Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Razermazer válasza FNZ (#1350) üzenetére


Razermazer
őstag

A válaszom erre is nem!. A routerek nem erre vannak kitalálva, ez csak egy plusz lehetőség. Szolidan ellehet velük torrentezni, de aki nagyon tolja annak kell a nas, vagy házi szerver.
Ehhez a digi sebességhez meg pláne. Nem azt mondom, hogy nem kell egy jó router, kell! csak tudni kell hogy a határa.
Belépőszintű nasnak tökéletes, meg megkockáztatom, hogy alsó középkategória. Bár az ac-s routerek már igen kemények.
Nasból synologyt vegyél és az 50k kategória az ami terhelhető rendesen, lejjebb nem érdemes menni.
Vagy összeraksz egy otthoni szervert, nast amd-ből, vagy intelből töredék áron.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1352) FNZ válasza Razermazer (#1351) üzenetére


FNZ
őstag

nem kifejezetten torrentre kellene, mert van jelenleg egy másik gépem erre. csak mint lehetőség néha torrentezni és seedelni (nem vagyok hardcore torrentező, pár film + gyereknek mesefilmek).
inkább média kiszolgálónak lenne jó külső vinyóval (nem kellene a tv-be pendrivét dugni), arra megfelelne?

[ Szerkesztve ]

(#1353) Razermazer válasza FNZ (#1352) üzenetére


Razermazer
őstag

Igen arra tökéletesen megfelelne, de ha jobban körbenézel akkor 3k-val drágábban ott van az ac56u jobb hardver, erősebb szerintem azt vedd van rá tomato is a gyárin kívül.
5-6-évig így nem lesz gondod a routerre.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1354) FNZ válasza Razermazer (#1353) üzenetére


FNZ
őstag

kössz, megnézem

(#1355) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Ahogy látom a custom firmware jobban működik ezen a routeren. Érdemes akkor mindenképpen arra frissíteni a gyárit? Azért kérdezem, mert most szeretnék beújítani egy N-56U-t. :)

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#1356) Intruder2k5 válasza bisiz (#1355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mindig, ahogy a helyzet kívánja! Ha valakinek jól működik a router, és minden igényét kielégíti a gyári szoftver, akkor felesleges! Csak azért, mert azt látni, hogy sokan azt használják, még nem kell! De ha esetleg felmerül olyan opció amit a gyári nem tud, és a többiek szerint a custom-mal megoldható, vagy stabilitási, sebesség problémák lesznek, akkor mindenképpen ajánlott feltenni! Egyébként különösebb veszéllyel nem jár, mivel az ASUS routereiben van recovery funkció, így ha valami balul ütne ki flashelés közben, a hiba akkor is korrigálható, ergo nem fogod brickelni a routert!

[ Szerkesztve ]

(#1357) bisiz válasza Intruder2k5 (#1356) üzenetére


bisiz
tag

Köszönöm a segítséget!

Még annyi, hogy igazából azért váltok erre a routerre, mert ez gigabites, és most tervezünk egy 1000mbit.es internetcsomagra váltani. Ezzel kapcsolatban van valami tapasztalat, hogy ez a router mennyire gyors?
Mert a lényeg az lenne, hogy ki tudjam használni ezt a netsebességet.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#1358) Intruder2k5 válasza bisiz (#1357) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Teljes egészében ezzel nem fogod, mert kevés hozzá a teljesítménye! Az igaz, hogy a portjai Gbit-esek, de a SoC-nak (ez a router processzora) nincs elég ereje, hogy ezt a tempót NAT-olni tudja, főleg PPPoE WAN kapcsolattal, ami sokkal erőforrás igényesebb, mint a dinamikus IP-s beállítás! Minimálisan RT-N65U, de inkább RT-AC56U, vagy RT-AC68U kell ahhoz, hogy a Gbit-es netet át tudd vinni rajta! Ezzel legfeljebb 6-700Mbps-t tudsz elérni, de Gbit-es net esetén nem használhatsz custom firmware-t sem, mert abban nincs hardveres NAT támogatás, anélkül meg legfeljebb 2-300Mbps-re képes a vas!

[ Szerkesztve ]

(#1359) bisiz válasza Intruder2k5 (#1358) üzenetére


bisiz
tag

Ezer köszönet a segítségért!
Most még mindig csak 92/25-öt mér ezzel is, de akkor gyanítom, hogy még nem állították át 200/50-re a netet, mert arra akkor képes kell legyen ezekszerint a router. :)

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#1360) Intruder2k5 válasza bisiz (#1359) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra simán!

(#1361) bisiz válasza Intruder2k5 (#1360) üzenetére


bisiz
tag

Wifin keresztül mennyi lehet a reális sávszélesség, ami átjön egyik szobából a másikba? Mert gondolom attól, hogy 300mbps a router wifije, még van veszteség.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#1362) Intruder2k5 válasza bisiz (#1361) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Teljesen zavarmentes környezetben, maximális jelszint, és kifogástalan jelminőség mellett, megfelelő klienssel, körülbelül 120-130Mbps érhető el maximum, 2.4GHz-en! Ha bármelyik érték csökken, romlik, a sebesség is csökken vele!

(#1363) Dr.Enalin


Dr.Enalin
csendes tag

Sziasztok! Sikerült megvennem egy RT-N56U routert. Rá van kötve egy NAS. Amikor a pc-ről próbálok a nas-ra tölteni, vagy onnan lefelé másolni fájlokat, 50-100Gb méretben, csak a 2,4Ghz sávot használja. Nem vált fel az 5ghz-re, a led sem villog, csak folyamatosan ég. Átviteli sebesség maximum 5 Megabyte/sec, ami nagyon kevés. :Y Próbáltam már resetet, az sem segített.
Lehet rosszul tudom, de a váltásnak full automatikusnak kell lennie nem?

(#1364) bisiz válasza Intruder2k5 (#1362) üzenetére


bisiz
tag

:( Ez elég szomorú. :D Mondjuk én 5ghz-en próbálom, talán úgy többet ki lehet hozni belőle.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#1365) Kamisama válasza chaosmonger (#1334) üzenetére


Kamisama
tag

Köszönöm a választ. Így már érthető. Én egyébként total commanderrel sem láttam a könyvtárat, hiába állítottam be úgy.
A ChkDsk nem tudott vele mit kezdeni.
Végül egy törölt file visszaállítóval sikerült kimentenem abból a láthatatlan könyvtárból egy másik meghajtóra. Elment vele egy napom.
Azután formatáltam az egész meghajtót és újra felmásoltam mindent.

Lehet hogy veszek akkor egy olcsóbb szünetmentest.

Agyamra megy ez a rohadt gép...

(#1366) Dr.Enalin


Dr.Enalin
csendes tag

Custom Firmaware felment, 2.4Ghz neve pl. ASUS, csatlakozik, az ide való sebesség rendben.

5Ghz ssid neve Asus_5G, szépen kikapcsoltam a 2,4Ghz részt, led kialszik, 5G-s folyamatosan ég, viszont netwoork ssid nem látszik a hálók listájában, sehol semmi :S
csak 2 gigás részhez csatlakozik..

Szervizgyanús? :S
pár napos a cucc :S

(#1367) bopeti98 válasza Dr.Enalin (#1366) üzenetére


bopeti98
őstag

A másik oldal ( vevő ) is tudja az 5 GHz-et?

(#1368) Dr.Enalin válasza bopeti98 (#1367) üzenetére


Dr.Enalin
csendes tag

AAAAA 150Mbps van ráírva... najóólvan :DD
akkor holnap irány a bolt, és "másik oldal vásárlás" :)

remélem így már jó lesz

KÖSZI!!

(#1369) Dr.Enalin


Dr.Enalin
csendes tag

esetleg tipp, hogy milyet vegyek?
15 körüli árakon látok 800Mbps verziókat..

(#1370) Intruder2k5 válasza bisiz (#1364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, 5GHz-en lényegesen több elérhető, szintén csak optimális körülmények közt, és megfelelő klienssel, akár 200Mbps körül is lehet!

(#1371) Intruder2k5 válasza Dr.Enalin (#1363) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És nem fog automatikusan váltani! Ez két külön SSID-vel rendelkező, két külön Access Point, ebből a szempontból tekinthető úgy is, mintha két külön eszköz, két külön router lenne! Nem fog automatikusan váltani! Ha az 5GHz-et szeretnéd használni, akkor arra kell csatlakozni, annak a jelszavát kell beírni, stb...

(#1372) FNZ válasza Razermazer (#1353) üzenetére


FNZ
őstag

ha rakok rá transmissiont, azt a gyári fw-re fel lehet rakni vagy csak a custom fw-re?

(#1373) Intruder2k5 válasza FNZ (#1372) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell azt felraknod, mindkettőben benne van!

(#1374) bisiz válasza Intruder2k5 (#1370) üzenetére


bisiz
tag

Köszi!

Egyébként azt pl. nem értem, hogy miért csak 3-as 4-es a jelerősségem 5ghz-en, mármint tudom, hogy kisebb a hatótávolsága, de azért egyik szobából a másikba, hát nem tudom. 20/40mhz-en van a sávszélesség. Ezt nem tudom érdemes-e 40mhz-e váltoni, számít-e valamit?!

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#1375) Intruder2k5 válasza bisiz (#1374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez attól függ! Ha a kliens tudja a 40MHz-et, de jelen beállítás mellett 20-ra álltak be, akkor számít! Ha viszont most is 40MHz-en megy, akkor semmit, és nem is tudja a kliens, akkor nem is lesz kapcsolat! Kipróbálod, meg tudod!

Szerintem 1 fal túloldalán teljesen reális 3-4-es jelerősség 5GHz-en! Mondjuk 5-ből ugye, nem tízből! Bár ezek a pálcikák nem sok mindent jelentenek, mivel mértékegység ugye az nem tartozik hozzájuk...

(#1376) Dr.Enalin válasza Intruder2k5 (#1371) üzenetére


Dr.Enalin
csendes tag

Köszönöm, így már minden világos!

(#1377) Gsx-rr válasza bisiz (#1374) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nézz egy SpeedTest-et. az a legbiztosabb.

Nekem 5ghz-en nyitott ajtónál egy másik szobában kb 6 méterről sem használható ( vagyis inkább semmi értelme) ,mivel a 30-as netem max 5 mb/s-el megy.

(#1378) FNZ


FNZ
őstag

hali!

nézegettem a routereket:
n56u 1 proci 300/300 és 2 db usb 2.0 20.000 ft-tól
n65u 2 proci 300/450 és 1 db usb 2.0 és 1 db usb 3.0 26.000 ft-tól

mennyivel jobb az n65u a 2 processzora miatt ki lehet használni ha kell? megéri a felárat?

(#1379) Razermazer válasza FNZ (#1378) üzenetére


Razermazer
őstag

Igazság szerint az a második chip csak az 5ghz kiszolgálására van, munkát nem hiszem hogy ellát.
Bár lehet, hogy osztozik az alap chipsettel a munkamegosztásban(ha ugye torrentezni szeretnénk).
Egy picit jobb az n56u-nál, usb 3-as de a sebességet úgyis a proci ereje határolja be.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1380) Sinclaire


Sinclaire
csendes tag

Sziasztok!

Én egy olyan problémába ütköztem,hogy kábelen 52MB/s es letöltést mérek viszont wifivel özvetlen a router mellet is csak 24MB/s. Feltettem a legújabb gyári framewe-t ,amit felkínál. De ezzel is ugyan ez a helyzet. Tud nekem valaki tanácsot adni, hogy mi lehet a gond!
Customból melyikkel érdemes próbálkozni? rt-n56u

(#1381) Intruder2k5 válasza Sinclaire (#1380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És mennyit szeretnél mérni? Ez 192Mbps...

(#1382) Sinclaire válasza Intruder2k5 (#1381) üzenetére


Sinclaire
csendes tag

Aha , tehát ez 5GHZ- en jónak számít?

(#1383) Intruder2k5 válasza Sinclaire (#1382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, mivel ez nem AC-s router, és közel 200Mbps-ről beszélünk, mindenképpen jónak mondanám!

(#1384) Sinclaire válasza Intruder2k5 (#1383) üzenetére


Sinclaire
csendes tag

Tehát a dobozon az N600 nem ezt jelenti...
Bocs a hülye kérdésekért dehát csak ilyen van :(

(#1385) Intruder2k5 válasza Sinclaire (#1384) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondoltam, hogy innen fúj a szél, láttad a feliratokat! :)

Nos a helyzet az, hogy a linksebesség nem azonos azzal a sebességgel, amit a speedtest-en mérni tudsz! A rádiókapcsolat fenntartásához, a titkosításhoz, hibajavításhoz, stb..., egy csomó olyan adat átvitele is szükséges a kliens és a router közt, ami a felhasználó számára nem hasznos adat! Na már most ezekből, illetve a hasznos adatból tevődik össze a teljes kapcsolati sebesség, amit a dobozra írnak!

(#1386) Sinclaire válasza Intruder2k5 (#1385) üzenetére


Sinclaire
csendes tag

Köszönöm a választ!
Bár nem gondoltam volna, hogy ekkora az eltérés.
De akkor ha ez normális, akkor nem küzdök tovább.

(#1387) Intruder2k5 válasza Sinclaire (#1386) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen elég nagy! 2.4GHz-en 150Mbps LiteN WiFi esetén jellemzően 50-70, 300Mbps esetén 80-120Mbps vihető át, így látható, hogy általában több, mint a fele elúszik a sebességnek!

[ Szerkesztve ]

(#1388) crue válasza Sinclaire (#1380) üzenetére


crue
őstag

Ha esetleg megabit per másodpercre gondoltál és nem megabájt per másodpercre, akkor a problémádra megoldás lehet, ha a wifi beállításokban a csatorna sávszélességet 40 MHz-re állítod (Speciális beállítások/Vezeték nélküli/Csatorna sávszélesség).

(#1389) mnorbi989


mnorbi989
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy ASUS RT-N14U routert, és szeretnék vele usb-s vinyóra letölteni, de a gyári Download Master nem seedel vissza. Ebben kellene nekem egy kis segítség, hogy melyik firmware-t tegyem fel. Úgy szeretném megoldani, hogy később a router össze lenne kötve smart tv-vel is, és onnan is el szeretném érni a vinyón lévő dolgokat. Olvastam itt, hogy ezek a fw-k a Transmission-t használják, de az általam használt oldal a 2.82-es verziót ajánlja. A fw frissítés után vissza tudom majd rakni a már leszedett dolgaimat seedelésbe?

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel:
mnorbi989

(#1390) Intruder2k5 válasza mnorbi989 (#1389) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem INNEN a full verziót tedd fel, ebben van transmission és dlna is!

Full build.
mandatory:
[x] Linux kernel-3.0.101+ (with upstream backports).
[x] IPv6 full support (native and SIT tunnels).
[x] NTFS filesystem (Paragon ufsd 8.6 for ASUS).
[x] FAT16/FAT32/exFAT filesystem.
[x] EXT4/EXT3/EXT2 filesystem (EXT3/EXT2 via EXT4 driver).
[x] FUSE kernel modules.
[x] UVC camera kernel modules.
[x] NFS kernel modules (NFSv2/3 client/server).
[x] CIFS client kernel modules.
[x] IPSET kernel modules.
[x] LPR printing daemon.
[x] USB-over-Ethernet printing daemon.
[x] dropbear (SSH client/server).
[x] sftp (SSH FTP server).
[x] vsftpd (FTP server).
[x] samba (SMB server).
[x] xupnpd (multicast IPTV->UPnP proxy).
[x] openvpn (security VPN client/server).
[x] https server for WebUI.
included:
[+] minidlna (UPnP/DLNA A/V mediaserver).
[+] firefly (iTunes audio mediaserver).
[+] aria2 (multi-protocol download manager).
[+] transmission (torrent client).
[+] transmission web control (advanced WebUI for transmission).
[+] openssl binary (allow generate certificates for openvpn/https).
[+] tcpdump utility.
[+] parted utility.
excluded:
[-] QoS kernel modules.
[-] IFB/IMQ kernel modules.
[-] USB HID kernel modules.
[-] XFS filesystem.
[-] openssh (BSD SSH client/server).

Természetesen be lehet tenni seed-elésre torrenteket!

(#1391) mnorbi989 válasza Intruder2k5 (#1390) üzenetére


mnorbi989
csendes tag

Ebben akkor minden benne van, csak felrakom, és mást már nem is kell csinálni, csak beállítani a routert, és kész? Bocs a hülye kérdésekért, de még soha nem csináltam ilyet. :)

(#1392) Intruder2k5 válasza mnorbi989 (#1391) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi probléma!

Igen, felteszed mint a gyári fw frissítését, de amikor végzett, és sikerült is elérned a routert, akkor nyomj neki áram alatt 10mp reset-et, vagy menüből egy gyári értékre visszaállítást, és csak aztán állítgasd be ízlésed szerint!

(#1393) mnorbi989 válasza Intruder2k5 (#1392) üzenetére


mnorbi989
csendes tag

A telepítés előtt, közben nem kell csinálni semmit? Ezalatt azt értem, hogy csak simán betallózom a fw-t, és más dolgom nincs?

A vinyót le kell majd formáznom? Csak mert majdnem félig van, és nem akarnám újra letölteni, átrakni meg nincs hova?!

[ Szerkesztve ]

(#1394) Intruder2k5 válasza mnorbi989 (#1393) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Közben, előtte semmit! Betallózod, feltöltöd!

A HDD-t formázni nem kell, (bár jobb lenne az ext rendszer) esetleg majd a torrent adatfile-okat át kell helyezni másik mappába, mert ha jól tudom (én nem használom ezt az fw-t) akkor kell neki a transmission almappa!

[ Szerkesztve ]

(#1395) mnorbi989 válasza Intruder2k5 (#1394) üzenetére


mnorbi989
csendes tag

Köszönöm a segítséget, amint kész vannak a letöltések megcsinálom.

(#1396) @Töki15 válasza Intruder2k5 (#1356) üzenetére


@Töki15
tag

PM.

[ Szerkesztve ]

(#1397) mnorbi989 válasza Intruder2k5 (#1394) üzenetére


mnorbi989
csendes tag

Felraktam az általad linkelt full verziót. Abban kellene még egy kis segítség, hogy a transmissiont hogyan kell megcsinálni? :)

(#1398) mnorbi989


mnorbi989
csendes tag

Sikerült beállítanom a transmissiont, már csak abban kellene egy kis segítség, hogy gépen hogyan tudom elérni a vinyón tárolt cuccokat?

(#1399) bopeti98 válasza mnorbi989 (#1398) üzenetére


bopeti98
őstag

Legegyszerűbben Samba szerveren keresztül. A routerben bekapcsolod a Samba szervert. A Windows-t átállítod otthoni ( Windows 8 esetén magán ) hálózatra, ha nem a Windows tűzfalát használod, hanem valami mást akkor azt is beállítod úgy, hogy engedélyezze a hálózaton belüli megosztást. Ezután a Sajátgépbe/Számítógépbe/Ez a gépbe a Hálózat résznél látszódni fog a router,

(#1400) mnorbi989 válasza bopeti98 (#1399) üzenetére


mnorbi989
csendes tag

Ez mind be volt állítva, de mégse volt látható. Érdekes, mert most meg látom! :)
Elmentem melóba, és mire haza jöttem jó lett :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.