Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:59:05

LOGOUT.hu

ASUS RT-N56U és RT-N65U Wireless-N Gigabit útválasztók

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Razermazer válasza Gsx-rr (#98) üzenetére


Razermazer
őstag

Szia

1., milyen firmwaret használsz gyárit? vagy az első oldalon lévő linken szereplő customot, érzésem szerint a gyárit, a custommal ilyen gondjaid nem lesznek. Neked ez kell majd 3.0.3.7-071 full csak a félreértések elkerülése végett nehogy az n56u-ra valót tedd rá. Feltöltése egyszerű, csak az adminisztrációs oldalon lévő firmware update szekcióba kell betallózni a letöltött custom firmware filet, várni míg végez, utána használni és örülni.

2., Külső usb merevlemezt ext4, illetve most már ntfs (erre kell leformázni a merevlemezt) rendszerben is kezeli a routeren futó firmware(ami linux) de csak a 71-es kiadás óta. Gyárival ez szerintem kakukk.

3., Ebből következik az utorrent kérdés is, semmilyen módon nem tudod a gépen lévő utorrentet használni a routeren, nem fognak kommunikálni, hacsak nem vagy linuxban jártas, de az már nem kispálya.
Linuxra transmission torrent kliens van, betonbiztos kicsi erőforrás igényű. Van még rá pár, de talán mondhatom, hogy ő a legnépszerűbb.
Hogy hogyan fog rá másolni? egyszerűen, egy kattintással kell elindítani(majd a custom firmwareben úgyis látni fogod mivel része a csomagnak a transmission) egy könyvtárat kell létrehozni a merevlemezen transmission névvel és kész is.
Őt magát elérheted böngészőn keresztül bárhonnan, ha engedélyezed a portját, hogy nyitott legyen, bármelyik számítógépről egy gui felületen keresztül[link], és még mobil applikáción keresztül is.

4., Másolni gépről hdd-re samba protokoll alapján tudsz(meg vissza is), ez a fordító windows és linux között. Ez be is kell állítanod majd, a routerben az usb application fülön. Majd eljutunk odáig is :D

5., Tv szintén samban vagy dlna keresztül fogja látni a fileokat a hdd-n ezt is szintén be kell majd állítani.

Nem kell megijedni gyönyörű grafikus felületet kapsz, nem parancssort, így mindent meg fogsz találni.
Kérdés ha még lesz, szerintem lesz :D jöhet nyugodtan segítünk.

Vesa: Van tűzfal miért ne lenne, a firewall szekcióban az első három védelmet nagyon ajánlott bekapcsolni. A többit ízlés szerint mivel csak naplózások, és hozzáférések bizonyos protokollokhoz.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#102) Gsx-rr válasza Intruder2k5 (#100) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen van ,de ha rányomok ,akkor látja a Hdd-t ,de ha arra rányomok akkor lemez ellenőrzése megy már 1 órája.

És az az érdekes ,hogy letöltöttem a telefonomra a Aicloud ot ami szépen látja a Hdd-t és van is rajta egy asusware fájl.

Razermazer:

Persze gyárit ,gondoltam kipróbálom így mik a lehetőségek.

A firmwaret letöltöttem ,köszi a figyelmeztetést a 65-höz valót töltöttem le.

A HDD Ntf-s ,akkor azt hagyjam így?

Nagyjából eddig tiszta ,holnap reggel nekiugrok a frissítésnek meg a többi lépésnek.

És gondolom ,hogy amikor a pc-n letöltöm a torrent linket akkor ott hozzárendelem ,hogy most már ne az Utorrent ,hanem a Transmission kezelje a fájt.

Köszönöm az eddigi segítséget!

(#103) Razermazer válasza Gsx-rr (#102) üzenetére


Razermazer
őstag

Ha ntfs a vinyó és szűz akkor természetesen jó lesz(én még nem próbáltam ntfs vinyóval hanem csak linuxal tehát ext4-el) így te leszel az első a topikban, aki ilyen particiójú merevlemezzel fogja használni.
Kellenek arról is a tapasztalatok, hogy simán szalad vele vagy gubanc van, mert jelezve lesz akkor a készítők felé.

Erre többféle lehetőséged is van, de talán a legegyszerűbb a böngészőben úgy beállítani a torrent file társítást, hogy a társított alkalmazás a transmission remote gui legyen.

A remote guiba egyébként magnet linkeket is belelehet dobni, tehát a torrent file sem kell már. Meg rss feedet is.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#104) Vesa válasza Razermazer (#101) üzenetére


Vesa
veterán

Thanks! Valójában még csak átfutottam a menüket, de nem figyeltem meg rendesen, vagyis előbb kérdeztem ami nem túl értelmes, na mindegy...:-) Lényeg, hogy van, és köszönöm a választ!

A tudomány a valóság költészete!

(#105) Gsx-rr válasza Razermazer (#103) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megcsináltam mindent!

Hdd- Ntfs-ben hagyva.

Másolni tudok ,telefonomon is látom a felmásolt fájt.

Webes felületen megy a transmission ,de a gui-t felraktam beírtam a host nevet és elérést ,de azt írja :host not found.
http://192.168.1.1:9091

[ Szerkesztve ]

(#106) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Közben sikerült!

Persze a portot ,nem írtam be!

(#107) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Elvileg a torent beállítva!

A Dnla val van gondom ,nem tudom ,hogy miért nem látja a tv a fájlokat.
Bekapcsolatam Dnla server-t a Tv-n látom a routert de a tartalmát nem.

Az Nfs szerver az micsoda?

(#108) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#107) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Network File System! Leginkább két Linux közt használatos megosztási forma, Windows-os gépeken Samba kell!

(#109) Gsx-rr válasza Intruder2k5 (#108) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Bekapcsoltam ,Dlna servert ,ott van egy beállítás:

Root Container for Client: Default (igy is hagytam)

Media Files Source Path: A,/media/AiDisk_a1Audio

Media Files Source Path: V,/media/AiDisk_a1/Video

Media Files Source Path: /media/photo -ezt mint látni átírtam oda ahol a fotók vannak nálam ,mégse látja a tv a fájlokat.

(#110) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos passz, nekem más fw-m van, más routerem van, crt tv-m van, dlna-t sem használok, majd jön valaki aki tud segíteni!

(#111) Razermazer válasza Gsx-rr (#109) üzenetére


Razermazer
őstag

Esetleg media/AiDisk_a1/Photo én sem használok dna-t

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#112) Gsx-rr válasza Razermazer (#111) üzenetére


Gsx-rr
veterán

De ezeket a beállításokat elvileg így kéne hagyni ,vagy csak egy Photo mappát kell csinálni a Hdd-n?

Vagy ezt az útvonalat kell megcsinálni a hdd-n? Media/Aidisk/photo és ide másolni a fájlokat?
mondjuk ezt már próbáltam

[ Szerkesztve ]

(#113) Razermazer válasza Gsx-rr (#112) üzenetére


Razermazer
őstag

Szerintem meg kéne csinálni én kipróbáltam, hogy csak elindítom, de ugye mappák nem lettek.
Mappa és útvonal is kell.
De ezt természetesen a router felületén kell megcsinálni. Volt itt egy kolléga aki dlna-val is játszott, pár oldallal odébb, keresd meg mindenképp.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#114) Gsx-rr válasza Razermazer (#113) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megvan a megoldás! :DD :DD :DD :DD

Nem magamtól hanem itt találtam! http://www.smallnetbuilder.com/forums/showthread.php?p=55486

A lényeg ,hogy az útvonal megadásánál meg kell ,nézni ,hogy a router ,miként nevezte el magának kisbetű nagybetű

http://192.168.1.1/Advanced_AiDisk_samba.asp
ezt itt le lehet ellenőrizni
és az elérésben a router nevét úgy kell beírni. a tobbit kisbetűvel!

Így már látja!

(#115) Kobor válasza Gsx-rr (#114) üzenetére


Kobor
aktív tag

Szia!

És frissül is az adatbázis? A régebbi FW-ben az volt a gond, hogy ha beraktam filmeket, nem látta csak a régieket, ilyenkor ki-be kapcsolgattam, utána jó lett, pedig a force rebuildet is benyomtam, és semmi :F

(#116) Gsx-rr válasza Kobor (#115) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igen ,de kicsit random módon. Volt ,hogy nem látta egyből 1 perc után pedig már igen!

A Notify Interval beállításnak nincs ehhez köze?

A Root Container for client beállítás se tudom mit takar.

Az Aidisk beállításnál utána azon a címen bárhonnan bármilyen gépen elérem a rotert? Vagy annak a tartalmát?

És a firewall beállításnál engedélyezni kell valamit? Pl van a transmission-nak is beállítása.

Az Itunes szerver megy tökéletesen és a Hdd-re másoltam már 30 GB-os fájl-t is ,minden gond nélkül.
11-12 MB/sec az írás olvasás.

[ Szerkesztve ]

(#117) Kobor válasza Gsx-rr (#116) üzenetére


Kobor
aktív tag

1 perc után látja, az már jó, a régiben 1 óra múlva sem látszott.
Notify interval, lehet, hogy köze van, nem tudom.

Lényegében eléred kivülről, ha létrehoztál egy DDNS címet(asus, noip, dyndns, stb), a tuzfalon engedélyezni kell, a transmissiont, ftp-t(firewall-acces service from wan).

Nekem n56 van abban nincs Itunes(firefly)

(#118) Gsx-rr válasza Kobor (#117) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Úgy látszik javítottkák ,és az Ntfs Hdd-t is jól kezeli.

Torrent-nél ,hogy az majd kiderül!

(#119) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Megy valakinek a Hdd távolról elérése mobilról?

(#120) Intruder2k5 válasza Gsx-rr (#119) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

FTP-n próbálod?

(#121) Gsx-rr válasza Intruder2k5 (#120) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nem. Az Aicloud alkalmazással.

Amit az Aidisk-el regisztráltam Asus Dns-t azzal telefon böngészőjéről a router felületét tudtam elérni.
Én a csatlakoztatott eszközt szeretném.

(#122) Razermazer válasza Gsx-rr (#121) üzenetére


Razermazer
őstag

Biztos lehet azt is,(engem a felhő teljesen hidegen hagy még a dropboxot sem igazán szeretem) de én például míg megvolt az sk17-es mobilom, azon a total commander alkalmazás ftp kiegészítésével és + ugye a samba kiegészítésével simán elértem a tartalmat is, és le is tudtam játszani.

Aicloudod én hanyagolnám, ftp-vel mindenkinek kiosztanék jogosultságokat, hogy mihez férhet hozzá és kész. Az asus dns szerintem vicc, ahogy a dydns is mert hol megy, hol nem.
Akkor inkább a vpn servert, vagy vpn klienst használnék, azt meg nem igazán szeretik a szolgáltatók, meg elég nehéz mögüle aktívnak lenni.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#123) Gsx-rr válasza Razermazer (#122) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Igazából csak ki akartam próbálni ,napi szinten nem kell ,de lehet ,van olyan ,hogy jó lenne elérni valamit.

Ftp elérés is jó lenne ,engedélyeztem is ,csak honnan tudom ,hol látom azt ,hogy milyen címen érem el?

(#124) Intruder2k5 válasza Razermazer (#122) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A dyndns nekem eddig mindig működött, pedig már elég sok éve használom! Egy olyan alkalomra emlékszem, amikor panaszkodtak itt többen is, hogy nem megy, de mivel nekem az alatt az idő alatt nem változott az ip-m, így nem érintett a néhány órás kiesés! Jelenleg is három dyndns, és három no-ip hostot frissít a router, és semmi gond velük!

asuscomm.com-ot csak néhány napig használtam, így azt nem ismerem!

[ Szerkesztve ]

(#125) Razermazer válasza Gsx-rr (#123) üzenetére


Razermazer
őstag

Aidiskes megközelítés

Ftp-t aktiválod a routerben igény szerint anonymus vagy jelszavas hozzáféréssel, ugye nem kell ecsetelni hogy anonymust nem használunk.
Ezután az Aidisket aktiválod ahogy kéri, ugye lehet admin jogosultságot beállítani és családit. A családi csak olvasni tud és így van jól(ugye lehet azt is teljes hozzáférésűvé tenni de nem érdemes, ne kavarjon a gyerek össze vissza mindent, pláne ne töröljön).
Mindegyiknek jó nehéz jelszavat állíts be(limited access right). Ezután létrehozod az asus ddns hozzáférését.
Ha végzel szépen kiírja, hogy neten keresztül hogy éred el, és ftp kliensen keresztül hogy éred el.
Ehhez ugye kell egy ftp kliens a mit a böngészőbe is telepíthetsz(pld fireftp), de gépre is rengeteg van[flashfxp-t javaslom egyszerű nagyszerű]

Legvégén az usb application menüben, az ftp fülön, még ezenkívül is létrehozhatsz felhasználókat és minden egyes könyvtárhoz olyan jogosultságot, amilyet akarsz(írás, olvasás, mind a kettő, vagy egyáltalán nem hozzáférhető).

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#126) Gsx-rr válasza Razermazer (#125) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Köszönöm!

Sikerült ,most már telefonon keresztül is megy az ftp elérés!

De ma szívtam egy pár órát az Ip kamerával.

Sehogy sem akart menni wifi-n keresztül.
És nagy nehezen megtaláltam a megoldást. Nem volt jó az auto beállítás a csatornáknál. 1-13 ig.
Mert a kamera csak 1-11 ig kezeli a csatornákat.

Átállítottam Usa-ra ,gondolom az mindegy csak a csatornák számában van különbség.

(#127) csiki52


csiki52
tag

sziasztok, ujra kisérletezgetek egy kicsit a 071 es FW már valoban kezeli az NTFS-t és a torrent/transmission is mükszik.
....de most a DLNA val van gond a tv látja a routert de a mappákat nem. ez a gyáriban jol müködött.
igaz ott /mnt/sda1 elérés volt it meg AiDisk_a1 ...ez nem is zavar csak éppen a számitógépen és FTP-n minden mappa látszik de a tv-n nem de még maga az AiDisk_a1 sem
nekem nem jo a video meg audio meg photo mert filmek vannak és mappákba rendezve /akcio,horror,doku..stb/ ezt a tv igy látta lejátszotta és a gyári Fw -el müködött . a DLNA nekem még a torrentnél is fontosabb , igy megköszönök minden ötletet segitséget / a lentebb leirt elérési utak modositása nem hozott eredményt, igaz nem is volt pontosan leirva a linkben sem. /
ha a tv nem látja semmilyen modon az AiDisk_a1 gyökérmappát és azon belül a többit, ismét visza kell tennem a gyári Fw-t :)

(#128) Gsx-rr válasza csiki52 (#127) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Video-n belül is használhatsz mappákat! Nekem se látszott semmi ,nézd meg nálam mi volt a probléma fentebb leírtam.

(#129) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Már megint van gondom!

Az ip kamerás beállítás után nem megy a transmission!
Nem változtattam semmit csak a port forwardingnál-nál beállítottam az Kamera ip-jét.

Próbáltam kikapcsolni a transmission-t és törölni a mappát ,hogy újra kezdjem ,de nem engedte.

Web controlnál kapcslódás sikertelen.

[ Szerkesztve ]

(#130) csiki52 válasza Gsx-rr (#128) üzenetére


csiki52
tag

ird le légyszi mi legyen a pontos elérési ut mert már szerintem összevissza irkáltam

(#131) Gsx-rr válasza csiki52 (#130) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nálam ez:

P,/media/500GB/photo

Az 500 Gb a meghajtó neve ,de nézd meg az Ftp beállításoknál ,hogy a meghajtód neve ,hogy van írva ,mert számít a kis és nagy betü.

(#132) csiki52 válasza Gsx-rr (#131) üzenetére


csiki52
tag

igy néz ki szoval nekem melyiket kell beirni?

(#133) Gsx-rr válasza csiki52 (#132) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nincs neve a Hdd-nek? Kéne neki és azon belül csináld meg a 3 mappát és azokba rakosgasd be ezeket a könyvtárakat.

(#134) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Nálam így néz ki!

http://prohardver.hu/dl/upc/2013-11/02/102029_uyjklqjljlhyjk9u_router.jpg

(#135) csiki52 válasza Gsx-rr (#133) üzenetére


csiki52
tag

ezt látom azért tettem a képet
1 tb os packard bell carbon a tipusa ezt maga a router irta hozzá meg az AiDisk_a1 et is én semmilyen nevet nem adtam a HDD nek

a gyári ban semmit nem kellett variálni saját maga beirt egy /mnt/sda1 elérési utat és a tv mindent látott most akármit csinálok és irok semmit nem lát csak azt hogy RT-N56U és video és folder és üres
már látom megint visszakerül a gyári :)
photo meg audio nekem nem kell a video mappát csináltam de azt se látja
most egy ilyen elérési utat irtam be de semmi

V,/media/Packard Bell Carbon/AiDisk_a1/video

de nem értem mi a kinja a programnak a gyári FW beirtam magának hogy /mnt/sda1 és kész

(#136) Gsx-rr válasza csiki52 (#135) üzenetére


Gsx-rr
veterán

V,/media/Packard Bell Carbon/video

próbáld meg így

(#137) csiki52 válasza Gsx-rr (#136) üzenetére


csiki52
tag

nem müködik meg az AiDisk_a1 el sem ez van nekem hdd nak megadva vagyis ami nálad az 500 GB

(#138) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Nem megy a transmission, gyári beállítások vissza megvolt ,de akkor sem.

(#139) csiki52 válasza Gsx-rr (#138) üzenetére


csiki52
tag

nekem sem megy
tegnap legalabb az ment ,csak a DLNA nem ,most már a transmission se megy....azt hiszem megy vissza a gyári az ha akadozva meg lassan de legalabb müködött mindkettő....egy darabig már nem kisérletezek custom FW vel majd ha egyszer tényleg sikerül normálisat csinálni...

(#140) Kobor


Kobor
aktív tag

Sziasztok!

Ha jól látom mindkettőtöknél NTFS-van, ez az első FW ami elvileg kezeli a transmission-t NTFS alatt, nálam a DLNA(végre frissül is) és a transmission is gond nélkül megy. Egyetlen különbség látszik, hogy nálam EXT4 van.
Nagyon úgy néz ki, hogy az NTFS támogatottság nincs rendben, :( lehet, hogy érdemes kivárni egy újabb verziót.

Üdv,

(#141) csiki52 válasza Kobor (#140) üzenetére


csiki52
tag

igen, igazad van, én is ezt gyanitom ... most egyelőre visszatettem a gyárit amint sikerül egy uj HDD-t ehhez beszereznem azt ext4 re formázom majd, és valószinűleg ugy lesz majd jo

(#142) Gsx-rr válasza csiki52 (#139) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nálam most megy minden! Router gyári visszaállítás ,Hdd-ki és leformatálva.Ez akkor szívás ha tele van adattal ,de úgy látszi a tramsmission beállítás csak úgy megy ha nincs mappa a hdd-n.

De ez érthetetlen ,hogy csak szűz partíciónál lehet beállítani. Nekem letörölni se engedte.

Sajnos semmi más nem segített ,de most megy szépen mindegy ,fut pár torrent letöltés és már pár megy is vissza. Sokkal nem próbálkozok ,mert nem nagy szám a netem 10/0,5.

Próbáld átnevezni a a Hdd-d valami egyszerűre ,pl 1T és utána így mennie kéne:
P,/media/1T/photo

Először csak másolj 1 fényképet a photo mappába a beállítás append new media és ha jó akkor már ott a web statusnál már látszik.

Úgy látom van egy új gyári firmware ,szerdán jött ki. 10.30.

ha felrakod írd már le milyen. Ott van ftp elérés? Én sem szeretek buherálni ,szeretem a gyári megoldásokat, ezért nincs Androidos telóm. :)ma is már 3 órát elcsesztem a vasárnapomból.

(#143) csiki52 válasza Gsx-rr (#142) üzenetére


csiki52
tag

a format nálam nem lehet , tele van filmekkel csak ha majd sikerül ujat venni
a legujabb gyári van fent 3.0.0.4.374.979 RT-N56U win 8.1
gyakorlatilag minden megy vele, a download master a leggyengébb láncszem benne, müködik ugyan általában pont a visszatöltés a gyenge pontja ugy szar valoban ahogy itt sokan irják, viszont az ftp meg aicloud meg DLNA a gyáriban tökéletes.

(#144) Gsx-rr válasza csiki52 (#143) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ezt az átnevezést megpróbálnám még a helyedben.

Biztos az elérési út megnevezése a probléma ,nálam a kis és nagybetű se volt mindegy

(#145) csiki52 válasza Gsx-rr (#144) üzenetére


csiki52
tag

már visszatettem a gyárit ma már nincs kedvem előlröl kezdeni

(#146) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Végre kipróbáltan a torrentet.

az a baj ,hogy elindítottan 4 letöltést ,persze természetetsen lassú lett a net , pl a telefonomról.

ez eddig is így volt az Utorrentnél is a Pc-ről.

De viszont itt a letöltés után is mintha fogná valami a letöltési szálat ,pedig már csak vissza tölt a neten.
Néztem speed testet és a ping is 1700 volt.

Utorrent-nél nem volt gond miután lejöttek a fájl-ok,teljesen jó volt a sebesség.

(#147) Intruder2k5 válasza Kobor (#140) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az NTFS filerendszer kezelése sokkal jobban terheli a routert, mint az ext rendszereké! A drivere nem kernelszintű...

(#148) Kobor válasza Gsx-rr (#146) üzenetére


Kobor
aktív tag

Milyen sebességgel tolod?
Nálam 2000-van beállítva le-fel, ha ennél feljebb veszem akkor nem ideális, legalábbis én így tapasztaltam.

(#149) Gsx-rr válasza Kobor (#148) üzenetére


Gsx-rr
veterán

2000????? De jó neked! nekem sajnos csak 10/0,5-ös netem van T-com alap.

Nem változtattam a beállításokon ,ezen a gyenge neten ,mit szabályozzak? vagy kéne?

(#150) Kobor válasza Intruder2k5 (#147) üzenetére


Kobor
aktív tag

Lehet, hogy akkor soha nem lesz jó...
Így az ext ajánlott, köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.