Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Intruder2k5 válasza imis (#1300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt, hogy az RT-AC56U 2x2:2 MIMO-s, igen leegyszerűsítve 2 antennás router!

Mi az a MIMO?
MIMO

2x2:2 MIMO

[ Szerkesztve ]

(#1302) bjantsi válasza Intruder2k5 (#1301) üzenetére


bjantsi
csendes tag

Használja valaki az asus i cloud androidos appot?

[ Szerkesztve ]

(#1303) imis válasza Intruder2k5 (#1301) üzenetére


imis
senior tag

nagyjából ha jól értem a 2 vagy 3 "antenna" az én esetemben nem sokat számít (3 "n"-es készülék lóg rajta). Ami fontos, hogy ha vinyót rakok az usb-re és a notimat kábellel kötöm a routerre az használható legyen pl. egy exel fájlban való munkára és ilyen esetekben ne keljen letöltenem a gépemre.

(#1304) Intruder2k5 válasza imis (#1303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyugodtan megveheted az RT-AC56U-t, ezerszer többet nyersz az USB gyorsabb sebességében, és a router összesített teljesítményében, mint amennyit vesztesz az eggyel kevesebb antenna miatt!

(#1305) Razermazer válasza Intruder2k5 (#1304) üzenetére


Razermazer
őstag

Ahogy intruder mondja, forrásgyűjtésre és elköltésre fel!!! :DDD AC56U a te routered.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1306) imis válasza Razermazer (#1305) üzenetére


imis
senior tag

még egy kérdés, ha egy vinyót ráteszek darabolhatom több ext4-es particióra? lekezeli a router?

(#1307) Razermazer válasza imis (#1306) üzenetére


Razermazer
őstag

Tomato biztosan, hiszen nekem is több partició van a mostani merevlemezemen, a gyári szoftverben nem vagyok biztos. De nagy valószínűség szerint az is lekezeli(viszont ott nincs parancssor csak a merlin által módosított gyári firmwareben).

Windows alól egy olyan programmal particionálhatod, ami képes ext4 ext3 ext2 létrehozására vagy magával a routerel is megteheted putty alatt. Most az AC56U-ról beszélünk ugye? Szerintem helyből tomatoval kezd a gyárit hanyagolnám is, vagy cserélném merlin féle módosított gyárira.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1308) imis válasza Razermazer (#1307) üzenetére


imis
senior tag

Köszi :R , sok adatom van, így 1 tera-t nem tudok egyszerre formázni.
Remélem, júliusban beruházok egy ac56U-ra, csak feljebb ne menjen az ára. :))

(#1309) imis válasza Razermazer (#1307) üzenetére


imis
senior tag

Most rendeltem meg 28ezerért az ac56U-t, holnap megyek érte. :R
Ahogy olvastam, nem olyan egyszerű a tomato-t feltenni, ráadásul a vinyóra is több partíciót javasolnak (proginak, swapnek és adatoknak külön) és ezt a transmission dolgot sem vágom.

szóval vannak még gondjaim, de ha meglesz a router, remélem tisztul a kép.
Első lépésben jó lenne beüzemelni a netre és wifire (akár tomato-val is v. merlin)
Aztán szerintem jöhet a háttértár, torrent és a távoli hozzáférés.
:)) :)) :))

(#1310) Intruder2k5 válasza imis (#1309) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem nehéz azt feltenni! Egyes állítások szerint simán feltehető a gyári fw webes felületén, de nekem ezt még nem volt alkalmam tesztelni, így csak hallomásból mondom! Ha mégsem menne, akkor EZ alapján, 1, 2, 3/2, 4-es pontokat csináld végig, vagyis egy fix beállítással simán böngészőből fel tudod tenni!

Mivel ebben a routerben van 256MB memória, a swap már nem feltétlenül szükséges, bőven elvan anélkül is!

Ha csak transmission torrent klienst szeretnél használni, akkor még a "program partíció" sem szükséges, mert ez a kliens benne van a firmware-ben, csak be kell kapcsolni! Persze, ha szeretnél más programokat, vagy rtorrent-et, akkor kell az 1GB-os ext3 partíció!

Merlin fw-t sosem használtam, de lényegében ugyanaz mint a gyári, csak kicsit meg van spékelve!

(#1311) imis válasza Intruder2k5 (#1310) üzenetére


imis
senior tag

Megvan, egyből tomatoval kezdtem, amit fel is töltött, de újraindulás után nem jön be a tomato oldal, de a miniweb server sem, ha újra recovery módba teszem :W

(#1312) Intruder2k5 válasza imis (#1311) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha csak simán áram alá helyezed, akkor a power led 1-2 perc múlva mit csinál? Villog, világít...?

Válasz mehet a Tomato topikba is akár, ne offoljuk szét ezt, mert ez nem is az AC56U topik!

(#1313) Kamisama válasza Dickinson (#1050) üzenetére


Kamisama
tag

közvetlenül HDD-re való töltéskor ennyi a max sebesség amit elbír a szerkentyű. Sajna. Nekem is ez van. Hiába van 100 Mbites netem. De az őszintét megvallva, nekem így is tökéletes.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1314) Intruder2k5 válasza Kamisama (#1313) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért figyelted, hogy egy négy hónapos hsz-re válaszoltál? :)

(#1315) Zoltn


Zoltn
senior tag

Hmm...

Egyik napról a másikra a transmission megszűnt működni. A böngésző nem tud csatlakozni. Este még tökéletesen működött, reggelre már nem akar csatlakozni.
Másnak volt már ilyen?

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1316) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Nem érem el az ip kamerámat a távolból. saját ddns szervere van. be kéne állítanom valamit a routeren?

(#1317) Razermazer válasza Zoltn (#1315) üzenetére


Razermazer
őstag

Hát ez sok mindentől lehet nem volt véletlenül áramkimaradás este? újraindítás után sem látod? lehet kicsit leterhelted aztán lehalt.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1318) Zoltn válasza Razermazer (#1317) üzenetére


Zoltn
senior tag

Hello!

Nem volt áramkimaradás. Úrjaindítottam a routert, semmi. Kikapcsoltam a transmissiont, újraindítottam a routert, be a transmissiont semmi.
Kikapcsoltam a TM-t, átneveztem a mappáját, létrehoztam egy új transmission mappát, újraindítás, TM engedélyezése, és már ment is.
Hihetetlen. :U Mitől lehetett?

Üdv.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1319) Zoltn


Zoltn
senior tag

Amúgy szeretném megköszönni a segítséget!

Mindenkinek, aki türelemmel próbál segíteni a másikon!

De tényleg! Nagyszerű! :R

"Music is your only friend. Until the end!"

(#1320) Razermazer válasza Zoltn (#1319) üzenetére


Razermazer
őstag

Szerintem adatbázis sérülés volt és ha nem is áramkimaradás de egy hálózati tüske biztos volt. Ha mégsem akkor pedig túlterhelődhetett a router az adatforgalomtól
Fórum elején pont ilyen problémája volt valakinek, ő sem tudta elérni a régi mappákat csak akkor ment minden mikor újat csinált. Gyakorlatilag telneten keresztül biztosan helyre lehet állítani a régit is, nekem már nincsen meg a router, hogy tudjam mit merre, csak séróból tapasztalatból segítek meg az orosz fórumot olvasgatva.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1321) Kobor válasza Zoltn (#1318) üzenetére


Kobor
aktív tag

NTFS? Ott voltak problémák másnak is, pl. Ha megváltoztatod a router jelszavát vége, csak új mappával megy, és hasonló problémák amik ext4-én elmúltak.
Ez csak egy ötlet persze...

[ Szerkesztve ]

(#1322) dekac


dekac
tag

Sziasztok!

Van egy N56U routerem. Az adatforgalom résznél nem számol pontosan (azaz elég nagy eltéréseket mutat)

Másnak is van problémája ezzel a résszel?

(#1323) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Asus RT - N56U routerem van. Kérdésem jelenleg a legkorábbi 979 drivert használom. Érdemes lenne feltennem a honlapról a legujabbat?
3.0.0.4.374.5656

változna a jel erőssége?

mivel jelenleg nem tudom miért, eddig bent a hátsó szobmámban szinte ful jel erőségem volt. Azonban volt egy resetelésem + ujra konfigurálásom. Ez bekavarhatott?

A telomra uj oprendszer is került fel WP 8.1 ...lehet ez kezeli rosszabbul a wifit. nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#1324) crue válasza fulton (#1323) üzenetére


crue
őstag

Tedd fel nyugodtan. Azt, hogy a jelerősségen változtat-e valamit nem tudom, de nagyon stabil verzió az biztos. 72 napja megy nekem egyfolytában (akkor frissítettem) és szinte minden fő funkcióját használom. Már csak azért is érdemes feltenni, mert valami nagyon komoly biztonsági rést foltoztak be néhány verzióval ezelőtt.

(#1325) fulton


fulton
addikt

Felraktam köszönöm az infot, remélem jó lesz.

Még egy dolog lenne:
Láttam hogy a wifin be lehet állítani VPN-t. Ez egész pontosan mire tudom használni, vagy mire jó?

van egy WP 8.1 mobilom, azon is láttam ilyet hogy VPN beállítás. Ilyen esetben mit tudnék kezdeni a két lehetőséggel? pl a telot mire tudnám használni vagy hogy?

meg ezt írja:
"A VPN szerver lehetővé teszi otthoni hálózatának elérését bármikor és bárhol.
A VPN szerver használatához. Kérjük, kövesse ezeket a lépéseket.
(1) Engedélyezze a PPTP VPN szervert
(2) Állítsa be az IP-állományt a kliens IP-hez. (Maximálisan 10 kliens)
(3) Állítsa be a felhasználónevet és jelszót a VPN-kliensnek.
(4) Nyissa meg a VPN kapcsolódási programot a számítógépén vagy intelligens eszközén.
(5) Adjon hozzá új PPTP VPN kapcsolatot, majd a VPN-szerver címe 109.105.22.106
(6) Ha a WAN IP-címe dinamikus"

a 2.ik pontot hol kell beállítani? sehol nem látok olyat hogy IP cím megadása.. vagy valami.

[ Szerkesztve ]

(#1326) chaosmonger


chaosmonger
tag

Sziasztok, RT-N56U routerem van,szeretném kérdezni, hogy tapasztalt-e valaki hasonló jelenséget: a download mastert használom torrentek letöltésére, egy ideje azt tapasztalom, hogy néhány esetben miután leért az adat és ott marad seedelésre, néhány nap után a file-ok egyszerűen eltűnnek, csak az üres könyvtárak maradnak a hdd-n.
Most épp egy sorozattal jártam így, az első 5 részt még megnéztük, majd egyik nap már csak a hűlt helye volt ott, 21 Gb tűnt el.

Nem vagyok benne biztos, hogy van összefüggés, de mintha akkor fordulna elő, amikor a torrent indításánál szelektálok a file-ok között, tehát nem mindent töltök le a torrentből.

Valakinek van ötlete, hogy ez mi lehet?

(#1327) sugarforce válasza chaosmonger (#1326) üzenetére


sugarforce
őstag

Elég sokan szidják úgy általánosságban a gyári asus firmware-eket, pont az ilyen és ehhez hasonló hibák miatt. Tudom a kérdés nem erre irányult, de szerintem cseréld le a merlin féle firm-re. Én is azt használom és atom stabil, megbízható. A transmission 0-24 fut aktívan töltök le és fel vele, nem volt még semmi hiba.

(#1328) Kamisama


Kamisama
tag

Sziasztok!

Egy érdekes kérdesem lenne.

Custom frimware van fent az RT-N56U routeremen. Eddig minden csodaszép volt, kb 1 évig. Aztán azt vettem észre hogy a hálózaton lévő (usb-n csatlakozó) hdd-ről nem tud lejátszani bizonyos filmeket amiket ezidáig lejátszott (a TV).

A Samsung Tv látja a fileokat, de ha hálózaton nézem nincsenek meg. Ez kb 350 GB adat. A total commanderben egyszerűen nem találom a mappákat, fileokat, a hely az le van foglalva, de tartalom az sehol.

Leszedtem egy file visszaállító progit, ami látja ezeket a fileokat is.

A router létrehozott egy Found.002 könyvtárat a gyökérben és abba pakolgatta be ezeket a cuccokat.

A poén az, hogy nem látom ezt a könyvtárat, csak a progin keresztül.

Kérdésem az lenne, hogy mi ez? Tudja valaki hogy miért csinálhat ilyet? Miért nem látom a found.002 mappát? Ki lehet ezt valahogy kapcsolni?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1329) macy


macy
addikt

Sziasztok. Éjjel kihúztam a konnektorból az N56U-t, ma visszadugva csak a táp led villogása fogadott. Semmit nem tudok kezdeni vele. Van valakinek ötlete?

(#1330) macy válasza macy (#1329) üzenetére


macy
addikt

Ok, tárgytalan, sikerült életet lehelni bele a firmware restoration progival. Nem sokon múlt, hogy falhoz csapjam :DDD

(#1331) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Beírom ide is! Hátha.

Még mindíg nem tudom elérni az Ip kamerámat a távolból.
A routerem elött egy Cisco modem van amit nem lehet bridge módba tenni.
Az Asus DMZ-vel csatlakozik a ciscohoz elvileg az osztja ki az Ip címet és ott van a kamera ip cime beállítva a port forwardnál!

valami biztos a port forward-al van.

A Cisco-n is be van kapcsolva a DHCP. Az Asus wan portjába van dugva a hálózati kábel!
Itt többen írták ,hogy a lan portban jobb használni!

Miért? Lehet az a baj nálam is?

(#1332) nelsonmanian válasza Gsx-rr (#1331) üzenetére


nelsonmanian
senior tag

próbáld ki úgyis, de én első körben az upnp-t bekapcsolnám a routeren meg a kamerán ha lehet

(#1333) Gsx-rr válasza nelsonmanian (#1332) üzenetére


Gsx-rr
veterán

az be van!

(#1334) chaosmonger válasza Kamisama (#1328) üzenetére


chaosmonger
tag

A Found.002 könyvtárat valószínűleg azért nem látod, mert rejtett könyvtár, a chkdsk is ilyet csinál javítás után. A total commandert be tudod úgy állítani, hogy mutassa a system/rejtett könyvtárakat is.

Egyébként valószínű hasonló a problémád mint nekem, amit 2-vel alattad írtam, közben én rájöttem, hogy nálam mi okozza: a viharok miatti pillanatnyi áramszüneteket nem bírja a kicsike, ezekből pedig mostanában volt pár darab. Pl. tegnap dékután is, nekem most "csak" 30 GB veszett el.

A HDD indexbejegyzései romlanak el, a legfrissebb file-oknál, a chkdsk tudja javítani, csak az a baj, hogy fileXXX.chk file-okat csinál ami pl. egy sorozat esetében nem szerencsés mert összekeverednek az epizódok.

(#1335) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok, hétvégén érkezik meg az N65U routerem, mi indokolja hogy custom FW-t tegyek rá?

Nem vagyok otthon nagyon a témában, olvasgatom pár napja ezt a fórumot.

Amire használva lesz,
- 1gép gigabit LAN-on (Digi 200-as net, ez miatt kell cserélnem, mert múlt héten megemelték a csomagot, és a Linksys E2000-es routerem annak ellenére hogy gigabit lan/wan portos csak 120megabitet enged át)
- 2 telefon
- 1 tablet
- 1 nyomtató (wifi)
- 1 konzol (wifi).
Nem tervezek rákötni külső tárolót bár nincs kizárva.
DynDNS portforward szokásos dolgok.
A lényeg hogy stabil legyen, ne kelljen néhány naponta újracsatlakozni (ahogy az előzőmnél kellett).

Gondolkoztam ez és az N56U között, de úgy voltam vele hogy talán picit időtállóbb lesz 3-4ezer forinttal többért.
Kb 3-4 éves életciklusra tervezek vele.
Bízok benne hogy ez nem zúg. 2 hónapig volt Linksys EA6700-as routerem, mivel vettem év elején egy Retina MacBook Pro-t, és azon nem volt lan csati csak AC wifi, sebesség rendben volt vele, de ha terhelve volt (másolás vagy akár speedtest.net futtatás) magas hangon "zúgott" elég idegesítő volt egy "prémium" terméktől. Az után döntöttem úgy, hogy nem kérek a linksys-belkin házasságból semmit.

Köszi előre is a segítséget!

(#1336) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Nem tudjátok mi lehet a gond a wifimmel?

jelenleg a szobámban eléggé ingadozó a jel erősség. Van hogy leesik igencsak.
ASUS RT-N56U wifim van. Legujabb driverrel. Mi lehet a gond?

(#1337) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Egy láma kérdés: kelle-e pihentetni ezeket a routereket, értem ez alatt, hogy mikor nem vagyok otthon egész nap, kikapcsolm, hogy ne menjen, melegedjen feleslegesen, vagy nem számít, mehet folyamatosan amíg csak bírja? Tudom, nincs benne egy mozgó alkatrész sem amit kímélni kellene, de valahogy mindig rááll a kezem, hogy lekapcsolom mikor elmegyek otthonról.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#1338) Arni9010 válasza Gadgetfan_ (#1337) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Szerintem az jobban megviseli az elektronikát, ha folyton kapcsolgatva van.
(Bekapcsolási áramlökés például :) )

(#1339) Razermazer válasza Fr3eWar (#1335) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

Én amit ajánlok az inkább az ac56u már. Hardver téren is erősebb még inkább időtállóbb, csípőből lekezeli ezeket a feladatokat.
Kb 3000ft-al drágább az n65u-nál.
Na nem mintha az n65u rossz lenne(az is ellátja ezeket a feladatokat), de ha ennyire kicsi az árkülönbség, akkor egyértelműen az újabbat venném. Ha van lehetőséged rá cseréltesd ki.
Semmi nem indokolja, hogy a customot tegyed rá, majd eldöntöd használat közben.
Sokkal részletesebb és stabilabb a custom beállítási lehetősége mint a gyárinak.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1340) Razermazer válasza Gadgetfan_ (#1337) üzenetére


Razermazer
őstag

Szerintem akkor érdemes ezt tenni, ha nincs otthon senki, aki ilyen viharos időkben mint amik most vannak, kihúzná a konnektorból. Az jobban tönkreteszi végleg ha betalál a hálózaton.
Ezeket a cuccokat 7/24-re tervezték tehát nem kell kihúzgálni, de egyéni preferencia kérdése.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1341) Gadgetfan_ válasza Razermazer (#1340) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

A konnektorból nincs kihúzva, csak a hosszabító kapcsolóját szoktam kinyomni ilyenkor, ha tudom, hogy fél-egy napig nem használja senki. Igazából azért szoktam erre rá, mert nekem egy mobil netes stick van rátűzve a routerre, és az hajlamos beforrósodni, ha napokig egyfolytában üzem alatt van. Igazábol az a kérdés, hogy ezzel nem ártok-e a routernek, mint ahogy fentebb is írták...

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#1342) largunt


largunt
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis problémám lenne az Asus RT-N65U-ös routeremmel:

Ha futtatok torrenteket (egyszerre max 7-8 db), akkor letöltés közben, illetve néha vissza seedelés közben is "kiakad" a router, azaz nem látom a hálózaton a routerre kötött vinyót egyik eszközön sem, és a router sem látja, illetve a download master sem töltődik be.

Ha kikapcsolom a routert, majd a vinyót, hagyom 5 percet, majd visszakapcsolom először a routert, majd felállás után a vinyót, akkor újra megy minden, mindenhol látják és megy a töltés / seed.

Ha nem futtatok torrenteket, akkor általában nincs probléma a routerrel és a vinyóval, de néha akkor sem látják bizonyos eszközök a vinyót.

Plusz problémám a router melegedése lenne. Normál menetben is elég forró, ez normális?

A fórumot böngészve arra jutottam, hogy az alternatív firmware-t kellene használnom, és a vinyót át kellene tennem ext4-re.
Ezzel szerintetek is megszűnne minden problémám?

(Apropó, ha ext4-es lenne a vinyó, akkor a laptopról, vagy az asztali gépről tudnám hálózaton keresztül szerkeszteni, lejátszani a vinyón lévő file-okat?)

A legújabb gyári, 3.0.0.4.374_4561-es verziójú firmware-t használom jelenleg, Media Server-rel és Download Master-rel felvértezve.

A kiépített rendszerem:

Wifi eszközök:
1 laptop
2 mobil
1 tablet

Kábeles:
1 asztali PC
1 Panasonic LED TV

USB 3.0-val hozzá van kötve egy 3 TB-os WD Red vinyó (NTFS, Sata 3), amit egy Thermaltake Max 5G külső vinyó tokba tettem, és ami rendelkezik külső táppal is.

Köszi előre is!

Üdv,
largunt

(#1343) Razermazer válasza largunt (#1342) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

A melegedéssel nem tudsz mit kezdeni a 65u ilyen meleg, két proci van benne ez van.
Az ntfs-t pedig cseréld le ext4-re minden anomália megoldódik.
A gyárit cseréld le customra, jól gondolod, stabilabb, rengeteg plussz funkcióval gazdagítja a routert.
Az ext4 -et természetesen fogod látni bármin keresztül még mobilon is tableten is, mert a fordító a samba, ami kompatibilissé teszi a window-os operációs rendszerrel.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1344) bopeti98


bopeti98
őstag

A routerben érdemes bekapcsolni a DoS támadás elleni védelmet?
Csak mert az imént az Eset Smart Security 30 db ICMP alapú elárasztásos támadást észlelt egy finnországi IP címről és a cél pont a notebookom belső IP címe volt. Ilyet még sosem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#1345) Razermazer válasza bopeti98 (#1344) üzenetére


Razermazer
őstag

Nekem be volt kapcsolva mindig ártani nem árt.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1346) deva


deva
tag

Sziasztok!

Vettem nemrég egy RT-N65U routert, egy kérdésem lenne hozzá: hogy tudok egy url-t letiltani úgy, hogy a hálózaton csak egy gép ne tudja elérni azt, az összes többi igen?

A firewallon belül van egy "URL Filter" nevű funkció, ez le is tiltja amit akarok, viszont itt nincs olyan beállítás, hogy csak 1 gépre/mac címre tiltson. Erre van valami megoldás routeren belül?

Köszi!

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#1347) largunt válasza Razermazer (#1343) üzenetére


largunt
csendes tag

Köszönöm a megerősítést és az infót a hálózati elérésről, valamelyik hétvégén akkor telepítek :)

(#1348) FNZ


FNZ
őstag

hali!

gondolkodtam egy NAS-on, de rátaláltam erre az RT-N65U routerre, mivel routert is kellene cserélnem (a digi sávszélességet emelt). 2 gépem is van, de a jelenlegi (SMC 7004vbr) csak 100-as, így az egymás közötti másolás is elég lassú.

ha jól olvastam a fórumot, akkor ez egy olyan router, ami NAS-nak is felfogható (torrent kliens, dlna, stb) külső vinyóval + még az internetet kiszolgálja? le tudná kezelni a digi 1000/100-as internetjét gond nélkül?

(#1349) Razermazer válasza FNZ (#1348) üzenetére


Razermazer
őstag

A válaszom nem, és a piacon kapható routerek egyike sem. Talán az ac68u talán! 850-et kitud préselni magából. Tehát ac-és routerek között nézz szét(áruk tükrözi is a teljesítményüket). Azt jegyezd meg, hogy gigás netet ma a forgalomban lévő routerek egyike sem tud lekezelni, teljes sávszélességgel.
Ajánlom neked az ac56u-t vagy az n66u-t viszonylag szolid áron kaphatóak már.
De ezek is a fent említett sebességet közelítik meg, gigás sebességet nem fognak tudni.

n66u mért adatok:

WAN -> LAN 732Mbps
LAN -> WAN 729Mbps
Total Simultaneous 810Mbps

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1350) FNZ válasza Razermazer (#1349) üzenetére


FNZ
őstag

ok, köszi. tudom, hogy giga soha nem lesz a jelenlegiből. nem is ez a fő cél. ahogy olvastam 899-et tud elviekben. [link]
a fő dolog, hogy felfogható e nas-nak (torrent klienssel) is külső vinyóval a router?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.