Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Intruder2k5 válasza crue (#997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg a log-ban is lehetnek bejegyzések, amiből kiderülhet az ilyen...

(#1002) Kobor válasza Kobor (#998) üzenetére


Kobor
aktív tag

Imi7733 és Kobor(én):

Vissza kell állítani a webes felületet angolra, ugyanis ez egy fordítási hiba, tehát amikor azt írja a port zárva akkor van nyitva, bármilyen nem nyitott port-tra az az üzenet a port nyitva(pirossal), a nyitott portra a port zárva zölddel.
És egyéb fordítási gond a beállításoknál az UTP mellé írja UPNP-t, pedig az a port átirányítás engedése, az angolnál helyén van ez is, a többit nem néztem.

egy órája sz@rakszom, de megalázott :D :D :D :D :D

Nálam viszont csak akkor van nyitva, ha a manual port forwarding-ban engedélyezem, hiába kapcsoltam be az upnp-t :F

[ Szerkesztve ]

(#1003) Imi7733 válasza Kobor (#1002) üzenetére


Imi7733
csendes tag

Köszi szépen, megnézem akkor még egyszer.
Mondjuk most, hogy mondod tényleg zölden írta ki azt, hogy zárva és pirossal azt, hogy nyitva... :DD

(#1004) illusion111


illusion111
csendes tag

Sziasztok!
Mitől van az szerintetek, hogy a Remote Gui-ban néhány torrent hirtelen " Unregistered torrent " lett és megszűnik a seed. Nem nyúltam semmihez, a HDD-n is változatlan minden. Nem értem. Újra le kell töltenem az adott torrentet, rmutatni az adathelyre, utána pedig az Ellenőrzés-sel visszaáll seedbe a torrent. Ezzt végig kell játszanom időnként legalább a torrentek harmadával.

(#1005) Razermazer


Razermazer
őstag

Na akkor ha ennyi a panasz akkor vissza a régi firmware!! nekem azokkal soha nem volt gondom míg megvolt a router. Nem szentírás, hogy állandóan cseréni kell!!! ha valami megyen jól azt általában hagyni is kell, csak extra igények mellett kell esetleg frissíteni.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1006) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok!
Két nap és megjön az RT-N65U. Pár kérdésem lenne. Érdemes a gyári FW-t lecserélni a maszekoltra? Egyenlőre nem fogok winyót dugni rá.. Valamint van egy samsung lézer printerem. USB-s természetesen. Ezt is meg tudom osztani vele? Ha mégis kipróbálnám a maszek FW-t vissza lehet rakni rá a gyárit bármikor ugye? És az utolsó kérdésem. Nem terveznek rá Tomato-t? Azt már ismerem és szerettem.
Köszönöm előre is a válaszokat!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1007) Intruder2k5 válasza Attas (#1006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Természetesen meg tudod osztani a printert is!

Igen, a gyári fw bármikor visszarakható!

Nem terveznek, mert a Tomato licencelésénél fogva csak BroadCom platformra fordítható, ez a két router pedig nem BroadCom, hanem RaLink alapú! Amennyiben Tomato-t más platformra szeretnél buildelni, úgy nem használhatod a Tomato nevet, illetőleg az AJAX-os webes felületét sem, onnantól meg nincs miről beszélni, az eredmény csak egy csupasz Linux fw lenne, ezt meg bármely másik is tudja!

[ Szerkesztve ]

(#1008) Attas válasza Intruder2k5 (#1007) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors és korrekt válaszod!!! :C

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1009) nelsonmanian


nelsonmanian
senior tag

Valahogy az n56osom nem akar stabil maradni, legújabb gyári fwvel is haldoklik olykor olykor.
Ti mivel használjátok?

(#1010) nelsonmanian válasza nelsonmanian (#1009) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

??

(#1011) bopeti98 válasza nelsonmanian (#1009) üzenetére


bopeti98
őstag

Rakd rá ezt: [link]

(#1012) nelsonmanian válasza bopeti98 (#1011) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Ezzel is ezt produkálja

(#1013) bopeti98 válasza nelsonmanian (#1012) üzenetére


bopeti98
őstag

És mit értesz a "haldoklik olykor olykor" alatt?

(#1014) nelsonmanian válasza bopeti98 (#1013) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Kapcsolat van de mégsem érhető el az internet 1-2percenként jó 10másodpercre kb.
Csináltam egy nvram resetet meglátjuk segít e rajta

(#1015) Intruder2k5 válasza nelsonmanian (#1014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

IP cím pingre sincs olyankor válasz?

ping -t 8.8.8.8

(#1016) FruchT válasza nelsonmanian (#1014) üzenetére


FruchT
tag

Csak a wifin keresztül vagy kábelen is ?

(#1017) nelsonmanian válasza FruchT (#1016) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

csak wifivel használom

(#1018) FruchT válasza nelsonmanian (#1017) üzenetére


FruchT
tag

Akkor valami zavarja a wifi csatornát (egyéb eszközök,szomszéd routere stb.) ez tipikusan annak a tünetete. Ha másik wifi hálózat zavar be akkor azt az inSSIDer programmal meg tudod nézni (ha ha vonalak fedik egymást valamelyik másik wifi hálózattal akkor az gond ). Ahol a legnagyobb szabad helyet latod, abba tartományba kell állítanod az adminpanelen a wifit. Állítsd be mondjuk a 12 es csatornát. Ha ez nem hoz megoldást,akkor körül kell nézned, hogy milyen elektromos eszközök vannak a router közelében amik bezavarhatnak.

(#1019) Oszilaci válasza nelsonmanian (#1009) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nincs véletlenül IPTV-tek???

(#1020) nelsonmanian válasza Oszilaci (#1019) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

Nincs iptv és router sincs a közelben, egy másik router kapja a jelet ettől wifin keresztül de az egy hálózat.

(#1021) Attas


Attas
aktív tag

Üdv! Egy kérdéssel fordulnék a tisztelt fórumozókhoz!Megjött a routerem. RT-N65U. A ruter beállítása valóban egyszerű. Feltettem rá a legújabb FirmWaret. a lakásban 4 PC van, 2őn semmi gond nem volt, 2-őn viszont akadtak problémák... Na de megoldódtak. Egy gondom van jelenleg csak. Az egyik PC Wifi-n kapcsolódik a hálózathoz. (a többi LAN) bizonyos időközönként megszűnik rajta az internet kapcsolat. de 1 perc és magától helyre áll. Mi lehet az oka?
Köszönöm a válaszokat előre is.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1022) szucsi válasza Attas (#1021) üzenetére


szucsi
őstag

Én is ugyanígy jártam. Szar a legújabb firmware, szerintem ennyi a történet. Legyen kedves valaki felvilágosítást adni, hogy melyik firmware javasolt a routerre, beleértve az Asus saját firmwarét és az open firmwareket is.

Köszönöm!

(#1023) szucsi válasza Attas (#1021) üzenetére


szucsi
őstag

próbáld ki hogy kikapcsolod a b/g protectiont és átrakod a brandwidth-et 20MHZ-re. Van olyan vevő, ami csak így tudja stabilan tartani a jelet. Legalább is nekem azóta minden megy amióta ezeket letiltottam.

(#1024) Kobor válasza szucsi (#1022) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Kicsit lejebb gyári fw-ből a legújabbat dícsérte itt a kolléga, customból a 080-ast még nem próbáltam, a 079-el nekem is voltak problémáim, a 075 volt az utolsó ami a 3.4. kernelre épült azzal nem volt gondom, de persze ez egyéni, ki mit használ, nálam csak a 2,4 GHz wifi megy gond nélkül 20Mhz-n G/N.
Szóval nálam a 075 egyenlőre a befutó..

Üdv,

(#1025) szucsi válasza Kobor (#1024) üzenetére


szucsi
őstag

most a 080-ast próbálgatom, egyelőre semmi gubanc, úgy tűnik.

(#1026) Kobor válasza Attas (#1021) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

Itt írja is a kolléga, ha 2.4GHz-n használod akkor nézd meg 20MHz beállítást, ill. lejebb linkeltek programot amivel meg lehet nézni, hogy milyen csatornák vannak használatban a környezetedben, próbálj keresni egy kevésbé terheltet.(én androidon szoktam nézni a wifi analyzerel)

Üdv,

(#1027) Oszilaci válasza szucsi (#1022) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Nekem N65U legujabb gyari fw hibátlanul mukszik 40Mhz-re van állitva a 2,4 és 5Ghz-en is
ip tv is van és folyamatosan megy a szerveten a torrent.
eddig voltak gondjaim ,állandoan teleirogatta valami hibával a naplóját,az új fw óta ez is megszümt.

(#1028) Attas


Attas
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Tesztelem a leírt beállítással. Amúgy egy ilyet használok. Amikor nézem a hálózat tulajdonságát, azt írja, hogy a sebesség 150Mbps. Nem 300-nak kellene lennie? A router tudja és az adapter is...

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1029) Oszilaci válasza Attas (#1028) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ha 20Mhz-re állítod akkor 150Mbps fog írni ,ha 40Mhz-re akkor 300Mbps-et.

(#1030) Kobor válasza Attas (#1028) üzenetére


Kobor
aktív tag

Itt írják, hogy miért jó a 20MHz, bár kicsit felületes, de a lényeg benne van.
Nálam is így megy a PC pont a lakás másik végében van, és rengeteg a wifi.
Megnézted, a csatornák kihasználtságát?

"A csatornaszélességgel szabályozható az, hogy az adatátvitel – képletesen szólva – milyen átmérőjű „csövön” át folyjon. A széles csatornáknál ugyanakkor nagyobb az interferencia veszélye, illetve annak az esélye, hogy a csatorna más eszközök működését is megzavarja. A 40 MHz-es csatornát széles csatornának, a 20 MHz-es csatornát keskeny csatornának szokták nevezni.
További részletek A 2,4 GHz-es sávon 20 MHz-es csatornát használjon. A 2,4 GHz-es sávon 40 MHz-es csatornát használva teljesítménybeli és megbízhatósági problémák jelentkezhetnek a hálózaton, különösen akkor, ha más Wi-Fi hálózatok vagy 2,4 GHz-es frekvenciát használó eszközök vannak a közelben. A 40 MHz-es csatornák ugyanis interferencia- és egyéb problémákat okozhatnak az ezt a sávot használó készülékeknél, mint például a Bluetooth-eszközöknél, a vezeték nélküli telefonoknál vagy a közeli Wi-Fi hálózatoknál."

(#1031) Attas válasza Kobor (#1030) üzenetére


Attas
aktív tag

Nagyon köszönöm az érthető és korrekt válaszod.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1032) Attas


Attas
aktív tag

Nos. Az első problémám... Állogattam ide oda a sávokat herceket a tanácsok alapján, de hiába van 20 Mbit/s netkapcsolat, wifin max 10 volt amit produkált azt is ingadozva... Aztán a ruter nem fogadta el többé a beállításokat. Nem vette át, csak tekerődzött hogy konfigurálás. Na akkor most újrateszem gyári FW. (ez volt rajta eddig is.) De véletlenül azt a mókerot FW tettem rá... Mondom ha már felrakom, ki is próbálom. Lás csodát. Alap beállításokon fullon megy a wifis net. Meg sem tudnám különböztetni a lan-os méréstől. És az inSSIDer progi is az Én hálózatom tesz mindenek felé. Gyárin nem így volt.
Remélem stabil is lesz... Mert akkor marad rajta...
Köszönet a segítségekért

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1033) Attas


Attas
aktív tag

A custom FW nél beállítottam a transmissiónt. Megy is jól. De a DLNA-t sehogy sem tudom beállítani.. Az elérési úttal van a gond. Hogy kell az megadni? A filmek itt találhatóak /transmission/downloads/

Köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1034) Kobor válasza Attas (#1033) üzenetére


Kobor
aktív tag

Én nem használok DLNA-t, de itt van szerintem a megoldás, üdv.

(#1035) Attas válasza Kobor (#1034) üzenetére


Attas
aktív tag

Szia!... Köszi a választ. Még nem jöttem rá...így sem...

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1036) Attas válasza Kobor (#1034) üzenetére


Attas
aktív tag

de aztán mégiscsak..:)

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1037) Kobor válasza Attas (#1035) üzenetére


Kobor
aktív tag

Talán ezt, ha a disk neve AiDisk_a1, de nem biztos.

V,/media/AiDisk_a1/transmission/download

Üdv,

(#1038) Kobor válasza Attas (#1036) üzenetére


Kobor
aktív tag

Egy kicsi fáziskésésem van a válaszokkal, és még a szerkesztés gombot se használom :)

[ Szerkesztve ]

(#1039) FruchT


FruchT
tag

Gyári fw-ben lévő download masterral van valakinek tapasztalata ? A helyzet az hogy a kölcsönzőből szépen kihozza a filmeket de visszavinni nem hajlandó. Feltöltés folyamatosan 0.

(#1040) Attas


Attas
aktív tag

Szeretnék még egy kis segedelmet kikönyörögni.. Miért van az, hogy a gyári FW-el jóval lassabb a net a másik szobában wifin, mint ha custom FW van fent? Mindegyik alap beállításon van. A másik, hogy a mellékelt képeken is jól látszik a külömbség a két wifi erőségég. Hogy tudnám beállítani a gyári FW, hogy ezt produkálja? Gondolok itt a több csatornán történő adásra, vagy arra, hogy a custom-mal a sebesség 300 Mbps míg a gyárinál 144 Mbps.
Custom
Gyári

Másik kérdés. Van egy linksys WRT54GL routerem. Ezt hogy tudnám beüzemelni a másik szobába mint bridge (vagy mi) Merthogy egy kábel van áthúzva oda.. ha erre rákötném a netet és ez tolná tovább itt wifibe, gondolom jóval erősebb lenne a jel.. Csak egy ötlet..

Köszönet előre is a válaszokért

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#1041) suste válasza Attas (#1040) üzenetére


suste
veterán

a custom fwk-ben be lehet állítani, hogy ott is engedélyezze a 40Mhz-et, ahol van zavaró másik hálózat
tehát lehet eröltetni, míg a gyáriban erre nincsen lehetőség általában
lehet ez a baj nálad, de nem ismerem azehhez való fw-ket

linksyswrt54GL:
attól függ milyen fw van rajta
gyárinálszerintem elég ha az asust és a linksyst LAN-LAN összekötöd, a linksysben letiltod a DHCP-t és a LAN oldali IP címet átállítod úgy, hogy ne egyezzen az asussal, de ugyan abban a tartományban legyen (pl:asus=192.168.1.1 -> linksys=192.168.1.2), majd a linksysen beállítod a wifi részt ahogy akarod
innentől kezdve a linksys-re csatlakozott eszközök az asus-tól kapnak IP-t, és netet.....

[ Szerkesztve ]

(#1042) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Sziasztok.
A mai nap átvettem az N56U -s routerem és eddig nagyon elégedett vagyok, minden villám gyors és megy ahogy mennie kell.

Egy apró kérdésem/gondom volna, azzal kapcsolatban, hogy kipróbáltam a Download Master funkcióját a routernek és úgy tűnik szépen tölt le/föl, viszont ilyenkor nagyon belassul a router interface. Maga a net az eszközökön továbbra is szépen megy, de ahogy írtam a router interfaceben ilyen 6-7 másodperces betöltési idők lesznek ami elég zavaró. Jelenleg egy USB2.0 -ás 4GB (NTFS-re formázott) pendrive-al használom ami nem éppen sebességbajnok (azért használom ezt mert ez van itthon amivel kitudom próbálni), ennek köze lehet a dologhoz?

Vagy esetleg a FW-omban keressem a gondot? A routerrel érkezett 3.0.0.4.374_979 -s FWt használom, de nem merek frissíteni mert sok helyen olvastam, hogy az új FW-kkel sok a gond.
Mi az ajánlott FW a routerhez?
Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

What I cannot create, I do not understand

(#1043) Intruder2k5 válasza PandaMonium (#1042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A pendrive-ra való többszálú írás/olvasás roppant módon meg tudja terhelni a vasat, így 99%, hogy ez okozza a lassulást! Majd ha lecseréled HDD-re, akkor ez megszűnik!

Itt a fórumon szerintem a legtöbben 3rd party fw-vel használják!

(#1044) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Üdv!
Kellene egy kis segítség, lecseréltem a routert egy RT-N65-re, és sehogy sem tudom vele összehozni, hogy a syno nast el tudjam érni a weben. Csak úgy megy a dolog, ha dmz-be teszem az ip címét, máskülönben hiába forwardolom az 5000-es portot, csak a routert érem el. Pedig az 5000-en megy, (megpróbáltam több portot is forwardolni) ip fix minden kliensnél, szerintem nem hagytam ki semmit. Illetve szinte biztos, hogy mégis, csak nem tudom, hogy mit.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#1045) FruchT


FruchT
tag

Üdv !

Feltettem a midnight commandert de nem működnek a funkciógombok és a nyilakkal sem tudok lépkedni, lenyomásra csak A meg B karakterek írogat. Tud erre valaki megoldást ?

(#1046) Intruder2k5 válasza FruchT (#1045) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg ezeket bekapcsolva?

(#1047) FruchT válasza Intruder2k5 (#1046) üzenetére


FruchT
tag

Köszönöm !
Közben sikerült belépnem az mc options learn keys menünéjebe (ESC+9 majd "o" stb.) és megtanítani.

A helyzet az,hogy sebességet próbálok nyerni de elég katasztrófális a helyzet.

Két vinyó lóg a router USB portján. A kettő közötti másolást szeretném megoldani az elérhető legnagyobb sebességgel . Mért értékek:

Kliensről ftp-vel illetve csatlakoztatott hálózati meghajtóról hálózati meghajtóra :
UTP kábel használtával : 8 Mbyte/sec
Wifi : 2-3 Mbyte/sec

Gondolom minden sebesség feleződött mert egyidejűleg jön és megy azaz áthalad a cucc a kliensen.
Gondoltam akkor megpróbálok valami helyik megoldást, ezért raktam fel az mc-t.
Ezzel 4,9 Mbyte/sec USB vinyóról USB vinyóra.
Szerintem ez rettenetesen gyenge . Tudnám,hogy akkor a 300 mbit meg gigabit meg anyámkínja bullshit akkor mire jó ? Értem én,hogy elméleti sebesség de ekkora különbség az sok....
MC használatával elvileg ugye a hálózat kimarad a buliból, akkor viszont ez a 4,9 mbyte/sec még borzalmasabb.

(#1048) FruchT


FruchT
tag

....aztán közben itt az új agybaj. Megosztott hálózati meghajtó :

Adott mappában csak A tól L ig és S-től Y-ig látszanak csak az almappák. L-től S-ig semmi. Miért nem lehet valamit normálisan megcsinálni ? mindig van vmi apró idegesítő hülyeség.

(#1049) suste válasza FruchT (#1047) üzenetére


suste
veterán

ott valami nagyon nem OK
nálam 2 HDD között gyengébb hardveren (tplink3600) ment olyan 20MB/s is (minda 2 ext4 fájlrendszer volt)
azt nem írtad, hogy mire vannak formázva a HDD-k?

(#1050) Dickinson


Dickinson
tag

Sziasztok!

Egy N65-t használok, nagyon elégedett vagyok vele.
A mai napon emeltettem fel a netet 30Mbit-ről 120Mbit-re.
Eddig a transmission szépen töltött a 30Mbithet illő 3,7Mbyte-al, viszont, most a gyorsabb nettel sem hajlandó ennél igazán gyorsabban menni, néha-néha felugrik 4 valamennyire, de aztán vissza.
Feltettem most a legújabb firmwaret, azzal sem lett jobb, eddig talán a .72 volt fenn (decemberben frissítettem utoljára) A memória és a CPU is szinte maxon pörög. Ennyit bír a router hardvere, ne is számítsak többre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.