Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) zolszabo72 válasza Intruder2k5 (#1450) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

Kedves Intruder2k5, köszönöm a linket, leszedtem amit találtam, volt több trx és md5 kiterjesztés. nekem a trx kell gondolom, de melyik? mi a különbség köztük? van aria, dlna, base, trmd is van. melyiket kell felrakni? vagy egyik viszi a többit is? had kérjek egy kis instrukciót.
most a routeren keresztül több apple eszköz tud bejönni az itthoni dolgainkhoz, pl a kamerarendszerre van átjáró kialakítva. később a médiaszervert is szeretném megosztani, mert fotókat és műszaki leírásokat kell közösen elérnünk róla szanaszét az országban
várom válaszod, köszönettel: zolszabo72

(#1452) Intruder2k5 válasza zolszabo72 (#1451) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N56U-ra a dlna jelűt szokták itt ajánlani, akik ilyen routert és firmware-t használnak!

(#1453) zolszabo72 válasza Intruder2k5 (#1452) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

Kedves intruder2k5, próbáltam, de "érvénytelen fileformátum"-os üzenettel jött vissza a router....

(#1454) Intruder2k5 válasza zolszabo72 (#1453) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ugye a trx file-t próbáltad feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#1455) zolszabo72 válasza Intruder2k5 (#1454) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

szia, igen a trx kiterjesztést próbáltam, közben nézem az oldalon szereplő leírást, de egyenlőre nem jutottam infóhoz h miért nem megy fel.

(#1456) zolszabo72 válasza Intruder2k5 (#1454) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

Szia, közben megvan a bibi oka, felment, most konfigom, megosztom a tapasztalatokat üdv és köszi zolszabo72

(#1457) zolszabo72 válasza zolszabo72 (#1456) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

Kedves intruder2k5! az fw felment, az alap beállítások sikerültek, mindenki látja a többieket, nyomtató a wifin keresztül elérhető, és a wifin keresztül a telefonokon használt vMEye alkalmazásokkal látjuk a kamerarendszert. de ha "kimegyek" a belső hálóról, és kintről szeretnék belépni a kamerához, azt nem engedi. Ha lehet kérek segítséget hogy milyen átjárót vagy DDNS-t kell beállítani? az Ip cím biztos jó, mert a hálózaton látható IP címre rákeresve be tudok lépni a kamera felvevő belsejébe. megállt a tudomány.... :O :F üdv:Zolszabo

(#1458) Intruder2k5 válasza zolszabo72 (#1457) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben egy belső hálózatos eszközt szeretnél elérni távolról, úgy szükséged van egy DDNS-re, ami tetszőleges lehet, mondjuk no-ip a legnagyobb mostanság! Ezen kívül egy portot is meg kell nyitni, és forwardolni a kérdéses eszköz LAN IP címére!

(#1459) zolszabo72 válasza Intruder2k5 (#1458) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

szia, van no-ip-s cím és szerintem ezt be is tudtam állítani, a port forward azt hiszem ami betegeskedik, de teljesen elfogytak az ötletek

(#1460) Intruder2k5 válasza zolszabo72 (#1459) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- A kamera rögzítő fix IP címen van LAN-on?
- Ha WAN IP címmel, és portszámmal próbálod elérni, nem sikerül?

(#1461) zolszabo72 válasza Intruder2k5 (#1460) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

Igen fix ip cime van

(#1462) Intruder2k5 válasza zolszabo72 (#1461) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

http://123.123.123.123:9876
WAN IP cím, kettőspont, portszám formátumban nem elérhető?

Itt tesztelve a kérdéses portot nyitottnak látod?
http://www.canyouseeme.org/

[ Szerkesztve ]

(#1463) zolszabo72 válasza Intruder2k5 (#1462) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

Megnezem kb fel ora vendegek erkeztek :(

(#1464) zolszabo72 válasza zolszabo72 (#1463) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

Szia, megnéztem, kintről a böngészőbe az ip címet és a portot írva be tudtam lépni a kamera rögzítőjébe. a másik linken a port nyitottnak mutatkozik, de itt bizonytalan vagyok, mert a laptop ip címét mutatja....

(#1465) Intruder2k5 válasza zolszabo72 (#1464) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha be tudsz lépni, akkor minden rendben van! nem értem mi a gond!

(#1466) zolszabo72 válasza Intruder2k5 (#1465) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

Szia, a telefonról nem tudok belépni a kamerába, nincs olyan átjáró nyitva, nem tudok nyitni amin keresztül be tudok nézni. a másik fw-n keresztül ez simán ment.

(#1467) Intruder2k5 válasza zolszabo72 (#1466) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen átjáró? Nem értelek!

1. LAN-on eléred!
2. WAN oldalról IP címmel eléred, tehát a port forward jó!

Akkor milyen átjárót szeretnél?

(#1468) zolszabo72 válasza Intruder2k5 (#1467) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

Szia, a telefonon van egy vMeye nevű applikáció, amivel látom a kamerák képeit. ezt szeretném, itt is elérni, mint korábban

(#1469) Intruder2k5 válasza zolszabo72 (#1468) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja értem! Hát az nyilván valami más porton kommunikál(na), amit tudni kellene, és annak is forwardolni kell a portját!

[ Szerkesztve ]

(#1470) zolszabo72 válasza Intruder2k5 (#1469) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

a korábbi fw-en a kamera központot kellett elérhetővé tenni kintről. a kamerán van egy név és jelszó, ennek a begépelésével lehetett belépni. úgy mint most a webes felületen. csak ez a telefon applettel is működött

(#1471) CortezX


CortezX
aktív tag

A hétvégén volt időm végigolvasni a topicot, és úgy néz ki sikerült mindent úgy beállítani az N56U-n, ahogy szerettem volna. Transmission, DDNS, VPN, Samba minden megy ahogy kell, minden eszközről, bárhol és bármikor elérem a cuccaim. Ezúton külön köszönet Intruder2k5, ^Boss, Razermazer és Kobor a sok hasznos tanácsért/leírásért! :R

(#1472) Attas


Attas
aktív tag

Üdv!
Kicsit elakadtam és segedelem kellene!
RT-N65U routerem van a legújabb custom FW-el. Rá van dugva egy Samsung ML-1640 lézer printer. Va több gép a lakásba amiről természetesen szeretnék nyomtatni. A sajátommal nincs gond. A másik gépnél az van, hogy úgy látja a nyomtatót, mintha az én gépem osztaná meg, ergó, ha nem megy a gépem, nem tud nyomtatni. Pedig a nyomi a routerbe van dugva... hogy lehet ez? Mit kellene tennem? Köszönöm előre is.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1473) ^Boss válasza Attas (#1472) üzenetére


^Boss
őstag

egyrészt tiltsd le a gépeden a nyomtatómegosztást, így kizárod azt, hogy azt lássa a másik gép. másrészt, nézd meg a nyomtatód ip-jét, próbáld parancssorból megpingelni esetleg, illetve hozzáadni a winben ip-vel.

(#1474) Intruder2k5 válasza Attas (#1472) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

USB-n, vagy hálózaton csatlakozik a printer a routerre?

(#1475) zolszabo72 válasza Intruder2k5 (#1469) üzenetére


zolszabo72
csendes tag

Kedves intruder2k5! megoldódott a probléma, a következő beállítással: a WAN Port Forward pontban engedélyezni kellett a manuális port átirányítást. ezt eddig is így gondoltuk. DE: a PORT RANGE és a LOCAL PORT értékének azonosnak kell lenni, hiába az egyik a gyári FW esetében eltérő értéket kapott. a lényeg: minden helyreállt és úgy működik ahogy kell. köszönöm a segítséget, javaslatokat és az idődet. :C :R

(#1476) Attas válasza Intruder2k5 (#1474) üzenetére


Attas
aktív tag

Szia! A nyomtató USB-n van rákötve a routerre. ezért is furállom, hogy mégis a gépemnek kell megosztani, hogy lássa a másik is.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1477) Attas válasza ^Boss (#1473) üzenetére


Attas
aktív tag

Szia! Nincs a nyomtatónak IP-je. USB-n van a routeren.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1478) Intruder2k5 válasza Attas (#1476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell a gépednek megosztani, a klienseken így telepítsd a nyomtatót!
http://tomatousb.org/tut:configure-printer-in-windows

(#1479) Syd69 válasza Intruder2k5 (#1478) üzenetére


Syd69
aktív tag

Ugyan nem én kérdeztem, de sikerült beállítani a gyári FW-t, egyelőre működik :)

Köszikösziköszi :C

Alma

(#1480) Intruder2k5 válasza Syd69 (#1479) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha megy akkor jó, bár én úgy tudtam, hogy a gyári fw nem támogatja a RAW-ot, és LPR-t kell használni! De ezek szerint lehet, hogy ez is csak a régi fw-re vonatkozott, az ASUSWRT-re már nem!

(#1481) Attas válasza Intruder2k5 (#1478) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszönöm a válaszod!!! Így lett a tökéletes!!! Köszönöm még egyszer is!!!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1482) Intruder2k5 válasza Attas (#1481) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

(#1483) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Ajánlották számomra az N56U típusú routert és az N18U-t is. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire bírja gyári firmware-rel a hajszát ez a router? Mekkora sebességű netet visz át, illetve ha belső gigabites hálón megy teljes sávszélességgel az adatáramlás, akkor nem válik-e instabillá. Gondolok itt olyanra, hogy eldobná a Wi-Fi-t, vagy ilyesmi.
Wi-Fi-jéről gyakorlati tapasztalatok milyenek? Mekkora területet képes lefedni egy családi házban?

(#1484) tnel1S


tnel1S
újonc

Sziasztok.

Nemrég vettem egy RT-N65U -t, a régi jól bevált WRT54GL-em helyett. Van egy zavaró problémám. A web GUI iszonyat lassú. Megnyitom a böngészőben az oldat, nyomogatom a refresht, a stopot, aztán egy idő után bejön. Gyári 3.0.0.4.376_1665 firm. van rajta.

Googliztam, de semmi idevágót nem találtam. Találkozott már valaki ilyennel? Visszasírom a jó kis Tomatao FW-t.

(#1485) Jedster válasza Jim74 (#1483) üzenetére


Jedster
tag

Gyári firmmel el kell bírja a 800+ -os netet is. A vezetékes helyi adatforgalom nem zavarhatja meg nagyon, mert ha nem kell NAT-olni, akkor a forgalmat a switch áramkör bonyolítja.

Hatótávban nem valószínű hogy hozza az N18U szintjét. Főleg mobil eszközökkel csatlakozva. De nem számít rossznak az N56U sem.

(#1486) Intruder2k5 válasza tnel1S (#1484) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#1487) tnel1S válasza Intruder2k5 (#1486) üzenetére


tnel1S
újonc

Siker!

Köszönet, örök hála, meg 1 kocka sör :)

(#1488) Intruder2k5 válasza tnel1S (#1487) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen! :)

(#1489) Jim74 válasza Jedster (#1485) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Egyre inkább az N18U felé billen a mérleg nyelve...

(#1490) mnorbi989


mnorbi989
csendes tag

Sziasztok!

Asus RT-N14U-n eddig jól ment a transmission, de most nem tudom elérni sehogy. Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a baj?

(#1491) sugarforce válasza mnorbi989 (#1490) üzenetére


sugarforce
őstag

Korábban is volt ilyen problémája itt másnak, szerintem próbáld meg, hogy lementesz minden adatot a hdd-ről, letörölsz róla mindent, lekapcsolod a tm-et az admin felületen, majd , létrehozol újra egy transmission mappát, bekapcsolod a tm-et az admin felületen, ezek után mennie kéne.

[ Szerkesztve ]

(#1492) mnorbi989 válasza sugarforce (#1491) üzenetére


mnorbi989
csendes tag

Nem szeretnem formazni, mert rengeteg adat van rajta, valami mas megoldas jol jonne! A tm ki es visszakapcsolasat mar probaltam, nem segitett! A routert is lekapcsoltam, azutan se ment! Egyeb otlet?

(#1493) sugarforce válasza mnorbi989 (#1492) üzenetére


sugarforce
őstag

Nekem ez a megoldás segített csak. Annyit még megpróbálnék alternatív megoldásként, hogy kikapcsolod a transmissiont, a meglévő transmission mappát átnevezed valami mássá, majd létrehozol úgy egy újat, visszakapcsolod a tranmissiont és áthelyezel mindent az új mappába. Így nem kell törölni meg formázni sem.

(#1494) mnorbi989 válasza sugarforce (#1493) üzenetére


mnorbi989
csendes tag

Amint hazaertem a melobol mindenkepp kiprobalom, remelem segit. Eddig semmi gond nem volt vele, most meg egyaltalan nem tolt be a tm. Az a baj, hogy a gepen nincs annyi hely, hogy mindent atrakjak.

[ Szerkesztve ]

(#1495) mnorbi989 válasza sugarforce (#1493) üzenetére


mnorbi989
csendes tag

Köszi a segítséget, ez a megoldás segített!
Most másolom vissza a cuccokat a tm-be, az ellenőrzés eltart majd egy ideig. :)

(#1496) sugarforce válasza mnorbi989 (#1495) üzenetére


sugarforce
őstag

Én a régi firm-mel jártam így, ez segített csak nekem is.

(#1497) @Töki15


@Töki15
tag

Szintén olyan problémám akadt, mint (#1448) CortezX-nek.
Illetve egy kérdés , véletlenszerűen "le pause-olja" valamelyik torrentet és felkiáltójelesre vált.
Innen viszont , csak törléssel és újra(le) töltéssel, lehet megoldani a problémát.
[???]

Ötlet? :(

(#1498) CortezX válasza @Töki15 (#1497) üzenetére


CortezX
aktív tag

Nekem megszűntek ezek az anomáliák mióta ext4-re formáztam a winyót.

(#1499) TTomi78


TTomi78
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettünk egy RT-AC56U modemet, amivel a mobilnetet szeretnénk megosztani.
Sajnos egy mobilsticket sem ismer fel (ZTE mindkettő), illetve nem hajlandó netet megosztani.
A firmwaret a gyári legújabbra frissítettem. A stickek már legalább 1,5-2 évesek.

Kérdéseim:
1. Van e az AC-56U-hoz olyan firmware amiben több mobilstick van támogatva?
Az N56-os firmwaret nem mertem felrakni még, méretük sem nagyon stimmel.

2. Milyen t-mobilos beállításokkal dolgoztok amik működnek?

Előre is köszi a válaszokat!

(#1500) Razermazer válasza TTomi78 (#1499) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Szerintem van ennek a routernek saját topikja ez az n56-n65-nek van. Most nézem, hogy nincsen neki topikja csak a nagyobb testvérnek kár.

Jól is tetted hogy nem tetted fel az n56 firmwaret mert nem is való rá. Ac56u-ra tomato van, hogy mennyire támogatja a mobil sticketeket azt nem tudom, de a gyárinál biztos jobb.
Innen leszedheted értelemszerűen én az aio64-et szedném [link] Tehát neked ez kell Tomato-RT-AC56U-ARM--122-AIO-64k.trx
Felrakása vagy webszerveren keresztül, vagy recovery módban. Leírás[link]

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.