Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) eric.cartman válasza Tamarel (#4000) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ha mindenképpen a gyári szimpatikus, akkor szerintem jobban jársz a Merlin-féle FW-el. (ugyanúgy néz ki, stabilabb és sok-sok ASUS hibától mentes)

letöltés
changelog

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4002) verybigboy válasza Zol77 (#3999) üzenetére


verybigboy
senior tag

10 emeletes Panelben vagyok, a tablet vagy 10 WIFI hálózatot ad, lát, szóval vannak "vetélytársak".

Igaz épp a vetélytársak "ellen" ruháztam be ebbe a típusba és nem egy TPLINK-be.

FW frissítés segíthetne a dolgon? Az az érdekes hogy van mikor teljesen tökéletesen megy, majd hirtelen behülyül az egész, s onnantól semmit nem tudok kezdeni, a tableten Azonosítási probléma jelenik meg, próbálok újracsatlakozni, nem sikerül, majd ismét próbálok, megint nem és így tovább. Ha netán mégis csatlakozna, dög lassú lesz az egész.

Kizárólag beállítási problémára tudok gondolni, azt szinte 100% kizárom hogy magával a Routerrel lenne bármi gond is.

Amúgy a routert kell pl. újraindítani, mi a tapasztalat? Igényli ezt? (Kb. 6 hónapja megy folyamatosan)

(#4003) Neoka válasza Intruder2k5 (#3997) üzenetére


Neoka
aktív tag

Szia!

Elnézést ha a kérdésem hülye lesz. (magamat lehülyézhetem szabadon :D)

Még mindig nagyon hiányzik a transmission remote gui. Gyári fw-t használok.

Odáig eljutottam hogy nem a gépem tűzfala fogja meg a transmission remote gui-t.
Vagy rossz címen akarom elérni vele a rutert, vagy a ruter mondja neki azt, hogy "no - no".

192.168.1.1 9091-es porton. Ez jó? a Download Master ezen "beszélget".

És a hülye kérdésem, a port forwardot nekem is be kéne hozzá állítanom?

köszönöm
Gábor

(#4004) Intruder2k5 válasza Neoka (#4003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbáltad már letörölni, és újra beállítani a remote gui-t? Nem kell semmi extra beállítás, csak első indításkor ennyi...

Én nem használok gyári fw-t, így nem tudom az pontosan, hogy működik, de szerintem megnyitja magának a beállított portot!

(#4005) Neoka válasza Intruder2k5 (#4004) üzenetére


Neoka
aktív tag

Szia!

Igen, már legalább 6x újra telepítettem..

Ezzel a beállítással próbáltam én is..

Azért köszönöm.

(#4006) Mano66


Mano66
senior tag

Valaki tapasztalta az uj 1.20-as tomatoval,hogy a wifi nem stabil.5-10percenként kiakad.Volt ujra telepités,hardreset.Nem segitett.Ment vissza az 1.19-es.Ugyan azt a beállitásokat használom minden fw-nél.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4007) r0by válasza Mano66 (#4006) üzenetére


r0by
addikt

3.5 napos uptime-nál eddig nem jött elő ilyen hiba nálam, igaz nekem ac66u van.

(#4008) Mano66 válasza r0by (#4007) üzenetére


Mano66
senior tag

Kössz,de ez sajna nem vigasztal.Eddig stabil volt a wifi,de az 1.20-as változat nálam kritikán aluli. :O

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4009) Intruder2k5 válasza Mano66 (#4008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nekem RT-N66U van, de nekem sincs gond, stabil a WiFi (is)!

(#4010) Mano66 válasza Intruder2k5 (#4009) üzenetére


Mano66
senior tag

Még amikor TP-Link 1043-som volt az sem produkált ilyen sok wifi szakadást.Az 1.19-es viszont stabil.Nem tudom mi változott az 1.20-ban ami felelős lenne a wifi gondért.A többi rész az stabil csak sajna nálam nagyon kell a wifi.8-10 készülék log rajta állandóan.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4011) Intruder2k5 válasza Mano66 (#4010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt én sem tudom, mert legjobb tudomásom, és a changelog szerint, sem a wifi driver, sem a kernel nem változott!

(#4012) Mano66 válasza Intruder2k5 (#4011) üzenetére


Mano66
senior tag

Jelezhetnéd Shibby-nek a hibát.3 ujra telepités és hardreset után sem változott a helyzet.Az 1.19-es tegnap 19 órától szakadás mentesen megy. :D Előtte sem volt gondom vele.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4013) Intruder2k5 válasza Mano66 (#4012) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jelezheted neki Te is!

(#4014) Mano66 válasza Intruder2k5 (#4013) üzenetére


Mano66
senior tag

Jelezhetném,ha nem oroszul tanultam volna.A google-s angol meg nem mindig azt forditja amit szeretnék. :((

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4015) Intruder2k5 válasza Mano66 (#4014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Iskolában én is még oroszt tanultam, az angol csak rám ragadt később a számítógép hatására, és hát ebből kifolyólag én is inkább megértem a nyelvet, de megszólalni nem nagyon vagyok hajlandó, csak ha muszáj!

(#4016) Mano66 válasza Mano66 (#4006) üzenetére


Mano66
senior tag

Jeleztem a hibát a kinti forumon,de nagy mozgás nincs rajta.Figyelem mikor lesz rá válasz.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#4017) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Mitől van az, hogy:

Adott egy Dlink router, és egy Asus RT-N66U a Dlinknél jön be az internet, és abba van bekötve az Asus.
Hogyha a Dlinkre csatlakozok wifi-vel akkor elérem a Nas-t, de nem valami nagy sebességgel, mert nem egy gyors ez a router, és még antennája sincs, de ha az Asus-ra csatlakozok akkor nem érem el a NAS-t ez mitől lehet? Persze ha kábellel rákötöm akkor megy rendes sebességgel.

Üdv
Zoli

(#4018) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következőben:

Be akarom üzemelni a Transmission-t az RT-N66U-mon, úgy, hogy a belső microSD kártyára töltsön.
Meg is vettem már egy jó minőségű 64GB-os microSD kártyát amit még a routeren kívül le is formáztam már EXT3-ra.

Ma fogom beépíteni a kártyát a gép belsejébe (így a 2 USB port szabadon marad majd)

Gyárival nagyon megegyező Merlin bulid-et használok, ami ha jól tudom tartalmazz a Transmission-t.

Mit kell beállítanom, hogy jól működjön a Transmission egy távoli GUI-val és a torrentek is menjenek normálisan?

Köszönöm előre is!

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4019) Zol77 válasza eric.cartman (#4018) üzenetére


Zol77
aktív tag

üdv,

először is, azt kell megnézned,hogy a download master települ e a belső sd-re, vagy pedig azt mondja,hogy nem telepíthető , mert nincs csatlakoztatva hdd az usb portra.

ha feltelepült a dm a belső sd-re, akkor csak annyi dolgod maradt,hogy belépsz rá,
majd Settings/General majd a WAN network mellet a kis kapcsolót ON állásba teszed, ezután már eléred kívülről is.

A GUI beállításához használhatod az xxx.asuscomm.com-os dyndns-t is,amit a routerben lehet regisztrálni, viszont portnak a 9091-et add meg,ne a dm féle 8081-et. A felhasználónév/jelszó az ugyanaz,amivel a routerbe belépsz,
és már használhatod is. Tökéletesen megy kivűlről is az elérés.

(#4020) eric.cartman válasza Zol77 (#4019) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszi a válaszod!
Ma nem volt időm a művelethez, de ugy olvastam, hogy simán tudja a belső SD kártyát is az N66U-n a DM használni. Linux alatt ugyanúgy látszik a meghajtó, mint az USB-s eszközök esetében. (tehát a rendszer szempontjából nincs különbség abban, hogy USB-n vagy belső SD-n csatlakozik)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4021) Intruder2k5 válasza eric.cartman (#4020) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Természetesen az SD kártyát is ugyanúgy tudja használni, mint a HDD-t!

Az, hogy az sda1 mellett van-e sda2, és sda3, vagy akár sda4 is, attól függ, hogy az első lemezen (jelen esetben az SD kártya) hány partíció van! Amennyiben rádugsz mellé még egy HDD-t is két partícióval, akkor lesz még sdb1, és sdb2 is! Tehát a betűjelek magát az eszközt jelölik, a számok pedig a partíciókat!

[ Szerkesztve ]

(#4022) eric.cartman válasza Intruder2k5 (#4021) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Tiszta - köszönöm! :R

64GB-os SD-n az ext3 OK? (mert pár helyen inkább az ext2-t ajánlják, de nem tudom miért...?)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4023) Intruder2k5 válasza eric.cartman (#4022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet jobb lenne, mert flash memóriára, memória kártyára nem szokás naplózó filerendszert tenni, az inkább HDD-re való! De ez részletkérdés, az ext3 filerendszert is lehet ext2-ként csatolni, emiatt tehát nem kell újraformáznod!

(#4024) eric.cartman válasza Intruder2k5 (#4023) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Értem - köszi!

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4025) Zol77 válasza Intruder2k5 (#4021) üzenetére


Zol77
aktív tag

A tomato igen,de ő gyárit használ.
Bár az elv ugyanaz,viszont az egész dm az USB application menüben érhető el,ebből gondoltam azt,hogy a fizikai usb porton lévő eszközt nézi,hogy van e ott valami,nem pedig a már felmountolt meghajtók meglétét.

Na, közben megnéztem,letöröltem,majd telepítéskor így indít:
"Please select the USB storage device that you want to access :"

Ez nem sok jót jelent, de mindegy,vesztenivaló nem sok van,holnap kiderül mennyire "okos" a gyári fw. :)

(#4026) Intruder2k5 válasza Zol77 (#4025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, hát akkor meg vagy vált fw-t is, vagy marad az USB-s háttértár! Én sosem próbáltam a gyári fw-t, de még a Merlin félét se, így aztán nem is tudom, hogy azok mire (nem) képesek!

(#4027) verybigboy


verybigboy
senior tag

Továbbra sem OK a dolog a Router és a Tablet között :(

Nem tudom mit lehetne még tenni ... olvastam a netten hogy magával a routerrel is lehet gond, mármint nem 1 olyan topic van az angol netten ahol WIFI-re panaszkodnak.

Ötlet még amit érdemes lenne kipróbálni?

:R

(#4028) Tamarel válasza verybigboy (#4027) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ez friss kép?
Ha igen, akkor kellene az a firmware upgrade.

(#4029) eric.cartman válasza Tamarel (#4028) üzenetére


eric.cartman
senior tag

+1

én sem mennék ilyen régi FW-el, lehet, hogy egy bugos.
Értem én, hogy volt idő mikor jó volt, de lehet, hogy közben változott valami a környezetben és ez hozta ki a bugot.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4030) cochy


cochy
tag

sziasztok,
felraktam a tomato rendszert én is a routerra. Intruder javaslatát követtem, minden frankó.
Látva a lehetőséget VPN-re, meg hogy van egy rakat php-s weboldal (ados, eaga..) van esetleg arra lehetőség, hogy weboldalakat nyissak meg egy weboldalon belül?
A cégnél, ahol dolgozok, egy rakat oldal le van tiltva, portok vannak zárolva. Ha valahogy a 80-as porton ki tudnék menni a cégből (jól becsomagolva a lényeget), akkor esetleg tudnék használni alapvető dolgokat.
Van erre bármi esély?

(#4031) verybigboy válasza Tamarel (#4028) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ilyen Fw upgrade-et még sosem csináltam, esetleg valami leírást tudtok mondani hogy kellene ezt véghezvinni?

(Amúgy mikori ez a fw amim van ... csak érdekesség kép)

(#4032) Tamarel válasza verybigboy (#4031) üzenetére


Tamarel
senior tag

Maga a verziószám egy link, arra klikkelve elvisz a frissítő opcióhoz. Ott kellene tudnia magát frissíteni, de ha nem akkor ott a link és ha letöltöd a legutolsó verziót akkor ezen az oldalon tudod feltölteni.
Csinálj utána egy factory resetet és állíts be mindent újra. Csak most kell a nagy ugrás miatt.

A mostanid olyan régi hogy kint sincs az asus oldalán.

cochy: Persze hogy megoldható, csak nem érdemes. Ha megszeged a céges szabályokat, ez esetben az informatikai biztonságra vonatkozóakat, akkor az állásoddal játszol.

[ Szerkesztve ]

(#4033) verybigboy válasza Tamarel (#4032) üzenetére


verybigboy
senior tag

Oh, csak azért kérdeztem, mert magát a "szerkezetet" ( :) ) most Karácsonykor vettem, ami meg ugye testvérek közt is 6 hónap ...

Ya és persze azért vettem ezt a kategóriát, hogy itt már ne legyen gondom, tökéletesen működjön (panelban is) ... ami most sajnos nem így megy :(

[ Szerkesztve ]

(#4034) cochy válasza Tamarel (#4032) üzenetére


cochy
tag

Ha megoldható, akkor egy kis rávezetést kérhetek?

A tiltás azért van, hogy ne tudjak letölteni semmit a céges gépre. Ettől függetlenül a tiltás az tiltás. Mivel a tényleges adatforgalom az elért gépen van, a céges gép csak a vizuális dolgokért felel, ezért nem érzem azt, hogy egy potenciális informatikai veszély lennék a cég számára. A munkaidőmmel meg a főnökömnek tartozok beszámolóval, senki másnak.

(#4035) Intruder2k5 válasza cochy (#4030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ilyenre vagy a VPN, vagy az SSH tunnel alkalmas!

(#4036) Tamarel válasza cochy (#4034) üzenetére


Tamarel
senior tag

Az a helyzet hogy ha sima http-t csinálsz az nem ér semmit, mert ugyanúgy megszűri mint tartalom. Ahogy Intruder is írta ehhez egy tunnel kell, de azzal mindent megkerülsz (tűzfal, szűrő, esetleg komolyabb adatelemzés) és utána már csak egy csíra kis vírusírtó az összes védelmed. Csak idő kérdése hogy egy fertőzött weboldallal benyeljen a géped valamit.
Nem a munkaidő elszámolásával van a baj, hanem a szándékos biztonsági rés létrehozásával.

A legtisztább az ha saját eszközről csinálod mobilnettel, abba senki nem szól bele.
Amúgy ha csak a képet vinnéd át akkor a realvnc-nek és az ssh port forward-nak olvass utána. Elég triviális trükk így valószínűleg tiltva vagy naplózva lesz, de a lényeget meg tudod tanulni belőle.

Szerk: Intruder linkelte is.

[ Szerkesztve ]

(#4037) cochy válasza Tamarel (#4036) üzenetére


cochy
tag

Nagyon köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.

Megnézem ma este a lehetőségeket.

(#4038) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Hogyha szeretnék a routeren egyik HDD-ről a másikra másolni, screen módba azaz ÍGY Akkor hogyha mondjuk 5-6 másolás így elindítok akkor bírni fogja a router? Tudom hogy lassú így a másolás, de a lényeg, hogy bírni fogja-e.?

(#4039) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#4038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg bírnia kell, ha megfelelő a tápellátása a HDD-nek és nem szakad le közben...

(#4040) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#4039) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Mind a 2 HDD tápos, tehát azzal nem lesz gond, de most hogy elakartam indítani a másolást, beléptem Puttya-ba és a "screen"-re azt írja hogy "not found" ???
Valamit rosszul csináltam? Hogyha meg beírom hogy "mc" akkor simán belép.

(#4041) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#4040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet nincs screen telepítve...

root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# opkg list_installed | grep screen
screen - 4.2.1-1
root@INT-ROUTER:/tmp/home/root# type screen
screen is /opt/sbin/screen

[ Szerkesztve ]

(#4042) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Legújabb fw el használok a routerem, és a napokban a 2.4GHz-es WiFi használhatatlan. Rácsatlakozik az eszköz, kap ip-t is, de mint a belső háló mind a net állati lassú, ha pingelem a router belső lábát, vagy a hálón lévő másik hostot, akkor olyan csomagvesztés van, hogy öröm nézni (nem).
Az 5GHz-es WifI meg frankón megy, még két szobával arrébb is van 80-100Mbit/s sávszél is.
Próbáltam másik csatornára rakni, 20MHz-re 40 helyett, de semmi. WPA2, AES titkosításon mondjuk nem változtattam. Mindezt több eszközön is ugyan úgy bírja produkálni.

Resetelni még nem próbáltam, mert nem nagyon szeretném az egész szart újra beállítani.
Mi tévő legyek?

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

Asus RT-N66U
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-120 K26 USB AIO-64K

[ Szerkesztve ]

(#4043) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#4041) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Igen, tényleg nem volt feltelepítve, nem gondoltam ,hogy ez egy külön telepítendő funkció.
Feltettem, elindítottam, és amikor ott voltam hogy kijelöljem mit másolok, megint akadályba ütköztem, mert nem megy a kijelölés, tehát egérrel nem megy mint a screen nélküli-be.

(#4044) Intruder2k5 válasza dni (#4042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerezz egy hármas inSSIDer programot, az még free volt, és csinálj egy screenshot-ot!

(#4045) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#4043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor használd az Insert billentyűt!

Jajjj, Ti Windows-on szocializálódott nemzedék...! Ha nem megy az egér, akkor megállt az élet? :)

(#4046) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#4045) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Köszönöm ;]

(#4047) dni válasza Intruder2k5 (#4044) üzenetére


dni
őstag

Most nincs kéznél csak Mac, de löttem pár képet a gyári WiFI diagból:

Speedtest.net sebesség mérés ezen a WiFI hálón pedig elég vicces (120/10-es netem van amúg, 5GHz-en át is jön)

[ Szerkesztve ]

(#4048) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Az RT-N66U gyári szoftveres routerem WAN - Virtuális szerver / Port továbbítás beállításánál meg van adva, hogy a 7:9 (azaz 7-9 ) UDP portokat továbbítsa egy belső IP-re, ami egy NAS lenne.
Egy ideje elfelejtett működni a WOL , azaz, hogy külső hálózatból fel tudjam ébreszteni ezt a NAS-t, így most nézegettem a routert, és megnéztem egy online port scannerrel, ami azt írja nekem, hogy
7/udp closed echo
9/udp closed discard

Nem tudom, hogy most hol is kellene még beállítanom ezeket a portokat, hogy nyitva legyenek, ha a fenti beállítás elégtelen ? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#4049) Tamarel válasza dni (#4047) üzenetére


Tamarel
senior tag

2.4Ghz-n 3 tiszta, egymást nem zavaró csatorna van: 1,6 és 11.
Ha kézzel állítod be akkor ezek közül lenne érdemes válogatni, mert a jelenlegi 4+9 és 40Mhz+upperrel gyönyörűen ütközöl mindennel, még a két hálózatod is egymással.

A másik, hogy a beállításokat is érdemes lenne finomítani:
- auto (b/g/n) helyett n only
- ha két hálózatot csinálsz akkor csak 20Mhz (a lényeg amúgy is 5Ghz-n van)

(#4050) dni válasza Tamarel (#4049) üzenetére


dni
őstag

Köszi, a csatornát átállítom, korábban n only volt, csak már teszteltem, hogy hátha ez a gáz, mert eddig minden okés volt már kb fél éve.
Az Otthon_2-őt a ház másik végében egy TP-link 4300-as adja gyári fw-el, érdemes volna a két WiFi hálózatot összekötni, vagy az eltérő paraméterek miatt nem volna szerencsés?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.