Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) Bacusuz válasza beller (#10400) üzenetére


Bacusuz
őstag

akkor ott valami kacsa van mert én is nem rég töltöttem le ugyan erre a routerre és így kellene kinéznie:

Erről az oldalról a legfelsőt töltsd le és ha kicsomagolod tuti jó lesz

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10402) Safranek válasza beller (#10400) üzenetére


Safranek
aktív tag

Tegnap frissítettem ,gond nélkül.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#10403) beller válasza Bacusuz (#10401) üzenetére


beller
aktív tag

Köszönöm. Innen már trx fájlként jött le és persze tökéletesen lehetett telepíteni. Nem tom honnan a francból jött nekem a korábbi, de Merlin hivatalos oldalán voltam "valamerre".

(#10404) xrvman


xrvman
őstag

Arra lennék kíváncsi, módosítottátok, az alap bejelentkezési portot másra? Asszem az alap 8443.

(#10405) petir válasza xrvman (#10404) üzenetére


petir
senior tag

Szia

Amennyiben WAN oldalról nyitva van a router úgy érdemes gyári portot megváltozatni.

(#10406) #82860288


#82860288
törölt tag

Van arra mód, hogy oldalakat tiltsak (akár csak időszakosan)?
Pl. nem akarom, hogy a facebook betöltődjön este 8 és reggel 8 között.
De már az is jó, ha időzítés nélkül lehet blokkolni.
AC66U B1 router

(#10407) Xpod válasza #82860288 (#10406) üzenetére


Xpod
addikt

Igen tud ilyet, bár elég alap szintű a szűrés (Szülői felügyelet, vagy parental control néven találod). [link]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10408) Xpod válasza tylerddd (#10389) üzenetére


Xpod
addikt

Ugye a két eszköznek nem ugyanaz a belső IP címe?
Illetve hova csatlakoztál a másodlagos routeren? (Ugye nem a WAN lábába dugtad a kábelt ha kábelesen csatlakoztál rá?)

tylerddd #10398 igen van erre is lehetőség. MAC címhez tudsz IP címet rendelni. Nekem is így volt beállítva. A LAN beállításoknál tudod a DHCP oldalon a lap alján beállítani.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#10409) #82860288 válasza Xpod (#10407) üzenetére


#82860288
törölt tag

Köszönöm, de sajnos social media kategória nincs, az Instant Messaging és Communication-be pedig sajnos nem esnek bele és nem lehet külön címet megadni, csak kategóriákat.

(#10410) repro


repro
tag

Sziasztok!
Ac66u B1 routerem van. Lehet -e azt csinálni, hogy a bejövő Telekomos modem 4 ethrnet kimenete van. Azt mondják nem is kellene router, anélkül is kialakítható a hálózat. Lehet -e a routert úgy használni, hogy csak a download master-t használjam hálózatba kötve. Jelenleg a modemtől jön az internet kábel a routerhez és onnan osztódik tovább.

Előre is köszönöm!

(#10411) xrvman


xrvman
őstag

A router tud olyat, hogy a 2.4 GHz Wifit kikapcsoljam és csak az 5 GHz menjen?
Közben meglett, a professzionális fülön van olyan választó, hogy Rádió engedélyezése igen / nem.
Viszont ez esetben "az AiMesh megsínyli ezt". Ezt írta, ha ki akartam kapcsolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#10412) ravensky13 válasza xrvman (#10411) üzenetére


ravensky13
tag

Mivel van összekötve a két router? Wifi vagy lan? Ha csak wifivel, akkor megsínyli egészen biztosan, de feltételezem a 2.4-es sávot annak teleszemeteltsége miatt kapcsolnád ki, ami meg érthető.

(#10413) xrvman válasza ravensky13 (#10412) üzenetére


xrvman
őstag

Wifivel vannak összekötve, és igen, így van, a kihasználatlanság miatt kapcsoltam volna ki a 2.4-et.

(#10414) #82860288


#82860288
törölt tag

Az előbb elment a net minden eszközön és a routeren hunyt ki az összes világítás, 2x is.
Hol tudom megnézni, hogy pontosan mi történt?
RT-AC66U B1

[ Szerkesztve ]

(#10415) FrankóStein


FrankóStein
aktív tag

Sziasztok!

Hátha tud valaki segiteni:

Ac66u az alany Tomato firmwarrel.
Váltottam mobil szolgáltatóra. A kapott routert csak modemkent használom, össze van kötve a régi Ac66u-val. Kezdtem beallitgatni az új környezethez, működik is pár dolog, mint távelérés, ftp, és a transmission is félig.
Ehhez kérek tippeket. Az Androidos és a webes alkalmazás működik, latszik a torrent a listában, viszont a letöltés nem indul el.
Arra tippeltem, hogy az letöltési útvonalon kéne varialni, de bármit próbáltam, akkor sem indul el.
Lehet, hogy nem is azzal van gond?

(#10416) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Sziasztok

Egy kérdés mennyit fogyaszt a router kW/h-ban?
A ráírt adatok: 19,5V ; 2,1A

(#10417) petir válasza Erzsébeti (#10416) üzenetére


petir
senior tag

Szia ,

Az általános iskolában a fizika órán tanultak szerint

P = U x I azaz a Teljesítmény = Feszültség x Áramerősséggel aminek az eredménye V(olt) x A(mper) azaz W(att) lesz.

Namost a Te routered ugyan 19,5 V -al működik de ugye azt már a tápegyseg állítja elő amit bedugsz az aljzatba Neked lényegében az a fogyasztód azokon lévő adatokkal tudsz számolni.
Amúgy a routerek többsége nagyon maximum 5W körül fogyaszt persze ez egy tétlen állapotban akár 1 W-ra is eshet.. nem ez az eszköz amin spórolni fogsz a villanyszámlán.

(#10418) beller válasza petir (#10417) üzenetére


beller
aktív tag

Jön a rezsicsökkentés :)

(#10419) Erzsébeti válasza petir (#10417) üzenetére


Erzsébeti
tag

Köszönöm.

Én is így számoltam.

(#10420) melan


melan
senior tag

Sziasztok! asus ac66u b1 routerem van (4 éves) és egyik napról a másikra 2 LAN port "elhalálozott". Segíthet rajta valami, vagy innentől csak 2 portját tudom használni?

(#10421) petir válasza melan (#10420) üzenetére


petir
senior tag

Ritka , hogy csak úgy meghal.. biztos jól bekattant a helyére a csati ?
Tudom banális de érdemes megnézni esetleg másik kábellal is.
Illetve nézz bele a portba a kis lamellák épek e , lehet esetleg ott is érintkezési hiba.

(#10422) melan válasza petir (#10421) üzenetére


melan
senior tag

megnéztem másik csatival is, kattanás stb... még egy firmware frissítés esélyem van, ha az nem rakja helyre, akkor nincs ötletem

(#10423) Szirtimorc válasza melan (#10420) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Két hétig nem voltam itthon, mire hazajöttem a WAN és az egyik LAN port se működött. NVRAM törlés és full reset kellett, mire megjavult.

(#10424) ravensky13 válasza Szirtimorc (#10423) üzenetére


ravensky13
tag

Esetleg volt-e mostanában zivatar? 2-3as port pusztult meg? :K

(#10425) Szirtimorc válasza ravensky13 (#10424) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Hát fogalmam sincs, hogy volt-e itt zivatar, amíg távol voltam. A Wan, és valamelyik Lan, már nem tudom melyik

(#10426) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Most frissitettem a Merlint.
Kiváncsiságból megmértem a qos ben levő sebességmérővel.
ping 6.3
le 208
fel 187
Digis gigás netnél ez nem kevés?
üdv

(#10427) nLali


nLali
senior tag

Sziasztok!
FreshTomato firmware van a routeremen, beállításban kérek segítséget.
Indítottam Media/DLNA szervert, amit már lát is a TV, de a PC-ről meghajtót csatolni még nem sikerült. Tud valaki segíteni?

(#10428) petir válasza nLali (#10427) üzenetére


petir
senior tag

Szerintem a gépről nem tudsz megosztani tartalmat...csak az USB-n felcsatolt meghajtóról legyen az HDD vagy egy pendrive... kérdezz rá a a Tomato saját topikjában hátha itt tudnak segíteni. Témainditóban van sok hasznos pl Entware olvass utána mert ha meghajtó is van a routerre kötve megnyilik a világ 🙂

(#10429) #82860288 válasza nLali (#10427) üzenetére


#82860288
törölt tag

PC-n mappa kijelöl - jobb egér klikk - Include in library - Videos

[ Szerkesztve ]

(#10430) zelikocc


zelikocc
senior tag

Sziasztok!
Gyári fw-en van lehetőség txpowert növelni valahogyan olyan mértékben mint pl. a HGG-n?

(#10431) Intruder2k5 válasza zelikocc (#10430) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia, nincs.

(#10432) Jokee


Jokee
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy használt de még garis routert. Az USB portra csatlakoztatott eszközöket kb 5-10 perc után ledobálja. Több fajtát is megpróbáltam, ugyanez a helyzet mindegyikkel. Elvileg a gyári legfrissebb frimware van rajta. (Mindent be tudtam állítani, látszanak a könyvtárak, file-ok a helyi hálózaton is egy darabig.) Van ötletetek?

üdv.:
Józsi

(#10433) concware


concware
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék az RT-AC66U B1 router Wifi-jéhez, ugyanis a 2.4 GHz-es wifi nagyon instabilan elérhető.

Mindenhez az 5 GHz-eset használom, aminél nem találkoztam ezzel a problémával, viszont a Xiaomi készülékek csak a 2.4 GHz-et támogatják és elég sokszor előfordul a wifi instabilitása miatt a készülékek offline-ra váltanak, mert nem érik el a wifi-t vagy azt az üzenetet kapom, hogy a internet nagyon lassú.

Van valamilyen szoftver vagy bármi, amivel végezhetek diagnosztikát a wifi hibájával kapcsolatban?

A legfrissebb gyári firmware-t használom.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#10434) Corsa02 válasza concware (#10433) üzenetére


Corsa02
őstag

Hali! Ha van rá lehetőséged akkor próbáld ki egy másik táppal, amikor gyengül a táp akkor szokott ilyet csinálni.

The Truth Is Out There --->

(#10435) KoVee84


KoVee84
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek lsz, mert szét..sz az ideg :B
Adott egy AC66U B1 (gyári fw) és egy PS5. Ha a routerre csatlakozok kábelen, akkor 90-95 mbps, ha közvetlenül a voda modembe dugom az utp-t, akkor meg 480 mbps, ami passzol az 500-as netemhez. Szintén 90 mpbs, ha tv-n indítok egy speedtestet (usb-s gigabit adapterrel).
A lan portok elvileg gigabitesek, de vmiért a router nem tudja.

Próbáltam visszakeresni, de ilyen hszt nem találtam.

köszi :R

(#10436) #82860288 válasza KoVee84 (#10435) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nincs a beállítások között valami lekorlátozva QoS-ben?

(#10437) KoVee84 válasza #82860288 (#10436) üzenetére


KoVee84
senior tag

Nem, qos teljesen ki van kapcsolva

(#10438) xrvman válasza KoVee84 (#10435) üzenetére


xrvman
őstag

Esetleg frissítsd fel a fw-t, és nyomj egy teljes visszaállítást.
Minden szirt-szart kapcsolj ki.
AiProtection, Adaptív QoS, QoS, Forgalomelemző, Game részre is nézzél rá.
Elvileg annak mennie kell.

(#10439) KoVee84 válasza xrvman (#10438) üzenetére


KoVee84
senior tag

Most az lesz.
Jól gondolom hogy ha tomatot telepítek rá, akkor bukom az asus mobil appot?

(#10440) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Nincs ötletem a kiváltó okra.

Adott egy AC66U , tegnap este óta nincs net, Voda(UPC) net jön be, amin van net, viszont a routeren már nincs.

A szöveg már ismert: Az ISP DHCP funkciója nem megfelelően működik.

Próbáltam újra felépíteni a hálózatot a router agyában, de nem sikerül.

Alhálóban van bent egy TP-Link router.

Szerk.: Közben kiraktam a TP-Linket a hálózatból, és gyanús, hogy megoldotta a bajt.

Na WAN IP már van, netem még nincs

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10441) Graphics válasza Graphics (#10440) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Végül a TP-Link volt a ludas, egy restart után megy minden.

Azt hiszem lassan nyugdíjazom, és beteszek egy Asus-t AiMesh-be.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10442) xrvman válasza KoVee84 (#10439) üzenetére


xrvman
őstag

Sajnos nem tudom, mert nem volt tomato rajta. Majd esetleg akiknek volt, megaszondja.

(#10443) beller


beller
aktív tag

Ha igaz, megjelnt a 386.9 firmware (Merlin). Letöltöttem, telepítettem. Újraindítás után figyelmeztetést küld a fejlécben:
Your router is running low on free NVRAM, which might affect its stability.
Review long parameter lists (like DHCP reservations), or consider doing a factory default reset and reconfiguring.
Mi lehet a gond? A felhasznált RAM-nál 141-et ír, szabad 115.

(#10444) beller válasza beller (#10443) üzenetére


beller
aktív tag

Hm...... Mindenki nyaral. 😀

(#10445) #82860288 válasza beller (#10443) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nálam mindig is azt írta a Merlin, de mivel még fele szabad, így nem aggódom, bár én sem értem miért figyelmeztet.

Bárcsak nyaralnék. :DDD :))

(#10446) dbius válasza beller (#10443) üzenetére


dbius
veterán

Nálam AC66U_B1-en ugyanez volt a 386.9-re történő frissítés után, viszont problémát is okozott, mivel szakadozott a netkapcsolat és kezdenem kellett vele valamit.

A gond nem a RAM foglaltságával van, a hibaüzenet sem erre, hanem az NVRAM túlzott telítettségére utal, amelynek a mérete csak 65Kb és esetemben 95% fölött volt a telítettsége (NVRAM usage) Ezt a Tools menüben tudod megnézni.

Itt leírják, hogy (ssh-n keresztül bejelentkezve a routerre pl. putty használatával) az alábbi paranccsal:
nvram show | awk '{print length(), $0 | "sort -n -r"}' | cut -d"=" -f 1 | head -n 20

meg tudod nézni, hogy mely szolgáltatások emésztik fel a legtöbb helyet.

Ez alapján meg lehet állapítani, hogy merre érdemes elindulni, hogy helyet tudj felszabadítani nvramban. Végső esetben egy router alaphelyzetbe állítás (nvram törléssel) és újrabeállítás is szükséges lehet. Azonban csak akkor érdemes ezekkel foglalkozni, ha problémát észlelsz a kapcsolattal.

(#10447) #82860288 válasza dbius (#10446) üzenetére


#82860288
törölt tag

Hát, én ebből nem tudom mit lehet kiolvasni?

(#10448) dbius válasza #82860288 (#10447) üzenetére


dbius
veterán

Első körben máris látható, hogy nálad is majdnem fullon van, 708 bájt van szabadon.

A legtöbbet foglaló nc_setting_conf nem tudom mit takarhat (router beállítások?), de látható, hogy sok eszközöd lóg a routeren (custom clientlist)

dhcp static list - fix ip-re rakott eszközök (ezeken ha tudod magán az eszközön állítsd be a fix ip-t, hogy ne dhcp-n kérjen magának ip címet a routertől)
multifilter macfilter - mac szűrést használsz?
game vts rulelist - játékokkal kapcsolatos szabályok vannak beállítva?
qos rulelist - adatforgalom szabályozás feltétlen szükséges?

Szóval egyenként érdemes végigmenned Neked is a router egyes szolgáltatásain, hogy melyek azok, amelyek valóban, feltétlenül szükségesek a kívánt működéshez és ami nem feltétlenül szükséges azokat állítsd le, kapcsold ki, hogy feleslegesen ne foglaljanak erőforrásokat.

(#10449) #82860288 válasza dbius (#10448) üzenetére


#82860288
törölt tag

A Legtöbbet foglaló nem tudom mi lehet, de valóban egyszerre legalább 7 eszköz van csatlakozva.
DHCP-t használok valóban, be tudom állítani az eszközökön a fix IP-t, az nem gond.
Nem használok mac szűrést, de a DHCP MAC alapján osztja ki az IP-ket.
Game rules list-re rájöttem közben az lehet, hogy a routerben automatikusan tud nyitni portokat jáékokhoz kapcsolódóan, ezeket most kikapcsoltam / töröltem.
QoS-t nem használok, VLAN-t sem és VPN-t meg pláne nem.
Amiket be tudtam azuonosítani név alapján megnéztem, de midnen ki van kapcsolva.
Lényegében a DHCP lista volt a legtöbb, szóval nem értem miért vannak benne olyan tételek, amiket nem is használok, illetve az első pár nagy tétel nem minden egyértelmű, hogy mik azok.
Lehet érdemes lenne egy full reset?

[ Szerkesztve ]

(#10450) #82860288 válasza #82860288 (#10449) üzenetére


#82860288
törölt tag

Teljes reset után és csak LAN és Wifi beállítások után ezt kapom:

Nem tudom miért nem elég a 64k NVRAM vagy hogy ez hogy működik pontosan, de továbbra sem használok QoS-t, VLAN-t vagy VPN szervert.
De most már eltűnt az értesítés, miszerint kevés az NVRAM.
Illetve úgy tűnik a net meglódult kicsit, böngészőben sokkal gyorsabban töltődnek az oldalak.
Adtam fix IP-t is az eszközöknek, még a mobil eszközöknek is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.