Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) CortezX válasza tibcsi0407 (#1650) üzenetére


CortezX
aktív tag

Nekem addig csinál ilyeneket amíg NTFS fájlrendszer volt. EXT4-el 2 hónapja megy hibátlanul.

(#1652) tibcsi0407 válasza CortezX (#1651) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Valószínű befosott a külső USB ház. F@sza így 1-2 óra használat után...

https://utdetailing.hu/

(#1653) Kamisama válasza Kamisama (#1621) üzenetére


Kamisama
tag

Közben rájöttem, nem 192.168.1.100 helyett 192.168.1.2-t kellett megadnom, mert a ZTE router ezt a címet osztotta le az Asusnak.

Azóta megy a transmission és az ftp is.

Amúgy a Digis netről meg annyit, hogy 200 megabit, de az N-es laptopomon max 100Mbit-et tud, míg ugyanezen a laptopon lanon teljes sebességgel jön.

Sz*rok ezek az wifis hálókártyák...

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1654) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Ezt a Firmware-t ismeritek?
Elvileg egy felturbozott padavan.

https://utdetailing.hu/

(#1655) kakadu78


kakadu78
csendes tag

sziasztok!

asus n14u routeremen a padavan féle fw van, valaki esetleg tudja, hogy lehet megfrissíteni a transmissiont?
mert a 0.6 beta van bent :(
köszi

(#1656) Intruder2k5 válasza kakadu78 (#1655) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bár én sosem használtam ilyen fw-t, hozzá való router hiányában, de szerintem külön a TM-et sehogy! Vagy kompletten az fw-t frissíted, ha van újabb, vagy pedig telepítesz alá optware-t / entware-t, és arra teszel transmission-t!

(#1657) schranz


schranz
csendes tag

Üdvözlök mindenkit! Eladom használt Asus RT-N56U routerem kifogástalan állapotban! Irányár amely nem alku képes 18.000.-Ft Eredeti dobozzal és lemezzel együtt!

(#1658) Intruder2k5 válasza schranz (#1657) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Első és legfontosabb dolog, hogy ez itt nem az apró, hanem egy szakmai topik, ahol tilos a hirdetés! Apróhirdetést feladni ITT tudsz! Másrészt ha irányár, akkor az alkuképes, ha meg mégsem, akkor nem irányárról beszélünk!

(#1659) schranz válasza Intruder2k5 (#1658) üzenetére


schranz
csendes tag

Elnézést! Lehet elnéztem valamit!

(#1660) bjantsi


bjantsi
csendes tag

Hello!
Vásároltam egy samsung tvt. Wifin csatlakoztam, az asus rt n65u routerhez amin egy 2terás winyo van.
Torrentezem vele, transmission fut rajta, custom firmware en.
Tvn szeretnék wifin kelresztül filmet nézni de nem sikerül ugy megosztanom, hogy lássa a fájlokat a tv.
Dlna t bekapcsoltam. a tv látja a routert, de csak a zene video és kép mappa látszik de teljesen üres.
Hogy, miként kell beállátani a routert hogy megfelelően müködjön?
Segítséget előre is köszönöm!!

(#1661) argosz1


argosz1
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Kaptam egy asus RT-N56U routert, nagyjából sikerült beállítanom, egy problémám van vele, nem tudom mit kell csinálni, hogy lássam a sajátgépből a rákötött külső HDD-t,(helyesebben látni látja a gép, csak nem engedi, hogy másoljak rá)
Jelenleg úgy használom, hogy ha a gépem HDD-ről egy filmet át akarok tenni a routerre kötött HDD-re, akkor
leválasztom a routerről és átrakom a gépre ha kész akkor vissza.
Előre is köszi a segítséget. Ha lehet szájbarágósan, mert elég láma vagyok :Y .

(#1662) Kamisama válasza killerjohn (#1649) üzenetére


Kamisama
tag

Szia!

Neked RT-N66U routered van igaz? Mennyi a maximum letöltési sebességed transmission-el? Vagy torrent-el? Mert most gondolkodom rajta, hogy váltok N66-ra N56-ról. Jelenleg 3,8 MB/sec amit bír letöltésnél USB-s hddre, adatátvitel wifin 10MB körül van.

Köszi.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1663) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1662) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem akkor inkább már AC56U-ra válts, azzal sokkal jobb sebességet tudsz elérni transmission letöltésben, mert jóval erősebb, dual core arm soc van benne, mint az n66u-ban! Sőt ha nem kell a dual band, és még olcsóbbat szeretnél, akkor az rt-n18u is megteheti!

(#1664) Kamisama válasza Intruder2k5 (#1663) üzenetére


Kamisama
tag

Az N18-asra is lehet custom firmware-t tenni? Egyáltalán mi az a dual band? Szerintem nem is használom.

[ Szerkesztve ]

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1665) Kamisama


Kamisama
tag

közben már rájöttem, de sose használom az 5GHz-es jelet. A TV-m tudta fogni, de instabil volt a jel.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1666) bjantsi


bjantsi
csendes tag

Helló!
Miért nem válaszol senki a kérdésemre? Volt már korábban téma?
Ha nem akkor legyen szíves valaki segíteni, biztos volt már másnak is ilyen problémája.
Üdv!

(#1667) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1664) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen lehet tenni, Tomato van hozzá!

(#1668) Intruder2k5 válasza bjantsi (#1666) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én sajnos passzolok, konkrétan nem ismerem ezt a firmware-t, sosem használtam, hozzá való router hiányában!

(#1669) Kamisama válasza bjantsi (#1666) üzenetére


Kamisama
tag

Szia!

1, melyik firmware van fent? A legfrisebből is van vagy 3 féle, olyan kell aminek dlna a végződése.

2, Az USB Applicationben be kell kapcsolni a DLNA servert. Beállítások a következők:

A Media Files Source Path: V,/media/ és utána a hdd neve és további elérési út, ha nem a gyökérkonyvtárat szeretnéd megosztani.

Katt a Rescanra, és elkezd dolgozni, elég sok idő ha sok videód van. A webstatust lehet figyelni, frissítgetve látni hogy nő a videók száma.
Úgy is lehet csinálni, hogy a Rebuild database content on start-ot beállítod Force rebuild database-re és aztán Apply. Ha befejezte a keresést. Ezt átállítod Append New Media files-ra.

Elvileg ennyit kell tenned ahhoz hogy a TV is lássa.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1670) CortezX válasza argosz1 (#1661) üzenetére


CortezX
aktív tag

Szia!

Az USB Application/ FTP Share menüpontban hoztál létre felhasználókat és mappákat? Ha ez már megvan, akkor be kell kattintani az egyes felhasználók melyik mappát olvashatják és írhatják. Értelem szerűen a Windows alól az adott felhasználóval kell kapcsolódni a routerhez. Célszerű hálózati meghajtóként csatlakoztatni az egyes mappákat.

(#1671) bjantsi válasza Kamisama (#1669) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Helló!

Köszönöm a segítséget!
Megprobálom, szinte teli a 2terás winyo, ugyhogy biztos sokáig fog keresni.
Az új 085ös re ma frissitettem. Mindig a fullost rakom fel. RT-N65U_3.0.3.8-085_full.trx
Ez a helyes verzio ugye?
Köszönöm a segítségedet!

(#1672) bjantsi válasza Kamisama (#1669) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Az alábbi képen látható elérési úthoz megfelelő az én általam megadott?

(#1673) bjantsi válasza bjantsi (#1672) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Sajnos egyik módon sem indult be a keresés.
Lehet rossz firmware van fent?

[ Szerkesztve ]

(#1674) zolnagy válasza Kamisama (#1665) üzenetére


zolnagy
őstag

Neked mennyire volt a TV-től?
Csak azért kérdem, mert én most pont ilyet készülök venni és az 5 GHz pont a TV-hez kellene. Nálam ugyanabban a helységben a szekrény alján lenne.

(#1675) Kamisama válasza bjantsi (#1673) üzenetére


Kamisama
tag

Az az igazság, hogy ma reggel én is újra akartam indítani a keresést és nekem sem talált semmit. Valami nem jó.
Pedig eddig jó volt.
Ha hazamentem megpróbálom még valahogy megcsinálni, aztán ha sehogy sem megy, visszateszek egy régebbi firmware-t.
Ebben a 085-ösben már új miniDLNA van.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1676) Kamisama válasza zolnagy (#1674) üzenetére


Kamisama
tag

4 méterre volt a TV-től, de az volt a bajom vele, hogy 20 gigás filmek nézésekor volt hogy megszakadt a film és kiírta, hogy hálózati hiba.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1677) zolnagy válasza Kamisama (#1676) üzenetére


zolnagy
őstag

És ugyanez 2.4 GHz-en jó volt?

(#1678) zolnagy válasza zolnagy (#1677) üzenetére


zolnagy
őstag

Szerintetek a fenti célra az n18u 2,4 GHz-en megfelelőbb lenne, mint az n56u 5 GHz-en?
Most kb. egy árban vannak.

(#1679) Kamisama válasza zolnagy (#1678) üzenetére


Kamisama
tag

Én nem vennék n18u-t mert nincs rá custom firmware. Márpedig a Download Master meg sem közelíti a transmission szintjét.

2,4 Ghzen tökéletesen megy, viszont ha nincs messze, LAN-on nem tudod megoldani? Nekem úgy volt sokáig.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1680) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1679) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van hozzá Tomato firmware!

Router list -> Asus RT-N18U ARM 800 1Gbps 128/256MB K26ARM v121 od newer

[ Szerkesztve ]

(#1681) Kamisama válasza Intruder2k5 (#1680) üzenetére


Kamisama
tag

Jónak tűnik, de ezen is van DLNA? Látom neked Tomato van. Egyszerű beállítani, megosztani a mediákat? Illetve DDNS-nél asuscomm.com-ot lehet használni?

[ Szerkesztve ]

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1682) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1681) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell hozzá atomfizikusnak lenni, az biztos! Nem asuscomm DDNS nincs benne...

(#1683) Kamisama válasza bjantsi (#1673) üzenetére


Kamisama
tag

próbáld meg úgy hogy V,/media/Maxell/Filmek tehát a Filmek után nincs "/" nekem most már keres

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1684) Kamisama


Kamisama
tag

[ Szerkesztve ]

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1685) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Asus RTn65U + T-online nettel?

Szitu: Van egy problémás régebbi Linksys router, néha másik alhálózatba oszt IP-t, néha nem oszt DNS-t stb stb.
Ismerős kért hogy javasoljak valami jó routert, mivel nekem is egy RT-N65U-m van, ezt mondtam neki.
Vettek egyet, beállítottuk, és a 10megabites T-s előfizu 0,2-0,8megabit között ingadozva megy rajta.
Hogy kiszűrjem a hibát, átvittem a saját routert, amit Digi200-nettel használok (220megabit jön rajta), és átállítottam az ő felhasználó adataira, és azon is 0,2-1megabit között volt net. (az enyémen a legfrissebb gyári FW-van, a másikon meg out-of-box régebbi FW.
Tesztek után visszadugtam a linksys-t, és stabil 8-9 megabit.

Ötlet?

(MTU RTU értéket megnéztem 1492 helyett 1400-on semmi változás)

(#1686) Kálacu


Kálacu
csendes tag

Sziasztok!

Ezekhez a routerekhez milyen külső, USB 3.0-as, 1 TB hdd-t érdemes venni? Adattárolásra, filmnézésre...
3,5", táppal, vagy megteszi a 2,5"-os táp nélkül.
5400-as, 7200?

Köszi! :R

(#1687) tibcsi0407 válasza Kálacu (#1686) üzenetére


tibcsi0407
félisten

N65, vagy n56?
N56-on USB 2-es port van, oda lehet jobb lenne egy külső tápos, vagy egy Y-kábeles megoldás, hogy meglegyen a megfelelő áramfelvétel.
N65-ön USB 3 van, nekem egy 2.5-es A-data meghajtóval tökéletesen végzi a dolgát 1 kábelről külső táp nélkül. Elvileg az USB 3-as port ugye több áramot ad le.

https://utdetailing.hu/

(#1688) Kálacu válasza tibcsi0407 (#1687) üzenetére


Kálacu
csendes tag

Szia!

65-ös, és van rajta egy nyomtató is. Ezek szerint nem kell külső táp.
Egyébként ezek a hdd így folyamatosan mennek? Hogy bírják?

Köszi!

(#1689) Intruder2k5 válasza Kálacu (#1688) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem kb. 4 évet bírt 7/24-ben a 2,5"-os WD320GB-os HDD.

[ Szerkesztve ]

(#1690) Razermazer válasza Kálacu (#1688) üzenetére


Razermazer
őstag

Y elosztóval jól bírják mert megvan a kellő kraft.
Időtartamban meg csak a jó isten tudja, tény és való, hogy a folyamatos üzem megfelelő hűtéssel, sokkal jobban fekszik nekik, mint az adattovábbítás hiánya esetén fellépő állandó hibernálás, ki-be kapcsolás.
Ezek a külső usb tartók és merevlemezek, szeretik energiatakarékos módba rakni magukat, ha nincsen adatmozgás.
Az elektronikájuk ilyen, lehet hogy van rá hókusz-pókusz, hogy ne tegyék, de nagyon nem válnak be ezek a módszerek.

Intruder2k5 megelőzött

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1691) Kálacu válasza Razermazer (#1690) üzenetére


Kálacu
csendes tag

Nyomtató miatt nem tudok y elosztót használni (ha az y elosztó, az amire gondolok).
Szóval legyen inkább tápegység? :R

(#1692) Intruder2k5 válasza Razermazer (#1690) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, szerintem is inkább menjen non-stop, mint kapcsolgasson ki/be! Az enyém nem támogat semmi energiatakarékossági funkciót, de ideje sem lenne rá, mivel a torrent miatt tartom, így megy is szinte megállás nélkül a seed, esetleg hajnalban van néha egy kis pihi, de az inkább csak lassulást jelent, hosszabb megállás akkor se szokott lenni!

Pont a minap írtam erről az N16 topikba is!
http://itcafe.hu/tema/asus_rt-n16/hsz_7698-7698.html

(#1693) bzoley válasza Intruder2k5 (#1692) üzenetére


bzoley
veterán

És mi a helyzet az usb-wifi közötti interferenciával? Valószínűleg pár napon belül kiköt nálam egy n65u, és elkezdtem ismerkedni vele. De egy tesztben, és fórumon többen panaszkodtak rá.

Amúgy eddig két kérdés merült az eszköz kapcsán. Még nem döntöttem el milyen módon használjam, ehhez kapcsolódnak. Lett említve, hogy custom fw esetén csak alacsonyabb sebesség érhető el. Jól értettem, hogy ez csak wan-lan irányban értendő, vagyis a belső háló rendben van?
Illetve transmission képes mappát figyelni, és automatikusan letöltést indítani?

(#1694) Razermazer válasza Kálacu (#1691) üzenetére


Razermazer
őstag

Akkor igen külső tápegységes, adaptereset kell venni.

Az enyém sajnos hibernálós fajta, és mivel a feltöltési sebességem a 10mbit-hez párosítva kicsi, ezért van hogy bizony nem tölt tőlem senki. Nem sűrűn áll le de azért néha hallom, egy szobában vagyok vele, csendes mert csak 1 tányéros így nem zavar a hangja, ha éppen dolgozik.

A márkája nekem captiva usb3.0 eddig gondom nem volt vele csak ez nagyon green tehát energiatakarékos.[link]

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1695) Intruder2k5 válasza bzoley (#1693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem volt módom ilyen eszközön USB3 HDD-t tesztelni, így nem tudom mi a helyzet az interferenciával!

Így van, a custom fw használatával a hardveres NAT támogatás veszik el, minek eredményeképpen a router csak a "nyers SoC erőből" fog NAT-olni, tehát WAN<->LAN irányokban lassabb lesz! A LAN<->LAN forgalmat ez nem érinti!

Mivel a watch-dir egy transmission opció, ez független a firmware-től, és itt is működnie kell!

(#1696) bjantsi válasza Kamisama (#1675) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Helló!
Végülis sikerült megoldanom.
Rossz volt az elérési útvonal. Még annyi kérdésem lenne hogy automatikusan nem frissit?
Mindig manuálisan kell ujrakeresni az újabb filmeket amiket letorrentezek?

(#1697) paliak


paliak
újonc

Sziasztok!
Friss RT-N56U használó vagyok. Lehet, hogy már esett szó róla korábban, azért felteszem a kérdést, mert végigböngészni a teljes topicot macerásnak tűnik... :)
Egyelőre gyári firmware van fenn, 1 TB-os Toshiba USB HDD rajta. A problémám, hogy DLNA-n keresztül a TV-re küldött filmekben (zömmel *.mkv) nem lehet a hangsávon változtatni (a feliratokon sem, de az kevésbé aggaszt). Több hangsáv is van a filmekben, de maga a hangsáv választása menü sem aktív. Direktbe a TV-be dugva a vinyót minden tökéletes.
Sokat olvastam itt a custom (pl. Padawan) fw-ről, abban miniDLNA app-ról, de infót nem találtam, hogy az megoldaná-e a problémámat. Kérlek segítsetek, hogy ezzel mi a helyzet!
Köszi.

(#1698) crue válasza paliak (#1697) üzenetére


crue
őstag

Milyen tévéd van? Nekem Samsunggal minden ok.
RT-N56U, gyári firmware

(#1699) paliak válasza crue (#1698) üzenetére


paliak
újonc

LG 39LB650V
Idei modell, Web-OS-t futtat. Szerinted a TV a ludas?

(#1700) crue válasza paliak (#1699) üzenetére


crue
őstag

Lehet, hogy ez a router és ez a tv nem ideális párosítás. Melyik firmware van a routeren? Gyáriból ez a legfrissebb: 3.0.0.4.376.1665. Ha ezzel sem jó, akkor még a custom firmware is megér egy próbát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.