Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) poli27 válasza embe (#9800) üzenetére


poli27
veterán

akkor befejezték a fejlesztését ahogy nézem.... van olyan soft amiben lehet wifi erősséget emelni, vagy csak a hgg?

(#9802) zsolt_64 válasza llacee (#9799) üzenetére


zsolt_64
senior tag

végre egy fórumtárs 1G Digivel és 66u/b1-el :D
CTF bekapcsolva ?
illetve kikapcsolt állapotban megmérnéd ? :R

[ Szerkesztve ]

(#9803) llacee válasza zsolt_64 (#9802) üzenetére


llacee
őstag

Kikapcsolva max 300mbit volt eddig.
Auto-n 730mbps
Plusz funkciókból csak a forgalmi statisztikák vannak bekapcsolva és a qos internetes előzmények

[ Szerkesztve ]

(#9804) zsolt_64 válasza llacee (#9803) üzenetére


zsolt_64
senior tag

hmmm :( ez nem jó hír...
Talán a mérés erejéig kapcsold ki a forgalmi statisztikát...mindent...
Esetleg javasolhatom a Freshtomato firmware-t , de csak akkor a szükségét érzed, értesz is hozzá, és zavar hogy "csak" 730 , de nem garantálom a sikert... :N

[ Szerkesztve ]

(#9805) embe válasza poli27 (#9801) üzenetére


embe
nagyúr

Passz... Privátot néztél?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9806) llacee válasza zsolt_64 (#9804) üzenetére


llacee
őstag

Őszintén szólva nagyfelhasználó a család, minden megabit számít :)
a TPlink simán vitte amikor bizonytalankodott akkor csak apnek használtam és virtuális pc pfsense volt helyette.Most apnek is elhunyt így gondoltam eszközkonszolidáció és egy normális router,de arra nem gondoltam, hogy nem viszi a gbitet.

(#9807) zsolt_64 válasza llacee (#9806) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Háát ha minden bit kell akkor nézzél át a milyen router-be
ott nagyon dicsérik az rt-ac57 et , de ez már a Te döntésed
Azt írják hogy ugyan mips alapú a router, de valódi Hardweres NAT van.
Mondjuk engem is meglepett hogy nem bírja, mert én inviteles vagyok és előbb-utóbb itt is átállítanak a 1G Digi-re..

[ Szerkesztve ]

(#9808) llacee válasza zsolt_64 (#9807) üzenetére


llacee
őstag

Forgalomelemzővel 750mbps nélküle 915mbps.Mindkettőnél core1 99% core2 7-14%
Forgalom elemző + QoS Internetes Előzmények On ~500mbps
FTTH Gbit

[ Szerkesztve ]

(#9809) zsolt_64 válasza llacee (#9808) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Akkor jó , mégicsak megvan a Giga :)) bit.
De tanulság hogy ezek a routerek is csak fullra kihajtva tudják az 1 Gigabitet. Tehát ha még rábízol valamit akkor csökken a teljesítmény.
Ha tényleg kell a sávszél akkor le kell mondani pl az usb tárolós szolgáltatásokról (NAS ,Ftp....) mert ezek belassítják ...

(#9810) #75501312 válasza zsolt_64 (#9798) üzenetére


#75501312
törölt tag

Öhm, most nem értettem mit mondtál. :D
A WAN résznél van olyan, hogy Enable NAT, az alapból engedélyezve van.
CFT-t nem tudom micsoda, de láttam már valahol.
QoS nincs bekapcsolva.

(#9811) zsolt_64 válasza #75501312 (#9810) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Akkor tisztázzuk (pongyola megfogalmazások következnek)
NAT: Ez az ami a routerben a csomagok "átcímkézését " végzi, így lehet az hogy a router belső hálózatán sok különböző egység lehessen. Ha routered nem volna akkor a szolgáltató által adott eszközre 1 db gép lenne csatolható
HARDWERES NAT | CTF Mivel a nat-olás meglehetősen fárasztó művelet ezért a gyártók direkt erre a célra készítenek cél hardwert és vagy softwaret amit beépítenek a routerbe. Ez az amit ki-be lehet kapcsolni. A topic 66os routerei csak a bekapcsolt ctf mellett tudják kiszolgálni a Gigabites net sebességét. Lásd pár bejegyzéssel feljebb.
Qos: Ez egy olyan futó program a router-ben ami a csomagok priorizálását végzi. Összetett módon be lehet állítani melyik port ipcím csomagtípus... stb milyen módon részesüljön a sávszélességben. Ez egy külön szakterületté nőtte ki magát. DE a legfontosab hogy vagy Qos vagy CTF a kettő kizárja egymást.

[ Szerkesztve ]

(#9812) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#9811) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nem tudom a routered típusát, és hogy a gyári firmware van-e benne, de ha qos ki van kapcsolva akkor a ctf-et kapcsold be.
Lehet hogy a gyári firmware-ben más néven szerepel, én FreshTomatot használok az első pillattól fogva.

[ Szerkesztve ]

(#9813) #75501312 válasza zsolt_64 (#9812) üzenetére


#75501312
törölt tag

RT-AC66U_B1 - Gyári firmware van.

A WAN menüben engedélyezve van, a NAT Passthrough résznél pedig egy kivétellel
mindegyik enabled-re van állítva.

Van arra mód, hogy alkalmazásnak adjunk bizonyos sávszélt?

(#9814) zsolt_64 válasza #75501312 (#9813) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Alkalmazásnak ?
Nem. ipcímnek portnak protokollnak vagy ezek kombinációinak lehet szabály(okat) alkotni, és vannak úgynevezett layerek amik megpróbálják a specfikus paramétereket megfogni...
pl van ilyen hogy battlefield2 gondolom ez a játék, ehhez lehetne megemelt prioritást adni, de részemről nen hiszek az egészben.

de nem is értek hozzá, ráadásul qrwa bonyolult és időigényes szóval nem ajánlom. legjobb esetben hatástalan, legroszabb esetben szétesik az egész, én annakidején szívtam vele eleget... :((

[ Szerkesztve ]

(#9815) #75501312 válasza zsolt_64 (#9814) üzenetére


#75501312
törölt tag

Köszi az infókat.
2 hét múlva úgyis nagy frissítés, hátha az segít majd kicsit. (Elder Scrolls Online)
Akkor nem piszkálom ezt, hagyom, ahogy van, nem szeretnék megint visszaállítást. :D :B

(#9816) zsolt_64 válasza #75501312 (#9815) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Annó egy dolgot akartam beállítani a qos-en méghozzá azt hogy a torrent "kussoljon" ha bármilyen más forgalmi igény van. nemigen sikerült, ráadásul minnél több ilyen qos szabály van annál lassabb az egész, szóval.... :(

[ Szerkesztve ]

(#9817) Szirtimorc válasza zsolt_64 (#9809) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nálam Digi 1G, Hgg fw, ac66u-b1
ping: 3, downl.: 819, upl.:323

[ Szerkesztve ]

(#9818) #75501312 válasza zsolt_64 (#9816) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nálam az lett volna az igény, hogy amikor fut a játék (+discord), akkor minden más netes alkalmazás háttérbe szoruljon.
Elvileg 2 hét múlva nagy javítás jön, még az is lehet segít valamicskét a stabilitáson.

(#9819) zsolt_64 válasza Szirtimorc (#9817) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Szép eredmény. :K csak már jönne be hozzám is a Digi 1G. Pillanatnyilag invitel vagyok ami ugye Digi(már) mégis röbbet fizetek 100/30 ér mint a Digi 1000/300 :F

[ Szerkesztve ]

(#9820) Szirtimorc válasza zsolt_64 (#9819) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nálam a nem működő 30/x-es Telekom meztelen net majdnem kétszer annyiba került, mint a komplett Digis csomag.

(#9821) lakisoft válasza lakisoft (#9773) üzenetére


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Senki nem találkozott még a fenti hibával?

(#9822) N.otorious válasza lakisoft (#9821) üzenetére


N.otorious
senior tag

Az internet interferenciát ír, vagy ap bug. Esetleg nincs nagyon rajta kábel vagy bármi? Ha nincs, én csinálnék egy factory resetet.

Szerk.: Még annyit írnak, hogy a wifi channel legyen 1,6,9,11(alacsony érték), és az 5ghz wifidnke ne legyen ugyan az a neve, mint a 2,4 -nek.

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9823) embe


embe
nagyúr

Új FW tölthető, frissíthető.
Ezzel már működik a GUI alól a frissítés keresés, ami a korábbival nem működött. Most is úgy tudtam frissíteni, hogy letöltöttem, majd a gui-ban betallóztam az fw-t.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9824) lakisoft válasza N.otorious (#9822) üzenetére


lakisoft
veterán

6-osra állítottam a 2,4G csatornáját és most jónak tűnik.
Az 5G-t nem tudjuk használni valami miatt, pedig támogatják az eszközeink. :R

(#9825) N.otorious válasza lakisoft (#9824) üzenetére


N.otorious
senior tag

Azért a beállításokban nézz rá az 5ghz re, lehet ugyan az a neve, ezért nem látják az eszközök.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9826) lakisoft válasza N.otorious (#9825) üzenetére


lakisoft
veterán

Nem ugyan az a neve erre mindig odafigyelek. Viszont azt vettem észre hogy 5G esetén a csatornaválasztás sokkal nehézkesebb mint 2,4G-n.

(#9827) csul1


csul1
tag

Valaki találkozott már olyan hibával, hogy media server modban a feltöltött mkv kiterjesztésű videok közül vmit nem lát? SMB kapcsolattal látni mi van a winyón. Tomato-ból legújabb van fennt.

(#9828) Draken


Draken
őstag

Milyen csatorna kiosztás ajánlott az 5G-nek? és ha az első ajánlott tele, akkor mi a második? :B

(#9829) ultio


ultio
senior tag

Több topikban is próbálkoztam, eddig nem sikerült megoldanom a problémát.

RT-AC66U B1-re routerre csatlakoztattam egy HDD-t és beállítottam médiaszervernek. Tökéletesen működik, LG tv eddig mindent lejátszott róla simán. 50-60 gigás UHD filmeket is.
Viszont egy idő után nem találja meg a tv a médiaszervert, nem látszik a források között. Eddig azt hittem, hogy a tv hibája, de nem. Ma kipróbáltam Xboxon és az se látja.

A router kezelőfelületén az USB alkalmazás/Szerverközpont/Médiaszerver menüben, ha az Alkalmaz gombra kattintok, akkor egyből látja a tv és az Xbox a szervert.
Olyan, mintha leállna a szerver és ez a művelet indítaná újra.

A HDD-re töltök le a router beépített Download Master programjával, mindig vannak feladatok, tehát folyamatosan megy a HDD a háttérben.

Mit állítsak be, hogy folyamatosan elérhető legyen a médiaszerver?

rasti rusti

(#9830) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!

Van egy zyxel 310s- nasom aminek a transsmisson portját forwardoltam.
Működik szuperül egy ideig , utánna egyser csak ez a port zárva lesz.....
Ha kikapcsolom az upnp-t és utánna vissz akkor a port kinyílik....
Gyári firmware-t használok.
Eddig ezt nem csinálta.
Valakinek van valami ötlete ?

(#9831) MaCS_70 válasza Tocika (#9830) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt nem egészen értem. Ha be van kapcsolva az uPnP (ami nagyon erősen ellenjavallott), akkor miért akarod külön továbbítani a portot, hiszen pont ez kell megcsinálnia az uPnP-nek.

A helyes, biztonságos megoldás az uPnP elfelejtése és a port forwarding kézi beállítása a routeren.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9832) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok
Pár napja DDNS klienst bekapcsoltam, hogy távolról is el tudjam érni a routert.
Viszont csak kíváncsiságból benéztem a rendszernaplóba, és láttam egy sort: "httpd login lock: Detect abnormal logins at 5 times. erről a címről: 94.100.28.106, persze blokkolta szerencsére.
Viszont ha azt szeretném, hogy az adminisztráció--> rendszer-->távoli hozzáférés konfigurálása részben "csak megadott IP címek engedélyezése" lehetőséggel hozzáadjak megbízható eszközeinkből pár darabot, valamiért egyszerűen az "alkalmaz" gomb jóváhagyásával egyszer csak megszakad a kapcsolat, és többé nem érem el a router menüjét sehogy. Minden megy, ahogy kell, teszi a dolgát, de sehogy sem érem el a bejelentkezési oldalt :S Kb mintha valamiért kizárna... jártatok már így? Mi lehet a kiváltó ok?

(#9833) MaCS_70 válasza ZGO (#9832) üzenetére


MaCS_70
félisten

Távoli eléréshez használj VPN-t!

Ez a WAN-oldali belépés az álmoskönyvek szerint nem a legbiztonságosabb megoldás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9834) Tocika válasza MaCS_70 (#9831) üzenetére


Tocika
aktív tag

Szia!
Szóval eddig az upnp be volt kapcsolva és kézzel kellett forwardolni a nason futót transmission portját.
Most kikapcsoltam az upnp-t és megmaradt a kézi forwarding, de ha megnézem a transmission beállításait ott most is azt irja , hogy a port zárva.
Mintha önálló életet élne mert hol nyitva , hol zárva van...

(#9835) woodworm válasza Tocika (#9834) üzenetére


woodworm
veterán

Online tesztet nézz, ne hagyatkozz a transmission visszajelzésére, mert nem minden builden működik jól a tesztje.

(#9836) Tocika válasza woodworm (#9835) üzenetére


Tocika
aktív tag

Jelen állapotban az upnp ki van kapcsolva.
A port forwardolva és az online teszt alapján meg a port zárva...

(#9837) Tocika


Tocika
aktív tag

Közben rájöttem miért nem működött a portforwarding
A tűzfalnál a DoS védelem egedéylezve volt és ez nem egndte nyitni a portokat.

(#9838) MaCS_70 válasza Tocika (#9837) üzenetére


MaCS_70
félisten

A kis huncut... Pedig azt mondanám, hogy legyen bekapcsolva.

Idióta hiba... :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9839) N.otorious válasza Tocika (#9837) üzenetére


N.otorious
senior tag

Nekem ki van kapcsolva, de még így se működik minden port...nem értem a logikát.....

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9840) teszt345


teszt345
tag

Korábban már egyszer kérdeztem, de nem láttam választ, ha csak átsiklottam felette, sorry:
RT-AC66U_B1 - mindig a legújabb gyári firmware, de már több, mint egy éve nem született a bekapcsolt kétirányú IPS-re bejegyzés, holott azelőtt rendszeresen logolt ilyen támadásokat. Dinamikus az ip-m, elég változatos digis tartományokból, nem gondolom, hogy megszűntek az ilyen jellegű próbálkozások egycsapásra. Másoknál minden rendben, akinek be van ez kapcsolva?

(#9841) embe


embe
nagyúr

Hali!
Valaki adott el, vagy vett használtan mostanában Asus RT-AC66U B1 -t? Milyen áron lehet eladni őket?
2 hét múlva indul az UPC szolgáltatása nálunk, a saját connectboxukkal, így feleslegessé válik majd. Ahhoz meg elég drága számomra, hogy a fiókban pihenjen.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9842) #75501312 válasza embe (#9841) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, sztem ne add el, a CB nem annyira jó, hogy router nélkül használd.

(#9843) embe válasza #75501312 (#9842) üzenetére


embe
nagyúr

Mi a probléma vele? Ez lesz egyébként. Pontosabban már nálam van, mert a helyi szolgáltatómat felvásárolta a UPC, és kihozták az eszközeiket, hogy csak át kelljen dugdosni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9844) MaCS_70 válasza embe (#9841) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem sem válik feleslegessé egy jó router a Connect Box mögött.

Éppen ellenkezőleg: úton-útfélen azt tanácsoljuk a CB-ot használóknak, hogy állítsák át bridge-be és használjanak saját routert.

Én is et teszem. A CB csak nagyon alacsony igényeket elégít ki.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9845) #75501312 válasza MaCS_70 (#9844) üzenetére


#75501312
törölt tag

+ még 2 hét és már Vodafone-nak fogják hívni.

(#9846) embe


embe
nagyúr

Tök mindegy hogy hívják.

Na majd megnézem mire képes a connect box. Egyelőre egy pozitív oldalát látom az Asusnak a CB-vel szemben, hogy van rajta usb aljzat, így a nyomtatót meg tudom osztani.
Tesztelgettem, wifi jelerősségben jobb a CB.
Mondhatom, nagyon alacsonyak az igényeim a routerrel szemben. :DDD
Üzembiztos, stabil működés, erős wifi. Amiről itt szoktatok problémázni nem is értem sokszor. :B Az Asus viszont wifi jelerősségben elég gyenge HGG-vel ok. csak.

Nem töltögetek vele, stb. semmi extra. Ezt figyelembe véve is gyenge a CB.?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9847) MaCS_70 válasza embe (#9846) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez számomra elég meglepő. Én a harmadik ConnectBoxomat fogyasztom, de és eddig mindegyiknél jóval erősebb wifit adott mindegyik nálam megfordult Asus Router, köztük nem egy AC66u B1 is.

Amúgy meg a nálam rendszeresen megfordult UPS-s szerelők is mind azon keseregtek, hogy mennyi gond van azzal, hogy a CB-t úgy hirdették, hogy wifi az egész lakásra, aztán a valóságban meg jó, ha egy közfalat átvisz.

A CB szoftvere továbbá annyira ostoba, hogy még DHCP címfoglalást sem engedett beállítani (ez persze változhatott, de legalább egy éve nem néztem), ami a legalapvetőbb beállítások egyike.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9848) embe válasza MaCS_70 (#9847) üzenetére


embe
nagyúr

Én a AC66u B1 -t wifi jelerősségét gyengének találom, de többen is voltak akik erre panaszkodtak itt.
Na de majd 2 hét múlva, amikor élesben fog működni kiderül mire képes.
De mint mondtam nekem a felhasználási szokásom: wifi jelszót beállítom .... aztán gyakorlatilag ennyi.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9849) fa4hu válasza embe (#9848) üzenetére


fa4hu
őstag

Az AC66 nálam is gyengébb jelerősséget produkál egy fele annyiba kerülő Tendá-nál. Ezek szerint vannak gyenge szériák belőle, kifogtuk.

(#9850) embe válasza fa4hu (#9849) üzenetére


embe
nagyúr

Én eddig CSAK azt hallottam, hogy gyengébb a wifije, és nemcsak az 5GHz-es sávban.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.