Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Kobor válasza bjantsi (#296) üzenetére


Kobor
aktív tag

Kapcsold ki a beállításokban a transmissiont, utána hozd létre a mappát, majd kapcsold vissza.

(#302) Kobor válasza bjantsi (#297) üzenetére


Kobor
aktív tag

Én nem tudok sajnos, Kolorista, itt írja a megoldást, nála NTFS-en is megy, így formáznod sem kell. Szinte mindenki aki itt van costom fw-t használ, próbáltam keresni valami hivatalos Asus fórumot ami a gyári fw-el foglalkozik, de semmi érdemlegeset nem találtam.
Ha van türelmed próbáld meg mégegyszer, szerintem megéri az időt.

Üdv,

(#303) bjantsi válasza Kobor (#302) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Nekiesek mégegyszer.
Bár a fullos customot raktam fel mégsem ment. Nem adom fel. Megpróbálom. Köszi

(#304) bjantsi válasza Kolorista (#299) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Köszönöm, sikerült megoldani. A torrent megy, de eddig még nem seedelt. Majd írok hogy sikerült e visszatölteni valamit.

(#305) bjantsi


bjantsi
csendes tag

Még egy bájt sem kúszott fel mióta elindítottam.
Minden 0án áll.
A transmission beállításainál nézegettem, a network fül alatt a "port is closed" (51413)
Számít valamit vagy mindenkinél zárva van a port?

(#306) Razermazer válasza bjantsi (#305) üzenetére


Razermazer
őstag

Számít nehezebben töltenek le tőled, kevesen tudnak csatlakozni hozzád.
Port forward fülön tedd aktívvá a portot, név legyen transmission, local ip a te ip címed vagyis a routeré esetedben 192.168.1.1, a kívánt port 51413, protocoll both. Beállítod, elmented, újraidítod a routert, ezután a transmisson gui-ban vagy webui-ban beállítod a port forwarding kockát(bár mivel most kézileg adtuk meg a portot szerinte ez sem kell) rákattintasz a port próbájára és szerintem már nyitott lesz a port.

Ez a kézi beállítás csak akkor jelenik meg ha a portforward oldalon az automatikus forwardolást kikapcsoltad.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#307) bjantsi válasza Razermazer (#306) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Állítólag kicserélted a gyári fw ben a torrent progit. erről van valami leírásod hogy hogyan kell csinálni?

(#308) bjantsi


bjantsi
csendes tag

Nagy nehezen megindult pár új torrent. de passziv modban vagyok. szóval alig csatlakoznak rám. Még nem jöttem rá hogy tudom aktivvá tenni magam. Nem közvetlen szolgáltatóra csatlakozom a routerrel, hanem egy switch ből húzom a netet.

(#309) Razermazer válasza bjantsi (#307) üzenetére


Razermazer
őstag

1: Nem nem cseréltem ki csak mondtam hogy lehet, de ahogy látom, számodra az kínok kínját jelentené lecserélni, linuxban nem vagy jártas sem unixban(nem is a klienssel van a gond hanem a hálózattal).

2: Így nem is leszel soha az életben aktív, mivel fogalmam sincsen, hogy a switch amit használsz dhcp-s és van benne tűzfal is vagy csak sima switch. Rengeteg beállítási lehetőséget rejt ez magába, és a felállás is rossz, mivel úgy lenne a korrekt, hogy router és switch nem fordítva ahogy nálad.
Ugyanis a routerben szépen mindennek beállítanál portokat, amiket az a switchnek lefordít engedélyez.
Ez a felállás sem reménytelen csak pepecs és érteni kell hozzá, így átirányítalak a megfelelő topikba itt a szakik majd megmondják a tutit.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#310) snekszercsab


snekszercsab
csendes tag

Sziasztok

Gondolkozom egy ilyen router vételén,1080p-s HD tartalmakat szeretnék nézni wifi megosztáson keresztül (a jelenlegi 1043ND-s ruoteremmel azonban eléggé szakadozik) v.kinek van tapasztalata esetleg ezzel kapcsolatban közületek?

Válaszotokat előre is köszönettel:
Csaba

(#311) bjantsi válasza snekszercsab (#310) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Helló!
Én nem közvetlenül a tv-vel wifizek, hanem laptoppal és hdmi n van a tv.
2Tb os wd usb3 as winyóval.
Ezzel a felállással tökéletesen játsza az összes filmet akadásmentesen.
Üdv!

(#312) Gsx-rr válasza snekszercsab (#310) üzenetére


Gsx-rr
veterán

N65u-val tökéletesen megy akár a 3d is nálam!

(#313) Razermazer válasza snekszercsab (#310) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát ahogy írták a fórumos kollégák, viszi ha van megfelelő ellenoldal.
Ha kábelen kötöd össze a tv-t akkor semmi gond. Kell egy jó erős n-es adapter mondjuk az általam favorizált n66 usb és semmi gond nem lesz. 54mbit-el ne próbálkozz esélytelen tehát g-s vevővel.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#314) ibike válasza Razermazer (#313) üzenetére


ibike
csendes tag

Ha teszek neki customot akkor a dlna funkció fog e müködni rajta?
Most hol látja, hol nem a TV-m.
Amikor látja akkor is válógatós, lát 5 könyvtárat és aval annyi.
Akármit engedélyezek akárhol :(

bocsi, megtaláltam: RT-N56U_3.4.3.7-072_dlna.zip -et felteszem, lessz DLNA-m.
és torrent kliens is van a fileban?

és a neviből kiindulva nincs benne magyar :(

[ Szerkesztve ]

(#315) Imi7733


Imi7733
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki választ arra, hogy miért nem tudok új FTP felhasználót hozzáadni? Megáll ott, hogy Proceeding....
N56U 3.4.3.7.-072 firm van rajta...
Sőt, ha létre akarok hozni a lemezen egy mappát (pl: transmission), akkor ugyanez a helyzet... Proceeding....
és ott mintha lefagyna...

[ Szerkesztve ]

(#316) Razermazer válasza ibike (#314) üzenetére


Razermazer
őstag

Ahogy írtad így van, azt kell letöltened és a dlna-s firmwareben van transmission is.
Magyar nincsen benne csak angol és orosz.
A transmission használata rém egyszerű, keres rá itt fórumban, még talán ezen az oldalon is rátalálsz.
De a lényeg az, hogy indítás előtt hozz létre egy transmission mappát, utána indítsd el a klienst amit elérsz webuin keresztül és remote guin keresztül. A transmission az usb application menü alatt lesz legalul.

Imi77: Jogosultságok hogy vannak beállítva? milyen filerendszeren okozza ezt a hibát?. Ha a transmission meg fut, közben nem tudsz létrehozni neki könyvtárat.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#317) Intruder2k5 válasza Imi7733 (#315) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg másik böngészőből?

(#318) Imi7733 válasza Razermazer (#316) üzenetére


Imi7733
csendes tag

Az a vicc, hogy eddig nem volt vele gond, kb egy hónapja már beállítottam mindent egyszer, de rákötöttem egy másik vinyót (ext4-re formázva), aztán lereseteltem a rouert is, és elkezdetem volna újra beállítgatni a nulláról...
A transmission nem futott még, mikor próbáltam. Atóta beléptem FTP-n, és úgy létre tudtam hozni a könyvtárt, így most már legalább a transmission megy, de felhasználót még most sem tudok hozzáadni... :-(

(#319) Imi7733 válasza Intruder2k5 (#317) üzenetére


Imi7733
csendes tag

Szia!
Nem próbáltam még másik böngészőt, mert eddig is innen állítgattam mindent (chrome), de most hogy mondod kipróbáltam, és IE-el meg működik! Ezt el se hiszem, eszembe nem jutott volna más böngészővel próbálni...
Köszi! Bár most meg az bosszant, hogy mi lelte a chrome-omat! :D

(#320) Razermazer válasza Imi7733 (#318) üzenetére


Razermazer
őstag

Miért nem csináltál mentést a konfigurációról, és azt kellett volna feltölteni amibe már mindent beállítottál.
Nem kell előröl kezdeni ilyenkor.
Szerintem egy tisztítás kéne neki süti téren, és fog az menni chrome-al is.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#321) Imi7733 válasza Razermazer (#320) üzenetére


Imi7733
csendes tag

Köszi, megpróbálom a chrome-ot helyrehozni. A mentést is megcsinálom most már, az tutti! :D

(#322) Kobor válasza Imi7733 (#319) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Ez nálam is jelentkezett ,csak fordítva(IE vs Chrome) kb 1 hete, ha rákkatintok valamire, csak gondolkozik, mintha elérhetetlen lenne, lefagyna. Nálam az a poén, hogy be sem volt kapcsolva a gép, senki nem használja, csak én. Azt hidtem a routerrel van gond, érdekes...

(#323) Imi7733 válasza Kobor (#322) üzenetére


Imi7733
csendes tag

Szia!
Szerencsére nem a routerral van gond, bár én is azt hittem... Mindenesetre a chrome-ot nem nagyon sikerült még helyrehozni, de IE alatt tökéletesen megy minden...

(#324) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Most leszek tulaja egy ilyen gépnek. Nagy vonalakban le tudná irni valaki mi a külömbség a gyári és a custom firm között??

üdv

(#325) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt, hogy érted? Ha jól rémlik, akkor Te már elég régen jelen voltál a 1043 topikban, ahol használtál már custom firmware-t...

(#326) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#325) üzenetére


nagyfejü
őstag

szia!
Igen voltam ott! De az Asus uj nekem. Csak azért kérdezem mert van aki azt irja tök jó a gyári firm , van aki a custom ra esküszik. nem tudom milyen ez a custom! Vargalexét ismerem csak.

üdv

(#327) Razermazer válasza nagyfejü (#324) üzenetére


Razermazer
őstag

Milyen is hmmm tökéletes.

Gyári: Gyenge wifi jeladás, használhatatlan letöltőkliens, rengeteg funkció nem is használható benne, meg nem is rakták bele.

Custom: Amellett, hogy szép kinézetileg, rengeteg funkcióval és beállítással gyarapította a routert. Wifi jel erős és stabil, letöltőkliens stabil és mindig friss, könnyen kezelhető, iptv, dlna, vpn hálózat és kliens csakhogy az alap dolgokat mondjam.
Aki a topikban van 95% csak a customot használja szerintem nem véletlenül. Igaz ez nem tomató, hanem a gyári erősen feljavított kiegészített változata, de maximálisan ellátja a feladatát.
A többit majd te eldöntöd, a firmware feltöltés oldalon kell csak betallózni, mintha gyárit tennél fel ha nem tetszik egyszerűen visszateszed a gyárit.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#328) nagyfejü válasza Razermazer (#327) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm !!!!!!

(#329) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#328) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem OpenWrt után felüdülés lesz! :)

(#330) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#329) üzenetére


nagyfejü
őstag

neked is köszönöm!

(#331) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mikor lesz meg az új router?

Egyébként a 1043-mal mi volt a probléma? Az ominózus WiFi hiba? Vagy egyéb okok? Vagy egyszerűen csak váltani akartál?

Szívesen!

[ Szerkesztve ]

(#332) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#331) üzenetére


nagyfejü
őstag

Elméletileg holnap! Igen Nagyban közbejátszott a wifi , most összejött gondoltam próba valami erősebbre. Aztán majd meglátjuk.

(#333) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#332) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, rendben! Szerintem tuti nem fogsz csalódni benne!

(#334) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!

Megvan a gép. beüzemelve!? Net van , custom firm fenn van. Mit érdemes még beállitani? VPN , dlna ?? A wifinél hol találom a jelszót????

üdv

[ Szerkesztve ]

(#335) ibike válasza nagyfejü (#334) üzenetére


ibike
csendes tag

Sajna nem volt idöm foglalkozni a dologgal, de most már muszály lessz, mert nem kóser itt valami.

Csak egy nagy kérdőjelem van: muszály átformázni a külső HDD-t?
Van rajta több mint 1Tb adat, amit féltek erősen.

Ne kérdezzétek mire van formázva, mert nem tudom.
WD My Book, 2TB.

[ Szerkesztve ]

(#336) Razermazer válasza nagyfejü (#334) üzenetére


Razermazer
őstag

Baromi egyszerű szerintem már meg is találtad, 2,4-vagy 5ghz fül alatt, a beállításai között a titkosításnál,
megadod és elmented. Csatlakozni már csak a jelszóval tudsz.
Vpn-t akkor érdemes ha nagyon akarsz titkosítani szolgáltatók nem nagyon szokták szeretni. Vagy[link]
Dlna szerintem az sem nehéz usb application fül alatt lehet beállítani itt fórumon volt is szó róla keress vissza. Vagy[link]

Ibike: Ha jól emlékszem itt a topikban vagy másikban is volt gond!!!!!? a wd my book-ot nem nagyon komálja a firmware. Ezt nem mondom 100%-ra(ezeknek a külső tárolóknak valami van az elektronikájában amit nem szeretnek a routerek). A kérdőjel az azért van mivel a filerendszeredet nem ismeri fel. Ami nem nagyon lehet más mint ntfs, Viszont azt meg csont nélkül fel kéne ismernie mivel támogatott már.
Egy sima mezei vinyóval én kipróbálnám ami ntfs és usb-n rá tudod kötni, ha van rá lehetőséged.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#337) Razermazer válasza ibike (#335) üzenetére


Razermazer
őstag

Na ez lemaradt, nem az elektronika hanem a telepített szoftver a ludas érzésem szerint. Mert valami ezeken van azt tudom. Az a Smartware lesz.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#338) ibike válasza Razermazer (#336) üzenetére


ibike
csendes tag

Nekem még nem vöt,
Most felraktam az uj firmwaret, a Tv látja is wincset a köv. képpen:
Brovser, music, video, pich.
de minden mappa ures, a brovser is, és azt sem találom, hol kéne átrakjam a filmaket a Video közé?

A torrent kliens ok, csak egy kérdés azzal es: csak az a webfelület a kontrol hozzá, vagy van beépítve menübe is?

(#339) Intruder2k5 válasza ibike (#338) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A transmission-t ezzel is használhatod!

http://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/

[ Szerkesztve ]

(#340) ibike válasza Intruder2k5 (#339) üzenetére


ibike
csendes tag

Küszi a programot, igy már teljesen ok,
csak a TV lát még mindig üres könyvtárakat

rámegyek a websatusra ezt írja:
MiniDLNA status
Audio files: 0
Video files: 0
Image files: 0

(#341) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!!

Ha azt szeretném hogy a windows mediaplayerrel megosztott zenéket le tujam játszani DLNA n , akkor hogy tudom azt megcsinálni hogy a rádugott pendrive ra mentse a Playlistet ?? Másik kérdés , Ha NTFS külső vinyót dugok rá azt kezelné rendesen?? A 1043 nem , ezért is kérdezem?Nem szeretnék 2 terrát leformázni.
Esetleg ezzel a routerrel is tudnék webkamerát üzemeltetni??

üdv

[ Szerkesztve ]

(#342) Razermazer válasza ibike (#340) üzenetére


Razermazer
őstag

Mindkettőtöknek mondom, ugyanez volt a probléma pár oldallal odébb, az egyik fórumozó kollégának.
Mondtuk neki, hogy tegye át a vinyót ext3-ra vagy ext4-re, ntfs fileredszerű vinyóval szenvedett ugyanígy DLNA-val hol látta hol nem látta. Ext4 vagy ext3-m alatt minden tökéletesen működött neki.
Transmission sem működik a legtökéletesebben ntfs-n, ez van, ezen még dolgozni kell, nem csak ezen a vason van probléma, mostanság integrálták az ntfs-t ki kell forrnia.

Nagyfejű: WEbkamera jó kérdés biztos lehet, de az entware alól kell telepíteni és neked kell konfigolni firmwareben nincsen benne. 2 terrát formázni könnyű :DDD csak az adatokat elmenteni nem. Látod én ezért terrás vinyót már nem használok ilyen célra, egy 500gigás megteszi(egylemezes, nem meleg és csendes is) ezt szépen el tudom menteni a 2 terrás backup vinyómra. Én Már csak arra használok terrás vinyókat.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#343) ibike válasza nagyfejü (#341) üzenetére


ibike
csendes tag

annyit kisütöttem, hogy kéne mountolni a vinyó tartalmát, de nem találom mikéntjét

ennyi van az elérhetőségén a vinyónak, ha mond valamit valakinek:
<HTML><HEAD><TITLE>MiniDLNA 1.1.0</TITLE></HEAD><BODY><div style="text-align: center"><h3>MiniDLNA status</h3>Audio files: 0<br>Video files: 0<br>Image files: 0</div></BODY></HTML>

(#344) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Remélem olvassa valaki hozzáértő! Kevés lett a 4 port ,gondolom vennem kell egy switch-et. De össze vissza beszél mindenki ,hogy 1 porton lassú lesz a net elérése a swich-en lévő eszközöknek.
Vagy úgy lenne a legjobb ha a switch-re azokat kötném amik nem nagyon vagy ritkán használják a netet?

(#345) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#344) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Miért, milyen neted van?

(#346) Gsx-rr válasza Intruder2k5 (#345) üzenetére


Gsx-rr
veterán

30/5 , 3 napja váltottam csomagot 10/0.5 ről. 1 nap múlva ment már a gyorsabb net ,de még is felhívtak ,hogy modemet kell cserélni. Holnap reggel jönnek.
Ami érdekes volt ,hogy a pingem rosszabb eddig 5-6 mbps volt de most 14 alatt nincs.
És 5ghz-en rapszódikus a sebesség ,van hogy 4,5 le és ez azért érdekes ,mert a feltöltés az stabil 5.

(#347) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

30Mbit/sec? Ha kicsit számolsz, a routered egyetlen darab, 1Gbit/sec-es portján, legalább 30x átfér ez a csomag!

(#348) Gsx-rr válasza Intruder2k5 (#347) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezért kérdezek inkább amihez nem értek! Köszönöm!

Akkor ezek szerint úgy dugdosom ahogy akarom!!??

(#349) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#348) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van!

(#350) Shao


Shao
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült beüzemelnem, custom fw-t használok. Tudja valaki hogy lehet ezen a felületen torrentet késziteni és megosztani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.