Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) kleinguru válasza fa4hu (#9849) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem az a tapasztalatom, hogy custom firmware kell rá és "megtáltosodik".

Esetemben ez annyit jelentett, hogy használható lett ott is, ahol kellett volna menjen, mert a régi is működött (tp-link). Szerintem érdemes megpróbálni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#9852) embe válasza kleinguru (#9851) üzenetére


embe
nagyúr

Én HGG-vel próbáltam, de annál meg a nyomtató megosztás szarakodott.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9853) lasse001


lasse001
senior tag

Sziasztok. A lányom internetjét szeretném lekapcsolni este 10 és reggel 7 között. De ha a Reuteren beállítom nincs net a telefonon soha. A beállított időn kívül sem. Esetleg valaki használja ezt a funkciót?

(#9854) Szirtimorc válasza lasse001 (#9853) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nálam úgy van beállítva, hogy éjjel egytől délelőtt kilencig lekapcsolja a wifit, a kábeles megy rendesen. Teljesen jól működik. Viszont minden wifis eszközön be van kapcsolva az automatikus csatlakozás.

(#9855) lasse001 válasza Szirtimorc (#9854) üzenetére


lasse001
senior tag

Én csak 1 eszközt korlátoznék.

(#9856) Dr. Gonzο válasza lasse001 (#9855) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Merlint használok és tökéletesen működik a időbeli ütemezés. Több eszközt is korlátozok különböző időkorláttal.

(#9857) Szirtimorc válasza lasse001 (#9855) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Azt nem tudom, hogy lehet csak 1 eszközre korlátozni.

(#9858) lasse001 válasza Szirtimorc (#9857) üzenetére


lasse001
senior tag

Lehet csak nem működik.

(#9859) MaCS_70 válasza embe (#9850) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sok, tíz fölötti AC66u B1-et állítottam be és kezelek. A wifi sebességére annyira nem vagyok kíváncsi, inkább a hatótávot nézem.
Tény, hogy nem egy kiemelkedő eszköz (az RT-AC87-esem és N18-asom is messzebbre visz), de azért egyáltalán nem gyenge.

A rossznak nem nevezhető, most nagyon divatos és tényleg remek AC-65P-t nálam két független teszt (amelyekből az egyik kifejezetten alapos és szakszerű volt, a másik csak amolyan fél órás próba) során is verte egy válaszfalnyival.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9860) N.otorious


N.otorious
senior tag

Port nyitással kapcsolatba lett egy észrevételem,. A kamera rendszer belső portja 7000, külső 20080, noip-vel. Ki van nyitva mind a kettő, mégse értem el távolról a kamerát. Tegnap átállítottam a külső port helyett a belsőre, noip címmel, és így elérhető lett távolról ismét.....nem értem hogyan, a kamera programjában is távoli elérésnek a 20080 van megadva.....

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9861) Peratta


Peratta
csendes tag

Sziasztok!

RT-AC66U B1 routerem van. A gyári fw van rajta. Torrentre használom a download managert és egy a router elejébe dugott külső WD HDD-re tölti le a filmeket. Ez eddig működik is faszán. (bár a hálózaton sose tudtam usb3 sebességen másolni...)
De mióta 4K filmeket töltök, amiknek az átlag mérete 50GB, előfordul olyan jelenség, hogy film nézés közben megakad a lejátszás, vagyis gondolom nem tudja a TV kellő sebességgel olvasni a routerbe dugott vinyót.
Viszont nem tudom mihez kötni a jelenséget. Mert van olyan, hogy lemegy a filmből 1 óra akadás nélkül és utána kezdi el. De olyan is volt, hogy 20 perc után kezdte el az akadást, sőt olyan is volt, hogy akadás nélkül végig játszotta a filmet. Azonos méretű filmekről van szó ~50GB.

Ismerős valakinek ez a probléma? Vagy van valakinek rá ötlete, esetleg megoldása? :)

(#9862) Peratta válasza Peratta (#9861) üzenetére


Peratta
csendes tag

Tovább teszteltem, és még annyival kiegészíteném, hogy a probléma másolásnál is jelentkezik. Ha hálózaton elkezdem lemásolni a filmet egy pc-re, akkor el is kezdni aránylag normális sebességgel lemásolni (16-20MB/s). Viszont időközben random belassul egész 5MB/s-ig is. Ez okozhatja a film akadozását a TVn.
De miért ingadozik ennyire az olvasási sebesség a routerre kötött hddről?

(#9863) Papamaco


Papamaco
tag

Sziasztok!
A külső HDD-t milyen formátumra kell formázni,próbáltam az ext4 formátumot,de nem látja a router,maga a router viszont csak NTFS-re formáz csak.

(#9864) hmatyas


hmatyas
tag

Routerrel magával formázd - putty. Nekem ext3 jött be.

(#9865) Szirtimorc válasza Peratta (#9861) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Nem lehet, hogy melegedés probléma?

(#9866) Peratta válasza Szirtimorc (#9865) üzenetére


Peratta
csendes tag

A router vagy a vinyó melegedése? Amúgy mind a két eszköz szabadon áll, tud szellőzni. És mindig ugyan olyan körülmény között vannak, és van amikor ugye hibátlanul viszi...

(#9867) ArthurShelby válasza Peratta (#9866) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kábelen, vagy wifin van ez a probléma?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9868) Peratta válasza ArthurShelby (#9867) üzenetére


Peratta
csendes tag

wifin, de minden eszköz gigás

(#9869) Peratta válasza Peratta (#9868) üzenetére


Peratta
csendes tag

helyesbítek. a pc-re másolás wifis volt, de a tv kábelen van a routerre dugva.

(#9870) ArthurShelby válasza Peratta (#9868) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha van valami a környezeti tényező, hiába gigás a wifi, az bezavarhat pár mp-re, de ha kábelnél is van, akkor a router lassul be sajnos (az okát sajnos nem tudom, de erre szokták mondani, hogy 4k-ra vegyél dedikált nas-t, bár ha néha végig megy egy film, vagy 20 percig bírja akkor...).
Illetve a tv-k többsége sajnos csak 100-as lan porttal van felszerelve, és ami ugye 12,5MB/s...
(gigásnál 125MB/s)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9871) Fecogame


Fecogame
veterán

AC66U routerem van. Ma reggel arra ébredtem, hogy se a WiFi hálózat, se a kábeles nem elérhető. Net sincs és a router kezelőfelülete sem tölt be. Táp ki, majd be, és utána működött minden újra. A log ezt mutatja. Ez azt jelentené, hogy nem volt elérhető az internet? De akkor a router kezelőfelületét el kellett volna érnem. Esetleg haldoklik az eszköz?

:R

Szerk.: A lognak a dátumozása kicsit el van csúszva, nem teljesen értem miért. Most már jó az idő a routeren.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9872) Peratta válasza ArthurShelby (#9870) üzenetére


Peratta
csendes tag

Igaz, de a 12,5MB/s-nek is elégnek kell lennie egy két órás 50gigás filmhez, mert az 45GB/óra.
Valószínű a router lassulhat be, de azt nem tudom miért...

(#9873) #75501312


#75501312
törölt tag

Azt hol tudom megnézni, hogy milyen eszközök és milyen IP-vel vannak a hálózaton? Az egyik NASomnál látszólag minden rendben de nem tudom elérni.
A hálózat a 192.168.1 úton van, de reseteltem a NASt és lehet más IP-t kapott?

(#9874) Fecogame válasza #75501312 (#9873) üzenetére


Fecogame
veterán

Router config oldalán megtalálod ezeket az infókat.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9875) #75501312 válasza Fecogame (#9874) üzenetére


#75501312
törölt tag

Nincs ilyen menüm, mire nyomok, hogy ezt lássam?

(#9876) Fecogame válasza #75501312 (#9875) üzenetére


Fecogame
veterán

Belépsz a routerbe, és a főoldalon a Kliensek alatt "Lista megtekintése". Vagy használhatod ezt is:

Fing - Network Tools

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9877) #75501312 válasza Fecogame (#9876) üzenetére


#75501312
törölt tag

Elveszett eszközt keresek. Nem biztos, hogy van IP-je és nem biztos, hogy a 192.168.1 út alatt van.
Az aktív eszközök nem kellenek, azokat látom több helyen is.
Arra kellene rájönnöm, hogy a NAsom hol van, illetve működik-e egyáltalán.

(#9878) ArthurShelby válasza #75501312 (#9875) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Valószínűleg nálad a 192.168.1.1 lesz, de a router.asus.com-on tuti hogy eléred. Ide bejelentkezel (ez itt a router webes beállító felülete (webui/web user interface) és itt tudsz beállítani mindent.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9879) hmatyas válasza #75501312 (#9877) üzenetére


hmatyas
tag

IOS és android alatt is van network neighborhood - ott talán megleled amit keresel.

(#9880) #75501312 válasza hmatyas (#9879) üzenetére


#75501312
törölt tag

Közben valamennyire megoldódott, túlmelegedtek az eszközök, viszont úgy tűnik a végét járja mindkét NAS.

Másik kérdés: nézegettem az AICloud mentést, de nem látok semmilyen opciót arra, hogy mondjuk a mobil galériámat szinkronizálja a bedugott USB drivera.
A pendriveot / routert sem látom a Network résznél, hogy elérjem a tartalmat. Mit hagytam ki itt?

[ Szerkesztve ]

(#9881) hmatyas válasza #75501312 (#9880) üzenetére


hmatyas
tag

A kapcsolatoknál feljön? Nem vagyok benne biztos, de mintha NTFS-el nem működne megfelelően - formázd le fat32-re, ha nem túl nagy

(#9882) #75501312 válasza hmatyas (#9881) üzenetére


#75501312
törölt tag

Megvan közben, látom a PC-n, de megosztást nem láttam az alkalmazásban sem.
De időközben aktiváltam a dropbox fiókomat is, így most már 2 helyre megy a mentés.

[ Szerkesztve ]

(#9883) poli27 válasza Peratta (#9872) üzenetére


poli27
veterán

meg kell nézni milyen bitrátával van a film!

(#9884) Papamaco


Papamaco
tag

Sziasztok.
Sajnos ma megadta magát a routerem,eltünt a hálózat,majd mikor ránéztem a routerre,csak a 2 wifi led világított,kikapcsoltam,majd vissza,de most már se kép,se hang.
Van ezeknek típus hibái,vagy egyáltalán érdemes javításba kezdeni?
Nem tapasztaltam melegedést,bár ez nem kizáró ok.
:R

(#9885) dbius válasza Papamaco (#9884) üzenetére


dbius
veterán

1.Próbáld teljesen áramtalanítani pár percre, majd ismét visszadugni, bekapcsolni.
2. Reseteld [link]
3. Ha van lehetőség próbáld ki másik tápegységgel, általában azok hibásodnak meg elsőként.

(#9886) Papamaco


Papamaco
tag

Áramtalanítás meg volt (kb 2 óra),de semmi,a resetet is próbáltam.Szét is szedtem,az alaplap megkapja a 19V-ot.
:W

(#9887) zsolt_64 válasza Papamaco (#9886) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Sajnos az hogy leméred a feszültséget egy szimpla multiméterrel nem jelent semmit. Meghibásodhat úgy a tápegység hogy olyan zavart visz be amit blokkolja az egész működést.
Kell egy másik táp példány...
Nekem is ilyesformán halt meg egy rtn18u
Ott 12v táp volt ami szerencsére volt otthon, de nem segített..
ezek routerek nem javíthatóak. :(

[ Szerkesztve ]

(#9888) Papamaco


Papamaco
tag

Sajnos nincs itthon ekkora táp,ráadásul ez a vékony csatlakozó.....

(#9889) dbius válasza Papamaco (#9886) üzenetére


dbius
veterán

Jelen helyzetben nem biztos, hogy tanácsos, de ha lenne a közeledben olyan bolt vagy topiktárs, akinél lehetőség adódna másik tápegységgel való próbára az eldönthetné a kérdést, hogy a tápegység, vagy a router alaplapja hibásodott meg.

(#9890) Papamaco


Papamaco
tag

Kipróbáltam másik tápegységgel,sajnos csak annyira jut,hogy bekapcsol, max 2-3 percre,majd ki is kapcsol,utána már semmi,majd csak 4-5 óra elteltével hajlandó bekapcsolni,de akkor is marad a 2-3 perc.
Olyan,mint ha valami védelem kikapcsolná.

(#9891) zsolt_64 válasza Papamaco (#9890) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Nem akarlak elkeseríteni, de engedd el a cuccot , nem érdemes vele szívni.
Ugyanígy jártam én is nekem pár óráig működött, aztán összeomlott, egy komplett hétvégém ráment ötször konfigoltam újra, mire rájöttem hogy elektronikus hulladék.

(#9892) dbius válasza Papamaco (#9890) üzenetére


dbius
veterán

Ha valaki ért hozzá - én nem - és van megfelelő felszerelése annak megérheti, hogy alaposan szemügyre veszi a router alaplapját. Lehet, hogy csak valami filléres ellenállás vagy maga a tápfesz csatlakozó rész, vagy közvetlenül ahhoz kapcsolódó áramkör hibásodott meg.

(#9893) Fecogame válasza Fecogame (#9871) üzenetére


Fecogame
veterán

Erre valaki?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9894) hmatyas válasza Fecogame (#9871) üzenetére


hmatyas
tag

Digi-s vagy? nekem is volt ilyesmim a hét elején. Felhívtam őket, és megoldódott.

(#9895) Fecogame válasza hmatyas (#9894) üzenetére


Fecogame
veterán

Telekom. Router áramtalanítás megoldotta, csak nem tudom mi volt a kiváltó ok. Meg szeretném előzni a hasonlóakat a jövőben.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#9896) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Van egy ax56u routerem,merlin fwvel. Feltettem az easy-rtorrent-install pakkot, es amikor kerdezi hogy hol legyen a letoltesi mappa, ott mit kell megadni? Hova csatolodik az sda1?

Kiadtam a df-h parancsot de ott csak dev/sda1ezt latom.

(#9897) szaboi6512 válasza dredjudge84 (#9896) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha nem adtál neki külön mappanevet(Meghajtónevet) akkor jó amit írtál.
Enter folder name on USB drive where torrent content should be stored [/opt/torrents]: /mnt/sda1/rutorrent ENTER (change sda1 with your disk label)

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9898) dredjudge84 válasza szaboi6512 (#9897) üzenetére


dredjudge84
őstag

Kötetcímkére gondolsz? Ha igen, az HDD1 néven van.

(#9899) szaboi6512 válasza dredjudge84 (#9898) üzenetére


szaboi6512
őstag

Akkor ez a helyes útvonal.
/mnt/HDD1/rutorrent

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9900) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Én nem úgy látom. Úgy látom hogy a tmp-be van csatolva. Fenn is van a rutorrent de nem tudok torrentet hozzáadni. Az easy scripttel tettem fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.