Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) -kolibri- válasza -kolibri- (#9644) üzenetére


-kolibri-
csendes tag

UPDATE
A legésszerűbb próbálkozás, hibalehetőség kizárása kimaradt... :W
Tettem fel Transmission-t, hiba nélkül töltötte le, ellenőrizte a torrentet. :C
Szóval valami az rTorrent-el lehet, így erre várok ötleteket, mivel lehetne újra a régivé varázsolni.
Próbáltam újratelepíteni (törölni opkg remove rutorrent --force-removal-of-dependent-packages, telepíteni), de nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#9652) zsolt_64 válasza -kolibri- (#9651) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Csak javaslat: az RT-AC66U_B1-re van FreshTomato, amiben van beépített Transmission, igen jó config felülettel.
Továbbá a Transmission-hoz van egy alternatív gui, amit nekem sikerül felmókolni a routerba (bár az egy n18u volt, de szvsz mindegy), továbbá van hozzá win32 alapú transmission kliens is.

[ Szerkesztve ]

(#9653) nagyfejü válasza zsolt_64 (#9652) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Melyik verzio kell a b1 hez?
üdv

(#9654) zsolt_64 válasza nagyfejü (#9653) üzenetére


zsolt_64
senior tag

[link] AIO azaz All In One

[ Szerkesztve ]

(#9655) nagyfejü válasza zsolt_64 (#9654) üzenetére


nagyfejü
őstag

Koszonom!

(#9656) -kolibri- válasza zsolt_64 (#9652) üzenetére


-kolibri-
csendes tag

Köszönöm a javaslatot, lehet később kipróbálom.
A korábbi routermen (n18u :D ) tomato volt és szerettem, de csak egy torrent kliens miatt nem cserélnék most firmware-t. Merlin-en is tökéletesen működik a transmission, de jobban szerettem az rtorrent-et, ezért próbálkozom vele.

[ Szerkesztve ]

(#9657) nagyfejü válasza zsolt_64 (#9654) üzenetére


nagyfejü
őstag

freshtomato-RT-AC66U_B1-ARM_NG-2019.3-AIO-64K.zip

ez ugye?

(#9658) zsolt_64 válasza nagyfejü (#9657) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Igen. A beüzemeléshez pedig nézzél át a tomato fórumba.

Kolibri: Nekem is csak az n18u halála után lett ac66u_b1.

[ Szerkesztve ]

(#9659) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Helló!
Kicsit problémás a rutorrent 3.9 verziója.
Az utolsó 0.2-0.5 %-ot csak többszöri újraellenőrzés után fejezi be.
Lehet valahogyan downgradelni akár a 3.7-es rutorrent verzióra?
Asszem az rendben volt.
Hdd-n van a rutorent- ezzel a módszerrel.
köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9660) kenwood3 válasza MaCS_70 (#9650) üzenetére


kenwood3
őstag

Ez sem segitett :(
Mobilrol ele lehet erni esetleg a tartalmat valahogy ? Ugy mint kb pc-n?

Mi az az ekezet dragasag??

(#9661) MaCS_70 válasza kenwood3 (#9660) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hogyne lehetne!
Egy jobbfajta androidos fájlkezelővel pont úgy tudsz csatlakozni, mint Windows alól.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9662) nagyfejü válasza zsolt_64 (#9623) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Hol kell bekapcsolni? Bocs a kérdésért de ez az első tomató m.
üdv

(#9663) kenwood3 válasza MaCS_70 (#9661) üzenetére


kenwood3
őstag

Tudsz esetleg ajanlani hozza magyar nyelvu appot?

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#9664) MaCS_70 válasza kenwood3 (#9663) üzenetére


MaCS_70
félisten

EX, CX, Solid Explorer, Total Commander -- de a magyarságukban nem vagyok biztos.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9665) fa4hu válasza MaCS_70 (#9664) üzenetére


fa4hu
őstag

Total Commander LAN pluginnal, teljesen magyar.

(#9666) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

AiMesh node-nál van arra mód, hogy átállítsam a wifi csatornát? Szerintem ez okozza nálam a problémát. Hiába állítom át a routeren, a node is megy vele, autonál is szintén ez a helyzet.

(#9667) libus


libus
őstag

Van egy ac66u b1 router.
Hgg 380.70 fw van rajta ( újabbat nem találok).
Olyan problémám van vele, hogy közbe a Wifi 5-10mp-re eltűnik.
Ha feltenném rá a legújabb gyári fw-t (3.0.0.4.385.10000), akkor ez a hiba eltűnhet? Szoftveres hiba lehet?
Amúgy, mehetne rá egyből ez az új gyári fw, vagy kell valami mást is csinálni előtte?

[ Szerkesztve ]

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#9668) golya87 válasza libus (#9667) üzenetére


golya87
őstag

Igen, bár lehet, hogy egy nvram törlés kell neki.

(#9669) libus válasza golya87 (#9668) üzenetére


libus
őstag

:R
Megpróbálom akkor a legújabb gyárival, de akkor előtte csinálok egy nvram törlést.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#9670) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, próbálom összelőni minél jobb,WiFi jelerősségre az AC66UB1-et, és miközben a csatornákat állítom (2,4hznek csak 20Mhz és fixen, 5Ghz 108tól de autó szélesség, laptop és nagyobb sávszélt igénylő eszközök erre csatlakoznak), feltűnt hogy a laptop meg 'jön utána' (DIRECT-OGX240msC2). Ha jól sejtem nem előnyös jel szempontjából, vagy ez csak valami fake kijelzés? Nem kapcsoltam be külön wifi direct funkciót (max sendanywhere, de csak ha épp küldök valamit, gondolom).

Másik kérdés: ahogy az 56U és a 87U is néha csinálta, úgy a 66 is szórakozik azzal hogy nem látszik a 2,4Ghz időnként. Napi ütemezés, hogy hajnalban egy órára kikapcsolom segíthet (gondolom újra elindítja akkor minden nap)?

+1: A vendég hálózat engedélyezése oszt/szoros bármit is, fenntart neki valamennyi sávszélt vagy bármit ha nincs rajta senki? (szerk: Két-két sebességmérés eredménye alapján úgy tűnik nem zavar be.)

:R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9671) libus válasza MC Pite (#9670) üzenetére


libus
őstag

"Másik kérdés: ahogy az 56U és a 87U is néha csinálta, úgy a 66 is szórakozik azzal hogy nem látszik a 2,4Ghz időnként."

Erre a válaszra én is kíváncsi leszek, mert ezt nálam is csinálja a 66U B1.
HGG van rajta az elejétől fogva (kb. 2 éve).
A napokban majd felrakom a legújabb gyári fw-t (3.0.0.4.385.10000), remélem megszűnik... :U

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#9672) MC Pite válasza libus (#9671) üzenetére


MC Pite
veterán

Gyári és Merlin is csinálta.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#9673) libus válasza MC Pite (#9672) üzenetére


libus
őstag

:((( :W
Akkor mi miatt van ez?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#9674) Szirtimorc válasza libus (#9671) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nekem is HGG van, de sose csinálta.
Egyszer volt olyan, hogy ment vagy 10 letöltés egyszerre, csodák-csodája, szinte a teljes szávszélességet kihasználva (Digi 1G) és úgy kb 10 perc utáb lefagyott.

(#9675) golya87 válasza libus (#9673) üzenetére


golya87
őstag

Fuck, akkor viszont van eladó két 66-osom.
Nekem is csinálja mindkettő. És még cifrábbakat.

(#9676) libus válasza Szirtimorc (#9674) üzenetére


libus
őstag

Nálam azon nem megy torrent meg semmi más. Csak szórnia kell a Wifit.
El kellene küldeni gariba...

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#9677) Szirtimorc válasza libus (#9676) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Ja, nekem se torrent volt, sima Firefoxos letöltés, kábelen. Csak rendesen le volt terhelve. Viszont ezen kívül - lassan egy éve van meg - semmi esemény se volt, még restart is csak néha áramszünet miatt.

(#9678) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv!
Megoldható lenne hogy downgradeljem a rutorrentet v3.7 vagy v3.8 verzióra?
A v3.9 van telepítve de folyton ellenőrzi az utolsó 1-2%-ot.
Többször le kell futtatni hogy befejezze mert felfüggeszti.
köszi

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9679) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Van egy RT-N66U routerem. Van rajta egy nyomtató, 2db TV és 1 NAS( Xpeno ). Wifin meg 6 eszköz lóg rajta de nem folyamatosan mobil és laptopok.
Régen tomato( Shibby féle ) volt rajta aztán volt egy hiba az egyik laptop nem tudott csatlakozni eldobálta aztán csinálta ezt mobillal is jelezte a hálózatot kiírta, hogy az internet esetleg nem elérhető közben a másik mobil ment...
Reseteltem frissítettem de jobb nem lett aztán átálltam ddwrt-re itt jobb lett a dolog de itt is csinálja neha.
Mindegy beletörődtem :D most legfrissebb ddwrt fut rajta.

Mivel van NAS így azért van szépen adatforgalom és most már idegesít letöltésnél 10MB/s fogja magát és eldobja a PPPoE kapcsolatot. Ujracsatlakozik. Tölt tovább. Mondjuk egy 8Gb-os filenal 4-5-szor csatlakozik újra. Nem a router indul újra csak a kapcsolat. Illetve a másik, hogy a router megy de nem érni el. Újraindítom - működik újra elérni. Ez mondjuk a kisebbik baj...mert nem érem el na bumm a kapcsolat eldobása jobban zavar illetve a wifi.

Már azon is gondolkoztam ,hogy gyenge lehet a hardver...

Valakinek van valami ötlete a fenti hibákra.?

(#9680) zsolt_64 válasza petir (#9679) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Hát amit leírtál az körülbelül ua amit az én n18u routerem produkált, és kuka lett a vége.
(természetesen csak átvitt értelemben, mert nem szennyezzük a környezetet ;) )
Az ilyen bizonytalan működést még okozhatja hogy elszállt a táp, ha tudsz egy másik tápot szerezni, egy próbát megér. ha az sem akkor...
Amit leírtál azt a routernek el kellene bírnia.
Esetleg egy másik routerrel (vagy egy közvetlenül 1 gépre csatolva) kipróbálhatnád hogy azzal is eldobálja-e a pppoe kapcsolatot, mert ha igen akkor a modem a hunyó, de az meg általában a szolgáltatóé.
Nekem most egy b1 változat van, rajta freshTomato. 28 nap uptime és 6 nap pppoe kapcsolat

[ Szerkesztve ]

(#9681) petir válasza zsolt_64 (#9680) üzenetére


petir
senior tag

Szia,

Ez a táphiba jellemzően még a wl500-as sorozatnál volt jellemző. Ott emlékszem ilyenre ott kellett a táp panelon lévő kondit cserélni...létezik, hogy egy ennyivel " fejlettebb " modelnel is előjöjjön újra ez a hiba ?

Cseretápom nincs, de a tápot szétszedni a kondi miatt nem nagy kaland...azt esetleg ki tudom cserélni.

Visszaolvastam itt pár hszt én pl recovery módot simán elérem!
Ahogy láttam másoknak volt vele baj..

(#9682) zsolt_64 válasza petir (#9681) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Táphiba simán lehetséges. Ha van csavarhúzód pákád, multimétered kedved, időd neki lehet vágni. Szerencsés esetben egy felpúposodott kondit le lehet cserélni.
Az én routerem sem úgy ment tönkre hogy puff semmi, hanem elkezdett mindenfél hibákat produkálni. Én is kb 10-szer újrakonfiguráltam , elbaxtam vele 3-4 napot mire rájöttem hogy ez bizony kuka... :O
Bekonfiguráltam, elment egész nap . Hurrá... Lefeküdtem aludni, puff reggelre megint nincs net :W
Tudom hogy HTK, de hidd el egy csomó szívást meg lehet spórolni..
(htk= hirtelen támadt kiadás) :)

[ Szerkesztve ]

(#9683) petir válasza zsolt_64 (#9682) üzenetére


petir
senior tag

Van minden,nem kihívás egy ilyen művelet a a munkámból kifolyólag se.

Volt már vele egy szenvedés...akkor tértem át ugye a ddwrt-re az kicsit " megnyugtatott? " de sehogy nem tetszik ez az üzem.. tessék itt az RT-N16-om ezt nevezem stabilnak

Most azon filózom, hogy tényleg beújítok egy másikat már csak az a kérdés mit kéne? Mert visszalépni nem szeretnék...

Ezt meg szétkapom kicserélem a kondikat letesztelem ha jó marad tartalék vagy eladom.

(#9684) zsolt_64 válasza petir (#9683) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nem is kell visszalépni, nyugodtan megveheted a B1 változatot, szerintem mást nem is kapsz. Van rá 3 év gar.
Ehhez most van FreshTomato, az utolsó változatban (2019.3) már jó a CTF, tehát bírja az 1 Gigás netet is (bár nekem nem olyan van) . Nálam tökéletesen működik, nem észlelek semmilyen hibát. :C
Az uptime-t egyedül ELMÜ elvtárs befolyásolja :)

[ Szerkesztve ]

(#9685) Xpod válasza Xpod (#9597) üzenetére


Xpod
addikt

Sziasztok!

Ha az RT-AC66U routernek egyik pillanatról a másikra eltűnik az 5GHz-es rádiója, akkor javasolt leső lépésben ellenőrizni a tápegységet. PL az Asus laptopoknak a tápegysége ugyanolyan mint a routernek. Nálam ez megoldotta a hibát, kár hogy előtte már megvettem egy másik routert. Így most kidobtam ~30 000Ft-ot az abalakon. :(

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9686) petir válasza zsolt_64 (#9684) üzenetére


petir
senior tag

Azon gondolkoztam , hogy adok egy esélyt a freshtomatonak de nem találom az RT-N66U-ra...arra már nem jelent meg?

(#9687) golya87 válasza petir (#9686) üzenetére


golya87
őstag

MIPS kell neked.

(#9688) zsolt_64 válasza petir (#9686) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Hopsz egy kicsit összekevertem az ac66u az N66u val. :B
B1 változat az ac66u-ból van, de golya87 megadta az N66u Freshtomato linkjét
Egyébként tudomásom szerint ac ac66u/B1 az gyakorlatilag ac68u hardweresen.

(#9689) woodworm válasza zsolt_64 (#9688) üzenetére


woodworm
veterán

Olyan nagyot nem tévedtél, mert ha b1 nem is, de az n66u c1 beleillik a sorba és megegyezik a másik kettővel.

(#9690) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg Melyik HGG a legújabb erre az RT-AC66U B1 routerre? Nekem jelenleg a 380-70 van fent csak elő kéne keresnem hogy honnan is szoktam letölteni mert épp elveszett az éterben az a weblap, a router webes felületén megadott linken meg a mappák tök üresek sajnos ezért is kérdezem hogy érdemes-e keresgélnem a linket. Elég régóta ez van már, azért csak nem ártana frissíteni a HGG-nek is.

Köszönöm!

(#9691) fa4hu válasza ftamas0201 (#9690) üzenetére


fa4hu
őstag

Abbahagyták a fejlesztését, valószínűleg ezért került le minden.

(#9692) ftamas0201 válasza fa4hu (#9691) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Nagyon jó..
Akkor irány a tomato, az mindig bevált cucc volt, Egy N18U-n az van itthon az emeleten de akkor most már ez is meg fogja kapni. :)
Már csak ki kell találnom arra hogy varázsoltam fel, 4-5 éve már rég volt az basszus, csak annyi rémlik, hogy a tallózás firmware frissítés nem működik ennél a dolognál. :D

(#9693) szaboi6512 válasza ftamas0201 (#9690) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ott van az, de leálltak vele. Mindössze egy béta van azon kívül amit említettél.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9694) zsolt_64 válasza ftamas0201 (#9692) üzenetére


zsolt_64
senior tag

pontosítsunk :tomato -> freshtomato.org
tomato-ról tomato-ra simán menni fog. Nem tomato-ról a bootlader-el. (Reset gomb hosszan nyom bekapcsoláskor stb....)

[ Szerkesztve ]

(#9695) ftamas0201 válasza zsolt_64 (#9694) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Nyilván freshtomato mivel Shibby már akkor abbahagyta a fejlesztést mikor még csak az n18u volt. :) De miért ne lehetne tovább használni tomato néven, fresh is csak azt folytatja :D
Most még csak HGG van rajta, majd holnap délelőtt nekilátok rádobni a freshtomato cuccot, majd keresek egy leírást hozzá :)

(#9696) zsolt_64 válasza ftamas0201 (#9695) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Bootloader használata gyorstalpaló:
1. megfelelő firmware letölt, kicsomagol.
2. egy gépen ami kábellel van bekötve a kapcsolatot fix ip címre kell beállítani pl.192.168.1.4
3. router kikapcsol, bekapcsol a reset gomb megnyomásával együtt, és kb 5-6 másodpercig nyomva is kell tartani. ekkor az egyik led (jobb szélső ? villog).
4. a kliens gépen egy browserben a 192.168.1.1 meghív ekkor jön egy ilyen [link]
lehet elsőre nem jön be kicsit várni kell nyomkodni f5 esetleg ctrl-f5
5. ha bejött a tomato akkor egy nvram törlés javallott, aztán jöhet a config...
Ez a legegyszerűbb talán, van még util is hozzá, de az nekem sosem jött össze (fresh)tomato-val.

[ Szerkesztve ]

(#9697) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#9696) üzenetére


zsolt_64
senior tag

4.a Hurrá ! firmware kiválaszt , betölt , és várakozik, ki kell írnia egy succesfull üzenetet...
4.b reboot :DD
update: ha nagyon nem akar összejönni az áhított betöltő oldal én windowson csinálok egy ethernet adapter letiltás-engedélyezést, az újraolvassa a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

(#9698) ftamas0201 válasza zsolt_64 (#9697) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Köszönöm szépen! Rendes Tőled! :) Holnap reggel meg is csinálom, remélem az N18u-nál alkalmazott led alvást is be tudom üzemelni majd vele, akkor éjjel nem villogja be a szobát :D

(#9699) poli27


poli27
veterán

Mi a fene lelte y routeremet ac66u b3, hogy elfelejti a port nyitasokat random... es tok ures ha belepek?

(#9700) MaCS_70 válasza poli27 (#9699) üzenetére


MaCS_70
félisten

AC66u B3?

Nem N66u?

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.