Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Már nem tudom szerkeszteni az előzőt.
Ezzel a programmal meg tudod nézni a környező wifi hálózatok csatornáit. Így könnyebben tudod fixálni egy olyan csatornára, ami a lehető legtávolabb helyezkedik el a többitől.
Ja, és a wireless módot érdemes lenne b/g/n-re fixálni.
Még a Wan-on belül kikapcsolhatnád a QoS-t próba jelleggel, valamint ha a wifi professional beállításainál van energy saving mód, akkor azt is meg kellene próbálni kikapcsolni.
Így kizárhatunk mindent, ami a sávszélbe beleszólhat.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1952) krealon válasza tibcsi0407 (#1944) üzenetére


krealon
veterán

"Problémám akad a Sambán megosztott meghajtóra való másolással:
Jan 21 17:28:23 smbd[875]: [2015/01/21 17:28:23, 0] lib/util_tdb.c:tdb_log(664)
Jan 21 17:28:23 smbd[875]: tdb(/var/locks/locking.tdb): expand_file write of 1024 bytes failed (No space left on device)
[...]
Akkor történik, ha sok kicsi fájlt másolok rá. Természetesen szabad hely van. 270 giga
"

Nem ertetted meg a hibauzenetet.
A /var/locks/ konyvtarban fogyott el a hely (ami tippem szerint RAM-disk).

Ugy nez ki, hogy egy kicsit tulterhelted a router-t. Ne varj el tole PC-s teljesitmenyt! :(

(#1953) buster1989 válasza tibcsi0407 (#1951) üzenetére


buster1989
csendes tag

A wirless módnál csak olyan van, hogy b/g Mixed; n only; g only; b only;
A QoS elvileg alapból ki volt kapcsolva...
Az energiatakarékos üzem módról meg csináltam egy képet, mert annyi állítási lehetőség van a professionalon belül :D :D de elvileg 100% az output power

(#1954) buster1989 válasza krealon (#1952) üzenetére


buster1989
csendes tag

(#1955) tibcsi0407 válasza krealon (#1952) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Koszonom a valaszt. Azt a fájlt nem lehet áthelyezni az opt\etc-be valahogy? Marmint a kulso meghajtora? A sambat elvileg atraktam, csinaltam neki az init.d-ben egy inditofajlt es átmasoltam a mappajat az etc-be. Gondolom ez is valami log szerű fájl lehet. Igazabol sok nagyon pici fájlt masolok es gondolom ez egy logolasnal rosszabb, mint néhány nagy.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1956) tibcsi0407 válasza buster1989 (#1953) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha n-es wifit tudjak az otthoni eszkozeid, akkor erdemes arra tenni. Az energiatakarekost én sem latom a screenshotodon, lehet nem is kapcsolhato :)
A többit nézted? Javult a helyzet?

https://utdetailing.hu/

(#1957) buster1989 válasza tibcsi0407 (#1956) üzenetére


buster1989
csendes tag

Néztem mindent, semmi változás... ugyanúgy nem működik rendesen a net

(#1958) krealon válasza buster1989 (#1957) üzenetére


krealon
veterán

A Router gondok topikban is kaptal par megoldasi otletet.

(#1959) tibcsi0407 válasza buster1989 (#1957) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Milyen kliensekkel kapcsolodsz ra? Tobbel is tesztelted es mind rossz?
Szerk.
A DNS eszembe se jutott volna, en alapbol Google-t hasznalok, mert a digi-vel csak bajok vannak :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1960) buster1989 válasza krealon (#1958) üzenetére


buster1989
csendes tag

Köszi az infót és elnézést, hogy nem olvastam vissza alaposan!
Viszont sajnos a részletekben megemlített oldal az IP címekkel és azok beállításaival azon oldalak közé tartoznak, amik nem jönnek be...

Átírtam a DNS szervert 8.8.8.8 és 8.8.4.4-ra és akkor meg ezt dobta fel, mikor meg akartam nyitni egy oldalt:

(#1961) tibcsi0407 válasza buster1989 (#1960) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A dhcp beallitasainal ird at a dns-t, ne a wannal. Szerintem a Lan menüben lesz.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1962) buster1989 válasza tibcsi0407 (#1961) üzenetére


buster1989
csendes tag

Itt írjam át? És akkor 8.8.8.8 és 8.8.4.4

(#1963) tibcsi0407 válasza buster1989 (#1962) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem itt kell. Az a baj h a kezelőfelület nagyban eltér az enyemtol. Nem tudom pontosan hol lehet a routeredben.
Ezt talaltam. Igaz, h ez N16, de gondolom a webes felület hasonlo.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1964) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Egy n56u-nak lassabb az usb-s átvitele mint egy n65unak?
Ha igen mennyivel? (főleg gyári fw-en, de a customon is érdekelne számokban)
Előre is köszönöm!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#1965) buster1989 válasza tibcsi0407 (#1963) üzenetére


buster1989
csendes tag

(#1966) buster1989 válasza tibcsi0407 (#1963) üzenetére


buster1989
csendes tag

(#1967) buster1989 válasza tibcsi0407 (#1963) üzenetére


buster1989
csendes tag

(#1968) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Ezek nem azok sajnos. Ajánlom a linket, amit fentebb irtam. Hatha az segit.

https://utdetailing.hu/

(#1969) tibcsi0407 válasza ArthurShelby (#1964) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itt egy teszt, ahol láthatod a táblázatban összehasonlítva.

https://utdetailing.hu/

(#1970) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretnék otthon egy hálózatot kialakítani (saját) leginkább hogy az asztali és a notebook-on lévő fájlokat elérjem a 2 géppel (kölcsönösen)

-Na most ilyen esetben elég egy sima "meghajtó megosztását" végrehajtani?

-Jól gondolom hogy az efajta megosztásnál a router full sebessége a mérvadó a router mellett, nem pedig az interneté?

-Tehát ha van egy pl 10 mbit/sec netem, de a hálózaton keresztül az asztali pc-mről töltök át a ntebook-ra filmet, akkor az mondjuk 10 mbyte/ sec fog töltődni?

-A "Samba" lenne a ami felől érdeklődnék, ez pontosan mi, és mire jó? (esetleg egy link erről).

Router: Asus RT-N56u

[ Szerkesztve ]

(#1971) krealon válasza fulton (#1970) üzenetére


krealon
veterán

"Szeretnék otthon egy hálózatot kialakítani (saját) leginkább hogy az asztali és a notebook-on lévő fájlokat elérjem a 2 géppel (kölcsönösen)

-Na most ilyen esetben elég egy sima "meghajtó megosztását" végrehajtani?"

Elvileg igen.

"-Jól gondolom hogy az efajta megosztásnál a router full sebessége a mérvadó a router mellett, nem pedig az interneté?"

Pontosan.
Az adatok a leheto legrovidebb uton mozognak a forrastol a celig.

"-Tehát ha van egy pl 10 mbit/sec netem, de a hálózaton keresztül az asztali pc-mről töltök át a ntebook-ra filmet, akkor az mondjuk 10 mbyte/ sec fog töltődni?"

Ha a ket eszkoz kozott a legszukebb keresztmetszet egy 100 Mbps kapcsolat, akkor igen.

Samba

A Samba a Windows "Fájl és nyomtatómegosztás", illetve a "Microsoft Networks Kliens" szolgáltatásokat, valamint sok hasznos segédprogramot tartalmazó programcsomag.

[ Szerkesztve ]

(#1972) fulton válasza krealon (#1971) üzenetére


fulton
addikt

Nagyon szepen koszonom. Tehat akkor a router mellett allva, ha pl van egy edimax 7811ac usb stick, es egy asus rt-56u routerem akkor megabyte/sec re levetitve Elvileg mennyi átviteli sebessegem lenne ,(meghajtó megosztasbal)?

[ Szerkesztve ]

(#1973) krealon válasza fulton (#1972) üzenetére


krealon
veterán

rt-56u nincs.
RT-AC56U es RT-N56U van.

Az elobbivel AC modban akar 433 Mbps link is elerheto, amin 100 Mbps feletti atviteli sebesseget lehet elerni optimalis esetben.

Utobbival 150 Mbps link a maximum, 50-80 Mbps max atviteli sebesseggel.

(#1974) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Kikapcsoltam a sambát a router kezelőfelületéről és feltelepítettem az entware verziót. Az entware verziónak ugyanazt a smb.conf fájlt másoltam be, ami a router sambájához volt használva. Ugye a routeres verzióval láttam mindent, csak a tmpfs /var mappájának a 4 megás korlátja kevés sok fájl másolásához.
Na most az a problémám, hogy az entware-ból telepített samba elindul a boot-nál, be is van konfigurálva, de nem látja a windows a megosztást.

[global]
workgroup = WORKGROUP
netbios name = RT-N65U
server string = RT-N65U
local master = yes
os level = 65
name resolve order = lmhosts hosts bcast
log file = /opt/var/log/samba.log
log level = 0
max log size = 5
socket options = TCP_NODELAY SO_KEEPALIVE
unix charset = UTF8
display charset = UTF8
bind interfaces only = yes
interfaces = br0
unix extensions = no
encrypt passwords = yes
pam password change = no
obey pam restrictions = no
host msdfs = no
disable spoolss = yes
security = SHARE
guest ok = yes
guest only = yes
guest account = tibcsi0407
writeable = yes
directory mode = 0777
create mask = 0777
force directory mode = 0777
max connections = 10
use spnego = no
client use spnego = no
null passwords = yes
strict allocate = no
use sendfile = yes
dos filemode = yes
dos filetimes = yes
dos filetime resolution = yes

[Samu]
comment = ADATA HV620's Samu
path = /media/Samu
guest ok = yes
writeable = yes
directory mode = 0777
create mask = 0777
map archive = no
map hidden = no
map read only = no
map system = no
store dos attributes = yes
browsable = yes
public = yes
available = yes

[AiDisk_b1]
comment = ASMT 2105's AiDisk_b1
path = /media/AiDisk_b1
guest ok = yes
writeable = yes
directory mode = 0777
create mask = 0777
map archive = no
map hidden = no
map read only = no
map system = no
store dos attributes = yes
browsable = yes
public = yes
available = yes

Ez lenne a beállításom. A Windows 8.1 pedig nem látja valamiért.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1975) sugarforce válasza tibcsi0407 (#1974) üzenetére


sugarforce
őstag

Itt szerintem a conf file szintaxisával lesz valamit gond. Rengeteget szívtam a samba-val (ami egyébként normál esetben baromi egyszerű), igaz nem ezen a routeren hanem egy saját htpc-s rendszer megépítésénél. Nem mindegy mit hova raksz. Esetleg kiprobálhatnád (nem látszik a bemásolásnál), hogy minden sor elé raksz egy tabot pl kivéve a [-vel kezdődők elé. Meg kicsit úgy tűnik, hogy sok az infó a megosztás definícióinál is, lehet ettől készül ki. Jó lenne ha kiírnái, hogy probléma van a config fájl felépítésével, mint pl a flexget az n56u-n.
Esetleg nézz körbe itt:
[link]
vagy itt
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1976) tibcsi0407 válasza sugarforce (#1975) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A konfig fájl az egy az egyben a padavan-féle cucc, kivéve a meghajtóknál az utolsó 3 sort (azt már kínomban írtam bele), azt copyztam az entware-ból telepített verzióba.

https://utdetailing.hu/

(#1977) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Közben kaptam egy megoldást padavan oldalán a var mappa áthelyezésére.
# mkdir /media/AiDisk_a1/var
# cp -a /var/* /media/AiDisk_a1/var
# mount -o bind /media/AiDisk_a1/var /var

Már egy napja hajtottam ezeket a parancsokat, csak nem vágom eléggé a témát hozzá :)
De most megcsináltam SSH-n, látszik a var mappa már a HDD-n is, így meglátjuk, hogy működni fog-e a sok kis fájl másolása.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#1978) sugarforce válasza tibcsi0407 (#1976) üzenetére


sugarforce
őstag

Így utólag látom kicsit hülyén fogalmaztam. Szóval azt akartam kinyögni, hogy hiába másolgatod ki a config fájlt egyik verzióból a másikba, nem ugyanolyan config fájl felépítése mindegyik féle megoldásban. Legalábbis én ezt látom, ha valaki ennek az ellenkezőjét tapasztalta, cáfoljon meg. Lehet adattartalomra ugyanaz, csak nem mindegy mit hova raksz és, hogy mi van benne.
Én pl a padavanos samba.conf alapján csináltam meg a htpc-re a sambát és nem működött. Nagyokat néztem, meg szitkozódtam.
Ha nem megy, inkább érdemes lenne az eredeti conf fájl alapján megcsinálni újra a megosztásokat. Mondjuk én eleve úgy csináltam, hogy /media van csak megosztva, onnan úgyis elérem mindegyik háttértáramat, aztán annyi.

(#1979) tibcsi0407 válasza sugarforce (#1978) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Köszi a tanácsot. Most kisérletezek azzal, hogy a ramdrive /var mappáját megnöveltem. Sajnos a hdd-hez csatolás nem járt sikerrel, a locking.tdb ugyanúgy nem tudott 4 megánál nagyobbra nőni, de most ezzel a megoldással működik egyelőre.
mount -o remount,size=12m /var
Annyi, hogy ugye ezt a területet a ramból veszi el, de még ha több gigát mozgatok, akkor is van szabad memória. Ha elfogyna, akkor meg ott a swap file. :)

De majd később, ha lesz időm bekonfigolom úgy, ahogy írtad, mert nagyon érdekel az egész Samba dolog, jó az ilyesmit tudni.
Köszönöm a tanácsokat és a linkeket is!

https://utdetailing.hu/

(#1980) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Van egy Asus RT - 56u routerem. Valamiért Közepes jelszint meleltt is "korlátozott" lesz az internetem. Ilyenkor mindíg újra kell csatlakozni. 5 Ghz- en használom. De érdekes, mert a jelszint nem esik le.

Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat? az inssidier megnéztem, IRRS -66 és -71 körül mozog, más 5 Ghz hálózat nincs a közelben, és más eszköz sem ami ezt használná.
Egy usb adapterrel laptopról netezek 2 szoba távolságra és 2 fal köztünk.

[ Szerkesztve ]

(#1981) Intruder2k5 válasza fulton (#1980) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ilyenkor a router admin felületét sem éred el adott kliensről?

[ Szerkesztve ]

(#1982) fulton válasza Intruder2k5 (#1981) üzenetére


fulton
addikt

Most megnéztem mikor lekorlátozott, és nem tudok belejelentkezni a 192.168.1.1 ipn ha beírom a böngészőbe.

Mikor lecsatlakozom, majd ujra fel, és van "csatlakozva" feliratom, na akkor elérem.

(#1983) Intruder2k5 válasza fulton (#1982) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Értem, akkor ezek szerint oldalon van a probléma!

- Ugye WPA2/AES titkosítás van beállítva?
- A csatorna mindenképpen legyen fix, nem pedig AUTO!
- A Channel Width pedig legyen 20MHz...

Több klienssel is próbáltad, ugyanúgy jelentkezik a kimaradás? Tehát egész biztos nem kliens probléma?

(#1984) fulton válasza Intruder2k5 (#1983) üzenetére


fulton
addikt

5 Ghz eszközök nekem csak ez van. Más nem használja az 5Ghz-et.

Rendben ezeket beállítom.

egyébként az asus admin részén a naplózásnál ilyet látok:

Jan 24 13:17:49 nmbd[1166]: [2015/01/24 13:17:49, 0] nmbd/nmbd_incomingrequests.c:process_name_release_request(118)

Jan 24 13:17:49 nmbd[1166]: process_name_release_request: Attempt to release name WORKGROUP<1d> from IP 192.168.1.3 on subnet 192.168.1.1 being rejected as it is one of our names.

Jan 24 13:53:16 miniupnpd[1182]: HTTP Connection from 192.168.1.3 closed unexpectedly

Jan 24 12:59:59 ntp: start NTP update

Jan 24 14:05:59 miniupnpd[1182]: HTTP Connection from 192.168.1.3 closed unexpectedly

ez csak egy kis részlet. Azt mondja váratlanul megszakad. Egyébként ha jó a net ha nem, ha rámegyek a hiba keresésre, azt kapom hogy: a windows nem tudta felismerni a proxy beállításokat. nem tudom ez mennyire fontos.

[ Szerkesztve ]

(#1985) fulton válasza fulton (#1984) üzenetére


fulton
addikt

Az időzónát mondja még hogy nem a gépen lévővel azonos, pedig a budapesti van neki belőve.

A 20 mhz miért jobb mint a 40 mhz?

Egyébként ezt csak a routeren tudom állítani, az usb adapteremnek nincs ilyen állítási lehetősége a tulajdonságokba.

A gépen NIS 2014 van fent, bár nem hiszem hogy az kavar be. Most is pl indokolatlanul belassul a netem. pedig az asztali gépen kb 10 mbit van most.

[ Szerkesztve ]

(#1986) fulton válasza fulton (#1985) üzenetére


fulton
addikt

A vezérlő csatorna tekintetében mind1 mit választok? 36 a legkisebbet választottam.

Van olyan lehetőség hogy AirRadar azt kapcsoljam be?

[ Szerkesztve ]

(#1987) fulton válasza Intruder2k5 (#1983) üzenetére


fulton
addikt

Nem akarom elkiabálni de miótta belőtem amiket mondtál, nem dobott még le. Pedig fut a torrent. Igaz nem valami hiper sebességgel megy a netem, de az lehet amiatt hogy eleve nem valami gyors most a müholdas netem.

K9szönöm szépen a tippeket.:)

[ Szerkesztve ]

(#1988) Intruder2k5 válasza fulton (#1987) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sok kliens nem bírja a 40MHz-es csatornaszélességet, és instabil lesz a kapcsolata, 10Mbps-hez valójában felesleges is!

A torrent mondjuk nem WiFi-re való, de ha másképpen nem tudod intézni, akkor a kapcsolatok maximális számát erősen korlátozd be, mondjuk 50-re, esetleg 100-ra, de ettől több semmiképpen ne legyen! Természetesen ezt globálisan gondolom, nem torrentenként!

Reméljük, hogy jó lesz így...

(#1989) fulton válasza Intruder2k5 (#1988) üzenetére


fulton
addikt

Ertem. A lehetseges kapcsolatok számát hol tudom lekorlatozni?
A 40-50 mbit nethez is eleg a 20 mhz? Mert alapba a netem 50 mebites csak néha gyenge a műholdas vétel.

[ Szerkesztve ]

(#1990) Intruder2k5 válasza fulton (#1989) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, főleg 5GHz-en elég kell legyen, ami alapból gyorsabb!

A kapcsolatok számát természetesen a torrent kliensben kell lekorlátozni!

(#1991) fulton válasza Intruder2k5 (#1990) üzenetére


fulton
addikt

Egyebkent egy asus rt-n66u val erosebb jelet kapnék ugyan azon a helyen ahol most van a laptop?
Meg az hatásos lenne ha pl a mostani 56u/-t erositesnek hasznalnam?

(#1992) Intruder2k5 válasza fulton (#1991) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezektől a wifi jelerősség becslésektől igyekszem távol tartani magam, és kimaradni belőlük, mert lehetetlen előre, próba nélkül bármit is megalapozottan mondani! Az esély minden esetre megvan rá, hogy lenne némi javulás, hiszen a külső antennás eszközök többnyire jobban teljesítenek, de ígérni ezt én sem tudom, hogy ha most cseréled az eszközt, akkor tuti jobb lesz!

[ Szerkesztve ]

(#1993) csanadu2


csanadu2
csendes tag

sziasztok! n65u-m van .
Kinlodok rendesen is vele.

Rá van kötve egy NTSF 500 gb vinyó.
van egy optibox gekko cable hd stb-m ezen keresztül kellene beolvastatni a vinyo tartalmát.érdekes hogy az androidos kütyüket látja az stb a vinyot pedig nem.( forditva is müködik vagyis látja a mobil a vinyot wifin keresztül!!)
Firmware verzió:3.0.0.4.374_1317 van a routeren.
DLNA engedélyezet .

A router 4 kimenetének nem lehet köze a problémához?

(#1994) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Nem tudom elérni ftp-n keresztül az RT-N56U-ra csatlakoztatott
HDD-t. Filezillával próbálom de nem sikerül. Előtte próbaként egy pendriveról ment a Transmission, akkor tudtam mozgatnia fájlokat. Az adatkapcsolat létrejött, várakozás az üdvözlő üzenetre, aztán időtúllépés miatt
nem sikerül csatlakozás.

Valakinek valami ötlete?

köszönöm

(#1995) sugarforce válasza gaston63 (#1994) üzenetére


sugarforce
őstag

milyen firmware? belső háló, vagy neten keresztül? Ha neten keresztül, akkor engedélyezni kéne a firewall fülön a Access FTP Server from WAN opciót és beállítani valami portot, amin keresztül eléred. Total commanderrel próbáltad?

(#1996) gaston63 válasza sugarforce (#1995) üzenetére


gaston63
tag

bocs,

azt nem írtam, cfw 3.03.8-081, total commandert nem használok, közben a projekt oldalán található képernyő képek alapján újra beállítottam de, csak nem érem el. engedélyezve van az ftp

ja és belső hálón próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#1997) tibcsi0407 válasza gaston63 (#1996) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tűzfalat és vírusirtót próbáltad kilőni, míg teszteled?

https://utdetailing.hu/

(#1998) gaston63 válasza tibcsi0407 (#1997) üzenetére


gaston63
tag

Köszönöm a segítséget!

Tegnap éjjel megoldódott a probléma.

Felraktam egy TC-t., ami szemvillanás alatt kapcsolódott.
Érdekes hogy ezt a Filezilla nem tudta, pedig ugyan azokat az adatokat kapta a jelszókezelőtől.

Van valakinek tapasztalata, a legújabb cfw milyen, érdemes frissíteni a 3.03.8-081-ről a 9-091-re?

(#1999) tisvol


tisvol
aktív tag

Sziasztok!
Van egy egy ilyen rt-n65u ruterem. Ez ugye 2,4 és 5 GHz is képes kommunikálni. A beállításoknál mind a két helyen az SSID névhez ugyan az van megadva és csatlakozni is csak ehhez az egy WIFI-hez lehet. Jó ez így? Az 5 GHz csatlakozásra képes készülékek tudják ezt menedzselni? Kihasználják ilyenkor az 5 GHz előnyeit? Hogy tudom pl. egy okostelefonnál megnézni, hogy melyik frekvenciát használja? Ha név szerint megkülönböztetem a 2,4 és 5 GHz-et akkor tudok külön hol ehhez, hol ahhoz csatlakozni. Viszont az 5 GHz jelerőssége kb fele a 2,4-nek. Hogy működik ez, és melyik a helyes: mindkét SSID ugyan az a nevű legyen, vagy adjak nekik külön nevet?
Bocs, ha másnak evidens a kérdés, én erről nem találtam sehol infot.
Köszönöm.

Üdv:T.

(#2000) Intruder2k5 válasza tisvol (#1999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Miért bonyolítod az életed? Nem lenne egyszerűbb különböző SSID-vel? Természetesen sokkal egyszerűbb az AP-k megkülönböztetése eltérő néven, és egyáltalán semmilyen előnyt nem jelent, ha ugyanolyan néven vannak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.