Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) ArthurShelby válasza dredjudge84 (#9900) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az mnt (gondolom a mount-ból jön) egy ilyen linkként kb megtalálható a gyökérmappában.
De a valódi út az tényleg a tmp/mnt/HDD1..., de ugyanúgy jó az mnt/HDD1... is
(mivel linux, ezért a kis-nagy betű is számít)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9902) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Van valami megoldás rá hogy véglegesen kinyissam a 81es portot a rutorrentnek?

(#9903) hmatyas


hmatyas
tag

Nem kötözködés, de inkább magasabb portot nyiss ki - 54000 felettit. Az alattiak általában 'dedikált' portok.

(#9904) dredjudge84 válasza hmatyas (#9903) üzenetére


dredjudge84
őstag

Nekem minden melyik porton erem el a rutorrentet csak menjen tavolrol is. Most iptables-el van ideiglenesen nyitva de restart utan az elveszik.

(#9905) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Kozben vargalex mester megoldotta. :R

(#9906) N.otorious válasza dredjudge84 (#9905) üzenetére


N.otorious
senior tag

Megoszthatnád a megoldást ;)

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9907) dredjudge84 válasza N.otorious (#9906) üzenetére


dredjudge84
őstag

Megosztanám, de nem én csináltam, és nem is értem mi lett pontosan csinálva. Valami script lett írva, így elérem távolról is a rutorrentet.

Az lenne a kérdésem, hogy létezik vmi all in one plugincsomag rutorrentre, hogy ne egyesével kelljen telepítenem őket?

(#9908) numera007


numera007
tag

Sziasztok! Használ valaki thomos 1000 optikai hálózaton Sagemcom 5655v2 után asus rt-ac66u b1-t? Mik a pontos beállítások, ha meg akarom tartani az asust routernek? Köszi.

(#9909) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Üdv!

Valaki tud megoldást a követkerző problémára?:

AX56U router 1 usb 3 és 1 usb 2 port. Az usb3 porton van egy duálos dokkolóban 2 hdd. Ez megy is frankón. Az usb2be dugnék egy másik duálos dokkolót, de ott nem lát semmit. A lényeg röviden, hogy tök mindegy hogy dugom be, és melyikbe, mindig azt látja, amelyiket előbb rádugom. Ez miért van?

(#9910) ArthurShelby válasza dredjudge84 (#9909) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerintem nem kap elég áramot, tápot neki :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9911) dredjudge84 válasza ArthurShelby (#9910) üzenetére


dredjudge84
őstag

Kulso tapos mindegyik. Egy dokkolo nem lehet mas, foleg ha 2 hdd van benne.

(#9912) ArthurShelby válasza dredjudge84 (#9911) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Akkor nem tudom. 3 hdd-ről már hallottam, hogy működik (de lehet ott merlin volt, nem emlékszem), bár ott szerintem usb hub/elosztó volt+táp, nem dokkoló.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9913) MC Pite


MC Pite
veterán

Srácok, nem tudom sambán bemappelni a meghajtókat ahogy már huszonéve teszem...
Már mások is találkoztak vele, de a megoldást nem találtam meg:

Sem IP címmel, sem a router nevével nem tudom megadni, amikor betallózom akkor meg egy Browse Folders van a megosztási név között... WTF :F
Ja, előzmény: Win alapra állítás. A másik gépről elérem ahogy már korábban bemappeltem; azaz úgy néz ki a windowsban kell valamit átállítani?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9914) Corsa02 válasza MC Pite (#9913) üzenetére


Corsa02
őstag

Amennyiben ez Win 10, akkor SMB 1 -et be kell kapcsolni...keress rá gugliban, ott a leírás:)

The Truth Is Out There --->

(#9915) ArthurShelby válasza MC Pite (#9913) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam is volt ilyen, semmi nem használt! Én végül egyéb okból újrahúztam a windowst, és akkor már jó volt.
Szóval érdekel a megoldás :D

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9916) MC Pite válasza Corsa02 (#9914) üzenetére


MC Pite
veterán

Azt bekapcsoltam már, köszi; most a hálózat-nál látszik a router, de mégsem tallózható/beírható a megosztási mappa. Ill a klasszik \\192.168.1.1\ vagy \\RT-AC66U\ sem elérhető így sem...

legelek:
PowerShell
Enable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName smb1protocol

Ahha, megvan a megoldás #samba #mappelés #meghajtó #elérési út #windows10:
MS disabled guest access to remote file access without an account
[link]
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkstation\Parameters
AllowInsecureGuestAuth (duplaszó32 bites, ha még nincs ilyen kulcs) legyen '1'.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9917) MC Pite válasza MC Pite (#9916) üzenetére


MC Pite
veterán

Kiegészítés: megy már címmel is névvel is; fájlkezelőben inkább névvel regisztrálom be, be is lépek (címmel és névvel is) az adott megosztási mappához (pl \\RT-AC66U\Download\, hogy kérje és mentese az azonosítást; majd csak ezután utána vissza (\\RT-AC66U), és akkor mappelem (jobbklikk a Download-ra) - egyébként nem sikerül a felcsatlakoztatás.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9918) ArthurShelby válasza MC Pite (#9916) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam se smbv1-et, se v2-t nem látott, amit el tudok képzelni, hogy nálam a win tűzfal zavart be, illetve nem volt ez a guest mizéria sem, jelszót használtam a router smb szerverén.

Viszont windows-zal már rég küzdök, hogy ha a felhasználónak nincs jelszava, akkor nem érem el az adott gép hálózati megosztásait (ez arra jó)?
Szóval nem értem pontosan ami a leírásban van: a kliens részről van az új korlátozás, hogy nem lehet elérni a guest fiókos megosztást, vagy szerver részről (utóbbiról tudtam)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9919) MC Pite válasza ArthurShelby (#9918) üzenetére


MC Pite
veterán

Kellett jelszó a szerverhez, de amíg nem kapcsoltam be registryben addig nem volt egyáltalán elérhető.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9920) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok! Egy kérdéssel fordulnék hozzátok ami megoldásában a google sem volt a barátom. Tegnap kötötték be 1000mbps/1000mbps Telekomos optikát. Az ő ruterükről megy utp kábelen 3 tv és egy kábel megy a ac66u b1-be.A Telekom rutere bridge módban van. Minden utp kábel 6e. A problémám az hogy a ruter kb 4 egyenlő részre osztja el a netet. Szóval nem használat szerint osztja el. Ha minden ki van kapcsolva minden eszköz és csak az én Pc -m megy akkor is csak maximum 250mbps/250mbps mérek. Nem tudom hogy érthető volt e az írásom és van e valami állítási lehetőség erre.

(#9921) kleinguru válasza lasse001 (#9920) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem azt mondták, hogy ha van tv előfizetés, akkor nincs bridge mód, tehát már ezért fura.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9922) lasse001 válasza kleinguru (#9921) üzenetére


lasse001
senior tag

Ha nem bridge módban van akkor hogyan? A telekomos Reuterből jön utp a az asus-ba és onnan van szétosztva. A tv boxok utp - je pedig a telekomos reuterbe vannak dugva.

(#9923) lasse001 válasza lasse001 (#9920) üzenetére


lasse001
senior tag

A Telekomos ONT portján még meg van a gigabit közeli sebesség. Azt tegnap megmértem.

(#9924) lasse001 válasza lasse001 (#9923) üzenetére


lasse001
senior tag

Direktbe dugtam most a telekom routerből jövő kábelt a pc-be. Ezt mértem:
[link]

(#9925) enginev3.0 válasza lasse001 (#9920) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez lesz a te gondod, és ha ettől a hsz-től tovább olvasod azt a topikot, akkor utána a megoldás
Ac57u v1, vagy egyéb MTK procis router (majdnem fele annyiért mint a tiéd) és minden szebb lesz

[link]

nézd meg speedteszt közben hogy a router procija mennyire kiakad, sajnos nincs benne NAT, mert a procija nem tudja :(((

ez is szuper
[link]

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9926) woodworm válasza enginev3.0 (#9925) üzenetére


woodworm
veterán

Sehol nem olvasom, hogy mellette megy neki a hardcore torrentezés, ne mindent ezen a szemüvegen nézzünk már, mert tévútra viszitek ezzel a hwnat mániával. Ha a qos nincs bekapcsolva, akkor simán boldogulnia kell a broadcom hibrid megoldásával is.

@lasse001
A qos-t ellenőrizd le, hogy nincs-e bekapcsolva!

(#9927) poli27 válasza kleinguru (#9921) üzenetére


poli27
veterán

Optikán nem is bridge van, hanem passtrough...

(#9928) poli27 válasza lasse001 (#9920) üzenetére


poli27
veterán

A pppoe adatokat is beállítottad az asus routerbe?

(#9929) ArthurShelby válasza lasse001 (#9920) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A ctf (hw nat) be van kapcsolva? Mert ha nincs azzal tud a router kb ilyen sebességet

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9930) lasse001 válasza woodworm (#9926) üzenetére


lasse001
senior tag

Így van. Máshogy nem lehet kikapcsolni.

(#9931) lasse001 válasza ArthurShelby (#9929) üzenetére


lasse001
senior tag

Ezt melyik menü pontban találom?

(#9932) lasse001 válasza poli27 (#9928) üzenetére


lasse001
senior tag

Hol nézzem meg?

(#9933) woodworm válasza lasse001 (#9930) üzenetére


woodworm
veterán

Amíg ez nincs kikapcsolt állapotban, addig nem fog működni a ctf.

(#9934) lasse001 válasza woodworm (#9933) üzenetére


lasse001
senior tag

Nem engedi kikapcsolni.

(#9935) lasse001 válasza woodworm (#9933) üzenetére


lasse001
senior tag

Igazad volt. Baszogattam most sikerült kikapcsolni.
[link]

(#9936) ArthurShelby válasza lasse001 (#9931) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Lan, switch vezérlése (én sem értem miért ide tették), és itt a nat gyorsításnak auto-n kell lennie (és akkor kiirja, hogy a ctf (hardver nat) engedélyezve van.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9937) lasse001 válasza lasse001 (#9920) üzenetére


lasse001
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

(#9938) enginev3.0 válasza woodworm (#9926) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem már maga a speedtest is megfektette az ilyen routert

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9939) lasse001 válasza ArthurShelby (#9936) üzenetére


lasse001
senior tag

Automatán van

(#9940) ArthurShelby válasza lasse001 (#9939) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen, de valszeg mikor be volt kapcsolva a qos akkor nem írta ki sárgával, hogy a ctf engedélyezve van (mivel az hatással van rá)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9941) #75501312


#75501312
törölt tag

Nem tudom kikapcsolni a QoS-t, találkoztatok már ilyennel?
Rányomok az Apply gombra és nem történik semmi.

(#9942) lasse001 válasza #75501312 (#9941) üzenetére


lasse001
senior tag

Tegnap én voltam így. Én azt csináltam beállítottam neki a robotporszívot 10 mbre. Aztán elmentettem. Mikor újraindult a router fent jobb oldalon kitett egy földgömb ikont. Ara kattintva ki tudtam utána kapcsolni.

(#9943) #75501312 válasza lasse001 (#9942) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ááh, okés, van ott egy fogaskerék, arra rányomtam és Disable. Köszi. :R

(#9944) lasse001 válasza #75501312 (#9943) üzenetére


lasse001
senior tag

😃

(#9945) Bajgunar válasza enginev3.0 (#9925) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Érdekes...
Most, csúcsidőben (fél utca rajta lóg) 1000/300-as digi. (mértem már 900-at is)
Egyik mag ~78% volt, másik ~12%
2 pc (kábelen online), 1 tv (wifi online) + (3 wifi offline) + 1 laptop (wifi online) + 5 teló (wifin) rajta.
Nem akad ki egyik mag sem.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#9946) enginev3.0 válasza Bajgunar (#9945) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát ha neked megfelelő akkor nincs gond
Érdekességként az én routerem 1/1gbites net teljes kihasználtsága mellett is 1-5% terhelésen van :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9947) Bajgunar válasza enginev3.0 (#9946) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Milyen router? Ha megkérdezhetem. Csak megnézném...
Sokat olvasgattam utánuk. Mikor vettem, előtte jött be a B1. Így már nem a simát vettem. Mondván ebbe javítottak ezt azt. Azóta olvastam róla jót is, rosszat is.
Érdekességképp, nekem egyszer nem volt se fagyás, se újraindulás, se kiakadás, se semmi. Atom stabil. Néhai 1-1 torrent, online game. Gyerekek, néha én is.
Elején próbálkoztam ezzel a külső vinyó láthatósággal, meg h tévéről elérjem a rádugott vinyót. (főként ez miatt vettem, hogy ne kelljen dugdosni ide-oda vinyót) Hanem menjen oda torrent, meg elérjem ott a tv-ről is.) Hát ezt feladtam fél nap bohóckodás után...
Erre ha lenne valami épp ésszel felfogható leírás, meg pár kattintásos létrehozás. Még érdekelne is. De fél napot programozni, buzerálni, meg ilyen plex-es mókolás. :F
Így maradt általános otthoni netezős router.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#9948) kleinguru válasza Bajgunar (#9947) üzenetére


kleinguru
addikt

Amit keresel azt úgy hívják Nas. Nem olcsó mondjuk egy synology, de plug and play.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9949) Bajgunar válasza kleinguru (#9948) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

De akkor minek van benne ez a külső vinyós usb-s lehetőség?
Aztan meg ez a torrent is...
Nem megy ezen az se olyan könnyen...
Nem lehet ezt sehogy beállítani, hogy töltsön se, nemhogy seedeljen...
Van rajta usb... ~dísznek...
Nem az lenne a lényege? Hogy lásd minden gépről pl, távolról is elérd, tv is lássa, használni is tudd?
Ezt nem lehet...
Valaki aki ráér, s van erre vmi megoldás.
Torrentet nyomni róla, meg h tv is lássa, ne kellejen ki bedugdosni pc-tv közt hdd-t, szívrsen meghallgatnám a segítségét.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#9950) kleinguru válasza Bajgunar (#9949) üzenetére


kleinguru
addikt

Meg lehet oldani, de hogy minek van rajta jó kérdés. Ne várj tőle megfelelő sebességet és működést. Ezért írtam még a nast. Esetleg nyomtatót tudsz rákötni, hogy hálózati legyen, de túl sok értelme az nincs.

Komolyan a nas lenne számodra (is) a megoldás.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.