Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Intruder2k5 válasza aranyifjonc (#1249) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

ITT találsz segítséget, de értelemszerűen azt a firmware-t használd hozzá, ami a Te routeredhez való!

(#1252) aranyifjonc válasza Intruder2k5 (#1251) üzenetére


aranyifjonc
újonc

Szia!

Hálásan köszönöm a segítséget! Sikerült megcsinálnom! :)

(#1253) kmartin994


kmartin994
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Vennék egy N65U routert, viszont egy kicsit aggaszt a belső antennája, egy 2 emeletes családi házba kellene, van akkora jelerőssége, hogy ha nem is nagy sebességgel, de az udvaron is tudjak netezni? Lehetőleg egy routerrel szeretném megoldani. Vagy inkább szánjak rá egy 10-esel többet és vegyek egy AC66U-t?
Válaszokat előre is köszönöm

(#1254) krealon válasza kmartin994 (#1253) üzenetére


krealon
veterán

A 10-est koltsd inkabb egy RT-N12 D1-re, amit repeater modba teve, nagyobb valoszinuseggel oldja meg az udvar lefedeset, mint egy darab eszkoz.

(#1255) Razermazer válasza kmartin994 (#1253) üzenetére


Razermazer
őstag

Vagy egy ilyet veszel[link] Állomás és megosztási pontként is használhatod, vagy maradsz a fórumtárs által említett routernél és megosztási pontként használod szintén, az is nagyon jó megoldás.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1256) kasee válasza kmartin994 (#1253) üzenetére


kasee
aktív tag

Próbáltam én is többféle routert, külső belső antennásat de nem sikerült az emelet és a kert lefedettségét
megoldanom vele.
Viszont a rt-n56u + rt-n12 d1 repeaternek ,itteni tanácsra tökéletes megoldás lett.
N

(#1257) dzsoni19


dzsoni19
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segitséget szeretnék kérni Tőletek!

Adott egy nemrég vásárolt N56U router a 3.0.3.8-081-es custom firmware-rel. Sehol nem találok beállitást arra, hogy melyik készülék, mekkora sávszélességet használhasson. 6-7 vezetéknélküli és egy vezetékes eszköz van rákapcsolva. Szeretném, hogy a vezetékes kevesebbet, a vezetéknélküliek nagyobb sávszélességet használhassanak. Hogyan tudnám ezt megoldani?

Egy másik problémát is tapasztaltam vele kapcsolatban. Mégpedig azt, hogy online játék közben valamiért nem kapok stabil kapcsolatot (ellenőriztem, hogy nem magával a szolgáltatóval van gond). Van, hogy 10 perc alatt többször is megáll több másodpercre, vagy akár egy percre is.

Van ötletetek, hogy mi okozhatja ezeket a dolgokat? Illetve hogyan tudnám megoldani őket?

Előre is köszönöm a választ !

(#1258) crue válasza dzsoni19 (#1257) üzenetére


crue
őstag

A második problémádra javaslom, hogy próbáld ki a gyári firmware-t is, lehetőleg a legfrissebbet. Holnap lesz 40 napos uptime-om a gyárival és a legutóbbi újraindítás is csak firmware frissítés miatt volt. Napi szinten van használva a torrent, dlna, samba megosztás. Munkahelyről, mobilról elérés ddns-sel, néha aicloud, ftp. Custom firmware-rel legjobb esetben is 3-4 naponta kellett egy újraindítás, mert lehalt a wifi része.

(#1259) szucsi


szucsi
őstag

Sziasztok, egy ASUS RT-N56U routeren szeretnék AiDiskkel egy usb-re kötött hdd-t megosztani FTP-n.
Az AiDisk beállításakor "DDNS Server does not response." hibaüzenetet kapok. Az Advanced DDNS menüben részletesebben kifejtik, hogy mi a baj, de sajnos nem tudom, hogy mit kellene csinálnom, hogy működjön.
Ezt írja: "Dynamic DNS (DDNS) allows you to assign an Internet domain name to a computer with a dynamic IP Address. Currently, several DDNS services are embedded in RT-N56U. The wireless router currently uses a private WAN IP Address (192.168.x.x, 10.x.x.x or 172.16.x.x). This router may be in the multiple-NAT environment and DDNS service will use the external IP from ISP!"

Legyen kedves valaki, aki képes dekódolni ezt az üzenetet, írja le nekem, hogy mit tegyek, köszönöm!

ps: a firmware okosított, 3.0.3.8-080

(#1260) Zoltn


Zoltn
senior tag

Hello!

Tegnap már 3 napja megy a N65U-m és eléggé meleg. Ma kap külső vinyót, gondolom nem lesz hidegebb. :(((
És másnak is ad ki hangot a készülék? Nekem halkan cicereg. Ujraindítás sem oldotta meg, folyton lehet hallani a zaját. Elég idegesítő. :F

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1261) Intruder2k5 válasza Zoltn (#1260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha cicereg, az nem egészséges, le kell gariztatni!

(#1262) akisbandi


akisbandi
aktív tag

Sziasztok!

A jó öreg RT-N16 utódját keresem, a legfőbb elvárás a nagy és stabil lefedettség. Az RT-AC56U-ra gondoltam, ami belső antennás.

Kinek milyen tapasztalatai vannak vele? Hasonló árban van jobb választás?

(#1263) Intruder2k5 válasza akisbandi (#1262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Akkor kicsit eltévedtél, mert ez a "sima" RT-N56U topikja, ami egy kisebb modell, ráadásul más benne a chipset is! Az RT-AC56U-nak is van témája, illetőleg a WiFi-t kivéve hardveresen szinte teljesen megegyezik az RT-AC68U-val, így annak a topikjában is kérdezhetsz!

(#1264) Zoltn


Zoltn
senior tag

Ejj hát lett hozzá vinyó, formáztam ext4-re, rákötöttem, transmission beüzemelve torrent töltöget, nagyon jó! :C

Viszont! Hogy a vérbe tudom beállítani, hogy lássam TotalCommander-ben külön meghajtóként a vinyót. Megy amőgy sima win-ben sem látom sehogy. Nem tudok rájönni, ráadásul még analfabétának is érzem magam, mert nem találom sehol. :B

Viszont cicereg szorgosan, lehet csak legariztatom. Meg rendesen meleg is. Volt már valakinek stabilitás problámája? Úgylehet kicseréltetem egy 66-os verzióra.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1265) Intruder2k5 válasza Zoltn (#1264) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Total Commander -> Hálózatok -> Teljes hálózat -> stb...

(#1266) Zoltn válasza Intruder2k5 (#1265) üzenetére


Zoltn
senior tag

Én is ott kerestem, de hiába. Üres. Illetve van benne egy üres WORKGROUP.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1267) akisbandi válasza Intruder2k5 (#1263) üzenetére


akisbandi
aktív tag

56-56, olyan egyformák :)

Átmegyek

(#1268) Intruder2k5 válasza Zoltn (#1266) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet, hogy nincs beállítva a megosztás a routerben...

(#1269) Zoltn válasza Intruder2k5 (#1268) üzenetére


Zoltn
senior tag

Egyszerűen nem tudom megoldani, hogy a vinyó látszódjon meghajtóként. :W És ha nem tudom kb akkor semmit nem ér az egész. Böngészőben látom az ftp megosztáson a vinyó tartalmát (ftp://192.168.1.1/) de hát innen semmit nem lehet futtatni, filmet nézni stb.
Már az eredeti firmware-t is visszaraktam, de ott sem működik. Hálózati megosztás egyszerűen nem megy.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1270) sugarforce válasza Zoltn (#1269) üzenetére


sugarforce
őstag

Szia. Én pont tegnap üzemeltem be egy n56u-t dlna szervernek és transmission-nek egy 500as vinyóval. Én úgy oldottam meg, hogy samba bekapcs minden joggal, majd a gépre felcsatoltam mint hálózati meghajtót és így látok mindent, tudok másolni, törölni, mindent csinálni. A \\192.168.1.1\AiDisk\ -t csatoltam fel, így megy nálam.

(#1271) sugarforce


sugarforce
őstag

Tegnap beüzemeltem egy n56u-t dlna-nak meg torrentezésre egy 500-as hdd-vel és a dlna-s custom firm-mel. Minden úgy megy, ahogy kell, viszont lenne egy olyan kérdésem, hogy megoldható -e az, hogy rss-ből töltsön le dolgokat a transmission? Van 10-15 sorozat, amit hétről hétre nézek és jó lenne, ha nem kéne egyenként letöltögetni, vagy gépről átmásolgatni a vinyóra, hanem egyenesen oda töltődne le minden külső eszköz (utorrent, számítógép) nélkül. Olvastam, hogy alapból a transmission nem támogatja az rss-t. Ha ez valahogyan megoldható, hogyan? Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#1272) Zoltn válasza sugarforce (#1270) üzenetére


Zoltn
senior tag

Lejátszani is tudsz róla? Mert a felcsatolás megy, látom a vinyót, tudok rá másolni, törölni, onnan másolni, de lejátszani semmit nem lehet róla. És így elég kevés ez. Mintha lenne egy bringám amint nézegethetek, de nem csapathatok vele. :F

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1273) sugarforce válasza Zoltn (#1272) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha hazamegyek, megnézem és írok.

(#1274) Zoltn válasza sugarforce (#1273) üzenetére


Zoltn
senior tag

:R

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1275) Intruder2k5 válasza Zoltn (#1272) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

FTP-ről nehézkes a lejátszás, arra csak egy-két elvetemült media player képes, neked samba megosztás kell!

Ez nem működik véletlenül, Windows parancssorban?

net use z: \\192.168.1.1\AiDisk\

[ Szerkesztve ]

(#1276) Zoltn válasza Intruder2k5 (#1275) üzenetére


Zoltn
senior tag

:(

"53. számú rendszerhiba történt
A hálózati elérési út nem található"

2 napom ráment már erre a vacakra. Kezdem feladni. Olvasgatok kisérletezek. Semmi. :W

A samba megosztás nem működik valamiért. A windózos tűzfalamat kikapcsoltam, akkor a hálózatoknál megjelent a router, de belelépni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1277) Intruder2k5 válasza Zoltn (#1276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Közelítőleg ilyen fw-d van? Mit látsz ezen az oldalon?

(#1278) Zoltn válasza Intruder2k5 (#1277) üzenetére


Zoltn
senior tag

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1279) Intruder2k5 válasza Zoltn (#1278) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez sem megy?

net use z: \\192.168.1.1\ZTN_1T
net use y: \\192.168.1.1\RED_2T

[ Szerkesztve ]

(#1280) Zoltn válasza Intruder2k5 (#1279) üzenetére


Zoltn
senior tag

Próbáltam, már akkor. Ugyanaz a hibakód. :O

De sem custom FW-vel sem a gyárival nem megy.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1281) sugarforce válasza Zoltn (#1274) üzenetére


sugarforce
őstag

Na megnéztem, lejátssza minden gond nélkül gépről is, feliratot behozza.

(#1282) Razermazer válasza sugarforce (#1271) üzenetére


Razermazer
őstag

Megoldható, a legfrissebb transmission remote gui nem támogatja csak a magnet linkeket, de a transmission remote dotnet igen![link]
Az igaz, hogy nem fejlesztik már 2011-óta, de nem is nagyon van vele gond. Én használgattam egy időben de visszatértem a remote gui-ra, nem töltögetek már annyi mindent, így nincs szükségem az rss-re.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1283) imis


imis
senior tag

Sziasztok,

a n65u-val szemezgetek,
volna egy két kérdésem.
egy wd mypassport 2.5 vinyót gondolnék hozzá usb 3.0-val, digis netem van

kérdésem, hogy a gépemről mint meghajtót elérem-e a routeren keresztül, azaz tudom-e használni, mint háttértárat akár pl. fotók szerkesztésére? (SSD van a notimban és a külső vinyómat tenném a routerre)
Mennyire számít, hogy usb 2.0 v. 3.0 , ha hálózati meghajtóként használom? valójában mennyire használható a routeren keresztül egy usb-s vinyó?
esetleg erre a célra elég lenne a n14u is? :F

(#1284) Zoltn válasza imis (#1283) üzenetére


Zoltn
senior tag

Na nekem pont ez nem sikerül sehogy sem. A samba beállítása nem megy sehogy.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1285) Intruder2k5 válasza Zoltn (#1284) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De a másik 50 embernek a topikban viszont működik... :)

(#1286) imis válasza Intruder2k5 (#1285) üzenetére


imis
senior tag

Ne kímélj, ahogy nézem a 14-es vezetéken is gyengébb, mint az 56-os, de a 65-ös tud usb 3.0-t.

szóval, ha hálózati meghajtón szeretnék dolgozni a fájlokkal akkor (és mondjuk ethernet kábelen) akkor gondolom a 14-es kiesik, de az usb 3.0 érezhető-e routeren keresztül?

(#1287) Razermazer válasza imis (#1283) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Hát ezekkel a wd my passportokkal szokott gond lenni, látja nem látja , persze nem minden esetben. A legproblémamentesebb megoldás egy sima rack és bele egy vinyó.
Usb 2.0 usb 3.0 szerintem ennek akkor van jelentősége ha kábelen keresztül használod, wifin elenyészik a sebességelőny, a szűk keresztmetszet a router maga lesz, ez nem nas ami kifejezetten arra van kitalálva.
Ha beéred kisebb sebességgel, akkor jó választás a router vinyó kombó(14-15MB/sec), egyéb esetben nas.
Képeket szerkeszteni max külső alkalmazás telepítésével lehet, elérni simán samba, ftp-én keresztül.
Természetesen háttértárként is használható.
Az rt-n14u csak azért nem ajánlott, mert még gyengébb a hardver benne még lassabb mint az rt-n65u.
Szerintem a 20k-s routerek a minimum szint. 128mb ram és 500-600mhz-es proci.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1288) imis válasza Razermazer (#1287) üzenetére


imis
senior tag

Köszi,
ha jól értem, simán használható pl Z: meghajtónak, max nem erről kell videót szerkeszteni ;)

(#1289) Intruder2k5 válasza imis (#1288) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan!

(#1290) Razermazer válasza imis (#1288) üzenetére


Razermazer
őstag

Persze hogy használható, csak arra figyelj, hogy ha filecserét is akarsz rajta akkor érdemesebb ext filerendszert rárakni. Az ntfs-t nem igazán komálja, a régebbi firmwarek már customról beszélek, elég jól elboldogultak vele, de mióta áttértek erre az újabbra azóta nem klappol.
Egyéb esetben pld csak megosztás, szépen viszi az ntfs-t.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1291) imis válasza Razermazer (#1290) üzenetére


imis
senior tag

Intruder2k5, Razermazer :R
Köszönöm a válaszokat, asszem keresek valami "forrást" egy 65-ösre

(#1292) Razermazer válasza imis (#1291) üzenetére


Razermazer
őstag

Ha esetleg sikerül több forrást találni, akkor egy AC56u-ra ruházz be és 4-5-évig biztos nem kell ilyen dologgal foglalkozni. 6 darab forrással drágább mint a n65u, modernebb, erősebb technika, (tomato is van rá kánaán).

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1293) Zoltn


Zoltn
senior tag

:W :W :W :W :W :W :W

Nem hiszem el! Működik minden! :C

Csak nem nyugodtam, mondom kipróbálom, hogy letörlöm a tűzfalamat, nem csak kikapcsolom. És láss csodát, az Eset SS eltávolítása után minden stabilan működik. Mármint a hálózati meghajtó dolog most már nálam is hasít. De ez mi, hogy nem elég kikapcsolni? :U

Amúgy a router saját tűzfala elég?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1294) Intruder2k5 válasza Zoltn (#1293) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem tudom, hogy mit konfigoltál el az ESET-ben, de jómagam is ESS-t használok, és soha semmilyen gondom nem volt a samba-val!

szerk.:
Telepítés (és új hálózat észlelése) után rákérdez az ESET, hogy megbízható hálózaton van-e a gép! Ott ugye IGEN-t nyomtál, és nem a nyilvános hálózatokat tartalmazó NEM válaszra? Még írja is a kérdésben, hogy megosztás engedélyezése...

[ Szerkesztve ]

(#1295) Zoltn válasza Intruder2k5 (#1294) üzenetére


Zoltn
senior tag

Igen, igent nyomtam. Ezért furcsa ez az egész. Meg ha simán kikapcsoltam úgy sem működött. El kellett távolítani.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1296) Intruder2k5 válasza Zoltn (#1295) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát, ez érdekes, mert mint mondtam, én is ezt használom, gond nélkül, és alapbeállításokkal!

(#1297) sugarforce válasza Razermazer (#1282) üzenetére


sugarforce
őstag

Köszi szépen! :)

(#1298) imis válasza Razermazer (#1292) üzenetére


imis
senior tag

köszi, látom, nem csak wifiben erősebb.

(#1299) Razermazer válasza imis (#1298) üzenetére


Razermazer
őstag

Igen max annyi a gyengéje, hogy mindkét sávon csak 2-őt ad 2-őt vesz, de szerintem ez csak nagyon zavaros wifi környezetben lehet hátrány, a sebesség így is megvan.
Még alternatíva lehet és árban is pont egyforma az n66u, az tudja mindkét sávon a 3-at, persze olyan ellenoldal megléte esetén. Lásd a fentebb linkelt usb-s adaptert. Én is ilyen routert és adaptert használok nagy megelégedéssel. Nagyon jó rá a tomato, feltesz, beállít többé nagyon nem ránéz router :D

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1300) imis válasza Razermazer (#1299) üzenetére


imis
senior tag

Mit értesz ez alatt: "mindkét sávon csak 2-őt ad 2-őt vesz" ? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.