Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) petir válasza Corsa02 (#10350) üzenetére


petir
senior tag

Ha jól láttam ez a legfrissebb most. De azért nézd át .
Telepítés semmi extra recovery alól mehet.. vagy az asus tool-al ha az kényelmesebb.

(#10352) Corsa02 válasza petir (#10351) üzenetére


Corsa02
őstag

Super, köszönöm a segítséget, holnap neki esek :) :R

The Truth Is Out There --->

(#10353) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Készülök beköttetni optikai netet (Telekom), 1000 vagy 2000Mbites csomagot. RT-AC66U B1 esetén mire számíthatok?! Az OK, hogy wifin nem fog annyival menni (nyilván kábelen sem biztos), de névlegesen mekkora sebességre számíthatok? Személyes tapasztalat esetleg? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10354) Corsa02 válasza tylerddd (#10353) üzenetére


Corsa02
őstag

Hali! Nálam kihajtotta a 1000/300-at kábelen. Wifin kb. 450/300-at tudott.

The Truth Is Out There --->

(#10355) tylerddd válasza Corsa02 (#10354) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi! Az teljesen jó!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10356) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

RT-N66U esetén mit kell ki-be kapcsolni ahhoz, hogy át tudja lőni a gigabitet WAN-on? Az istenért nem találok róla leírást, pedig tudom, hogy volt anno. (Gyári FW) :R :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10357) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#10356) üzenetére

A LAN/Switch Control menüpont alatt a NAT-gyorsítás Auto-n van?
QoS ki van kapcsolva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10358) DJ. Ru$y válasza Gubek-Einste (#10357) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megvoltak köszi!

Közben kiderült, csak nem állt még össze rendesen a kapcsolat. Azóta már 700-800 Mb/s körül repkednek a számok! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10359) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok, meg tudja valaki mondani, hogy egy Asus n66u Router tud kezelni egy digis ZTE mv833-as 4g modemet?

Előre is köszönöm

(#10360) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! AC66U-t szeretnék valahogy összehozni egy Telekomos Sagemcom F@st 5670-nel. Eddig a router egy Huawei stickkel ment mobilnetről, fa**án be van állítgatva (név, MAC címek szűréshez), megoldható, hogy ne kelljen a 0-ról indulnom?! Mit kell a Telekomos cuccon belőnöm?

(Nem létfontosságú, úgy nézem elég korrekt wifis képességekkel bír a szolgáltatós eszköz, de csak jó lenne tudni és hátha kell majd ilyen formában.)

Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10361) Gubek-Einste válasza tylerddd (#10360) üzenetére

megoldható, hogy ne kelljen a 0-ról indulnom?! Mit kell a Telekomos cuccon belőnöm?
A szolgáltatói eszköz PPPoE passthrough módba kellene rakni, majd a saját router-en beállítani a user/pass párost.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10362) tylerddd válasza Gubek-Einste (#10361) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszönöm! Megnézem!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10363) tylerddd válasza Gubek-Einste (#10361) üzenetére


tylerddd
veterán

Szóval! A Telekomos routerben egy Internet Connectivity menüben találtam IPv4 fül alatt kapcsolható PPPoePassthrough-t. Ugyanitt volt egy számomra egyébként ismeretlen @t-online.hu végű Log-In név és egy jelszó. Az Asus-nál a bal felsőben lévő gyors internetbeállításokra mentem, ott értelemszerűen próbáltam nyomogatni, kézi beállítást, PPPoe-t választva, megadva a nevet/jelszót, de sajnos semmi. Azt írja a csatlakozásnál, hogy Leválasztva, pirosan világít az internet led az Asus-on. Eddig jutottam.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10364) Gubek-Einste válasza tylerddd (#10363) üzenetére

Nézz be a szolgáltatói topikba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10365) tylerddd válasza Gubek-Einste (#10364) üzenetére


tylerddd
veterán

Néztem, de azon kívül, hogy a srácnak sikerült a beltérit is meghajtani a routerről, nem tudtam meg ezzel kapcsolatban semmit. :DDD Majd próbálgatom még! Köszi a segítséget, már a te ötleteddel is beljebb vagyok!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10366) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Nézegettem a leirásokat de elvesztem!Valakinek lenne annyi türelme , és bolondbiztosan leirná hogy érem el bárhonnan iphone ról az otthoni b1 routeren keresztül az openmediavault szerverem ugy hogy 60 évesen be tudjam állitani?!
Előre is köszönöm!
üdv

(#10367) Szirtimorc válasza nagyfejü (#10366) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szia!

Az adattárat szeretnéd látni kívülről, vagy a nas webfelületét?

(#10368) nagyfejü válasza Szirtimorc (#10367) üzenetére


nagyfejü
őstag

szia!
A szervergépen tárolt adatokat.

(#10369) Szirtimorc válasza nagyfejü (#10368) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szerintem a legegyszerűbb:

Kell egy ddns-t csinálni, nekem a NOIP tökéletsen megfelel.
Tehát regisztrálsz a noip-on pl. nagyfeju néven. Engedélyezed a routerben WAN-DDNS-t, és kitöltöd a noip adatok alapján.
A routerben meg bekapcsolod az AICloud 2.0-t.
Ha ez kész, és megy a router meg a nas, és azon van megosztott mappa, akkor bárhonnan a világból ha egy böngészőben ha beírod, hogy nagyfeju.sytes.net , akkor ott bejönnek a megosztott mappák, valahogy így:

(#10370) ArthurShelby válasza Szirtimorc (#10369) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Miért ne az asus beépített ddns-sét használja, pl a nagyfeju.asuscomm.com.
Sokkal könnyebb beállítani, nem kell sehova se máshova regisztrálni. Miért jó annyira a noip.com? (Régen még amíg nem volt más ingyenes odáig értem)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10371) Corsa02 válasza ArthurShelby (#10370) üzenetére


Corsa02
őstag

Az utóbbi időben nagyon sok kimaradás volt az Asus szerverein, heti többszöri...
Lehet használni természetesen, de okozhat bosszúságot. No-IP nálam hetek óta hibátlan.

The Truth Is Out There --->

(#10372) ArthurShelby válasza Corsa02 (#10371) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Utóbbi időben pont nem használom ki, így nem vettem észre, de eddig hibátlan volt nálam.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10373) Szirtimorc válasza ArthurShelby (#10370) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Múltkor nem figyeltem, és lejárt a noip regem. Gondoltam megcsinálom az Asus-és, de úgy 80%-ban nem működött. Volt hogy igen, így biztos nem beállítási hiba.

(#10374) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a segitséget!
Szirtimorc - a leirásod alapján megcsináltam de valami beállitás hibádzik mert csak a gazdagépet látja az AiCloud! Az omv szervert nem. pedig windows alol elérem tehát van kapcsolat.
üdv

(#10375) langerius


langerius
csendes tag

Sziasztok,

van egy Asus AC66UB1-em. A hálózatom úgy néz ki, hogy telekom Sagemcom5655v2 Ont van, onnan megy egy vezeték egy Strong Mesh 1610-be, és ahhoz csatlakozik + 2 db Strong Mesh 1610 vezeték nélkül,most a tv-knél. Igy van lefedve egy kétszintes családi ház. A pc-m a távolság miatt egy Asus USB-AC68 wifi adapterrel kapta eddig a netet. Viszont kellett nekem a médiaszerver, DLNA, FTP, Samba mindenfajta jóság. Gondoltam a wifi adaptert kiszedem, és megy az ACC66 media bridge módban, és abból ethernet kábel a gépbe. 1 gb-es netem van, eddig az adapterrel 200mb-el ért el odáig a net. A gondom az, hogy az AC66-al beállítás után kb. 20 mp-ig van net, majd eldobja, majd megint 20 mp nincs net, és utána visszajön, majd megint 20 mp körülbelül, és újra eldobja. És csinálja, csinálja , gyakorlatilag használhatatlan. Csinálja ezt a legfrisebb gyári firmwarrel, és Merlinnel is. Viszont van mikor többszöri beállítás, pc, ONT, router újraindítás után megjavul és tökéletesen teszi a dolgát, de ez ritka. Jgy lehoz kb. 300 mbitet a pc-nél, tehát kb. 100 megabittel gyorsabb, mint az usb. De ez ritka, most éppen megy, egy 1-2 órás szórakozás után. Több dolgot kipróbáltam. ONT-hez kötve AP módban ilyen nem jön elő, tökéletesen máködik. Egyik tv mellöl a Strongot kiszedve és helyére berakva media bridge módban a routert szintén az van, hogy dobálja a tv jelét, de van mikor ezredik próbálkozásra megjavul. Találkozott valaki ilyennel? Lehet, hogy ez valami beállítás dolog? Már nem garis a router, így nem tudom vissza vinni. Van tippetek arra, hogy hogyan tudnám hozzá varázsolni a Strong rendszerhez mesh módba, mert sehogy sem sikerül. Létezhet, hogy csak bizonyos Asus eszközökkel hajlandó „meshbe” lépni? Létezhet, hogy egy AC1900-at tudó wifi stick, ami baromi erős, 2 szobányi távolságra, csak 200 megabitet tudjon, ahol ráadásul nincs semmi blokkoló tényező? Tudom tudom ezek a számok igen elméletiek, de pl. hozzárakom a géphez az egyik Strongot, és csóri kilök magából 350/350-et, van mikor 400-at is. Ti, hogy rendeznétek át a hálózatomat, vagy ez ahogy most van ennyit tud. Tudom nem egy NAS, de abba most nem is akarok beruházni. A legideálisabb az lenne ha ONT-ból ASUS AC66 AP mód, majd vezeték nélkül valahogy meshen minden más Stronggal. De a Strong meg az ASUS az nagyon nem akar kommunikálni. Gondoltam AP módban gyorsul a letöltés is torrenten, de az is max 10mb le, a fel meg ne is beszéljünk, kb. jóesetben 4-5 mb. Ilyen szempontból tök mindegy, hogy ott van AP módban vezetékkel, vagy media bridgeben máshol.

(#10376) N.otorious válasza langerius (#10375) üzenetére


N.otorious
senior tag

Ha az asusnak megegyezik a wifi neve AP módban a mesh rendszer wifi nevével, okozhat gondot.

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10377) langerius válasza N.otorious (#10376) üzenetére


langerius
csendes tag

AP módban az ONT után bekötve semmi problémát nem tapasztalok, más a SSID név mint a Strong neve így ez nem fordul elő, a probléma Media Bridge, és jelerősítő módban van csak. Kb. olyan érzésem van, mintha megkapná a IP címet rendesen, majd 20 mp után elveszti, majd megint keresi, kioszt neki a hálózat egyet és megint elveszti, pontosabban nem az AC66 IP címéről van szó, mert az fixen 192.168.1.2, hanem amit Ő maga után kioszt az eszköznek, pl. PC-nek vagy TV-nek, attól függ hova kötöm.

(#10378) hmatyas válasza langerius (#10377) üzenetére


hmatyas
tag

Torrent esetében láttam ilyet. Vissza kellett fogni, hogy hány torrent mehet.

(#10379) langerius válasza hmatyas (#10378) üzenetére


langerius
csendes tag

Érdekes módon azzal sincs gond, mehet neki nem gond. Most kíváncsiságból átraktam/megcseréltem egy Strong egységgel, a Strong jött a géphez, az Asus ment a tv mellé, media bridge módban, és gond nélkül megy. Nem értem, egyszer csinálja egyszer nem!

(#10380) Safranek


Safranek
aktív tag

Sziasztok,

Sikerült az alábbit előidézni:
"You have entered an incorrect username or password 5 times.Please try again after 04:52 seconds."

de ezek után sem sikerül belépni a jó jelszóval . :O
Router reset-en kívül van más megoldás?

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#10381) petir válasza Safranek (#10380) üzenetére


petir
senior tag

- Böngésző cache ürítés cookieval
- gyári jelszó
- esetleg nézd meg a böngészőt nincs e mentve a jelszó

(#10382) Safranek válasza petir (#10381) üzenetére


Safranek
aktív tag

Köszönöm.
Időközben írtam ASUS supportnak is , válaszuk:
"Abban az esetben ha az eszköz zárolt csak a teljes gyári visszaállítás után tud belépni. Az alapértelmezett jelszóval és felhasználónévvel. "

Nem sikerült ssh-n sem belépni , se a régi , se az alap jelszóval.
Lett belőle egy factory reset, majd egy régebbi mentett konfig ment vissza.
Kellett utána egy kicsit küzdeni a transmissionnel , de most már minden a régi. :K

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#10383) tylerddd


tylerddd
veterán

Ma sikerült az AC66U-t összehoznom a Telekomos Sagemcom ONT-tal, a korábbiakkal ellentétben. Nemes egyszerűséggel gyári visszaállítást kellett csinálnom rajta és ezután pöccre ment minden elsőre dinamikus IP-s kapcsolatot felállítva, a Telekom TV is megy róla a megfelelő beállítások mellett.

Most a következőn agyalok viszont: az Asus-t átvinném a másik szobába a másik kábelvégre és lefedettséget szeretnék vele növelni. Az 5Ghz azért nem ér el mindenhová. Milyen módot kell ebben az esetben beállítanom?! AP-t gondolnék, mert kábelről kapja majd a jelet. Azt álmodtam meg, nem tudom, hogy ilyet lehet-e, hogy az Asus által sugárzott jel is a jelenlegi Sagemcom-os SSID nevekkel menjen és az ottani eszközök automatikusan átcsatlakozzanak az Asus-ra, mert nyilván annak ott jobb lesz az erőssége. Van erre lehetőség vagy manuálisan kell átcsatlakozni ezekre?! Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10384) xrvman válasza tylerddd (#10383) üzenetére


xrvman
őstag

E miatt jött létre az AiMesh rendszer. Régebben én külön Vodás, volt UPC routerrel és két ASUS-szal, de Mesh rendszer nélkül kínlódtam. Volt hogy a jelet is elveszítette, és csomószor mobilnettel ment.
Most bevásároltam használtan még egy AiMesh képes routert és most minden gördülékenyebb, álom az egész. Mivel megszűnt a Wi-Free, így a routert modem módba kapcsoltam, nem szór jelet se.

(#10385) tylerddd válasza xrvman (#10384) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem mindent értek egészen, de akkor ezek közül én melyiket állítsam be a fent leírt felálláshoz: Telekom ONT és abból kábellel menne a net az Asus-ba egy másik helyiségben? Vagy ez az AiMesh csak két erre képes eszköz között megy?! Mert valami ilyet is olvastam a leírásoknál. A jelerősítő üzemmód nem lenne jó nekem?!

Aztán ír egy Discovery Utility-ről is, meg NAT-ról, IP címekről, kikapcsolt tűzfalról stb. De ezek közt nem igazodom el egyértelműen.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10386) N.otorious válasza tylerddd (#10385) üzenetére


N.otorious
senior tag

a jelerősítő, az kell neked.

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10387) tylerddd válasza N.otorious (#10386) üzenetére


tylerddd
veterán

Most belőttem úgy, próbálgatom jó lenne-e így. Viszont ha felcsatlakozom az erősítőre, azaz az Asus-ra, akkor a router.asus.com-on nem tudok belépni a beállításaiba.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10388) N.otorious válasza tylerddd (#10387) üzenetére


N.otorious
senior tag

Az ip címét próbáld beírni, 192.168.1.1 vagy 0.1

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#10389) tylerddd válasza N.otorious (#10388) üzenetére


tylerddd
veterán

Próbáltam, ezekkel sem megy.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10390) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Telekom modem (1Gibit/s koax) után van kötve egy B1-es verziójú eszköz.

Valamiért "csak" 350Mibit / s a letöltési sebesség. Mindent is kikapcsoltam benne (QOS, aiprotection, mindent, amit találtam).

Statikus címet kap a wan, modemben DMZ-be van rakva. Ipv6 letiltva.

Annyi érdekesség van, hogy aimesh központ a router és egy ac57uv3 csatlakozik hozzá vezeték nélkül.

Mit nem vettem figyelembe :F

SpeedTest CLI-vel mérek.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10391) ArthurShelby válasza kleinguru (#10390) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A routerbe beépített sebesség mérőt használod? Az soha sem fogja kimérni neked a gigabitet, gyenge hozzá a hw.
Laptopról mérj, kábelen keresztül.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10392) kleinguru válasza ArthurShelby (#10391) üzenetére


kleinguru
addikt

Desktop gépen kábeles kapcsolaton mérek SpeedTest CLI-vel.

Kábelt még nem cseréltem a modem és a router között, de azt első körben kizárnám, mert ha hibás lenne (legalább is az eddigi tapasztalatom szerint), akkor nem lenne gigabites kapcsolat, illetve nem lenne 100Mibit/s fölötti a mért érték.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10393) ArthurShelby válasza kleinguru (#10392) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hw-es nat gyorsítás be van kapcsolva? (lan, switch controll, nat acceleration, auto-ctf enabled)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10394) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok, egyik napról a másikra nem érem el a routerrmet (AC66U B1) külső hálózatból. A wan címem 85-el kezdődik. Ez gondolom nem NAT-olt. Milyen beállításokat kellene megnézni a routerben?

(#10395) kleinguru válasza ArthurShelby (#10393) üzenetére


kleinguru
addikt

Auto érték van választva.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10396) tibike8 válasza tibike8 (#10394) üzenetére


tibike8
őstag

Na most reggel meg már látom a routert külső hálóból is, bár kicsit lassan tudok rácsatlakozni, de látom. Viszont most meg a routeren levő HDD-t nem látom külső hálózatból. :F

(#10397) tibike8 válasza tibike8 (#10396) üzenetére


tibike8
őstag

Hát valszeg kukázom a routert. Hol elérem, hol nem. A HDD-t fixen nem érem el, a wifis világításokat is hol elérem, hol nem. Végül is több mint 4 évig jó volt.

(#10398) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Jelenleg a szolgáltatós ONT wifijét használom. A Canon nyomtatómmal a 2,4-es hálózatomra csatlakozom. A laptopommal az 5Ghz-en vagyok. A beállítási lehetőségeknél van olyan opció, hogy a kapcsolódó eszközök IP-jeit le lehet "foglalni", hogy mindig adott eszköz adott IP-n fusson. Ezzel elértem azt, hogy nem kell a 2,4-re átcsatlakoznom, amikor nyomtatni akarok. Az Asus-nál ugyanis így működött. A kérdésem az, hogy az AC66U-nál van-e ilyen lehetőség és ha igen, akkor merre találom? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10399) petir válasza tylerddd (#10398) üzenetére


petir
senior tag

Miért nem állítasz be a nyomtató beállításaiban a nyomtatónak egy fix címet a tartomány végéről?

És akkor onnantól nem a router osztja hanem az eszköz fixen azt kéri.

Pl a tartományod 192.168.1.2 - 192.168.1.50 ig tart akkor nyomtatonak megadod az 50-es címet.

Valószínű amúgy azt is lehet amit Te szeretnél de kéne tudni milyen fw van rajta...többnyire amúgy MAC címhez rendelhető IP ilyesmit kell keresned ha ragaszkodsz a megoldásodhoz.

(#10400) beller


beller
aktív tag

A routerem frissítést kérne a meglevő 386.3.2-ről 386.5-re (Merlin, Asus RT AC 66U B1). Letöltöttem Merlin oldaláról a fájlt. A .trx kiterjesztés helyett most .w kiterjesztés van. Kézi frissítésnél nem tudja frissíteni a rendszert és nem tom miért nem. pls segítsetek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.