Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) illusion111 válasza bopeti98 (#950) üzenetére


illusion111
csendes tag

Nem működik nekem az asuscomm.com. Már próbáltam. Most regisztráltam a no-ip.com -ra de az sem oké. Pedig kikapcsoltam a tűzfalat

(#952) bopeti98 válasza illusion111 (#951) üzenetére


bopeti98
őstag

A tűzfalat nem kell kikapcsolni, csak engedélyezni kell az FTP hozzáférést.
Menj végig az AiDisk beállításokon. Hátha utána menni fog.

(#953) illusion111 válasza bopeti98 (#952) üzenetére


illusion111
csendes tag

Sikerült, köszönöm! Most már csak azt kellene kiderítenem, miért nem tudok jogosultságot kiosztani a felhasználónak, hogy milyen könyvtárakhoz férhessen hozzá.. Az AiDisk-et az asuscomm.com -hoz állítottam be, ott pedig 2 felhasználó jelenik meg a Limited access rights-nél: admin és a Family. A Family pedig mindent lát ami a HDD-n van. A router kezelő felületén létrehozott FTP felhasználók nem jelennek meg az AiDisk beállításakor. Tudnátok ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#954) bopeti98 válasza illusion111 (#953) üzenetére


bopeti98
őstag

Véletlenül nem gyári firmware van a routeren?

(#955) illusion111 válasza bopeti98 (#954) üzenetére


illusion111
csendes tag


Nem. a 072-es

[ Szerkesztve ]

(#956) bopeti98 válasza illusion111 (#955) üzenetére


bopeti98
őstag

Érdekes, nálam nem ilyen az AiDisk rész.
Rakd rá a 079-es verziót. Az a legújabb.

(#957) illusion111 válasza bopeti98 (#956) üzenetére


illusion111
csendes tag

OK, kipróbálom

(#958) illusion111 válasza bopeti98 (#956) üzenetére


illusion111
csendes tag

Melyiket töltsem le, az aria, base, dlna, vagy a trmd-t?

(#959) bopeti98 válasza illusion111 (#958) üzenetére


bopeti98
őstag

Dlna. Abba integrálva van a transmission kliens és DLNA is van benne.

[ Szerkesztve ]

(#960) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Van egy kis gondom. RT-N56U 3.0.3.7-079 van fent. 60/6-os netem van erre van ráakasztva közvetlenül a router.
Mitől lehet, hogy egy idő után alig akarnak megjelenni a weblapok? Sőt nem is igazán tölt be semmit. Akadozik az egész. A router admin felülete is gyengélkedik ilyenkor.
Torrent megy , úgy látszik az hibátlanul.(de nem full sebességen)
Max 30%-on pörög a router, de inkább kevesebb ~10.

Újraindítás megoldja de ez így nem túl jó.

[ Szerkesztve ]

(#961) nelsonmanian válasza nelsonmanian (#960) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

az upnp se tökéletes, vacakolnak a portok néha

(#962) FruchT válasza nelsonmanian (#960) üzenetére


FruchT
tag

Nálam is ugyanez a helyzet :( szintén 079FW

(#963) nelsonmanian válasza FruchT (#962) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Lehet érdemes lenne valami régebbi fw-t feltenni. Melyik volt stabil?

(#964) illusion111 válasza illusion111 (#949) üzenetére


illusion111
csendes tag

Sajnos nem jött össze az asuscomm.com-os ftp megosztás. Csak úgy tudnám használni, ha ftp-ről letöltöm a gépre és úgy nézem utána a filmet. Van amikor el sem érem... :(
Szóval az lenne a feladat, hogy ha elutazom vagyis nem LAN-on szeretném használni a routerre kötött HDD-t, akkor milyen megoldás létezik arra, hogy -letöltés nélkül- direktben tudjam nézni a HDD-n lévő filmeket?

(#965) FruchT válasza nelsonmanian (#963) üzenetére


FruchT
tag

A gyári jó volt. Torrentezes reményében cseréltem le, de az sem akar összejönni egyelőre.

(#966) suste válasza illusion111 (#964) üzenetére


suste
veterán

nem tudom, hogy szóbajött-e az,hogy te online akarsz nézni filmet, mert az FTP erre egyértelműen nem alkalmas, és ezt biztosan mondták volna neked mások is.....

SAMBA és DLNA protokollok valók ilyenre, de egyiket sem szokás kiengedni a netre, hanem csak belső hálóra engedélyezetten élnek

ha mégis választani kell, akkor inkább a SAMBA, mert annál van lehetőség jelszóbeállításra, és írási/olvasási jogok korlátozására is

másik lehetőség lehet, hogy saját stream szervert hozol létre, olyasmit mint a youtube
de ebben nem tudok segíteni, mert nem tudom hogy melyik program csinál ilyet, van-e csomag hozzá ami használható a routeren, stbstb....

(#967) illusion111 válasza suste (#966) üzenetére


illusion111
csendes tag

Köszi! Tudsz segíteni a SAMBA protokoll beállításában? Ez alkalmas online távoli filmnézésre?

[ Szerkesztve ]

(#968) Kobor válasza illusion111 (#953) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Az USB Application - Network Neighborhood Share és az FTP Share, alatt meg tudod adni a felhasználókat, ill. minden egyes mappához való hozzáférési jogokat, arra figyelj, hogy az FTP és a SAMBA külön beállítandó.

Üdv,

(#969) Kobor válasza nelsonmanian (#960) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Két lehetőség látszik:
a torrent sebesség túl nagy korlátozd le, ha routerben lévő transmissionon megy 1200/500, ha gépen akkor 7000/500-ra.
elfogy a router memóriája, használj swap-et.

Üdv,

(#970) illusion111 válasza Kobor (#968) üzenetére


illusion111
csendes tag

És hogyan lehet elérni SAMBA-n keresztül a HDD-t, ha nem vagyok hálózatban vele pl. Utazáskor?

(#971) Kobor válasza nelsonmanian (#961) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Próbáld meg a manual por forwardingot.

Üdv,

(#972) Kobor válasza FruchT (#962) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Nálam nem jelentkezik, szintén 79-es, mondjuk én a trmd-t használom.
Nézd meg a memóriát te is, ill. a torrent beállításokat.

Üdv,

(#973) nelsonmanian válasza Kobor (#969) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Nem megy maximális sebességen a torrent, mikor a hiba jelentkezik.
Eddig sem volt korlátozva mégis működött szépen.
Memóriából kb 80-90% szabad. Hogy működik ez a swap pontosan?

A manual port forwarding esetén se tökéletes a dolog, próbáltam.

A gyári rendszer visszarakható simán a webes felületből?

(#974) Kobor válasza illusion111 (#970) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Szerintem ez nem járható, amit te szeretnél azt valami HTTP stream megoldással lehetne működésre bírni, a SAMBA nem erre való.
Szívesen várok én is megoldást valakitől.

Üdv,

Mindenkinek:
Azért tisztázni szeretném nem vagyok sem linux, sem hálózati guru, csak a saját tapasztalataimat tudom itt, bárkivel megosztani, így okosodva, tanulva egymástól. :)

(#975) suste válasza illusion111 (#967) üzenetére


suste
veterán

a samba-ról lehet "reptében" filmet nézni, ezt ki is próbálhatod a belső hálón
google a barátod....[link]

de továbbra is azt mondom, hogy a SAMBA-t nem erre találták ki, persze ettől független működik a dolog, csak éppen nem a legbiztonságosabb módja a megosztásnak
ha mégis belevágsz, akkor mindenképpen külön megosztást csinálj a SAMBA-n, ahol csak a megosztani kívánt médiák vannak, és ott is név+jelszó -hoz rendelve, és csak olvasásra!

[ Szerkesztve ]

(#976) Intruder2k5 válasza illusion111 (#970) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amint azt fentebb is írták, a samba megnyitása az internet felé nagyon nem ajánlott, mert semennyire sem biztonságos! Ez a protokoll nem erre van kitalálva! De ha minden áron bajt akarsz magadnak, vírusokat begyűjteni, és adatokat veszíteni, akkor meg kell nyisd a tűzfalon a 135-139 TCP portokat, és a 445 UDP portot, illetve szükség esetén a Samba interfészekhez felvenni a WAN-t is! Ezután elérhető távolról a samba! A 1043ND topik eleje felé lehet erről olvasni, amikor valamelyik OpenWrt buildben nyitva maradt a samba portja (vagy több port is, ezt nem tudom már), és tömegesen jelentkeztek, hogy mindenféle exe file-okkal van tele a hdd, és hiába törlik azokat, néhány perc múlva ismét megjelennek!

Az FTP-n keresztüli lejátszás sem ördögtől való, vannak erre programok, bár én sosem használtam! Ha minden igaz, akkor a VLC alkalmas ilyesmire! Mondjuk azt nem tudjuk milyen platformra kellene! Windows, Linux, Android, IOS? De hozzáteszem, olyan nem létezik semmilyen formában, hogy letöltés nélkül megnézz bármilyen filmet is, csupán arról lehet szó, hogy vannak olyan lejátszók, amik képesek már letöltés közben is lejátszani a tartalmat! Tehát ha valami olyasmi célod lenne ezzel, hogy adatforgalmat spórolj meg, az nem fog menni, semmilyen módon sem, mert amit meg akarsz nézni, azt le is kell töltsd! Esetleg a félbehagyott filmek hátralévő részét spórolod meg, mint le nem töltött adatot!

[ Szerkesztve ]

(#977) suste válasza Intruder2k5 (#976) üzenetére


suste
veterán

és esetleg VPN-nel megsépkelve? akkor meg lenne a titkosítás is....

(#978) Kobor válasza nelsonmanian (#973) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Ha ennyi a szabad memória akkor biztos nem ott van a gond, a swap egyébként kétféle képpen vagy külön partíciót hozol létre vagy csak egy file-t a hdd-n.
A partíciós megoldást itt találod, a file-ost megg itt a fórumban leírta Intruder2k5, de mint írtam nem ez a hiba.

Ha a torrent sem eszi meg, főleg a feltöltés szokott ilyen lassulást okozni, akkor sajnos nem tudom mi lehet a hiba.

A gyári elvileg visszarakható, ha mégsem recovery módban biztos.

Üdv,

(#979) Intruder2k5 válasza Kobor (#974) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem kell itt Linux gurunak lenni, legfőbb kincs az itt szerzett tapasztalat! Én sem vagyok Linux guru, ismereteim nagy részét itt szereztem én is a fórumon, ebből kifolyólag elég speciálisak is, és leginkább erre a routeres, de ezen belül is legfőképpen a Tomato platformra terjednek ki, és persze ebből kifolyólag kicsit konyítok a többi fw-hez is! Nem volt olyan rég amikor nulláról kezdtem ezt a világot, de akit komolyan érdekel, és nem csak össze akar csapni magának egy működő rendszert, vagy esetleg azt is elfogadja, hogy más csinálja meg neki, akár távolról is, az szerintem hamar átlátja a dolgokat, és aztán már sokat tud segíteni másoknak! Meg aztán elég, ha csak követed az erről szóló topikokat, és már is töménytelen mennyiségű infó tud rád ragadni, és tudod mit hol keress! :)

[ Szerkesztve ]

(#980) Kobor válasza Intruder2k5 (#979) üzenetére


Kobor
aktív tag

Teljesen egyetértek, én csupán azt szándékoztam jelezni, hogy nem mindenre tudok választ adni.
Mivel én nyitottam ezt a témát, vannak akik abba a feltételezésbe esnek, hogy netán szakértője lennék ennek az eszköznek, vagy a hozzá kapcsolódó FW-nek. :)
"Nem volt olyan rég amikor nulláról kezdtem ezt a világot" azért nem is tegnap volt :D

(#981) Razermazer


Razermazer
őstag

Valaki emlegetett itt feljebb néhány sorral, rar fileok lejátszását kicsomagolását.
Namármost semmi szükség rá, csomagolt filmet, tartalmat is nézhetünk a vlc media lejátszóval. Csak az első rar filet kell neki megadni a többi ő elvégzi. Emellett ugye lehet vele video felvételt készíteni, van benne rejtett dvd rippelő, különböző video és audio formátumokba is tud konvertálni.
Én már nem csomagolok semmit sem ki, csak így nézem ami olyan.
Esetleg ha media player classic home cinema-t használtok akkor ahhoz kell egy rar file source filter nevezetű okosság, és már az is tudja kezelni streamelni a rar állományokat.
Emitten pedig egy teljes leírás, egy jól beállított media player mindenre elég, nem kell kodek csomag sem[link].

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#982) norbertember


norbertember
csendes tag

Sziasztok

OFF:

Van egy eladó N65U-m, garis.
Ha valakit érdekel privátban beszéljük meg.

(#983) Imi7733


Imi7733
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos ismét elakadtam egy kicsit... N65-ös routeren a legfrissebb (nem gyári) firmware van, de nem bírom beállítani a transmission-t, hogy seedeljen rendesen. Ha a router webes felületéről nyitom meg a transmission oldalát, akkor ott a portot nyitottnak jelzi, ha viszont a win7-re feltelepített remote gui-ban nyomok rá a port tesztelése gombra, akkor azt írja, hogy Bejövő port zárva, ellenőrizd a tűzfal beállításokat... Megköszönném, ha valaki tudna segíteni, mert így nem sokat ér a transmission...
Esetleg Aria2 beállításokat tudja valaki, hogy mit és hogyan, mert azt hiába engedélyezem nem történik semmi...

(#984) Kobor válasza Imi7733 (#983) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

A manual port forwarding-nál megadtad a transmission portját?
Ha nem akkor, azzal kezdj, itt a közepétől le van írva.

Üdv,

(#985) Imi7733 válasza Kobor (#984) üzenetére


Imi7733
csendes tag

Igen, ez megtörtént... A webes felület szerint minden rendben is van, ennek ellenére mégsem seedel rendesen, csak hébe-hóba.
Közben sikerült beállítanom az Aria2 , de seedelni egyenlőre az sem akar semmit, bár még lehet, hogy az beindul, mert még csak vagy 5 perce működik, de 2 torrentet már le is szedett...

(#986) Imi7733 válasza Kobor (#984) üzenetére


Imi7733
csendes tag

"Adj hozzá kézzel egy szabályt a következőképpen:
Service Name="transmission"
Port Range=a szám amit előbb megjegyeztép vagy ha átírtad akkor ez, "51413"
Local IP=a router IP címe, a LAN oldali, álltalában ez 192.168.1.1, a network map, földgolyó alatti ikonjára kattintva látod LAN IP-nél.
Local Port=hagyd üresen.
Protocol=BOTH"

Ha itt a local IP-nek a router címét adom meg, akkor a WEB-es transmission azt írja, hogy a port zárva, a remoteGUI pedig azt hogy nyitva, ha viszont itt a laptop IP címét adom meg, akkor pont fordítva, WEB szerint nyitva, remote szerint zárva... ???????
A seed viszont egyik esetben sem megy... :-(

(#987) Kobor válasza Imi7733 (#986) üzenetére


Kobor
aktív tag

Hmm.. érdekes, ha a routerben lévő transmissiont használod, akkor a port forwardingnál mindenképpen a router lan ip-jét kell megadni, hiszen ha kikapcsolod a laptopot, akkor is mennie kell a le és feltöltésnek, így laptop ip-nek nem lehet köze hozzá.
Milyen interneted van, nem t-home- cisco véletlenül?

(#988) FruchT


FruchT
tag

Hogy jól kezdődjön a nap :
FW főzött 3.0.3.7-079 - factory reset után internet van, de a routert sehogy nem érem el ! (device discovery sem látja) Sem az előző beállított IP-n ,sem a 192.168.1.1-en. Reset volt már 10 szer. Gondoltam visszarakom a gyárit de így esélytelen. Valaki tipp ?

(#989) Kobor válasza FruchT (#988) üzenetére


Kobor
aktív tag

recovery módban esetleg.

(#990) Intruder2k5 válasza FruchT (#988) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom padavan féle szofttal, hogy van ez, de általában a moddolt fw-ket nem látja a device discovery! Tomato-t legalábbis tuti nem!

IP címet is oszt a router? Ha igen, akkor próbáld meg az alapértelmezett átjárón elérni!

Reset-et ugye áram alatt nyomtad, és legalább 5-10mp-ig...?!

(#991) Imi7733 válasza Kobor (#987) üzenetére


Imi7733
csendes tag

Nem T-Home-os vagyok, hanem Pr Telecom-os. Közben megoldódott a probléma, visszatettem az egyel régebbi firmware-t (072-es) és azzal már nyitott a port mindenhonnan nézve (port forward nélkül is!) (bár seed még most se sok van :( )

[ Szerkesztve ]

(#992) FruchT válasza Kobor (#989) üzenetére


FruchT
tag

Köszönöm !

Recovery mod ban sem sikerült az fw töltés. Volt mindenféle reset meg reboot,de egyszerűen semmilyen címen nem lehetett elérni. Végül úgy sikerült a kezelőfelületet elérni,hogy a PC ip-t átraktam fix 192.168.1.10-re.
Az egész probléma ott kezdődött,hogy 3.0.3.7-079 alatt rádugtam egy 2TB-os vinyót, és totál megkergült az egész. Folyamatosan dobálta a wifit, hol eltűnt, hol megjelent, miközben kábelen minden okés volt. Ekkor kapott egy factory default settings resetet és onnantól volt elérhetetlen (internet volt). Közben láttam,hogy a gyári FW ből van új, ezért most megkapta azt.

(#993) crue


crue
őstag

Lehet, hogy páran megköveznek érte, de leírom a firmware-ekkel kapcsolatos tapasztalataimat.
N56-ot használok már néhány hónapja, a kezdetektől padavan firmware-rel, mert az akkori hivatalos elég béna volt. Nemrég történt, hogy eltűntek és elérhetetlenné váltak adatok a routerre kapcsolt hdd-ről, ezért csináltam egy formázást, de az istennek se tudtam újra működésre bírni a dlna-t. Egyszerűen nem talált meg semmit, teljes reset és hdd formázás után sem. Ekkor gondoltam, kipróbálom milyen most a gyári, mert láttam, hogy vannak új verziók. Legnagyobb meglepetésemre minden működni látszott elsőre és működik azóta is gond nélkül. Fontosabb különbségek:
1. Ami a leginkább szembetűnő, hogy sokkal jobban priorizálja a feladatokat, mint a custom fw és stabilabb is. A wifi rádió mindenek előtt van, sosem szakad meg, ha közben torrentezik a router és sambán másolgatok róla, akkor sem. Custom fw-nél ilyenkor sokszor meghalt a wifi és újra kellett indítani a routert.
2. Ha megy a torrent és elkezdek sambázni, akkor szépen elveszi a kakaót a torrenttől és értelmes sebességgel tudok másolni. Custom fw-nél ez úgy nézett ki, hogy ha ment a torrent, akkor el lehetett felejteni a sambát, mert vagy ment párszáz kbyte/sec sebességgel vagy befagyott az egész.
3. A letöltött fájlok gyorsan megjelennek a dlna szerveren, nem kell kézzel frissíteni vagy sokat várni rá. Letöltés mellett dlna-zni szintén gond nélkül lehet.
Mindezek mellett nem kellett sebesség korlátozást beállítani a download managerben, mert az erőforrásokat nagyon jól kezeli és automatikusan lassítja a letöltést, ha szükséges. A seed egy kicsit komótosabb, de folyamatos és arra bőven elég, hogy az ember teljesítse a kötelezettségeit.
Eddig én is custom fw hívő voltam, de per pillanat úgy tapasztalom, hogy a gyári sokkal stabilabb és rugalmasabb.

(#994) FruchT


FruchT
tag

Engem most már nagy általánosságban csak az érdekelne - és amire hosszú idők óta nem kaptam választ - ,hogy a routerre kötött vinyó és a PC között WiFi-n keresztül mi a büdös túróért megy csak max. 4Mbyte/sec el a másolás ??? Kábelen OK.

[ Szerkesztve ]

(#995) bopeti98 válasza FruchT (#992) üzenetére


bopeti98
őstag

Ez a 2,4 GHz-es WiFi dobálás ( 5 GHz-en nem volt probléma ) nálam is jelentkezett egyszer-kétszer de szombaton vettem egy Y Usb kábelt és a HDD áramellátás külön USB-s adapterről történik. Így nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#996) suste válasza crue (#993) üzenetére


suste
veterán

Ez mind tök jól hangzik, de a DLNA-t a gyári fw-ben milyen program szolgáltatja?
Neked milyen TV-d vagy más eszközöd van, ami DLNA-n éri el a médiákat?
Mert ha ushare a szerver (TP-Link routereken ez van gyárilag), akkor az nem lesz jó a Samsung eszközökhöz, így nem marad választása annak, aki Samu-val rendelkezik:(.
Ushare tényleg nagyon gyorsan közzéteszi a médialistát, mert nem csinál saját adatbázist csak fájlistát közöl, míg mondjuk a miniDLNA adatbázist épít, viszont minden eszközzel együttműködik....

(#997) crue válasza suste (#996) üzenetére


crue
őstag

A telepített fájlok arról árulkodnak, hogy minidlna a kiszolgáló. Mindenesetre Samsung tévével használom és működik. Volt dolgom TP-Linkkel is, azzal valóban nem ment.

(#998) Kobor válasza Imi7733 (#991) üzenetére


Kobor
aktív tag

Igen lehet, hogy nem kell a port forward, magamból indultam ki, és nálam nincs engedélyezve az upnp.
Egyre több panasz van a 79-re, nálam is elhányta magát a hdd kétszer is, csak a gparted disk check-jével tudtam helyrehozni.
Most megnéztem nálam is azt írja a webes, hogy a port zárva, kemény :D

(#999) suste válasza crue (#997) üzenetére


suste
veterán

A telepített fájlok arról árulkodnak...

A gyári fw a HDD-re kirakja az adatbázist?
Vagy milyen telepített fájlokat látsz gyári alatt?

(#1000) crue válasza suste (#999) üzenetére


crue
őstag

A gyári fw a hdd-re telepíti a Download Mastert, Media Servert stb. Ezek nincsenek a fw-ben, hanem a router felületéről lehet indítani a telepítést, ami letölti és felrakja a hdd-re a szükséges fájlokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.