Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Razermazer válasza Shao (#350) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Sehogy, torrentet készíteni sehogy, arra itt van egy video[link] régen volt a make torrent 2 de szerintem már elavult, így marad a videón található utorrent.
Megosztani meg egyszerűen, ha már kész van, csak berakod a feltöltési sorba, tehát seedeled, majd ha végzett az ellenőrzéssel.
Ime itt van több másik lehetséges készítési metódus[link]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#352) Intruder2k5 válasza Razermazer (#351) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A transmission-create nincs a firmware-ben?

(#353) Razermazer válasza Intruder2k5 (#352) üzenetére


Razermazer
őstag

Emlékeim szerint nincs, de majd a többiek akik használják megmondják. Én nem is csináltam már vagy 7-éve torrentfilet így nem is tűn fel, hogy van vagy nincs.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#354) Janó1999


Janó1999
tag

Sziasztok!

Nem találtam választ a router leírásában, ezért a véleményetekre lennék kíváncsi.
ASUS RT-N65U-hoz csatlakoztatott USB HDD-n lévő filmeket vajon látja egy Pana DLNA TV?

Torrentet is szeretnék futtatni rajta, de csak akkor van értelme, ha a TV másolgatás nélkül látja.

Egyébként a gyárilag telepített torrent jó valamire/használható?
(nem vagyok maximalista, töltse le és vissza :) )

Köszönöm a válaszokat!

(#355) Shao válasza Razermazer (#351) üzenetére


Shao
csendes tag

Köszönöm a választ, torrent készítése megy utorrenten viszont hiába raktam be a tansmission alá ott nem indult el a feltöltés.

(#356) Shao válasza Intruder2k5 (#352) üzenetére


Shao
csendes tag

Én nem találtam. :(((

(#357) Gsx-rr válasza Janó1999 (#354) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Gyári firmware-ban nem tudom ,hogy van-e DLNA.
Custom-ban igen és tökéletesen megy!

(#358) Razermazer válasza Shao (#355) üzenetére


Razermazer
őstag

Gondolod, hogy rögtön rá fognak kapni, szerintem várj majd beindul.
Az is lehet, hogy az elérési utat nem adtad meg jól, mindig ott szúrják el általában az emberek.
Piros x van a torrent file elején nem zöld nyíl ?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#359) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ahányszor újraindítom a routert ,mindig visszatölt egy torrentet és le akarja tölteni.
Hol raktározta ezt el magában??

És mióta gyorsabb netem lett ,nem tölt fel semmit. :(

(#360) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egészen véletlenül a gyorsabb nethez nem adtak új modemet, ami egyben router is, és saját tűzfala van?

(#361) Gsx-rr válasza Intruder2k5 (#360) üzenetére


Gsx-rr
veterán

De igen! És most nézem a transmission beállításnál a port próbánál ,hogy port zárva.

Az új modemnél kapcsoljam ki a tűzfalat?

(#362) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A legjobb az lenne, ha bridge módba tudnád állítani, így csak modemként funkcionálna!

(#363) Gsx-rr válasza Intruder2k5 (#362) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Úgy látom ez nem lehetséges ,elvieg a T letiltotta az eszközökön!

Mit lehet még tenni?

(#364) Gsx-rr válasza Gsx-rr (#363) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megpróbáltam manuálisan a Cisco modembe is engedélyezni a transmission portját,de azt írja ,hogy invalid ip address. Pedig a jót írom

(#365) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen így van, a T letiltotta!

Nem tudod DMZ-be tenni az ASUS-t a CISCO-ban? Sajnos nem túlzottan ismerem az EPC3925 menüjét!

(#366) Gsx-rr válasza Intruder2k5 (#365) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Bárhova is próbálom megadni a router ip címét a 192.168.1.1-et azt írja ,hogy invalid :(

(#367) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#366) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, hogy invalid, mert a CISCO WAN oldalról látja az ASUS-t, tehát a WAN IP címét kell megadd! Ez valami 192.168.0.x cím lesz!

(#368) Gsx-rr válasza Intruder2k5 (#367) üzenetére


Gsx-rr
veterán

KÖSZÖNÖM!!! Így már a port nyitva, remélem megindul a feltöltés is!
A port forwardot akkor most melyik eszközön állítsam be?

Én sajnos nem értek ezekhez ,de jó ,hogy van segítség! Amúgy mi az a DMZ?

[ Szerkesztve ]

(#369) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#368) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha DMZ-ben hagyod, akkor a tűzfal funkciókat továbbra is az ASUS látja el, mert a DMZ úgy működik, hogy a CISCO minden bejövő kérést az ASUS felé fog továbbítani! Így nem kell minden szükséges portot egyenként nyitogatnod!

(#370) Gsx-rr válasza Intruder2k5 (#369) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Tervbe van egy NAS beszerzése ,erősen elgondolkodtam ,hogy akkor lesz-eszükségem a továbbiakban erre a routerre!!??

(#371) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt tőlem kérdezed? Neked kell tudni... :)

Mondjuk szerintem egy jó router sosem árt! Vagy inkább eladnád, nyilván veszteséggel, és vennél helyette egy olcsóbb, mondjuk TP-LINK 1043ND-t, aztán azzal meg szísz majd mint a torkos borz? Mindezt csak azért, hogy esetleg megmaradjon 3 vagy 4 ezer Ft-od a különbözetből?

(#372) Gsx-rr válasza Intruder2k5 (#371) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Általános kérdés volt! Nem a pénzről van szó.Nem is gondoltam ,hogy veszek másikat olcsóbban ha ezt eladom ,hanem ,hogy elég lesz Cisco modem. Vagy csak a gondom lenne vele?

Most torrentre és DLNA megosztásra használom nagy megelégedéssel a routert.

Csak arra gondoltam ,ha ezt kiváltja a NAS akkor minek még egy eszköz? Ha nem használja ki az ember a képességeit akkor lehet elég egy alap router.
Az 5ghz az szerintem nem egy nagy előny nálam 7-8 méterről egy nyitott ajtón keresztül ,már használhatatlan. 5mb-et tud a 30 helyett.
Tudom ,hogy ez egy stabil és megbízható eszköz ,de akkor ,mi hasznát veszem. Ezért kezdtem el gondolkozni.

(#373) Razermazer válasza Gsx-rr (#372) üzenetére


Razermazer
őstag

Huj juj itt már elkanyarodtál nagyon a dolgoktól. Most felteszem a kérdést minek akkor a nas? annak sem használnád ki a képességeit, már a drágább kategória nasairól beszélek, az olcsóbbak nem igazán jönnek számításba. Az rt-n65u is kiváltja az olcsóbbakat.
Most ha veszel, egy teszem fel n15-t, azzal nem leszel előre, vagy a fent említettet. A másik fórumba n66u, egy kolléga egy ilyen routert váltott az n66u-ra. Nem győzött csodálkozni a sebességbeli különbségeken.
Egy jó ellenoldalt vegyél az 5ghz-hez, akkor lesz nagyobb a sebesség, de azért csodákat ne várj.
A cisco modemmel csak a bajod lesz, ha azt bármilyen módon routerként használni is akarod.
Az ilyen dolgokat mindenki kiiktatja, és egy jó routerre bizza, szolgáltatók általában a leghulladékabb modemeket szokták adni. Én az adsl-hez a legjobb modemet vettem meg ahelyett amit a szolgáltató adott, hát ég és föld.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#374) Gsx-rr válasza Razermazer (#373) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pont ezért kéne a NAS mert kihasználnám! 2 tv médialejátszó ,erősítő.
Tisztában vagyok az árával egy Synology 213j-t néztem ki. Áfa nélkül meg tudom venni így szerintem nem vészes. Mivel nem vagyok egy tökéletesen képzett műszaki ember ,de azért teljesen hülyének sem tartom magam ezekhez ezért gondoltam. szeretem a jó és stabil dolgokat és azt ha nem kell "szórakozni" valamivel! Már erre sajnos néha se kedvem sem időm.
Ez ettől az ötlettől független ,hogy eladom vagy sem ezt a routert.Nem az eladásától tettem függővé a NAS vásárlást. Csak így felmerült ,hogy akkor ez kell-e?
Vagy lehet-e stabil alapja a rendszernek egy ilyen alap modem-router?

Ezért kérdeztem a véleményeteket! Mivel eddig is rengeteg véleményt és segítséget kaptam amit köszönök!

(#375) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én sosem használtam ilyen CISCO HGW-t, és a fórumos vélemények is elég vegyesek róla, ezen kívül abból is létezik több verzió! Az újabbak már tudnak 5GHz-et is!

De szerintem egyszerű a képlet, ha amúgy sem anyagi okai lennének a router eladásának, akkor tedd be a szekrénybe egy időre, addig teszteld le a CISCO-t, és ha úgy látod, hogy megfelelő lesz neked, akkor eladod a routert!

[ Szerkesztve ]

(#376) Razermazer válasza Gsx-rr (#374) üzenetére


Razermazer
őstag

Na pont az a nas amit nem érdemes ekkora terhelésre megvenni hanem a 213-at, a j-s synologyk a gyenge vonalat képviselik. Gyenge proci kevés ram, de inkább a ram a kevés. Én ezért adtam el az enyémet, jobban jötten ki egy n66u--val és egy usb-s merevlemezzel.
Mellesleg a routered simán kiszolgálja ezeket az eszközöket az n65u erősebb mint az n56u.
A syno nasokkal, pont ugyanúgy kell szórakozni, ott is linux van szép grafikus felülettel. Én tudom 4 évig használtam. Úgyhogy nem menekülsz az egyszerű használattól.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#377) Gsx-rr válasza Razermazer (#376) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az a baj ,hogy így drasztikusan csökkent az írási olvasási sebesség! 40mbps körül volt az olvasás ,most 11.

Jól megszívtam ezzel a modemmel!

(#378) birno


birno
addikt

Sziasztok,

N65U-t el lehet fektetni vagy csak allohelyzetbe hasznalhato?
Probaltam keresni a topikba, de nem sikerult hsz-t talalni.

[ Szerkesztve ]

(#379) Gsx-rr válasza birno (#378) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Háááát! nem tudom ,én is gondoltam rá ,de szerintem a hűtés miatt nem annyira jó neki.

(#380) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#379) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A tokozása így képekről ránézésre nagyon hasonló az RT-N66U-hoz, az pedig simán fektethető... Mondjuk ennek talán nincs lába ugye?

RT-N56U-ról találtam képet, mint "horizontal position"!

Nekem elég furcsa ez így antennák nélkül! :)

[ Szerkesztve ]

(#381) nagyfejü


nagyfejü
őstag

hali!

Nekem az N56u fektetve van és simán jól működik 1 hete.
üdv

(#382) birno válasza Intruder2k5 (#380) üzenetére


birno
addikt

Az tok jo hogy van rola kep, de igen, nem artana tudni, hogy 1 ev mulva is megy-e. :)

[ Szerkesztve ]

(#383) Intruder2k5 válasza birno (#382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Képet csak azért kerestem, hogy mégis ugyan mennyit találok? Találok-e egyáltalán? Vagyis, hogy mennyire gyakori, hogy így használják...? Nyilván nem azért, hogy megmutassam, hogy is néz ki fektetve! :)

Szerintem igen, működik egy év múlva is!

(#384) birno válasza Intruder2k5 (#383) üzenetére


birno
addikt

Mondjuk most lemertem, pont befer az asztal ala.
Bar azt meg nem sikerult eldontenem, hogy ezt vagy az N66U-t vegyem. :D

(#385) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Semmi ötlet ,hogy mi lehet a probléma nálam?
Megnéztem úgy is ,hogy reseteltem a cisco modemet ,semmit sem változtattam de akkor is harmadára csökkent az olvasási sebesség.

(#386) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Kipróbáltam ,hogy egyszerre két eszközzel ,Pc és laptop olvasok a routerről és mind a két olvasási sebesség stabilan 10mb körül van. De ha egy eszközzel olvasok róla akkor is ennyi.

(#387) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Közben itt irogatok magamnak! Kiikattam az Ausus-t es a modemen keresztül lanon kipróbáltam: 65mb/s

Tehát valamiért a routert fogja olyan mintha csak 100mb-es lenne a hálózat. nem lehet ,hogy a custom firmware miatt és a hardveres nat hiánya miatt van??

(#388) Razermazer válasza Gsx-rr (#387) üzenetére


Razermazer
őstag

Szerintem itt hálózati beállítási gond van, nem a custom firmware hibája, viszont én nem vagyok hálózati guru, így szerintem, nyugodtan tedd fel a kérdésedet, az otthoni hálózatok beállítások fórumba.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#389) Gsx-rr válasza Razermazer (#388) üzenetére


Gsx-rr
veterán

csináltam egy hard resetet ,és úgy néz ki jó lett! De egy dolgot nem értek. Most nem állítottam be a DMZ-t és a port zárva a transmissionban ,mégis van feltöltésem.

(#390) anddroid8205


anddroid8205
csendes tag

Sziasztok,
szeretnék otthonra egy olyan "rendszert", amivel 0-24 órában tölthetek torrentet és DLNA szervert futtat, esetleg webkiszolgálót, MySQL és FTP szervert futtat. Nem tudom melyik lenne kézenfekvő megoldás:
1. egy jobb router (pl. Asus N65u) és USB winyó
2. egy router (pl. Asus N16) és egy NAS (pl. Synology ds213j)
Ahogy utánaolvastam a routerek USB átvitele elég lassú, így az 1. megoldásban annyira nem bízom. Szerintetek melyiket érdemes választani, konkrétan milyen eszközökkel?
Árban a kettőre együtt olyan 70-80 ezret szánnék, olcsóbban úgysem jönne ki, ahogy nézegettem.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#391) Gsx-rr válasza anddroid8205 (#390) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Első megoldás van nálam ,DLNA-ra és torrentre tökéletes ,bár nálam nem fut max 7-8 torrent egyszerre.
Max 30-35 mb/s-et tud másolásnál nálam ,de ha visszaolvasol szívtam vele egy napig mert belassult.

De én is a második megoldás felé hajlok ,veszek is egy NAS-t.

(#392) Razermazer válasza anddroid8205 (#390) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

N16-ot már ne vegyél, hiába eljárt felette az idő, n56u, n65u, n66u ezek közül válassz. 80k-ból kijössz és akkor ezt ajánlom n56u + ds114[link] ez így egy n56u routerrel 76k.
A gyengébb nast nem ajánlom mert kevés benne a ram. Ha esetleg olcsóbban szeretnél venni nast akkor is a j-s synologykat kerüld, és olyat vegyél amiben legalább 256mb-ram van.
2 lemezest azért nem linkeltem be újonnan, mert bitang drága. Esetleg aprón próbálhatsz keresni, de ott is a fenti szabály érvényes sok ram.
Sebesség csak akkor lesz, ha mindent lanon kersztül kötsz össze, wifin felejtős, nekem elég amit wifin tud a mostani és tudott az n56u(10mb/sec). Nas-al ez wifin esetleg lehet 15mb/sec lanon annyi amennyit tud a nas.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#393) Razermazer válasza Gsx-rr (#389) üzenetére


Razermazer
őstag

Persze hogy van, csak passzív vagy, ezért kevesebben is fognak kapcsolódni hozzád. Pont ezen dolgoztál eddig, hogy aktív legyél, nem emlékszel :D.
Így most ugyanott vagy ahonnan indultál, csak visszakaptad a sebességet ennyi. Nem mondom, így is el lehet lenni, sőt sokan így is torrenteznek, hiszen fogalmuk sincsen, hogy hogy kell beállítani a klienst, csak menjen. Csak akkor nem kell panaszkodni, hogy miért nem megy a feltöltés.
Esetedben, gondolom kábelnetre álltál át nemde? a szolgáltató csodás modem router kombója miatt vagy hátrányos helyzetben. Egy dolgot tehetsz veszel egy normálisan menedzselhető modemet, vagy meghackeled a mostanit(ha egyáltalán van rá értelmes firmware). Ha minden igaz, úgyis kifizettették veled tehát........

A nas-al is pont ugyanolyan lassú, lesz és nem fog menni a feltöltés(vagyis nehezebben). A belső hálózaton tökéletes lesz a sebesség lanon.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#394) Gsx-rr válasza Razermazer (#393) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Eddig is kábel volt csak kisebb. Most a reset után úgy látszik megy normálisan. DMZ-n keresztül ,port nyitva ,feltöltés rendben ,másolás is 30 körül.
De hétfőn kérek egy másik modemet ,ha van más alternativa.

(#395) Gsx-rr válasza Razermazer (#392) üzenetére


Gsx-rr
veterán

A 213j miért gyengébb a 114-nél ? Processzor ram ugyanakkora.

[ Szerkesztve ]

(#396) Razermazer válasza Gsx-rr (#395) üzenetére


Razermazer
őstag

Ennyi adatot én nem tárolnék nason 2db 2 terrás vinyót beleteszel, hova másolod majd a mentést?. Még ha kevesebbet is teszel bele az is sok(tudom van raid, de engem akkor vág ki az ideg, mikor a tömb összeomlik). Stimt csak az a marwell proci biztos a gyengébb változat, mint ami a 214-ben van, vagy a 214+-ba. A ram az korrekt van is egy az apróba, le kell csapni rá 50k-ért.

Modemet úgy kérjél másikat, hogy megkérdezed a megfelelő fórumban mit ajánlanak. Utána kérdezősködj a tlánynál, hogy mit tudnak adni helyette.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#397) Intruder2k5 válasza Razermazer (#396) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A "T" szerintem EPC3925-öt fog adni! Persze, csak ha cseréli, mert lehet megmondják, hogy semmi baja!

[ Szerkesztve ]

(#398) Razermazer válasza Intruder2k5 (#397) üzenetére


Razermazer
őstag

Aha átnéztem a tlány fórumba hát szép kis szívás van azzal a modemmel :D semmivel sem lesz előrébb csak rosszabb lesz. Ameddig lehet én maradok dsl-n ahogy látom a kábel nem egy jó buli(persze ha az ember vesz egy jó modemet, gondolom azért mindjárt más). Ott meg jön az, hogy az éppen aktuális hálózati protokollt tudja e a vásárolt modem, amit éppen a tlány használ, meg engedi e. Azért egy kicsit más a rendszer mint dsl terén. Jól utána kell nézni a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#399) Intruder2k5 válasza Razermazer (#398) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A CISCO EPC3925 nem lenne rossz HGW, csak egy a baj, hogy a T letiltotta benne a bridge módot! UPC-nél teljesen jó az! Sajnos kábelneten nem olyan egyszerű a modem csere mint ADSL-nél, és még ha sikerülne is támogatott típust beszerezned, akkor sem biztos, hogy a szolgáltató enged használni idegen MAC című eszközt a hálózaton! Ezen kívül a firmware-t is a szolgáltatótól tölti le az eszköz! Mondjuk UPC-nél egyelőre még megy, be lehet regisztrálni saját eszközt is! Hallottam volt akinek sikerült kivernie egyszerű modemet a T-ből is, de gondolom ehhez alap, hogy ne legyen hűséged, és némileg meg tudd fenyegetni őket a lemondással! És persze nem árt, ha van valami konkurens szolgáltató is, hogy komolyan is vegyenek! Én meg mondjuk már vissza nem mennék DSL-re, meg is őrülnék a 420Kbps feltöltéssel, de a 7Mbps letöltés sem volt éppen sok!

[ Szerkesztve ]

(#400) Gsx-rr válasza Razermazer (#396) üzenetére


Gsx-rr
veterán

"DS114 processzora „csak” 1,2 GHz-es, míg az előd DS112-ben 1,6 GHz-en működött, ez már egy újabb, immár lebegőpontos számításokra is képes Marvell Armada 370-es chip – amely a DS213j-ben mutatkozott be. "

Ezek szerint ugyanaz a proci ,akkor a 213j jobb vétel elvileg.

Most kaptam 3925-öt sajnos. Van ismerős szerelőm hétfőn felhívom ,van-e valami jobb esetleg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.