Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) jeni válasza Razermazer (#1500) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Már van ASUS RT-AC56U topik
Akinek az van: tessék csak belesni oda!

(#1502) Intruder2k5 válasza jeni (#1501) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#1503) TTomi78


TTomi78
csendes tag

Köszönöm szépen a segítő válaszokat, megyek is tovább! :D

(#1504) gyuzso


gyuzso
tag

sziasztok
Már több helyen is probáltam ,de nem tudtak segíteni, remélem ti tudtok.
asus rt-12e routerem van és a bitcomet azt irja, hogy a figyelt portom blokkolva van, csak azt nem értem eddig jó volt, és a router menüjében nem tudom ,hogy hol kell a figyelt portot engedélyezni, vagy beállitani.
A tüzfalamnál engedélyezve van, Előre is köszönöm

(#1505) Soma01 válasza bopeti98 (#449) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem detto ugyan ez van!

(#1506) Soma01 válasza Soma01 (#1505) üzenetére


Soma01
veterán

Megoldódott Eset antivírus volt a hibás.

(#1507) Janó1999 válasza Soma01 (#1506) üzenetére


Janó1999
tag

Én is szeretném megoldani tudnál segíteni?

(#1508) Soma01 válasza Janó1999 (#1507) üzenetére


Soma01
veterán

Persze! Ennyi: [link]

(#1509) Janó1999 válasza Soma01 (#1508) üzenetére


Janó1999
tag

Köszi, megcsináltam, de szerintem más a gond, mivel nem lett jó.
Két napja még ment rendesen. (az alapvető dolgokat már kipróbáltam)

(#1510) Janó1999 válasza Janó1999 (#1509) üzenetére


Janó1999
tag

Megoldódott.

(#1511) fd3


fd3
tag

sziasztok

az lenne a kérdésem ha custom firmware-t teszek fel, ugrik a gari a routerre?
ez a download master nem a legfényesebb találmány, ha jól tippelek jobban járnék transmission-nel.
1 terrás NTFS winyót tennék rá usb-n, elég sok rajta az adat, nem szeretném formázni ha egy mód van rá, de ha jól olvastam az új firmware már kajálja az NTFS partíciót is ugye?

torrentezéshez használnám legfőképp, meg talán wake on lan-hoz

köszi!

szerk: N65U-m van

[ Szerkesztve ]

(#1512) sugarforce válasza fd3 (#1511) üzenetére


sugarforce
őstag

Elvileg megeszi, de többen is írták már itt, hogy problémás tud lenni egy idő után. Tudom, hogy nem akarsz formázni, de érdemesebb az ext-et használni.

(#1513) fd3 válasza sugarforce (#1512) üzenetére


fd3
tag

köszi a választ, garancia ugrik fw cserénél?

(#1514) Intruder2k5 válasza fd3 (#1513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg igen, gyakorlatilag nem, mert visszateheted nyom nélkül a gyárit!

(#1515) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok, én még új vagyok itt, de nekem is van egy asus n56u-m.
Eddig végig gyári fw volt rajta, de most gondolkozom, hogy lecserélem merlinre (vagy esetleg másra, amiről meggyőztök)
Jó lenne, ha lenne benne guest hálózat, meg a nyomtatóval vannak problémák (ha jóval később kapcsolom be a nyomtatót, mint a routert, akkor a router érzékeli h rá van kötve a nyomtató, viszont a gép nem, de a router újraindítása megoldja ezt a problémát)
A másik problémám, hogyha filmet nézünk a routerre kötött vinyóról szambán keresztül, akkor néha beakad a film, és várni kell a betöltődésre egy kicsit. (ez nagyon idegesítő)
Most tettem fel a legújabb gyári fw-t, kíváncsi vok ez milyen lesz.
Örömmel venném, ha tudnátok mondani tapasztalatokat, véleményeket a merlin fw-höz.
Kösözönöm szépen!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1516) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#1515) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Akkor én mindjárt el is kezdenélek győzködni arról, hogy a Merlin-t felejtsd el, az ugyanis az RT-N56U-t nem, csak az RT-AC56U-t támogatja! Helyette ezt tudod használni...

http://code.google.com/p/rt-n56u/

(#1517) ArthurShelby válasza Intruder2k5 (#1516) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De ennek is gyári kinézete van?
Nem szeretnék már az elején mély vízbe ugrani.
A DDNS-t hogy lehet megoldani custom fw-nél? Melyik a legjobb ingyenes?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1518) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Bocsánat a hülye kérdésekért!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1519) CortezX válasza ArthurShelby (#1517) üzenetére


CortezX
aktív tag

Szia!

Lőttem egy screen-t a kinézetről, nem sokkal bonyolultabb mint a gyári, de jobban konfigurálható. Én a noip.com ddns-t használom.

(#1520) Intruder2k5 válasza ArthurShelby (#1517) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem pont ugyanolyan a kinézete, de megoldható a DDNS is a webes felületen! A custom fw szó hallatán nem kell mindjárt azt hinni, hogy egy webes felület nélküli, csak parancssorosan, minimum 10-15 éves UNIX vagy BSD gyakorlattal használható csupasz kernelről beszélünk... :)

(#1521) ArthurShelby válasza CortezX (#1519) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A noip free-nél a reklám mit jelent? Annyi h tele spammeli az email fiókom?
Ugyanolyan könnyen vissza tudom tenni a gyári fw-t, mint ahogy a custom-ot föltenni gyáriról?

És egy utolsó kérdés, ami lehet hülyeségnek tűnik: most vettünk egy új samsung nyomtatót (xpress m2070), de ez csak a sima usb-s változat, nem utp-s. Ha bedugom a routerbe lehet vele nyomtatni, viszont szkennelni nem. Ezt meglehet valahogy oldani, vagy ha szkennelni akarok dugdossam az usb kábelt? A custom fw megoldja a problémát?
Melyik custom fw a legjobb, legstabilabb? A legújabb?
Köszönöm a válaszokat!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1522) CortezX válasza ArthurShelby (#1521) üzenetére


CortezX
aktív tag

Nem spammelnek, 30 naponta meg kell erősíteni 1 kattintással hogy továbbra is szeretnéd használni a host-ot. Nem tudom hol olvastad a reklámot, de szerintem a webes felületen megjelenő hirdetésekre írják. Én egyébként a Win 8.1 beépített VPN kliensével használom, hibátlanul működik.

Szkennelés ügyben nem tudok nyilatkozni. 1 hónapja van meg a router, azóta megy a 3.0.3.8-081-vel hiba nélkül. A custommal nekem erősebb lett a wifi jelem mint a gyárival. Egyedül a winyóval volt gondom, de mióta átformáztam ext4-re az is hibátlanul megy.

(#1523) fd3 válasza Intruder2k5 (#1514) üzenetére


fd3
tag

Köszi, viszont ha tegyük fel a cust fw van rajta, és elszáll valamiért, akkor necces lehet a garancia gondolom...
Na nem baj, már lassan 1 éve megvan, eddig nem volt baja, úgyhogy remélem továbbra sem lesz... :)

(#1524) Intruder2k5 válasza fd3 (#1523) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha úgy elszáll, hogy el sem indul, és nem elérhető semmilyen formában, akkor ők sem fogják látni, hogy mi volt rajta utoljára, nem fogják kivenni a flasht, betenni egy olvasóba, vagy másik routerbe, és a tartalmát vizsgálni! Ennyit egy router sem ér meg, sem a gyártónak, sem a szerviznek, sosem hallottam még ilyen esetről! Ha viszont csak valami kisebb hiba van, akkor vissza tudod állítani a gyári fw-t mielőtt viszed gariztatni, illetve csendben jegyzem meg, hogy ilyenkor szoktak neki egy kicsit magasabb feszültséget, fordított polaritású tápot adni, hogy tuti ne lehessen kideríteni, hogy mivel ment eddig!

(#1525) trabib


trabib
újonc

Halihó srácok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy asus 65u routeremen costum fw fut, minden a lehető legjobb, de egy valamit az istenért nem tudok elérni, hogy úgy menjen, ahogy én elképzelem.... a DLNA funkció működik, a tv-m látja a dolgokat, de ha valami újat teszek fel az USB (3 TB WD Elements) re, mindig újra kell kerestetni a fájlokat és csak utána látja a tv az újonnan feltetteket... a másim meg hogy a webes felületen, USBs beállításoknál csak külön lehet megadni az Audio Video Photo keresést, így a tv-n is csak külön látszik minden.... Tehát ha videó fájlt szeretnék lejátszani akkor 3 WD Element közül itt a piros hol a piros alapon el kell találjam melyik tartalmazza a videókat.... ha rosszra megyek csak a zenéket vagy csak a képeket találja meg... Tud esetleg valaki ajánlani valamit ezekre az "életbevágó" próblémákra? Előre is köszi!

(#1526) akihaennem


akihaennem
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy az RT-N65U típusú router támogatja-e a Jumbo Frame lehetőséget.
Nem találtam sehol sem infót erről.

(#1527) Soma01 válasza akihaennem (#1526) üzenetére


Soma01
veterán

Nem vagyok túl profi ebben, de azt szerintem a switch-ek szokták támogatni, nem a routerek. Vagy azt kérdezed, hogy a benne lévő switch támogatja-e? Nézd meg a vezérlő chip-et és aztán meg annak a specifikációját.

(#1528) Kobor válasza akihaennem (#1526) üzenetére


Kobor
aktív tag

Gondolom ez az (N56U)

[ Szerkesztve ]

(#1529) akihaennem válasza Kobor (#1528) üzenetére


akihaennem
csendes tag

Az N65U menüje nem így néz ki, abban nem találtam ilyen bejegyzést hogy "Jumbo Frame" :\

(#1530) Intruder2k5 válasza akihaennem (#1529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem ez nem a gyári, hanem a custom fw-ről készült kép!

[ Szerkesztve ]

(#1531) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Vettem egy N65U routert, de nem tudom beállítani az FTP-t, hogy máshonnan is elérhetőek legyenek a dolgok. Helyi hálón működik.
Esetleg valaki le tudná írni,hogy hogy is kellene csinálnom?
Köszönöm előre is!

https://utdetailing.hu/

(#1532) Intruder2k5 válasza tibcsi0407 (#1531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Véletlenül nem lehetséges, hogy a routered előtt HGW van? Tehát egy olyan szolgáltatós eszköz, ami nem csak modem, hanem van saját tűzfala is, és magánhálózati IP címet oszt ki a routernek...

(#1533) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#1532) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Diginetem van. Próbálgattam ez alapján belőni és megkérni ismerősöket, hogy elérik-e az aidisk által adott címet ,de nem megy.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1534) Intruder2k5 válasza tibcsi0407 (#1533) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen DIGI net? Van valamilyen eszközöd a router előtt amit a DIGI adott, vagy csak egy LAN kábel jön be a lakásba, amit bedugtál a routered WAN portjába?

A jelenlegi aktuális IP címed itt meg tudod nézni!
http://curlmyip.com/

[ Szerkesztve ]

(#1535) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#1534) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Csak Lan kábel van, 100/50-es a netem. De nem lehet valahogy beállítani, hogy ne IP alapján érjem el a routert? Tehát No-ip, vagy ilyesmi? A legfrissebb Custom FW van rajta.

https://utdetailing.hu/

(#1536) Intruder2k5 válasza tibcsi0407 (#1535) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, erre szolgál a noip host!

(#1537) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#1536) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Esetleg van egy tutorial, ami alapján be tudom lőni?

https://utdetailing.hu/

(#1538) Intruder2k5 válasza tibcsi0407 (#1537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát félig meddig van, a noip oldalhoz jó lesz ez, de mivel más firmware-hez készült, így a routered oldalán improvizálnod kell majd! Mondjuk szerintem nem kell hozzá atomfizikusnak lenni, hogy egy hostot, egy felhasználónevet és egy jelszót megadj! :)

http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=89.0

[ Szerkesztve ]

(#1539) tibcsi0407 válasza Intruder2k5 (#1538) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Csak mérnök vagyok, nem atomfizikus, de megküzdök a feladattal :) Köszönöm a segítséged!

https://utdetailing.hu/

(#1540) Intruder2k5 válasza tibcsi0407 (#1539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Oké, rendben! Szívesen! :K

(#1541) namyang


namyang
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy le lehet menteni minden beállítást egy fájlba? (legjobb lenne, ha még a torrenteket is mentené, amit futtat)
A lényeg az lenne, hogy feltennék egy custom fw-t kipróbálni, de ha nem tetszik vissza szeretnék állni a gyárira, viszont nem szeretnék sok időt elfecsérelni azzal, hogy újra beállítsak mindent.
Köszi,

(#1542) schranz69


schranz69
újonc

ÜDV Mindenkinek!

Az alábbiakban kérem a segítségeteket.

Egy RT-N56U routert használok már jó ideje. Mindíg a gyári FW-t használtam de eljutottam erre az oldalra ahol látom, hogy már customot is használnak sokan.
Böngészgetve két fw-t találtam RT-N56U_3.0.3.8-081_aria.trx és RT-N56U_3.4.3.7-071_dlna.trx.

Az érdekelne, hogy a jelenleg használt 3.0.0.4.376.1665 -tól mennyire különböznek a fentiek, illetőleg érdemes-e a régit lecserélni.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#1543) schranz69


schranz69
újonc

Illetőleg tegnapi megjelenéssel az alábbiak vannak:
RT-N56U_3.4.3.8-084_aria.zip
RT-N56U_3.4.3.8-084_base.zip
RT-N56U_3.4.3.8-084_dlna.zip
RT-N56U_3.4.3.8-084_nano.zip
RT-N56U_3.4.3.8-084_trmd.zip

Ezek miben különböznek?

(#1544) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Miután megvettem az N65U-t, úgy döntöttem, hogy a régi TP-Link 841ND-met repeaterként fogom a hálózatban használni, így a PS3 Lan portját tudom használni a wifi helyett ( a PS3 wifije 11 mbps), na most ugye az elméleti sebesség 150 mbps körül kellene, hogy legyen a két router között, ha nem tévedek. Miért van az, hogy a 841-es csak b/g-nek látja az Asus-t?
Próbáltam az Asus-t N only-ra tenni, de nem segít.
A beállításaimról csatolok képet:


https://utdetailing.hu/

(#1545) Razermazer válasza schranz69 (#1543) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Aria másik fajta letöltőkliens mint a transmission, ennyivel több az a firmware.
Base nincsen benne egy letöltőkliens sem(transmission és aria sem)
Dlna értelemszerűen erre van optimalizálva multimédiás tartalmak szétosztására, és + transmission( én személy szerint ezt tenném fel)
Trmd a nevéből kiindulva transmissionre fókuszál.
Nano szerintem csak a lényeges dolgok maradtak benne, méretileg meg is látszik.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1546) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Ti szoktátok a Transmission-t updatelni a firmware-ben?
https://github.com/ronggang/transmission-web-control/tree/master/release
Ez elvileg a legfrissebb verzió.

https://utdetailing.hu/

(#1547) cmd3


cmd3
tag

Sziasztok!

Az ASUS RT-N15U topicból irányítottak hozzátok. A problémám a következő lenne.

2 hete vásároltam egy ASUS RT-N14U routert az iponból. Költözés miatt csak a hétvégén tudtam beüzemelni.
Azért választottam ezt a routert mert van benne Download Master és így nem kell külön gépnek mennie ha letöltök. Nem vagyok nagy hyper torrentező de néha néha 1-2 filmet letöltök. Na most beüzemeltem a routert megy is faszán gyors szép szuper stb stb... Egy 2 Terrás külső vinyót rádugtam ezt fel is ismerte megosztás meg minden hiper szuper. 8 Megás netünk van ( ;] ). Hozzáadok egy torrentet (9-10 giga) el is kezdi szedni szépen a sebesség olyan 900-1000 KBps . Egy 15-20 perc múlva azonban a sebesség leesik 100 KBps-re vagy alá és ez marad is. Már kipróbáltam másik kábelt is ami a modem és a router között van de semmi változás. Viszont ez a sebességingadozás nincs hatással másra. A net ugyanolyan gyors csak a Download Master sebessége esik le. Mi lehet a gond?

A másik topicban javasolták, hogy arra megfelelő 3rd party firmware-t szerezzek be.

Nos ez tényleg megoldás lenne a bajomra? Illetve már nézegettem de még nem mertem belevágni a telepítésébe. Ehhez is szeretnék egy kis segítséget kérni.

Előre is köszönöm a válaszotokat / segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#1548) Intruder2k5 válasza cmd3 (#1547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia (itt is)!

Mi az, ami miatt nem mertél belevágni? A firmware webes felületen cserélhető, ha esetleg nem tetszene, vissza ugyanúgy, sok veszteni valód tehát nincs! Letöltöd a legújabb full verziót (RT-N14U_3.4.3.8-085_full.trx), mivel az az, amiben minden benne van, és a Te routeredre fel is fér, ezek után én javaslom, hogy nyomj egy reset-et a routernek, és már mehet is fel az új fw! Ha felment, és sikerült is első alkalommal elérni, akkor megint nyomj neki egy reset-et, áram alatt 10mp-ig, vagy menüből gyári beállítások visszaállítása, és ezt követően kezdj neki a konfigurálásnak!

[ Szerkesztve ]

(#1549) cmd3 válasza Intruder2k5 (#1548) üzenetére


cmd3
tag

Üdv ismét!

Ha csak ennyi az egész akkor megnyugodtam :)
Ma már nem de holnap felrakom.

Köszönöm a segítséget ismét :R

Alapból alapfeszen szerettem volna használni de épp készülök az erő sötét oldalára állni :D

(#1550) Intruder2k5 válasza cmd3 (#1549) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazán nincs mit! Egy óra múlva már holnap lesz... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.