Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) Intruder2k5 válasza tylerddd (#9300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

BroadCom sajátosság lehet, anno már a WL-500gP, az RT-N16, és az RT-N66U is lassan indult.

(#9302) deflex válasza Intruder2k5 (#9301) üzenetére


deflex
tag

MediaTek ( pl: MI-R3G) menyi idő alatt indul el?

(#9303) Intruder2k5 válasza deflex (#9302) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sosem mértem, de viszonylag gyorsan. Épp tegnap cseréltem rajta fw-t, akkor indítottam újra 2x-3x, szerintem tuti fél percen belül, de az is lehet, hogy 20mp-en belül. Most ezért nem indítom újra, netezik a család is.

(#9304) deflex válasza Intruder2k5 (#9303) üzenetére


deflex
tag

Tehát lényegesen gyorsabb. Nem lényeges másodpercre pontosan.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#9305) netcore válasza Kroni1 (#9285) üzenetére


netcore
tag

RT-AC66U_B1

nason kb 200torrent fut mindig, 4ipkamera másik nas képek és pc mentésre
4pc 4tv lanon kb ennyit kell kiszolgálni
Wifin 2-6 telefon

Üdv Laci

(#9306) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#9301) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem is. Az én bizalmam valahogy még mindig a broadcomos Asus routerekben van, mivel ezek nálam nagyon pozitívan szerepeltek és nagyon tetszik a MErlin/HGG-féle CFW-lehetőség.

Tény, hogy mindegyik, amivel dolgom volt lassan, 2-3 perc alatt indul el.

És lehet, hogy a CTF csak szoftveres trükközés, de erős, bár nem extrém torrentezés mellett gond nélkül megvan a Gbps-közeli sebesség.

Olyan AC66b1 is van a környezetemben, amin magán megy a torrent 10-20 seedelt filmmel, és mellette meg >900 Mbps sebességgel a net, pontosan olyan sebességgel, mint a router nélküli kapcsolat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9307) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#9306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem is szóltam én egy rossz szót se rájuk, használtam vagy ~12 évig BroadCom alapú ASUS routereket, sosem volt semmi problémám egyikkel se. Egyszerűen csak így működnek, de tekintve, hogy egy jól működő routert igen ritkán indítunk újra, nem gondolom, hogy ez valós zavaró tényező lenne. Nekem legalábbis sosem volt az.

(#9308) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#9307) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem is Neked szólt a lényegi rész, csak a Te hozzászólásodhoz kapcsolódott. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9309) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Merlinből jól látom, hogy július végi az utolsó firmware AC66U-ra?

(#9310) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Kb 1 hónapja eltűnt az 5GHz-es wifi. Semmilyen eszköz nem látja. A router egy
1 éves RT-AC66U B1. A legfrisebb gyári firmware van rajta, újraindítás nem segít.

Közben most átállítottam fixre a csatornát és megjelent, de eddig is volt olyan, hogy eltűnt vagy ledobott.

[ Szerkesztve ]

(#9311) golya87 válasza #54715584 (#9309) üzenetére


golya87
őstag

Én is így látom, pont most töltöttem le.

(#9312) ArthurShelby válasza SybenX (#9310) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A hgg-nél volt ilyen anno, mert föloldott olyan régió korlátokat, ami miatt olyan wifi csatornát használt amit sok eszköz (pl samsung telefonok) nem ismertek.
Lehet hogy nálad is hasonló a probléma.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9313) modflow


modflow
veterán

Csak a HGG-ben van olyan opció, ahol lehet állítani a wifi erősségét?

(#9314) Intruder2k5 válasza modflow (#9313) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem. Lehet a gyáriban is állítani, csak más a maximum érték, mert a többivel ellentétben a HGG fw figyelmen kívül hagyja a jogszabályi korlátozásokat.

(#9315) MaCS_70 válasza modflow (#9313) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem. A gyári FW-ben is lehet állítani a wifi erősségét, de csak a legális szintig. A HGG poénja az, hogy áttöri ezt a korlátot.

MaCS

Amint azt Intruder is megírta közben. :)

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9316) modflow válasza MaCS_70 (#9315) üzenetére


modflow
veterán

Ja értem, köszi.
Hétfőn már 2 hete lesz, hogy visszavittem gariztatni a routert, remélem lassan visszakapom.

[ Szerkesztve ]

(#9317) MaCS_70 válasza modflow (#9316) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez azért elég érdekes. A routeredet cserélni fogják, mert az Asus konkrétan legfeljebb nagyon triviális, ránézésre is javítható hibák esetén javít. Tehát ELVBEN megnézik és leveszik a polcról.

Ehhez képest nekem volt egy tabletjavításom náluk, amikor ki is cserélték a hibás kártyaolvasót. A művelet 5 napot vett igénybe úgy, hogy a javítást Csehországban végezték. :F

Ha nem készülnek el 15 napon belül, akkor verd az asztalt bátran! Ha arra hivatkoznak, hogy a 15 napos határidőre csak törekedniük kell, nevesd csak ki őket, ugyanis a joggyakorlat teljesen egyértelműen az, hogy a 15 nap túllépésére konkrét és nyomós ok alapján van csak jogalap, a külföldre mutogatás meg a maszatolás a bevizsgálás nehézségeivel nem elfogadott. Úgyhogy szerdán kérj egy új készüléket!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9318) modflow válasza MaCS_70 (#9317) üzenetére


modflow
veterán

Ez érdekes..
Nekem az Edigital alapból azt mondta, hogy min. 30 nap lesz az ügy.

16-án adtam le és 24-re ért csak be a szervizbe a nyomkövetés alapján.

Pénteken felhívtam az ASUS Magyarországot, a gyári szám alapján nyomát se találta, elvileg nézett valamit, hogy a cseh szerviznél van-e, de ott se látott semmit.

Edigital-t felhívni nem tudtam 3 napon át próbáltam napi 2-3 alakalommal 10 perceket vártam, de nem kapcsoltak.

Írtam nekik és kérdeztem melyik szervizben van, erre ez a szuper válasz jött:

A HÁLÓZAT ROUTER Asus RT-AC66U AC1750 Mbps Dual-band gigabit AiMesh WIFI router (219***) jelenleg még a márkaszervizben van, 320*** szervizlapszámmal.
Tájékoztatjuk, hogy a szervizeknek, a hozzájuk történő beérkezést követően 15 napjuk van vizsgálni a garanciális készülékeket, azonban a logisztikai folyamatokkal együtt körülbelül 30 napos átfutási idővel is lehet számolni. Természetesen amint kapunk információt a márkaszervizből, értesíteni fogjuk Önt a bevizsgálás eredményéről, további esetleges teendőkről. Sajnos pontos rálátásunk nincsen, hogy a termék melyik szervizben van. Megértését és türelmét köszönjük.

(#9319) Intruder2k5 válasza modflow (#9318) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt boltja válogatja, egyébként meg egyik rosszabb mint a másik. Én anno iPon-ban garanciáztattam ASUS routert, kereken 5 hét után kaptam meg a cseredarabot.

(#9320) MaCS_70 válasza modflow (#9318) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a baj, hogy ezt simán megcsinálják, mégpedig azért, mert hagyjuk nekik.

Több hasonló ügyem is volt, és Békéltető Testület kimondta, hogy erre csak kivételes esetben hivatkozhatnak. Ha ez a normál eljárás (az), akkor tehát eleve úgy árulja a temékeit, hogy eleve tudja, hogy nem tudja azokat jogszabályszerűen garanciáztatni.

Ha szeretnél egy kicsit közreműködni abban, hogy jobb legyen a rendszer, a 16. napon fordulj a Békéltető Testülethez. Szívesen segítek.

Addig fogják ezt csinálni, amíg mi birka módon eltűrjük.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9321) modflow válasza MaCS_70 (#9320) üzenetére


modflow
veterán

Nekem az sem világos, hogy a 15 mire/kire vonatkozik.
A bolt a fenti levelében a szervize írja a 15 napot...
Csak én a bolttól vettem a terméket és oda is adtam le, miért nem a boltra van a 15 nap?

(#9323) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Adott egy RT-AC66U router, ami egy érdekes hibát produkál. Időről időre belassul a hálózat, ilyenkor a routert pingelve is látható, hogy mennyire szétesik a történet.

Ez a kép még a jobbik eset, itt legalább lassan, de válaszol a router. Elsőre azt hittem, hogy a VPN akasztja le - igaz, azon is csak 1 felhasználó volt -, de most már kb. mindent lekapcsoltam, DDNS, VPN, nem fut, DHCP + QOS van, néhány port forward és fix ip, aztán ennyi, még a dual want is leállítottam.

A router admin felülete is belassul ilyenkor, alig tudja összetenni a menüt, holott az info szerint nincs hülyére terhelve a proci (bár kérdés, hogy ez mennyire "valós, mert azért van, hogy felugrik 50-80%-ra egy pillanatra, ha úgy frissítek). A furcsaság ott van, hogy ez már a 2. ilyen router, az első épp garanciában csücsül, az eleve irgalmatlanul melegedett, így mivel nem várhattam hónapokat a javítással, vettem egy másikat, amit már eleve egy hűtőpadon használok, hogy alulról kapja a friss levegőt, nem is tűnik még langyosnak sem, ellenben ugyanúgy szarakodik.
Alkalmanként 10 gép + 10 mobil lóg rajta, de nem gondolnám, hogy ez akkora mennyiség, amit egy ilyen routernek ne kéne tudnia elkezelnie.

Van valakinek tippje, hogy ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9324) Mr.Csizmás válasza CactuS (#9323) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fw frissítést próbáltál? esetleg ddwrt, openwrt-t tud? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9325) Intruder2k5 válasza CactuS (#9323) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ilyenkor más / minden kliensről ugyanilyen lassú?

Bár azt nem tudom, hogy ez a ping-re volt-e kihatással, de az ASUS routerek web interfészét több víruskergető / tűzfal szoftver is hajlamos volt így lelassítani. Régebben ez ESET csomagról volt ez tudott, de aztán mással is előfordult. Esetleg próbáld meg azt, hogy felveszed a kivételek közé a LAN IP címét.

A hőfokkal nagyon nem kell foglalkozni, sajnos ez a BroadCom SoC jellemzője, valahol 65-85C fok körül van az üzemi hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

(#9326) kzkz válasza CactuS (#9323) üzenetére


kzkz
őstag

HA felteszed a Merlin fW-t, akkor látszik, hogy hány fokos a CPU és a két rádió. De ha hűtöd, akkor nem hiszem, hogy melege lenne. Nálam nyáron a padláson bírja lassulás nélkül a 40-45 fokban. Olyan 90 körül járhat a CPU akkor.

(#9327) CactuS válasza Intruder2k5 (#9325) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Eset az van, minden céges gépen. Ha lassul, akkor az egész hálózat szinte megáll és hallom az irodámon kívül, hogy "nincs net?" "nálad van net?" stb. mondatokat. :DDD Viszont akkor is lassul, ha nem nézem az admin menüt.

Csizmi: Legfrissebb FW van rajta, gyáritól nem térnék el per pill, épp elég baj, hogy ezzel kell mókulnom, mikor épp migrálom az adatokat o365ről G Suite-ra. Az is elég sz*pás. :B

kzkz: Az előző darab kb. tényleg égetően forró volt hűtés nélkül, ez még a kezemnél is hidegebb így, hogy a pad alatta van.

___

Lekopogom, mióta lekapcsoltam a QoS Apps analysis-t, azóta nem lassult. Lehet az fogta le ennyire a routert? :F

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9328) netcore válasza Intruder2k5 (#9281) üzenetére


netcore
tag

megvettem a RT-AC65P, -t hát net sebességet össze sem lehet hasonlítani...
Cserébe a router szolgáltatásai jóval szerényebbek...

[speedtest]

[ Szerkesztve ]

Üdv Laci

(#9329) Intelligencs válasza CactuS (#9327) üzenetére

Minden extra feature, aminél a routernek a csomagokba kell belenéznie, az nagyon CPU igényes. De amúgy céges routernek miért nem vesztek valami erősebbet? Látom, hogy kisvállalat, lévén 10 ember, szóval nem kell millióékért Cisco, de azért egy AC86U-ra csak fussa? Az simán elbír mindent, azon bekapcsolhatod az extra feature-öket is, akkor is hasítani fog mint a szél.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#9330) Intruder2k5 válasza CactuS (#9327) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"gyáritól nem térnék el per pill"

Pedig lehet megérne egy próbát. A Merlin szoft alapja a gyári fw, néhány plusz fícsörön és hibajavításon kívül ugyanazt kapod amit a gyári fw is ad, a megszokott környezetben. Ha mégsem oldja meg a hibát a QoS tiltása, tegyél egy próbát.

(#9331) CactuS válasza Intelligencs (#9329) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Előtte a kicsi tesója volt, az N56U B1, mióta az megjelent, azóta használjuk, gond nem volt vele, de nyilván "valamivel" kevesebbet tudott, ezért is lett egyel nagyobb. Otthon 2 AC68U-m van, azokkal sem volt ilyen gondom soha. Ez a 66U valahogy kakukktojás. Azt mondjuk nem értem, hogy miért adnak olyan feature-t egy routernek, amitől így lehal, azaz használhatatlan vele a hardver. És ez nem a ~10 ember miatt van, ha egyedül használom, akkor is belassul.

Intruder2k5: lehet végül az lesz, ha visszakapom a másik routert a garizásból, akkor azt átteszem majd.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9332) Kroni1 válasza netcore (#9328) üzenetére


Kroni1
veterán

Hogy érted azt, hogy a net sebességét össze se lehet hasonlítani?! Nekem is digi-s Gbit netem van, kb. ugyanezt a sebességet hozza mint neked a képen az AC65P. Nálad a B1 mit tudott :F

(#9333) zsolt_64 válasza CactuS (#9331) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"Ez a 66U valahogy kakukktojás"
Lebukott a kakukk(om): :DD

Name rt-ac66u
Model Asus RT-AC68U C1
ChipsetARMv7 Processor rev 0 (v7l)
CPU Frequency 1000 MHz (dual-core)
Flash Size128MB
ez egy ac66u_b1 hw version b2 (mostanában már ez kapható)

[ Szerkesztve ]

(#9334) Intruder2k5 válasza Kroni1 (#9332) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem is a sebességre, inkább arra gondolt, hogy ugyanolyan tempó mellett a soc terhelése gyakorlatilag nulla. Gondolom én...

[ Szerkesztve ]

(#9335) Kroni1 válasza Intruder2k5 (#9334) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is azért csodálkozom, mert a "net sebességet össze sem lehet hasonlítani..." nekem furcsa volt, és félreérthető..

(#9336) CactuS válasza zsolt_64 (#9333) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mármint ez azt akarná jelenteni, hogy egyforma a hardvere? Azt azért lenne furcsa, mert az otthoni AC68-asok soha nem melegedtek olyan szinten mint a 66-osok. Bár lehet amit nemrég vettem AC66 sem melegedne, de azt már ugye eleve hűtőpadra tettem, biztos, ami biztos.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9337) Madoc válasza CactuS (#9336) üzenetére


Madoc
veterán

Annyira hogy ugyanaz a firm megy rá hgg-ből pl.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9338) zsolt_64 válasza CactuS (#9336) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Szerintem igen, egyforma.
Az info-ta Freshtomato írja ki mindjárt a nyitó oldalon....
hőmérséklet:
CPU Temperature61°C / 142°F
Wireless Temperature eth1: 2.4G - 48°C / 118°F  
eth2: 5G - --°C / --°F
Kézrátétellel mérve a router teteje max. langyos

[ Szerkesztve ]

(#9339) CactuS válasza Madoc (#9337) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Még a végén leveszem a hűtőpadról és megnézem, hogy mennyire melegszik az újabb 66os, most már kíváncsi vagyok.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9340) Intruder2k5 válasza CactuS (#9339) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-AC68U-ból is van több verzió, az első sorozatban 2x800MHz-es Dual Core SoC volt, ugyanaz mint az RT-AC56U-ban, de ez egy 2013-as kiadású modell. Ami egyezik az RT-AC66U B1-el, az azt hiszem az "E" verzió.

(#9341) deflex válasza CactuS (#9339) üzenetére


deflex
tag

Nekem az AC66U B1 66-68 fokon üzemel. Neked a 68U milyen hőmérsékletű?

(#9342) CactuS válasza Intruder2k5 (#9340) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Megnéztem, mindkettő E1 verzió itthon.

deflex: Passz, gyári firmware-esek, amelyik a hálókban osztja a netet + Meshként megy, az szinte hideg, jóindulattal langyos, a "fő" router azért kéznél melegebb, legyen langyos.

Hát érdekes. Mondjuk otthon kicsivel kevesebb a user általában, de a net meg jóval gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#9343) libus


libus
őstag

Van egy ac66u b1 router.
Hgg 380.70 fw van rajta ( újabbat nem találok).
Olyan problémám van vele, hogy közbe kihagy az Internet 5-10mp-re.
Ezt kábelesen és Wifin is produkálja.
Wifin az 5GHz le is van tíltva, csak 2.4GHz van használva fix csatornán. Nincs a közelébe ugyanazt a csatornát használó router. De mint írtam, ezeket a kihagyásokat kábelesen is produkálja..
Szoftver vagy hardver hiba okozhatja ezt?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#9344) Anonymus23 válasza libus (#9343) üzenetére


Anonymus23
veterán

Melyik szolgáltató és milyen modem?

;) - The Power of the Light Side

(#9345) netcore válasza Kroni1 (#9332) üzenetére


netcore
tag

nekem soha nem volt 800fölötti sebesség, torrent meg alig ment 50-60mb/s fölé.
A legfőbb gond hogy full letöltés mellett a soc 100-pörgött és egy idő után a wifis kamerákat elkezdte ledobálgatni gondolom emiatt.
Amugy sajnálom a sok extra miatt,de vmit vmiért.
A 65p-vel eddig nem jelentkezett egyik eddig tünet sem, pedig pl ma lehúztam nasra vagy 500gb-t ment egész nap a kamera, vpn és nem vettem észre semmi lassulást.
holnap viszik is a 66-t, jól jár vele az új tulaj remek ketyere ezt leszámítva.

Üdv Laci

(#9346) Kroni1 válasza netcore (#9345) üzenetére


Kroni1
veterán

Értem. Nekem mondjuk a NAS-om a gyenge láncszem, amiatt nem megy 10Mbps felé a letöltés, de nekem ez is megfelel, nincs annyira kihajtva a b1 mint nálad volt, 3-4 kábeles és 4-5 wifi eszközöm van és kész..

(#9347) libus válasza Anonymus23 (#9344) üzenetére


libus
őstag

Tarr kft.
70/6 a sebesség
A modemük pontos típusát most nem tudom megírni, mert nem vagyok most otthon.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#9348) Anonymus23 válasza libus (#9347) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csak azért kérdeztem, mert 100 Mbites Invitel netnél tipikusan ez a szindróma, de azt az általuk alkalmazott modem hiányosságából fakad. :(

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#9349) libus válasza Anonymus23 (#9348) üzenetére


libus
őstag

Már régóta csinálja.
Azaz mikor erre a routerre cseréltem, le az előzőt, azóta van ez. Ha jól emlékszem a gyárival is csináta mikor megvettem (kb. 2 éve).

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#9350) Valkűr


Valkűr
őstag

Olyan problémam van, h adott egy asus AC66U B1 router. Kábelesen szoktam használni, csak a telefon megy wifirol. A netsebesseget kábelen mérve nagyon szépen hozza, 1000-bol kozel 900. Viszont a napokban észrevettem, h valamiert leesik a sebesseg 180-ra is, ami ugye nem normalis, mivel a minimum amit a szolgaltatonak adni kell az ebben a csomagban 500 kell legyen.

Nagynehezen kiszűrtem a hiba forrását, es fogalmam sincs, hogy ez normális -e. Az törtent, h a telefonomon bekapcsoltam a wifit, es a 900-as sebesseg leesett 180-300 korulire. A wifit kikapcsolva sem ment vissza, és 200-300 on megallt. A Routert ujrainditottam es ismét 900 lett. Majd megint csatlakoztam wifire, ismét leesett 2-300. Csak akkor all vissza ha a Routert ujra inditom.

Mi lehet ennek az oka? Nem rémlik, h régebben ez gondot okozott volna. De nem is hiszem, h ez normalis, hisz a net nem is volt hasznalva, csak rácsatlakoztam a wifire, meg ha kikapcsolom sem áll vissza a sebesseg, csak Router ujrainditás utan. Router hiba vagy mi lehet ez?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.