Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) yimm válasza PandaMonium (#1099) üzenetére


yimm
aktív tag

Innen le tudod tölteni. [link]

Itt meg windows-ra [link]

[ Szerkesztve ]

(#1102) Gáben81


Gáben81
senior tag

Üdv.

Ha frissítem a firmware-t, akkor elvesznek a torrentjeim,illetve a beállítások?

Be van állítva swapfile,akkor azt is újra kell mókolni?

Kösz

(#1103) Csolaszol válasza Gáben81 (#1102) üzenetére


Csolaszol
csendes tag

Nekem nem vesztek el a torrentjeim. Swap fájlom nincs.

(#1104) bjantsi


bjantsi
csendes tag

HEllo. A gyári szoftver és a mobil asus Aiclous között müködött hogy meg tudtam nézni egy filmet stb. A custom rommal előbb mindig letölti a telefonra ami nem tul szerencsés. Van erre megoldás?

(#1105) Kamfor


Kamfor
újonc

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem a dlna mediaserver és a transmission beállításához.
Jelenleg a RT-N56U_3.0.3.8-080_dlna custom fw-t használom. Laikus vagyok a témában, tehát a hozzánemértésem miatt már előre elnézést kérek.
Egy 2TB külső HDD-t használok, amit EXT4 fájlrendszerre formáztam le, és létrehoztam rajta a transmission mappát. A USB application menüben engedélyeztem a transmissiont, a peer és az RPC port-ot a default értékeken hagytam. A web control-ra kattintva be nem tölthető lap jelenik meg a böngészőben. Nem tudom hogyan induljak tovább, mi az amit nem állítottam be, illetve hogyan érhetem el az web control felületet a torrent alkalmazáshoz.
Továbbá letöltöttem a Transmission GUI alkalmazást telefonra, ahol meg kell adni különböző paramétereket, ahhoz hogy elérjem távolról a router transmission controlját, esetleg, ha valaki jártas ebben a témában akkor szíves örömest meghallgatnám, NT56U specifikusan miket kell beálítani, hogy telefonról is kezelhessem a torrenteket!
Segítségeteket előre is köszönöm, és mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!

Üdv,

Szabolcs

(#1106) PandaMonium válasza Kamfor (#1105) üzenetére


PandaMonium
őstag

Üdv.
Ez velem is előfordult már párszor (bár őszintén szólva nem értem miért, mert a logokat átnéztem és üresek voltak), a megoldás meglehetősen egyszerű:
USB applications-nál kapcsold ki a transmissiont, majd alul katt az Apply-ra.
Ha ezzel megvagy kapcsold vissza és megint Apply.
Ha ez is sikerült akkor felül a kikapcsológombbal indítsd újra a routert és voilá, elvileg már be kell töltődnie a web controllnak és minden egyébnek! :R

What I cannot create, I do not understand

(#1107) Dickinson


Dickinson
tag

Kijött egy új firmware.
version 3.0.3.8-081

LIST OF CHANGES

3.X.3.8-081:
----------------------------------------------------------
- Fixed WAN DHCP6C client IA-ID (now generated from WAN MAC).
- Fixed SSH brute-force protection mode "Max 3 tries/60 min".
- Fixed infinite loop in xUPnPd plugin "xupnpd_ivi".
- Added support Stateful mode for LAN DHCPv6 server.
- Added support 802.1x EAP-TTLS and EAP-PEAP WAN authentication.
- Added support static WAN DNS#3.
- Added support store system time to Internal Storage (/etc/storage).
- Added support custom exports file /etc/storage/exports for NFS server.
- Added NTP client callback, improve relability.
- Added WiFi Guest AP control to WPS button behaviour.
- Updated OpenSSL to v1.0.1g (vulnerability CVE-2014-0160).
- Updated OpenVPN to 2.3.3.
- Updated miniupnpd to 1.8.20140401.
- Updated usb-modeswitch to 2.1.1, updated usb-modeswitch-data up to 2014-03-27.
- Updated miniDLNA from upstream.
- Updated xUPnPd to rev398.
- Updated Entware new URLs.
- Updated Linux kernel code from upstream.
- Updated uClibc inet code from upstream.
- Improved WebUI render under IE11.
- Improved WebUI response.

(#1108) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Routert szeretnék vásárolni.
Igazság szerint van nekem egy Nokia lumia 625 telefonom. Ezt szeretném használni wifiről.
Illetve a telefonon a wifin keresztül megosztott filmeket akár megnézni. Később talán filmeket nézni wifiről tv-n.
Ehhez keresnék egy megbízható routert, ami nem dobál állandóan le. (mármint a netet)
a szobám a routertől mint korábban írtam kb 8-10m re van, és 2-3 fal is van közte.
Később laptopot is használnék a lakásban.
Érdemes lenne ezt az RT-N56U wifit megvennem? vagy inkább TP Link wr3600?
Eddigegy tp link WR841N típus volt, azzal olyan közepes jel erőség a szobámban. Ez az asus hozná azt a jel erőséget vajon?
Köszönöm

(#1109) nelsonmanian válasza fulton (#1108) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Nagyon jó jelerőssége van, nálam a routertől 15méterre az udvaron is van jel.

(#1110) Exaq


Exaq
csendes tag

Sziasztok!
Egy RT-N65U ketyeg nálam a gyári fwvel, de a DM2 beépülő modul az IExplorerbe nem akarja megjeleníteni a kezelő felületet, továbbá válogatós a kliens az egyik torrent oldalról nem mindent fogad el.
Valami ötlet, tapasztalat ehhez?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#1111) Kamfor


Kamfor
újonc

Sziasztok!

Sikerült a transmissiont is és a minidlna-t is beállítani.
Lenne még egy felmerülő kérdésem, ami a következő. Valaki próbálta már a határokat, hogy transmissionnél a letöltési sebességnek mekkora a maximális értéke?
Jelenleg 15 mbyte/s sávszélem van, a külső winchesterre pedig maximum 4 mbyte/s-mal képes tölteni a router. Ez a fizikai maximum, vagy csak egy korlát?
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,

Szabolcs

(#1112) Dickinson válasza Kamfor (#1111) üzenetére


Dickinson
tag

Szia!

Nekem is addig bírta. A 30 Mbites netet gond nélkül kiszolgálta, de amikor feljebb mentem 120 Mbitesre, akkor sem volt hajlandó 4nél többel tölteni.

(#1113) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem is fog, és ez érthető is, hiszen még mindig egy ~20 ezer forintos routerről beszélünk, és nem egy 100k-s szerverről! Ezeknek ennyi a vége jelenleg! Amik már jelentősen többet tudnak, azok a dual ARM alapú RT-AC56U, és RT-AC68U típusok!

(#1114) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Nem tudom ,hogy azt más is észrevette-e ,de nálam a 080-as firmware-vel DLNA-n keresztül Samsung tv-nél ha abbahagyok egy filmet akkor utána legközelebb ugyanonnan folytatja!
Ez nagyon hiányzott!

(#1115) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
tudok olyat csinalni AZ rt 56u routerrel, hogy pl megosztok a hdd-böl egy film könyvtárat, es azt pl el tudom erni mint hálózati tárhelyet. Tehát le tudom játszani róla a filmet pl tv-n, telon. Es hogy tudom megcsinálni?
köszönöm.

(#1116) Intruder2k5 válasza fulton (#1115) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Samba-val, vagy DLNA-val! Ezen kívül FTP-vel is lehet megosztani, de arról nehézkesebb a lejátszás!

(#1117) PandaMonium válasza fulton (#1115) üzenetére


PandaMonium
őstag

DLNA-t tudnám javasolni ilyen célokra (Samba nem túl célszerű, FTP pedig egyenesen kerülendő).
Mind a gyári, mind a custom firmware-ban lehetőség van DLNA szervert telepíteni és konfigurálni.
Ha kell segítség írj és leírom részletesen a mit-és-hogy részt. :R

What I cannot create, I do not understand

(#1118) fulton


fulton
addikt

Van egy kis gubanc, kijelentkeztem, de nem tudom milyen felhasználó nevet és jelszót kell beírjak, vagy elfelejtettem. Pas.. hogy tudok resetelni és ujra beállítani?

(#1119) Intruder2k5 válasza fulton (#1118) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A reset gombot áram alatt tartsd nyomva 10mp-ig!

(#1120) fulton


fulton
addikt

Sikerült. Köszönöm

Azonban van egy kis fal amibe ütköztem.
Rádugtam egy USb-t. Csináltam ezáltal egy AiCloud telepítést, bekapcsoltam mindent Cloud Disk., Smart acces
majd smart sync szinkronizálni akartam az Asus Webstorage fiókkal, azonban a státusznál ezt látom:
error, illetve egy oda vissza mutató zöld nyil és sarkában egy sárga háromszög felkiáltójellel.
mi lehet a baj?

Olyat nem lehet hogy pl most hogy rá van dugva az USB a wifire, az mint háttértároló eszköz megjelenjen pl a totalcommanderben, csak simán áthuznék rá pl zenéket, filmeket, majd azt pl mobilon elérhetném lejátszhatnám.

[ Szerkesztve ]

(#1121) Intruder2k5 válasza fulton (#1120) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olyat nem lehet hogy pl most hogy rá van dugva az USB a wifire, az mint háttértároló eszköz megjelenjen pl a totalcommanderben, csak simán áthuznék rá pl zenéket, filmeket, majd azt pl mobilon elérhetném lejátszhatnám.

Dehogynem lehet! Erről volt szó fentebb! Samba, DLNA!

[ Szerkesztve ]

(#1122) bopeti98


bopeti98
őstag

Miért írja ki ezt a gép, ha törölni akarok egy transmission-ban letöltött fájlt a routerre kötött HDD-ről?

[ Szerkesztve ]

(#1123) suste válasza bopeti98 (#1122) üzenetére


suste
veterán

hol akarod törölni? TM-ben, vagy SAMBA-n, vagy SSH-n, vagy???

(#1124) bopeti98 válasza suste (#1123) üzenetére


bopeti98
őstag

Samban próbáltam, de most magába a kliensbe sikerült törölni az adatot is.

Más:

Ha FTP-től töltök le/fel, vagy törlök akkor miért jelez az Eset Smart Security folyamatos portszkenneléses támadást?

Eddig nem csinált ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#1125) bopeti98


bopeti98
őstag

Ebben a routerben van lehetőség SFTP beállítására? A PuTTY Key Generatorral generáltam egy ssh-rsa key-t, amit ez alapján beírtam a routerbe ( természetesen az SSH-t engedélyeztem ), de csak a root-ot tudom elérni SFTP-n keresztül. A HDD-t nem. Van valami megoldás? :Y Egész este bújtam a netet, és ezzel szórakoztam de most már feladom és inkább megkérdem, hátha valaki járt már így.

(#1126) PandaMonium válasza bopeti98 (#1122) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ez valószínűleg azért van mert a transmission éppen használja a fájlt.
Próbáld meg leállítani a torrentet és utána törölni.

Ha ez sem oldja meg a gondot akkor a Samba konfigurációdat kéne átnézni mert valami gond lesz vele.

What I cannot create, I do not understand

(#1127) Ferke66


Ferke66
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni aki iOS-t használ távoli elérés céljából (Média file-ok főként),hogy az RT-N65U-n melyik az az app amit érdemes lenne használni? AVPlayerHD-t megvettem de nem tudom úgy beállítani hogy ezzel pl. filmet nézzek másik helyen távolról.(Van benne HTTP Server,Streaming URL,FTP Client,WebDAV,UPnP/DLNA) beállítási lehetőség,de nem tudom hogy...és melyik lehetőséggel állítsam be.Ha otthon vagyok ott nincs gond,megy szépen.A másik kérdés,van egy HDD-m ami a Mac mini-re volt FireWire-el felcsatlakoztatva.Most ezt lehúztam és USB-n a router-re csatlakoztam fel.Jól gondolom hogy egyszerre csak egy eszközre csatolhatom rá a HDD-t még akkor is ha felváltva használnám az eszközöket?
Köszönöm előre is....!

(#1128) bopeti98 válasza PandaMonium (#1126) üzenetére


bopeti98
őstag

A transmission-ba nem is volt már betöltve az a torrent fájl aminek a letöltött adatát ki akartam törölni, de aztán visszaraktam a torrent-et a kliensbe, lefutott az ellenőrzés és utána már az adattal együtt sikerült törölni.

(#1129) PandaMonium válasza Ferke66 (#1127) üzenetére


PandaMonium
őstag

Én egy iPad Mini Retináról írok most is.
Személy szerint én a VLC-t tökéletesnek találtam, egyetlen gond vele, hogy nem támogatja UPnP-n keresztül a feliratokat.

Ha kellenek a feliratok és nem akarsz fizetni akkor az 8player lite-ot tudom javasolni, bár az ékezeteket nem mindig helyesen jeleníti meg, de miután átállítja az ember a feliratokat Western European -ra már többnyire jó szokott lenni. Ha hajlandó vagy rászánni még pár száz forintot akkor viszont a PlayerXtreme Pro 3$ -ért jó választásnak tűnik (bár nem vagyok benne biztos, hogy ebben van hálózaton keresztül felirat, nézz utána). :R

What I cannot create, I do not understand

(#1130) Kamfor


Kamfor
újonc

Sziasztok!

Megosztom a problémám, hátha valaki már belefutott és segítene rajtam.
080-as minidlna-s fw-t használok jelenleg.
Hidden SSID-t és MAC-filtert állítottam be. A probléma az, hogy egyes eszközökön wifin és direktbe lan porton keresztül sem enged felcsatlakozni a hálózatra, míg más eszközről pl. telefon vagy tv egyből beenged a hálózatra. A MAC addressek stimmelnek, mert egy reboot után teljesen jól működik a beeresztés. Illetve most már a hidden ssid-t és a mac filtert is kikapcsoltam, de még így is a PC újraindítását követően mindig ki kell húzni és újra bedugni az ethernet kábelt, hogy csatlakozzon a hálózathoz.
A legnagyobb kellemetlenség az az egészben, hogy így eléggé körülményes a dolog, mivel ennek nem így kellene működnie.
Esetleg valaki tudja, hogy mi lehet a hiba pontos oka és a megoldás az elhárításra?
A segítséget nagyon megköszönném!
Mindenkinek kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok!

Üdv,
Szabolcs

(#1131) Ferke66 válasza PandaMonium (#1129) üzenetére


Ferke66
tag

Köszönöm a segítséget,utána nézek...

(#1132) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Ha minden igaz, hétfőn meghozza a futár az Asus RT-N65u routeremet. Egy kérdésem lenne előljáróban a hozzáértőkhöz. Eredetileg két 3,5"-es 1,5TB-os külső HDD-t szerettem volna rádugni, hogy kvázi "média szerverként" működjön, de azóta változtak a paraméterek. Mobil netet kell használnom, így az egyik USB portra menne egy 4G stick, míg a másik maradna a két HDD-re. Kérdés, hogy egy passzív vagy power USB hubbal meg lehet-e osztani két HDD között az egy fennmaradó aljzatot? Az egyik HDD egy önálló tápegységgel rendelkező 3,5"-es 1,5 TB-os, a másik meg egy 2,5"-es 750GB-os passzív merevlemez lenne.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#1133) Razermazer válasza Gadgetfan_ (#1132) üzenetére


Razermazer
őstag

Passzív hubot ne használj csak power adaptereset, és akkor a két merevlemezzel nem lesz gond.
Viszont nem biztos, hogy a két port közelsége miatt elfér majd a mobil net stick és a hub-ból jövő usb apa.
A egyiket tuti hosszabítóra kell tenni bár ha vékony a hub apa kivezetése akkor no problem.
A másik dolog pedig az lehet, hogy nem fogja látni a két merevlemezt, de ezt csak úgyis kipróbálással derül ki.
Én így nem használtam soha a routert így nem tudom, rajtad a sor.

Kamfor Tennék egy próbát a 081-el a 80as nem volt éppen a legjobb firmware.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1134) Kamfor válasza Razermazer (#1133) üzenetére


Kamfor
újonc

Razermazer: Köszi, rápróbálok.

(#1135) Gáben81


Gáben81
senior tag

Most frissítettem 3.0.3.8-080-ra a firmware-t.Azóta nem jó a transmission gui,meg a web controllt sem érem el.
Ki-be kapcsoltam már,volt restart is utána,ettől függetlenül nem működik....az őrület határán vok :W

(#1136) Gáben81


Gáben81
senior tag

081-el sem jó,azonfelül nem működik az ftp -m sem..net van azt annyi :W

MOst nézem nem látja a merevlemezem...

[ Szerkesztve ]

(#1137) Gáben81


Gáben81
senior tag

Megoldódott sry a sok hsz-ér... :B

(#1138) hsrasus


hsrasus
aktív tag

sziasztok!

segítségeteket szeretném kérni, mert még nincs tapasztalatom, de már elképzeléseim igen :DDD
szóval szeretnék egy olyan kétsávos routert, amin gigabit van és van rajta USB port is.
ennek a kritériumnak viszonylag sok router megfelel, azonban én szeretném, hogy mindenféle egyéb firmware telepítés nélkül (telepíteni nem annyira kunszt, mint beállítani) tudjak csatlakoztatni egy mobil vinyót és erre tudjam beállítani a torrentezést, ami éjjel-nappal mehet. plusz ezen mobilvinyó tatralmát szeretném elérni egy smasung smart tv-n keresztül. ahogy néztem az N56U tökéletesen meg is felelne, hisz nekem csak 30-as netem van. nem akarom túlhajtani sem, hisz kezdetben egy 320-as mobilvinyó lenne rádugva, később legfeljebb mégegy ugyanekkora. a nyomtató ftp-n csatlakozik, uh annak nem kell USB :) a kérdésem az lenne, h mivel nekem leginkább az ár a szűk keresztmetszet jó eszközzel szemezgetek, vagy felejtsem el, netalán még olcsóbban is "megúszhatnám" a dolgot?
segítségeteket előre is köszönöm!

üdv:
hs

(#1139) crue válasza hsrasus (#1138) üzenetére


crue
őstag

Ezekre a feladatokra pont jó az N56U gyári firmware-rel.

(#1140) bopeti98 válasza hsrasus (#1138) üzenetére


bopeti98
őstag

A RT-N56U jó választás lesz. Mondjuk nekem volt "szerencsém" hibás darabot kapni ami aztán cserélve lett RT-N65U-ra, de olvasva a fórumot, tényleg csak én fogtam ki hibás darabot. Amúgy jó router viszont a gyári firmware-rel elég problémás a torrent. Nekem egy ideig az volt az N65U-n de minden erejével ellenállt a seedelésnek. A tracker ugyan látta hogy seedelve van de egy bájtot nem volt hajlandó feltölteni.
Ezzel a firmware-rel és a beépített transmission kliensével már tökéletesen megy a feltöltés. 2 hét alatt felment 100 GB ami 5 Mbites feltöltéssel azért nem rossz.

(#1141) bopeti98


bopeti98
őstag

Most léptem be a router kezelőfelületébe és egy csomó "unexpectedly shrunk window" üzenet van a naplójába:

És látható hogy egy IP címet is ír mellé ami biztosan nem az enyém.
Mi lehet ez? :F

(#1142) Intruder2k5 válasza bopeti98 (#1141) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell vele foglalkozni, csak tájékoztató jellegű üzenet! TCP ablakméret hibás csomagokat kap a router, de javítja azokat, és ezt logolja!

(#1143) bopeti98 válasza Intruder2k5 (#1142) üzenetére


bopeti98
őstag

Értem. Köszi a választ!

(#1144) hsrasus válasza bopeti98 (#1140) üzenetére


hsrasus
aktív tag

és crue köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#1145) miller79 válasza bopeti98 (#1140) üzenetére


miller79
tag

Üdv. Nekem is RT-N65U routerem van jelenleg 3.0.3.6-069 firmware-el. Ha ezt az újat felrakom, akkor a beállításaim eltűnnek vagy ha mentettem vissza lehet rakni?

(#1146) miller79


miller79
tag

És innen melyiket kell letölteni?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1147) bopeti98 válasza miller79 (#1145) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem megmaradtak a beállításaim, de azért frissítés előtt csinálj egy mentést.
Nyugodtan felrakhatod a full.trx-et.

(#1148) miller79 válasza bopeti98 (#1147) üzenetére


miller79
tag

Köszi a gyors választ! Ez egyébként lehet tudni, hogy milyen újításokat tartalmaz?

(#1149) miller79 válasza bopeti98 (#1147) üzenetére


miller79
tag

Köszi... Már meg is csináltam. A Transmission az teljesen más lett az már tuti :)

(#1150) miller79


miller79
tag

Egy kérdés még... Egy RT-N65U routerem van, 2,4GHz-s Wifin keresztül mennyivel tud a routerre kötött vinyóról másolni a gépre, illetve ezt a sebességet mi befolyásolja? Előre is :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.