby (#10286) üzenetére


gippazoid
senior tag

DDNS most is van, és tényleg csak a router admin felülete meg a Download Master felülete kell nekem. Ekkor is kell a VPN? Vagy elegendő ha átállítom a router admin userét hogy WAN-ről is elfogadjon bejelentkezést és SSH-t?

SMB az most is szeparált userekkel van megoldva, az admin usert nem használom csak adminkodásra.

Valami tök egyszerű megoldás kellene mert nem fogok ott lakni ahol a router van de nekem kell távolról letöltéseket beállítani.

Gippazoid Novelties Inc.

(#10288) petir válasza gippazoid (#10287) üzenetére


petir
senior tag

A VPN tök jó megoldás Neked!
A routeren fut a server semmiféle külső gép nem kell hozzá.
Egyszerűen csatlakozol a VPN szerverhez és máris az ottani helyi hálón vagy. Elérsz mindent , a helyi címekkel. A VPN-re csatlakozva gyakorlatilag LAN-ba kerülsz.

(#10289) gippazoid válasza petir (#10288) üzenetére


gippazoid
senior tag

Csak fel kell tennem az OpenVPN klienst pl. a telómra? Nyilván a routeren bekapcsolom. Ha jól látom, ingyenes a kliens?

Gippazoid Novelties Inc.

(#10290) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ha már itt tartunk be lehet állítani valahogy a DM-nél, hogy csak https-en keresztül lehessen elérni távolról?
Távolról el tudom érni, https-en keresztül is, már csak annyi a probléma, hogy http-n keresztül is, és nem tudom hol tudnám ezt kikapcsolni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10291) gippazoid válasza gippazoid (#10289) üzenetére


gippazoid
senior tag

Megpróbáltam, sikerült!

legelek & petir: Ezer hála és köszönet srácok! :R

Ez tényleg a legjobb megoldás! El se hiszem hogy milyen gyorsan sikerült beüzemelni!

Gippazoid Novelties Inc.

(#10292) Flanagan


Flanagan
csendes tag

Sziasztok! Valakinek meg van még az ac66u b1-hez az utolsó hgg firmware? Sajnos a link amit régen használtam már nem jó (levették a file-okat). Köszi előre is! :R

(#10293) nagyfejü válasza Flanagan (#10292) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Ez RT-AC68U_380.70_HGG-FINAL van.
Ha jó és adsz egy helyet akkor feltöltöm.

(#10294) Szirtimorc válasza Flanagan (#10292) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szia!
HGG 380.70.1RC2-t tudok küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#10295) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Rt-AC66U_b1 routerem van. Van ezeken a routereken smart connect?

Nekem mesh hálózatban van és nálam nincs ilyen opcó

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10296) Szirtimorc válasza Bacusuz (#10295) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

https://www.asus.com/hu/support/FAQ/1012132/

(#10297) Bacusuz válasza Szirtimorc (#10296) üzenetére


Bacusuz
őstag

szia. A tiédben konfigurálható? Az enyémből a menüből hiányzik. Ezt a linket olvastam, köszi de nem segített hacsak nem kerülte el valami a figyelmemet.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10298) beller válasza Bacusuz (#10297) üzenetére


beller
aktív tag

Valószinüleg a te routereden nem a gyári fw van hanem Merlin vagy más. Nekem a Merlinen szintén nincs ilyen lehetőség.

(#10299) Bacusuz válasza beller (#10298) üzenetére


Bacusuz
őstag

Gyári fw-m van(Firmware verzió:3.0.0.4.386_41634) de hivatalos oldalon nem találtam arról infót, hogy lenne-e benne.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10300) Szirtimorc válasza Bacusuz (#10297) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Az enyémben nincs benne, de HGG-t használok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.