Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) gukker1 válasza Razermazer (#600) üzenetére


gukker1
tag

Örülök ha majd sikerül gond nélkül összehangolni, úgyhogy marad az ext4. :)

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#602) Syd69


Syd69
aktív tag

56-osban van egyáltalán vendéghálózat? Én nemtaláltam :(

Alma

(#603) Intruder2k5 válasza Syd69 (#602) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A régi fw-ben tuti nincs, de az újban már lehetséges... Az van fent?

(bár én egyiket sem használom)

Vagy pedig 3rd party fw kell rá!

[ Szerkesztve ]

(#604) Syd69 válasza Intruder2k5 (#603) üzenetére


Syd69
aktív tag

vagy 1-2 hete frissítettem....majd jól meglesem... :U

Sok helyen írják, hogy tudja... :F

3rd party majd valaqmikor

Alma

(#605) Razermazer válasza Syd69 (#604) üzenetére


Razermazer
őstag

A customba van hiszen én is használtam, a gyáriról nem tudok nyilatkozni.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#606) Intruder2k5 válasza Syd69 (#604) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom ha van, akkor a Guest Network menüben van ebben is, akárcsak az RT-AC66U-ban!

(#607) yimm


yimm
aktív tag

Üdv.
Az lenne a kérdésem, hogy adott a router, hozzá kötve egy winyóval.
A routerbe be van kapcsolva a megosztás UPnP/DLNA. Filmet szeretnék megosztani a hálózaton hogy a tv-n tudjam nézni a filmeket.
A TV látja is a routert , de hiába lépek be a könyvtárakba , azok üresek.
Jelenleg ez az elérési út a router webbes felületén [link]A winyó ntfs-re van formázva a transmission tökéletesen fut már hónapok óta. Ezzel a film megosztással nem jutok dűlőre.
A winyon is létre kellene hoznom könyvtárat, és oda másolni a filmeket ?

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#608) Razermazer válasza yimm (#607) üzenetére


Razermazer
őstag

"A winyon is létre kellene hoznom könyvtárat, és oda másolni a filmeket ?"

Talált süllyedt :) és reménykedni, hogy látni is fogja az ntfs miatt ext rendszerrel ez nem lenne olyan nagy probléma. Ezzel rengetegen küzdöttek itt a topikban is, keress vissza, fogsz találni bőven tanácsot hozzá.
Én nem használtam a dlna-t soha még, de az biztos hogy a könyvtárakat is létre kell hozni, ezt lehet a router ftp megosztás lapján vagy a szomszéd, vendég hálózati megosztás oldalán(network neighborhood).

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#609) yimm válasza Razermazer (#608) üzenetére


yimm
aktív tag

Köszi. Akkor próbálkozom. :R

(#610) csiki52 válasza yimm (#607) üzenetére


csiki52
tag

ezekkel a frissitési beállitásokkal megy nálam gond nélkül , természetesen a tárolo neve utvonala a tiednek megfelelő kell legyen. Nálam jelenleg ext4 de NTFS el is menie kell ha atv-n engedélyezve van. Samsung tv vel biztosan jo ha nem régi a tv.

(#611) yimm válasza csiki52 (#610) üzenetére


yimm
aktív tag

Köszi megpróbálom.
Nem régi a tv, LG smart

(#612) illusion111


illusion111
csendes tag

Van valakinek tapasztalata a VPN szerver beállításában?

[ Szerkesztve ]

(#613) csiki52 válasza yimm (#611) üzenetére


csiki52
tag

elvileg uj LG vel is mennie kell annak a beállitásait /az ujakét/ nem ismerem. nekem minden samsung igy minden eszköz kompatibilis egymással. Van ugyan egy régi LG tv-m meg video felvevő de már csak tartalék mert annyira elavult hogy szinte semmire nem jo

(#614) gukker1


gukker1
tag

Sziasztok! Ha felrakom a custom firmware t kell az 1 tb hdd partícionálni háromfelé, vagy maradhat 1 amire a történt menne?

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#615) gukker1 válasza gukker1 (#614) üzenetére


gukker1
tag

történt..... torrent

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#616) Kobor válasza gukker1 (#614) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Szerintem maradhat, hacsak nem akarsz swap partíciót külön.

Üdv,

(#617) gukker1 válasza Kobor (#616) üzenetére


gukker1
tag

Szia!
Szerinted érdemes létrehozni a swap-ot, vagy elég az Rt56u 128 mb memóriája?
Streamelni nem akarok rajta, csak torrenthez kellene.
Üdv Gukker

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#618) Kobor válasza gukker1 (#617) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szerintem nem kell, nálam nincs én is torrentezek, ill. nfs-en filmet is nézek, megy rendesen.
A torrent 1200/1200-ra korlátozva, nfs stream médialejátszó felé 1080p-is(MKV), 1 laptop-1 pc wifi net, 1 pc kábel net, 1 tablet, 2 telefon, ebből a 3 gép, megy egyszerre +film, + a torrent, kb 10MB marad szabadon, de az új firmwareben már van opció a memória felszabadításra.

de itt a custom wiki:

If you need a swap partition

You may need a SWAP partition if you intend to use applications like BitTorrent-clients or applications that require large amounts of memory (download managers, 'tiny servers', etc.). Also, the presence of the SWAP partition is recommended when using a media server UPnP/DLNA, which is in the process of database creation of media content consumed a large amount of RAM.

Important note! It is not recommended to create swap files or partitions on USB hard drives. There is a risk of a system crash if the USB disk is unplugged incorrectly (for example, if router is powered off suddenly, or some other reason).

Igazán nem tudom mennyit segítene, nem próbáltam.....

(#619) gukker1 válasza Kobor (#618) üzenetére


gukker1
tag

Köszönöm a választ, akkor nem variálok!
Üdv Gukker

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#620) gukker1


gukker1
tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene a transmission beállításhoz, mindig kidob connection refused hibaüzenettel.Amit találtam beállításokat azzal nem megy.
Valaki esetleg letudná írni jó szájbarágósan a beállításokat? Vagy linkelni egy oldalt ahol le van írva?
Előre is köszönöm.

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#621) crue


crue
őstag

N56U routerrel olyan problémám van, hogy 1080p-s mkv lejátszása dlna-n keresztül mindig megszakad néhány perc után. Gyári és Padavan firmware-rel egyaránt, ha semmi más adatforgalom nincs a routeren akkor is. 720p vagy az alatt nincs semmi gond órákig. A kérdésem a következő: ennyit tud a router és bele kell törődni vagy van erre valami megoldás?

(#622) Razermazer válasza gukker1 (#620) üzenetére


Razermazer
őstag

Szerintem itt a fórumba linkeltem már egyszer keress vissza de legyen transmission beállítás[link]
Ez pedig a gui[link]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#623) Razermazer válasza crue (#621) üzenetére


Razermazer
őstag

Ez wifin történik? vagy lanon? ha wifint akkor nem csodálkoznék kellene egy erősebb ellenoldal a tv vagy mediabox részéről. Ha lanon akkor ott valami más gond van.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#624) crue válasza Razermazer (#623) üzenetére


crue
őstag

Lanon csinálja és csak a routerről. PC-ről, notebookról allshare-rel és serviioval nincs ilyen gond.

(#625) gukker1 válasza Razermazer (#622) üzenetére


gukker1
tag

Köszönöm a választ, az első linket még nem láttam! !De sajnos azt hiszem hibás a router, mert ha nagy nehezen beallittottam nem ismerte fel a hálózatot, lefagyott,random módon a menüben is fagyott, hiába csináltam visszaállítást.Amikor meg beállítottam nagy nehezen, akkor a tvre akadozva adta a jelet, állandóan elszállt hálózati kapcsolat megszakadt hibával, úgy hogy más nem ment mellette, több firmware t próbáltamÜdv Gukker

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#626) Razermazer válasza crue (#624) üzenetére


Razermazer
őstag

Az usb merevlemez ami rá van kötve, mert gondolom arról menne nem? külső tápos? vagy csak a router usb-jéről veszi a kraftot?.
Nálam lanon és usb merevlemezről usb 2.0-ás sebesség közelében voltam. Az igaz hogy én csak 720p-s filmeket szedek mert kicsi a sávszélem, nagy ritkán egy egy különlegesség kedvéért szoktam csak 1080p-t szedni. Amikor kipróbáltam nálam az 1080p-is ment.
Az is lehet, hogy kellene valami hálózati ütemezés ha megy róla torrent is, vagy sok egyidejű folyamat.
Mennyi a sebességed lanon? Biztos hogy hálózati beállítás gond lesz ott, de majd talán jön intruder majd ő megmondja.

Gukker1: nem véletlenül windows8-at 8.1-et használsz? pont ugyanilyen hibával szenvedtek pár oldallal odébb. win7 megoldotta a problémát.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#627) Kobor válasza Razermazer (#626) üzenetére


Kobor
aktív tag

Sziasztok!

Én folyamatosan nézek 1080p filmeket, igaz NFS, SAMBA-n, nem tudom, hogy DLNA-n megy, az mennyivel befolyásolja a sebességet, vagy a terhelést. A torrent is megy közben 1200/1200, + a család netezik.
Az biztos, ha léptetem a filmet(pl. 20%-oz ugrok), akkor NFS-en hamarabb elindul, mint SAMBA-n, lehet, hogy DLNA-n még kisebb az elérés?

gukker1:
Amikor beállítottad a torrentet, és elérhetetlenné vált, akkor volt forgalmazás, mármint torrent, ha igen milyen sebességgel, én azt tapasztaltam, hogy 2500 felett, már rapszódikusan, a router nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#628) gukker1 válasza Kobor (#627) üzenetére


gukker1
tag

A transmission beállításhoz el se jutottam, szürke volt...

Razermazer: win 7 ultimate-t használok...

Még egy próbát megér szerintetek? Bár majdnem egész szombaton kínlódtam vele, az a legnagyobb bajom hogy a t-kabelt se nagyon akarja felismerni

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#629) crue válasza Razermazer (#626) üzenetére


crue
őstag

Kipróbáltam szűzen is, nem ment mellette semmi sem a routeren sem a hálózaton és akkor is megszakadt. Samba megosztásról viszont akadás nélkül lejátszható az 1080p.

(#630) ijasz09


ijasz09
csendes tag

Sziasztok! Vennék egy Asus RT-N65U routert, az alapvető funkcióin kívül (másik laptop, telefon, stb.) szeretném a pc nélküli torrent visszatöltési lehetősésgét kihasználni... Ehhez kérem véleményeteket, szaktudásotokat, segítségem talán lenne a beállításához. Tehát van egy Lenovo Y500 laptopom, sharkon dokkolóm, amivel 2 db 1 Tb-os merevlemezre felváltva arhiválok usb 3.0 kapcsolattal. A laptopot, és pláne ezeket a merevlemezeket nem akarom a visszatöltés miatt folyamatosan használni! Az a kérdésem, hogy ha a routerre (mivel ez 2db usb 3.0-ás aljzattal van ellátva) egy 64 GB-os usb 3.0-ás kellően gyors (pl.: olvasási sebesség: 225 MB/s, írási sebesség: 135 MB/s) pendrive-ot csatlakoztatnék - lehet-e erre közvetlenül le, illetve róla viszzatölteni? Win7-t használok, bár ennek úgy tudom nincs jelentősége. Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#631) Kobor válasza crue (#629) üzenetére


Kobor
aktív tag

Memória kihasználtságot nézted, nem az fogy el?

(#632) Kobor válasza gukker1 (#628) üzenetére


Kobor
aktív tag

Hát ez így elég fura, főleg, hogy több fw-el is próbálltad, nem tudom mi lehet :F

(#633) Kobor válasza ijasz09 (#630) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

A routerrel bizonyos korlátok fegyelembevételével lehetséges torrentezni(letölteni, majd visszatölteni), mindezt, úgy hogy számítógép(laptop) nem szükséges hozzá.
SSD, pendrive nem ajánlott, mivel ezek életartama nagy mértékben függ az írási műveletek számától, nagy valószínűséggel a torrent rövid időn belül kinyírja, ettől függetlenül használható.
Nagy olvasási, ill. írási sebességre nem lesz szükség mivel az eszköz nem bírja, ha ezt ki szeretnéd használni NAS-ra lesz szükséged.

Amire szükség van, legalábbis ez a tapasztalat:
Custom fw. használata,
torrent sebesség korlátozása (N56U) max 2000KB/s, de ez is kérdéses, hogy mi fut még, pl. stream, kliensek száma, forgalom, stb. nálam az 1200/1200 vált be. Az N65 sem lesz sokkal jobb, de pontosan nem tudom.
Ajánlott külső HDD egy 2,5 megteszi.

Ha ennél többet nem vársz az eszköztől akkor nem fogsz csalódni.

Üdv,

(#634) Razermazer válasza gukker1 (#628) üzenetére


Razermazer
őstag

Böngésző milyet használsz? vagy kipróbáltad már az összes fajtát?
Ha nem akkor firefox, chrome legyen és egy jó adag cookie tisztítás.

Ja hoppá a t-kábel!!!! fogadok hogy cisco modem routered van(amin tiltotta a bridge módot okosan a t-com), na arra legalább két oldalnyi fórumtéma ment el keress vissza. Nem fog vele együtt menni csak DMZ módba abba kell rakni a routert Intrudet leírta szépen, meg Kobor is képekkel illusztrálva ;) ezért nem megy.

Crue: a router és a tv firmware nem szereti egymást másra már nem tudok gondolni, de majd jön egy hálózati szaki és megmondja.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#635) gukker1 válasza Razermazer (#634) üzenetére


gukker1
tag

A modem dlink dcm 301 , a Firefoxot használtam, felraktam az Asus telepítő CD ről is a progit.
Igazán az a legrosszabb, hogy 4es térerő mellett megszakadt a stream, a Fuso tv-t néztem amire nem jellemző a nagy bitráta...a régi Hama mimo routert visszaraktam, akadás nélkül ment nincs ötletem, az Asus miért szakadozott
Üdv Gukker

[ Szerkesztve ]

"WE BREAK FOR NOBODY"

(#636) crue válasza Razermazer (#634) üzenetére


crue
őstag

Úgy néz ki megvan a megoldás a problémámra. Elkezdtem bogarászni a logot, hogy milyen bejegyzés keletkezik akkor, amikor megszakad a lejátszás. Hát ez:

usb 1-1: reset high-speed USB device number 2 using rt3xxx-ehci

Röpke guglizás után kiderült, hogy nem vagyok egyedül és a probléma oka a router fényes előlapja felé eső usb port bekötése. Gyárilag szarul van megcsinálva és ezért bizonytalan a működése. A másik portba dugva a hdd-t megszűnik a hiba.

(#637) Razermazer válasza crue (#636) üzenetére


Razermazer
őstag

Úgy látom a későbbi széria egyre silányabb lesz, nálam mindkét usb port tökéletesen ment.
Viszont a kérdésem még mindig fent áll, külső adapteres a merevlemezed? vagy csak az usb2.0 ról kapja a karaftot. Mert az nem egészséges, tönkreteszi idővel a portot a terhelés miatt elfüstöl.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#638) bopeti98


bopeti98
őstag

Na, ma be is futott az új ASUS router amit időközben 4000 Ft ráfizetéssel RT-N65U-ra cseréltettem ki az USB 3.0 miatt. :K

Eddig szépen teszi a dolgát.

A WAN beállítások így néznek ki:

Tökéletesen működik így,

A Cisco EPC3925-ben a WiFi kikapcsolásán kívül semmit sem állítottam.

Ami feltűnt hogy ha adatátvitel zajlik akkor halk zúgás meg recsegés hallatszik a router belsejéből. Tényleg nagyon halk, csak akkor lehet észrevenni ha közel vagyok a routerhez és síri csend van a szobában ( vagy ha 1 centiről hallgatom a routert ) de ekkor sem zavaró. Ez normálisan mondható?

(#639) crue válasza Razermazer (#637) üzenetére


crue
őstag

Jelenleg csak az usb-ről kapja, de van egy külső tápos usb hubom amit elő fogok túrni, hogy hosszú távon se legyen gond. Kösz a tippet.

(#640) Razermazer válasza crue (#639) üzenetére


Razermazer
őstag

Szerintem ezért volt az anomália is, lehet hogy passzra is ment az a usb port, a másikkal is vigyázzál.
Minél előbb tegyed át a hubra annak legalább van adaptere.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#641) Kobor válasza crue (#636) üzenetére


Kobor
aktív tag

Ezt, már én is leírtam, ugyanaz a helyzet, de arra gondoltam, hogy ez egyedi hiba. A legkönnyebben én úgy tudtam ellenőrizni, hogy TotalCommanderben egy nagyobb méretű rar állomány sfv file-ját futtatva, tele lesz CRC hibával, újra futtattva mindíg más file hibás :) A másik porton minden rendben, nálam ez nagyon hamar jelentkezett, szóval elképzelhető, a gyári hiba.

[ Szerkesztve ]

(#642) crue válasza Kobor (#641) üzenetére


crue
őstag

A te eseted felett valószínűleg elsiklottam, pedig végigolvastam a témát mielőtt megvettem a routert.
Itt ír Padavan erről a hibáról, úgyhogy ez szériahiba lesz.

(#643) dina77


dina77
csendes tag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, h. miért nem indulhat el a letöltés (Rt-N56U).
"Nem tudok kapcsolódni a tackerhez" hibaüzenet a Transmission Remote GUI-ban.
A torrent be van töltve, de se le se fel nem tölt.
Válaszotokat köszönöm.

(#644) Janó1999


Janó1999
tag

Sziasztok!

Adott egy N56U és egy hozzá csatlakoztatott külső HDD.
Segítségetekkel néhány hete rátettem a 3.0.3.7-072-s sw-t.
A torrent így már hibátlanul működött, lejátszás DLNA-n stb...
Éjszaka áramszünet volt, azóta nem megy a visszatöltés, és a GUI programmal sem tudok csatlakozni a routerhez. Minden mappa megvan a helyén de mégsem látja.
Azt vettem észre, hogy ha átnevezem a meglévő mappákat, akkor indítás után (mint az elején) létrehoz új mappákat, és szerintem működne is, de miért nem látja a régieket, és miért nem tudom ott folytatni ahol megszakadt?
Remélem csak valamilyen beállítás fölött siklottam el.

Köszi a segítséget.

(#645) Razermazer válasza dina77 (#643) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát többek között azért, mert a a tracker éppen inaktív! karbantartás céljából például, következő frissítésnél vagy egy nap elteltével általában már létrejön a kapcsolat.
Ez az egyik tippem, aztán még lehet más is de majd megmondod.

Janó:Ezen ne is csodálkozz jó, hogy az adataid nem vesztek el. Én egy router restartot javasolnék és egy transmission újraindítást.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#646) dina77 válasza Razermazer (#645) üzenetére


dina77
csendes tag

Kösz a választ, de tuti nem ezért nem csinál semmit. A torrent aktív. Ma már a transmission sem tud kapcsolatot létesíteni a ruterral. Csatlakozás megtagadva üz. és semmi... A frimet is újraraktam. Mi lehet a gond? Help me!!!

(#647) Razermazer válasza dina77 (#646) üzenetére


Razermazer
őstag

Mondjuk másik böngésző, cookie tisztítás, oprendszer?
Megfelelően beállítottad az elérési utakat? feljebb linkeltem is a másik oldalon teljes transmission beállítást és gui- beállítást.
Elérési út beállítást is Kobor nagyon jól leírta pár oldallal odébb.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#648) Kobor válasza dina77 (#646) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Ha custom FW használsz: (ha nem, akkor nem tudom)

Az új FW-el nincs tapasztalatom, ezért kezd azzal, hogy felteszed ezt:
http://code.google.com/p/rt-n56u/downloads/detail?name=RT-N56U_3.4.3.7-072_dlna.zip&can=1&q=

Csatlakoztatod a hdd-t, mindenképpen a hátsó portba, a menűből az alsó(network map-nél).
Ha van rá lehetőség akkor EXT4 legyen a file rendszer, ez alatt biztosan működik stabilan.
Futtasd az AiDisk Wizard-ot állítsd be a sambát.
Az USB Application - Common Setting fülön az Enable Transmission? legyen kikapcsolva, apply gomb.
USB Application - Network Neighborhood Share-en, hozz létre egy "transmission" nevű mappát, a gyökérben.
Indítsd újra a router-t a jobb sarokban lévő kis jellel(kikapcs gomb).
Az USB Application - Common Setting fülön az Enable Transmission? engedélyezd, apply gomb.
Nézd meg milyen szám van írva a Port for Incoming Peers:-hez, jegyezd fel, vagy ad meg ezt pl:"51413"
Menj a WAN - Port Forwarding fülre, Enable Manual Port Forwarding? engedélyezd.
Adj hozzá kézzel egy szabályt a következőképpen:
Service Name="transmission"
Port Range=a szám amit előbb megjegyeztép vagy ha átírtad akkor ez, "51413"
Local IP=a router IP címe, a LAN oldali, álltalában ez 192.168.1.1, a network map, földgolyó alatti ikonjára kattintva látod LAN IP-nél.
Local Port=hagyd üresen.
Protocol=BOTH
Nyomd meg a + jelet, majd apply.

Elvileg kész vagy, az USB Application - Common Setting fülön a Web control felületen próbáld ki először, hogy a remote gui beállításokat kizárjad.
A hozzáférési azonosító ugyanaz, mint a router-é.
Ha bent vagy nyomd meg bal alul a a villáskulcsot, majd a Peers fülön, Encryption mode: Prefer encryption, alatta a 3 kocka ne legyen kipipálva, a sebességet a Speed fülön korlátozd le a net sebességedhez mérten, de ne legyen több 2000-nél, ajánlott 1200/1200.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#649) Janó1999 válasza Razermazer (#645) üzenetére


Janó1999
tag

"Én egy router restartot javasolnék és egy transmission újraindítást."
Sajnos nem segít.

(#650) Janó1999 válasza Kobor (#648) üzenetére


Janó1999
tag

Mindent így csináltam karácsony előtt. Szuperül működött is minden.
Áramszünet óta még a web control sem indul.
Viszont ha átnevezem a transmission mappát, majd létrehozok egy újat, minden OK.

Nem lehet rábírni, hogy a régi mappákkal/adatbázissal fojtassa a visszatöltést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.