Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) mprrpm


mprrpm
tag

Sziasztok!

RT-AC66U_B1 router kb. másfél éve használatba van a családban de egy probléma nem hagy nyugodni ami már az elejétől fogva bosszant.
1000 digivel (PPPoE kapcsolat) van kiszolgálva minden szuperül működik kb. 2-3 hétig akár 1 hónapig is. Ekkor nem lehet elérni a webes felületét az eszköznek de netet wifin és lanon keresztül továbbra is ad. Olyan eset is előfordul, hogy netet sem hajlandó szolgáltatni, ilyenkor újraindítást követően nem oszt IP-ket és csak a 2-3 újraindítást követően áll helyre a hálózat (ekkor jön asszony, gyerekek és rákezdenek tegyük vissza a régi TP-LINK router azzal soha semmi gond nem volt.....én meg felrobbanok :W ).
Jelenleg MERLIN van fönt, próbáltam már gyárival a probléma ugyan az.
Hálózat: 1db 8-as switch, 2db TP-link WDR-3600 switch módban 1NAS(folyamatos torrent), 3 pc , 5-6 wifis mobil, tab, 5 tv lanon, hálózati nyomtató, 2db wifis eszköz (ESP32 fűtésvezérlő, valamint ESP32 lakásfelügyeleti mindenes).
Saját tápegységét cseréltem ráadásul erősebbre(4 A), valamint csak magába is volt használva a 4lan portjával mondván sok a rajta logó eszköz de a probléma megmaradt. :O
Log-ba nem látszik semmi.

[ Szerkesztve ]

MPETYA

(#9452) zsolt_64 válasza mprrpm (#9451) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Mivel látom hogy Merlint sikerült feltelepiteni, esetleg megpróbálhatod a tomatot [link]
Figyelmeztetlek , ez egy kisérleti példány, de nekem most 17 nap uptime van. ;)
Egy ismert hibája van: CTF bekapcsolása tilos.
Esetleg alternatív megoldásként, bár nem tudom Merlinben lehet-e ilyet, mit szólnál napi 03:00 órai reboot hoz ?
A Tomato-ban ezt pár kattintás beállítani...

(#9453) nagyfejü válasza zsolt_64 (#9452) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szoa!
Ezt a tomato dolgot mar nekem is mondtad! Ha mem gond csinalhatnal egy leirast rola gondolva a kiserletezo kedvu kezdokre!!
udv!

(#9454) Intruder2k5 válasza zsolt_64 (#9452) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Egy ismert hibája van: CTF bekapcsolása tilos."

Tekintve, hogy DIGI 1000 nete van, ez pont elég. CTF nélkül jó ha 300Mbps meg lenne.

(#9455) zsolt_64 válasza nagyfejü (#9453) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Semmiben nem tér el a feltelepítése a Freshtomato más változataitól, nekem a vészbetöltővel sikerült, tehát a routert bekapcsoláskor a reset gomb hosszas megynyomásával a saját betöltőjébe léptetni.
Ez az eljárás már többször is le lett írva itt és más topikokban is...

(#9456) mprrpm válasza zsolt_64 (#9452) üzenetére


mprrpm
tag

Tomato-t ebben a formájában nem szeretném használni + sebesség vesztés sem mellékes.
Újraindítani meg pláne nem szeretném pl. vannak saját fejlesztésű wifis órák a lakásban 3db ezeket ilyenkor mindig újra kell indítani mert elérhetetlenek lesznek.
Fűtésvezérlő IOT ( napi grafikont már szét is cseszte) a router vagy 3 perc mire újraindul és ismét felcsatlakoznak az eszközök, hőfokmérő termosztát alapjel rákötve, stb. :W

[ Szerkesztve ]

MPETYA

(#9457) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#9454) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Erről már fórumoztunk itt, és beugrott egy kisérlet amit gyorsan össze is ütöttem.
Mivel az Inveteles előfizetésem, habár hivatalosan 100/30 "hajlamos" lényegesen többet adni 240/50 -ig :D
Ezért egy másik gépen beállítottam a router htop-ját. és azt lestem a speedtest.net töbszöri nyomkodása mellett (egy mási gépen).
Most a letöltés 220-ra jött ki, a routen 40-60 % terheltsége mellett.
Persze ez korántsem egzakt mérés, és a szemem ide-oda jojózott a két képernyő között. :))

Mindenesetre megállapítható hogy legjobb esetben is csak 400 körüli az elérhető max. sebesség, ami még mindig a fele se amit DIGI-ből ki lehet préselni...

Jól tudom hogy Gyári/Merlin fw-n (CTF-el ) kijön a 850-950 ?

[ Szerkesztve ]

(#9458) csabi10


csabi10
senior tag

Helló. Az összefoglalban találhattó Tomato by Shibby, RMerlin, HGG, DD-WRT firmware-k közül melyiket érdemes használni?

(#9459) Intruder2k5 válasza zsolt_64 (#9457) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, abban működik a CTF, így tudja a ~940Mbps-t.

(#9460) Intruder2k5 válasza csabi10 (#9458) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen routerről van szó? RT-N66U, RT-AC66U, vagy RT-AC66U B1?

(#9461) csabi10 válasza Intruder2k5 (#9460) üzenetére


csabi10
senior tag

RT-AC66U B1

(#9462) Intruder2k5 válasza csabi10 (#9461) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DD-WRT nem tudom jelenleg milyen állapotban van RT-AC66U B1-re, de én azt sosem szerettem, és legjobb tudomásom szerint itt a fórumon az elismerten hozzáértők sem szokták ajánlani. Pozitívuma a mutatós GUI, de azon kívül tizen-sok éves fw létére örök béta maradt, és folyton tele van bugokkal.

Tomato by Shibby nincs az AC66U B1-re, sőt eddig semmilyen Tomato nem volt, most a napokban linkelt zsolt_64 egy béta verziót, de vannak még nyűgjei, többek közt a CTF NAT se megy benne, tehát 300Mbps netsebesség felett felejtős.

Merlin / HGG már kiforrottabb, szerintem jelenleg leginkább azt lehet ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#9463) csabi10 válasza Intruder2k5 (#9462) üzenetére


csabi10
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ, HGG jó lesz akkor.

(#9464) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Úgy néz ki megmakkant a gyári FW-vel használt 66 B1-esem. Reggelre a Wifi eszközök azt írták, hogy nincs net, de maga a hálózati csatlakozás még megvolt. Reboot, és már nem is állt fel a wifi. Gondoltam ránézek a PC-n, hát már a LAN eszközök sem mennek, a konfigurációs oldal is elérhetetlen. Próbáltam többször is resetelni, hosszabb időre pihentetni, de azóta semmi, az USB portja sem működik, a router.asus.com továbbra is elérhetetlen, 192.168.1.1-en próbálva szintén semmi, csak WAN és a LAN portok ledje világít, de elérhetetlen a router.

Találkozott már valaki ilyesmivel?! A reset gombon kívül van még valami amit ki tudnék próbálni h felélesszem?! Gondolom nem nagyon..

Az a szürreális dolog állt elő, hogy elővettem a szekrényből a kb. 12 éves, rég elfeledett 54Mbps-es TPlink routeremet, beállítottam a PPPoE-t (Digi1000 FTTH van) és tökéletesen megy. Az ASUS-t tavaly ilyenkor edigitalnál vásároltam, még nincs egy éves.. :(

(#9465) zsolt_64 válasza Kroni1 (#9464) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Kb ugyanígy halálozott el egy n18u-m. Egy dobásod még lehet, ha szerzel egy kompatibilis tápot, és kipróbálod. esetleg a táp ment el.
Ha viszont nincs egy éves és ennyire döglött akkor gari...
Bár ha a táp ment el akkor is gari...

Én is a tizenéves wrt54gl-em vettem le a szekrény tetejéről és láss csodát... :C

[ Szerkesztve ]

(#9466) Anonymus23 válasza Kroni1 (#9464) üzenetére


Anonymus23
veterán

3 év garancia van rá, úgy hogy azzal nem lesz gond.

;) - The Power of the Light Side

(#9467) Kroni1 válasza Anonymus23 (#9466) üzenetére


Kroni1
veterán

Nyilván, csak azért elszomorító.. Szerintem nem a táp, mert a elindul, ledek mennek, stb, bár ha nem meghalt teljesen hanem csak keveset ad akkor még az is lehet, de erre látok kisebb esélyt.

(#9468) Anonymus23 válasza Kroni1 (#9467) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem tudom, hogy van-e mentésed a beállításokról, ha igen, akkor egy hard resetet még megpróbálnék, mondjuk akkor is ha nincs, max újra be kell lőni a dolgokat megint.

;) - The Power of the Light Side

(#9469) Intruder2k5 válasza Kroni1 (#9467) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Failsafe módba be tudod állítani? Tehát ha áramtalanított routeren lenyomod a reset gombot, nyomva tartod, és úgy kapcsolod be... Akkor néhány másodperc után elkezd lassan villogni a power led?

(#9470) Kroni1 válasza Anonymus23 (#9468) üzenetére


Kroni1
veterán

Az nem volna lényeg, ha ujra életre tudom kelteni..

De egyszerűen elérhetetlen.

Intruder: Köszi, erről a Failsafe módról még nem hallottam, egy próbát megér! :R

(#9471) Intruder2k5 válasza Kroni1 (#9470) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor röviden leírom, hogy ez csak egy firmware helyreállító mód, tehát működni így nem fog a router. Ha egy vezetékes kliensnek beállítasz fix IP címet a 192.168.1.2 - 192.168.1.254 tartományból, alhálózati maszk 255.255.255.0, más beállítás nem kell, és a routernek működik a helyreállító módja, akkor kell tudnod pingelni a 192.168.1.1 címet, miközben a router power led-je villog. Ha ez így megvan, akkor én a tápegység hibájára tippelek.

(#9472) Kroni1 válasza Intruder2k5 (#9471) üzenetére


Kroni1
veterán

Na megnéztem, a failsafe mód nem megy.. Sajnos nagyon kéne a rendes net tanuláshoz, erre pont most szarik be.. :(

(#9473) Kroni1


Kroni1
veterán

Az ASUS garanciális ügyintézése kb mennyi idő? Ezzel van valakinek tapasztalata?! Megtaláltam az edigital-os garilevelet, tavaly 11.24-én vettem, gondolom érdemes egyből az ASUS szervízbe vinni.. A papíron nincs semmi adat, majd rákeresek itt a topikban mindjárt hol lehet leadni.

(#9474) Intruder2k5 válasza Kroni1 (#9473) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem csak iPon-on keresztül van, az katasztrófális volt, 5 hét után kaptam új routert a leadott helyett.

(#9475) Kroni1 válasza Intruder2k5 (#9474) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát ez nem hangzik túl jól, de gondolom nincs mit tenni..

(#9476) zsolt_64 válasza Intruder2k5 (#9462) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Köszönöm a reklámot :DDD
Csak pontosítok:
A CTF bekapcsolása okozott hibát. (legalábbis nálam)
Két verzió közötti beállítás mentés-visszatöltés egy kicsit sántított.

Azóta megjelent egy másik egy új verzió [link] Itt van Snowman58 összes letöltése.

[ Szerkesztve ]

(#9477) Misi_D válasza Kroni1 (#9472) üzenetére


Misi_D
tag

Tuti módosítottad a gépeden az ip-címet és az alhálózati maszkot automatikusról kézzel beállítottra? Volt már, h elfelejtettem, és csak pislogtam, h miért nem megy már a safe mode sem...

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#9478) zsolt_64 válasza Misi_D (#9477) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Jogos felvetés. Továbbá ha a browserben meghívod a 192.168.1.1 et akkor f5 illetve controlf5 nyomogatása javallott, és türelem mert lassan tér magához....

(#9479) Intruder2k5 válasza Misi_D (#9477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ki lehet indulni abból, hogy a power led átváltott-e villogóba? Ha nem, akkor tök mindegy milyen ip címen van a gép, de ha igen, akkor érdemes tovább próbálkozni a kliensen.

(#9480) Misi_D válasza Intruder2k5 (#9479) üzenetére


Misi_D
tag

Persze, ez alap - csak amikor már eljut az ember addig, h villog a led, s azt hiszed, nyert ügyed van, aztán ilyen apróságokon lehet megbotlani... :)

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#9481) Kroni1 válasza Misi_D (#9480) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem sajnos nem villogott a led, pedig próbáltam a leírás szerinti kb 5mp-es reset nyomvatartásos bekapcsolást többször is, hosszabb pihentetések után is.
Hiába próbáltam percekig kitartóan az F5-ös frissitgetést, nem tudtam sehogy elérni az admin felületet..

Még talán egy 58-as tápjával ki fogom tudni próbálni, mert az van melóhelyemen, de nagy valószínűséggel nem a táp lesz a baja.

(#9482) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Open vpn-el kapcsolatban lenne kérdésem, AC66U routerem van, visszaolvastam okosabb lettem, megnéztem videókat a beállításokkal kapcsolatban még jobban megvilágosodtam.(ha kell valakinek közlöm is [AC68U-ra van de tudjuk hogy ugyanaz a vas van ebbe is AC66U ez az első] [Ha a szolgáltatód homegateway-e mögött vagy vagyis kicsit trükközni kell] )
Viszont egy valamit nem értek vagyis értem, de nem tiszta hátha felvilágosítotok.
Szóval a router tud egyben szerver is lenni és kliens is, a szerver funkció tiszta beállítom port-forwardolok a home gatewayen, ddns címet is állítok mivel hiába tűnik statikusnak a telecom úgy is megváltoztatja, ha nem is 24 óra alatt hanem több akkor is.
Kiexportálom a beállításokat, a kliens gépen legyen az android telefon, vagy egy másik pc valahol nem otthon, arra telepítek egy open vpn klienst, abba bedobom a beállítás filet és happy ha minden klappol.
Na most a kliens opció a routerben arra való, hogyha egy másik hálózatban beállított asus router a szerver és az enyém itthon a kliens? akkor kell oda betallózni az onnan kimentett open vpn beállításokat?
Ez tűnik logikusnak.
Ezt még annyival megfűszerezném hogy remote desktop beállítás is lesz. Célom a munkahelyi gépemről elérni az otthonit, semmi gyerekjátéknak való teamviewer meg anydesk.
Köszönöm előre is.
Mondjuk a rendszergazdikkal ezt közlöm mielőtt kuruckodnék.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#9483) Madoc válasza Razermazer (#9482) üzenetére


Madoc
veterán

Renszergazdád tuti nem enged majd vpn programot felrakni a céges gépedre. Amugy az elgondolásod helyes. Remote desktophoz elég egy ddns a routerbe meg egy portforvard.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9484) zsolt_64 válasza Razermazer (#9482) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Engem fordítva érdekelne a dolog: hivatalos céges ovpn kulcsok vannak ,és az otthoni gépemre telepítve openvpn kliens,onnan távoli asztal. Hogyan lehet a routerbe "berakni" a kliens kulcs állományait. ?

A te gondodat én úgy oldottam megy hogy az ssh kapcsolathoz generáltam kulcsokat, így jelszó sem kell a router eléréséhez. Továbbá a myentunnel programot használom. így bármelyik gép bármelyik portját elérem, legyen az ssh ftp távoli asztal bármi.
Telepíteni sem kell semmit, egy usb-pen en is elfér, nincs 2 MB az egész..

[ Szerkesztve ]

(#9485) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Az usb3 ra hub on lehet csatlakoztatni 2 v 3 winyót?
üdv

(#9486) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#9485) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Igen lehet.

(#9487) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#9486) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm.

(#9488) Razermazer válasza Madoc (#9483) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát igen szerintem biztonsági kockázat, igencsak erősen.
Pedig nagyon jó lenne itthoni szerveremen dolgozni virtualizálni, gyakorolni mivel elég sok időm van ami lyukas.
Talán ezt úgy lehetne megoldani, hogy magára a cég 2019-es serverése kéne az alkalmazás telepítővel vpn-t tenni az ottani kulcsot betenni a routerbe itthon, de ez megint bentről ki és nem kintről be.
Vagy működik ez oda vissza is?
A remote desktop azt vágom, de nem fog átmenni a céges gépre mivel tartományban van, fix ip-vel, bár nem tudom, hogy van e köze hozzá.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#9489) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!

Router: RT-AC66U B1
Nyomtató: Epson Stylus SX410
Gépeken W10

Egy régi problémával küzdök.
A nyomtatót, ami usb kábellel van a hátsó usb2-es csatihoz kötve, felismeri a router, a printer alkalmazás segítségével telepítve, gépeken is ott a driver.
Frankón működik hálózati nyomtatóként.

Majd egyszer csak gondol egyet, és nem működik a nyomtató. Ha nyomtatni akarok, akkor kiírja, hogy leválasztva a nyomtató.
Ha ilyenkor megnyitom a böngészőben a hálózati térképet, azt jelzi, hogy a nyomtató le van tiltva.
Mi a bánat baja lehet?

Vagy még mi a helyes telepítése, mi a sorrend, egy ilyen hálózati nyomtatónál?
Használ valaki így nyomtatót?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9490) MaCS_70 válasza zsolt_64 (#9484) üzenetére


MaCS_70
félisten

A meglevő .ovpn fájlt simán beolvasod az Asus router OpenVPN-kliensébe. Van rá szép nagy gomb!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9491) alex73


alex73
tag

Üdv. Elődei elnézéseteket kérem mivel volt már téma . (De.....)

Entware telepítéshez kell a hdd szét particionálni vagy maradhat egybe 2Tb. Melyik megoldás célszerű?( Ujjaban már a Linux telepítés esetén sem szedem szét a hdd-t opt var stb particióra max 3 Swap,rendszer, “egyéb”. {Öregszem} ) Letöltéséhez mit használjak / tudom volt téma a gyári Transmisszion alapú olvastam javasolták itt az rtorrentet stb . De elvesztem az infókba így aztán gondoltam rá kérdezek mit érdemes Transsmission ; deluge,qbittorrent,rtorrent esetleg gyári vagyvalami teljesen màs / mi a tapasztalat a gyakorlatban melyik jobb?
Nem akarom túl bonyolítan időm se sok család mellett.

Más: a crom hoz láttam a gyári letöltőhöz kiegészítést:
[link]
Mit gondoltok erről?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9492) ArthurShelby válasza alex73 (#9491) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem kell szétparticionálni, elég egy nagy ext3/4-es 2TB-os partíció. Merlinnél kifejezetten könnyű föltenni ssh-ból az entware-t (entware-setup.sh). Én az eredeti transmission-t használom és eddig bejött.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9493) csul1


csul1
tag

Sziasztok!

Már egy éve használom a 66u b1-et, egy ideje az egyik lan port a 4-ből behalt ezzel még együtt tudtam élni. Hét elején egyszercsak eldobott mindent. A ledek világítottak meg villogtak mintha működne, wifi volt de netet nem adott és a router kezelőfelülete sem jött be.
Újraindítottam megjavult. Viszont ma is megcsinálta ugyan ezt. Újraindítás után már nem volt semmilyen wifi, és ugyan úgy nem jön be a kezelőfelület. Próbáltam hard resetet is de a helyzet változatlan. Dead i think. Routerekkel foglalkozik vmi hivatalos asus szervíz vagy vigyem a boltba ahol vettmem?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#9494) MaCS_70 válasza csul1 (#9493) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem javítanak routereket, csak cserélnek.

A boltok jellemzően nagyon ráérősen kezelik az ügyeket, jobban jársz, ha a megadott Asus szervizbe adod be.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9495) csul1 válasza MaCS_70 (#9494) üzenetére


csul1
tag

Hova? Asus oldalán 2 szervíz van megadva egyik sem foglalkozik routerekkel. Telefonos support addig tart routereknél, hogy első üzembe helyezés... Asszem marad a bolt.

(#9496) MaCS_70 válasza csul1 (#9495) üzenetére


MaCS_70
félisten

A garanciajegyen elvben fel kell tüntetni a garancia kötelezettjét, ami praktikusan egy szerviz.

Én nemrégiben egy notebookkal jártam úgy, hogy az Edigital saját bevallása szerint 4-6 hétre vállalta, az Asus pedig futárral vitte-hozta a cseh szerviz viszonylatában pár nap alatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9497) csul1 válasza MaCS_70 (#9496) üzenetére


csul1
tag

Csak külföldi hotline van, ennyi...

(#9498) Kroni1 válasza MaCS_70 (#9496) üzenetére


Kroni1
veterán

Én edigitalos garjegyet kaptam, semmi szervíz előrhetőség nincs rajta, honlapjukon egy asus szervíz, neten összesen 2db asus cuccokkal foglalkozó szervízt találtam. Felhívtam mindkettőt és az edigitalt is, egyöntetűen azt mondták, h routert csak a vásárlás helyére lehet vinni, kb 30 nap az átfutási idő.. Edigital oldalán fent is van, hogy ASUS routerek esetében más a helyzet mint a többi ASUS terméknél. Úgyhogy én hiába akartam volna gyorsítani az ügyintézést, routerek esetében sajnos erre nincs mód. :(

(#9499) MaCS_70 válasza Kroni1 (#9498) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez igen sajnálatos, és nem egészen jogszerű. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9500) csul1 válasza Kroni1 (#9498) üzenetére


csul1
tag

Valóban cserélik, kaptál egy újat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.