Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) enginev3.0 válasza Bajgunar (#9947) üzenetére


enginev3.0
félisten

AC57u v1
Xiaomi 3G

MTK soc van bennük, ezekben van HWnat, így könnyedén megbírkóznak ezzel a feladattal

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9952) tgtom


tgtom
tag

Sziasztok!

Egy AC66U-B1 routerem van. Találkoztatok olyan problémával, hogy internet stb megy, de a router webes ui-a nem nyílik meg, időtullépés stb miatt? Egészen pontosan kábelen van internet, de wifire nem lehet csatlakozni, sem mobilról, sem PC-ről. Mobilos alkalmazás úgyanúgy nem tud csatlakozni. Ha újraindítom a routert, akkor be tudok lépni, de amint megnyitok egy menüpontot, vagy beállítanék valamit, ismét meghal.

Erre van valami megoldás? Legfrissebb firmware van rajta (ezt se volt egyszerű frissíteni)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9953) fa4hu válasza Bajgunar (#9949) üzenetére


fa4hu
őstag

Nálam simán megy egy USB3 külső merevlemezzel az arra való torrentezés (igaz, nem rendszeresen), és arról a merevlemezről filmeket is le tudok játszani wifin keresztül (igaz, nem 4k-s filmek, hanem csak 2-9 GB-os nagyságúak).

Ettől még messze nem vagyok elégedett a router-rel, időnként elmegy a wifi egy-egy pillanatra, megszakad, és HGG firmware nélkül a jelerősség is elég gyenge lenne.

(#9954) ArthurShelby válasza Bajgunar (#9947) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én kb 5 éven át ezt használtam torrentezésre (most már szerverem van). Pont az asus routerek kezelőfelülete szerintem egész egyszerű.
Fullhd filmeket erről néztem a tv-n. Az megint más, amit enginev3.0 mondott a hw natról, az full más téma.

"De fél napot programozni, buzerálni, meg ilyen plex-es mókolás."
Azért azt is kell nézni, hogy a tv mire képes. Nálad csak a dlna megy (az tényleg szívás kezdőként), de ez nem a router hibája, hogy a tv csak azt tudja.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9955) Bajgunar válasza ArthurShelby (#9954) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

[Samsung ue55mu6402] -tv van.
Hogy tudnám megoldani?
Meg a torrentet is?
Hiába állítottam be, maga a letöltés SEM indult el.
Privátban is megírhatjátok, HA ráér valaki.
Köszi

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#9956) petir válasza Bajgunar (#9947) üzenetére


petir
senior tag

Szia

Feljebb bár válaszoltak, hogy Synology nasra van szükséged ami igaz is de van olcsóbb megoldás is ;)
Ha van elfekvő géped otthon xpenology topicot fusd át. Ha nincs a router árával kb azonos árban HP T610 a nagy topickedvenc de akár saját gépen virtuális környezetben is tudod futtatni :)

Olvasd át !

Nekem sima N66u-m van/volt ( még megvan de már egy RT-AC1200GU osztja a netet ) optware-eztem tomato alatt. Aztán érdekelt a NAS téma...
A router forgalomirányításra való...oké, hogy okosítható torrent,VPN, samba,FTP...dehát na :D

(#9957) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Megjelent oldalt 2 plusz menü a routerben. Az egyik a Game, a másik az Open NAT, ami igazából port forwarding. Ezek mennyire hasznosak? A WAN fülön már beállítottam a port forwardingot az online játékomnak. Mennyivel lehet hasznosabb ez a 2 új opció lag csökkentésében?

[ Szerkesztve ]

(#9958) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Régebben olvastam hogy le lehet cserélni Asus routerre kötöött HDD-n a web controllt.
Kereső nem segített. Tud ebben valaki segíteni?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9959) szaboi6512 válasza szaboi6512 (#9958) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ezt keresem.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9960) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség. Pár napja nem tudok belépni a router admin felületére...a 192.168.1.1-re nem jön be az admin oldal ahol beírhatnám a felh.név jelszó párost. Több eszközről is próbáltam, több böngészőből, de semmi, nem nyílik meg (visszautasítja a csatlakozást)
Reboot meg volt, nem használt.
Egyébként minden működik, van net, Entware fut, Transmission hibátlanul üzemel.
Találkoztatok már ilyennel? Ötlet esetleg?

Köszi

The Truth Is Out There --->

(#9961) #75501312 válasza Corsa02 (#9960) üzenetére


#75501312
törölt tag

Lehet más az IP cím? 192.168.0.1?
Próbáld ezt a linket: [link]

(#9962) Corsa02 válasza #75501312 (#9961) üzenetére


Corsa02
őstag

Nem más, látszik is minden eszközön, hogy az átjáró az a 192.168.1.1 !
Igen próbáltam így is, sajnos így sem nyílik meg :(

The Truth Is Out There --->

(#9963) dbius válasza Corsa02 (#9962) üzenetére


dbius
veterán

Próbáld meg böngésző cache-t, sütiket törölni, valamint ha használsz reklámblokkolót (pl. adguard) azokat ideiglenesen kapcsold ki - nálam pl. adguard megakadályozza a router admin felületének betöltését, hiába van a fehérlistán a router IP címe, ki kell kapcsolnom teljesen az adguardot, másképp soha nem tölti be az oldal minden elemét -

Ha a fentiekkel megvagy, akkor megint indítsd újra a routert és utána próbáld meg újból.

(További sikertelen elérés esetén próbálkozhatsz még a vírusvédelmi szoftver, vagy tűzfal ideiglenes kikapcsolásával)

(#9964) Corsa02 válasza dbius (#9963) üzenetére


Corsa02
őstag

Nem használok semmi reklámblokkolót, a tűzfalat már probáltam kikapcsolni, nincs rá hatással... Igazából, próbáltam win10 alól, win 7 alól, android és ios alól, különféle böngészőkből...semmi:(

The Truth Is Out There --->

(#9965) N.otorious válasza Corsa02 (#9964) üzenetére


N.otorious
senior tag

probald meg 192.168.1:80

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9966) Corsa02 válasza N.otorious (#9965) üzenetére


Corsa02
őstag

Nem működik ez sem sajnos, próbáltam így is: 192.168.1.1:80, ez sem.

The Truth Is Out There --->

(#9967) #75501312 válasza Corsa02 (#9966) üzenetére


#75501312
törölt tag

SSH-n sem tudod elérni?
Ha van mentésed a beállításokról, megpróbálhatsz egy resetet is.

(#9968) Corsa02 válasza #75501312 (#9967) üzenetére


Corsa02
őstag

Putty-on keresztül sem tudom elérni sajna.
Igen ezt a resetet próbáltam elkerülni, mert nincs mentésem, de úgy tűnik nem lesz más választás.

The Truth Is Out There --->

(#9969) dbius válasza Corsa02 (#9968) üzenetére


dbius
veterán

Akár az is lehet, hogy be volt állítva, hogy csak https-en fogadjon hozzáférést, akkor a cím végére biggyeszd oda a 8443-at:
192.168.1.1:8443

(#9970) Corsa02 válasza dbius (#9969) üzenetére


Corsa02
őstag

Ugyan nem állítottam be, de már kipróbáltam :D Sajnos ez sem használ...már nincs ötletem :(

The Truth Is Out There --->

(#9971) dbius válasza Corsa02 (#9970) üzenetére


dbius
veterán

Én még reset előtt annyit megpróbálnék, hogy pl. androidos eszközön ezzel vagy másik hasonló alkalmazással megnézném, hogy biztosan ez-e az IP címe a routernek, nem pedig más, pl. 192.168.2.1.

nekem is volt már egyébként, hogy minden működött, de sehogyan nem tudtam elérni a router config oldalát - hiába kapcsoltam ki mindent - és olyan is volt, hogy a router többszöri újraindítása után sikerült újból elérnem.

[ Szerkesztve ]

(#9972) Corsa02 válasza dbius (#9971) üzenetére


Corsa02
őstag

Letöltöttem, kipróbáltam. A 192.168.1.1 a program szerint is, a pingelés is működik...
Nálam éjjel 3-kor mindig újraindul ütemezetten, próbáltam egy áramtalanítást is...nem használt. :(

Köszönöm az ötleteket, ahogy nézem nem tudom elkerülni a resetet :(

The Truth Is Out There --->

(#9973) ArthurShelby válasza Corsa02 (#9972) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Van egy hivatalos asus device discovery program

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9974) beller válasza Corsa02 (#9964) üzenetére


beller
aktív tag

Nem tom, megpróbáltam én is belépni és nem sikerült. Szerencsére nincs miért belépnem, tökéletesen műxik csak próbaképen tettem. Az enyémen Merlin van, nem a gyári. Hm.

(#9975) Corsa02 válasza beller (#9974) üzenetére


Corsa02
őstag

Meg sem nyílik neked sem az oldal? Nálam HGG fut.

The Truth Is Out There --->

(#9976) beller válasza Corsa02 (#9975) üzenetére


beller
aktív tag

Nem. Először amikor próbáltam még bejött az oldal, beírtam a belépési kódokat, belépés és nem történt semmi. Forgott a "várakozás kör". Másodszorra - mert kiléptem - már az oldal sem jött be :(

(#9977) #75501312


#75501312
törölt tag

Sziasztok,

Tudnátok valamelyik pontban segíteni ezekkel a problémákkal kapcsolatban? Már bármelyik ponttal előrébb vagyok. Nem tudom, hogy a router hibásan működik-e, esetleg hogyan lehetne optimalizálni a buffer bugokat.

(#9978) N.otorious


N.otorious
senior tag

Szasztok! AC66U B1 routert nem tudom resetelni, kék villog, vagy világít, de nem érem el. Hogy kell pontosan resetelni?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9979) N.otorious válasza N.otorious (#9978) üzenetére


N.otorious
senior tag

Közben megoldódott, egész nap ki volt kapcsolva, mire hazaértem megjavult... :)

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9980) #75501312 válasza #75501312 (#9977) üzenetére


#75501312
törölt tag

Közben rájöttem nem minden pont kapcsolódik a routerhez, íme rövidebb verzió:

Az utóbbi időben több problémával is találkoztam hálózat szempontból, ezért most tesztelem a rendszert, hogy a szolgáltatói modem vagy a routerem vagy beállítások a hibásak. Közben felmerült pár kérdés, amiben remélem tudtok segíteni. Jelenleg a router (RT-AC66CU B1) ki van kötve a rendszerből, csak a CB (Connect Box) modem működik most router módban. Sok esetben ha a router a rendszerben van bizonyos dolgok gyorsabbak, mintha csak a CB-t használnám, pár alkalmazás pedig lassabb. A routerben előzőleg csak a DHCP és port forward funkciót használtam.

1 - Mióta a routert kikötöttem, az androidos mobil eszközeim kevésbé merülnek. Lehetséges az, hogy a routerem wifije jobban merítettem az akkut vagy kapcsolódási problémákat okozott? A tabletem képes volt merülni 50%-ot egy éjszaka, mobil is hasoló. Google szerint igen, mert felébreszti az eszközöket bizonyos időközönként. Ezt hogy lehet orvosolni, milyen beállításokat kell figyelni / megváltoztatni?

2 - Van egy online játék, amivel játszom (The Elder Scrolls Online) és nem a legjobbak a játékszerverek se, viszont úgy tűnik, hogy a routerrel hosszabb töltési időket kapok pályák / zónák közt és bizonyos funkciók elérése is hosszabb időt vesz igénybe. Mi lehet ennek az oka? Milyen beállítással lehet ezen segíteni?

3 - Csak a CB-vel a Youtube / Netflix / HBO Go videók gyorsabban indulnak el, Youtube szinte azonnali indulás FHD minőségben. A routerrel a videók is tovább bufferelnek és az FHD minőségig is várni kell 5-10 másodpercet. Hogyan lehet ezen segíteni ha a router is a hálózatban van?

4 - Az asztali mediaplayerem kapcsolata stabilabbnak tűnik a CB-vel, ha a router is a hálózatban van, akkor többet bufferel, míg CB-vel kevesebbet, de alapból nem kellene ilyet csinálnia. Ez újratelepített alaprendszerrel is így működik. Ezt mi okozhatja és hogy lehet megoldani?

Több eszköz is van itthon, szeretném optimalizálni a hálózatot. Fontos a legkisebb ping online gaming közben, a gyors és használható streaming illetve a gyors oldalbetöltés böngészőben. Bármilyen tippnek, ötletnek örülök és előre is köszi. Hétvégén tudom majd kipróbálni a tippeket, de addig is ha vannak ötletek, már előrébb vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#9981) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Telekomos Sagem ONTommal az utóbbi időben meggyűlt a bajom, így csatasorba állítanám a fiókban pihent N66u B1 routerem. A "legújabb" Merlin fw van rajta, de ezt ugyen 2018 óta már nem fejlesztik. Melyik fw érdemes most feltenni rá ha a stabil és gyors működés a cél a biztonság mellett?

(#9982) poli27 válasza dni (#9981) üzenetére


poli27
veterán

Honnan vetted hogy nem fejlesztik?...
Current release
Updated: 26-April-2020

(#9983) kandban96 válasza poli27 (#9982) üzenetére


kandban96
csendes tag

RT-N66U-ra sajnos 2018 tavasza óta tényleg nem fejlesztik a Merlin-t.
Nekem is N66U van és Merlin volt, azóta váltottam HGG-re.
Az kicsit újabb, de arra sem nagyon jön frissítés erre a régebbi routerre... :((

(#9984) poli27 válasza kandban96 (#9983) üzenetére


poli27
veterán

Azt hittem ac66u van neked elnéztem :D

(#9985) fa4hu válasza #75501312 (#9980) üzenetére


fa4hu
őstag

Ez a router a router-ajánló topikban sokáig a "javasolt router" volt. Másfél éves használat után nekem nagy csalódás:

- Megfelelő jelerősség csak "húzással" érhető el, a gyári szoftverrel nem.
- Több eszköz is elveszti a kapcsolatot folyamatosan, le-felcsatlakozik, emiatt a mobil eszközök gyorsabban merülhetnek.

Mivel ezeket több helyről is jelezték, nem hiszem, hogy garanciában orvosolhatók lennének.

(#9986) beller válasza fa4hu (#9985) üzenetére


beller
aktív tag

Nem tudom mit értsz az alatt, hogy "megfelelő jelerősség". Nekem kétszintes házban kb 150 négyzetmétert teljesen lefed. A háztót kb 25 méterre levő kapunál már nem mindíg van térerő, de nem is gondolom, hogy kellene lennie. Én 3 éve használom folyamatosan a családban kb 15-20 eszközzel, köztük 24/24-es torrentezéssel. Soha egyetlen egyszer sem volt szakadási, lecsatlakozási problémánk. Ettől persze te lehet, hogy kifogtál egy selejtest. Merlint használok.

[ Szerkesztve ]

(#9987) #75501312 válasza beller (#9986) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nálam van a probléma, nem nála. :N
De akkor úgy tűnik nálam egy hibás eszköz van. 2 éve vettem, még egy év garancia van rá, nem tudom ezzel lehetne-e kezdeni valamit, illetve ha új eszköz kellene, akkor merjek-e megint Asust venni? Kicsit csalódott és szomorú vagyok, mert a 30e+ Ft-os eszköz nem volt könnyű döntés és most vehetek másikat valószínűleg megint kb. ennyiért.

(#9988) kleinguru válasza fa4hu (#9985) üzenetére


kleinguru
addikt

Hasonló gondok, de a custom fw sokat segített :)

Ezzel együtt otthonra már unifi eszközöket vettem, itt egy kicsit túlzás lenne, lévén így megy a dolog, de ha cserére kerül a sor, tuti nem asus lesz.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9989) #75501312 válasza kleinguru (#9988) üzenetére


#75501312
törölt tag

Merlin segíthet ezeken a dolgokon?
Ahogy látom 2 napja kiadta az Asus is egyik frissítését, amiben már van stabilizáció is (elvileg)

[ Szerkesztve ]

(#9990) fa4hu válasza beller (#9986) üzenetére


fa4hu
őstag

Igen, lehet, hogy kifogtam egy selejtest. Ha lemegy az iskolai szezon, valószínűleg elviszem garanciáztatni, de nem sok reményt látok a cserére, mivel nem folyamatosan és nem minden eszköznél csinálja,

(#9991) fa4hu válasza #75501312 (#9989) üzenetére


fa4hu
őstag

Ha esetleg feltetted a legújabb firmware-t, beszámolhatnál a tapasztalatokról. (Én most HGG-n vagyok.) Köszi előre is!

(#9992) fa4hu válasza kleinguru (#9988) üzenetére


fa4hu
őstag

Te melyiket használod? Van valahol hozzá egy szájbarágós telepítési és mindenre kiterjedő beállítási leírás?

(#9993) kleinguru válasza fa4hu (#9992) üzenetére


kleinguru
addikt

Freshtomato amit használok.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9994) dni


dni
őstag

N66U-ra ezt az AIO változat kell feltenni? freshtomato-K26USB_RT-N5x-MIPSR2-2020.3-AIO-64K

(#9995) #75501312 válasza fa4hu (#9991) üzenetére


#75501312
törölt tag

Megnézem majd a hétvégén mit tudok kihozni belőle ha lesz elég időm, ha nem lesz jobb a gyárival, akkor megnézem a Merlint is, de annak az újabb verziójára várni kell majd.

(#9996) petir válasza dni (#9994) üzenetére


petir
senior tag

Igen az kell.

Esetleg szóba jöhet még DD-WRT én sokáig ezzel használtam. Az eszköz eldobásos problémára ez Nekem jó volt.

(#9997) #75501312 válasza fa4hu (#9991) üzenetére


#75501312
törölt tag

Feltettem a legújabbat, egyelőre működik minden rendesen, igaz az online játékomat nem tudtam még stressztesztelni. Reggelre az is kiderül merülnek-e az eszközök.
A wifi egyelőre jól működik, mobil eszközökön is gyors a stream, kipróbáltam tévén és PC-n is, nincs bufferelés, illetve szépen bufferel menet közben előre, nincs akadás.
Az asztalai médialejátszóm néha cachelt megint, de nem volt vészes. Ha ezzel probléma lesz, akkor megpróbálom a Merlint. De lekopogom most jól működik.
Egyetlen aggodalmam, hogy megint túlságosan melegedni fog, nem tudom van-e módszer a hűtésére és mi lenne jó megoldás?

(#9998) fa4hu válasza #75501312 (#9997) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi a visszajelzést!

Az a baj, hogy a gyári szoftverben nincsen hőmérsékletmérés. Amúgy a router hőmérséklete többeknél 70 fok körüli, nálam is. A wifi hatótávolsága, jelerőssége mennyire változott, javult?

(#9999) #75501312 válasza fa4hu (#9998) üzenetére


#75501312
törölt tag

Annyiban nincs gond a jellel, hogy kint az erkélyen is jó a vétel, azonnal indul pl. youtube stream és a wc-ben is ( :DDD ) jó a vétel, L alakú falon (ami így 2 30 centis fal) +1 ajtón keresztül. Igaz ez egy másfél szobás lakás, szóval nem nagy tér, de a liftig elér még így is a jel.
Speedtesttel is hozzák a 2-300Mbit/s sebességet.
A hőmérséklet nálam is 70-75 fok körül volt, amikor megmértem anno. Hiába van a tévé a falon és alatta nyitott térben a router, alul vannak a szellőzők. Nem tudom mivel tudnám megemelni, ami valamennyire jól is néz ki. 4 ásványvizes kupakot csak nem rakok alá. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10000) fa4hu válasza #75501312 (#9999) üzenetére


fa4hu
őstag

A jelerősség korábban is ilyen volt Nálad? Én 4 db fakockát tettem a talpak alá kétoldalú ragasztószalaggal, igaz, az enyém szekrény tetején van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.