Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) #75501312 válasza fa4hu (#10000) üzenetére


#75501312
törölt tag

A jelerősség mindig maximumon volt eddig is, a probléma a bufferrel volt, meg hogy vmiért bontották ezek szerint a kapcsolatot a mobil eszközök.

Ha kipróbálnád a 6-i frissítést arra figyelj, hogy automatikusan vmiért nem frissül. Ez már régóta probléma, manuálisan kellett letöltenem és betallóznom a filet.

[ Szerkesztve ]

(#10002) fa4hu válasza #75501312 (#10001) üzenetére


fa4hu
őstag

Ezt elvileg a 6-i frissítés előttiben javították, nem lehet, hogy Nálad régebbi volt fenn? (Amúgy nálam HGG van fenn, ami régebbi gyári verzión alapul, így azt mindig kézzel kell betallózni.)

(#10003) #75501312 válasza fa4hu (#10002) üzenetére


#75501312
törölt tag

Az elképzelhető, de nem emlékszem pontosan melyik verzió volt már fent, lehet még a márciusi vagy eggyel azelőtti.

(#10004) #75501312


#75501312
törölt tag

Nem merültek le az eszközök drasztikusan éjszaka. Az új firmware jónak tűnik, gyorsan lekopogom. Még este tesztelem majd az online játékkal. Remélem ez most így marad.

(#10005) bodogabor23


bodogabor23
újonc

Sziasztok!
Van egy RT-N66U C1 routerem és nem megy az istennek sem a download master.
Telekomos a netem (réz, bondingos ZTE cucc), az iptv a HGW-ről megy, a netet az Asus szórja PPPOE kapcsolattal.
Betöltöm a torrentet, várakozik, aztán 10 mp múlva eltűnik a feladatlistából. Többször töröltem már a vinyóról is az összes asus cuccot, újratelepítettem a DM-et, akkor sem.. :W
Gyári 3.0.0.4.385_20490 fw van raja..
Mi lehet a gond?
Előre is köszi! :)

(#10006) szaboi6512 válasza bodogabor23 (#10005) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ezzel jobban jársz.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10007) bodogabor23 válasza szaboi6512 (#10006) üzenetére


bodogabor23
újonc

ez nekem totál kínai :( merlin sincs

(#10008) szaboi6512 válasza bodogabor23 (#10007) üzenetére


szaboi6512
őstag

Azt hittem B1 a routered, csak elírtad.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10009) fa4hu válasza #75501312 (#10004) üzenetére


fa4hu
őstag

Felraktam (igaz, gyári visszaállítást nem csináltam utána, mert nem volt lehetőségem újrakonfigurálni). Úgy néz ki, a szakadozások megszűntek, de a jelerősség nálam nem javult. Kár, hogy a HGG-t nem fogják a legújabb gyáriból frissíteni.

Valahol azt olvastam, hogy a gyári firmware-t csak 100 mV-on engedik maximálisan sugározni, holott Magyarországon 200 mV a megengedett.

A mobil eszközök merülését én is tesztelni fogom.

(#10010) fa4hu válasza fa4hu (#10009) üzenetére


fa4hu
őstag

Természetesen mV helyett mW.

(#10011) #75501312 válasza fa4hu (#10009) üzenetére


#75501312
törölt tag

Sosem csinálok gyári visszaállítást, igaz le vannak mentve a beállítások egy külön config fileba, de nem tudom egy reset mennyiben segít, amikor igazából a beállítások nem változnak. Annyi be van még állítva, hogy naponta hajnali 5-kor a router újraindul.
Nagyon jól bírták ma a mobil készülékek nálam, úgy tűnik tényleg jól sikerült a javítás.
Esetleg Merlinben ezt nem lehet állítani? Nem emlékszem már rá, hogy volt-e ilyen opció benne.

(#10012) fa4hu válasza #75501312 (#10011) üzenetére


fa4hu
őstag

Merlinben ilyen állítási lehetőség nincs, nem is fejlesztik már. A HGG-ben van, de azt sem fejlesztik. A többi, nem gyári alapú firmware-ben állítható.

(#10013) #75501312 válasza fa4hu (#10012) üzenetére


#75501312
törölt tag

Mármint a Merlinben ezt a beállítást nem fejlesztik? Mert magát a Merlint fejlesztik. Ugyanaz a szoftver jó rá, mint az AC68U-ra.
Van más firmware is mint Merlin és HGG?

[ Szerkesztve ]

(#10014) fa4hu válasza #75501312 (#10013) üzenetére


fa4hu
őstag

Ezt nem tudtam, hogy felmegy rá az AC68 Merlinje. De tudtommal a Merlinben egyáltalán nem lehet a gyári érték fölé húzni a jelerősséget. Az Asus valószínűleg biztonságra utazik, a célországok maximálisan megengedett adóteljesítménye közül a legkisebbet használja, mivel országot nem lehet állítani a gyári firmware-ben. A router menüjéből ezt a lehetőséget megírtam nekik visszajelzésként.

Többféle nem gyári firmware is van rá, pl. a Freshtomato

[ Szerkesztve ]

(#10015) #75501312 válasza fa4hu (#10014) üzenetére


#75501312
törölt tag

Az AC66U mappájában van egy txt file, hogy a 68U felmegy rá. :K
Igen, sajnos a jelerősséget csökkentették, úgy emlékszem a Merlinben is volt talán egy csúszka erre, de magára az erősség mértékére nem emlékszem már.

(#10016) bodogabor23


bodogabor23
újonc

Sziasztok!
Van egy RT-N66U C1 routerem és nem megy az istennek sem a download master.
Telekomos a netem (réz, bondingos ZTE cucc), az iptv a HGW-ről megy, a netet az Asus szórja PPPOE kapcsolattal.
Betöltöm a torrentet, várakozik, aztán 10 mp múlva eltűnik a feladatlistából. Többször töröltem már a vinyóról is az összes asus cuccot, újratelepítettem a DM-et, akkor sem..
Gyári 3.0.0.4.385_20490 fw van raja..
Mi lehet a gond?
Előre is köszi! :)

(#10017) beller válasza bodogabor23 (#10016) üzenetére


beller
aktív tag

Ismétlés a tudás atyja.

(#10018) bodogabor23 válasza beller (#10017) üzenetére


bodogabor23
újonc

3órája a fórumokat nézegetem, itthoni, külföldi, sehol
sem találok megoldást :(

(#10019) woodworm válasza bodogabor23 (#10018) üzenetére


woodworm
veterán

Mivel a hardver és az fw megegyezik az ac68u-val és az ac66u b1-essel, kiterjeszted a keresést ezekre is. Elég sok gond van a DM működésével, biztos van visszajelzés, hogy melyik verzióban működik jól.
Utána jársz, hogy Merlin miért nem támogatja. Elvi akadálya nincs, lehet csak a listáról maradt le és ugyanúgy, mint az ac66u b1, ez is működik az ac68u fw-vel.

(#10020) bodogabor23 válasza woodworm (#10019) üzenetére


bodogabor23
újonc

akkor első körben rakjak rá Merlint?

(#10021) Bajgunar válasza bodogabor23 (#10020) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Sztem felejtsd el. Én is kérdeztem. Én is szenvedtem rengeteget ezzel a DM-el.
Az atya úr istennek nem akar menni rajta se a torrent, se az, hogy elérjem a vinyót bárhol, bárhogy.
Ha nem is a világ másik végéből, csak a kábel másik végén a tv-től + pc-ről. Ne kelljen 4 tv meg pc közt állandóan dugdosni, húzogatni, kiszedni. külön pc-re torrentezni, aztán rádugni pc-re, átmásolni filmt, kiszedni, átdugni tv-be. Aztán ha gyerek el akarja vinni saját tv-re, akkor megint kiszedni, elviszi, beudja magánál, blabla...
MIÉRT nem lehet megoldani, hogy bedugom usb3-ba hdd-t, pc-ről elindítom DM-et, torrent leszedi hdd-re filmet, bekapcsolom tv-t, kiválaszom hdd-t a hálózatról, és nézem a filmet!!! Közbe megy a h*lye seed, mert háát seedleni kell hetekig, még ha a kutya se szedi...
Azt mondták (ajánlották itt topic-ban) vegyek egy külön NAS-t erre célra.
PFf. Ha ezt tudom, anno nem veszem meg hót feleslegesen ~40k-ért ezt a router-t, ha szinte (így akkor ezek szerint) ~semmi többet nem tud egy ~15k-esnél.
Direkt ez lett volna a lényeg, a cél, hogy ezt, ilyet vettem. De neeem. Gyárilag NEM megy rajta még a DM sem. Hogy akkor legalább oda torrentezzek (router-be dugott hdd), s csapassa neki a seed-et éjszaka, vagy nappal míg nem gépezek. De neeem....
Vicc. Vicc az egész. Ennyit szenvedni vele. Vagy fizess elő Plex meg ilyen hülyeségekre, azt az látja mi van hdd-n aki akarja. Még fizessek is elő? Persze...

Am. Merlin féle FW mivel tud többet ,vagy jobb, mint a gyári?
Nekem a gyári is elég. (ezek után, meg hogy olvasom, látom Merlin-en sem mennek ezek a dolgok csak úgy) Akkor? Mivel javít rajta? Nekem pl nem fagy, nem merít semmit, atom stabil, gyors, nem szakadozik. Akkor?

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#10022) bodogabor23 válasza Bajgunar (#10021) üzenetére


bodogabor23
újonc

Szivembol szoltal!!! Nekem a vinyo megy, latja minden, csak a dm nem megy :(

(#10023) Bajgunar válasza bodogabor23 (#10022) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Úgy úgy. Vinyó megy, látja, beállítod rá DM-t, stb, s nem történik semmi.
Vicc sz*pás így. AiCloud se megy csak úgy. Nemhogy az a MediaKiszolgáló....
Így írják, ezt a tulajdonságot mindenhol...
Akkor? Ez hol van???? Áhh...
Szép, jó, stabil, gyors. De, hogy ezek, amik miatt megvettem, NE menjenek rajta... Ez vicc.
Direkt ezért. Még írják is, mindenhol a tulajdonságokban, erre neeem. Véletlenül sem. Nemhogy egyszerűen, pikk-pakk, laikus paraszti ésszel megkreálva ~2 kattintás. Hanem még programozói ismeretekkel sem lehet rábírni semmire.
Én b*romi pipa vagyok ezért... Legszivesebben visszaadnám asusnak.

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#10024) hmatyas válasza Bajgunar (#10023) üzenetére


hmatyas
tag

Nem kötözködésképpen, formázd le fat32-el a vinyót, és nyugodtan dugd be a routerbe. Restart. és utána telepítesz rá mindenféle dolgot. Nekem nem sok fejfájást okozott, a legnagyobb problémák azok voltak mikor túl nagy felbontásban töltöttem le filmeket (totál véletlen), és akadozott. A tv-be direkt kábelen csatlakozik - lehet ez is közrejátszik.
(sok okosság sok helyre már le lett írva - kezdve az nvram törlésétől a normális beállításokig.) Azt elismerem, hogy a gyári letöltő kliens nem a legszebb - keveset tud, de teszi a dolgát és okostelefonos kliens is an hozzá. Ha nagyon nem vagy elégedett akkor állj el a vásárlástól - és minőségi kifogással cseréld ki, lehet a bolt ahol vetted el tudja fogadni az elállásod okát. Ha nem akkor rakd ki HA-ra, és vegyél egy olyat ami szerinted jobb. Az elmúlt időben már nagyon keveset töltök le, de amit vissza kell töltenem azokat gond nélkül visszaosztja. Ha tényleg ipari méretekben töltesz és osztod vissza a linux disztrókat - akkor igen, akkor tényleg kell egy nas, de mikor csak egy két (nálam olyan 15-20ig nem volt problémám) torrentet futtatsz nincs ilyen probléma. Ha nagyon akadozna valami, akkor a hálózati részt a dm-nél próbáld meg 'jól' beállítani - ne vigye el a full sávszélességet - névleges max felére rakd be (de tényleg - ha a legújabb rész 12p alatt jön le és nem 6p alatt nem mindegy? Kitöltesz még egy pohár bort, megcsinálod a pop-corn,stb...) és utána nyugodtan tudod élvezni amit leszedtél. A feltöltési sávszélet is pontosan állítsd be, ne fullra hanem hasonlóan a névleges kb-re felére rakd - így a telefonon sem fognak az alkalmazások panaszkodni - és a tv-ne se fog szaggatni.

Peace ;-)

(#10025) Bajgunar válasza hmatyas (#10024) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Tehát azt mondod fat32-n menne? Én ntfs-re formáztam. Ez lehet a baja? Bedugtam, restartoltam, telepítettem mindent. Hiába nyomom dm-t, nem indul el a torrent.... Pc-n egyből hasít. BR-eket szedek le néha egy egy filmet. Van, hogy hetekig semmit. Tehát akkora letöltő fan se vagyok. Ha van kis időm, benyomom gépet, akkor is játszok kicsit. Hunt showdown vagy roe. Most addig ha megy seed, nem nagyon megy le csak pár óra... De itthagynám router-en, mennyivel jobb lenne.
Aztán meg ki se húzni. Mert látnám egyből pc-n is, tv-n is. Azt hogy? Próbáltam kábelen és wifin keresztül is, hátha az a baja, h wifi. De neem. Nem látja itt semmi... Se samsung tv, se lg...
Mi az az nvram törlés?
Majd rákeresek....
Jézusom... Nah nekem ez már kínai ..... Ok, anno tanultam cisco router felkonfigurálását. Fel is adtam az egészet... Hát örülök, hogy azóta elfelejtettem. Ez ahhoz képest már óhéber. El se kezdem megoldani.
Valami paraszti ésszel felfogható pár kattintgatásból beállítható megoldás nincs? Mert ez így nem kerek... Akkor leírhatnák mindenhol, ahol hírdetik, árulják, hogy mezei user ne is számítson rá, hogy menni fog, mert a beállításához programozói szintű tudás, bizonyítvány szükséges. (csak ezt nem közlik veled... Csak eladják a cuccukat. De még csak ilyen leírást, kézikönyvet se mellékelnek, hogy hogy s mint...)

[ Szerkesztve ]

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#10026) hmatyas


hmatyas
tag

ntfs... tudja olvasni gond nélkül - de linux sem szereti - és a routeren pedig valamilyen szinten az fut. Szóval inkább ne. Ha már nagyon parancssor, akkor formázd le ext3-ra és azzal nem lesz gond.

Kimaradt a válaszból: ugye olyan állományokat osztasz meg, amiket fel is ismer? + tallozd ki a letöltési mappát - hátha az segít a tv-nek feloldania.

[ Szerkesztve ]

(#10027) joekajoeka


joekajoeka
tag

Volna egy olyan kerdesem, hogy az alabbi rajz alapjan, azt tudom, hogy a vlan1 nem tud kommunikalni a vlan2 vel ez lenne a lenyeg, Ugy akarom, hogy a vlan1 ne kommunikaljon az wi-fi vel de a vlan2 igen.
Ez lehetseges?

(#10028) Gubek-Einste válasza joekajoeka (#10027) üzenetére

Mivel a router nincsen VLAN kialakításban így nem megoldható amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10029) joekajoeka


joekajoeka
tag

Ertem,
Akkor gondolkoztam egy Edgerouter X -ben vagy egy RB750Gr3-as routerbe, ezek tudnak VLAN-t nagyon egyszeru beallitani foleg az Edgerouter X-en, de ezzel az a baj, hogy akkor az AC66U Acces Point mode-ba allitom es elvesztem az OPENVPN servert vagy dupla NAT-olok de azt nem szeretnem
Sehogy sem jo...

(#10030) Gubek-Einste válasza joekajoeka (#10029) üzenetére

Az Ubiquiti-n vagy a MikroTik-on nem mehetne az OpenVPN?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10031) bodogabor23 válasza Bajgunar (#10023) üzenetére


bodogabor23
újonc

Bakker!! Ext3ba leformaztam a vinyot es fainul muxik a download master:C :DD

(#10032) Bajgunar válasza bodogabor23 (#10031) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Fat32-n volt. Bedugtam router, látta h be van dugva, de nem látta mekkora. Rányomtam router-ben, h formázza, csak ntfs-t ajánlott. Leformáztattam vele.
Ok, beindult (~5 percig gondolkodik, mire megindul letöltés). Elindul letöltés is, de bazilassú. Lassan pakolja rá, lassan tölti lefele.
Letöltött a ~40Gb-bol 1.7-et (1000-es net mellett ~20-al), aztán 1.7Gb-nál gondolkodott megint ~20 percig. Aztán meguntam, kinyomtam. Kihúztam, töröltem, uninstalláltam...
Majd megpróbálom ext3-al, csak most megint telepakoltam.
Win alá nincs vmi dm program? Csak a böngészőn keresztüli belépés?
Valami mást is állítani kell?
Értem itt port továbbítás, stb...
Mivel qbittorrent ki van engedve mindenhol, annak fix port megadva, az is kiengedve. Router-ben is, tűzfalon is, mindenhol.
Ha dm-ből nyomom torrentet, nem kell hozzá port nyitas, ilyenek?
Vmi beállítás.

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#10033) #75501312


#75501312
törölt tag

Megoldottam a szellőzést. Vannak 2 centis mini kagylók, ezeket alá pakoltam és így legalább alulról nem sül meg. :DDD

(#10034) fa4hu válasza Bajgunar (#10032) üzenetére


fa4hu
őstag

Én PC-n formáztam NTFS-re, rádugtam a router-re, és ment a DM. Próbáld meg a legújabb gyári firmware-rel és Download Master Utility-vel.

(#10035) fa4hu válasza fa4hu (#10034) üzenetére


fa4hu
őstag

És még egy: A router menüjében tiltsd le az USB alkalmazások közül a Download Master-t, mert csak úgy engedi a frissíteni a legújabb verzióra.

(#10036) Bajgunar válasza fa4hu (#10035) üzenetére


Bajgunar
aktív tag

Ok. köszi. Majd megnézem.
Kérdés: BitTorrent beállításnál van olyan, hogy Incoming Port: 51413
Most ezt a portot hagyjam így, vagy ezt a router-ben a port továbbításnál adjam hozzá?
Ahogy pl BitTorrent kliens-ben használt port-ot is.
Ott hogy? Alapból az 51413 -as portot adta. Kivételnek IP cím is kell. (ahogy pl pc-mnél fixálva van, h mindíg ezt a címet kapja.) Ide akkor a router címét adjam? 192.168.1.1 Vagy ne csináljak semmit? Hagyjam így ahogy van. Azt annyi?
Majd megnézem. Csak most elvitte gyerek a vinyót... Amit erre vettem, csak elkezdtünk rápakolni filmeket. Másik meg (még) nincs. Majd idővel...

Minek hirdet az, aki nem tud reagálni privire? Törölje a hirdetését, meg magát is... Csak teleszemeteli az oldalt...

(#10037) fa4hu válasza Bajgunar (#10036) üzenetére


fa4hu
őstag

Mivel nem a BitTorrentet használom kliensként, hanem az Asus-ét (Download Master Utility), ott nem kellett semmit sem állítanom, semmilyen porthoz nem kellett nyúlnom.

(#10038) FrankóStein válasza Bajgunar (#10036) üzenetére


FrankóStein
aktív tag

Nem leszek nálad népszerű, mert picit utána kell nézni, de ha jót akarsz, akkor lecseréled a firmwaret Tomatora.
Korábban sokat szívtam a HGG-vel (a DM szarakodott örökké), aztán lecseréltem Tomatora.
Azóta azt is elfelejtettem, hogy van routerem... Minden patentul megy, beépitett Transmission kíválóan működik, kamerák a házon szintén.
Ajánlom nagyon. Nem lesz több problémád.

(#10039) poli27


poli27
veterán

Ac66u B1 re milyen alternatív fw van? Amelyiket próbálom mindel elhasal :D

(#10040) zsolt_64 válasza poli27 (#10039) üzenetére


zsolt_64
senior tag

ua Ac66u B1 routerem van FreshTomato tökéletesen működik...

FreshTomato Version 2020.2 on Asus RT-AC66U B1

[ Szerkesztve ]

(#10041) poli27 válasza zsolt_64 (#10040) üzenetére


poli27
veterán

freshtomato-RT-AC66U_B1-ARM_NG-2020.3-AIO-64K ez? Mert ezt raktam fel most és már recovery mód se működik,a routert nem érem el, kb 2 perc múlva a kukába végzi ez a szemétdomb... :D

[ Szerkesztve ]

(#10042) zsolt_64 válasza poli27 (#10041) üzenetére


zsolt_64
senior tag

szemre igen, ez az 1 el frisebb.
Honnan töltöd be ? CFE bootladerrel ?

[ Szerkesztve ]

(#10043) poli27 válasza zsolt_64 (#10042) üzenetére


poli27
veterán

asus recoveryvel tettem fel, de most semmit se csinál... recovery módba se megy át... :D

(#10044) zsolt_64 válasza poli27 (#10043) üzenetére


zsolt_64
senior tag

csak nyugi
1. csak 1 gép legyen kábellel bekötve, azon legyen fix ip cím 192.168.1.4
2 firmware kicsomagolva
3. router rset gomb megnyom, kikapcsol maj a reset gomb folyamatos nyomása mellet bekapcsol és min 10 sec benyomva tart.
3 browseren 192.168.1.1 nyomgatva f5 esetleg ctrlf5
ekkor kell egy egyszerű betöltési oldalnak jönnie
[link] nézd a screen fotót
ott a firmwaret betölteni , maj ha a freshtomat bejött azonnal nvram reset...

[ Szerkesztve ]

(#10045) #75501312


#75501312
törölt tag

Freshtomato és Merlin között mi a különbség?

(#10046) ArthurShelby válasza poli27 (#10043) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Csináltál wps gombos nvram törlést?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10047) ArthurShelby válasza #75501312 (#10045) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Egyik tomato, másik asuswrt alapú (ami valahol valamikor még tomato volt). A merlin egy gyári kezelőfelület, gyári szolgáltatásokkal (pl asus-os ddns), többlettudással.
A tomato egyszerűbb, könnyedebb firmware (fw), nehezebben kezelhető kezdőknek, de nem űrtechnika, nem parancssorozás még.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10048) poli27 válasza ArthurShelby (#10046) üzenetére


poli27
veterán

Nem csináltam semmit, csak rátettem a freshtomatot :D

(#10049) ArthurShelby válasza poli27 (#10048) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Akkor még az előző fw beállításai vannak benne, ezért kell nem boot-ol be, egy nvram reset (gyári beállítások visszaállítása) kell neki.
Idézet az összefoglalóból:
"áramtalanítsuk a routert, majd a WPS gombot lenyomva tartva ismét kapcsoljuk be, vagy helyezzük áram alá, és a gombot ezt követően is tartsuk még lenyomva, úgy ~15mp-ig. Ez alatt a LED-ek villanása jelzi majd az NVRAM törlését, majd elengedhetjük a gombot, és a router újraindul a rajta lévő firmware alapbeállításaival"

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#10050) poli27 válasza ArthurShelby (#10049) üzenetére


poli27
veterán

igazad volt így elindult, de már kibasztam a hálózatból, mert egy instabil szutyok :D Most a hgw routol(csak fix ip kell meg port forward) és a wifit 2 airties mesh látja el...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.