Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#976) Intruder2k5 válasza illusion111 (#970) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amint azt fentebb is írták, a samba megnyitása az internet felé nagyon nem ajánlott, mert semennyire sem biztonságos! Ez a protokoll nem erre van kitalálva! De ha minden áron bajt akarsz magadnak, vírusokat begyűjteni, és adatokat veszíteni, akkor meg kell nyisd a tűzfalon a 135-139 TCP portokat, és a 445 UDP portot, illetve szükség esetén a Samba interfészekhez felvenni a WAN-t is! Ezután elérhető távolról a samba! A 1043ND topik eleje felé lehet erről olvasni, amikor valamelyik OpenWrt buildben nyitva maradt a samba portja (vagy több port is, ezt nem tudom már), és tömegesen jelentkeztek, hogy mindenféle exe file-okkal van tele a hdd, és hiába törlik azokat, néhány perc múlva ismét megjelennek!

Az FTP-n keresztüli lejátszás sem ördögtől való, vannak erre programok, bár én sosem használtam! Ha minden igaz, akkor a VLC alkalmas ilyesmire! Mondjuk azt nem tudjuk milyen platformra kellene! Windows, Linux, Android, IOS? De hozzáteszem, olyan nem létezik semmilyen formában, hogy letöltés nélkül megnézz bármilyen filmet is, csupán arról lehet szó, hogy vannak olyan lejátszók, amik képesek már letöltés közben is lejátszani a tartalmat! Tehát ha valami olyasmi célod lenne ezzel, hogy adatforgalmat spórolj meg, az nem fog menni, semmilyen módon sem, mert amit meg akarsz nézni, azt le is kell töltsd! Esetleg a félbehagyott filmek hátralévő részét spórolod meg, mint le nem töltött adatot!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.