Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Intruder2k5 válasza Razermazer (#250) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hűtőborda? Lesz belőle az N66U-dban is! :)

(#252) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Múltkor bekapcsoltam az IPTV-t a routerben ,és a tv látta is mint forrást.

Most ez eltűnt. Valkinél működik?

(#253) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Kezdem ,kicsit hülyén érezni magam! Nem jövök rá hogy mi lehetett.
Valamit engedélyeztem és a tv-n láttam forrásként.

Pár internet stream tv volt benne! Volt valami Game csatorna is GTA-s bemutatót biztos néztem rajta!
Lehet a gyári soft-ban volt?

[ Szerkesztve ]

(#254) Razermazer válasza Gsx-rr (#253) üzenetére


Razermazer
őstag

Nem abban nincsen ilyen, eXtensible UPnP agent (xUPNPd), Web Port: 4044 az iptv fülön ezt kell beállítani, miután elindítottad a szolgáltatást.
Utána a webinterface lapon megjelennek a beállítási lehetőségek és csatornák.
Lejjebb pedig a multicast traffic-ot érdemes bekapcsolni mind 2.4ghz-re és mind 5ghz-re, mivel az adatfolyam iptv-nél elég nagy, így a routert igencsak leterheli, ezek segítenek csökkenteni a terhelést.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#255) Gsx-rr válasza Razermazer (#254) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Örök hálám! Már megőrültem ,hogy nem tudok rájönni ,hogy mi volt az!

Órák óta ezen agyaltam! Csak nem értem ,hogy lett ez kikapcsolva ,és azt sem ,hogy mitől működött ,mert én biztos nem állítottam be ezeket a portokat!
Valójában ezek mik? Nem is stream-ek ,hanem video feed-ek?

Nem lehet ebbe valahogy belevarázsolni internetes streameket? Csak amiatt futtatom pc-ről a serviiot ,arról nézem a FIXHD-tv-t :)
Jó lenne kiváltani!

(#256) kicsiii


kicsiii
tag

Sziasztok! Kérlek segítsetek, mert már megbolondulok!
A Problémám az, hogy feltettem a a 3.4.3.6-068 fw. amivel egyenőre teljesen meg vagyok elégedve, egy dolgot kivéve.
Nagyon szeretném használni a transmisson guit a routerre csatlakoztatott külső hdd vel. (2TB MyBook - ext3 ra formatálva, de próbáltam ezt már ext2 és ext4 el is.)
Minden szépen működik de:
-egyik pillanatról a másikra nem látom a HDD tartalmát. AiDisk_a1 mappa üres, holott elvileg kellene látom a transmission mappát. Mert a GUI meg azt írja, hogy megy a seed.És néha a AiDisk_a1 mappábol lesz AiDisk_a2 vagy AiDisk_a3 vagy AiDisk_b1 és stb. Ez miért van?
Már mindent megpróbáltam, amire az én tudásom elég, de egyszerűen nem tudom már mit csináljak. Utána újraindítom a routert és megint működik rendesen. Ha ez a probléma heti 1 alkalommal lenne annyira nem zavarna, de amit más gépről elérem a hddt és valamit turkálok raja azonnal ez a hiba lép bel. Ha PC ről, ha Mac ről, mert mind két rendszer van itthon. Nem értem, és nagyon fontos lenne nekem a segítségetek. Előre is köszönöm.
Üdv,
Gabor

(#257) yimm válasza kicsiii (#256) üzenetére


yimm
aktív tag

Tedd fel a legújjabb firmware-t. Az már kezeli az NTFS-re formázott vinyót is. Nálam már 5 napja tökéletesen megy ftp, és a transmission is

(#258) kicsiii válasza yimm (#257) üzenetére


kicsiii
tag

rendben! Megpróbálom. Köszönöm

(#259) Landor


Landor
tag

Hali!

N65U-nál kinek mi a maximális torrent letöltési sebessége?
Nekem nem megy fel csak 2-3MB/secre, de akkor is már a cpu ilyen 90%on van. (stock fw, transmission 2.77, usb3.0, ext4)

(#260) Intruder2k5 válasza Landor (#259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár sosem volt RT-N56/65 routerem, de szerintem az egy reális érték!

(#261) Landor válasza Intruder2k5 (#260) üzenetére


Landor
tag

Akkor valszleg a CPU a szűk keresztmetszet. Csak ki akarnám zárni a gyári fw-t és az ezzel járó régebbi transmissiont.

(#262) Intruder2k5 válasza Landor (#261) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kapcsolatok száma mennyire van maximalizálva? Ami jelentősen terheli a procit a sebesség mellett, az a magas kapcsolatszám! A mostani gyors fiber netek, és a seed szerverek kevés kapcsolat mellett is jó sebességet biztosítanak, így nem nagyon érdemes 50-100 kapcsolatnál többet engedélyezni, mert az csak leköti az erőforrásokat, de gyorsabb nem lesz tőle!

(#263) Landor válasza Intruder2k5 (#262) üzenetére


Landor
tag

Természetesen le van minimalizálva 10db/torrentre (global max 40 conn.), az USBs eszközök sem nagyon szeretik a 20+ t, ahogy észrevettem.

(#264) Intruder2k5 válasza Landor (#263) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ennyi, ez a határ... Mondjuk szerintem ez is szép eredmény, nem is nagyon lehet többet várni egy routertől!

[ Szerkesztve ]

(#265) Kobor válasza Landor (#259) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Nálam olyan 2500-nál feljebb rapszodikusan elérhetetlenné válik a router, érdekes, hogy internet viszont van, így beállítottam 1200/1200-ra, ezt bőven elbírja, közben a család tud netezni, és még nfs-en tudok a médialejátszóval filmet nézni róla. Bár a globális partner korlát 820-ra volt beállítva, leveszem 90-re.(transmission 2.82)

Üdv,

(#266) Kobor válasza Landor (#263) üzenetére


Kobor
aktív tag

10/40 -en is 3 -3,2 MB/s - nél van a határ úgy néz ki.

(#267) Intruder2k5 válasza Kobor (#265) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Uhhh... 800 kapcsolat rengeteg ennek a HW-nak! :)

(#268) Razermazer válasza Intruder2k5 (#267) üzenetére


Razermazer
őstag

Ebből látszik milyen erős kis dög ez :DDD . De tényleg rengeteg az a kapcsolatszám

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#269) Landor válasza Kobor (#265) üzenetére


Landor
tag

2.82? Melyik firmware?

(#270) Intruder2k5 válasza Landor (#269) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom a legújabb, 72-es lehet...

http://code.google.com/p/rt-n56u/downloads/list

(#271) Kobor válasza Landor (#269) üzenetére


Kobor
aktív tag

A 71-es

(#272) Kobor válasza Intruder2k5 (#267) üzenetére


Kobor
aktív tag

Nem tudom, hogy történt :B , levettem 90-re :)

(#273) Landor válasza Kobor (#271) üzenetére


Landor
tag

Na igen, majd megtesztelem.

(#274) Landor


Landor
tag

Az Aria2-es torrent klienst nézte valaki, hogy mit tud felmutatni a transmissionnal szemben?

(#275) Shao


Shao
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy N65U-t olvasgatva fórumot rögtön a 72-est felrakva próbálom a internetet beállítani de kifog rajtam.
Előző router beállításait átmásolva próbáltam munkára bírni de nem sikerült. Rossz ip címszóval nem fogadja el. Ezután elővettem a szolgáltatótól kapott adatokat leegyeztettem, megegyeznek a régi router beállításaival.
Statikus ip-t kellene beállítani de valamivel ütközhet. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

:(((

(#276) Intruder2k5 válasza Shao (#275) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rossz IP? Az érdekes, mert a router egész biztosan nem vizsgál ütközést, vagy ilyesmit, ha ezt válaszolja, akkor gondolom rossz formátumot adsz meg!

(#277) Shao válasza Intruder2k5 (#276) üzenetére


Shao
csendes tag

Ezeket az adatokat kell megadnom és a másik routerben is így van beírva: ip:192.168.1.10
maszk. 255.255.255.0

(#278) Intruder2k5 válasza Shao (#277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha WAN oldalon 192.168.1.10 IP-t kell megadnod, akkor a LAN oldalt át kell tenned egy másik tartományba, mondjuk 192.168.0.1, vagy 192.168..2.1 címet adj a routernek, mert ha mindkét oldala 192.168.1.x-ben van, akkor sosem lesz neted, úgy nem lehet route-olni!

(#279) Shao válasza Intruder2k5 (#278) üzenetére


Shao
csendes tag

Úúúúúú erre nem gondoltam. :W
Két napja állítgatom és most felkapcsoltad a villanyt. :R
Köszi, a gyors választ is! :))

(#280) Kobor válasza Landor (#274) üzenetére


Kobor
aktív tag

Én nem, de engem is érdekelne.....

(#281) kicsiii


kicsiii
tag

Sziasztok! Arra van valami mód, hogy tudnám a routeremre csatlakoztatott USB HDDT használni Time Machine backup-al? (Osx) Keresgéltem a neten, de többnyire orosz oldalak, amiből semmit nem értek:( Valakinek ötlet?

(#282) Intruder2k5 válasza kicsiii (#281) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel nem ismerem az említett szoftvert, így lövésem sincs, hogy mi a gondod vele, és szerintem ezzel sokan így vagyunk itt, tehát jobb lenne, ha leírnád, konkrétan mi az ami nem megy!

Amúgy meg google fordító remekül működik orosz oldalakon is! :)

(#283) bjantsi


bjantsi
csendes tag

Helló! Most csatlakoztam a fórumhoz. RT 65 U val nyomom én is a wifit.
Azért vettem ilyet hogy külső winyóra tudjak torrentezni a laptopom használata nélkül.
MInden müködött szépen. De egy ideje nem tölt visszafelé a download master. Csak lejön a cucc és van egy pipa mellette. Nemrégiben frissitettem a legújabb elérhető firmware re az asus honlapjáról.
Régebben probálgattam custom firmware t is hogy tudjak vele wifi jelet fogni és adni is. de azzal sem sikerül. szóval most gyári rommal nyomom, de a download master most nem szuperál a legjobban.
A hálózati megosztást használom. a külső winyóra letöltött adatokat filmeket wifin használom. nagyon frankó a dm en kivül minden.
Volt valakinek hasonló problémája?
Üdv!

(#284) bjantsi


bjantsi
csendes tag

Ja igen, még annyi hogy a torrentek száma korlátozott? mert nekem egy bizonyos torrent szám után megáll és nem tudok többet hozzáadni, olyan 60 vagy 70 körül. nem tudom pontosan mert most nincs annyi.

(#285) Kobor válasza bjantsi (#283) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Itt sokan panaszkodtak a DM-re, pont a feltöltéssel volt gondjuk, erre a jelenlegi megoldás a custom fw, szinte mindenki ezt lépte erre.

"Régebben probálgattam custom firmware t is hogy tudjak vele wifi jelet fogni és adni is. de azzal sem sikerül" - ezt nem értem :F

Üdv,

(#286) Kobor válasza bjantsi (#284) üzenetére


Kobor
aktív tag

Olyan 50-nél nálam sem szokott több lenni, így nincs tapasztalatom korlát felől.
A sebesség nálam 1200/1200, a kapcsolatok száma 90/10, ezt vígan kiszolgálja, közben a család netezik, és még filmet is tudok nézni, NFS-en keresztül (720p) PopCorn(médialejátszó)-al.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#287) Intruder2k5 válasza Kobor (#285) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván WiFi kliensként akarta használni a routert, egy másik WiFi hálózatra csatlakozni, úgy, hogy közben az AP funkció is megmaradjon! Vagyis WISP mód kellett neki!

(#288) bjantsi válasza Kobor (#285) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Próbáltam ap módban használni. egy wifi jelről használni a netet az asus routerrel. természetesen jelszóval védett hálózatra próbáltam csatlakozni.

(#289) Kobor válasza Intruder2k5 (#287) üzenetére


Kobor
aktív tag

Köszönöm értem :R

(#290) Kobor válasza bjantsi (#288) üzenetére


Kobor
aktív tag

Sajnos nincs itthon másik eszközöm, ezt nem tudom kipróbálni....

(#291) Razermazer válasza bjantsi (#283) üzenetére


Razermazer
őstag

Vagy customot választasz ismét, vagy a gyári download mastert letörlöd és entware-es transmissiont telepítesz, a gyári firmware. Entware csomag telepítés, és hozzá a transmission(konfigolás tűzfal beállítás stb).
De ezt nem ajánlom neked, mert nem éppen egyszerű, customban minden benne van, csak szerintem nem tudtad igazán beállítani amit akartál.
Mind a 65u mind a 56u igazán a custommal lesz használható.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#292) bjantsi válasza Razermazer (#291) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Feltettem a customot, de sajnos nem találam hol van benne a "download manager". Bekapcsoltam valami transmissiont de nem történt semmi. web gui ra is vagy mire is nyomtam, de nem töltötte be a letöltő programot. hogy is van ez?

(#293) Razermazer


Razermazer
őstag

Ez úgy van, hogy remélem jó firmware-t töltöttél le rt-n65u-hoz való full zippet RT-N65U_3.0.3.7-072 de szerintem láttad is az oldalon.
Transmissiont bekapcsolod, létrehozol az ftp vagy neighborhood share oldalon egy transmisson mappát és kész is. Ha jól emlékszem kell neki egy újraindítás, de lehet hogy nem.
Mondjuk fontos tényező hogy a vinyó ext3-vagy ext4-legyen, az igazat megvallva már megy ntfs rendszerrel is, de eddig csak pár embernek működött, már akik írtak ide.
Ezután már webui-n és remote gui-n is eléred, a végén a portforward oldalon nyitsz neki egy portot mondjuk 51415 számmal.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#294) bjantsi válasza Razermazer (#293) üzenetére


bjantsi
csendes tag

A gyárit nem lehet beállitani hogy valamennyire is menjen?
MI az az Emule meg NZB?
Az E mulénak mit kell beállitani? mert probál connectálni de nem megy neki.

(#295) bjantsi


bjantsi
csendes tag

Esetleg régebbi firmware megoldja, hogy úgy menjen mint régebben vagy sem?
Ha igen hol találok régebbi firmware t?
A bajom, hogy 2 terás winyóm van és nem szertetném/nem tudom formázni.

(#296) bjantsi


bjantsi
csendes tag

Próbálom létrehozni a transmission mappát de nem sikerül.

(#297) bjantsi


bjantsi
csendes tag

Sajnos nem jutottam előrébb a custom rom téren sem. a transmission-t nem tudom elinditani. Mappát létrehoztam, egy 16gb pendrive al probáltam. ntfs formátumú.
A mostani dm pedig ilyen mint az alábbi képen. Nem seedel semmit. Valami okosságot tudtok a custom romon kivül? Valahogy csak seedelni kell neki.

(#298) Kobor válasza bjantsi (#294) üzenetére


Kobor
aktív tag

"A gyárit nem lehet beállitani hogy valamennyire is menjen?"
Itt írja Razermazer :
"vagy a gyári download mastert letörlöd és entware-es transmissiont telepítesz, a gyári firmware. Entware csomag telepítés, és hozzá a transmission(konfigolás tűzfal beállítás stb)."
Ennek a menetét én nem ismerem, esetleg ő segít benne.

Emule

"Mi az az NZB (*.nzb) file és mire jó?

Az nzb file egy XML alapú fájltípus, ami lehetővé teszi az usenet szervereken tárolt posztok "csokorban" történő letöltését. Az nzb-t a NewzBin.com oldal fejlesztői találták ki. Az nzb filok használatának előnye, hogy az egyes posztokat az usenet szolgáltatótól anélkül le lehet tölteni, hogy a poszt címét (Header) le kelljen tölteni, felesleges adatforgalmat generálva. Minden egyes posztnak van egy egyedi azonosítója (Message-ID) amit az nzb file tartalmaz. Az usenet hírolvasó programok az nzb file-ban található Message-ID-k alapján képesek egyszerre több posztot is letölteni. Így lehetséges pl. hogy az online kereső programok eredményeit nem kell egyenként letölteni, hanem akár több posztot is összegyűjthetünk egy letöltésbe. A több részletben feltöltött összetartozó posztokat többnyire egy *.nzb file-ban teszik közzé, megkönítve a letöltés menetét."

(#299) Kolorista válasza bjantsi (#297) üzenetére


Kolorista
csendes tag

Szia! Ne add fel! A 72.costumben a dlna végzödésü fájl kell felrakni, a baseban nincs torrent kliens.
Felteszed, ha látja a HDD-t -USB application-nem engedélyezed! a transmissiont - a HDD-n csinálsz egy transmission könyvtárat-engedélyezed a transmissiont - enable - web control, mennie kell. Egyébként csak a 72-es kezeli az NTFS-t nekem megy probléma nélkül.

Üdv Kolorista

(#300) Kobor válasza bjantsi (#295) üzenetére


Kobor
aktív tag

A gyári fw-ből csak ezt találtam:
Version 3.0.0.4.374.1317
Version 3.0.0.4.372
[link]

Ha ennél régebbi volt, akkor gondolom az valamiért, már nem publikus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.