Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) zsolt_64 válasza nagyfejü (#9750) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ipv6 az erősen szolgáltató függő, én is kiváncsi lennék rá hogy Invitelnél hogy kell beállítani...(ha lehet egyáltalán)
Valaki esetleg ?

(#9752) samujózsi válasza poli27 (#9746) üzenetére


samujózsi
tag

A napocska csak annyi, hogy működik a dinamikus dns (elérhető a címed a megadott néven).
A hibazüzenet kapcsán csak fordítással szolgálhatok: ha bizonyos helyeken nagyon hosszú paraméterlistákat állítottál be, akkor próbálj törölni belőlük (pl a dnsmasq paraméterek listája nagyon hosszú), esetleg vedd fontolóra, hogy vegrehajtasz egy factory resetet és újra beállítod manuálisan.

A fordításon túl: az nvram ahol a router az összes beállítást tárolja. Ezt ssh-n belépve egy "nvram show" paranccsal tudod megnézni.
A végén talán azt is kiírja, hogy mennyina szabad hely.
Ha netán próbálkoztál más, nem gyári firmware-rel, akkor az is hagyhatott ott szemetet, viszont ennek törléséhez nem javasolnám az egyenkénti törlést, csak a gyári beállítások visszaállítását.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#9753) Pacee87


Pacee87
aktív tag

Sziasztok!

A hétvégi program router újratelepítés lesz. Valakinek megvan esetleg a leírás, hogy a NAS-t hogyan kell beüzemelni? Vinyót formázni mountolni stb.? A régi oldalak már nem érhetők el amiken fent voltak ezek az infók. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#9754) nagyfejü


nagyfejü
őstag

sziasztok.
Freshtomato van a routeren , most néztem digis net , nem megy 300 fölé a letöltés. CTF be van jelölve.
Tegnap frissitettem , emiatt?
üdv

(#9755) silentkiller


silentkiller
senior tag

Hosszú idő után (és nagy megelégedéssel használt) kettő padavanos N56U-t szeretnék cserélni, esetleg kettő AC66U B1-re. Azért erre esett a választás mert mindenképp "fekvő" helyzetben, picit behajtott antennákkal tudom csak elhelyezni az egyik eszközt a földszinten. A kérdésem: padavan nincs erre az eszközre, esetleg AdvancedTomato-t (3.5-140) ajánlotok rá? Vagy bármi olyan cf-t amit egy egyszerű .trx-es update-tel eltudok végezni? Köszönöm!

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#9756) ArthurShelby válasza silentkiller (#9755) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Van rá merlin, hgg és freshtomato is. Ez hardverileg egy ac68u E1-gyel egyezik meg.
Egyébként ac56u-ra is van tomato.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#9757) silentkiller válasza ArthurShelby (#9756) üzenetére


silentkiller
senior tag

Köszönöm! Az összefoglaló linkjében megtalálom ezeket? Mert pl.: a freshtomato-t nem találtam :(
Nekem most N56U-jaim vanak.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#9758) Gubek-Einste válasza silentkiller (#9757) üzenetére

ITT van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9759) silentkiller válasza Gubek-Einste (#9758) üzenetére


silentkiller
senior tag

Köszönöm szépen!

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#9760) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Elkelne egy kis segitseg! Freshtomato van a routeren. Es most tunt fel hogy ledobal a wifi rol. Amikor ranezek mindig kiirja hogy ujrakapcsolodas!!iphone7s.
Hol kezdjem keresni a hibat? 5Gh .
udv.

(#9761) Dr. Gonzο válasza nagyfejü (#9760) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Tipp... 5G csatornát tedd fixre ,pl 36.

(#9762) samujózsi válasza Dr. Gonzο (#9761) üzenetére


samujózsi
tag

Inkább 100 vagy fölötte.
Nem tudom, mi az oka, de nekem a 100 alatti csatornák valahogy nem akarnak korrektül működni. Szakadozik, lassú stb.

Ha valaki tudna rá magyarázatot... (nem interferencia)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#9763) nagyfejü válasza Dr. Gonzο (#9761) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm megnézem.
Tomatoban hol tudom állitani?

(#9764) Dr. Gonzο válasza samujózsi (#9762) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nálam az alsóbb csatornák jöttek be, mert ott az LG TV ott működik jól nálam.

nagyfejü: Tomatot nem ismerem, Merlinem van. Ott a "Speciális beállítások"- "Vezeték nélküli"-"Általános" alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#9765) concware


concware
tag

VPN beállításához kérnék egy kis segítséget. OpenVPN-t állítottam be és hozzáadtam egy port forwardot, de kívülről nem tudok csatlakozni az ip cím és port megadásával.

Alap 3.0.0.4.385_10000 firmware-t használom a RT-AC66U_B1 routeremen.

Tudtok küldeni egy guide-ot, ami leírja lépésről lépésre hogy mit kell beállítanom hogy menjen, illetve hogyan tudom ellenőrizni hogy tényleg elérhető-e kívülről a router és nem tiltja le valami tűzfal beállítás?

Előre is köszönöm! :R

(#9766) rento


rento
őstag

concware: És ddnst állítottál?
[A canyouseeme.org-on] tudod ellenőrizni, hogy tényleg nyitva van e az adott port.

[ Szerkesztve ]

(#9767) N.otorious válasza rento (#9766) üzenetére


N.otorious
senior tag

A 80 és a 443 port miért locked? Én is küzdök ezzel a port opennel, bár nekem nem vpn, hanem a távoli elérés a problémám.

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9768) rento válasza N.otorious (#9767) üzenetére


rento
őstag

Letsencrypt miatt akarod kinyitni a két említett portot? Vagy milyen megfontolásból pontosan?

(#9769) N.otorious válasza rento (#9768) üzenetére


N.otorious
senior tag

Az egyik egy nest 3gen termosztás távoli elérése, a másik pedig egy dvr kamera távoli elérése. A dvr egy ideig működött is, de eztán egyik napról a másikra megszűnt a távoli megfigyelés. Hálózaton belül elérem. A nest meg érdekesebb dolog, van rajta egy ECO mód. Ha állítok telefonon a hőmérsékleten, és az eco módot ki be kapcsolom, akkor kommunikál, de máshogy nem. És a szoftverét se akarja frissíteni. Amúgy nem pont az a két port a fontos, hanem álltalánosságban a port nyitás. Amúgy a kamerának open a port, mégsem érem el.

[ Szerkesztve ]

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9770) rento válasza N.otorious (#9769) üzenetére


rento
őstag

Hát én biztos, hogy másik portot állítanék mindkettőnek. Válassz valami 10000 feletti számokat, a 80as és a 443as előre meghatározott szolgáltásoknak portjai.

(#9771) N.otorious válasza rento (#9770) üzenetére


N.otorious
senior tag

A dvr nek 20020 van beállítva, nyitott, megsem jó, a nestnek 9543, 9553, de ezek zártak, hiába nyitottam ki. A 80 és a 443 on meg mintha nem is tudna kommunikálni.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9772) rento válasza N.otorious (#9771) üzenetére


rento
őstag

Publikus az ip címed? Nem natolt a szolgáltató? Hogy néz ki a hálózat otthon? modem->router->eszközök?

(#9773) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,

Találkoztatok már a következő problémával:
Systemlogban ezt írja:
rt2860v2:Qidx(0), not enough space in MgmtRing, MgmtRingFullCount=
És gond van a wifivel. (Ilyenkor szakadozik és el is megy.)
Mi csinálhatja ezt?
Előre is köszi. :R

(#9774) golya87


golya87
őstag

Sziasztok!

N66U-ra melyik FreshTomato kell?
freshtomato-RT-N66U_RT-AC6x-2020.1-AIO-64K
vagy
freshtomato-K26USB_RT-N5x-MIPSR2-2020.1-AIO-64K

Előre is köszönöm!

(#9775) N.otorious válasza rento (#9772) üzenetére


N.otorious
senior tag

Elvileg publikus, azt latom az ip keresőbe amit a router ír. A sorrendem modem roeuter eszköz.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9776) rento válasza N.otorious (#9775) üzenetére


rento
őstag

Hát akkor kéne valami screen shot a beállításokról, mert így láthatatlanba nehéz többet mondani.

(#9777) N.otorious válasza rento (#9776) üzenetére


N.otorious
senior tag

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9778) N.otorious


N.otorious
senior tag

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9779) petir válasza golya87 (#9774) üzenetére


petir
senior tag

MIPS kell az N66U-ra.

(#9780) rento válasza N.otorious (#9777) üzenetére


rento
őstag

Első körben, dmz, upnp kikapcsolnám. Port trigger minek? Gondolom a kamerának meg a nestnek elég 1 port is. A port forwardnál miért nincs megadva a kameránal belső port?
Második, hogy először ugyan azt a portot adnám meg belső és külső portnak is, plussz ezeket a portokat az eszközön is be kell állítani!

[ Szerkesztve ]

(#9781) golya87 válasza petir (#9779) üzenetére


golya87
őstag

Az addig ok, hogy MIPS, csak a K26RT-N és a K26RT-AC alatt is van egy N66U-ra készített fw.

(#9782) petir válasza golya87 (#9781) üzenetére


petir
senior tag

Az előbbi K26RT-N hát a router is RT-N típusú. Mondjuk érdekes, mert B1-re megy a másik verzió amire Te gondolsz.

(#9783) golya87 válasza petir (#9782) üzenetére


golya87
őstag

B1-re már ARM kell. Végülis felment a K26RT-AC verzió a MIPS repóból.

(#9784) N.otorious válasza rento (#9780) üzenetére


N.otorious
senior tag

A nesten nem tudok portot állítani, a kamerán módosítom.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9785) petir válasza golya87 (#9783) üzenetére


petir
senior tag

Érdekes, akkor mind a kettő jó.
Mondjuk nagy bajt ugye nem tudsz csinálni mert ha még rossz fw-t is küldesz rá akkor is a "bármit".
Bármi = helyes rá való fw.

(#9786) llacee


llacee
őstag

Sziasztok.Erdemes ac66b1et venni, tplink wdr3600 megadta magat.fttp gbit net, openvpn feltetel.mennyire stabil a vas

(#9787) MaCS_70 válasza llacee (#9786) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én az elmúlt bő 3 évben kb. egy tucat 66-ost üzemeltem be és kezelgetek.

Egyikkel sem volt a legkisebb probléma sem, pedig nagy részük kifejezetten a tervezési környezetén túl, közösségi terekben, irodákban üzemel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9788) fa4hu válasza MaCS_70 (#9787) üzenetére


fa4hu
őstag

Megosztanád, milyen szoftverrel, beállításokkal üzemelteted? Minden gyári, alap?

(#9789) MaCS_70 válasza fa4hu (#9788) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kb. fele-fele a gyári AsusWRT és a Merlin.

A beállítások pedig nagyon különbözőek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9790) llacee


llacee
őstag

Koszonom, beruhaztam egyre.Egyenlore gyari fw el.Merlin mennyivel tud tobbet, erdemes cserelni?

(#9791) samujózsi válasza llacee (#9790) üzenetére


samujózsi
tag

Ha ez kérdés, akkor szerintem nem.
Leginkább akkor érdemes cserélni, ha valami funkciót hiányolsz a gyári fw-ből és azt valóban tudja a merlin.
Ha nincs semmi ilyen igény, akkor én úgy gondolom, inkább a gyári, mert biztonsági javítások terén mindig előrébb van.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#9792) poli27 válasza llacee (#9786) üzenetére


poli27
veterán

ASUS RT-AC57U vennék, ez nem broadcom procis, és van tényleges HW nat benne, míg a broadcomosba csak félig... Mondom ezt úgy, hogy ac66u b1 em van...

[ Szerkesztve ]

(#9793) #75501312


#75501312
törölt tag

Használjátok a QoS-t a routerben játékokhoz? Vagy úgy általában bármiféle sorrendben? Segíthet lag csökkentésben?

(#9794) MaCS_70 válasza #75501312 (#9793) üzenetére


MaCS_70
félisten

Játszani ugyan nem szoktam, de amikor anno végigpróbálgattam a kezem ügyébe akadó Asus routereket, azt tapasztaltam, hogy a QoS inkább lassít a kapcsolatokon, mint gyorsítana.

Van is ebben logika, hiszen ez egy számításigényes, szoftveres megoldás.

Ha gyorsítani akarsz a játékokon, akkor érdemesebb tehermentesíteni a routert, és a játék idejére visszavenni az egyéb forgalmat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9795) #75501312 válasza MaCS_70 (#9794) üzenetére


#75501312
törölt tag

Kiléptem mindenből játék idejére, steam / origin / többi program. Így tudtam kicsit javítani rajta.
Nem tudom az 60-as lag érték mennyire számít jónak? Forgalmasabb időben 100-200 körül van.

(#9796) poli27


poli27
veterán

Melyik a legújabb HGG? valaki tud adni?

(#9797) #75501312 válasza #75501312 (#9795) üzenetére


#75501312
törölt tag

Annyit csináltam még, hogy a Win tűzfalban és a routerben is megadtam a portokat, amiket a játék használ.

(#9798) zsolt_64 válasza #75501312 (#9793) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Qos-el vigyázni kell, mert vagy Qos vagy CTF (ez ugye pongyola megfogalmazásban a hardweres nat)
A kettő kizárja egymást...

[ Szerkesztve ]

(#9799) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Pár nap használat után alapjában elégedett vagyok a 66b1-el, de ami kissé zavar, hogy Digi 1G 700Mbit fölé nem igen tud menni.A WDR3600 simán hozta 900 felett.

(#9800) embe válasza poli27 (#9796) üzenetére


embe
nagyúr

Már lassan 2 éves lesz az utolsó. Az is egy béta.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.