Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:16:48

LOGOUT.hu

ASUS RT-N66U (Kétsávos, Wireless-N900 Gigabit útválasztó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Sousuke válasza Intruder2k5 (#5000) üzenetére


Sousuke
tag

1 hónapos nagyjából.

(#5002) Intruder2k5 válasza Sousuke (#5001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ó, hát akkor vissza garanciába!

(#5003) Sousuke válasza Intruder2k5 (#5002) üzenetére


Sousuke
tag

MediaMarkt-ban vettem, érdemes oda visszavinni vagy ASUS szervízbe, már ha van olyan Győrben és környékén? Hol kapom vissza a leggyorsabban? Hol kapom vissza működőképesen? :F

(#5004) Intruder2k5 válasza Sousuke (#5003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó kérdés, én ebben "sajnos" nem tudok segíteni, nekem még sosem volt ASUS-al garanciális ügyem. Talán majd valaki más...

(#5005) Sousuke válasza Intruder2k5 (#5004) üzenetére


Sousuke
tag

Beszéltem az ASUS Ügyfélszolgálattal telefonon, mindenképpen vigyem vissza a vásárlás helyszínére minden tartozékával együttt, a forgalmazó fogja majd eldönteni, hogy mit csinál vele (pénzvisszatérítés, javítás vagy azonnali csere). Írok, amint lesz valami. Köszönöm a segítséget! :R

(#5006) Tido válasza Sousuke (#5005) üzenetére


Tido
aktív tag

csak rakd vissza az eredeti firmware-t! mert a tomato garanciát kizáró ok.
Egyébként médiában mivel 3 napon túl vagy, biztos, hogy el fogják küldeni szervizbe. Az idő attól függ, hogy tőlük mikor viszik el. Gondolom nem naponta mennek a szervizelendő dolgokért, hanem csak a hét x napján :)

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#5007) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Az egyik ismerősöm szeretne vásárolni egy ilyen rouert (Asus RT-N66U). Azért, mert csomagot akar váltani a Digi-nél az 500Mbit-ről 1000Mbit-re és a jelenlegi routere nem bírná el a 1000Mbit-es internet sebességet.

Az lenne a kérdésem, hogy az RT-N66U elbírja az 1000Mbit-es internet sebességet? Ha igen akkor gyári fw vel vagy moddolni kell hozzá?

Előre is köszönöm.

(#5008) Tido válasza Atlantisz48 (#5007) üzenetére


Tido
aktív tag

Elviekben elbírja, de csak gyári firmwareben van hardveres NAT. Tomatóban is előcsalogatható de ott nem lesz olyan nagy az átviteli sebesség

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#5009) Intruder2k5 válasza Tido (#5008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész pontosan a Merlin-ben is van HW NAT, mert ugye az a gyári fw egy módosított verziója, és a HW NAT-ot megtartották benne. Tomato-ban pedig Cut Through Forwarding van, ami nem azonos a HW NAT-al, de kétségtelen, hogy a funkció bekapcsolásának eredményeként lényegesen gyorsabban képes NAT-olni a router. :)

[ Szerkesztve ]

(#5010) Tido válasza Intruder2k5 (#5009) üzenetére


Tido
aktív tag

Az tény, de tomato alapbeállítással, úgy hogy nem volt kedvem mókolni benne, mert a feltöltés számított, a 240es UPC letöltési sebességet sem vitte át lefele.. :DD

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#5011) Kiss67


Kiss67
senior tag

Üdv. mindenkinek
Egy ilyen routert használok, és szeretnék rá egy gyors és stabil firmware-t.
Mit ajánlotok?
A szempont :
- legalább 15-20 Mb feletti írás olvasás a rá csatlakoztatott 2Tb HDD-ről
- gyors HDD scannelés mondjuk egy pillanatnyi áramszünet után
- valamilyen stabil torrentkliens működése
- stabil DLNA
Köszönöm.

Várom a válaszotokat.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#5012) Intruder2k5 válasza Kiss67 (#5011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A "legalább 15-20 Mb feletti írás olvasás" kérdéses lesz, legalábbis amennyiben MB/sec-re gondoltál, mert ennek a routernek valahol 15MB/sec körül van a felső sebességhatára USB írás/olvasás tekintetében, de ez sem mindig teljesül, jellemzően azért ez alatt tud.

Ha ez a kiemelten fontos, akkor cseréld le egy RT-N18U-ra, vagy egy RT-AC56U-ra, ezek lényegesen erősebb SoC-al mennek, és képesek gyorsabb írás/olvasás sebességre is. Az első valahol 20-25MB/sec, a második 30-40MB/sec közt tud.

Amennyire tudom ext2/3 rendszer esetén Merlin fw-vel lehet elérni a legnagyobb sebességet, vagy esetleg még a Paragon NTFS driveres-es Tomato is jó, de paradicsommal ext2/3 fs-el inkább 12-15MB/sec közt szokott lenni.

A gyors HDD scannelés alatt nem tudom mit értesz, ez alkalmazás függő, a router önmagában nem scanneli a HDD-t.

Ez Tomato alatt adott, nekem az rtorrent például beton stabil, de állítólag Transmission is kiválóan fut, ha utólag telepíted entware-el. Transmission-t és Merlin fw-t én nem használok, így saját kézből csak a Tomato+rtorrent párost ismerem.

DLNA-t nem használok, de Tomato-ban is van, illetőleg szintén telepíthető is entware-el.

(#5013) Kiss67 válasza Intruder2k5 (#5012) üzenetére


Kiss67
senior tag

Köszönöm.
A HDD scannelés alatt azt értem hogy , tegnap pl volt egy kicsi áramszünet , szinte mikor elment, már vissza is jött.
És közben ujra elkezdte scannelni a vinyót, és addig nem is látta a samsung beltéri míg végig nem ér az egészen.
Persze egy egy pc-n kb fél perc , de ezen a vacak routeren 20 is van.
Ezt értem a gyors scannelésen.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#5014) Intruder2k5 válasza Kiss67 (#5013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez oké, de milyen alkalmazás scannelt? Torrent kliens, DLNA?

Mondjuk ez az egész "routeres móka" erről szól, relatíve jó áron hozzájuthatsz egy szerver funkciókat is betöltő eszközhöz, amivel adatokat oszthatsz meg, hálózati alkalmazásokat futtathatsz, mindezt igen energiatakarékosan, cserébe viszont nyilván jelentősen lassabb mint egy 60-80k-s szerver, tehát kompromisszumokat kell kötni. Akinek ez kevés, az meg ruházzon be szervebe, esetleg egy komolyabb NAS-ba.

"Persze egy egy pc-n kb fél perc , de ezen a vacak routeren 20 is van."
Feltételezem a PC-dben nem 600MHz-es CPU, és 256MB RAM van, és lehet nem is 30k volt az ára. Akkor át kell tenni ezeket a dolgokat a PC-re, és azt kell járatni 24/7-ben.

[ Szerkesztve ]

(#5015) Kiss67 válasza Intruder2k5 (#5014) üzenetére


Kiss67
senior tag

A DLNA scannel.
Hát lehet hogy a vége ez lesz.
Van egy "fél" x220 gépem, lehet befogom szervernek, de nem is lesz 70-80k.
Az jó lenne erre?
Talán még annyit sem fogyaszt mint egy nas.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#5016) Intruder2k5 válasza Kiss67 (#5015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész biztos jó lenne...

(#5017) Kiss67 válasza Intruder2k5 (#5016) üzenetére


Kiss67
senior tag

Azért cseréljek firmware-t?
Melyiket és hogyan kell feltenni?
Nehéz?

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#5018) Intruder2k5 válasza Kiss67 (#5017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt neked kell tudni, hogy jelen formában megfelel-e neked.

Lehetőség a Merlin féle fw, ezt könnyebb feltenni, mert simán a gyári fw webes felületéről, az upgrade menüből felmegy. Tomato-hoz recovery mód szükséges. Ha gyors neted van, mondjuk 200+ Mbps, akkor Tomato-t ne tegyél fel, mert nem támogatja a HW NAT-ot.

(#5019) Kiss67 válasza Intruder2k5 (#5018) üzenetére


Kiss67
senior tag

100Mbit van le és 50 fel.
A tomato jobb mint a merlin?
Valójában mind openwrt ből van?
A DDWRT nem jó, eddig mindenki ezt használta minden routerhez , nem?

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#5020) Intruder2k5 válasza Kiss67 (#5019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem jobb, én már évek óta ezt használom, de persze az én véleményem is biztosan szubjektív, van aki meg a Merlin-t szereti.

Nem, egyik sem OpenWrt-ből van! A Merlin a gyári fw-ből származik, éppen ezért ránézésre nem is nagyon van különbség, eltekintve a pár új funkciótól. A Tomato valamikor régen viszont eredetileg Linksys routerekhez készült, némi HyperWrt áthozattal, de mondhatni különálló fw vonal.

Használhatsz DD-WRT-t is, én azt nem szeretem, és kicsit túlzás, hogy mindenki azt használta minden routerhez.

(#5021) Atlantisz48 válasza Tido (#5008) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Rendben, köszönöm.

(#5022) logen881


logen881
újonc

Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni nekem, van egy Rt-n66u routerem sikerült beállítanom hogy torrenteket töltsön le/fel egy USB-n rádugott pendriveról. De azt szeretném megcsinálni hogy egy torrent fájlt nem az otthoni gépről adnám hozzá hanem távoli kapcsolaton keresztül mondjuk munka helyi gépről küldve a routernek ami ezután letöltené a rádugott pendrivera. Ftp szervert csináltam de azon csak a pendrive látszódik ugyan úgy ahogy az Aicloudon is! Ha valakinek sikerült már ilyet beállítani írja meg nekem. Előre is köszi a segítségeteket

(#5023) golya87 válasza logen881 (#5022) üzenetére


golya87
őstag

Milyen torrentet használsz? Ha annak a torrent kliensnek a webgui-ját távolról elérhetővé tennéd portnyitással, jelszavazással?
Vagy pl aszfalton és a másik nagyon van egyéni rss lehetőség. Az rss-t beállítod torrentben, hogy mindent letöltsön onnan, majd bárhol vagy a világon neteléréssel, az adott weboldalon csak hozzáadod és letölti otthon.

(#5024) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy ti milyen programot használtok, ahhoz, hogy az adatot a Nas-ról a gépre mentsétek?
Csak mert nálam előszökött olyan fordulni, hogy időtúllépés lesz, és emiatt az egész másolást kezdhetem elölről. Állítólag ilyennek nem kellene előfordulnia, mert a Router nincsen leterhelve, és a rákötött HDD Táp-os, tehát rendesen el van látva árammal. Tudtok esetleg olyan programot, ami stabilan másol?

[ Szerkesztve ]

(#5025) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#5024) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én vagy Samba-t TC-vel, vagy FTP-t FileZilla-val. Utóbbi tud folytatni megszakadt másolást is, előbbi nem.

Bár kétségtelen, hogy ilyennek nem szabadna előfordulnia. Esetleg próbáld meg a mount opciókat módosítani, hátha gyorsul némileg az átvitel. Ehhez elsőként fel kellene tenni a tune2fs csomagot...

opkg update
opkg install tune2fs

Majd ezután futtasd le ezeket a parancsokat...

/opt/sbin/tune2fs -O has_journal -o journal_data_writeback /dev/sda1
/opt/sbin/tune2fs -O has_journal -o journal_data_writeback /dev/sda3

Illetőleg az fstab-ot módosítsd így...

# Device Mountpoint FStype Options Dump Pass#
/dev/sda1 /opt ext3 rw,noatime,nodiratime,data=writeback 1 1
/dev/sda2 none swap sw 0 0
/dev/sda3 /nas ext3 rw,noatime,nodiratime,data=writeback 1 1

Ezután reboot, és nézd meg, hogy jobb lett-e a másolási sebesség.

(#5026) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#5025) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Telepítettem, és futtattam a parancsokat, de szerintem nem jó valami.

(#5027) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#5026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem az én leírásom alapján van telepítve, ext3 partíciókkal?

fdisk -l

(#5028) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#5027) üzenetére


Atlantisz48
őstag

De igen, csak UUID mountolás van, de az nem befolyásolja nem?

(#5029) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#5028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nem, de az viszont igen, hogy feltehetően volt már két hdd leszakadásod is közben, ezért aztán jelen pillanatban /dev/sdc névre hallgat a hdd.

/opt/sbin/tune2fs -O has_journal -o journal_data_writeback /dev/sdc1
/opt/sbin/tune2fs -O has_journal -o journal_data_writeback /dev/sdc3

És akkor az fstab-ban a mount opciókhoz írd hozzá ezt, a két ext3 partíció mellett.

nodiratime,data=writeback

[ Szerkesztve ]

(#5030) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#5029) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Sikerült.
Ubuntu-n a gyári fájlkezelővel a Nas-ra Írás: 11,5-11,8 MB/s
És arról másolás a gépre szintén Ubuntun 12,7-13,2 MB/s
Mindjárt megnézem Windows nál.

(#5031) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#5030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK! És eddig rosszabb volt?

(#5032) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#5031) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Igen észrevehetően jobb lett.
Windows-on gyári fájlkezelővel
Nas-ra írás: 12,4 MB/s
Nas-ról a gépre: 14,5 MB/s

Ezek az értékek reálisak? Tehát jók?

(#5033) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#5032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen szerintem jók.

(#5034) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#5033) üzenetére


Atlantisz48
őstag

És ez a "tune2fs" tulajdonképpen mit is csinált most a partíciókkal?
Te is feltelepítetted?

(#5035) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#5034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kikapcsolta a naplózást.

Nekem már régen így megy.

(#5036) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#5035) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Rendben, köszönöm a segítséget! :R

És hogyha mondjuk leszakad a HDD akkor az megtudom, ott nézni, hogy a következő csatolásnál a
"/dev/sdc"-nál "landol" ?

(#5037) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#5036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

/dev/sda
/dev/sdb
/dev/sdc

Ha a harmadikat látod, akkor már 2x szakadt le.

(#5038) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#5037) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Jó, már csak arra kéne rájönnöm, miért szakad le a HDD. Áramot tuti kap eleget. De lehet, hogy rossza tápja?

(#5039) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#5038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez jó kérdés... USB kábel nem lehet hibás? csati nem nagyon laza?

(#5040) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#5039) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Lehet, most másképpen helyeztem el a HDD-t és a kábelt, majd idővel kiderül.

(#5041) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Még egy kérdés, Wifi-n a másolási sebesség mennyi kéne legyen? Ami normálisnak mondható?
Úgy, hogy semmivel nincsen leterhelve a router?

[ Szerkesztve ]

(#5042) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#5041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez elég sok dologtól függ, kliens oldali WiFi adapter, annak drivere, környezeti zavarok, más WiFi AP-k és egyebek, szóval én ebbe inkább nem mennék bele! A WiFi sebesség olyan mint a mobilnet sebessége, a garantált az 0Mbps, aztán innen el lehet jutni akár 140-150Mbps-ig is, 2.4GHz-en.

[ Szerkesztve ]

(#5043) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#5042) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Értem, csak mert most jelenleg a Nas-ra másolok 1,2 MB/s sebességgel ami hát eléggé zavaró, mert azért ennél több kéne legyen, de igen tudom sok minden bezavarhat.

(#5044) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#5043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vannak más hálózatok a környéken? inSSIDer-t néztél már?

(#5045) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#5044) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Máris nézem.

(#5046) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

(#5047) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#5046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

No igen... Hát itt leginkább csak az segítene rajtad, ha átállnál 5GHz-re, mert bizony ilyen interferenciában lehetetlen gyors rádiókapcsolatot kialakítani.

Talán próbáld meg a 4-es, 8-as vagy, a 9-es csatornát, 20MHz csatornaszélességgel, hátha valamivel jobb lesz, de csodát itt ne várj! Mondjuk ha van rá időd, kedved, legjobban akkor jársz, ha végigpróbálod egyenként a csatornákat, mert ez már olyan szinten telített környezet, hogy sajnos a kép alapján ember legyen a talpán, aki elsőre beletrafál a legjobb csatornába.

[ Szerkesztve ]

(#5048) Atlantisz48 válasza Intruder2k5 (#5047) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Sajnos az eszközök 90%-a nem tudja az 5 Ghz-t, tehát a 2,4 Ghz-ből kell kihozzam a maxot.

Csináltam a Szkennelést.

[ Szerkesztve ]

(#5049) Atlantisz48 válasza Atlantisz48 (#5048) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Ezek szerint a 2,3,5,7,8,9,10-es csatornán kevesebben vannak? Vagy ez nem azt nézi?

(#5050) Intruder2k5 válasza Atlantisz48 (#5049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem csak azt, hogy hányan vannak, hanem, hogy egyáltalán van-e rajta valaki, illetve milyen jelszinttel fogható (strongest = erősebb). A router ezeket a hálózatokat érzékeli...

De ez sem teljesen jó megoldás, mert lehet ami a router pozíciójában megfelelő, az a csatorna a kliens helyén már interferenciával megáldott lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.