Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Kobor válasza CoolBoy323 (#1199) üzenetére


Kobor
aktív tag

A gyári FW. nem támogatja a RAW módot, van egy Asusu software és azzal telepíted, vagy LPR módban.
[link]

LPR
1. Run the Add Printer Wizard from Start > Devices and Printers > Add a printer.
2. Select Add a local printer then click Next.
3. Select Create a new port then set Type of Port to Standard TCP/IP port. Click Next.
4. In the printer name's IP address field, type the IP address of the wireles router then click Next.
5. Select Custom then click Settings.
6. Set Protocol to LPR. In the Queue Name field, type LPRServer then click OK to continue.
7. Click Next to finish setting the standard TCP/IP port.
8. Install the printer driver from the vendor-model list. If your printer is not in the list, select Have Disk to manually assign the driver's location.
9. Click Next to accept the default name for the printer.
10. Click Finish to finish the installation process and exit the Add Printer Wizard.

[ Szerkesztve ]

(#1202) CoolBoy323 válasza Kobor (#1201) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ugy sem mukodik, irtam :/

Nem gyari fw felrakasara van vmi leiras?

Ha csak ennyi kell a boldogsagomhoz :)

(#1203) Intruder2k5 válasza CoolBoy323 (#1202) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi extra!

Többnyire a dlna verziót szokták ajánlani!

https://drive.google.com

(#1204) CoolBoy323 válasza Intruder2k5 (#1203) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mi a kulonbseg a verziok kozott?

(#1205) Intruder2k5 válasza CoolBoy323 (#1204) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az összetételük! Mivel a routerben "csak" 8MB flash memória van, olyan firmware nem létezik, amiben minden benne van, mert ez nem férne el a flashben! Így aztán lehet választani a különböző buildek közül, és bár én egyiket sem próbáltam még, de tudom, hogy N56U-hoz leginkább azt szokták ajánlani itt!

(#1206) CoolBoy323 válasza Intruder2k5 (#1205) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ezt pofon egyszerű volt feltenni :D
mondjuk úgysem fogom használni a DLNA-t, meg a TM-et, de elfér :)

Kár, h nem magyar, és ennél is van az a bugom, h a Chrome nem tölti be az adott oldalt... leállítás, frissítés kell... :F nem tudom mi a francért van ez, de rohadt idegesítő!!

Ja meg jó részletesen beállítható, nagyondurva :Y

(#1207) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#1206) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

és ki lehet kapcsolni a ledeket is :C

lehet leszedni a szigszalagot :DDD

(#1208) Intruder2k5 válasza CoolBoy323 (#1207) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csodás! Ez Tomato-ban is működik, bár én nem használom! Még akár napkeltéhez és napnyugtához is időzíthető! :)

(#1209) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#1207) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a NAS-on a torrentezés viszont visszafogott lett :(
A gyárival csak úgy szárnyalt a seed, most meg csak csorog... :(((

(#1210) Intruder2k5 válasza CoolBoy323 (#1209) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig egész biztos, hogy a firmware nem fogja vissza! Lehet UPnP-vel működik a NAS-od, és a router fw csere miatt most megint újra kellene indítani!

A WiFi-re áttérve kicsit, sok elérhető szomszédos hálózat van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#1211) CoolBoy323 válasza Intruder2k5 (#1210) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Megvolt, de csak kb 25kb/s upload speed van :((

Pedig de kiraly volt a gyarival a +2mb/s

(#1212) Intruder2k5 válasza CoolBoy323 (#1211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Forwardold a nas transmission-ja által használt portot a lan ip címére!

(#1213) Haart


Haart
addikt

Hi, vettem egy N65U-t. A problémám hogy elsősorban seed miatt vettem egy 1TB winyó van hozzákapcsolva.
A probléma ott kezdődik hogy nemzetközi torrentet tudok szedni viszont magyart nem.
Amint elkezdődik a download kiirja hogy error. :W Erre van valami megoldás?

(#1214) Intruder2k5 válasza Haart (#1213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyári firmware? Szerintem jobban jársz, ha azt kukázod, és rögtön feltolod rá a custom fw-t!

(#1215) Haart válasza Intruder2k5 (#1214) üzenetére


Haart
addikt

Valamit letöltöttem az imént de nem biztos hogy ez a jó: RT-N65U_3.0.3.8-081_full.trx

(#1216) Intruder2k5 válasza Haart (#1215) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, az a jó!

(#1217) Haart válasza Intruder2k5 (#1216) üzenetére


Haart
addikt

Okés köszi akkor holnap felrakom tesztelni :R

(#1218) Haart válasza Intruder2k5 (#1216) üzenetére


Haart
addikt

Az FW fennt van, viszont annyi kell még hogy hogy lehet a torrent klienst vezérelni/elérni?
LÁtom hogy transmission kliens kell hozzá de azt külön kell felrakni?

[ Szerkesztve ]

(#1219) Intruder2k5 válasza Haart (#1218) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#1220) Haart válasza Intruder2k5 (#1219) üzenetére


Haart
addikt

Na igen megcsináltam a leirásnak megfelelően és azt irja kapcsolódás sikertelen :)

[ Szerkesztve ]

(#1221) Intruder2k5 válasza Haart (#1220) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor majd jön valaki, aki ilyen fw-t használ, mert nekem ezzel zéró tapasztalatom van! :)

(#1222) Haart válasza Intruder2k5 (#1221) üzenetére


Haart
addikt

Létezik hogy nem ismerné a custom fw az NTFS partíciót?
Márpedig törölni/formázni nem akarom másra mert ez volt a másodlagos winyóm a gépben :)

[ Szerkesztve ]

(#1223) Intruder2k5 válasza Haart (#1222) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tényleg nem tudom megmondani, én RT-N66U-t használok Tomato-val! Régebben használtam OLEG-t, próbáltam DD-WRT-t és OpenWrt-t is, más routereken is, de ehhez az fw-hez nem volt még szerencsém! Majd jön Kobor, vagy Razermazer, Ők profik már ebben, de van még néhány ember rajtuk kívül is, akik tudnak segíteni, most már csak idenéz valaki előbb-utóbb!

(#1224) Haart válasza Intruder2k5 (#1223) üzenetére


Haart
addikt

Addig visszarakom a gyári fw-t az legalább valamennyire megy :K

(#1225) Haart válasza Intruder2k5 (#1223) üzenetére


Haart
addikt

(#1226) bopeti98 válasza Haart (#1218) üzenetére


bopeti98
őstag

Létrehoztad a transmission nevű mappát mielőtt bekapcsoltad magát a klienst?

[ Szerkesztve ]

(#1227) Haart válasza bopeti98 (#1226) üzenetére


Haart
addikt

Minden megvolt a leírás alapján. :K

(#1228) Razermazer válasza Haart (#1225) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Pontosan ahogy írta Merlin és írtad te is, nemigazán megy ez a firmware ntfs partíción. Az igazat megvallva az utolsó, nem a mostani számozású buildel még csak csak ment az ntfs tehát a 3.4.3 stb. Viszont ennek a fejlesztését abbahagyták. Visszatértek a 3.0.3 sorozatra ami nem egészen tökéletes még most sem, más mostani modernebb routerre is fordítják ezért is álltak rá erre.
Szóval ext3 vagy ext4 és tulajdonképpen minden gondod megoldódik.
A torrent klienst meg vagy webui-n keresztül böngészőben, vagy a gépen a remote gui-val éred el és vezéreled.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1229) Haart válasza Razermazer (#1228) üzenetére


Haart
addikt

Hát akkor ez az opció kiesett nem kell ext3-4 mert ha leválasztom a hordozható winyót szeretném néha sima usb winyóként is használni. Tehát ez az opció kilőve.
Akkor végülis tök jó vettem egy 25k-s routert és nem tudom használni ahogy akarom ;]
Affene :W
Van egyáltalán olyan router amivel ez zökkenőmentes? NTFS és torrent minden mennyiségben?
Vagy mindenki inkább nas irányba tereli az embert?

Egyébként semmi bajom nem lenne a gyári FW-vel ha tudnék tölteni a förszt-ről.
Sajna minden torrent error-t ír onnan töltve. Persze a PB müködik.

[ Szerkesztve ]

(#1230) Intruder2k5 válasza Haart (#1229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos ez már csak ilyen, ezeken a routereken kivétel nélkül Linux fut, így nem szerencsés megerőszakolni őket ntfs-el!

NAS irányba? És akkor abból is néha kivennéd a winyót hurcolni, vagy ott már megtenné a "nem ntfs" filerendszer?

Lehet adott trackeren tiltva van az a kliens verziószám, ami a gyári fw-ben van!

[ Szerkesztve ]

(#1231) Razermazer válasza Haart (#1229) üzenetére


Razermazer
őstag

Végül is egy jó router eleve kell manapság, tehát nem hiába vetted. Gondolom kábelneted van nem kis sebességgel, olcsóbb routert arra én már nem vennék.
Gyakorlatilag ez lett a belépőszint router terén ennél lejjebb már gyengusz routerek vannak.

Alternatív megoldásnak talán egy kicsi E350-es brazos gép megteszi nasnak, amire szintén nem telepítesz freenast és társait, mert azok is szintén linux disztribúciók. Megint megvagy lőve a filerendszerrel. Ezt nem mondnom biztosra, mivel lehet hogy már kezelik rendesen az ntfs-t. Utána kell nézni, itt logouton vannak jó cikkek erről.
Ha nem kezelik akkor rádobsz egy windows servert vagy egy win7-et egy utorrentet és kész(persze a kiegészítő programokkal együtt) és van egy home theater géped(xbmc) ami mellesleg nasként is funkciónálhat.
Cirka 20k-ból megvan rammal, ha van otthon kis doboz amibe beleteszed, van vinyód ami felesleges.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1232) Intruder2k5 válasza Razermazer (#1231) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha lenne felesleges winyója, akkor routerre is átparticionálhatná, ha meg nincs, akkor itt megint áll a kérdés, hogy majd a szerverből is kiveszi néha usb-re akasztani, és akkor ott is kell az ntfs?

[ Szerkesztve ]

(#1233) Haart válasza Intruder2k5 (#1232) üzenetére


Haart
addikt

Ne agyaljatok rajta tovább itt a nas :) Bezzeg az müködik hibátlanul :K

(#1234) Razermazer válasza Haart (#1233) üzenetére


Razermazer
őstag

De a nason is linux van(ext4 ráadásul), azt sem tudod cipelni ide oda ahová akarod, gondolom most már nem is akarod cipelgetni(igaz samban keresztül elérheted a tartalmat mindenhol).
Nekem is volt nasom,(synology) de fele árból megoldottam usb vinyóval arról meg lementem ext2exploreal időnként az adatokat win alatt(igényeim is változtak, nincs mint letölteni sok a szemét).
Mint írtam a drága nasok helyett sokkal jobb egy brazos vagy a mostani am1-es nemtudomhogyhívják amd platform, erőben, árban verhetetlen(szolgáltatásban is, freenas és társai bőven kielégítik egy felhasználó minden igényét). Ami vele egyenértékű nas az kb 150-200k, abba van erő házi szervernek is használható(nem is vennék gyengébbet már). Azért ilyen drága egy nas, mert a szolgáltatást kell megfizetni a hardver az szinte töredéke az árának.
Mindegy mivel megvan, jó használatot hozzá.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1235) Haart válasza Razermazer (#1234) üzenetére


Haart
addikt

Nason is linux van igen de EXT2-vel. Nem lényeg mostmár a cipelés, mivel egy desktop winyó van benne. Az előzőre mondtam usb külső winyóra hogy azt cipelném mert kell néha. De a ezzel a megoldással megoldódott ez is. :K Egyébként dlink féle dns323.

(#1236) geri188


geri188
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, nem tudok dönteni, hogy az N56U vagy a N65U-s modellt vásároljam-e meg.

Ami szempont és fontos hogy működjön a custom FW esetén:

- DLNA
- torrent (rendes visszatöltéssel, ne csak letölteni tudjak)
- FTP, samba szerver
- nyomtató rákötése (3 éves xerox laser, ha ez az egy nem megy még nem probléma)

Az nem zavar ha a HDD-t át kell formáznom ext4-re mert fixen csak itt használnám, nincs szükségem rá közvetlenül a gépnél. Egy 2TB WD green lenne rákötve a routerre.

Az ár nem tényező, a lényeg, hogy működjön az első három dolog. (A negyedik sem lenne rossz, de ha az nem tökéletes vagy nem megy még elviselem)

(#1237) Razermazer válasza geri188 (#1236) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Ez már tényleg egyéni preferencia kérdése mert a két modell szinte ugyanaz. Kivéve persze hogy az n65u két processzoros, ebből adódóan szerintem jobban terhelhető(kicsit jobban melegszik), a memória mindkét modellnél ugyanaz 128mb, flash 8mb.
Az n56u 5ghz-es antennája 2-ad 3-at vesz, a 2.4ghz antennája 2-ad 2-vesz. Az n65u 5ghz antennája 3-ad 3-vesz stabilabb a jel jobban megvan a 300mbit a 2.4ghz sávja ugyanaz tehát 2-ad 2-vesz.
Természetesen megfelelő n-es 300-450mbites ellenoldallal lehet csak kihasználni a sebességet.
A felsorolt többi paramétert mindkét router lazán teljesíti a custom fw-el.

Én ajánlom az n65u-t kicsi időtállóbb a jobb 5ghz sávja miatt. Viszont ha még kiegészíted egy 5k-val akkor már ac56u-t kapsz ami bitang erős prociban, 256mb ramja van ami mindenre elég, 128mb nand flash, jön rá tomato(már van shibby féle na az minden igényedet kielégíti), van rá merlin custom firmware, az se rossz a gyári kicsit módosított változata. Ezeket az igényeket szintén tudja, a merlin custom firmware.
Ha valami gáz van keress bátran de itt a hivatalos segéd oldal[link] shibby tomatocsak az ac56u-ra az n65u-ra más kell, a fórum elején linkelt oldalról tölthető le

Helyedben én az ac56u-t venném egy jó n-es 450-es adapterrelezek közül a két piramis kialakításút preferálom ac-s adaptert veszel majd ha olcsóbb lesz, meg igényed lesz rá.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1238) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

ASUS RTN53 routerem van, hátha tudtok segíteni. Legfrissebb firmwaret tettem rá fel, de azóta nem látom az 5ghz-s SSID-t a hálózatok között, csak a 2,4ghz-t.

Illetve van még egy olyan kérdésem is, hogy Quality of Service - QoS forgalomkezelőt érdemes bekapcsolni? Annó valaki azt mondta, hogy ezek csak lassítják az internetet, de ahogy látom, ha bekapcsolom, akkor a fel és letöltési sávszélességet kéri, ami elvileg hasznos lehet.

Így van beállítva:

Firmware frissités előtt láttam rendesen az 5ghz-et.

[ Szerkesztve ]

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#1239) kasee


kasee
aktív tag

Sziasztok,

Beszereztem egy n56u és es n12 d1 routert,ami extenderként erősíti a n56u jelét.
Családi házban, emeleten,kertben is tuti lett a jel erőssége.

Viszont egy valamit nem sikerült beállítanom: a médialejátszómon torrent nem akar letölteni , hálózatban látom, a fileokat elérem rajta. Ha jól olvastam port forwardolni kell az ipcímét a routerére?

Ezt hogy, hol is?

a médialejátszó ipje, transmision itt fut: 192.168.1.250:9091/

köszi

(#1240) Intruder2k5 válasza kasee (#1239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Akkor ha jól értem, az RT-N56U ossza e netet, az RT-N12 D1 pedig csak WiFi AP! A két router kábelen, vagy wifi-n kapcsolódik egymáshoz? A média lejátszó melyik routerre kapcsolódik?

(#1241) kasee válasza Intruder2k5 (#1240) üzenetére


kasee
aktív tag

Igen igy van.
A medialejatszó az n56 hoz csatlakozik kábelen, az n12 pedig wifivel

(#1242) Intruder2k5 válasza kasee (#1241) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez esetben az N12-nek semmi köze ehhez a történethez, csak az 56-ban kell portot forwardolni a 192.168.1.250 IP címre, de abból kettő darabot! Az egyik a 9091-es, ez akkor kell, ha a transmission webes felületét is szeretnéd elérni távolról, a másik pedig a service port, amit a konfigban megadtál!

(#1243) kasee válasza Intruder2k5 (#1242) üzenetére


kasee
aktív tag

Aham, egyelőre kintről nem szeretném elérni:)
Az majd gondolomtöbb beállítást igényel..

A hiányzó részre mit írjak?

a port tartomány helyére írtam amelyiken a transmission működik, a helyip a médialejátszó ipje, a helyi port mi legyen?

bocsi:) :))

(#1244) Intruder2k5 válasza kasee (#1243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy hagyod üresen, vagy oda is 51413 megy!

(#1245) kasee válasza Intruder2k5 (#1244) üzenetére


kasee
aktív tag

Hm...beírtam oda is...újraindítottam mind2 eszközt ( n56u, medialjatszó) de semmi változás, nincs letöltés..

Na beindult :)) :R

[ Szerkesztve ]

(#1246) Intruder2k5 válasza kasee (#1245) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor csak sikerült megoldanod! :)

(#1247) geri188


geri188
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsot köszönöm végül N65 lett, customot FW-t egyből feltettem, 2TB HDD-t egyből felimserte ext4-n külső helyről való elérés is tökéletesen megy és minden egyéb más elvárásomnak megfelelő (nyomtatót még nem volt időm lepróbálni).

Kérdésem még annyi lenne, hogy kinek mi a tapasztalata a maximálisan futtatható torrentek számáról?

(#1248) Razermazer válasza geri188 (#1247) üzenetére


Razermazer
őstag

Ennek örülök ext4-el nem is szokott probléma lenni.
Használd egészséggel.
Maximálisan futtatható torrentek száma! hát én eléggé leterheltem mikor még n56u-m volt, volt ott 200-300 torrent is a sorba állítva, de egyszerre csak 4-5 ment max 10 felfelé, lefelé meg 5.
Így maradt kb 13mb szabad a ramból, de nem tapasztaltam lassulást más alkalmazásban.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1249) aranyifjonc


aranyifjonc
újonc

Sziasztok!

Asus RT-N56U routeremet firmware frissítés óta nem tudom használni. Áramtalanítva, újraindítva, resetelve is csak az áramforrás-jelző lámpa világít - a többi nem. A számítógép sem látja, illetve az asus device discovery-t lefuttatva sem található (előző oknál fogva). Mi lehet a gond?

Szíves válaszotokat előre is köszönöm.

(#1250) crue válasza aranyifjonc (#1249) üzenetére


crue
őstag

Van valami rescue mode az asus routerekben, azt lenne érdemes megpróbálnod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.