Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) paliak válasza crue (#1700) üzenetére


paliak
újonc

Valóban nem a legfrissebb volt fenn, de frissítettem, az alap DLNA probléma nem oldódott meg. Viszont azóta iszonyatos lassú lett a router config oldala, minden oldal 20-30 mp alatt jön be... Erre ötlet?

És a padawan custom firmwarek között miért nincs olyan, ami minden szolgáltatást tartalmaz? Pl. ha a "RT-N56U_XXX_dlna" verziót felrakom, akkor utólag lehet az aria szolgáltatást telepíteni, vagy fordítva, a "RT-N56U_XXX_aria" verzió alá utólag lehet később minidlna-t felrakni?
Köszi a segítséget.

(#1702) udvardipeter


udvardipeter
újonc

Sziasztok!

Segítséget kérnék! Van egy n56-osom kb 2 órája. Azóta bújom itt a fórumot, amit lehet elolvastam, de képtelen vagyok megoldani pl a torrent és az FTP kérdést. Már az fw-t is frissítettem, de lövésem sincs, merre induljak el.

Előre is köszi a segítséget!

(#1703) Gsx-rr válasza paliak (#1699) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az Lg sokkal rosszabul kezeli sajnos a DLNA-t. Feliratokkal is problémája van.
Nálam Samu tv-vel még azt is tudta ,hogy ugyanonnan folytatta a filmet ahol abbahagytam.
A Nas-om pl ezt nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#1704) Intruder2k5 válasza udvardipeter (#1702) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ebből sajnos nem derül ki, hogy pontosan mit nem tudsz, hol akadtál el! Egyébként gyári firmware-ről van szó?

(#1705) Intruder2k5 válasza paliak (#1701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Csak azért nincs, mert nem fér el az N56U flash memóriájába, az a szűk keresztmetszet! RT-N65U-ra, sőt RT-N14U-ra is létezik full verzió, azokban 16MB flash van ugyanis...

Entware telepíthető mellé, oda pedig rengeteg alkalmazást adhatsz hozzá, szükség szerint!

[ Szerkesztve ]

(#1706) Kamisama válasza udvardipeter (#1702) üzenetére


Kamisama
tag

Ha padavan féle firmware van rajta:
1, USB application / common: transmission legyen kapcsolva!
2, USB application: network neighbourhood: megkeresed a hdd-d és Itt a gyökérben letrehozol egy "transmission" mappát.
3, USB application /common: transmission bekapcs
4, kattints a web controlrá, ha bejön akkor működik a torrent.
Transmission gui-val tudsz pcről kapcsolódni hozza.

Hacsak nincs statikus IP d akkor DDNS-el tudod megoldani az ftpt.

[ Szerkesztve ]

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1707) Kamisama


Kamisama
tag

Bocs kihagytam az 1-esnél hogy kikapcsolva legyen, ez fontos!

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1708) udvardipeter válasza Kamisama (#1707) üzenetére


udvardipeter
újonc

Köszönöm a segítséget!
Ilyen fw-t honnan szedjek le?

(#1709) Intruder2k5 válasza udvardipeter (#1708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#1710) bzoley


bzoley
veterán

Tisztelt tapasztaltabbak!

Igen valószínű, hogy este megérkezik az n65u. Jelenleg a régi Edimax 6424 félretéve, és a nem rég kapott(sajnos) DCM-704 lát el router jellegű feladatokat.
A kérdésem az lenne, hogy van-e ajánlott beállítás a 704-ben, hogy az n65u-n minden a lehető legolajozottabban menjen? Kikapcsolni, letiltani valók, átirányítás, dmz, bármi. Bridge mód ugye nem játszik, de jó lenne, ha minél kevesebb gondot okozna, ha már megnyertem ezt az eszközt.

(#1711) Intruder2k5 válasza bzoley (#1710) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem akarsz a dupla port forward-al szenvedni, akkor az ASUS WAN IP címét ajánlott DMZ-be tenni, ismerősnél is így oldottam meg, csak neki CISCO EPC-3925 van, de hibátlanul működik minden...

[ Szerkesztve ]

(#1712) bzoley válasza Intruder2k5 (#1711) üzenetére


bzoley
veterán

Gondoltam ilyesmire, azért említettem, csak nem tudom, ki tudom-e vitelezni. Asus dinamikus ip-t kap ugye?
Vagyis előbb rá kéne jönni mi az, és marad-e ugyanaz? Gondolom mondjuk 0.101, vagy hasonló lehet, és nem az asus saját 1(2).1 címét kell megadni.
Másik kérdés, hogy a 704-ben működik-e normálisan a dmz, mert mintha nem minden úgy működne, ahogy kéne.
De majd meglátjuk.

(#1713) Intruder2k5 válasza bzoley (#1712) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van a D-LINK-ban statikus DHCP, Address Reservation, stb..., akkor lehet MAC címhez kötni az IP kiosztást, így minden esetben ugyanazt fogja kapni az ASUS! Másik lehetőség, ha ezek nincsenek, hogy az ASUS-ban beállítod fixre a címet!

Természetesen nem a 192.168.1.1 LAN IP címről van szó!

Ha nem működik, akkor ütni kell a T-nél az asztalt, hogy cseréljék le más típusra, mert neked szükséged van arra! Azt tudom, hogy a CISCO EPC-3925-ben működik, T-s ismerősnél!

[ Szerkesztve ]

(#1714) bzoley válasza Intruder2k5 (#1713) üzenetére


bzoley
veterán

DHCP elég szegényes, ennyi:
Starting Local Address
Number of CPEs
Lease Time
VPN-nél van sok paraméter, de ahhoz nem nyúlnék.
Asus-ban lehet fix wan ip-t állítani? Mert akkor az is jó lehet. Mindjárt belenézeka manualba.

Hát igen, a dcm-301 egyszerű volt, nem is volt vele gond. A 704-nek csak annyi előnye van, hogy látom, milyen szar a net néha :)
És csak azért cserélték, mert elszóltam magam, hogy nem működik a telefon. Inkább maradt volna.

(#1715) 6ER1


6ER1
újonc

Sziasztok!

Nekem N65U-m van, még viszonylag keveset konfiguráltam, mióta megvan. Próbáltam 3.0.3.8-085 custom firmware-rel, de torrentezés bekapcsolása után pár nappal a rádugott 32G-s pendrive egyszer csak leszakad, a web interface is azt mondja, hogy nincs bedugva semmilyen eszköz. Ha kihúzom, újra bedugom, routert újraindítom, akkor egy ideig megint látja, aztán fél-egy perc múlva mintha megint elvesztené a kapcsolatot. Torrentezés előtt amikor csak FTP + SAMBA share-t állítottam be, nem volt ilyen gond. Szerintetek ez a router hibája vagy egyszerűen a Transmission kinyírta a pendrive-on levő fájlrendszert? (Ennek ellentmond az, hogy ha a pendrive-ot bedugom egy PC-be, semmilyen hibát nem látok rajta, ott van rajta egy csomó fájl). Kipróbáltam a 3.0.3.8-081 custom firmware-t is, de ugyanezt produkálja.

(#1716) tibcsi0407 válasza 6ER1 (#1715) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szia,

Milyen fájlrendszer van a pendrive-on? EXT? NTFS?
Mekkora sebességgel tölt rá a torrent?

https://utdetailing.hu/

(#1717) Kamisama válasza 6ER1 (#1715) üzenetére


Kamisama
tag

Lehet hogy hülyeséget mondok, de szerintem a pendrive csak úgy mint az ssd meghajtó nem alkalmas a torrentezésre. Ezt valahol olvastam régebben, nem tudom mi az oka.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1718) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1717) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez pontosan így van...

(#1719) bzoley


bzoley
veterán

Megjött a router. Úgy néz ki, nagyjából sikerült beállítani az alapvető dolgokat. Nem gondoltam, hogy a routerbe, és a modembe is be tudok lépegetni kábeldugdosás nélkül, de működni látszanak a dolgok.
Később majd még bíbelődök vele. Portforwardot alig találtam meg.
Qos tényleg ennyire buta? Nem lehet külön fel, és letöltést állítani, csak szimplán sávszélt?

(#1720) sugarforce


sugarforce
őstag

Szeretném úgy megoldani az n56-on, hogy egyszerre két hdd-t is figyeljen a minidlna.
/etc ben van minidlna.conf, oda egymás alá beírva media_dir=V, /hdd elérési útvonala/ meg még egy sor alá a másik hdd-ra mutatva.
Szerintetek megoldható lenne így? ja custom firmware van fent, tegnap frissítettem a legújabbra

(#1721) namyang


namyang
tag

Hali,
Egy olyan problémám lenne, hogy a 3.4.3.8-085 verziójú (legújabb) custom fw van fenn. Néhány napja nem működött a transmission, nem tudom miért, de addig-addig szenvedtem vele, míg azt csináltam, hogy mappa átnevez, transmiss. kikapcs, mappa visszanevez, transmiss bekapcs. Namost azóta is csak ritkán sikerül működésre bírni, de amikor véletlen igen, akkor is néhány torrentnél hibát ír, miszerint nem találja (meg valami premissiont hiányol) és ahogy nézem más a célmappa (valamint ha új torrentet adok hozzá, akkor is a megszokott "/mnt/transmission/downloads/" célmappa helyett valami /home/root/valami van. Nem tudom pontosan mi, mert most megint nem működik.
Bárkinek valami ötlet? a vinyó NTFS-re van formázva, de mivel az ftp is és az SMB is működik, gondolom nem ez a gond.
Köszi,

(#1722) 6ER1


6ER1
újonc

Sziasztok,

N65U kontra USB-s vinyó témában kérdeznélek benneteket, kinek mi a tapasztalata. Pl. USB3.0-s vinyó ami abszolút tuti a routerrel (torrentezés, hálózati megosztás), vagy egy normál SATA vinyó is megteszi (minőségi?) USB-s átalakítóval? Ti milyet használtok? Volt olyan konfiguráció amivel szívtatok és abszolút nem ajánlott? Mint ahogy kiderült, hogy a pendrive pl. felejtős kategória.

(#1723) namyang válasza namyang (#1721) üzenetére


namyang
tag

Bocsmá, az így kimaradt, hogy N56U-ról van szó. (és azóta sem sikerült életre kelteni a transmissiont. :(

(#1724) sugarforce válasza namyang (#1721) üzenetére


sugarforce
őstag

de sajnos ez lehet a gond, sok mindenkinél ez problémát okozott már, persze az ujabb fw már jobban kezeli az ntfs partíciót, de érdemes lenne ext3/ext4-re formázni inkább.

(#1725) sugarforce válasza sugarforce (#1720) üzenetére


sugarforce
őstag

Hát eddig sajna nem működik :( Valakinek ötlet a megoldásra?

(#1726) sugarforce válasza sugarforce (#1725) üzenetére


sugarforce
őstag

na, közben megvan a megoldás a minidlna vs több hdd ügyben. Több órás szórakozás, próbálgatás után sikerült megoldani.
Először is mountolni kell a második hdd-t is a /mnt-be (/media/hddneve -vel egyszerűen nem működik.
Én a .dms mappa teljes tartalmát átmásoltam a második hdd-re is, bár lehet ez nem szükséges.
Ezt követően a minidlna.conf-ban, vagy a webes felületen bármelyik sorba beírom, hogy
v, /mnt/....akármicsoda, ahogy fel lett csatolva, innestől kezdve látja a minidlna rendesen a videófájlokat.
A minidlna.conf fájlba beírhatsz több sort is egymás alá, csak tudtommal restart, vagy bárinemű beállítást követően visszaáll a webes felületen látottakra.

(#1727) bjantsi válasza Kamisama (#1684) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Helló!

Minden frankón működik a tv-n tökéletesen tudom nézni a filmeket hálozaton keresztül.
De lenne egy aprócska kérdésem.
Hogyan frissíti a mappákat autómatikusan a winyóról? Eddig mindíg ujra szkenneltem a winyót, de a régi fájlokat feleslegesen pörgeti át megint órákon keresztül.
SZóval van rá mód, hogy az újjonan letöltött fájlokat autómatikusan frissítse a megosztásban?

(#1728) sugarforce válasza bjantsi (#1727) üzenetére


sugarforce
őstag

notify interval értékét állítsd kisebb értékre. A gyári 895. Nálam jelenleg 15-ön van, de fentebb többet is próbálkoztak ennél nagyobb számmal is.

(#1729) zolnagy válasza zolnagy (#1678) üzenetére


zolnagy
őstag

Megvettem az N56U-t.
A TV-m miatt vettem 5 GHZ miatt.
Le is mértem a TV-n a sebességet. Jobb hílyán az ottani böngészőben elindítottam az ookla speedtestet.
Kipróbáltam a 2,4 és 5 GHz hálózatot is. Elég meglepően a TV-men nem igazán jött ki az 5 GHz előnye. Sőt néha lassabb is volt, mint a 2,4, pedig a TV-től 4m-re falaktól mentesen volt a router.
Igazából ahányszor mértem annyiféle eredményt kaptam, néha akár többször akkor a sebességet is, néha meg elég lassút. A netem 100/50 Digi. Volt, hogy 50/50 Mb jött 4ms pinggel, de volt, hogy 14/25 Mb, iit a feltöltés volt a gyorsabb :F
Mindez a furcsaság előjött 5 és 2,4 alatt is. Nem értem. A TV-m wifi vevője nem lenne kompatibilis a routerével? Lehet ezt orvosolni egy USB-s stickkel?

Összehasonlításul lemértem a laptopon a sebességeket (Dell 6520, Intel wifivel, windows7)
Az internet sebességteszten nem volt különbség a kábeles, 2,4 ill. 5 GHz wifi között (ugyanaz a szoba)
Ezért lemértem a file másolás sebességét a routerre kötött NAS-ra.
kábel: ~90MB/s
5GHz: ~17MB/s
2,4GHz: ~7MB/s

Az 5GHz-el elégedett vagyok, mert 17MB*8=136 Mb sebesség sztem jó.
A 2,4 viszont kicsit kevés.
Ezt lemértem a háztartásban levő másik laptopon (HP Probook4720, Broadcom wifi, eOS, nfs protokoll)
Ez csak 2,4 GHz-t tud, ezen is ~7 MB a másolás sebessége. Ez van.

Igazából a TV-n is jó lenne ilyen másolással kipróbálni a sebességet, mert az internet sebességteszt nem valószínű, hogy mérvadó lenne. Vagy? Szerintetek?

(#1730) bjantsi válasza sugarforce (#1728) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Beállítottam, 15re de ettöl függetlenül nem frissül autómatikusan a lista. A tvn nem jelennek meg az újonnan letöltött fájlok. Valami ötlet esetleg?

(#1731) Intruder2k5 válasza bjantsi (#1730) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

minidlna vagy router újraindítás is megtörtént?

(#1732) Razermazer válasza zolnagy (#1729) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Ez így ebbe a formában megfelelő sebesség, ennyit tudnak ezek a routerek meg a wifi.
Sajna mindenki csodákat vár hogy milyen jó lesz, egy g-s hálózathoz képest fényévekkel jobb, ez tény és való.
Annyit tehetsz az ügy érdekében, hogy egy megfelelő háromantennás ellenoldalt állítasz be.
Esetleg a routerben átállítod, gondolom gyári szoftvert használsz, a 20mhz-ről, 40mhz-re a wifi jeladás frekvenciáit.
A másik dolog, jobban jártál volna ez csak tanács, mostanság már egy n18u-val, igaz csak 2.4ghz-es, erős proci sok ram, három antenna árban egyformák, esetleg egy ac56u-val igaz az nem antennás, de nagyon erős router.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1733) miller79


miller79
tag

Hahó! Van egy RT-N65U routerem és beállítottam rajta régebben, hogy távolról is be tudjak lépni. Kb. egy 3-4 hete vettem észre, ha be akarok távolról lépni azt írja ki, hogy egy másik felhasználó be van lépve és övé az elsőbbség! Jelszót már változtattam. Nem a gyári programmal használom, mert az elég fos volt. Az IP cím amit kiír: 66.249.81.214, valami kibaszott repülőtér. Valaki tud valamit javasolni??? Vagy ez csak valami anomália? A LOG-ok között nem látom, hogy jegyezné...

(#1734) zolnagy válasza Razermazer (#1732) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát már így utólag lehet, hogy az N18Ut venném, bár én az "erejét" nem használnám ki, lévén külön NAS. De visszaolvastam, lehet félreérthető voltam. A laptopon hozza a kb. 100/50 Mbitet mind 2,4, mind 5 GHz, mind kábelen többször indítva mindig megvan ez a sebesség.
A tvvel van a gond, mert ott van, hogy ennek csak a töredékét mérem, ráadásul következetlenül változnak ezek az értékek, ha többször egymás után indítom a tesztet. Ha nem lesz más megoldás, akkor kábellel kötöm össze, de ahhoz szét kell szednem a szegélylécet, kifúrni a beépített szekrényt, szal macera...
De lehet, hogy fúrás nélkül kipróbálom, hogy úgy mit hoz.

[ Szerkesztve ]

(#1735) Gsx-rr válasza zolnagy (#1734) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez nem fog megnyugtatni téged ,de nálam a tv ami a legjobban ki tudja használni az 5ghz-et. A tv mellett állva egy Iphone 6-nál nincs stabil netem ,a tv-n tökéletes a jelerősség és a sebesség.

(#1736) zolnagy válasza Gsx-rr (#1735) üzenetére


zolnagy
őstag

Hát ez tényleg nem megnyugtató :) Viszont infonak jó. A tv mellett állva a telóm (Xperia L) stabilan hozza a 60/50 sebességet 5 GHz-n, amíg a tvvel az van, amit írtam...
Na este most már biztosan kipróbálom kábellel.

(#1737) udvardipeter válasza Kamisama (#1707) üzenetére


udvardipeter
újonc

Szia!
AZ a gondom, hogy feltettem ezt a FW-t de transmission gomb nincs. ez egy dolog.
Leszedtem a transmission gui-t de nem tudom beállítani. A távoli hosthoz mit kell beírjak? vagy valami egyéb gond lehet?

köszönöm a segítséget előre is.

(#1738) zolnagy válasza zolnagy (#1736) üzenetére


zolnagy
őstag

Összekötöttem kábellel, de akkor is ugyanaz. Kicseréltem a routert a régi Lynksis WRT54GL-re. Kipróbáltam ott is wifin, kábelen, de az eredmény ua. Szal a Samsung TV-m a szar. Soha többet Samsung :(((

(#1739) udvardipeter


udvardipeter
újonc

Sziasztok!

Úgy néz ki, jelenleg minden rendben működik 1 dolgot leszámítva. A letöltés a jelenlegi sávszélességem tizedével megy csak. Az ajánlott legújabb Padavan FW van fent és megy is minden.
Mivel tudok tempót növelni? Gondolom beállítás a gond.

(#1740) bjantsi válasza Intruder2k5 (#1731) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Újraindítottam de nem olvassa be az új fájlokat autómatikusan, csak ha átszklenneltetem vele újra az egészet.
Talán rossz valamelyik beállítás?

(#1741) Gsx-rr válasza zolnagy (#1738) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pedig Samsung kezeli a legjobban a Dlna-t.
Hálózati lejátszásnál feliratok megjelenítésénél nincs velük probléma. Nekem sincs. F6500

Nem úgy ,mint pl egy LG-nél

(#1742) crue válasza zolnagy (#1738) üzenetére


crue
őstag

Miért olyan fontos, hogy a tv-n óriási sávszélesség legyen? Talán torrenteznél rajta?

(#1743) zolnagy válasza crue (#1742) üzenetére


zolnagy
őstag

Nem, de mint már írtam nem találtam más eszközt, hogy lemérjem elég-e a sávszélesség a DLNA-n a filmeknek. Esetleg ha ismersz vmilyen dlna sebességmérési módszert, amit a TV-re is ki tudok próbálni, azzal előbbre lennék.

Az internetet a TV-n egyébként max böngészésre ill. youtube film nézésre használnám, de persze erre alkalmatlan, mert a a böngésző egy f@s, laggol mint állat. A Youtube meg egy idő után diavetítésbe megy át.

(#1744) Gsx-rr válasza crue (#1742) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mondjuk ,ha hálózatról akarsz filmet nézni akkor nem árt!

(#1745) zolnagy válasza Gsx-rr (#1741) üzenetére


zolnagy
őstag

A feliratokkal nekem sincs bajom, de a filmbe nem tudok belepörgetni, az milyen már. Ez akkor a legjobb, ha vmi hálózati hiba miatt a film újraindul.

(#1746) Gsx-rr válasza zolnagy (#1745) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nálam ilyen probléma se volt ,sőt egyik firmware frissítés után meglepődtem ,hogy ha abbahagyom a filmet ,akkor utána ugyanonnan folytatja.

Mondjuk nekem N65u van

[ Szerkesztve ]

(#1747) zolnagy válasza Gsx-rr (#1746) üzenetére


zolnagy
őstag

Sztem nem a router hibája, hanem a wd mycloud gyári twonky dlna kliense lehet a probléma forrása. Sajnos az új fwnél kivették az apt-get lehetőséget, így minidlnat sem lehet telepíteni.

(#1748) sugarforce válasza zolnagy (#1738) üzenetére


sugarforce
őstag

Nekem simán viszi wifin az 1080p-t akadás mentesen stabilan az n56osra kötött hdd-ről. Tekerni sajnos én sem tudok, meg nem jegyzi meg, hogy hol hagytam abba egy filmet, de ez leginkább a dlna hibája, mintsem a tv-é, mert ha pendriverol nézem a filmet, akkor meg megy minden funkció. Amúgy tekerni lehet a keresésnél.

(#1749) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sziasztok,

Használ valaki Rtorrentet, Rutorrent Webui-val? Installáltam hozzá pár plugint, de nem tudom őket működésre bírni. Itt lenne a log.
[27.11.2014 14:48:03] WebUI started.
[27.11.2014 14:48:06] rss: Plugin will not work. rTorrent user can't access external program (php).
[27.11.2014 14:48:06] autotools: Plugin will not work. rTorrent user can't access external program (php).
[27.11.2014 14:48:06] rutracker_check: Plugin will not work. rTorrent user can't access external program (php).
[27.11.2014 14:48:06] loginmgr: Some functionality will be unavailable. rTorrent user can't access external program (php).

Nem tudom, hogy ezzel a php dologgal mit lehetne kezdeni.

https://utdetailing.hu/

(#1750) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Még az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy lehet-e olyan scriptet valahogy csinálni, hogy restart előtt kilője az rtorrentet? Sajnos a webes felületen a rebootra vonatkozóan nincs script opció.

Bocsi a dupla miatt, csak már nem engedte szerkeszteni az előzőt.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.