Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) zsolt_64 válasza poli27 (#10050) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"instabil szutyok" ezt azért nem mondanám
nekem freshtomatoval atomstabil, 40 napnál is több uptime is volt és sosem a router hibája miatt kellet bootolni.
Lehet hogy a te példányod döglött.

(#10052) poli27 válasza zsolt_64 (#10051) üzenetére


poli27
veterán

Merlin volt rajta eddig, de mindig valami nyűgje volt, elment a net, nem volt elérhető a web ui, elfelejtette a port forwardokat stb stb.. meguntam :D Amúgy a tomatoval is van hw nat?

[ Szerkesztve ]

(#10053) zsolt_64 válasza poli27 (#10052) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Van .
ctf nek hívják, de ugyanazt a funkciót kapcsolja be. ennélkül nem tudná a gigás digiseket kiszolgálni.
Ha többféle fw vel is nyűgös akkor hibás példány kuka...
Illetve ha van komp. tápod azzal esetleg a táp hibát ki lehet zárni.
nekem egy rtn18u pusztult el így...

[ Szerkesztve ]

(#10054) nagyfejü válasza Bajgunar (#10021) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Nekem a Tomato van a routeren! Hub bal 3 Hdd kulso tapos es tokeletesen kezeli!! Amit lehet lanon a tobbi wifin!
Minden lat mindent!! Kb 8 terra.
udv

[ Szerkesztve ]

(#10055) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Freshtomato volt a routeren rt-ac66u b1 hardware version b2

frissítettem (webes felület update) 2020.03 freshtomato-RT-AC66U_B1-ARM_NG-2020.3-AIO-64K.zip

Reboot után nem tudtam elérni a router, már sikerül, de a jelszavam és a felhasználó nevemmel nem enged be.

Szeretném teljesen "gyári" állapotba állítani a friss tomato-val, hogyan tudnám megtenni :F

Már szinte mindennel próbálkoztam...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10056) zsolt_64 válasza kleinguru (#10055) üzenetére


zsolt_64
senior tag

alapértelmezésben root / admin a freshtomato

(#10057) fa4hu


fa4hu
őstag

A HGG után a gyári ROM-ra való visszatérés kerülője után felraktam a FreshTomato-t. Ctf-et bekapcsoltam (igaz, a netem csak 150 Mbps), a router által átfedéssel nem érintett csatornára állítottam. Van valami, amit érdemes még beállítani a stabilabb, gyorsabb kapcsolat érdekében az alapbeállításokon felül?

(Egyébként sokkal stabilabb, gyorsabb kapcsolat hozható létre vele, mint a gyári szoftverrel, igaz, a sugárzási teljesítmény 250 mW-ra "feltekerve".)

(#10058) zsolt_64 válasza fa4hu (#10057) üzenetére


zsolt_64
senior tag

kapcsold ki a logolást ha nem érdekel, bandwith monitoring, iptraffic monitoring ha nem érdekel mehet off-ba ha nem használod telnet és ssh off-ba.
web admin remote access off, ha nem kell..
ha nincs usb ezköz az is off

[ Szerkesztve ]

(#10059) fa4hu válasza zsolt_64 (#10058) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi szépen!

(Valószínűleg nem fogom NAS-ként és torrent kliensként használni, az átkerül egy Raspberry Pi 4-re.)

(#10060) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#10058) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Akkor még 2 javaslat a tomatohoz .
1 használj statikus dhcp-t a kábeles cuccokra. pi4 biztos kábeles lesz ha torrentezni akarsz
2 kapcsold ki : nat-pnp upnp , és a pi4 re csinálj konkrét port forwardingot a torrent kliensnek.

[ Szerkesztve ]

(#10061) kleinguru válasza zsolt_64 (#10056) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszi :R Ennyi időm nem volt sajnos, hogy megvárjam a választ, így megcsináltam. Hozzáteszem, hogy mindent is próbáltam, mire egy leírásban megtaláltam a root/admin dolgot. Természetesen már elsőre is jó lett volna. Mindegy legalább tanultam valamit.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10062) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Download master megadta magát - így alternatívát kerestem.
Ide kötöttem ki - és odáig eljutottam, hogy felraktam a merlin féle verziót. Transmission felment - működik, GUI is elérhető. Viszont szeretném a MiBoxról elérni a routerre kötött HDD-t és nem jövök rá miért. Mit nem kapcsoltam be / vagy mit kéne bekapcsolnom beállítanom jól címet stb?

Előre is köszönöm a segítséget! :U

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10063) zedok válasza zedok (#10062) üzenetére


zedok
senior tag

Sziasztok!

Vegul ftp-s megoldas lett vege.

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10064) porcukor`


porcukor`
csendes tag

Sziasztok!

RT-AC66U-t használok UPC (sic!) vezetékes internettel, ami fehér Connect Boxon keresztül jön be. Azért, hogy gyorsabb legyen a letöltés és kevesebb wi-fi hálózat legyen az éterben, modem módba állítottam a Connect Boxot.

A lakás belső kialakítása miatt nem tudok minden vezetékes eszközt az AC66-ba dugni közvetlenül. Az őbele vezetékkel csatlakozó kliensek gond nélkül kapnak IP címet, de nem tudnak beszélgetni azokkal az eszközökkel, amiket közvetlen a Connect Boxba dugok, ugyanis a CB-ba dugott cuccokkal 2 dolog történhet:
- Valahogy "keresztüljutnak" a modemen és külső UPC-s ip címet és hostnevet kapnak (AppleTv és Mac Mini is így tesz).
- Nem kapnak senkitől semmilyen IP címet (Windows asztali kliens)

Hogy tudnám szóra bírni őket vajon? Esetleg van valami szoftveres hekk, amitől "jobban szót ért" az AC66 és a connect box?

Köszi!

(#10065) hmatyas


hmatyas
tag

Ne a wlan portjába dugd be a kábelt a connect boxból, és kapcsold le rajta a dhcp-t. Akkor a modem fogja mindnek adni az IP-t.

(#10066) #75501312 válasza porcukor` (#10064) üzenetére


#75501312
törölt tag

Szerintem egy switch sokat segíthet rajtad. :DDD

(#10067) woodworm válasza porcukor` (#10064) üzenetére


woodworm
veterán

A jelenlegi eszközeiddel csak akkor tudod elérni, ha visszakapcsolod router módba a CB-t és ap módba kapcsolod az asust. Plusz eszköz beiktatásával (switch, router ap-módban) könnyen megoldható.
Ez azért van, mert a cb modem módjában minden rácsatlakoztatott eszköz külön kapcsolatot hoz létre, ugyanannyira hozzáférhetőek egymás számára, mint a szomszédod hálózata. Vpn kapcsolattal át lehetne hidalni, csak a upc feltöltési sávszélessége nem sok mindenre lenne elég.

(#10068) ArthurShelby válasza porcukor` (#10064) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A upc (voda) 3db külső ipv4 címet tud biztosítani neked. Ha modem módba teszed a CB-t, akkor abból 1 db ip-t kap a router tobábbi 1-1-t a mac- mini és az appletv. Az utóbbi 2 eszköz így kikerül külső hálózatra (ami egyébként biztoságilag is aggályos). A 4. eszköz azért nem kap ip-t, mert elfogytak a kiosztható külső ip címek.

Két lehetőséged van:
1. Veszel egy switch-et, lesz elég ethernet portod. Itt a kérdés még, hogy mennyit akarsz erre költeni, mire van szükséged, mit használsz: 100-as (100Mb/s=12,5MB/s), vagy 1000-es (gigabites, 1000Mb/s=125MB/s) switch, az előbbi használtan bagó, de én az utóbbit javaslom.

2. Átállítod a CB-t modem módból router módba, és az asus-t ap módba teszed. Ennek annyi a hátránya, hogy az asus router extráit (pl ddns, openvpn) elveszted.

szerk, ezen átsiklottam: "A lakás belső kialakítása miatt nem tudok minden vezetékes eszközt az AC66-ba dugni"
Akkor így a 2-es pont kell neked.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10069) N.otorious


N.otorious
senior tag

Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy áramszünet után az Ac66u b1 routert egyszerűen nem tudom ai mesh módba visszahozni, az első kék led folyamatosan világít. Csináltam resetet mindent.... Mit lehetne kezdeni vele? Hosszabb áramtalanítás, reset meg chache törlés után elérem az alap kezdő felületet, de mesh beállításnál nem találja a fő csomópontot, és kéken világít a led. Ugyan ez, ha jelerősítőnek állítom be, keres, nem talál, kék led.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10070) porcukor` válasza ArthurShelby (#10068) üzenetére


porcukor`
csendes tag

Köszönöm a segítséget és az érthető leírást neked és woodwormnak is!
A DDNS és az Openvpn annyira nem fontosak (bár a vpn izgalmasan hangzik, de ha eddig nem használtam, ezután sem fogom, mondjuk ha Kínába mennék valamikor, átgondolnám, de ez a veszély mostanában nem fenyeget.. :) szerintem.

A sebességkülönbség viszont inkább aggaszt. Az előző lakóhelyemen gigabites DIGI-s net volt, amit nem bírt el a router, amit a digi adott. Bridge üzemmódban egyből felgyorsultak a dolgok viszont, gyakorlatilag ezt az AP-t is azért, vettem, hogy tudja szórni a gyors wifis netet. Számolhatok sebességcsökkenéssel a UPC-n is, ha visszaállítom router módba?

Ki tudja ki (mert nyilván nem én.. :B ) torrenten is le szokott tölteni néha ezt-azt. Úgy érzékeltem, hogy könnyebb kapcsolatot létesíteni a különböző seederekkel bridge módban és emiatt gyorsabbak lettek a letöltések így. Meg lehet valahogy oldani, hogy visszaállítás után is könnyen "átcsusszanjanak" a routeren azok a bitek?

Köszönöm!

(#10071) N.otorious válasza N.otorious (#10069) üzenetére


N.otorious
senior tag

Meg lett a hiba, a firmware nem egyezett a két készüléken.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10072) Fecogame


Fecogame
veterán

Új FW AC66U-hez:

ASUS RT-AC66U B1 Firmware version 3.0.0.4.385.20585
- Fixed Let's encrypt certification renew bugs.
- Improved web history page loading speed.
- Fixed OpenVPN related bugs

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10073) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Találkoztatok olyannal, hogy AC66U_B1 routerre felment a Merlines FW - megcsináltam a SWAP-et és minden finomságot hozzá - viszont most nem enged putty-n keresztül csatlakozni a routerre. Pingelni enged és működik, webes interfészből rá tudok csatlakozni.

Találkoztatok már ilyennel? Mit nézek be?

Köszi!

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10074) beller válasza zedok (#10073) üzenetére


beller
aktív tag

Engem egy újra indítás után beengedett. De kb 4-szer már jártam így azóta is. Korábban egy fórumtárs is jelezte ezt, neki nem tom hogy oldódott me.

(#10075) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Valaki használ ilyen routerrel wifis klimát?
Mit és hogy kell beállitani hogy mobilról távolról is tudjam vezérelni?
üdv

(#10076) lasse001 válasza nagyfejü (#10075) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Én két fajta klímát (Gree,Midea) is irányítok wifin róla de semmi extrát nem állítottam hozzá.

(#10077) N.otorious válasza nagyfejü (#10075) üzenetére


N.otorious
senior tag

Milyen klíma?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10078) Cyrin


Cyrin
addikt

Nekem pár hete szerelték be, de én nem csatlakoztattam a wifihez. Annyira nem látom értelmét....

(#10079) nagyfejü válasza lasse001 (#10076) üzenetére


nagyfejü
őstag

Midea
Akkor eleg az applikacio?

[ Szerkesztve ]

(#10080) lasse001 válasza nagyfejü (#10079) üzenetére


lasse001
senior tag

Igen elég az applikáció. De be kell állítani. És az én klímámban nem beépített wifi van hanem bele kellett dugnom a wifi modult is.

(#10081) N.otorious válasza nagyfejü (#10079) üzenetére


N.otorious
senior tag

Igen, nekem is az van. A klímat kihuzod, varsz 10 mp t, bedugod, fényero gombot hosszan nyomod, megjelenik az ap mod, telefon aplikacioval a qr kódotbbeolvasod, és csatlakozol.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10082) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Koszonom mindkettotoknek!!

(#10083) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok!

Adva van egy DiGi net meg egy N66U router az utolsó gyári FW-vel.
Olyan probléma van, hogy frissen konfigurált router, minden beállítást megadva 1-2 napig tökéletesen megy rajta a net, a wifi meg minden ami kell.. viszont 1-2 nap elteltével elfelejti az internetet, és nem tud csatlakozni
A beállításokhoz nem történt semmi hozzányúlás, egyszer be lett állítva és kész.. újraindítva nem lett.
Ha a router-t újraindítjuk, a Digi paraméterei ugyan úgy ott vannak, mint ahogy megadtuk, viszont valamiért nem hajlandó csatlakozni... ellenben ha kap a router egy hard resetet és újra beállítjuk ugyan azokat a dolgokat amik a reset előtt is megvolt adva, akkor megint megy 1-2 napig.
Nem tudom mitévő legyek..
Tomato alatt egyáltalán nem sikerült összehozni a digivel, így csak a gyári szoft jöhet szóba.. :(

Valakinek volt hasonló gondja?
Köszi a válaszokat előre is!
--
MZ

(#10084) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

RT-AC66U-B1-es routeremmel az a baj, hogy LAN-on sebesség limites valamilyen okból kifolyólag. 300/350-nél nem tud többet. Pedig a net kábel, ami bele megy laptopról ellenőrizve többet tud. 750/350-et is mértem már.

A routerbe és belőle is CAT6 kábel megy, azon keresztül mértem.
l
Nem jövök rá mit kellene néznem. Próbálkoztam Qos-t kikapcsolni, de nem változott semmi.

Tudtok tippet adni, hogy mit ellenőrizzek?

Úgy is néztem már, hogy a modemből cat6 a routerbe, majd cat6 a laptopba, s minden más vezetéket lehúztam róla, de semmi.

(#10085) Bajgunar válasza Rederik (#10084) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Gépen nézted adapter tulajdonságait? Írja ha bedugva van a kábel, h 1Gb -es kapcsolat?
Ez érdekelne engem is...
Vettem cat6 kábelt, meg b@zidrága dugókat, sőt fogót is. Szépen behúzogatom... Falba, kivezetés, padláson bújkálás, stb. És NEM megy csak 300-al!!! Hajam kitéptem.
Kijött digi-s is (3x is!!!). Halálba mókolta.
Nem jött rá ő sem! Csodálkozott, hogy ilyen drága kábelt vettem, ilyen drága dugókat, és miért nem??? :F
4.-jére be se jött! Kocsiból adott nekem 150m cat5e kábelt, egy marék dugót. 2000ft-ért.
Én bekábeleztem a házat. Ledugóztam. És mindenhol megy az 1Gb-os lan. (Új építésű ház, új rendszer, digi optikán, zsír új router, új gép b450-f alaplappal, baromi drága kábel+dugók+fogó hozzá) és vicc.
A legócskább digis cat5e kábellel simán visz ~870+/320-at!
Érdekes....
Azóta padláson egy dobozba az összevágdosott ~6x ~20-25m-es (150m) cat6 kábel.
Vicc

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#10086) Rederik válasza Bajgunar (#10085) üzenetére


Rederik
tag

Nagy nehezen sikerült beállítani. Nem kellett kábelt cserélni, csak a router menüjében egy beállítást változtattam. LAN - Switch vezérlése - Jumbo Frames. Na ezt miután engedélyeztem, megy annyival mint, ami a modemből mérve is van. Igaz firmware-t is frissítettem, meg a kettős WAN-t is letiltottam, de nem hiszem, hogy ezek segítettek.

(#10087) Bajgunar válasza Rederik (#10086) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Jumbo frames itteni írás alapján sem "ajánlott" netezéshez.
Mondjuk még sosem próbáltam.
De asszem már nem is fogom.
Így marad. Cat5e, megy majdnem 1000-en. Tök jó. Így marad...

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#10088) zsolt_64 válasza Rederik (#10084) üzenetére


zsolt_64
senior tag

ha freshTomato-d van akkor a tools ->iperf menüben használható
az iperf, nem bonyolult, a router legyen szerver és le kell tölteni hozzá a kliens gépre egy kliens iperf.exe -t és mindenféle sebesség teszt futtatható
d:\iperf-3.1.3-win64>iperf3.exe -p 5201 -c 192.168.1.1 -b0 -N -l1M
Connecting to host 192.168.1.1, port 5201
[  4] local 192.168.1.3 port 49968 connected to 192.168.1.1 port 5201
[ ID] Interval           Transfer     Bandwidth
[  4]   0.00-1.01   sec  32.1 MBytes   267 Mbits/sec
[  4]   1.01-2.00   sec  35.3 MBytes   298 Mbits/sec
..
[  4]   9.00-10.01  sec  36.2 MBytes   301 Mbits/sec
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval           Transfer     Bandwidth
[  4]   0.00-10.01  sec   351 MBytes   294 Mbits/sec                  sender
[  4]   0.00-10.01  sec   351 MBytes   294 Mbits/sec                  receiver

[ Szerkesztve ]

(#10089) Bajgunar


Bajgunar
aktív tag

Ilyet vettem 3 csomaggal.
Ilyen csatit. Meg olyat is, ami fali kábelre megy. Ilyen "fésűs" a fog, hogy rámegy a kábelre, mivel merev, nem tud belenyomódni.... Direkt fali kábelre vég. Mar csak fali "konektort" nem vettem.
Minden ér megy. Teszter világít. Nincs hiba...
Se szakadás, semmi. Mégse megy, csak 300-al!!! Se 2m kábellel, se 25m. (Ennél hosszabb nem kell).
Mi a baja?
Ötlet?
Kábel darabokban dobozban.
Áll a padláson. ~20k = kuka. :O:O

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#10090) N.otorious válasza Bajgunar (#10089) üzenetére


N.otorious
senior tag

Gariban nem cserélik kábelt?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10091) Bajgunar válasza N.otorious (#10090) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Behúzogattam...
Vagyis felvágdostam ~ ketté mindet.
Nagy boldogan behúzogattam, bergmancsőbe, rászerkelem dugókat minden szoba, tv, routernél, beizzítom, rádugok mindent mindenre, benyomom gép, s nem ment... Csak 300-al. Nem írja ki gép sem, sehogy, hogy 1Gb-os hálózat.
Levág dugó, újra dugó, nem...
Elmegyek, veszek másik dugó, rárakom, azzal sem...
Kijött digi is, rak rá 45 ft-os dugót. (Eleve nem jó rá, mert merev drótos), teszter fasza, gépnél 300...
Elmentem vettem olyan rj45-öt, ami csavaros!!!! Ilyen ~1700/db! (6 db-ot!) Direkt fali! Rádugom, azzal se megy!
Kijött digi, megint nézi. Nem jött rá.
Havertól elhozom tesztert, nézem, patent minden. Bekötés jó, kábel jó, szakadás nincs. Mégse megy!!!
Dugókat sikerült eladni féláron HA-n. Az ok.
Kábelt kitéptem bergmancsőből. Digis adott cat5e-t, azzal újra kábeleztem. Rátettem 20 ft-os dugót. És megy!!!
15-15-20-25-30m darabok kb.
Mit csináljak vele?
Cat6-nak amúgy van vmi más színsorrend?
Nem ugyanaz, mint cat5e? Se nem fordított?
Neten nézegettem, ugyanazt a színsorrendet írta mindenhol.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#10092) Madoc válasza Bajgunar (#10091) üzenetére


Madoc
veterán

Semmi továbbolvastam.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#10093) xrvman válasza Bajgunar (#10089) üzenetére


xrvman
őstag

Másik hsz-t tovább olvasván:
Ok, neten nézted, akkor valszeg jól kötötted be.

[ Szerkesztve ]

(#10094) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Hol érdemes most AC66U-t venni?
Van esetleg már utódja amit érdemesebb?
Most is van egy, 2 éves lesz és akkor se volt már új modell.
5 GHz és torrent letöltő kliens a legfontosabb paraméterek amiért vettem a mostanit.
Emagról vettem de ott most 50e Ft!

Köszi!

Gippazoid Novelties Inc.

(#10095) Gubek-Einste válasza gippazoid (#10094) üzenetére

Van esetleg már utódja amit érdemesebb?
Nincsen

Ami van az az AC65P de torrent kliens csak CFW alatt elérhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10096) gippazoid válasza Gubek-Einste (#10095) üzenetére


gippazoid
senior tag

Mi az a CFW?

Gippazoid Novelties Inc.

(#10097) ArthurShelby válasza gippazoid (#10096) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Custom FirmWare (szóval nem gyári fw)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10098) gippazoid válasza ArthurShelby (#10097) üzenetére


gippazoid
senior tag

Jah a FW világos, a C-t nem tudtam, rég jártam erre. Akkor egyértelmű a válasz a kérdéseimre. Köszi mindenkinek!
Az még érdekelne hogy az emag-on ahol 25-28k között vettem, hogy lett 50e Ft míg máshol 30 körül van de ez költői kérdés...

Gippazoid Novelties Inc.

(#10099) csabi10


csabi10
senior tag

Sziasztok! FreshTomato firmware-ben advanced wifi beállításoknál mit és hogyan érdemes beállítani?

(#10100) beller


beller
aktív tag

Segítséget kérnék, hogy Merlines routerem ethernet portoknál a WAN portra 100 Mbps-ot ír ki. A használt LAN porton pedig az 1Gbps-ot. Sebesség méréskor le és fel töltésre egyaránt 94 Mbps eredményt ad mind a vezetékes mind a telefonomnál wifi kapcsolaton.Miután nem értek hozzá kérdezem, hogy rendben van ez így? Digi szolgáltatónál vagyok.Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.