Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) LBandi válasza beller (#10100) üzenetére


LBandi
aktív tag

A digis modemnél a másik ethernet protba dugd át a kábelt ( 2 portja van a modmenek egy 100 és egy 1000).

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#10102) beller válasza LBandi (#10101) üzenetére


beller
aktív tag

Hm. Köszönöm. Nekem Huawei routerem van a szolgáltatótól aminek 5 portja van. Most az 1-esből átdugtam a 2-esbe, s lőn világosság. Az Asus WAN-ja 1 Gbps lett a méréskor pedig 714 és 316-ot mértem. Nem éreztem lassúnak, de most nyílván sokkal gyorsabb lesz. Még egyszer köszönöm. (Már kb 4 éve így volt :F )

(#10103) gippazoid


gippazoid
senior tag

Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy a Telekomnál adat SIM-en a NAT kikapcsolása lehetséges?

Gippazoid Novelties Inc.

(#10104) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok,
Lenne egy kettő gondom a AC66U B1 router 380.70 HGG firmware-el.
1. Ha a szolgaltátató miatt nincs net a kábel modemen és utána visszajön net a modem connectet, akkor a router nem kapcsolódik újra magától az internetre. Csak router újraindítás után. utóbbi időben több karbantartás és kábel elvágás miatt sem volt net. ha visszajött router nem kapcsolódott újra a netre.
2. DDNS megőrjít: Van egy NOIP regisztrációm. 2017 óta használom eddig semmi baja nem volt. kb 2 hónapja nem frissíti a router a az IP címet a noip felé. most is néztem aug 3.án volt utoljára update az ip címre. A főoldalon ki van írva a ddns.net címem és mellette egy sárga felkiáltójel. az írja hitelesítési hiba.
Változtatott valamit a noip vagy a router baszakszik?

Ebből a HGG-ből van újabb firmware vagy milyen olyan firmware van amivel lehet állítani a wifi telejsítményét? mert ezzel a HGG-vel nagyon jó a hatótáv.
Köszi
Peti

(#10105) Szirtimorc válasza ZPKing (#10104) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Szia!

2. NoIP-et használok HGG-vel, semmi gondom. Egyszer csinálta nekem is, de akkor én voltam a hunyó, meg változtattam a regisztrált email-címemet, és nem írtam át a routerben. Töltsd ki újra a biztosan jó adatokkal. Az IP címet egyébként jól mutatja a router? Nem lettél NAT-olva?

(#10106) ZPKing válasza Szirtimorc (#10105) üzenetére


ZPKing
tag

Nem lettem natolt,
ugyan azt mutatja a router mint a speedtest is. meg ping.eu.
Annyi a baja hogy egyszerűen nem frissít a noip fele ha ip változás van.
Freeként használom mindne hónapba upgradelem. szóval menni-e kéne.
nem tudom mi a bajakb 2 hónapig tök jól működött.

(#10107) Szirtimorc válasza ZPKing (#10106) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nekem ezekkel a beállításokkal megy.
Lehet kéne neki egy reset.

(#10108) ZPKing válasza Szirtimorc (#10107) üzenetére


ZPKing
tag

A WANIP és állomásnév ellenőrzés nekem "nem"-en volt.
ezt most átraktam. kiváncsi leszek.
Azt meg tudod nézni még hogy a router főoldalán a ddn címed mellett nincs véletlenűl sárga felkiáltó jel?
köszi

(#10109) Szirtimorc válasza ZPKing (#10108) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

(#10110) ZPKing válasza Szirtimorc (#10109) üzenetére


ZPKing
tag

ELvileg talán enyém is jó lesz
most nyomtam egy router újra indítást amivel változott a wan ip és felfrisítette noip-be is.
A másik gondomra esetleg ötlet?
Hogy ha kábel modemen elmegy a net és visszajön akkor router nem kapcsolódik újra csak ha újra indítom.

(#10111) Szirtimorc válasza ZPKing (#10110) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Passz. Nálam nincs gond, igaz amióta ilyen routerem van, még nem ment el a net csak áramszünet miatt, akkor meg újraindul úgy is.

(#10112) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!
Boldog tulajdonos alettem a B1 változatú routereknek, mert párban vettem mash hálózatnak.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez ha jól látom az alap/friss firmware nem támogatja a smart connectet?
van olyan megbízható firmware(hgg, merlin) mi igen + a mesht is?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10113) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Az rt-ac68u-hoz való hgg tudja az aimesht?
A hgg-ben van újabb mint a 380.70?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10114) fa4hu válasza Bacusuz (#10113) üzenetére


fa4hu
őstag

Nincs újabb, és már nem is lesz. Ha jól emlékszem, van benne AirMesh, de nem használtam.

[ Szerkesztve ]

(#10115) ArthurShelby válasza fa4hu (#10114) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nincs benne aimesh. Azért 380, mert még arra épül, 384-től lenne aimesh.
(Merlin korai 384-es verziójában sincs még aimesh)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10116) Bacusuz válasza ArthurShelby (#10115) üzenetére


Bacusuz
őstag

kösz a válaszokat
ezek szerint csak a gyári fw-ben van aimesh?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10117) ArthurShelby válasza Bacusuz (#10116) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem csak a gyári támogatja az aimest.
Az aimesh a gyári 384-től, merinnél pedig 384.13-tól van.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10118) Bacusuz válasza ArthurShelby (#10117) üzenetére


Bacusuz
őstag

jól látom, hogy a legújabb 384.19_0 ?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10119) ArthurShelby válasza Bacusuz (#10118) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10120) ZPKing válasza Bacusuz (#10118) üzenetére


ZPKing
tag

Ebben is lehet wifi eljesítményt állítai mint a HGG-be?
köszi

(#10121) ArthurShelby válasza ZPKing (#10120) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A wifi teljesítményt mindegyikben lehet állítani, de túlhúzni csak a hgg-ben, és esetleg tomato-ban tudod.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10122) ZPKing válasza ArthurShelby (#10121) üzenetére


ZPKing
tag

Erre gondoltam igen.
akkor marad a HGG :D

(#10123) fa4hu válasza ArthurShelby (#10121) üzenetére


fa4hu
őstag

Igen, a Tomato-ban is megy. Egyébként nekem stabilabb volt Tomato-val.

(#10124) Bacusuz válasza ArthurShelby (#10121) üzenetére


Bacusuz
őstag

Pedig jó lenne egy olyan firmware amin húzható a jel és aimest is tud ...

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10125) ArthurShelby válasza Bacusuz (#10124) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A CFE-ben (bootlader) át lehetne állítani ssh-n (és akkor a cfe értékeket veszi figyelembe, nem az nvram-ban megadottakat), de azt piszkálni elég veszélyes, és ha valamit elrontasz csak egy speciális eszközzel és a router megbontásával lehet visszahozni (szóval kb nem lehet).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10126) Bacusuz válasza ArthurShelby (#10125) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ennyire nem nyúlnék bele. Kis firmware még belefér😂

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#10127) zsolt_64 válasza ArthurShelby (#10125) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Csak óvatosan a firmware töltögetéssel, álljon itt a saját történetem mindenki okulására
[link]
Csak még annyi hogy azóta stabil és most van kb 7 nap uptime...

[ Szerkesztve ]

(#10128) ArthurShelby válasza zsolt_64 (#10127) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Oh, az egyik tomato beleírt a cfe-be? :Y
Mi lett a történet vége, csak merlin jó?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10129) zsolt_64 válasza ArthurShelby (#10128) üzenetére


zsolt_64
senior tag

igen Merlinnel teljesen jó, úgyhogy amint írtam van 1 tomatoképtelen routerem :F
Nem tudom hova írt be, de mivel kell a router, úgyhogy most nem fogom szétbarmolni.
Egy ötletem van azóta hogy a a WPS + bekapcs.-al asszem nem töröltem nvramot. végülis az a hardweres törlés :U . De nemigen tudom lesz e kedvem szopórollerezni ezzel....
Már így is ráment 2 napom...

[ Szerkesztve ]

(#10130) fa4hu válasza zsolt_64 (#10129) üzenetére


fa4hu
őstag

Miért nem sikerült működésre bírnod az Asus Firmware Restoration Utility-t?

(#10131) zsolt_64 válasza fa4hu (#10130) üzenetére


zsolt_64
senior tag

nem tudom,nem emlékszem, még régebben amikor rtn18u -m volt akkor próbálkoztam, aztán már hagytam. Maradt a CFE, de az sem nagyon kellett,csak egyszer, mert a tomatok magukat sikeresen frissítették.
Most amikor ez a mizéria volt , akkor kellett a CFE mert rájöttem hogy a tomato nem frissít merlin-re, és fordítva se

[ Szerkesztve ]

(#10132) petir


petir
senior tag

Sziasztok ,

Van egy sima RT-N66U-m a szekrény alján.. egy projekt keretében szeretném újra beüzemelni főleg DD-WRT volt ami stabilan futott rajta. Maradnék azon. Vagy gyári fw.
A netet egy USB-s modem adná. A kérdésem milyen típus/típusok amiket biztonságosan kezel a router ?
Mivel ez hiányzik a rendszerből olyat vennék amit ajánlotok.

(#10133) arzav


arzav
újonc

Sziasztok.
van egy asus rt-ac66u b1 / hw: b2 routerem.
hgg-t akartam tenni, de mivel 2018 es nem lesz ujabb igy maradna mas ut ha van.
Wifi jelerossegre verziok:
1: ha openwrt tudja a tulhuzast , regen hasznaltam es szivessen hasznalnam most is. Van aki hasznalta mar es tulhuzta es minden jo lett ?
2: ha nem tudja maradna a gyari fw es van a regi N-s routerem amivel meg lefedem a maradek sarkot (furdo/garazs) ahol nincs most jo net ...
3: ha penztarcat nem nezem es veszek egy asus repeatert 15eft asszem , azzal jo lesz minden ? marmint jobb mintha az N-s routerem beuzemelem.

Jelenleg 2 hetkoznapi mobil, 2 laptop + egy 5gs tv lenne.
Csak a tv 5g es o latja szepen a routert ...
Mi a tapasztalatotok ?

elore is koszi :)
szep napot

(#10134) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! Ma arra jöttem haza, hogy nincs wifi. Nézem az RT-AC66U B1-et és se kép, se hang. Találtam itthon egy random adaptert, hátha a kábel, de semmi. Ugyanakkor mivel mással nem tudtam ezt az adaptert kipróbálni és az Asus adapterét sem tudtam itthon mibe bedugni, így nem 100%, hogy nem-e kábel hiba. Tehát nem is kapcsol be, nem villannak fel a ledek, semmi. Tipp esetleg vagy vigyem gariztatni? Tavaly áprilisi, szóval alig múlt egy éves és 3 évvel vettem. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10135) tylerddd válasza tylerddd (#10134) üzenetére


tylerddd
veterán

Update: tévénél lévő ledes óra kábelét használtam, ennek egyik végére USB-s adapter kell. Ezt használva először felvillan minden led, majd csak a Power-nél marad aktív, de nem történik ezután semmi. Nem kap elég szuflát gondolom. Ebbe az órába bedugva az Asus tápkábelt, nem történik semmi. Szóval lehet, hogy csak a tápkábellel van gond? Erre érvényes egyáltalán a garancia? Érdemes vele bajlódni vagy vegyek valahonnan? Be tudok autózni a vásárlás helyére és tudok mást is csinálni ott az Árkádban, de nem volt egyébként betervezve erre a hétvégére. 2 hét múlva lett volna esedékes a "városlátogatás".

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10136) ArthurShelby válasza tylerddd (#10134) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Valószínűleg a táp lesz, vidd gariztatni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10137) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

ASUS RT-N66U -ra most melyik a legstabilabb tomato?

(#10138) petir válasza petir (#10137) üzenetére


petir
senior tag

Közben meglett :)

Esetleg egy topikgazda betehetné fentre EZT is meg az AC-ét is mert arra ugye a másik kell..

(#10139) zsolt_64 válasza tylerddd (#10135) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Power: 19 VDC, 1.75 A
Connector type: barrel
[link]
wikidevi szerint , szóval nem egy hétköznapi táp. sima multimétered nincsen ?
A keresztbe-kasul dugást meg kerüld el, mert lehet akkor ledes órát is kell venni..

[ Szerkesztve ]

(#10140) tylerddd válasza zsolt_64 (#10139) üzenetére


tylerddd
veterán

Csak kipróbáltam, már leadtam garanciáztatni

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#10141) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok. Tudja valaki mit állítottam el hogy böngészőben ha beírom http://router.asus.com -ot miért nem nyitja meg a routert? Ip vel be tudok lépni csak zavar hogy ez nem jó.

(#10142) petir válasza lasse001 (#10141) üzenetére


petir
senior tag

Nem állítottad át véletlenül a router ip-jét?
Gyári fw ?

(#10143) lasse001 válasza petir (#10142) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. De át lett állítva 192.168.1.1-re telekom router miatt. Ez a második roputer

(#10144) petir válasza lasse001 (#10143) üzenetére


petir
senior tag

Az a router gyárija... arrol írtad át?
Mert ha igen a gyári fwbe el bírom képzelni bele van égetve..

(#10145) lasse001 válasza petir (#10144) üzenetére


lasse001
senior tag

Igen. Mert a Telekomos szerelő mondta jobb a Segafos Telekomos routernek ha marad a gyári 0.1

[ Szerkesztve ]

(#10146) Neoka


Neoka
aktív tag

Sziasztok

Eddig UPC (Voda netem volt), most kötötték be a Telekomos netet.
Egy RT-n66U-t használok Merlin fw-rel.
A routere rá van dugva egy HDD, eddig telefonon AI Cloud-dal elértem a vinyó tartalmát, de most már nem érem el.
A T-s modem és az router is ugyan azt az IP-t 192.168.0.1 használja, emiatt átállította a router magát 192.168.2.1-re.
A router felületére belépve, a WAN IP érvénytelen.
Nem vagyok nagy hálózati guru, tudnátok segíteni, hogy mit kellene átállítani, hogy újra el tudjam érni telefonról is a HDD-t?

köszönöm előre is.

(#10147) petir


petir
senior tag

Nah akkor mind a kettőtöknek
DIGI , UPC tuti tudja nem gondolnám, hogy a T ne tudná.. :)
Bridge módba kell tetetni a szolgáltatóval az eszközt és LAN-ból WAN-ba egy kábel és beállítani az asus-on , hogy ő építse fel a kapcsolatot.

(#10148) ArthurShelby válasza petir (#10147) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A T-nél nincs bridge üzemmód, ha van iptv-d. Akkor csak annyit lehet csinálni, hogy az asus-t dmz-be teszed.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10149) petir válasza ArthurShelby (#10148) üzenetére


petir
senior tag

Ezt nem tudtam sorry 😒

A DMZ azért necces... elég nagy biztonsági rés szerintem.

(#10150) ArthurShelby válasza petir (#10149) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De a telekom-os routerben kell az asus router ip-címét dmz-be tenni, így nincs biztonsági rés.
Az asus meg mehet tovább router módban (de a ddns sajnos így sem fog működni)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.