Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) bopeti98 válasza Intruder2k5 (#450) üzenetére


bopeti98
őstag

Két gépen, 3 böngészővel ( IE10/IE11, Mozilla Firefox, Google Chrome ) próbáltam, mind a két gép vezetékkel kapcsolódott de semmi.
Mellesleg a router resetelése is necces volt mert állandóan lefagyott és lehetett áramtalanítani.

[ Szerkesztve ]

(#452) Intruder2k5 válasza bopeti98 (#451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor amit még megpróbálnák, hogy ráteszek másik fw-t recovery módban! Ha ez sem segít, akkor vissza garanciába!

(#453) bopeti98 válasza Intruder2k5 (#452) üzenetére


bopeti98
őstag

Ez a módszer jó lesz?

(#454) Intruder2k5 válasza bopeti98 (#453) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen! Én is LEÍRTAM már, persze Neked a Tomato fw nem jó, ami az írásban van! Helyette vagy a gyárit, vagy pedig EZT tedd fel!

(#455) bopeti98 válasza Intruder2k5 (#454) üzenetére


bopeti98
őstag

Hát ez nagyon jó.

Most már bármit nyomkodhatok rajta, csak az az egyetlen power led világit ( nem villog )

:(

[ Szerkesztve ]

(#456) Intruder2k5 válasza bopeti98 (#455) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor legalább most már tudod, hogy ez hardver hibás! Vissza kell vinni, minden bizonnyal csere lesz belőle!

(#457) bopeti98


bopeti98
őstag

Úgy látszik sikerült működésre bírni.
Addig nyomogattam meg húzgáltam ki-be a konnektorba hogy egyszer csak kivillantak a WiFi ledek.
Ezután a WAN portba csatlakoztattam a Cisco LAN portjából jövő UTP kábelt. A két laptopon továbbra is elérhetetlen volt a router kezelőfelülete de a Nokia Lumia 820-as telefonomon ami ugye WiFi-n kapcsolódott, ott gond nélkül bejött minden és be tudtam konfigurálni a routert. Érdekes.

Jelenleg úgy van hogy a Cisco DHCP szervere kioszt az ASUS-nak egy IP-t és kész, működik is minden. Annyi van csak hogy ha portot akarok valaminek nyitni azt mind a két eszközben meg kell tenni de ez nem nagy probléma. :)

(#458) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#444) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!

De eddig nem vettem észre ergo jó volt. A letöltés miben befolyásol?? Nem a routeren van a winyó , nem onnan torrentezek! Anno a 1043 sohasem lassult be.

üdv

(#459) Intruder2k5 válasza nagyfejü (#458) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hogy nem a routeren... Az más!

WiFi-n, vagy kábelen? Slotok száma limitálva van a kliensben?

(#460) nagyfejü válasza Intruder2k5 (#459) üzenetére


nagyfejü
őstag

Kábelen megy , a kliens alapon van , nem állitottam semmit kivéve a mappát és a sebességet. De az zavar hogy eddig ezt nem vettem észre , csak mostanában.

(#461) illusion111


illusion111
csendes tag

Sziasztok!

Az USB-s adatárolót ext3 ra formáztam az ajánlásaitok alapján, de nem látom windows alól. Mi lehet az oka? Fel szeretnék másolni filmeket (gondolom így gyorsabb mint router alól), amiket majd a routeren megoszthatok a belső álózatomon.

(#462) illusion111 válasza Kobor (#435) üzenetére


illusion111
csendes tag

"Az n56- ban a port forwardingnál ezt ad meg 192.168.1.1 51413"

Ezt hol adjam meg?

[ Szerkesztve ]

(#463) Razermazer válasza illusion111 (#462) üzenetére


Razermazer
őstag

Auto port forwardingot kapcsold ki, manual port forwardingot kapcsold be, service name transmission, port range: 51413, local ip: routered ip-je, protocol both, local port nem kell.

Ext3-at nem fogsz látni windows alól, csak az ex2fsd programmal, vagy ext2explore-al.
Innentől kezdve, már másolhatsz rá, törölhetsz róla. Ez csak router nélküli hozzáférés, routeren keresztül samba van, de ezt szerintem te is tudod.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#464) illusion111 válasza Razermazer (#463) üzenetére


illusion111
csendes tag

Köszönöm!

(#465) illusion111 válasza Razermazer (#463) üzenetére


illusion111
csendes tag

Ezekhez mit állítsak be?

[ Szerkesztve ]

(#466) Razermazer válasza illusion111 (#465) üzenetére


Razermazer
őstag

A routered ip-jét mint írtam és írták 192.168.1.1 jobb esetben, a local porthoz mint írtam semmit.
Aztán egy újraindítás kell.
A merevlemez ugye a routerre van kötve usb-n keresztül?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#467) illusion111 válasza Razermazer (#466) üzenetére


illusion111
csendes tag

Igen, USB-n a routerhez van kötve. Nem engedi a hozzáférést, nem is lehet bejelölni az írás+olvasást, és új könyvtárat sem enged létrehozni. Nem értem :(

[L:/dl/upc/2013-12/30/52603_j6detxmu0mjzyfl1_hibauzenet_2.jpg](IMG:/dl/upc/2013-12/30/52603_j6detxmu0mjzyfl1_hibauzenet_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]


[ Szerkesztve ]

(#468) Razermazer válasza illusion111 (#467) üzenetére


Razermazer
őstag

Ez alapján csináld légy szíves meg a beállítást[link]
Azt nem tudom viszont, hogy miért ezt a régi firmwaret használod mikor ott van a 72-es.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#469) illusion111 válasza Razermazer (#468) üzenetére


illusion111
csendes tag

Melyiket töltsem a dlna-t, vagy az aria-t, vagy a base-t?

(#470) Razermazer válasza illusion111 (#469) üzenetére


Razermazer
őstag

a dlna

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#471) illusion111 válasza Razermazer (#197) üzenetére


illusion111
csendes tag

Letöltöttem a 72-est az RT56-osomhoz. Megcsináltam mindent lépélsről lépésre a leírtak alapján (WIKI), de EXT3-ra formáztam. Lehet, hogy ez a baja, mert nem enged felhasználót létrehozni, csak pörög amikor elmenteném. Az Anonymusnál pedig csak olvasási engedély van. Mi lehet a gond? :(

[ Szerkesztve ]

(#472) Imi7733 válasza illusion111 (#471) üzenetére


Imi7733
csendes tag

Helló!

Próbáld meg másik böngészőből!!!

(#473) illusion111 válasza Imi7733 (#472) üzenetére


illusion111
csendes tag

ÁÁÁÁ... Hogy erre nem gondoltam! :R

A Google Chrome miatt volt :W

[ Szerkesztve ]

(#474) Kamisama


Kamisama
tag

Sziasztok!

Win7 újratelepítés után sikerült mindent megcsinálni az általatok leírtak szerint, ezért köszönöm a segítséget.

Viszont azt nem tudom, hogy a DLNA hogy frissíti magát? A Rebuild Database Content on Start: -nál mindegy mit állítok be, nem akar frissíteni magától. Mi a különbség a három lehetőség között? Van más lehetőség is ennek a frissítésnek a beállítására?

Köszönöm.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#475) Intruder2k5 válasza Kamisama (#474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az általad említett "Rebuild Database Content on Start" opció az én értelmezésemben azt jelenti, hogy reboot, esetleg dlna restart után frissítsen a program!

Mivel nekem nem ilyen routerem van, így nem tudom mi a három opció, de elviekben a dlna-nak automatikusan észre kellene vennie, ha új file kerül a megadott média mappába!

(#476) Kamisama


Kamisama
tag

Egy kérdésem lenne még. Az 1 TB-os Maxell külső hdd-met ext3-ra formáztam. Minden szuper, csupán, az érdekelne, hogy miért vesz igénybe minden adat 2x annyi helyet mint amennyit egyébként kellene foglalnia.

Ezek szerint az 1 TB-os HDD csak 500 GB-os? Meg lehet ezt változtatni?

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#477) Kamisama válasza Intruder2k5 (#475) üzenetére


Kamisama
tag

Köszi.

A három lehetőség:

No rebuild
Append new media files
Force rebuild database

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#478) Intruder2k5 válasza Kamisama (#477) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értelemszerűen...

No rebuild - Nem változtat az adatbázison!
Append new media files - A változásokat jegyzi be a régi adatbázisba!
Force rebuild database - Teljesen újraépíti az adatbázist!

(#479) bopeti98


bopeti98
őstag

Úgy látom muszáj lesz ezt a N56U-t garanciába küldeni mert elég problémás, A kezelőfelülete csak nem akarja az igazat. A WiFi-t dobálja még a routertől 5 centire lévő gép is. A sebesség is ingadozik. Az USB eszközt is néha leválasztja a router magától amit aztán a használhatatlan kezelőfelületben próbálhatok újra csatlakoztatni.
Remélem kicserélik majd.

(#480) illusion111


illusion111
csendes tag

Szerintetek, ha USB-n vannak a filmek, akkor Wirelessen keresztül mobilon vagy laptopon keresztül hogyan lehet nézni a filmeket? Ftp-n keresztül előbb le kell tölteni és csak utána nézhető?
A másik kérdésem, hogy mitől lehet az hogy az USB-s winyó időnként nem elérhető?

[ Szerkesztve ]

(#481) Intruder2k5 válasza illusion111 (#480) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

USB-s HDD-ről Samba-n vagy DLNA-t tudsz filmet nézni, bár ha jól rémlik vannak olyan lejátszók, amik képesek FTP-ről is lejátszani, de ez elég kevés lehet!

(#482) illusion111 válasza Intruder2k5 (#481) üzenetére


illusion111
csendes tag

Ehhez gondolom akkor le kell töltenie valamilyen androidos progit a mobilra?

[ Szerkesztve ]

(#483) Kobor válasza illusion111 (#482) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Én Sambán nézem androidon, nekem az ESF explorer, MXplayer kombó vált be(a film mellé tett feliratokat is lejátsza).

Üdv,

(#484) Kobor válasza illusion111 (#480) üzenetére


Kobor
aktív tag

"A másik kérdésem, hogy mitől lehet az hogy az USB-s winyó időnként nem elérhető?"

Nálam egy Samsung S2 portable 3 500GB, ugyanezt csinálta, kicsréltem egy WD250 + ICY BOX keret, azóta jó, persze ez nem szentírás.

(#485) Kobor válasza Kamisama (#476) üzenetére


Kobor
aktív tag

Ezt, hol látni előtte NTFS-en volt és ott, fele annyit foglalt?

(#486) illusion111 válasza Kobor (#484) üzenetére


illusion111
csendes tag

Akkor ez winyó hiba? Este is amikor azt a kérdést írtam, egyik pillanatról a másikra unmount-t lett, most reggel ránéztem, hát látta a router. Most elkezdtem másolni rá ftp-n, és megint eltünt: unmount. Lehet hogy az ftp-s beállítás zavarja meg? :F

(#487) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Már többször kérdeztem ,tényleg nem tudja senki ,miért nem tudom visszatenni a Gyári firmware-t?

Letöltöttem egy.trx kiterjesztésű fálj-t de nem fogadja el.

(#488) Kamisama válasza Kobor (#485) üzenetére


Kamisama
tag

Igen, NTFS-en több volt a felhasználható hely is, mivel az 1 TB-ot 959-nek látta a router is, ext3 fájlrendszerrel meg a Total Commander 959-nek látja, a router meg csak 931-nek. Valami nem jó. Nálad ez hogy van?

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#489) Kobor válasza Gsx-rr (#487) üzenetére


Kobor
aktív tag

(#490) Gsx-rr válasza Kobor (#489) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Köszönöm!!

(#491) Kobor válasza illusion111 (#486) üzenetére


Kobor
aktív tag

Nem hiszem, hogy az FTP hibája, nálam, megy az FTP, SAMBA, transmission, csak ismételni tudom magam, hogy a az említett Samsung vinyóval nálam is pont ez volt a helyzet. De ez még nem azt jelenti, hogy a HDD hibás, az enyém sem az, csak valamiért nem szereti :F
Nálam ezen kivűl volt még egy érdekes helyzet, ha sambán keresztül, TotalCommanderben rar sfv-t ellenőriztem egy-egy crc hibára futott(ez, már a WD), ill. a fil lejátszás is megakadt ritkán, gondoltam átdugom a 2-es portba, érdekes módon a hibák megszüntek, ha visszatettem visszatértek.
Esetleg egy próbát megér, hogy átrakod a másik portra, ill. ha van másik disk-ed megpróbállni azzal.

(#492) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

volt nekem is hasonló ,meg problémák a másolással. Egy sima router reset segített.

(#493) Kobor válasza Kamisama (#488) üzenetére


Kobor
aktív tag

Nálam ext4 van, windows alól 218GB, router 232GB, ha megnézek egy file-t az ugyanakkora disk-en(a típus más, csak a méret egyezik) ntfs-en egy picit nagyobb, de csak hajszállal, tehát fordítva van és dupla foglalás nincs.

(#494) illusion111 válasza Gsx-rr (#492) üzenetére


illusion111
csendes tag

Csináltam én is router reset-et, ujra beállítgatás aztán jó lett. Ment úgy 5 órát aztán leállt a töltögetés, hogy nem látja az USB-t. Köszi az ötletet, megpróbálom a másik portot, hátha...

Egyébként a Transmitter beállítása is nem jó szerintem, de nem találtam leírást ami alapján az útvonalat megtudnám csinálni. Letölti a lönyvtárba, de utána ha keresem a mappában aztz írja hogy nincs beállítva, meg állandóan leáll a letöltés menet közben, mint itt:

Ez lenne a hálózati útvonalam, de ezt hogy írjam e a TRANSMITTER útvonalához?

[ Szerkesztve ]

(#495) bopeti98


bopeti98
őstag

Tegnap leadtam javításra a router, boltban mondták hogy rá néznek ők is és ha nem tudják megoldani a problémát akkor küldik a szervizbe. Ma reggel már csörgött is a telefon és mondják hogy szoftver hibás volt a cucc, ráraktak egy custom firmware amivel tökéletesen működik de ha akarom akkor rárakják a gyárit.

Most elugrottam érte. Már be is üzemeltem és eddig működik rendesen.

A kérdésem máris az lenne hogy hogyan lehetne megoldani a rákötött merevlemez automatikus kikapcsolását? Tehát ha nincs adatátvitel akkor a router kapcsolja ki a rákötött winyót.

(#496) Intruder2k5 válasza bopeti98 (#495) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért az szép, hogy a boltban custom fw-vel javítják a hibát! :)

Egyébként Te ezt nem próbáltad? Illetőleg a gyári fw-t nem cserélted? Kíváncsi leszek rá, nekem egy picit olyan lerázósnak tűnik, de reméljük a legjobbakat!

Még a végén kiderül, hogy éppen itt érdeklődtek a javítás módjáról! :)

[ Szerkesztve ]

(#497) bopeti98 válasza Intruder2k5 (#496) üzenetére


bopeti98
őstag

Gyári fw-t cseréltem recovery módban. A custom fw-t meg még nem próbáltam.

Ha megint nem akar rendesen működni akkor abban a pillanatban vissza viszem.

[ Szerkesztve ]

(#498) Intruder2k5 válasza bopeti98 (#497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És akkor most végülis a custom maradt rajta?

(#499) bopeti98 válasza Intruder2k5 (#498) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen.

(#500) Intruder2k5 válasza bopeti98 (#499) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mielőtt beállítgatod magadnak, azt azért nézd meg, hogy újat tettek rá? Nehogy valami ezer éve letöltött fw legyen, amit tároltak vagy fél éve a gépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.